,HANi ji ruw of a L WOENSDAG 19 FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG 7 - LISSE. I Volksbond. In het gebouw van den R. K. Volksbond werd gisteravond onder I leiding van mej. Rie Kruidenberg van Hil- legom een groote kinderopette gegeven, ge titeld „De Sneeuwkoningin" met pianobe^ geleiding van mej. Ko. v. d. Veld alhier. De zaal was goed bezet. De operette is verdeeld in zes bedre ven, en heeft als gegeven de ontvoering van een meisje door de Sneeuwkoningin, j Haar zusje Gerda gaat haar zoeken en komt daarbij eerst in het bloemenland, waar zij de bloemen ondervraagt en daar na in het kabouterland, waar do dwergen I haar verder belpen. Zij vindt ten slotte het j verblijf van de Sneeuwvorstin geholpen door de vier winden en brengt haar zusje i terug. De kinderen kwelen zioh voorbeeldig van hun taak en de lessen van mej. Kruiden berg bleken goed ter hartu te zijn geno- j men. Als bewijs van erkentelijkheid werden bij de pauze mej. Kruidenberg bloemen aangeboden waarbij een uitbundig applaus j losbrak. Voor dergelijke opvoeringen leent I het geheel gerestaureerde tooneel van den Volksbond zich uitstekend. Een ding is by dit soort operettes jrmmer, en wel dit dat men tusschen de bedrijven te lang tegen het doek aan moet zitten kijken. Overigens is alles uitstekend geslaagd en mej. Rie Kruidenberg alsmede mej. Ko v. d. Veld heben eer van haar werk! Ir. Volkersz over tulpenbehandeling. Gis. era vond hield ir. K. Volkersz, rijkst uin- bouwconsulent voor de bloembollenstreek, in het Patronaatsgebouw een lezing over: „Schuurbehandeling van Tulpen". Dat er voor deze nuttige en practische lezing be langstelling bestond bleek wel uit het feit, dat de kweekers van heinde en verre wa ren gekomen. De heer P. Warmerdam, voorzitter der L.T.B., opende deze bijeen komst en heette allen van harte welkom in het bijzonder den spreker van dezen avond aan wien hij gaarne het woord ver leende. Ir. Volkersz dankte den voorzitter voor de vriendelijke woorden tot hem ge sproken en besprak vervolgens de behande ling van tulpen in de diverse schuren, voor al wat betreft de verandering van kli maat Spreker besprak de practijk van prof. Blau, die de kweekers hebben te vol gen. Wij moeten weten de vorming der or ganen van de rulpenplant Waarom bloeit de één vroeg, de ander laat? Op zeer dui delijke wijze bracht spreker dit naar voren. Voor de pauze werd bet ontstaan en de groei der bollen behandeld, -alsmede de warmte die de tulpen moeten hebben. Voor vrcegbroei kan men stoken van 13 tot 20 graden. Celsius. Willen de tulpen vol komen rust hebben, zoodat dus nog geen nieuwe b'oemvorming geschiedt, dan laat men een warmte toe van 28 tot 35 graden Celsius. Dit geldt ook voor de vorming van de klisters. Dit alles werd toege'ioht met lichtbeel den. Na de pauze werden de inrichtingen van bloembollenschuren vertoond. Ook werd vertoond de grondverwarming reeds bij verschillende firma's hier ter plaatse ingericht. Dit is een werk van de groole deskundige prof. Blau, welke spreker aan het einde van zijn uiteenzetting openlijk hulde bracht. Een daverend applaus ver- wieif ir. K. Volkersz voor zijn zeer duide lijke uiteenzetting. Hierna werden door verschillende aanwezigen vragen gesteld, welke voldoende dóór spreker beantwoord werden. De voorzitter dankte ir. K. Volkersz voor de nuttige uiteenzetting. Het is te be grijpen, aldus de voorz., dat hei aandach tig gehoor, een bewijs is, dat deze uit eenzetting rijke vruchten zal dragen. Hierna werd deze bijeenkomst gesloten Gezien het vergevorderde uur vond de jaar vergadering geen doorgang. ZOETERMEER-ZEGWAART. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesver- eeniging „Eensgezindheid" hield Maan dagavond haar jaarvergadering in het café van den heer Veelenturf te Zegwaart De opkomst was bevredigend. De voorzitter heette allen welkom en herinnerde aan het drukke verkiezingsjaar, dat achter ons ligt. De secretaris las daarna zijn uitgebreid en keurig gesteld jaarverslag. De penningmeester stelde ons te leur, door te constateeren, dat er een te kort was van ruim zes gulden. Bij de rondvraag kwam nogmaals de samenvoeging der gemeenten ter sprake. Op een vraag,hoe het met deze zaak stond, werd door gemeenteraadsleden geant woord, dat nog steeds op het eindrapport wordt gewacht van de destijds ingestelde commissie. Een voorstel van den heer Gahreman om een stemming te doen houden in de ver gadering, om het aantal vóór- of tegen standers van samenvoeging te kennen, werd door den voorz. ten sterkste ontra den. De heer Duinisveld spreekt er nog in den breede over, waarom dit voorstel te verwerpen is. Hierna had de tombola plaats, waarbij 16 aardige prijzen waren te winnen. De voorzitter sloot met dank voor de opkomst met den christelijben groet. Verloting „Groene Kruis". Een da- mes-comilé uit het' bestuur van het „Groe ne Kruis" heeft een verloting georganiseerd ten behoeve van de kas der afdeeling. De te verloten prijzen waren twee spreien. 2 messenslijpers en alpacca couvert. Een 800-tal loten moesten daarvoor aan de(n) man (vrouw) worden gebracht, hetwelk een aantal daartoe aangezochte jongeda mes schitterend is gelukt. De bezitters van nos. 232, 352, 97, 121 en 120 waren de gelukkige winnaars en kwa men respectievelijk in het bezit van een sprei, messenslijper, alpaca vork en lepel, messenslijper met polijster en sprei. ZEGWAART. Erger voorkomen. Een automobilist moest plotseling remmen voor een jong meisje, dat uit een der poorten van de Dorpsstraat kwam. Hij deed dit zoo af doende, dat een aanrijding werd voorko men, doch de achteras zijner auto knapte. Een geluk bij dit ongeluk was, dat een hersteller in de onmiddellijke nabijheid hem kon helpen, zoodat hij eenige uren ter zijn weg kon vervolgen. Botsing. Gistermorgen pl.m. 7.15 uur, had op de Worpsstraat, ter hoogte van de melkfabriek „Zélandia" een botsing plaats tusschen een vrachtauto en een motorrij wiel. De bestuurder der vrachtauto stak de straat over naar het terrein der fabriek. Of nu door dien besl uurder geen teeken is gegeven of dit door den motorrijder niet is gezien, feit is het, dat de motorrijder tegen de auto reed, waardoor zijn voertuig werd beschadigd. De schade werd onderling ge regeld. Geboren Cornelia Jenny Suzanna, d. van J. Kok en van W. Verheul An- thonius Johannes, z. v. J. M. Adegeest en van J. P. Borst. Ondertrouwd B. Hamming oud 26 jaar te Zegwaart en H. van de Beek oud 25 jaar te Nijkerk. SASSENHEIM. Haven-uitbreiding. Er is reeds lang geklaagd over gebrek aan haven-ruimte, vooral in het zomersei- zcen. Naar wij vernemen zal binnenkort tot een groote uitbreiding van het haven terrein worden overgegaan. De havenkade wordt met pl.m. 150 M. betonschoeiing en los-terrein verlengd. Bovendien wordt in do Sassenheimer Vaart een bocht afge sneden, waardoor een „zwaai-gat" van on geveer 40 M. breedte ontstaat. Langs do zen nieuwen havenuitleg zullen gec'.ce'te- lijk hooge, gedeeltelijk verlaagde kaden worden aangebracht, de laatste voor het aanleggen van kleine schuiten. Personalia. De heer v. Dillen te Lich- tevoerde is benoemd tot monteur bij het olectriciteitsbedrijf, met standplaats Sas- senheim. St Deus Dedit Gisteravond hield bovengenoemde vereeniging een ledenver gadering in hot K. S. A.-gebouw. De voor zitter, de heer Zwaan opende met den Chr. groet en heette allen welkom. Spr. uitte zijn vreugde er over, dat zoo velen waren opgekomen. Spreker zette uitc/n hoe de uitslag is geweest van de gehouden conferentie met het H. B. Daar de vorige vergadering geen notu len waren voorgelezen, werden nu do bei de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna volgde het kardinale punt van den avond, namelijk de uitslag van de conferentie, waarvan het resultaat was, dat aan de vergadering geadvisee.d werd het nieuwe contract te aanvaarden. De nieuwe voorsl ellen behelzen dat den vrijen Zaterdagmiddag met een maand is verlengd, dus in het vervolg 10 maanden is geworden. Verder dat met de inwerking treding van de ziektewet de patroons de premie betalen. Voorts wordt het overweik na negen uur met 100 pet. uitgekeerd, vrouwen en kinderen mogen niet overwer ken. Ook is nog ter sprake gebracht een ouden van dagen-fonds. Over deze voor stellen werd de vergadering gevraagd een gunstig advies uit te brengen. Het voor en tegen werd uitvoerig besproken en door den voorzitter verdedigd. Ten slotte werd met algemcene stemmen aangenompn het contract voor een jaar te aanvaarden. Hierna sluiting. In de ziekenfondsvergadoring St. Ro- chus, die hierna werd gehouden, deelde de voorzitter mede, dat met het tot stand ko men van de ziektewet de bestaande zie kenkas ophoudt te bestaan. Leden van de Centr. Ziekenkas, welke in deze kas wil den blijven, krijgen een formulier om in te vul'en voor welk bedrag zij zich wiüen verzekeren. Het practischx voordeel, welke aan de nieuwe wet is verbonden, is, dat de uitkeering voortaan hooger en langer is dan voorheen. Het bestuur raadt in deze de menschen van gevorderden leeftijd aan in de ziekenkas te blijven, daar zij door een andere kas niet meer zullen opgeno men worden. De heer J. H. A. Vooren gehuldigd. Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. H. A. Vooren, thans directeur van hel Postkan- boor te Sassenheim, werd gisteren ten zij nen huize bezocht door den voorz. en ser.r. der afd. Lisse van Bloembollencultuur. Do/.e heeren kwamen namens de vereeniging den heeren Vooren dankzeggen voor hetgeen deze gedurende de 4 1/2 jaar dat hij wild. directeur te Lisse was voor de belangen der mer.schen uit het hoofdvak der streek heeft gedaan. Deze dankbetuiging ging vergezeld van een stoffelijk huldeblijken-I. een wand bord van Gouda-phteel, speciaal voor dit doel vervaardigd. In 't midden prijkt een Posthoorn en een bliksemflits, de laatste het symbool van de snelheid van telegraaf en telefoon Rond hieromheen prijken de woorden: „Ter herinnering aan uw verblijf te Lisse; afd. Lisse van Bloembollencul tuur". De heer Vooren, door dit groote bewijs van sympathie aangenaam verrast, betuigde zijn hartelijken dank voor de waardeeren- de woorden en toonde zich zeer ingenomen met het blijvend aandenken. Spr. zeide de meest aangename herinneringen van Lisse te hebben medegenomen cn verzocht de deputatie zijn erkentelijkheid ïan de leden der afd. I isve van Bloembollencultuur te willen overbrengen. Hulp in Nood. Woensdag 19 Febr. zal in het K. 6. A.-gebouw een liefdadigheids- uitvoering worden gegeven door de too- neelvereeniging ,,St. Pancratius". De baten zullen worden afgestaan aan de commissie van Hulp in Nood. Moge ieder voor dit doel een offertje bijdragen door zijn be langstelling te toonen. INGEZ0N0EN MEDEDEELING VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 's morgens enÉjmais mrt NIVA TANDBASJTA 75 ets per V\ tub€. 25dlp.^lube. Geboren: Ihoresia Maria Anna, d. v. F. C. van der Eist en M. Th. van der Kamp Bernardus Gerardus Cornelis, z. v. C. B. Sassen en B. G. de Winter Joan nes Franciscus Maria, dochter van A. A. Hueber en H. A. M. Maat Piet, z. v. W. Landstra en C. van der VoeL Getrouwd Adrianus Thcodorus Starrenburg 25 jaar en Elizabeth Maria Wesseüng 25 jaar. Overleden Jacob de Jonge, 14 jaar wonende te Lisse. Gevestigd: D. Breijer en gezin, Hoofdstraat 144a van Voorhout J. A. Schagen, Hoofdstraat 204, van Abbckerk Mej. H. A. Wensveen, Hoofdstraat 30a, van Zoeterwoude A. van Zuilekom, Bij dorpstraat 31, van Aalten J. Mathoijsen Rusthofflaan 52, van Leiden. Vertrokken: Mej. A. J. Gorrits, van Kerklaan 34, naar 's-Gravenhugo E. M. Starrenburg geb. Wosseling, van Nieu we Haven 1, naar Veur J. J. van Hage, van Hoofdstraat 172 naar Alkmaar. HILLEGOM. Gemeente-verfraaiing. B. en W. heb ben aan den Gemeente-architect opgedra gen, aan dc Wceresteinstraat een tegel- trol toir te leggen, telkens wanneer over een lengte van minstens 100 M. do hekken teruggezet zijn. K'einere afstanden dan 100 M. kunnen niet apart betegeld worden, doch zoodra er een gedee'to van minstens 100 M. voor betegeling geschikt is, kun nen de bewoners op een trottoir rekenen. Dit is een aanmoediging om voortgang te maken met het terugzetten der hekjes. Aan de Oostzijde der Van den Endclaan zijn eenige woningen zonder voortuintjes. De eigenaar van een dergelijk perceel heeft aan B. en W. gevrargd om den grond van de gemeente in gebruik te mogen hebben (tegen een zeer kleine vergoeding) met het doel om een hek te plaatsen langs he: tegelpad B. en W. zijn bereid daarin mede to werken, want het aauzieu van den weg wordt zeer verbeterd, indien alle hek ken op een lijn staan. Het is te hopeu, dal de betrokken eigenaars dit bevorderen. N00RDWIJK AAN ZEE. Draagt elkanders lasten. Gisteren avond vergaderde bovengenoemde vereeni ging in het zaaltje voor Chr. Belangen. De heer R. J. do Groot opent bij ontstentenis van den voorzitter de vergadering, hoot ui len welkom en memoreert dat dc toestand der vereeniging niet bijzonder slecht is. Er is heel veel ziekte geweest en dus veel uit gegeven. Do notulen der vorige vergadering wor den ge.ezen en ongewijzigd vastgesteld. Hierna volgde het jaarverslag van den se cretaris, waaruit we het volgende vermel den. Er werden 64 leden afgevoerd on 152 nieuwe leden ingeschreven, zoodai hei le dental met 88.13 gestegen. liet totaal aantal leden bedraagt nu te Noord wyk aan Zee 1660 en te Noordwyk-Binnen 1186 leden, dus te zamea 2816 leden. Er werden dit jaar 60 patiënten verpleegd met te zamen 2173 veip.eogdagen, met e-'n kosien van 5332.50. Voor Köntgen-foto's en bestraling werd. 155.— uibgegeveu, Tan vrij vervoer ziekenauto en audcre auto's 543.50, aan vrij vervoer per tram voor loo- pende pat.enten 348.60. Het totaal in komsten en uitgaven bedroeg 0589.70. De reserve was 1750.82 en daaraan is dit jaar toegevoegd 1000 plus de gekweekte rente te zamen 1604.86, maakt in totaal J 2854.68. Er werden <üC-jaar twee kennisgevingen aan de leden gezonden; één waarin de le den werden aangespoorJ hun kinderen van 16 jaar op te geven, anders wordt voor dre personen geen onkosten vergoed, zooais al eenige malen is voorgekomen cn oen ander dat voor verlossingen geen uitkeering woidt gegeven. De voorzitter brengt hartelijk dank aan den heer J. Kloos voor zijn uitgebreid vor- s ag. Dr. Coenraads Nederveen brengt ver slag uit namens de controle-commissie, leder kwartaal zijn de heeren bij den pen ningmeester o[> bezoek geweest en alles is keurig in orde bevonden. Do voorzitior brengt dank aan Dr. Nederveen voor zijn verslag, en aan den penningmeester voor zijn keurig werk en den bode voor zijn uit gebreid werk, het ophalen van het vereisch- te geld. De bestuursverkiezing wegens af treden van de heeren v. d. Werf en C. Els- geest had tot resultaat dat beiden werden herkozen. Bij de mededeelingen zogt uo voorzitter, dat er nog al eens lichtvaardig gebruik gemaakt wordt van de ziekenauto, dikwijls kan men volstaan met oen gewone auto of do tram. Bij dc rondvraag kwam het geval ler sprake, dat men opgenom n moet worden eu er is geen plaats in het zie kenhuis, worden .dan do oieordere ItosU-o door de vereeniging vergood of mot? Dc voorzitter zegt van neen. Ook do heor v. d. Niet zegt, dat meu niet meer verg >ed kan krijgen dan volgens reglement is voor kan krijgen dan volgens reglement is vast- zitter toe om op de eerstvolgende bestuurs vergadering deze zaak in bespreking te zullen brengen. Hierna sluiting. KATWIJK. Personalia. Tot Directeur van het pas opgerichte Christelijke Mannenkoor is bencemd de heer D. Bakker, toonkunste naar te Den Haag. Burgerwacht. In de jaarvergadering, tc\ens propaganda-vergedering van de Katwijksche Burgerwacht op Dinsdag 25 Febr. a.'s. zal als spreker optieden den heer H. W. Tüanus, lid van dc Tweede Kamer te Den Haag. De Christ. Muziekvereni ging zal dien avond haar welwillende me dewerking verleenen. 0EGSTGEEST. VERBETERING BIJ HET „GROENE KERKJE'. Een dubbele weg met één-richting verkeer. In de gevaarlijke bocht bij het „Groene Kerkje" zal een groote ve: betering ko men. Zooals men reeds heeft kunnen op merken aan de afzetting van verschillende grond-percee'.en is men van Rijkswege be zig naast den bestaanden weg oen nieu wen weg te leggen, die met een grootcre bocht óm de Greene Kerk heen zal loopeu en even verder weer op den ouden weg aansluit. Rond het Groene Kurkjo komen dus twee wegen naast elkaar to liggon, met een grasveld tusschen beiden in. Op deze twee wegen zal het één-richting verkeer worden ingevoerd. Auto's van Leiden komend blijven den ouden weg rijden. Auto's van Sasseuheim komend ucmon den nieuwen weg, om juist voor do brug over het Oegstgeester Kanaal weer op don ouden weg te geraken. Botsingen op dit gcvuarlijko punt zullon in de toekomst dus uitgesloten zijn. In het Oranjepark. Do heer C. P. J. Paardckoopcr alhier laat oen villa bouwen in het Oranjepark. Het begin is er dus al. Trouwens hij is niet do eerste, waar ook oen rusthuis daar zal verrijzen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De prijzen blijven nog steeds te laag om het bedrijf winstgevend te doen zijn. De inkoopprijs was te hoog en het perooi.tago 2de soort ook tc groot. Betaald wordt per 100 William Pit/1 f 7.50 9.—, Farncombe Sanders 89.60, Barti- gon ƒ7.409.40, Le Notre f 9—11.40, Vio- toir d'Olivierre 8.60—10.20. William Cop land 5.60- S.-, Gele Prins 6.40—7.60, Couronne d'or ƒ:5.80—7.20, Prins van Oos tenrijk ƒ5.6.20, La Reine /'3.504.20, Mu- rillo 4.60—0.—Mr. v. d. Hoef 7.10—8.—. Asalia 6.80 —7.60, Fred. Moore 6.20—6.80, Rose Gris do .in ƒ3.4.—, Ibis ƒ5.80 0.50, Flamingo 4.80—5.40, Prosperity 4.50 —5.20, Narcissen Golden Spur 2.603.50, Ornatus ƒ0.80—1.20, von Sion 1.20—1.so, Laurens Koster 4.204.40, Hyacinthen 19.2011.30. WASSENAAR. Geslipt. Op den Rijkstsraa,weg ter hoogte van de garage Nieuw Wassenaar is dc heer van G. uit Haarlem met zyu auto geslipt en tegen een boom geiedeu. De bestuurder raakte bewusteloos en be kwam verwondingen aan hot achterhoofd. Hy werd bij den drogist S. binnengedra gen en aldaar door dr. Dce'inau verbon den. De auto werd belangrijk beschadigd. Botsing tusschen tram en auto. Nabij dc halte Zijdeweg is een uulo in botsing gekomen met de tram. Het reobternchier- wiel van do auto werd totaal vernield, ter wijl de tramwagen geen schade opliep. Do bestuurder van de auto kreeg geen letsel. Een raar heerschap. Bij een villa aan den Kerkdnm werd door een pe: ioon, dio voor een colporteur werd aangezien ecu bezoek gebracht. Heui werd geen gehoor verleend. Even later kwam hij terug on belde weer aan. Do bewoonster liet zien ook nu niet zien. Daarop bcgnt hij zich naar de keukendeur en vernic'de een ruit. Vermoedelijk met dc bedoeling om binnen lo komen. Teen hij merkte, dat er men schen in huis waren, koos hij bet hazenpad. LANGERAAR. L. T. B. De afd. Langeraar van don L. T. B. hield haar jaarvergadering in hot Patroraalsgcbouw. Do voorz., de lieer C. v. d. Hoorn Azn., opent de vergadering met den Chr. Groet en heet allo aanwezi gen van harte welkom, in het bijzonder den zeereerw. beer Pastoor en den inspecteur v. d. Pot uit LeiJeti. Spr. vindt het jam mer, dat de opkomst zoo gering is en uit de wensch, dat de aanweziven goed niedo zullen werken met het afwikkelen van de agenda. Uit vol'e borst werd daarna het Bonds lied gezongen. De secretaris, de heer S. van Zwieten l^est de nctu'en van do vorige vergadering. wVke onder dank worden goedgekeurd. De heer v. d. Pot uit Leiden hield een interessant en leerzame lezing over de nieuwe Ziektewet, waarna ook gelegenheid werd gegeven tot bet s" ellen van vragen, waarvan enkele aanwezigen gebruik maakten. De voorzitter dankte spr. voor zijn uit voerige lezing. Do penningmeester, de lieer C. v. d. Hoorn Jzn. brcnct vers'ag uit over hel fi nanciee'e gedee'to. De inkomsten zijn f 155.54, de uitgaven 02.84, een batig-sal do dus van ƒ9t>.70. De heer N. Ho-gervorst rapporteerde, dat alles in de juiste en meest accurate vorm was. De voorz. dankte den penning- meesier \oor zijn gced beheer. Verlieving vrn 3 bestuursleden wegens pQriodtek aftreden. Do heereri P. van Dam, O. W. v. d. Hoorn Jzn. werden met a'geroecne stem- men herkozen en dankten de vergadering voor hei vertrouwen in hen gesteld. Voor een afgevaardigde naar de verga deringen van den Bond werden gekozen de heeren J. Volgeling en als plaatsver- vanver A. P. Uitcwaa'. Bespreking gezamenlijke aankoop van tunbouwbenoodigdheden. De voorz. licht dit nader toe. De ver. gadering kon zich er mee vereenigen en er werd besloten, dat het bestuur deze zaak verder ten uitvoer za' brengen, waarvan bekendheid aan de leden zal worden ge geven. Voorstel tot aankoop van een vaandel voor de afdec'ing Langeraar. De voorz. uil den wensch, dat het zoo mooi zou zijn, indien de afdee'ing een vaandel had, maar cm daartoe te komen is nogal ecuig finan cieel bezwaar, daar een goed vaandel nog niet zoo goedkoop is. Spr. etelde voor, dat INGEZONDEN MEDEDEELING. do loden deze zomer ieder 1.zouden betalen. Na twee jaar heben wij hot dan bij elkaar. De vergadering besloot tot aankoop vnu een vaandel. Rondvraag. Do lieer UUcwrutl stelde vooi om het geld over de Plaatselijke Bunk *c laten loopen. Dit werd door het bestuur goedgekeurd. Aldus zal dit voortaan gebeu ren. Vervolgons memoreerde do beer Uite- waal dat in een ledenvergadering van Tuin dersbo'ang oen schrijven was opgesteld door 23 leden onderteekend, die zich op gaven a's lid van den L. T. B. Spr. be treurde het, dat Tuindersbelang hierop nog geen antwoord ontvangen had. IV voorz. zegt, dat dit schrijven vergo ten is in de bestuursvergadering, doch dit zal ten spoedigste gebeuren. De voorz. zeg1, dat indien de leden van Tuinders belang lid worden, zij ook eeii bestuurs"id kunnen kiezen. Niemand meer het woord verlens end, sluit do voort, de vergadering met den chr. g-oet. TER-AAR. Gemeenteraad. De vorige week kwam de Gemeenteraad in een spoedoischende vergadering bijeen ten Gemeentehuize. Dc Voorz. Jhr. do Muralt opent de vergade ring met gebed. Notulen zijn niet aanwe zig. Voorts een schrijven van do heeren 8. v. d. Geest en Jac. Valcntijn dat zij niet aanwezig kunnen zijn. Punt' van behandeling, benoeming on derwijzeres aan do Openbare School. Kr was een voordracht opgemaakt als volgt: 1. Mej. Dertien, 2. Mej. Bold en 3. Mei. Bokkcr. Gekozen werd Mej. Dertien, uit Amster dam, dio reeds op 17 Februari in dienst it getreden. Van do rondvraag word geen gebruik ge uiuakl, zoodat daarna sluiting der verga- doring volgde. R. K. Kiosvorecniglng. -— Du R. K. Kies vereeniging hield haar juurvergadering in liet café van den heer Verhoef to Papc- veer. Du voorz„ do hoor M. Roberts opent du vergadering met den chr. groet cn heet allen \au harte welkom. Kpr. is verheugd dat de leden in flinke getale zijn opgeko men, wat wel een toeken i», dat men mede leeft met de ver. Spr. dankt de leden voor dc stemming bij do jongste Kamerverkie zingen cn uit den wen%ch, dat zij zooveel mogelijk mede zullen wei-ken. De zeorcerw. heer pastoor kon wegens ziekte do verga dering niet bijwonen. De secr., do heer A. C. Hoogervorst leest dc notulen van de vorige vergadering, wel ke onder dank worden goedgekeurd. Ecu schrijven is ingekomen van het Dr. Schaopmanfonds met het verzoek om mcc te gaan met het 10 gulden-plan. De voorz. zegt, dat zulk een schrijven vanuit dc Kiesver. i* gericht ook aan do 2 plaatse yke R. K. Vcüingver. <-n aan de plaatselijk - R. K. Boerenleenbank, ópr. vraagt of do vergadering er mee acconrd kan gaan, dat de Kiesver. 10 geeft. Wordt goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secr. relu veeren wij, dat Ter Aar in peroentage het hoogste stond met bet stemmen voor de Kunier-Centrale Leiden. De penningm. geeft het financieel verslag over het afgcloopen boekjaar. Do inkom sten zijn 311.67 en 'de uitgaven 106 05. aldus een batig saldo van 145.62. Do heer Joh. v. d. Jagl brungi rapport uit waarin wordt medegedeeld dat de boe ken cn bescheiden in orde zijn, cn stelt voor den penniiyim. te dechargeeren, wal onder applaus gebeurt. De voorz. dankt den seer. en penningm. voor hun arbeid als zoodanig verricht. Verkiezing van bestuurslede». Do dames v. Zwieten-Hpiorcnburg cn Clazina Ver sluis cn de heeren P. den Haan en G. Uol- schor worden met alg. st. herkozen on dankten de vergaderirtg voor het vertrou wen in hen gesteld. Hierna word behandeld een voorstel van den heer H. Egberts, luidend: ie. Bij dc Gemeenteraadsverkiezing wordt een hokje zwart of rood gemaakt. 2e. Dc ctndida'cn zijn verplicht schriftelijk te verk'aron, dat zij genoegen nemen met den uits'ag d^r groslijst stemming, en geen voorkeurstem men zullen aannemen, doen zij het toch dan wordt voorgesteld bedoelde candidate» te royeeren. Het bestuur ia voor bet voorstel mits daar wordt bijgevoegd: le. dat voor de ver kiezing op du gros'ij^t, candidatcn niet op eenigcrlei wijze mogert werden afgebroken; if. dol ieder lid maar één candidatenlijst vcor de groslijst mag ondortcckenen. De heer H. Egberts licht dit voorstel na der toe. Spr. zegt, dat wij dan de voorkeur stemmen misschien weg kuhncn krijgen. De voorz. zegt, dat dit voorstel bij het bestuur is behande'd, toch vindt spr. dit stclsc ook niet het juiste, wij begeven ons nu op glad ij«. De heer Togni zegt, dat wij nu 2 tnaal hebben gefaald met het vorige stelsel. Spr. is er voor om nu dit stelsel in lo voeren. Hierover ontstond nogal verschil van meening en de dimensies werden lang ge rekt cn bet voorstel van den heer Egber'* werd, nadat een ieder dc ge'egenhcid had gehad zijn meening er over uit te spreken

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7