BUITENL BERICHTEN UIT DE PERS KERKNIEUWS SPORT LUCHTVAART RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING WOENSDAG 19 FEBRUARI 19: PAPEGAAIENZIEKTE. Aangekomen papegaaien afgemaakt. Aan boord van het 8.8. „Scbelde- btroom" varende in dienst van de West Afrikalijn dat gistermorgen in de haven van Amsierdam aankwam bevonden zich zes levende papegaaien als overblijfsel van een veertigtal, waarvan er op reis niet minder dan 34 gestorven waren. Volgens den gezagvoerder gebeurt dit vaak. Het zijn meest jonge dieren, welke niet tegen de reis aan boord van de vrachb schepen bestand zijn. Ofschoon allerminst vaststond, dat men hier met verdachte gevallen „papegaaienziekte" te doen had, heeft de G. G. en G. D. bij wijzo van voor zorgen act regel en de zes nog levende exem plaren afgemaakt en de overblijfse'en van de 34 andoro, welke zich nog aan boord be vonden, doen vernietigen. Verdacht sterfgeval. In vervolge op het berioht over het door de poli: ie in beslag gencmen lijk van de vrouw van den landbouwer C. te Dussen (N.-Br.) meldt men ons: In Februari van bet vorige jaar was C. voor de tweede maal weduwnaar gewor den. In April daarop trouwde hij met mej. L. Erg gelukkig scheen dit huwelijk niet te zijn, want meermalen was er hooggaande ruzie tusschen man en vrouw. Dikwijls moet de vrouw zich tegen buren hebben uitgelaten, dat ze zeer bang voor haar man was. Direct nadat de vrouw was geslorven, liepen de zonderlingste geruchten door het doro. Even vóór de begrafenis legde de poluiu beslag op het lijk. De justitie uit Den Bosch kwam ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Tegen 8 uur 's avonds werd vergunning tot begraven gegeven en werd O. in vrijheid gesteld. Maandagochtend vroeg vonden huurlie den O. dood in de rivier de Duese liggen. Geslachte koe met petroleum begoten. Toen personeel van het abattoir te Am sterdam gisterochtend het vleesch van een Maandagavond voor rekening van een sla ger aldaar geslachte koe op den wagen wilde laden om het in den winkel te doen bezorgen, ontdekte men, dat het vleesch met petroleum was begoten, zoodat het voor de consumptie onbruikbaar was ge worden. Hot is uilgesloten, dal deze schandelijke daad eenig verband heeft met do staking dor loonslachteis, veeleer bestaat de raogc- gelijkheid, dat men hier te doen heeft met oen geval van concurrentienijd. De slager- eigenaar van de koe, die n.l. kortgeleden een eigen zaak heeft geopend, acht het zeer wel mogelijk, dat zijn vroegere pa troon, uii wraak voor het feit, dat verschil lende klanten naar do nieuwe zaak zijn overgegaan, de geslachte koe met petro leum hcefl begoten of doen begieten. De diroclcur van het abattoir heeft de zaak in handen der politie gesteld. ONGELUKKEN VIJF PERSONEN BIJ HOTELBRAND IN CANADA OMGEKOMEN. Door een brand in een hotel te Maniwaki (Quebec), zijn vyf personen levend ver brand, o.a. do eigenares van het hotel, haar tweo kinderen en haar broer. Vier personen zijn gewond van wio twee ornsrtig. Veerboot op de Donau omgeslagen. Bij Calarasi in Roemenië is op de Do nau oen te zwaar beladen veerboot geken terd. Van do opvarenden kon alleen de veerman zich redden; de elf passagiers, meest boeren uit de omgeving, verdronken. Auto door trein vernield. Uit Hecbingen, (Hohenzollern) wordt ge meld Maandagavond werd bij den spoor wegovergang Hechingen-Boll (nabij het landgoed der familie Hohenzolleru) een auto, waarin drie personen gezeten waren, door een uit Sigmaringen komenden perso nentrein gegropen en bijna totaal verbrij zeld. De ohauffeur was op slag dood, de beide andere inzittenden liepen zeer zware kwetsuren op. Franscho vliegtuig-fabriek door brand verwoest. Door een grooten brand is de vliegtuig fabriek van Meudon met alle werkplaatsen verwoest. Ook verscheidene in de nabij heid liggende woonhuizen zijn min of meer ernstig beschadigd. KOUDE-GOLF IN EUROPEESCH RUSLAND. Dertig graden vorst te Moskou. Blijkens berichten in de Russische bladen, beerscht er de laatste dagen een hevige koude-golf in bet Europecsche gedeelte van de Sovjet-Unie. In de Krim, waar bet weer onlangs nog zeer zacht was, is het kwik thans tot 10 graden onder het vriespunt gedaald, terwijl een zwaro sneeuwval het verkeer belemmert. In het meer noordelijk gedeelte van bet laml is de koude nog veel feller. Zoo wordt in de hoofdstad Mofkou thans geregeld een temperatuur van 30 graden onder nul ge registreerd Aangezien de vorst van eèn ve nijnig snijdenden wind vergezeld gaat, ver tonnen de Mnftkoiiflclie ctraten des avonds •vu beeld van volkomen .verlatenheid. Om 10 uur in den avond is er ook op die punten van <ie sia-l, waar het verkeer anders het drukst is. bijna geen mcnsch meer te beken nen. Tengevolge van de vorst, was het ge- beele tramverkeer gedesorganiseerd, daar alie wissels waren bevroren. Een en ander had ook tot gevolg, lat er in de theaters en bioscopen nagenoeg geen bezoekers aan wezig waren. De inwoners vaD de stad trachtten door harder to stoken, de koude zooveel mogelijk buiten de huizen te houden, doch het resul taat van deze pogingen ia zeer gering en heeft voornamelijk tot gevolg, dat talrijke branden door oververhitting ontstaan, zoo dat veertig a vijftig branden per etmaal niets buitengewoons Setcekenen. NIEUWE POLITIEKE BOTSINGEN IN BRAZILIË. Elf dooden en vier en dertig gewonden. Uit Rio do Janeiro wordt gemeld: Bij politieke botsingen zijn opnieuw elf perso nen gedood en 34 gewond. Daar de presideu- tieele campagne thans het hoogtepunt na dert is het waarschijnlijk, dat de inciden ten voortduren tot den dag der verkiezing: I Maart. Zijn eigen dood voorspeld. De Wecnsche correspondent van de „Msb." schrijft: De couranten verhalen oen heel eigenaar dig geval, dat in het stadje Ledec a. d. Sar zawa dezer dagen moet zijn gepasseerd. Een onderwijzor liet zijn leerlingen een opstel maken, waarin zij moesten beschrij ven, wat zij het laatst hadden gedroomd. Een der jongens, een ventje van ongeveer tien jaar, Adalbert Chudoba genaamd, be- schreef m zijn opstel duidelijk zijn eigen dood, dien hij in zijn laatsten droom had beleefd. Hij had daarin gezien, hoe hij en twee zyner medeleerlingen, die hij met na men aangaf, over het ijs van de toegevro- ren rivier Sazawa gingen. Plotseling zak te hij door het ijs, spoedig gevolgd door zijn boide vriendjes, die bij hun pogingen hom te redden, oveneens te water geraakten. Wel deden de drie knapen hun uiterste best aan den dood in het ijskoude water te ont snappen, maar al hun pogingen bleef zon der succes; alle drie vonden oen droevig einde in de rivier. Den volgenden dag reeds ging de droom letterlijk in vervulling. De drie knapen wa ren n.l. door een vriendje geïnviteerd, dat aan de overzijde van de rivier woonde. Het vriendje, dat in het gelukkig bezit was van een too verlantaarn wilde deze den kinde ren vertoonen, die natuurlijk met vreugde de invitatie aanvaardden. Óm des te spoe diger bij hun vriendje te zijn, gingen zij dwars over het ijs van de toegevroren ri vier. Eensklaps zakte Adalbert door het ijs, terwijl de vriendjes, bij hun pogingen, hem te redden, eveneens in 't water terecht kwa men. Alle drio vonden den dood in het koude nat. Ik geef hier natuurlijk slechts weer, wat ik gelezen heb, zonder voor de waarheid te kunnen inslaan, ik meen er echter to mogen bijvoegen, dat ik bovengedoeld be richtje vond in Weensche bladen, die men gerust au serieux kan nemen. Zijn vrouw en zoon doodgeschoten. In het plaatsje Steinach heeft in den af- geloopen nacht de 43-jarige caféhouder Bach zijn vrouw en zijn 13-jarigen zoon doodgesohoten en daarna zelfmoord ge pleegd. De daad is blijkbaar toe te schrijven aan de slechte financieele situatie der familie. De bruidegom voor het altaar snapt een gauwdief. Don Brualia Santos is hoofdinspecteur van de recherche op de Spaanscho spoorwe gen en een man, die zich steeds „in dienst" voelt. Niet lang geleden knielde Dón Brua- lio voor het altaar, om met een schoone so- norita in den echt te worden verbonden. Plotseling sprong hij op en verzocht den priestor: „Och, wilt u de plechtigheid een oogenblik onderbreken De familie van de bruid en de aanwezige gasten waren niet weinig verwonderd. Zij konJen het zonderlinge gedrag van Don Brualio niet verklaren. Er ging een gemom pel op: allen gesticuleerden wild dooreen, slechts de bruidegom zelf ging met kalmei), vasten tred op een vreemdeling toe, stak een hand m diens zak en haalde er drie bil jetten elk van 1000 peseta-s (325 gulden) uit. Deze gaf hij aan de dame, die naast dien man stond. Naar het altaar teruggeekeerd, knielde Don Brualio weer voor den priester neer en sprak: „Wilt ge nu voortgaan, eer waarde? Deze gauwdief had getracht, het zevende gebod te overtreden". Bij gebrek aan politie De Fransche automobilisten werden de zer dagen in de buurt van Parijs op een origineele wijze gedwongen de voorgeschio- ven maximum-snelheid in acht te nemen. Zij ontdekten n.l. op een der goede straatwegen in de buurt van de hoofdstad, waar gewoonlijk ondanks alle politieverjr- de» ingen een snelheid van 120 K.M. per uur wordt ontwikkeld, tot hun groote er gernis juist op het beste punt van den weg een agent, die half verborgen onder de hoo rnen stond met een notitieboek en potlood in zijn hand. De automobilisten vermin derden, toen zij den agent zagen, hun snel heid. Een stapte zelf even uit kwam in de buurt, van den agent nn ontdekte toen tot zijn verbazing, dat hij met een vogelver schrikker, die de uniform van een agent droeg, te doen had. De razzia's te Chicago. Van de 1000 verdachte elementen, die bij de razzia's to Chicago door de politie zijn aangehouden, zijn 500 schuldig bevonden aan het plegen van misdrijven. Van dezen zijn reeds 200 tot gevangennisstraf veroor deeld. DE LEIDSCHE COURANT NATIONAAL—NEUTRAAL. De proef op de som. „Het Huisgezin" schrijft: De N. R. Crt. en haar inzender hebben p8s den lof gezongen van de A.V.D.O. Zij is h e t nationa'e instituut; alle ove rige omroepvereenigingen stellen zich im mers de bevordering van het rampzalige „sertarisme" in den aether tot doel. Met de A.V.R.O. kunnen alle goede va- der'anders meegaan en instemmen, en dus moet haar de grootste en beste plaats in het radio bed worden ingeruimd. Nationaal en neutraal, dat is het ken merk van de A.V.R.O., eri wie zou haar dus niet wil'en bevoorrechten? Pas waren de woorden in de N. R. Crt. van de pers, of de A.V.R.O. kwam haar na- tionaal neutraal karakter bevestigen. In een Zondagmorgen-voordracht, door de A.V.R.O. uitgezonden, werd propaganda gemaakt, voor het spiritisme. Over de godsdiensten werd gesproken als over instellingen, die voor de menscb- heid een licht wilden zijn, maar een dwaal licht b'eken. Is dit neutraal? Is dit nationaal? Een geschenk aan Z. H. den Paus. Men meldt uit Rome aan de „Msb.": De nieuw benoemde professor te Utrecht, dr. Jos Schmutzer, heeft aan den H. Vader voor het Pauselijk missie-museum ten ge schenke gegeven een altaar in Javaanschen stijl, waarop een beeld van het H. Harl en twee in aanbidding geknield zittende enge len. Het geheel is van schitterende uitvoe ring en is reeds in het Lateraansche paleis, waar het missie-museum zich bevindt-, aan gekomen. Pater Sigerbertus Dubber O.C. f Gisternacht is, in den ouderdom van 45 jaren, in het St. Franciscus Gasthuis te Rotterdam overleden Pater Sigebertus Dubber O.C., oud-missionaris van Suma tra. De overledene werd 2 Augustus 1884 te Langeweg geboren, trad in 1903 in de orde der Capucijnen en ontving in 1911 de H. Priesterwijding. In 1915 vertrok hij naar de missie van N. O.-Indië, waar hij gedu rende dertien jaren op Sumatra werk zaam is geweest. In 1928 moest de missio naris om gezondheidsredenen naar Hol land terugkeeren, en werd toen opgenomen in hel St. Franciscus Ziekenhuis to Rot terdam voor het ondergaan van een opera tie. Sindsdien was de overledene verbon den aan bet rectoraat der Paters Capucij nen te Charlois (Rotterdam). Voor eenige weken moest hij weer in het St. Franciscus Ziekenhuis worden opgeno men, en is daar Maandag aan zijn kwaal bezweken, waardoor een eind werd ge maakt aan een welbesteed missionarisle ven. Het stoffelijk overschot is heden naar Langeweg overgebracht. KRACHTSPORT. Wedstrijden in „Concordia". Maandag 24 Februari heeft een wed strijd plaats in wors'elen en gewichtheffen in het gebouw „Concordia" aan do Steen straat: des avonds 8 uur. De wedstrijd is uitgeschreven door den Haagschen Distr. Bond en start onder leiding en reglement van den N. K. S. B. O.a. zullen deelnemen in de Afd. worste len: G. do Vink, .kampioen van Den Haag B. G.; J. Haa.verdoom kampioen van Den Haag M.A.; J. Uljee. kampioen van Den Haag Z.G.; A. v. d. Wildt kampioen van Zuid-Holland; J. d. Harst, krmpioen van Zuid-Ho'landC. van Kouwenhove kam pioen van Zuid-Holland. In de afd. gewichtheffen: M. Verheijen kamp .en recordhouder van Nederland (zwaargew.); P. Caffa, idem idem (veder- gew.)! J. Sinieur (Midden A) kampioen van Don Haag e. a. De Hnaesche Bond hoopt door het hou den van dezen wedstrijd hier ter stede weder een vereeniging op te richten. Inlichtingen kunnen inmiddels worden ingewonen bij den heer M. J. Belt, Paul- Krugerstraat 1, te Leiden. SCHAKEN. De zeskamp te Amsterdam. De afgebroken partij tusschen Landau en Euwe is door den laatste na 71 zetten gewonnen. Woensdagavond om 7 uur spelen Euwe met Spielmann, Addicks met Weenink en Landau met v. d. Bosch. De s'and na de voleindigde 2e ronde luidt: Weenink 2 p.; Euwe 1.5 p.; Addicks en Spielmann 1 p.; v. d. Bosch 0.5 p.; Lan dau O p. Het tournooi te Nice. De uitslagen van de zesde ronde zijn: Araiza verliest van Znoskoborowsky, Seitz— Mnroczy remise. Tartakower wint van Hanion; Duchamp wint van Rcilly; Maas verliest van Colle; Kostisch—Tho mas afgebroken; Ncteboom slaat Constan ts. VOETBAL. Comp. West Politie Sportbond. Te Den Haag werd gisteren een wed strijd gespeeld tusschen de elftallen van de H. P. S. V. en de Politie Sportvereeniging Delft. Voor beide partijen stond het kam pioenschap op het speL De H. P. S. V. won met 2—1. De stand is thans: Den Haag gesp. gew. gel verl. v.—L pnt» 7 6 1 26—10 12 Delft 9 7 2 37—13 14 Rotterdam I 6 4 2 19—12 8 Dordrecht 6 3 3 10—11 6 Leiden 6 6 7—32 Rotterdam II 6 6 4—25 WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Tourist-Vereen. „Swift". Onder buitengewone belangstelling is gisteravond de laatste recordrit gereden om den Vollenhovenbeker in het clublokaal bij den heer J. van Meizen. W. Graafmans heeft zich aan het spreek woord gehouden, van eind goed al goed, hij heeft nl. zijn eigen record van 25.2 sec., weten te verbete:en en gebracht op 25 sec. hetgeen een zeer schitterende prestatie is. De uitslag der andere renners is gewor den: J. L. Groene wegen 27 sec., Th. Wur- zer 26.4 sec., J. Verschoor 26 sec., P. J. Riethoven 27.8 sec., J. Riethoven 28 sec., E. S'ac'ek 28.4 sec., K. Paats 20 sec. voor de 500 M., R. Riethoven 20.6 sec. voor denzelf- den afstand. Na beëindiging dezer wedstrijden werd de prijsuitreiking gehouden, door den voorzitter den heer A. J. Graafmans. Al lereerst begon deze dank te brengen aan den schenker van den Vollenhovenbeker nl. den directeur der Vollenhovenbierbrou- werij en aan den heer J. v. Meizen, die daarbij zijn volle medewerking heeft ver leend. Ook den heeren H. J. Jaspers, C. Veldhuizen en G. Hulst werd dank ge bracht voor de hulp, die zij steeds bij de hometrainwedstrijden hebben betoond. Als vertegenwoordiger v. d. heer Vollenhoven werd de beker door den heer J. v. Meizen uitgereikt aan den winnaar van het record W. Graafmans, met een tijd van 25 sec. J. Verschoor die den sne'.sten tijd had ge maakt als B-klasser, werd een lauwertak overhandigd, welke geschonken is dooi den heer J. van Meizen; terwijl K. Paats die den snelsten tijd had gemaakt als Ju nior nl. 34 8 sec., het boekwerk mocht ont- vangen, getiteld: „Te midden der kam pioenen". De heer P. T. de Jong, die steeds vrijwil lig bij deze wedstrijden als tijdwaarnemer had gefungeerd, werd dank gebracht na mens bestuur en leden en hem werd een foto in lijst overhandigd van de kampioe nen der club te midden van bestuur en le den. Hiermede zijn de hometrain-wedstrij- den geëindigd. Voordat de voorz. sloot kon hij de mededee'ing doen, dat door den di recteur der Vollenhovenbrouwerij weer een beker was disponibel ges'eld voor de a.s. te houden wegwedstrijden, terwijl door den heer N.N. een beker werd geschonken voor de B-klassers, en nog twee prijzen nl. door de heeren J. Verschoor Sr., en P. Rietho ven. Voorwaar een goed begin voor het be ginnend wegseizoen. Vliegtuig op het cfak eener schooi gevallen. Een vliegtuig, toebehoorende aan de Duilsche luchtvaarmaatschappij in Colum bia, is op het dak van een school te Gali geva'len. De Duitsche piloot en de Co- lumbiaansche passagier zijn gedood. De vliegmachine als arts. Een vliectuig, dat gisteren met oost voor Zuid-Amerika op weg was naar Toulouse, raakte door een hevigen sneeuwstorm den koers kwijt. De vlieeer besloot daarom zoo laag mogelijk te vliegen, ten einde te ont dekken waar hij zich bevond. Inderdaad slaagde de vlieger er in den juisten koers te vinden, doch hot laag v'ieeen heeft nog een merkwaardig gevolg gehad. De aviateur heeft namelük, naar heden blijkt, op s'échts enkele meters hoogte boven een boerderij gevlogen. Hier woonde een vrouw die eenigen ti.:d geleden door een ongeval haar spraakvermogen had verloren. Dior het ontzet'end geraas v?n-de machine vink boven haar hoofd, schrob de vrouw zooda nig, dat zij haar spraak weer terugkreeg. De Leidsche wonderdokter. De kantonrechter te Terneuzen heeft N. K. uit den Haag, den Lcidschen wonder dokter, veroordeeld tot twee keer 150 boete subs. 2 maal 15 dagen hechtenis, we gens onbevoegd uitoefenen der genees kunde. De dcodelijke aanrijding van een agent te Naaldwijk. De Haagsche rechtbank heeft den koop man L. van den E. uit 's-Gravenzande, we gens het veroorzaken van dood door schuld i c. het aan zijn schuld te wijten hebben, dat hij met een door hem bestuurden auto mobiel te Naaldwijk een per rijwiel sur- veilleerenden agent van politie heeft aan gereden, waardoor deze zoo ernstig is gewond, dat hij aan de gevolgen daarvan is overleden,en voorts wegens het door- en wegrijden na een aanrijding, waarbij iemand gekwetst is, veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf met ontzegging van de be voegdheid van motorrijtuigen te besturen voor den tijd van één jaar. TWEEDE BLAD PAG. 6 INGEZONDEN MEDEDEELING Inbraak In een Directiekeet. De vroeger los werkman in dienst dor ge- meen to Arnhem, St., thans gedetineerd, moest de vorige week voor de rechtbank te Arnhem terecht staan, omdat hij destijds de beruchte Nel R. behulpzaam zou zijn ge weest bij zijn inbraak in de d'rect'-'.k^et bij de wegwerken aan de Doetinchemschen weg, waar Nel R. zioh 1500 tea nadeeio der gemeente wist toe to eigenen Verdachte had R. aanwijzingen gegeven en zou deelen in de winst. Het O. M. eischte anderhalf jaar gevan genisstraf niet aftrek der prev. hechtenis. I De rechtbank, gisteren uitspraak doen- i de, veroordeelde hem tot een jaar gevan genisstraf met aftrek der preventieve hech- I ten is. Verduistering van ƒ20.000.—. De rechtbank te Arnhem veroordeelde den kantoorbediende V. ter zake van ver duistering van 20.000 ten nadeele van de N.V. Thomassen en Co. te De Steeg tot een 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was een jaar en drie maanden. Verduistering bij het Elecerticiteitsbecfrijf te Zevenaar. Wegens verduistering van 23.000 bij het electriciteitsbedrijf to Zevenaar werd de boekhouder K. L. P. tot tien maaden ge vangenisstraf veroordeeld. De eisoh was twee jaren. De herikzaadzaaier veroordeeld. Een 25-jarige landbouwersknecht uit Lin- schoten, die op 19 April het land van zijn buurman bezaaid had met herikzaad, werd door den politierechter te Utrecht veroor deeld tot zes weken gevangenisstraf. Hij ging van dit vonnis in hooger beroep en gisteren veroordeelde het Gerechtshof hem tot oen gevangenisstraf van veertien dagen. De Procureur-Generaal had bevestiging van hel vonnis geëischt. De gascorruptie. Voor de rechtbank te Roermond stond gisteren terecht de gewezen gasdirecteur der gemeente Roermond A. B., thans wo nende te Ans (B.) Verd. was ten laste gelegd, dat hij als directeur der gemeente-gasfabriek te Roer mond op verschillende tijdstippen in 1922, 1923 en 1924 van een gasmeterfabriek gif ten heeft aangenomen ten einde hem te be wegen in strijd met zijn plicht in zijn bedie ning als gasdirecteur iets te doen af na te laten. Do Off. van Justitie achtte het aan verd. ten laste gelegde bewezen en eisebte een geldboete van ƒ200 subs. 30 dagen hech tenis. Uitspraak over 14 dagen. Uitgesproken: G. B. Th. B. Kiewe, Leiden. NOORDWIJKERHOUT. Uitvoering Harrronie. Maandag- en Dinsdagavond gaf de R. K. Harmonie-ver- eeniging „St. Jeanne d'Arc" eene uitvoe ring van muziek en tooneel voor donateurs en kunstlievende leden in café Braraa. Voorz. P. van Amsterdam opende den feestavond met den chr. groet en een kort welkomstwoord. Daarna verscheen H. Zwaan on de planken als declamator. Een toepasselijk gedicht, vervaardigd door F. de Vroege, St. Bavogestieht alhier, werd door hem zeer goed voorgedragen. Een kwartet gaf daarna ten beste: Chor aut> „Undire" van A. Lortzing en „Dies ist der Tag des Herrn" van Kreuzer, beide num mers zeer goed uitgevoerd. Daarna de klucht in één bedrijf: „Ba rend, de stoutmoedige luchtschipper''. Wat is er gelachen, toen G. v. d. T. daar in zijn luchtschingondel, alias voer-bak, aan het plafond hing te schomme'en. In de pauze werd een verloting gehou den voor mooie prijzen. Hiervoor bestond veel animo. Na de pauze gaven de vier gebroeders Van der Togt de kwartetten „Rigoletto" van Verdi en „het Hugenois" van Mijerbeer uitmuntend Toen kwam de groote klucht in één be drijf „Het Valsche Etiket", door Gérard Nielen. De hoofdrollen werden vervuld op zeer komische wijze door G. v. d. Togt en H. Zwaan, als Moot en Samson. Om K. Broekhof, die de rol van vrouw vervulde, werd gegierd van 't lachen. Ten slotte het stukje „De stomme muzikant voor den rechter", waarin eenige komische critiek werd uitgeoefend op ons dorp en waarin Th. Vrolijk, zeer vlot de klarinet besneelde. Het publiek toonde zicb zeer voldaan. Tusschen de verschillende nummers in werd zeer goede piano-rauziek ten gehoore gebracht door den heer A. v. 't Hart uit Leiden. Vooral voor zijn „Vineta-Glocken" ontving hij een dankbaar applaus. De vol gende week wordt een dergelijk tweetal avonden georganiseerd.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6