Vrouv/saihanden MAANDAG 17 FEBRUARI 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Vergadering van den gemeenteraad van Noord wijkei hout op Donderdag j.l. des no- middags te twee uur. Tegenwoordig alle leden. Voorz.: de burgemeester. De burgemeester opent de vergadering met gebed. Een late Nieuwjaarsrede. Vervolgens houdt de voorz. ongeveer de navolgende toespraak: Mijne Heeren, Bij deze eerste zit'.ing, die in 1930 wordt gehouden past het een terugb ik te wer pen over het afgeloopen jaar. Met voldoe ning kan worden geconstateerd dat de bloembollencultuur thans wel het hoofd bedrijf in de gemeente zich in voortdu rende voorspoed mag verheugen. Jammer is alleen, dat enkelen door den vorst in het voorjaar van 1029 zooveel schade heb ben geleden. Bloeien en kwijnen. De toestand in het landbouwbedrï was redelijk wel. Weliswaar worden de boeren bedrijven steeds verder ingekrompen door dat de gronden worden dienstbaar gemaakt aan de bloembollencultuur, doch dit vindt niet zijn oorzaak in den minder goeden toe stand der bouwbedrijven, doch in de bij zonder welvaart, waarin de bloembollencul tuur zich mag verheugen. Jammer is dat nog geen verbetering is gekomen in het kwijnend bestaan der klei ne tuinders, die groenten telen. De bevolking der gemeente 8teeg in bet afgeloopen jaar van 5991 tot 6144 zielen. Verleend werden bouwvergunningen voor 48 woningen en "25 bloembollenschuren. Verschillende belangrijke besluiten wer den door u in het afgeloopen jaar genomen. Ais de voornaamste noem ik: de bouw van een nieuw gemeentebuis, de electrifica- tje van den Heerenweg, de aankoop van 41/2 H.A, grond tot uiibieiding van het grondbedrijf, de overname der wegen van den Grooten Zilker Polder, het waterlei dingcontract met Voorhout. Ook in bet nieuwe jaar mijne heeren, zal veel van uwe krachten worden gevor derd. De nieuwe wet op de financieele ver houding tusschen hel Rijk en de Gemeen ten zal een algehoele ommekeer brengen in de gemeentelijke financiën en successie vel ijk zullen u diverse verordeningen be trekking hebbende op de financiën der Ge meen len worden aangeboden. Een billijker school gefdhef- fing in 't zicht Wij hopen binnenkort te beginnen met een herziening van de schoolgelden met de speciale bedoelingen om bij die herzie- ning meer dan tot dusverre rekening te houden met de sociale behoeften. Wij heb ben deze herziening reeds vroeger toege zegd, doch werden door de voorgenomen wijziging der Lager Onderwijswet weer houden haar in te dienen. Deze voorgeno men wijziging schijnt echter maar niet tot stand te bunnen komen, zóodat wij daarop niet langer kunnen wachten. Ik hoop, mijne heeren, dat uw arbeid in 1930 voor de gemeente vruchten mogen dragen. Ik wensch u voorts persoonlijk voor u en uwe gezinnen in hei komende jaar Gods rijks*en'zegen toe, opdat het u in alle opziohten wel moge gaan. Die wenscb richt ik ook tot alle ingezetenen van Noordwijkerhout, wier vertegenwoordi gers gij zijt. De heer L. M. van Noort dankt als oud ste lid in dienstjaren, den voorz. voor zijne welwillende woorden en wenscht hem we- derkeerig het beste voor zich en zijn gezin.' De notulen der vorige zitting worden vervolgens voorgelezen en onveranderd ge arresteerd. Een adres om een losplaats. Ingekomen is een adres van een aantal ingezetenen met verzoek om te bevorde ren dat de gemeente zoo spoedig mogelijk gebruik maakt van de bevoegdheid, haar toekomende krachtens contract met de Landexploitstie Maatschappij „Noordwij. karhout'' en oplevering verzoekt van een terrein aan Keukendel ten einde aldaar een losplaats in te richten. De voorzitter zegt, dal het wenschelijk is, dit ad:es, dat sinds enkele dagen is in gekomen, in handen van B. en W. te stel len voor advies. Nadat verschillende raadsleden zich heb ben verklaard voor de inwilliging van het verzoek, wordt overeenkomstig het voor stel van den voorz. besloten. Na eenige discussie wordt gunstig be schikt op het -verzoek van het R. K. Zie- kenhuisverplegingsfonds „Sint Lucas" om restitutie van een bedrag van 126 voer transportkosten van een aimlastigen pa tiënt, welke transportkosten het fonds ten onrechte te zijnen laste had genomen. Aangegaan wordt een rekening courant overeenkomst met de plaatselijke Raiffei senbank. Het heffingspercentage voor de plaatse lijke inkomstenbelasting wordt bepaald op 1.7. De inetruetie van den gemeente ontvan ger wordt gewijzigd, opdat deze voortaan per giro zal kunnen betalen. Overeenkomstig de desbetreffende ver- zoeken der verschillende schoolbesturen worden de volgende voorsohotten op de ce mecnie'ijke vergoeding, overeenkomstig art. 101 der Lager Onderwijswet ver'eend. De R.-K. Jóngens en de R.-K. Meisjes school der Sint Joseph-parochie ieder f 1CC0de R.-K. school „Do Voorzienig heid'' 1CC0; de N.-H. School met den Bijhei 600; de R.-K. School in de Zi!k ƒ2080. Het kohier van het rioolgeld voor 1930 wordt vastgesteld. Bij de rondvraag klaagt de heer Pas- schier over den toestand der voormalige openbare begraafplaats. De heeren E. Oostdam Jzn. en Lange veld sluiten zich hierbij aan. De voorz. zegt verbeloiing toe. Een misverstand. De beer van Parera is bezocht door een acquisiteur van Voorhout, die hem ver zocht to teeltenen op een lijst om aans'ui ting bij de waterleiding. De heer van Pa rera wil wel aansluiten voor zijn perceelen aan den Heerenweg, doch wilde zonder overleg met het gemeentebestuur van Noordwijkerhout niet teekenen. De voorzitjer zegt, dat er blijkbaar een misverstand in het spel is. Spreker is mei den burgemeester van Voorhout af gesproken, dat de gemeente Noordwijker hout de personen die wensehen aan te slui ten op een lijst zou laten teekenen. Het schijnt intusschen dat rhans Voorhout zelf standig de menschen bewerkt. De krotjes In de Havenstraat. De heer Geerlings klaagt over den des» laten toestand der onbewoonbaar ver klaarde woningen aan de Havenstraat en vraagt of daar nieis aan te doen is. De voorz. zegt, dat indien deze wonin gen gevaar of hinder veroorzaken voor de bewoners van andere woningen, zij door B. en W. kunnen worden afgebroken. De heer A. H. van Noort klaagt er over, dat nog geen bellen en brievenbussen zijn aangebracht in de woningen aan de Zee straat. De voorz. zegt, dat het verlangen naar bellen en brievenbussen niet zoo groot is als de heer A. H. v. Noort meent. Ver schillende bewoners stellen op het aan brengen daarvan geen prijs. De heer v. d. Klauw klaagt over den groffen grint aan don Langeveldeiweg. Hij zou de grove steenen opgoruimd willen zien. De heer van Parera wijst er op, dat de wals meer dient te worden geb-uikt. De voorz. zal een en ander tnei dpn ge meente-opzichter bespreken. Daarna wordt de openbare zitting ge sloten. INGEZONDEN ME0EDEELING. altijd mooi da H1LI.EG0M. Werkzoekenden. Volgens de laatste rpgave van het interlocal arbeidsbemid delingsbureau waren alhie» als werkzoe ker.den ingeschreven 107 personen, n.l. 1 grondwerker, 3 timmerlieden, 5 opperlie den, 0(t land- en tuinbouwarbeiders, 1 man denmaker, 1 vr. kantoorbediende. Er be gint reeds aardig vermindering te komen en verge'eken bij het vorig jaar mvgcu we zelfs van gunstig sprei-er*. Aanbesteding brugbouw. Door den Rijkswaterstaat werd aanbesteed het ma ken van een vaste betonbrug en verbree ding over do Hillegummerbeek aan de Ha ven alhier; begrooting ƒ21000. Er waren 9 int cbr ij vers n.l. P. Pater, Wadainxveen 24000; J. Üldenkamp, Zwolle 23530; C. Klinkert, Ood-Katspel ƒ23300; Fa. A. Scboorl, Haarlem 23057 Wa'naar en Hoogstraaten, Leiden 21840; K J. van Dort'.i, Leiden 21674; Hoogerbrug Stij ger, Den Haag ƒ20825; C. J. Krebe t. Kas senheim ƒ20598; W. Diepst ta«er Made 26143. De gunning wordt later bekend ge mankt. Demping sloot Aan de Noordzijde der Meerstraat is de sloot, die voor de omwo- tienden in den zomer vaak riekte, ge dempt. D;i is een groote verbetering. Bouwen. Het bouwen van een villa aan de Haarlemmerstraat albier voor re kening van den beer N. Lommenetz onder archil eet uur van den heer B. Hoogstraten te Rijswijk is opgedragen aan den aanne mer A. Leliveld, alhier. Gehuwd: J. F. van Rooyen en J. W. Pieters. C. L. NVeijers en P. C. Schrama. Geboren: d. van G. M. Veenman— waarnemen. Om een plaag te voorkomen is het absoluut noodig dat de rupsennesten zooveel mogelijk verwijderd worden. Men behoeft niet te zreken naar een nest van den Bastaardsatijnv'.inder maar kan te dadelijk aanwijzen. In semmige streken van ons land is het reeds zoo erg, dat geheele boomenlanen werden kaalgevreten. Nu is het de tijd om de nesten te verwijderen cn te vernietigen door verbranding. Het is een algemeen be'ang aan deze bestrijding mee te werken. En het zijn niet alleen de leden der Tuinbouwverceniging onder wier aandacht deze aange'egenheid dient te worden gebracht, leder die een tuin of tuintje heeft vestige zijn aandacht hierop. En wie niet voldoende op de I oogte is vrage inliohtingen bij genoemde bestuurs leden. Ongeval. De arbeider Jav. v. Duiven, voorde, werkzaam bij den heer L. Kr. in bouwmaterialen, had het ongeluk bij het ongeluk bij he.t lossen van betonnen rin gen tusschen twee ringen bekneld te raken. Drie zijner vingers waren ernstig gekneusd. Dr Eijkelenboom heeft do hand verbonden, v. D. zal eenigen tijd zijn werk niet kunnen doen. Vink. z. van D. M. P. 8. Mailand en Zif- kamp. z. van D. Bouma en Knoppers. z. van J. M. van Lierop en v. d. Putten. Overleden: P. Lammerse m. 46 j. G. B. Bouma mr. 67 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanbestedingen. Doo' den bouwkun dige Jac. Haasnoot zijn Zaterdag 15 Fe bruari de volgende werken aanbesteed: Het bouwen van een Bloembol'enschuur, voor rekening van den heer Hub. v. Pari don. Hoogste inschrijver Jac. Remmerswaal Katwijk a. d. Rijn 6475; laagste inschrij ver Corn. Aanhane en A. v. Schie, alhier, 5765. Het bouwen van een koc'enstal met hooitasch, voor rekening van den heer Joh. van Paridon: hoogste inschrijver Kr. v. d. Plas, Katwijk aan Zee. f 32"0: 'aaerste in schrijver Jac. Remmerswaal, alhier 3050. Het bouwen van een b entbu 1 i schuur te üegstgeest. voor rekening van den heer N. Zandbergen Wzn., te Oevstgecst: hoog ste inschriiver Gebr. Slingerland, alhier, 52293; laagste inschriiver Job. Verloop, Katwijk aan Zee, 49357. Het bouwen van een bloemboUensrhunr te Breezand, voor rekening van de N. V. Zandbergens Blnembol'enbedrijf te Oegst- eerst: hoogste -nschrijver -T. Schouten, Breezand, f 14887: laagste inschrijver Th. Reeuwijk, Breezand, f 11459. Husserr aag. - Het bestuu* de- Tuin bouw.-t: R en C meent g.^l te doen de aandacht der Wen te vestig»' op bet groote ge'nar •an den rapsenp aag. I rupsensoort, waarop het meest de aan dacht dient gevestisd is de Bastaardsatijn vlinder. In verschi lende boomen en strui ken kan men thans de nesten daarvan LISSE. Kiosvereeniging. Gisteravond bield Ie R. K. Kiosvereeniging haar jaarvergade ring in het gebouw van den R. K. Volks bond. De opkomst was, gezien de belang rijkheid der agenda, zeer slecht en wij be treuren het, dat in zoo'n Roomsohe plaats als Lisse, waar het vereenigingselven in ettelijke jaren tijds zoo opgegroeid is, het vergadoringsbezock steeds slechter wordt. Do voorzitter, de heor F. C. J. v. d. Eer den, opende deze vergadering met den chr. groet, en sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den heer Max. v. Poll, redacteur van de Nieuwe Eeuw, ëprekor van dozen avond. Hierna werden de notulen voorgelezen, en zonder op- of aanmerkingen onder dank- zogging goedgekeurd. Vervolgens werd het jaarvershg van den secretaris voorgelezen, waaruit bleek, dat in het afgeloopen jaar schitterend werk is verricht bij de verkie zingen door de Propagandaclub. Do uitslag van de vorkiozing was, dank zij de krachtige propaagnda, zeer gopd. Een woord van dank bracht de voorz. voor het keurig verslag. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat na een ontvangst van 00.71 (inclusief kassaldo ƒ205.01), een uitgave viel te boeken van 643.22, alzoo een voordoelig saldo van 257.52. Inplaats van den heer J. Kortekaas, die benoemd is al* bestuurs lid der Kamer-Centrale, werd gekozen 1.1 afgevaardigde voor de Kamer-Centrale Lei den de heer A. H. Schrama. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Max. v. Poll, die als onderwerp be handelde de Christelijke Welvaart-Politiek. Spr. hoorde in do voorgelezen notulen doz^n zin: Alles herstellen in Christus Alles her stellen in Christus wil dus zeggen alles her stellen in de christelijke leer. Spreker schetst de toestand xooals zij weergegeven wordt door de Oostenrijksche Bisschopp3n. Wij zullen de rechtsorde moeten vernieu wen om de christelijke zedenleer opnieuw ingang te doen vinden. Alles herstellen in Christus moet ook verwezenlijkt worden op politiek terrein. Een duidelijke vergelijking geeft spreker over het begrip bezit en handel tijdens de middeleeuwen en thans. Er moeten weer maatregelen genomen worden in de tegen woordige maatschappij, dat niet iedereen kan doen, wat hij wil. Er moet meer zeg gingschap komen in de groot* bedrijven door mindergegoeden. Do mindere stand moet worden opgeleid om ook deel te krij gen in het groote zakenleven. Wanneer de zinspreuk „Alles herstellen in Christus" be waarheid wil worden, moet de maatschappij in geheel andere richting geleid worden. Dat is een buitengewoone moeilijke taak, daar reeds drie eeuwen aan de menschelijke neiging onvrijheid is gegeven. Na afloop van de rede van den heer v. 'Vil tl-nkte de voorz. den spreker (oor zijn begeesterende rede en leerzame uitecnzeU ting. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna deze leerzame vergade ring door den voorz. met gebed werd ge sloten. Tooneelclub St. Joseph gezellen. Do tooncelclub der St. Jusephgezc len gaf gis teravond haar jaarlijksche feestuitvoer ng in de groote zaal van het Patronaatsge bouw. De zaal was goed gevuld. De wel. eerw. heer H. Aglerof, vice-praesea der St. Josephgezellen, 0|>ende de feestelijke bij eenkomst en heeiie a.ien welkom- Spr. deed uitkomen, dat de tooneoiclub „Guido Ge- zelle"' met moeite een avond vry kon krij gen om voor 't voetlicht te komen, daar in den Vastenavondtijd alles bezet is. Hel deed spr. daarom genoegen, dat zoovelen aanwezig zijn en hij wenschie allen een genoeglijken avond Hierna kwam „Guido Gezelle" voor bet voctl cht met de „Gesmolten Veldwach ter", tooneelspel in drie bedrijven. Do di lettanten gaven door hun spel blijk, dat zij dit stuk ijverig hadden bestudeerd want allen speelden hun roi uitmuntend. Voo*al ..Hannes', de pseudo Charlie Chaplin, wist de lachspieren danig in bewegng te bren gen. terwijl de dikke veldwachter mede de lachers op zijn hand had! Het applaus was zeer zeker ten vohe vcrd'end. De regie berustte bij kane'aan Agterof. door wiens kundige leiding dit succes kon worden ver kregen. Bij de pauze kwam ook de pian.st en wist het strijkje de opgewekte stem ming nog te verhoogent Het gehtel was een gezellige avond en het dankwoord van den vice-praeses aan bet einde aan de spelers was ten volle verdiend. Voor het Nederl. College te Rome. Ten bate van oen Ned. Col'ege te Rome hield de weleer», heer kapelaan W Q. Versieegen een predicano onder alle H. Missen. Een hierna gehouden collec'e bracht 303 op Met de g ften van parti culieren te samen, bedraagt het thans in gezamelde bedrag ongeveer 1000, Een mooie sornl LEIMUIDEN. Bijz. Vrijw. Landstorm. Dinsdag jj. hield de Bijzondere Vrijwillige Landstorm een propaganda-avond in de muziekzaal vin „Hot Wapen van Leimuiden" van den heer J. Sneeboer. Jammer, dat de opkomst niet grooter was. Precies 8 uur werd de bije'ii- komst geopend met een paar mooie muziek nummers, uitgevoerd op verdienstelijke wijze door de R. K. Vioolclub uit Roelof- areud8veen, die bereidwillig gehoor had ge geven aan den oproep, om den avond door eenige nummertjes op te luisteren. Hierna nam de edolachtb. heer Burgemeester Bnk- huizen bet woord. Hij heette alle aanwezi gen van harte welkom, inzonJer de R. K. Vioolclub met zijn kramgen directeur en de pianist den heer van Berkel en betuigde zijn leedwezen, dat majoor -Scbell wogen» omstandigheden niet kon tegenwoordig zijn Nietiemin hoopte spreker, dat dezeu avond tot aller genoegen mocht verioopen. Hierna word door de Vioolclub t Wilhel mus aangeheven, dat door alle aanwezigen staande werd aanhoord. Vervolgens werd de film vertoond van de Bijzondero Vrijwil- lige Landstormers, dio 12 1/2 jaar geleden nuur den Haag optrokken tol bescherming van regecring en vorstenhuis. Na een pauze van 20 minuten, dio door een paar mooie muzieknummers werd aan gevuld, werd de komische film „Hannes n angsten" vertoond. Deze film hield voort durend de lachspieren in beweging en maakte dezen avond tot een recht gezel lige. Jammer dat do tijd zoo snel was ver slagen en aan scheiden moest gedacht worden. De Burgemeester dankte dan allen, dia hadden bijgedrageu om dezen avond zoo gezellig mogelijk te maken. In 't bijzonder bracht hij ziju dank uit aan de R. K. Vioolclub van Roelufarond»- veen, die bij, hoewel qu nog weinig bekend, eene algeheele bekendheid in Nederland toewenschte. Hierna sloot hij, met een tot weerziens, deze ercht genoeglijke verga dering. Muziekvereen. „Syrrphonie". Op Maan dag 3 Maart zal de Muziokvereenigmg „Sytnphonie" haar 3de winterconcert gevn. Daar de vorige uitvoering is gegeven met meJcwerkmg van den humorist Hensink uil Amsterdam cn uitstekend is geelaagJ, zal ook nu weer een bekende humorist mol pianist geëngageerd worden om den avond weer zoo gezellig mogelijk te maken. Tevens zal dien avond eene groote verloting plaat a hebben van eenige mooie prijzen. l)o hoofd prijs ie een mooio tweepersoon»» eigcnge- iiaakto sprei, welwillend aangeboden door eenige dames. De loten kusten selcbts den luttelen prijs van 25 ets. Daar de uitvoerin gen van „Symphonie'' steeds goed bezooht worden, hoopt men ook nu weor op een tj ik vuile zaal. OUD-AOE. Twee vergaderingen. Woensdagavond zal in oafó „Klein Rustoord" een vergado- ring worden gehouden van het Ziekenhuis- fonds „8t. Martinus'', en na afloop ook door de R. K. Kiesvereeniging. De bestu- ion van bovengenoemde veicenigingen ver trouwen, dat een groot aantal leden zal opkomen. RIJNSBURG. „Bloemenlust". De veilingsvcrceniging „Bluemenlust" hield in de zaal van den heer J. J. Veibree haar jaarvergadering. Na opening door den voorzitter, waarbij deze wees op de m nJer goede uitkomsten van het afgeloopen jaar, las de secr. notu len en jaarverslag waarmee de vergade ring accoord ging Uit de rekening van den l>enningm. vernamen we, dat de omzet had bedragen f 18253 88 tegen J 194592 in 1928 of ruim f 12000 minder. De boeken waren nagezien door een hiervoor benoemde com missie en in orde bevonden. Bij de bestuurs verkiezing werd de voorzitter, die aftre dend was, op voorstel van den vioe-voor- zitter bij acclamatie herbenoemd. Het be- stuursvoorste' om in verband met de ver bouwing, weer 5 pet veil ngkosten te hef fen, werd aangenomen. De secretaris kreeg op voorstel van het bestuur 100 salaris. Het bestuursvoorstel om den penningmees ter 200 te geven inplaat* van 150 vond bestrijding, waarom de penningmeester, na eenige discussie, van een verhooging gocn gebru'k wenschte te maken. Na rondvraag, die geen be'angrijke dingen naar voren bracht, werd de vergadering gesloten. SASSENHEIM. Hanze. De Hanze kwam Donderdag avond in het K. 8. A.-gebouw in vergade ring bijeen. To 8 uur precies onende do nieuwe voor zitter, de heer P. Steinsma, de vergade ring met den Chr. groet en heotto alle hee ren. in het bijzonder de geestelijke advi seur welkom. De opkomst was slechts matig, gezien het belangrijke hoofdpunt; de 8 uur slui ting der winkels. Eenige heeren waren van oordeel, dat het beter onderling afpe- spmken kon worden, doch dit blijkt in do practijk niet te voldoen. Het moet een po- iitieve:ordoning worden. Na vee! over en weer gepraat, werd het voorste! 's avonds S uur winkelsluiting en Zaterdags 10 uur aangenomen. Inmiddels kwam de spreker van dezen avond, Mr. Bach, Directeur tau hei Cen traal Hanze-bureau ter vergadering. De heer Bach werd door den voorzitter aan het Bestuur voorgesteld. Hierna ver kreeg de -Geestelijke Adviseur het woord •n zegt o. m., dat van alle vereenigingeo, waarvan spr. adviseur ia, niet één er zoo slecfit voorstaat als „Do Hanze". Spreker hoopt echter, dat de loden gezien de nieu we Bisschoppelijke bepaling ook beter bun Roomsch-Georganiseord-zijn begrijpen en trouwe leden zul'en worden. Bij een goede vereeniging gaat vóór een actief bestuur. Dit laat hier wel wat te wensehen over, daar er 3 bestuursleden zijn dio steeds schitteren door afwezigheid. Do Geestelijk Adviseur sprak den wensch uit, da» deze heeren in het vervolg trouwer op de ver gadering zullen komen, daar de vereeni ging hen niet kan missen. Hierna komt aan de orde bespreking feest vergadering. Eenige heeren infonneeren naar de kos ten voor de kas dor vereoniginp, doch dit valt bijzonder mee. Er wordt besloten de feestavond te houden op Vrijdag 21 Febr„ 's avonds 8 uur in het „Het Bruine Paaid" De leden hebben hier vrijen '-icgang met hunne dames. Het is dan ook meer eon gezellige propnganda-veigadering, waar de Middenstanders vriendschap moe cn Mui ten en alle concurrentie, ijver en broodnijd moeten begraven. We moeten s'.nan zij aan zij voor den strijd in do giuote Maat schappij. Wacht niet tot hei te Inat is! Tevens hebben de kinderen der leden boven 18 jaar toegang tegen bo'aling vrf» 60 cents. Een pianist alsmede een humo ristenduo worden voor dezen avond uitgc- noodigd. Aan allen zal een mfnoodiging terzonden worden en laten no hopen, dat. de moeiten en kosten beloond worden door eon n'golieelo opkomst. Vcrvo'gens werd liet woord verleend H'in den heer Bneh. Deze z.eHe in het kort- do Ziektewet en hare bc'eokenis uiteen. Een g°ed Hanr.clid behoort verzekerd te zijn bij de Midden*tands-Ondei'inge. De premie bedraagt 15 p. 1. 1000 jaarloon. Dit if s belang, uk geedkooper dan do Rnad ven A-beid, die 23 per 100o jaarloon bc zekent. Formulio'en zijn verkrijgbaar bij drf voorzitter der vereeniging. Vei der besprak mr Bach den schitterend«u opbloei der vereeniging in het Bisdom Haarlem. Het ledenaantal bedraagt in It'i'M 5500 wat in 1029 gestegen was tot 6300. Voorwaar een mooi succes! De heer Bach wordt door den voorzitter bedankt voor zijn leerzaam woord, waarna da vergadering wordt gedolan. Jubileum. Op Zaterdag J5 Februari vierde de heer C. van der Klaauw, Noord wijkerhout, den dag dat hij Voor vijf en twintig jaren in dienst trad bij de firma P- vnn Doursen. Dit feit werd herdacht in hot bijzijn van zijn patroons en al zijn collega's in hot bol- lenhnis van de firma aun de Molenstraat, waar eenige vorsnapcringon werden aan geboden. Don Jubilaris werd door zijn patroons oen gouden horloge met in^criptio overhan digd, terwijl het gezamenlijke porsoneel hem een klok aanbood. Geruimen tijd werd hier gezellig door- «ebracht waaronder door patroon» en col lega's Kees v.'d. Klauw werd toegesproken on op ondubbelzinnige wiizo word uiting gegeven aan een hartelijk meelovon met- den jubilaris. Z0ETERMEER. Loop der bevolking. - Bevolking op 31 December 1928 884 m., 851 vr. totaal 173b. Geboren 26 m., 24 vr., totnn) 50 Inpoko. men 68 m. cn 82 vr. totaal 150. Totale vor- meerderine 200. Overleden: 7 m. en 6 vr. totaal 13. Vertrokken 100 m. cn 9.5 vr. to taal 19.5. Totale vormindering 208. In den loop van 1020 verminderde de be volking met 13 m. en vermeerderde met 5 vrouwen, alzoo een vermindering van 8 personen. Do bevolking telde op 31 De cember 1920 871 m. on 856 vr.. totaal 1727. Anntal gebooren 50; huwelijken 8; over- ledenen 13, ea levenloos aangegeven 2. ZOETERMEER-ZEGWAART. Onderwijs. Door B. en W. van beide gemeenten in de volgende voordracht opge maakt voor de benoeming vnn oen onder wijzer aan de gerremuchanpeli'ke onenbarc school: no. 1. R. HaHntra te Jubhega, no. 9. J. Viersen te Zegwaart; no. 3. J. M Goddijn te Leiden. Aan pretjes geen gebrek. Fr behoeft hier niet Beklaagd te wordon dnt er niet, veel to beleven is. Onderstaand zal het U duideliik maken. Op 10 Februari geeft de R. K- Volksbond een uitvoering, waar een paar humoristen zullen ontreden. Don 25en en 26cn Februari geeft de R. K. Tooncel- veroeniging „Excelsior" hare vantonnvond- uitvoerineen, op welke datum een drama zal vertolkt worden. De gymncstickvér- eonjging „Pro Patria" geeft op 25 cn 27 Februari hoor gewone jaarlijksche uitvoe ringen. De bekende humorist. Kees Pruis komt op 3 Maart een voorstelling geven. Op 6 Maurt een uitvoering van „Volksonder wijzer en tol be*lnit op 12 Maart een znng- avonrl van do Chr. Zangvereeniging. Voor een ieder is in de komende drie weken wel wat te genieten, voorzoover dat men er van houdt. N00RDWIJK. Aanbesteding. Door den bouwkundige H. Rooyers werd voor rekening van den heer H. Alders aanbet'eed het verbouwen der tooneclzaal van Hotel Royal tot Con cert-, Bioscoop- cn Tooncelzanl. De inschrij vingen waren a1* volgt: C. O. J. Alkemadc Jr. f 10.800. O. Vogelaar 10.600, H. A. J. Rooyers 10.360, R. v. d. Wiel 10.350, fa v. Duiri cn Vink f 10.299. Het werk werd opgedragen aün de laar- ste inschrijvers.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7