NED. COST-INDIE UIT DE OMGEVING DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 GEMEiNGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto door auto aangereden. Gistermiddag om ongeveer half vier heeft op den Amstcrdamschcn Straatwog, nabij den Schelmschen weg, een erns'ig auto-ongeluk plaats gehad. Twee auto's, ko mende uit de richting Ede, reden op dozo plaats tegen elkaar, doordat de eerste auto,bestuurd door een zekeren R. uit Arn hem, de auto uit Hilversum, waarin gezeten was de familie S., te vroeg wilde pas .re.en. Dit had tot gevolg, dat de auto uit Uilvei- sum in snelle vaart tegen een boom reed. Van do inzittenden was mevrouw S. er erg aan toe. Toen hulp kwam opdagen, vond men do vrouw in bewusteloozen toestand. Zij werd onmiddellijk naar het Stedelijk Ziekenhuis te Arnhem wergebracht, waar bleek, dat zij een hersenschudding en oen vrij ernstige hoofdwonde had bokuiien. De andere inzittenden van do au'o kwa men met de schrik vrij. De auto uit Hilver sum werd geheel vernield, terwijl die uit Arnhem slechts licht beschadigd word. Aan de gevolgen overleden. Het zesjarig dochtertje van P. Brekel- man te Udenhout werd Maandag door een auto aangereden en is thans aan de ge volgen overleden. GASVERSTIKKING. In do badkamer om het leven gekomen. Te Wapeningen is Zaterdagmiddag de zestienjarige P. W. B. in de badkamer door gasveistikking om het leven gekomen. Zeer waarschijnlijk was er een lek in de leiding van don geyser. Verdronken. Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf ontdekte een arbeider van het gasbedrijf te Heemstede, die de lan aarns contro leerde langs de Leidschevaart, achter Iepenrode een damesfiets, die tegen een boom 6tond, terwijl een dameshoed op den weg lag. Met een baanwachter, die zich in de nabijheid bevond, toog hij op onderzoek uit en beide mannen zagen iemand in de Leidschevaart drijven. Zij waarschuwden de politie, wie het gelukte hot lijk roet een dreg op te halen. Het bleek te zijn de 38-jarige ongehuwde mej. Lammere uit Bennebroek. Ruim een uur lang word nog kunstmatige ademhaling toegepast, doch zonder resultaat. Men denkt aan een ongeluk. Woning uitgebrand. Gisteravond ontstond door onbokonde oorzaak brand in do woning van tl. Hooben in de Stuiversstraat 4 te Eindhoven. De woning is nagenoeg totaal uitgebrand. Verzekering dekt slechts laag do schade. DE PAPEGAAIEN-ZIEKTE. Een, tweede patiënt overleden. Hog een van de vrouwelijke patiënten, lijdendo aan de papegaaien ziekte, die ver pleegd werd in het Wilhelminagosthuis te Amsterdam is Zaterdagmorgen overleden. Drie van de patiënten zijn nog ernstig ziek. HET DRAMA TE EINDHOVEN. Begrafenis der slachtoffers. Zaterdag heeft te Eindhoven de begrafe nis plaats gehad van de drie s'achtoffers van het drama te Eindhoven. Het stoffe lijk overschot van mej. I. R., dat op kosten der buurt een katholieke begrafenis in de St. Georgiusparochie ontving, werd om 8 uur van het politie bureau afgehaald en geveden naar de woning van een harer ken nissen in do buurt waar zij woont. In do Gcorgiuskork werd te 9 uur een H. Mis van Requiem opgedragen, waarna de benarding op het pnrochiee'e kerkhof volgde. De be grafenis trok overal belangstelling. Om e'f uur werd het stofle'ijk overschot van de twee andere slachtoffers op de algo- meene begraafplaats ter aarde besteld. Ernstige vechtpartij. Te Odoorn had een ernstige vechtpartij plaats. In een café hadden enkele bezoeker» twist gekregen, die later op straat weid voortgezet. Even buiten 'iet dorp ontstond toen een hevige vechtpartij, waarbij de ar beider J. H. uit Odoorn Joor een wee-al mannen werd aangevallen, die nem een viertal messteken toebrachten, en daarna de vlucht namen. De man werd ïovig i«lne- dend opgenomen, waarbij bleek, dat een slagader in do pols was geraakt. Na d:>or een geneesheer verbonden te zijn werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Assen vervoerd. Do rijksveldwachter slaagde er in don laten avond in een der beide aanvailers, de 22-jarigo A. V. uit Heeserveld, te arrestee ren. Hij legde een volledige bekentenis af. Een groot nies word op hem bevonden. Do andere vechtersbaas heeft men nog niet opgespoord. Inbraak te Santpoort, Tc Santpoort is ingebroken bij A. de B-, wonende aan den Hagelingerweg. Naast conic geld, werd vooral eon groote boe veelheid k'ein tafelzilver ontvreemd. Door het nemen van vingerafdrukken wist men spoedig, dat een reeds eenigen tijd in Santjjport rondtrekkende zwerver do dader wa' Hij kon echter tot op heden nog niet worden opgespoord. Een onderwijzer mishandeld. Een onderwijzer der R. K. Jongensschool te Monlfoort had een der leerlingen straf werk gegeven, dat deze na afloop der schooluren moest afmaken. De jongen ging naar huis en deelde daar mede, dat de on- dorwijzer hem geslagen had. Hierop werd de oudere broeder van den gestraften leer ling zóó verbolgen, dat hij naar de school ging bij den aanvang der middagschool en den onderw ijzer een dusdanigen klap in het gelaat toediende, dat het glas van diens bril in het oog drong. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de onderwijzer bet on derspit dolf. Op het geraas kwam een on derwijzer uit een ander klas aangeloopen, doch ook deze werd door den broer aange pakt en zag zich de geheele jas gescheurd. Ten slotte deed men de school door de kin deren ontruimen en werd geneeskundige hulp ingeroepen voor den mishandelden onderwijzer. De politie kreeg tevens ken nis van het geval. Waterleidingbuis gesprongen. Zaterdagmorgen is op den Teiferode- weg te Bloemendaal een hoofdbuis ge sprongen van de waterleiding. Een groot deel van den weg, en vele zijwegen, als mede eon deel van de spoorlijn te Over- veen werden overstroomd. Zeifs werd een oogenblik het station met overstrooming bedreigd. De dienst der publieke werken van Bloemendaal slaagde er echter na een uur in den toestand meester te worden. Onderaardsche gang ontdekt. In do onmiddellijke omgeving van hot kasteel te Born (L.), bewoond door den heer Barboude-RooBteren, even nabij den Provincialen weg naar Sittard, heeh men bij het omkappen van bocmen een onder aardsche gang ontdekt. Bij onderzoek b'eek dat deze gang circa zeven Meter hoog en vijftig Meter lang was. Zij liep van af den Provincialen weg onder den kasteel vijver door en kwam daar in de omgeving van een der zalen terecht. Men zal deze gang nauwkeurig onderzoeken, daar veronder steld wordt, dat hier nog nevengangen aan zijn verbonden. Zooals bekend, bohoort het kasteel van Born (L.) tot een der oudste van ons land. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. TWEE KINDEREN DOOR ROOK VERGIFTIGING GEDOOD. Terwijl de ouders afwezig waren raakten in een woning te Rensburg eenige kle dingstukken, die bij den schoorsteen waren opgehangen in brand. Er ontwikkelde zich een sterke rook en de drie k nderen in den leeftijd van één tot vier jaar, die alleen waren achter gelaten, werden zwaar ver giftigd doop den rook. Twee hunner zijn aan de gevolgen overleden, terwij] de derde in hopeloozen toestand verkeert. De ouders keerden eerst tegen midder nacht terug, toen het ongeluk reeds was geechied. STORM-SLACHTOFFERS IN SPANJE. Vier en zestig personen omgekomen. Bevestigd wordt, dat bij het zinken van den trawler „T'gre" op de kust van Por- tugal, ten gevolge van het springen van een ketel, tien personen zijn omgekomen. Het aantal slachtoffers der jongste stor men op de Noord-Spaansche kust is daar mede tot 64 gestegen. Autobotsing. 8 dooden. Uit Madras wordt gemeld, dat bij een bots'ng van twee autobussen in Madoe- karai 8 personen gedood en talrijke ande ren ernstig gewond zijn. De chauffeurs van beide wagens zijn in hechtenis genomen. Zij moeten getracht hebben elkaar in te halen, wat aanleiding tot het ongeluk gaf. STUDIEGEZELSCHAP BESCHOTEN. Vier dooden. Volgens een Associated Pressbericht uit Mexico melden de bladen dat een gezel schap van elf studenten, die z ch op een studiereis in den staat Querotaro bevonden, bij het betreden van een hacienda door arbeiders, die de studenten voor leden van een religieuse missie aanzagen, be schoten is, roet het gevolg, dat v er studen ten gedood cn zeven ernstig gewond wer den. MENSCHELIJK GERAAMTE IN EEN KOFFER GEVONDEN. Schooljongens, die aan het spe'en waren op het erf van een aannemer te Southamp ton, vonden daar in een koffer beenderen van een monschelijk geraamte. Verder was de koffer gevuld met w't pceder, vermoede lijk witkalk of stijfsel. De jongens, die erg schrokken toen zij de koffer geopend had den, waarschuwden direct de politie, die onmiddellijk een onderzoek instelde. De directeur van de aannemings-maat- schappi., de heer Baker, verklaarde, dat de oude koffer tezamen met nog eenige goedf»"<-n door de firma op een ve'ling was aangekocht. Wel had men de koffer even geopend, doch in de verandersteUing, dat er witte kalk in zat, werd zij naar het erf, waar de schildersnrtikek zijn opges'3gen, verplaatst en heeft daar sinds vier jaar reeds geslaan. De heer Baker gaf als zijn vermoeden te kennen, dat de beenderen door arbeiders bij Southampton bij graafwerken zijn ge vonden en toen in den keffer bewaard, we'ke toen hissehen andere pakken en kis ten :a geraakt. Dc recherche moet nu trachten uit to- wVaji, rf deze zienswijze juist is, daar een misdaad ook niet geheel uitgesloten moot worden geacht. Hel onderzoek duurt nog voort. IN HET LANO DER PYGMEEëN. De onderzoekingsreis van pater Sehebesta. Pater Paul Sehebesta 8.V.D., professor in Wecnen, die in Januari 1929 is scheep gegaan naar den Belgischen Congo, om de Pygmeeën van Ituri en Tchuapa te bestu- deeren, heeft het eerste gedeelte van zijn onderzoekingstocht in de wouden van Ituri bijna beëindigd. Daar leven te midden van de geheiraz:n- nige wouden talrijke Pygmeeën-stammen, die nu eens Batwa of Bachwa, dan weer meer algemeen Mambutti genoemd wer den. Dezen laatsten naam geven de kaar ten aan en het is u's zoodanig, dat zij in de geleerde wereld bekend zijn, een naam, die hun de Wangwana (Muzelmannen van Sunbüi) gegeven hebben. De priesteronrlerzceker vervolgt zijn tocht naar Ruwenzori ten Oosten van het Eduard-Meer. Vandaar gaat hij nog voor twee maanden terug naar de wouden van Ituri, om er de samenwonende Pygmeeën- stauimen te bestudeeren in de streek van Tchuapa, zijrivier aan den linber-cever van de Congo. Zijn bezoek aan Ruanda had tot doe] te bestudeeren de Pygmeeën of liever de Pygmoiden, die leven te midden van de Bantu- neger». Deze onderzoeker heeft vroeger zes jaar lang als missionaris geloefd in Zambez e en was ook reeds lang met een dergelijke expeditie be'ast naar de stammen, bekend onder den naam van Semang op het schier- eilond Malakka, een expeditie welke ge steund werd door den H. Vader. Hi» heeft evereens van nabij bestudeerd de Batab op mid den-Sumatra, die men aanvankelijk, geheel ten onrechte echter, beschouwde als een der zeldzame stam men, d e geen godsdienst hadden. Zijn werk over de Semang is verschenen in het Duitsch, Tsjechisch en Enge'seh. Een ander werk van den geleerden ethno- loog handelt over den Orang Oelang in Indië. HET „ITALI A"-DR AMA AAN DE NOORDPOOL. Vernietigend rapport over Ncbi'e. Het Italiaan8che ministerie van Marine heeft thans het rapport der comm'ssie van onderzoek in zake de Noordpool-expeditie van generaal Nobile met het luchtschip „Italia" gepub'iceerd. Het rapport bevat in het bijzonder over den dood van professor Malmgren drama tische bijzonderheden. Nobile wordt in scherpe bewoordingen gelaakt en hem wordt de verantwoorde lijkheid voor het mislukken der expeditie toegeschreven. Het rapport bestaat uit drie. deelen. Het eerste deel behandelt de technische kwes ties, benevens de oorzaken van den onder gang van het luchtschip. Het tweede velt een oordeel bet gedrag van de leden der expeditie na de catastrofe. Het derde deel heeft betrekking op de hulpexpedities. Het rapport komt tot de conclusie, dat Nobi'e n et in het bezit was van een gel dig diploma voor het besturen van een luchtschip. De voorbereidingen voor den tocht waren lichtzinnig. De eerste machi nist had nog nooit gevlogen en de fotograaf had nog nimmer een foto uit de luc*ht ge maakt. De oorzaak van de ramp bon ten volle worden opgehelderd. Een uur vóór de ca tastrofe was het luchtschip plotseling om laag gesuist, daar de man ann het hoogte roer in slaap was gevallen. Men wierp bal last uit en sprong daarop met groote snel heid 1000 M. omhoog. Ten einde weer te kunnen dalen, liet men zóóveel gas ont snappen, dat het luchtschip in de lagere regionen te zwaar werd. Bij het aanzetten der metoren, vergat men de vere'schte veiligheidsmaatregelen te nemen en toen het Inehtschip daalde, dacht niemand er aan, tegen den wind in koers te zetten. Het zou ontrctwüfe'd mogelijk zijn geweest, de snelheid bij de daling zóó sterk te ma tigen, dat de botsing tegen de aarde niet de ontzettende gevolgen had gehad, die thans zijn incetreden. In het onderhavige geval s'oeg de gondel met de ontzaglijke 6ne'heid van 100 Kilometer per uur tegen het ijs. Het is niet waar, dat Nobile door de bemanning werd gedwongen als eerste te vertrekken. Nadat de generaal met den Zweedschen vlieger had gesproken, wend de hij zich tot de bemanning met de woor- den „Wat zeggen jullie er van; ik moet al» eerste vertrekken De bemanning antwoordde eenvoud:g; „U bent de commandant en moet weten, wat u te doen staat". Het rapport verklaart, dat Nobile niet deugde voor leider van een luchtschip, dat hij een onbetrouwbaar karakter bezit en een middelmatig vlieger is. „Tel." Dievenbende te Brussel gesnapt Voor korten tijd werd in de voorstad van Brussel Molenbeek een arbeider aange houden, die 's nachts met twee groote pak ken oven straat ging. Langdurig onder vraagd, bekende de arbeider, die een werkman was tn d enst bij een expedreur, dat de pakken allerloi voorwerpen inhiel den die van diefstal op het station afkom stig waren. De politie deed een huiszoe king bij den verdachte en kreeg den in druk, dat andere arbeiders bij dezelfde firma werkzaam, zich aan tal van verduis teringen hadden schuldig gemaakt. Het ingestelde onderzoek, dat steeds grooter omvang kreeg, leidde weldra tot de arres tatie van een veertiental personen. Ten slotte werden niet nvnder dan 35 personen in staat van beschuldiging seeteld wegens verduistering en helmg, Bij de huiszoekingen werden goederen van allerlei aard gevonden: kristal, vaat werk, levensmidde'er. electr sche appara ten en zoo meer ter «aarde van verschei dene 100.000 francs. Er waren talrijke vrachtauto's noodig, om de geato'en goe deren naar het gerechtshof over te bren gen. «Tel." 11.000 Mark loongeld gestolen. Dezer dagen beeft zich niet ver van Keulen in het nabijgelegen dorpje Schle- busch een roofoverval afgespeeld. Een 20-jarig me sje en een 10-jarige jon gen, die in Keuen-Muelheim bij een bank 11.000 mark loongeld voor een firma in Wiesdorf hadden afgehaald, werden door een motorrijder in een drukke straat on der bedre'ging van een revolver gedwon- actenta»cb bevond. Verschrikt gaven beiden de actentasch af aan den motorrijder die terstond op zijn moto- sprong en met eon handlanger in gen, het geld af te geven, dat zich in een den zijspanwagen er vandoor ging. Toen het mei6:e echter van den schrik wa6 bekomen, snelde het een winkel bin nen en stelde de firma van het voorval op do hoogte. Een auto der firma zette de dieven achterna, zonder echter een spoor meer van hen te ontdekken. Koelies door vallenden boom getroffen. Aneta seint uit Medan: Eep drietal con tractkoelies van de onderneming Pceloe Tiga in het Tamianpsehe. afd. Langkat, Gouvernement Sumatra's Oostkust, ;s te- rechtgekemen onder een neervallenden boom. Eén hunner werd gedood één zwaar en één licht gewond De koehes waren door de houthakker? herhaa'delijk ge waarschuwd, zich niet in de nabijheid van den boom te begeven. ALKEMADE. Geboren: Cornelia Catharina Wilhel- mina, d. van P. van Klink en W. G. van der Meer. Jahannes Jacobus, z. van P. Th. C. van der Geest en P. C. Immerzeel. Adriana Helena Maria, d. van J. P. Hoo- genboom en J. Al. van der Meer. Cornel is Andreas, z. van N. H. van Klink en A. Zaal. Petronella Ilendrica, d. van G. Haa- sing en C. Strijk. Adriana Sophia en Jo- hanens Mattheus, d, en z. van R. W. Turk en H. G. Kuijpers. Gehuwd: B. Snel jm. 28 j. en M. Seip jd. 24 j. Overleden: Petronella Brigitta Ma ria van der Meer 9 mnd. OUDE-WETERING. Maggi-film. Zooals op vele andere om liggende plaatsen heeft ook alhier de ver tooning plaats gehad van de film der Maggi- fabrieken. Do zaal van Hotel Van den Bosch was geheel met belangstellenden ge vuld. Een drietal films werden vertoond, terwijl in de tusschen-pauzen een voor dracht werd gehouden over de samenstel- ling der producten en de doeleinden waar voor zij kunnen dienen. De films waren zeer helder en aangenaam te volgen. Aan de aan wezigen werd voort» een tweetal malen een met Maggi-artikelen bereide bouillon aan- geboden. Ongetwijfeld een zeer goede ma nier van reclame-maken. R0EL0FARENDSVEEN. Inbraak. Ongenoodc gasten hebben zich toegang weten te verschaffen tot de woning van den heer N. v. K. alhier. Hoe wel zij blijkbaar tot in het woonvertrek zijn doorgedrongen, hebben zij niets van hun gading kunnen vinden en zijn zij onverrich- terzake moeten terugkeoren. SASSENHEIM. Uitvoering. Vrijdagavond gaf de R. K. Muziek- en Zangvereeniging „Sfc. Ambro- sius" een welgeslaagde uitvoering jin het K.S.A.-gebouw. Onder leiding van den hoer G. Dik werd het programma geopend met een pittige marscb: „Hoezee! het Tweede", gecomponeerd door den directeur zelf. Doze marscb werd gevolgd door een tweetal groei tere nummers, welke op zeer verdienstelijke wijze werden uitgevoerd, en door het pu bliek met aandacht werden gevolgd. Hierna werd het woord verleend aan <;e dameszanvereeniging, welke onder leiding van den heer Post een keurig saamgesteid program voor haar rekening had genomen. Voordat werd aangevangen, werd door den voorz. oen en ander toegelicht betreffpn- de de nummers. Wij kunnen niet nalaten de dames een woord van lof te brengen voor de mooie klankvolle en zuivere weergave van de nummers, o.a. De Vesper en Stabat Mater, welke op de piano werden begeled door mej. N. Meiman. Ook werd het altijd gewilde zangnummer „An der schonen blaueo Donau" pp keurige wijze ten go- hcoge gebracht, en met een daverend ap plaus beloond. Aan bel slot werd weer aan de Harmonie het woord verleend, die eenige goed ingestudeerde nummers ten uitvoer bracht en tot besluit eeuige vroolijke mar- schen. Vermeld zij nog, dat dit jaar de vereeui- ging het vijf-jarig bestaan viert, welk feit vermoedelijk eenigszins feestelijk zal worden gevierd. Voor deze aange'egenheid zal weer een nieuw programma worden ingestudeerd en vermoedelijk in Mei in uitvoering worden gebracht. HeL bestuur vertrouwt, dat ieder parochiaan zal meewerken door raiddel van donaties, waaraan de verecniging behoefte heeft De avond werd besloten met een dank woord door den zeereerw. heer Pastoor, die dank bracht aan de beide directeuren en aan uitvoerende vereenigingen voor de schoone klanken, waarmede zij de ooren dor luisteraars hebben gestreeld. Spr. i 'tte den wenscb, dat „St. Ambrosius" nog vele avon den mag optreden en nog v:le gezellige avonden zal bezorgen. INGEZONDEN MEDEDEELING KATWIJK AAN DEN RIJN. Jeugdraad. Ingevo'ge een besluit der Diocesane Synode moet in iedere parochie worden benoemd een Jeugdraad ter behar- tigig der algemeene be.angen van de jeugd. In onze parochie» zijn hieivoor met den zeereerw. heep pastoor J. Schiphorst be noemd de heeren P. H. Castenmiller, Jac. Meijer en mej. E. Grimbeigen. Voor het drukke verkeer, Aangezien de Noordwijkerweg en Achterweg voor het drukke verkeer met auto's, daar dit is de route Den Haag—Haarlem, niet erg breed is, zijn vanwege het gemeentebestuur de twee rijen boomen langs den weg van breo- de witgeverfde randen voorzien hetgeen in den avond een goede aanwijzing is om den weg te houden. De geschiedenis van Katwijk. Donder dag a.s. zal door mevr. Eerdbeek-C aasscn in het Parochiehuis een lezing worden ge geven met lichtbeelden over tie geschiede- uis van Katwijk. De parochianen kunnen zich toegangsbewijzen verschaffen aan do pastorie. VOORHOUT. Herwonnen Levenskracht, Woensdag 19 en Donderdag 20 Februari a.s. zal door de tooneelverceniging „Ons Genoegen", on- derafdeeling van den R. K. Volksbond, een liefdadigheidsuitvoering worden gegeven ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Opgevoerd 2al worden „De Onverstoorbare", een vroolijk spel in 4 bedrijven en „Het Re genhoedje", eveneens een vroolijk apel in 2 bedrijven. In het belang van Herwonnen Levens kracht, welke vereeniging veel en goed werk verricht voor de t.b.c.-lijders, ver trouwt het bestuur van Herw. Levenskr., dat de zaal van het Patronaat op deze beide avonden tot in den nok gevuld zal zijn. Hot lijkt ons onnoodig om nog sterker aan te dringen op dit goede werk, omdat ieder een overtuigd zal wezen van het groote nut der vereeniging. Alleen wenschen wij nog op te merken, dat men het bestuur in deze niet mag teleurstellen en dat men het werk van de tooneelisten zeer op prijs moet stel len, die zich voor dit schoone doel geheel belangeloos beschikbaar etellen. Hanze. Vrijdagavond vergaderde de R. K. Middonstandsvereeniging „de Hanze", eafé „Boerhaave" albier. De voorz., de heer B. Schulte, opende de vergadering met gebed en heette alle aan wezige leden welkom, in het bijzonder de toegetreden leden van der Plas en IJssel- muiden. De s-ecr., de heer H. Bakker, bracht zijn jaarverslag uit, waarin hij verschillende punten het vorige jaar besproken, releveer de. Dit verslag werd onder dank aan den secretaris goedgekeurd. Alsnu kwam de penningmeester met zijn financieel jaarverslag aan het woord, waar uit bleek, dat de inkomsten hebben bedra gen 271 en de uitgaven ƒ201, zoodat or een oatig saldo viel te boeken van 70, welk saldo gevoegd werd bij dat van het jaar 1928, zijnde ƒ86.56, en alzoo een be drag vormde van 156.56. Tot verificateurs werden benoemd de heeren H. van der Plas en P. Lemmers Jr., die de kas in uitstekende orde bevonden. De 1ste voorzitter en de 2de secretaris, resp. de heeren B. Schulte cn A. Heerings, werden bij acclamatie als zoodanig herbe noemd. Vervolgens bracht de voorz. ter tafel hot voorstel van het bestuur om een gezelliger» avond te organiseerden voor de leden mot hun dames en hiervoor een bedrag ad HO uit te trokken. Een dor leden stelde voor hiervoor een bijdrage te heffen van 2 50 ter bestrijding van de kosten van alle deel nemende leden. Overgegaan werd tot ae benoeming van een commissie, die de voor» be.ci :ue werkzaamheden hiervoor op zich zal nemen. Benoemd werden de heeren Dijsselbloem, Bakker, Lindeboom cn van der Plas, die zich hiertoe bereid verklaarden Zonder op- of aanmerkingen werd de be grooting voor het jaar 1030 vas'gesteld met aan inkomsten en uitgaven tot een bedrag van 280. Naar aanleiding van een in de vorige vergadering gedaan voorstel om in het bezit te komen van een eigen vaandel, deelt de voorz. mede, een ontwerp te hebben laten vervaardigen, hetwelk aan de leden werd getoond cn welk ontwerp werd guedgekeurd. De prijs voor het vaandel zal ongevoer ƒ200 bedragen. De heer Langeveld stelde voor voor ait doel rentelooze aandeelen te plaatsen ad 5 en één aandeel voor de leden verplich tend te stellen, welk voorstel werd aange nomen. Een vaandelcommissie werd hier voor benoemd en bestaat uit de hoeren Lin deboom en van der Plas. Na rondvraag sluiting der vergadering WASSENAAR. Geboren: Adriana Cornelia, d. van I. L. Kleinjan en M. J. Speelman. Ber tha Johanna, d. van Th. A. Hiddink en J. M. de Koekkoek. Pieter Cornelia, z. van J. Al. Kolff en P. M. van der Giessen. Johanna Maria, d. van H. M. Stouten en C. C. van den Berg. Ondertrouwd: G. J. Krediet en O, E. NV. Bok. A. Ph. Bunnik en NV. H. van Leeuwen. J. F. Meijer en J. H. Zomer. A. van Santen en G. Vos. E. Teunissen en D. Kampermam C. H. Pel en G. Onrust.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6