UIT DE OMGEVING Vet credieten UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 5 FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. De Raad «lezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorz. burge meester J. H. Bakhuizen. Aanwezig alle leden. Na opening met gebed spreekt de voorz. een korten nieuwjaarswensch uit. Do ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Tot lid van de commissie tot wering van school verzuim werd benoemd de heer H. J. Visser. Aan de orde was daarna een voorstel tot het verleenen van een crediet voor het opnieuw maken van den legger der wegen en voetpaden in de gemeente. Daar reeds verscheidene jaren zijn voor bijgegaan, zonder dat er aan dezen leg ger iets gedaan is, moet deze geheel wor den herzien. Het was moeilijk een ge schikte kracht voor dit werk te vinden. De heer Mol uit Nieuwkoop, heeft zijn dien sten aangeboden. Deze zullen in totaal f375 bedragen. Het crediet wordt met algem. stemmen gevoteerd. Dc Baad besluit aan den heer J. Wetter op diens verzoek ontheffing van school geld te verleenen. Van het bestuur van de School met den Bijbel is een verzoek ingekomen om even- als andere jaren op de vergoeding ads be doeld in art. 101 der L. O.-wet een voor schot te mogen ontvangen van 500. Wordt verleend. Het R.-K. Schoolbestuur vraagt op de zelfde vergoeding een voorschot van ƒ2500. Volgens oordeel van B. en W. bedraagt 80 pet. van het eventueel te verleenen voor schot niet meer dan 2000. De Raad besluit een voorschot niet groo- ter dan 2000.te verleenen. De voor schotten zullen worden verleend in vier gelijke termijnen vervallende 31 Maart, 30 .Tuni, 30 Sept., 31 December. Verpachting gemeentelijke Rietlanden. Gebrs. Tij sterman hebben ingeschreven voor 3750 voor 5 jaren, met de conditie ^r ieder jaar voor 1000 specie door de gemeente opgebracht zal worden. De heer A. van Poelgeest heeft voor 10 jaar Inge schreven voor 3100 per jaar met dien ver stande dat hij 7500 zou geven voor onder houd gedurende die tien jaren. Naderhand is een conferentie gehouden tusschen B. en W. en van Poelgeest. Het resultaat is ge weest dai van Poelgeest de rietlanden voor 3100 per jaar wil huren en er gedurende S jaar 937.50 per jaar op zal laten ver werken. Hiervan zal een notarieelo akte worden opgemaakt, waarin o.m. zal wor den opgenomen, dat- indien dit noodig mocht blijken, land beschikbaar gesteld moet worden voor de ontginning met ge meentelijke afvalstoffen. Vroeger bracht het land netto 2250 op en indien de Raad besluit het aan den heer v. Poelgeest te verhuren, zal het ƒ3100 netto opbren gen. De Raad besluit daarna- met alge- meene stemmen het land aan den heer A. v. Poelgeest voor den tijd van, 10 jaren te verhuren. Bouw van 8 woningen in den Vriezekoopschen Polder. Voorstel tot, het verleenen van een voor schot ingevolge art. 34 der Woningwet aan «le Bouwvereeniging „Geiyeentcbelang'' te Leimuiden. Gevraagd werd een voorschot voor 15 woningen. B. en W. stellen voor een voorschot tc verleenen voor 8 wonin gen van 21000 indien de gemeente het bedrag van het Rijk terug ontvangt. Do heer Visser zou voor stemmen in dien er ook cenige burgerwoonhuizen wer den gebouwd. De heer Rietdijk ziet in de bouw van de woningen juist een goed middel tegen dc werkeloosheid. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen. De woningen zullen gebouwd worden in den Vriezekoop schen polder. Vastgesteld wordt nog een besluit tot wijziging der begrooting dienst 1929. De waterleiding De voorzitter doet daarna, nog eenige mededeelingen omtrent de drinkwatervoor ziening. Van Ged. Staten is thans bericht ingekomen dat dc gemeenten Alkeinade, Leimuiden en Rijnzalerwoude deze aan gelegenheid zelf ter hand mogen nemen. Do Raad geeft B. en W« vrijheid van handelen om deze zaa-k verder te rege len. Bij de rondvraag vraagt de heer Riet- dijk naar het toronurwerk. Het uurwerk is niet meer voor herstel vatbaar. De voor zitter zegt, dat een nieuw uurwerk als door do gemeente Rijnzaterwoude aange schaft is, zeer zeker zou voldoen. Een der gelijk uurwerk zou 1000 kosten. De heer Rietdijk zou «ie mogelijkheid van reparatie nog willen bezien. De heer Rietdijk brengt namens den Raad den voorzitter dank voor de vriendelijke woor den aan het begin der vergadering gespro ken. Daarna sluiting. ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand Januari zijn tor secretarie aangegeven do volgende slachtingen. Bedrijfsslacht-ingen: 18 koeien en 26 varkens, nuisslachtingen: 18 varkens. Noodslachtingen: 2 koeien, 2 kalveren, 4 varkens, 2 biggen en 2 schapen. Ingevoerd werd 580 K.G. vleesch. Aan keur loon word ontvangen 332.25. Geboren: Cornelia Johannes z. van W. Oomen en G. van 't Hart Petrus Jo- sephus z. van J. A. Vergeer en S. M. van der Poel Catharina Wilhelm'na Maria d. van J. Th. van Goozen en M. Loos Johannes Anthonius Theodorus z. van J. L. van den Broek en M. C. Zwetsloot Christianus Leonardus Johannes z. van J. EEN DER LAATSTE OPNAMEN in de Karpafchen van de vorstelijke verloofden, prinses Ileana van Roemenië met graaf Alexander Hoohberg und Fürstenstein W. Jansen en G. C. den Hollander. Ondertrouwd: C'omelis Witteman jm. 23 j. en Pet-ronella Maria van der Hulst jd. 26 j. Wilhelmus Theodorus de Jong pm. 27 j. en Johanna van Klink jd. 25 j. Bastiaaan Snel jm. 28 j. en Haartje Soip jd. 24 j. Hendrieus Gcrardus van der Zwaan jm. 26 j. en Martina Maria van Es jd. 2 j. Gehuwd: Hermanus Johannes Hoogen- boom jm. 22 j. en Clasina Eva Johanna de Koning jd. 22 j. Theodorus Johannes Weseling jm. 26 j. en Margaretha Johanna van der Meer jd. 23 j. Gevestigd: J. C. Frauenfelder van Den Haag K. J. H. Hoff en echtg. van Den Haag L. Binder van Den Haag E. M. Schirm van Schipluiden G. L. M. van der Hoorn van Breda C. J. van der Zwet van Baarle-Nassau W. van der Star van Leiden G. B. Reinink van Den Haag G. J. Verdegaal van Aalsmeer M. A. L. Hogendorp van Sassenheim. Vertrokken: M. C. Dijkstra naar Amsterdam C. van der Hoorn en gezin naar Haarlem M. G. A. Bakker naar Lei den F. J. van Emmerloot naar Haar lem J. C. de Jong naar Weert C. A. van Loon naar Haarlemmerliede en Spaarn- woude B. van der Ploeg en gezin naar Noord wijkerhout M. Schoonderwcerd naar Hazerswoude E. van der Meer naar Haarlemmermeer C. A. de Jong naar Den Bosch J. E. Schrama naar Den Bosch N. A. M. Verhaar naar Amster dam J. Bakker naar Noordwijkerhout N. J. Hogenboom en gezin naar Noordwij kerhout J. l'Amie naar Nieuwkoop W. Th. de Jong naar Uitgeest W. van der Star naar Leiden C. F. van Haas trecht naar Rijnsburg W. G. J. Baas naar Den Haag T. van Wijk naar Utrecht L. M. Voorhuis naar Weerseloo A. H. Disseldorp naar Leiden Wed. J. Spaar garen en gezin naar Haarlemmermeer G. G. Kroon naar Gcnemuiden M. W. Zoet naar Leiden. HILLEG0M. Hanze. De R. K. M idd ens tand sver- eeniging hield in Flora gisteravond, onder voorzitterschap van den heer P. Klaver, haar jaarvergadering. De belangstelling was zeer goed. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental thans de 50 heeft over schreden. Toch zijn er nog evenveel, die buiten hun vakorganisatie staan, ofschoon het Bisschoppelijk woord en hun eigen be lang hun de oogen moesten openen. De penningmeester sloot zijn boeken met een batig saldo van ruim 137. Een com missie bevond alles punctueel in orde, zoo dat de penningmeester onder dank voor zijn goed beheer werd gedéchargeerd. De heeren Van Gennep en Van Dijk wer den als bestuursleden bij acclamatie herko zen. De heer C. G. v. d. Poll gaf verslag van den Centralen Raad, die te Wassenaar ge houden is. Hij deed dit op zulk een aange name en zakelijke wijze, dat verzocht werd, afschrift ervan voor het- archief te maken. Na rondvraag en enkele mededeelingon van den voorz. over oneerlijke concurren tie werd de verg. gesloten. „Draagt elkanders lasten". Dit- On dersteuningsfonds hield haar jaarvergade ring, die goed bezocht was. Uit het jaar verslag bleek, dat 268 personen lid van de vereeniging zijn. De inkomsten bedroe gen 2403.49. de uitgaven 2578.92, ter wijl het kassaldo beliep 2769.71. Een woord van waardeering werd gewijd aan do na gedachtenis van den heer M. v. d. Jogt, die op voortreffelijke wijze gedurende 20 jaar bestuurslid der vereeniging is geweest. In zijn plaats werd gekozen de heer P. Daim. De voorzitter, de heer J. C. Vermeer,' gaf een uiteenzetting van de Ziektewet. Hierna sluiting. Lotelingen. Het aantal ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1931, be draagt voor deze gemeente 115. KAAG. Ontvreemd. Ten nadeelo van den heer R. alhier is een roeiboot gespelen. Van de daders geen spoor. De politie stelt een onderzoek in. KATWIJK AAN DEN FIJN. Lezing Narcicser.cultuur. De afdeeling Katwijk van de Alg. Ver. van Bloembollen cultuur hield in de vergaderzaal der Christ. Jongel. ver. een bijzondere verga dering, waarvoor als spreker was uitge- noodigd de heer K. Volkersz., Rijkstuin- bouwconsulent voor de Bloembollenstreek. In zijn openingswoord wees de voorzit ter der afd., de heer Nic. Bos, er op, dat het onderwerp van dezen avond, de Nar- cissencultuur, van groot belang is voor deze plaats, waar toch de teelt van dit bol gewas de laatste jaren sterk is toegeno men, wat hij met cijfers demonstreerde. De heer Volkersz., het woord verkrij gende, begon aan de hand van zeer mooie lantaarnplaatsjes een overzicht te geven van de drie verschillende groepen, waarin het groote sortiment kan worden verdeeld, waarbij duidelijk het verschil tusschen groot-, midden- en kieinsoortigen werd aangegeven. Hierna passeerden de volgende onder werpen de revue: de bouw van de plant en ontwikkeling van het wortelstelsel, de bouw en groeiwijze van de bol, verder de teelt vanaf het planten tot aan het rooien (dekken, schoonhouden, plukken, bewaren, enz.). In verband hiermee1 e behandelde spreker oolc den grond en. de eischen, die hieraan geste'd moeten orden. Na een korte pauze kwamen de verschillende ziekten aan de orde en werden behandeld het aaltjesziek, het van den wortel gaan, de kleine en groote Narcisvlieg en hun bestrijding. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt-, en door spreker op duidelijke wijze beant woord. Het was reeds laat, toen de voor zitter, met een woord van dank aan den heer Wkersz voor de leerzame en nutti ge avond deze goedgeslaagde bijeenkomst sloot. Het anplaus bewees wel, dat de ge- heele vergadering met deze woorden in stemde. De zaal was geheel bezet. OEGSTGEEST. Lïcfdadhheidsuitvoorinci. De eers:e liefdadicheidsuitvoering, die gisteravond in „St. Willibrord" werd gegeven ten bate der St.. Lidui-iavereeniging heeft tot suc ces geleid, al had de belangstelling groot er kunnen en ook eigenlijk moeten zijn. Wij vermoeden, dat van de thuisblijvers velen hebben gemeend, dat buiten het entrée- geld nog een extra-aanslag op de beurs zou worden gedaan, hetgeen toch geens zins het geval is geweest en ook nooit in de bedoeling heeft gelegen. Bij den aanvang verwelkomde Pastoor de Vetten dé aanwezigen, wees in het. kort op het doel dezer vereeniging en beval haar in do blijvende belangstelling bij de parochianen aan. Do vertooning der komische fi'in bracht veel hilariteit, terwjjl dc romantische voorstelling met gespannen aandacht werd gevolgd. Do muzikale opluistering geschiedde door jongeheer Jan Rübenkamp (viool), die daarbij op verdienstelijke wijze door den heer Jac. Iloogervorst op de vleugel werd ondersteund. Een zeer goed idee is het oi. van de St. Liduinaver. geweest de aanvang der uitvoering to stellen op halfacht, waardoor vroegtijdig (halfelf) kon worden geëindigd. Wij hopen, dat dit gcede voorbeeld door de vereenigingen die binnenkort nog een uitvoering geven, zal worden gevolgd. NOORDWIJKERHOUT. Feestavonden Volksbortd. Door de R. K. Tooneelvereeniging „Oefening Baart Kunst" werden een tweetal tooneelstukken opgevoerd op de feestavonden, door den R. K. Volksbond alhier georganiseerd voor hare leden en genoodigden. Opgevoerd wer den „de Leugenaar in de knel", klucht in 1 bedrijf, waarom hartelijk gelachen weid, en „Visscherskinderên", volksschets in 3 bedrijven, door B. A. Odijk. Ook in dit stuk waren vele echt humoristische momenten, doch hoofdzakelijk sprak de toon van ge voel. Het stuk, spelend in een visschers- plaats, laat ons in de 2 eerste bedrijven zien hoe een tweetal kinderen, hun moedor gestorven zijnde en hun vader meest op zee, bij een haring-koopman onderdak verkrij gen en daar gevaar loopen hun godsdienstig leven te zien verflauwen door een ontaar den zoon van d'en koopman. Echter de pas toor van het. dorp en een trouwe knecht zijn waakzaam. In het 3de bedrijf, waarin aanhoudend de stormwind giert en de gol ven bruisen en bulderen, is er een schip in nood. En 't is 12 jaar later de stoere visscherszoon redt zijn vijand, die alleen was achtergebleven op 't wrak, ter wijl ten slotte de andere, zoon, inmiddels priester-missionaris gewijd, het geluk komt voltooien. Alle spelers hebben hun best gedaan. Een bizonder woord van lof voor de beide jon gens uit het eerste gedeelte van het groote stuk. In de pauze Werden een 15-tal mooie prijzen verloot, voor welko verloting zeer veel animo was. Gevestigd: M. Th. de Vos van Zand- voort. G. Faas van Bloemendaal. M. Crone van Nootdorp. M. Kool van Rhoon. L. Trommel van Haarlemmermeer. A. van der Poel en gezin van Hillegom. J. D. van Rooijen van Duivendijke. G. Eskes van Montfoort. H. Holders van Leiden. M. S. Leuven van Bloemen daal. P. J. van den Burg van Noordwij kerhout. G. Wall van Ewijk. M. Se- gaar van Leiden. J. H. M. Wassenaar en gezin van Noordwijkerhout. J. L. van der Linden van 's-Gravenhage. I. E Uijldert van Utrecht, en E. G. M. van Rijn van Oudenbosch. Vertrokken: J. C. A. van Kampen naar Leiden. M. Prins naar Haarlem. A. Hoogkamer naar INieuwer Amstel. Wed. Sprengc.s naar Hillegom. S. Spaar garen naar Dcetinchem. K. van Houte naar Willeskop. E. Blieck naar Aals meer. H. C. Pijnacker naar Rotterdam. A. Th. M. Lucassen naar de Bilt. C. J. van Zeist naar Edam. J. M. van Zijl naar Utrecht. J. M. de Heiden naar Leiden. L. C. Boogerd naar Zierikzee. M. J. van Gelder naar Leiden. P. Passchier en gezin naar Noordwijk. O. M. Verdoorn naar 's-Gravenhage. B. Nijland geb. Bult huis naar Bleiswijk. H. C. van der Zwet naar Leidep. F. Bax en geziu naar Roo sendaal. F. C. Schermer en gezin naar Limmen. A. M. Wesseling naar Benne- broek. C. H. Hulst en gezin naar Lei den. H. P. M. Hulsen naar Rotterdam. H. Veenstra naar Ede. J. A. Ursum en gezin naar Uitgeest. Vaccinatie. Op Dinsdag, 11 Februari a..s, zal tijdens de spreekuren van de in deze gemeente gevestigde artsen de gele genheid bestaan tot kostelooze vaccinatie. R0EL0FARENDSVEEN. Uitvoering. Dinsdagavond gaf de wiel- rijdersvereeniging „Het Stalen Ros" alhier een uitvoering in hotel „De Vier Heems kinderen''. De voorz., de heer E. Koek, opende den feestavond met een woord van welkom tot talrijke leden d e waren opge komen. Spr. herinnerde er aan dat in het afgeloopen seizcen geen wielerwedstrijden waren gehouden geworden, hetgeen bij vele leden den schijn had gewekt dat deze ver eeniging kwijnende was. Dit was echter niet het geval. De ooizaak was gelegen in het feit dat vele leden, die aan den wieler wedstrijd deelnamen voor herhalingsoefe- n'Dg onder de wapenen waren. Het bestuur heeft toen de jaarlijksche wedstrijd afge last, doch dit jaar zal de vereeniging weer eens laten zien dat zij nog leeft en in groei toeneemt. Na allen een recht genoeglijken avond te hebben toegewenscht, werd door do leden der vereeniging opgevoerd een blijsoel in drie bedrijven „Durand en Du- rand". Dit toonee'stuk -viel zeer in den smaak van de aanwez'gen en er werd zeer goed spel te zien gegeven. De familie Koek had in dit stuk een werkzaam aandeel en de zoons van den heer E. Koek konden van hun vader nog een lesje nemen, want deze verdient werkelijk een pluimpje voor ziju niet te onderschatten rol. De spelers mochten dan ook een welverdiend applaus in ontvangst nemen. Na de pauze kregen we een aantal leuke voordrachten tc ge nieten. Vooral de voordracht „Zeg het met b'oemen" voorgedragen door den heer Ver del en het duo de samenzweerders van de heeren Verdel vielen buitengewoon in den smaak. Na afloop bleven nog velen cenige uurtjes gezellig bijeen tot het maken van een dansje. Ook deze avond mag weer als geslaagd herten, en het Stalen Ros kan dan ook met voldoening op dezen avond terug- TER AAR. Een zeldzaam jubileum. Den 3den Maart a.s. valt onze dierbare gemeente Ter-Aar een zeldzaam jubi'eum ten beurt. De gemeente-secretaris, de heer J. Hoge- boom, hoopt dan den dag te herdenken, dat hij voor 40 jaar in dienst trad als ge meente-Secretaris in de gemeente Ter Aar. Wij zouden een reeks van corporaties kunnen opnoemen, in welker bestuur hij zitting had en wel in de meest gewichtige functies. Als men raad noodig heeft, komt men altijd op de gedachte om naar den se cretaris le gaan, die raad geeft en tijd of geen tijd, altijd klaar staat voor een ieder. Wanneer iets niet duidelijk is, krijgt men steeds te hooren: ..kom maar eens gerust terug, hoor". En zoo zou men verschillende dingen kunnen aanhalen. Als blijk van waardee ring is er een comité gevormd, om een huldeblijk aan te bieden aan den jubilaris, welk huldeblijk aangeboden zal worden op den feestdag, den 3den Maart. Het Comité koestert de verwachting, dat allen spontaan zullen medeleven en met het comité medewerken. Geboren: Evert Jan z. van J. Mars kampEilander. Overleden: C. Verduin 77 j„ echtg. van J. den Hollander M. Vergeer 69 j., echtg. van Jac. de Vos. Gevestigd: K. van d«in Berg en ge zin van Zoeterwoude C. C. Nieuwenhui- zen van Nieuwkoop P. A. van Diemen van Leimuiden. WARMOND. Rectificatie. De uitvoeringen van „St. Mathias" op 10 en 11 Febr. a.s. worden niet gehouden in „De Stad Rome" zooals gemeld doch in de zaal van Hotel „De Zon". Geboren: Johanna Catharina Maria, d. van C. Okkersen en Ch. H. v. d. Kerk hof. Cornelis Theodorus, z. van J. War merdam en S. M. Hoogeveen. Wilhelmina Jantje, d. van R. Rozema en W. Postmus. Gehuwd: D. A. van Beek jm. 22 j. en P. v. d. Sleet jd. 21 j. O v e r 1 e den: M. van Dam 67 j. weduwe van C. Wilbrink. Johanna de Vos 10 mnd. d. van P. de Vos en A. M. Bolm. Gevestigd: M. Klaver van Lands meer. J. Wielinga van Landsmeer. A. M. van Seggelen van Alkemade. E. W. Hieronimus geb. Eilbrecht van Brussel. H. v. d. Meer van Uithoorn. A. A. Olie rook van Rome. J. M. J. de Greef van 's Gravenhage. J. Mink van Amsterdam. H. Ruiten van Velsen. Vertrokken: W. Zitman en gezin naar Leiden. C. M. J. Zwetsloot naar Voorschoten. H. F. M. van Grieken naar 's Gravenhage. A. J. A. Schulte naar Monster. H. van Bladel en gezin naar Sassenheim. J. H. ter Beek naar Noord- wijk. H. F. Wennekes naar Schoonle ven. J. C. M. Velzeboer naar Groote- boek. A. C. Schrijvers naar Dordrecht. O. van Velzen naar Leiden. G. v. d. Horst naar Oegstgeost. C. Schavemaker naar Lisse. J. Koppers naar 's Gravenhage. J. de Koekkoek naar Oegstgeest. G. J. J. van Seggelen naar Lisse. J. C. v. d. Schuur naar Sassenheim. A. Andeweg naar Rotterdam. C. O. Modde naar Goes. J. Bruinsma naar Leiden. P. Wink es naar Kruiningen. INGEZONDEN MEDEDEELING ALPHEN AAN DEN RIJN. Opening bazar. Gistermiddag half drie had in de koffiekamer van het Nuts- gebouw de officieele opening plaats van de alhier op 4, 5 en 6 dezer in de Nutszaaï ten bate van het zwakke kind door de afd. v. h. Centraal genootschap van kinder- herstelling-vacantiekolonies gehouden wor dende bazar. Deze officieele opening werd bijgewoond door tal van genoodigden, de gemeente-secretaris de heer K. Salverda onke'e raadsleden, het bestuur der Mij. „Tot Nut van het Algemeen" en tal van andere autoriteiten. De openingsrede werd uitgesproken bij monde van den voorzitter der afdeeling de heer D. v. Dien. Spr. dee'de mede, dat in 1925 slechts 6, doch in dc jaren 1928 en 1929 45 kinderen door de afdeeling konden worden uitgezonden, wat voor de afdeeling een financieel cffer van 4000 bedrceg, welk bedrag geheel van de zijde van particulieren binnenkwam. Brandgevaar. Gisteravond werd vei ligheidshalve de brandweer gealarmeerd voor brandgevaar in de Vernisfabriek aan de Emmalaan. Er was nJ. gebleken, dat de temperatuur eener lakketel te hoog was geloopen, waardoor gevreesd werd dat deze in brand zou geraken, te meer nog omdat het vuur onder de ketel reeds was verwijderd. Door fabriekspersoneel werd de ketel met emmers water afgekoeld, zoodat do twee motorspuiten die spoedig aanwezig waren geen «ïienst behoefden te doen. Personalia. Bij de te "s-Gravenhage gehouden examens machineschrijven, s'aagden o.m. mej. J. M. de Liefde te Zwammerdam en de lieer A. J. Koolhaas, alhier, beiden opgeleid aan de erkende Pontschool alhier. NOORDEN. Benoeming. Gelijk telefonisch reeds gisteren bericht werd is met ingang van 16 Februari a.s. onze gemeenteveldwachter Th. Baas in gelijke functie benoemd te Grootebroek, na 4 1/2 jaar alhier veldwach ter geweest te rijn. Deze benoeming bc- teekent voor Baas een mooie promotie, doch Noorden ziet hem noode vertrekken. Het schaadde hem niet, dat hij een gebo ren en getogen Noordenaar was; door zijn gedegen vakkennis en robuust voorkomen en mede om zijn steeds kalm en berede neerd optreden, zonder ale 't noodig was te schromen voor een oogenblikkelijk en doortastend ingrijpen, wist hij naast het noodig ontzag het respect te winnen van alle medeburgers. Ook de retraiteclub zal zijn heengaan missen, wier ijverige secretaris en pen,- ningmeesfcer hij van de oprichting af ge weest is.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8