BINNENLAND De Wenteltrap KERKNIEUWS WOENSDAG 5 FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S ABONNEMENTSKAARTEN BIJ DE SPOORWEGEN. Besprekingen over wijziging van de tarieven vastgeloopen. Kaar aanleiding van het door verschei dene Kamers van Koophandel en indus- brieele kringen gedane verzoek om de prij zen van de algemeene abonnementskaarten op de spoorwegen te verlagen, heeft de directie van de Nederlandsche Spoorwegen in October van het vorige jaar een voorstel bij den minister van waterstaat ingediend, waarbij de prijzen van deze abonnements kaarten teruggebracht werden tot de prij zen van de groepskaarben, zoodat deze abonnementskaarten afgeschaft zouden kunnen worden. De directie verklaarde zich daarbij te vens bereid gevolg te geven aan het van zeer vele tijden met aandrang kenbaar ge maakte verlangen om, evenals ten aanzien van de trajectkaarten te bepalen, dat de geldigheidsduur van een algemeene abon nementskaart eiken dag zou kunnen in gaan, en om den langen termijn, welke thans voor het aanvragen van een kaart in acht genomen moet worden, te laten ver vanen of althans aanzienlijk to bekorten. Bovendien stelde de directie voor, de achtdaagsohe abonnementskaarten blijvend gedurende het geheele jaar verkrijgbaar te stellen. Deze voorstellen werden door den mi nister van Waterstaat om advies overge legd aan den Spoorwegraad, in welk col lego ze een punt van breedvoerige bespre kingen hebben uitgemaakt. Sommige leden van den Spoorwegraad hadden tegen de voorstellen der directie ernstige bezwa ren, hetgeen leidde tot het indienen van nieuwe voorstellen. Onder meer werd op gemerkt, dat de minder draagkrachtigen niet alleen niet zouden profiteeren van de voorgestelde verlaging, doch voor hen Je wijziging een verhooging zou beteekenen. In de op 15 November gehouden plenaire zitting van den Spoorwegraad werd de zaak behandeld, met het resultaat, dat verdere besprekingen met de spoorweg directie zouden worden gevoerd. Tot een oplossing is de zaak evenwel niet gekomen. De directie van de Nederlandsche Spoor wegen, heeft thans, naar de „N. K. Crt." meldt, aan den minister van waterstaat meegedeeld, dat zij haar ingediende voor stellen terugneemt NIEUWE SPOORBOEKJES. Ingaande 15 Mei. Twee ver^ schillende boekjes. Naar wij in „Spoor- en Tramwegen" le zen, zullen de Nederlandsche Spoorwegen" ingaande 15 Mei 1930 inplaats van één, twee reisgidsen uitgeven, teneinde tegemoet te komen aan de door heb publiek geuite wen- schen om in den thans bestaanden reisgids enkele buitenlandsche aansluitingen en de voornaamste buitenlandsche verbindingen op te nemen. Het eerste boekje wordt een beknopte binnenlandsche reisgids met een beperkt aantal aansluitingen. Het formaat wordt kleiner en belangrijk dunner dan het thans bestaande. Het tweede boekje wordt voor het bin nenland gelijk aan het tegenwoordige, doch onder de aansluitingen worden enkele bui tenlandsche stations opgenomen, terwijl daarin bovendien wordt opgenomen het thans bestaande boekje „Voornaamste bui tenlandsche verbindingen". Het formaat blijft gelijk aan het oude spoorboekje, doch het wordt belangrijk dikker. UIT DE METAALINDUSTRIE. Onderhandelingen over een collectief contract Over eenstemming tusschen de R. K. werkgevers en de arbei dersbonden. Men deelt ons mede, dat Maandag 3 Fe bruari j.l. het dagelijksch bestuur der "U. K. Vereeniging van'Werkgevers in de Me taalnijverheid en de afgevaardigden der FEUILLETON. Uit bet Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. 17) HOOFDSTUK X. De Handelsbank. De dag na Halsey's terugkomst was het Dinsdag. Het lijk van Arnold Arm strong was Zondagmorgen om drie uur on der aan dc wenteltrap gevondende lijk dienst zou dien Dinsdag gehouden worden en de begrafenis zou uitgesteld worden tot de Armstrongs uit Californië terug wa ren. Ik geloof, dat niemand eigenlijk den dood van Arnold Armstrong betreurde, maar de manier waarop hij aan zijn einde was gekomen, wekte symphatic en tevens een geweldige dosis nieuwsgierigheid en sensatiezucht. Mevrouw Ogden Fithugh, een nicht, zorgde voor alles en alles ge beurde zoo rustig mogelijk. Ik gaf Thomas Johnson en juffrouw Watson verlof om naaT de stad te gaan en den doode de laatste eer te bewijzen, maar om een of andere reden voelde ze er niets voor om to gaan. Halsey bracht een deel van den dag met Jamieson door, maar hij zei niets van wat ze besproken hadden. Hij zag er ge drukt uit en had laat in den namiddag een iang gesprek met Gertrude. Dinsdagavond was het rustig, maar het drie metaalbewerkersbonden te 's-Herto- genbosch tezamen zijn gekomen, teneinde over een af te sluiten collectief contract te onderhandelen. In deze vergadering werd over den in houd van het contract overeenstemming bereikt. De delegaties zullen de resultaten van het overleg aan haar hoofdbesturen en in de ledenvergaderingen ter goodkeurhig voorleggen. P. J. F. Daniels, f Gisteren is te Nijmegen op 84-jarigen leeftijd overleden de heer P. J. F. Daniels. De overledene was van 1893 tot 1919 lid van den Nijmeegschen gemeenteraad en werd in 1903 wethouder van Onderwijs, wei- ge functie hij tot 1919 waarnam. De heer P. J. F. Daniels, die in het open baar katholiek leven van Nijmegen een be langrijke plaats innam, heeft aan de ka tholieke zaak groote diensten bewezen. Hij werd dan ook onderscheiden met kerkelijke en Nederlandsche eereteekenen. De overledene was geruimen tijd voorzitter van het parochiaal armbestuur en tot aan zijn dood commissaris van de Mij. „De Gel derlander". In zijn beste jaren fungeerde hij tevens als secretaris-penningmeester van het St. Canisius-Ziekenhuis. Bovendien was hij oud-secretaris van de R. K. Kiesvereeni- ging „Recht voor allen". Bakkerij-tentoonstelling. De vakwedstrijden, die gehouden zullen worden tijdens de International Tentoon stelling vqor Banketbakkerij, kokerij en aanverwante vakken door de afdeeliug Utrecht der Ned. Banketbakkersvereeni- ging in het Jaarbeursgebouw op 30 April tot 8 Mei a.s. mogen zich alreeds in een bijzondere belangstelling verheugen. Van verschillende autoriteiten, vereeni- gïngen en personen zijn reeds eerc-blijken en medailles toegezegd en ontvangen. H. M. de Koningin stelde een zilveren medaille beschikbaar. H. M. de Koningin- Moeder een groote bronzen medaille. Bur gemeester en wethouders van de gemeen te Utrecht een zilveren medaille. Verder kreeg het Uitvoerend Comité voor ge roemde wedstrijden al de beschikking over gouden medailles, vier zilveren bekers, waarvan een ter waarde van 140.en een ter waarde van 60.12 zilveren lau wertakkeu en kransen, een groote verzil verde beker, 25 verguld zilveren medailles, 21 zilveren en 11 bronzen medailles, een tweetal eerekruisen, zes fraaie kunstvoor werpen en zes vakboeken. Een deel der prijzen zijn beschikbaar ge steld voor bepaalde aangewezen groepen. Het pro-spectus der wedstrijden zal ein de Februari, begin Maart uitkomen. M. H. NELISSEN. f Een verdienstelijk werker in de missie. Enkele dagen geleden werd in het kort melding gemaakt van het overlijden van den heer Mart. Hub. Nelissen, in de Missie der Fathers van Mill Hill, Oeganda, Oost- Afrika. Abusievelijk werd de overledene als father betiteld. De heer Martin Hubert Nelissen was geen Priester dor Congrega- tie, maar leek. Vroeger was hij architect- aannemer te Heerlen. Op een der praat avonden van Father Witlox in 1922 aldaar, bood de heer Nelissen zich aan om in het Vicariaat van den Boven Nijl pro Deo be hulpzaam te zijn bij het bouwen van ker ken. Hij vertrok eerst naar Kakamega, en bouwde daarna nog verschillende kerken en scholen in andere staties. In 1926 bracht hij ongeveer 6 maanden in Nederland door voor het herstel van zijn gezondheid. Zijn laatste werk was de mooie kerk te Nagon- gara waar hij ook overleden r.s. Voor zoo ver bekend, is hij gestorven als gevolg van een aanval van zwartwaterkoorts. Zijn heengaan is een groote slag voor het Vica riaat van den Boven Nijl. Het zal moei lijk zijn een plaatsvervanger te vinden, die zijn offervaardigheid evenaart. „Msbd." bleek de stilte die den storm voorafgaan. Gertrude en Halsey waren beiden 6omber en afgetrokken en daar Liddy al ontdekt had dat er een en ander van 't mooie ser vies gebroken was het is ondoenlijk om geheimen te hebben voor een dergelijke oude getrouwe was ik zelf ook niet in een al te best humeur. Warner bracht om zeven uur de post en de avondbladen ik was nieuwsgierig naar wat er in stond over den moord. We hadden al wel een do zijn verslaggevers weggejaagdMaar ik had al tweemaal het vetgedrukte opschrift boven een bericht in de „Gazotte" overge lezen voor ik het begreep. Halsey had de ^Chronicle" opengevouwen en zijn aan dacht was geheel in beslag genomen door wat hij las. „De Handelsbank heeft zijn betalingen gestaaktlas ik. Ik legde de krant neer en keek over de tafel heen. Wist jij iets hiervan'i vroeg ik aan Halsey. Ik'.... ik heb het verwacht, maar nog niet zoo gauw. En jij wendde ik mij tot Gertrude. Jackheeft er ons.iets van ver teld, zei ze zacht. O Halsey, wat moet hij nu doen? Jack zei ik minachtend. De vlucht van jouw Jack is nu gemakkelijk to verklaren en jullie hebt hem samen zeker geholpen om weg te komen. Jullie moest je schamenWeet jullie dat iedere dollar die jullie bezit bij de Handelsbank be legd is'? Gertrude wilde* iets zeggen, maar Hal sey beduidde haar te zwijgen. Dat is niet alles, Gertrude, zei hij rus tig. Jack isgearresteerd. zGearresteeerdgilde Gertrude, en ze trok de krant uit zijn hand. GOUDEN PRIESTERFEEST VAN PATER DEKKER 0.CARM. Zondag herdacht Pater Bernardus Dek ker in het Carmelietenklooster te Box meer den dag, waarop hij vóór vijftig jaar de H. Priesterwijding ontving. Voor een geheel gevulde en versierde kerk droeg Z.Eerw. een Hoogmis tot dankzegging op, geassisteerd door Pater-Provinciaal dr. Cyprianus Verbeek, prof. dr. Titus Brands- ma, en prior Lebuinus Braakhuis. Het koor voerde liturgische gezangen uit. De jubilaris werd door H. M. de Ko ningin benoemd tot ridder der Oranje- Nassau-orde. VAN M'N BOEKENTAFEL „Het Schild". Uitgave Apol. Vereen. „Petrus Canisius" (Fe- bruari-af le vering). Wat ons in „Het Schild" van deze maand het meest getroffen heeft, was do volgende mededeeling over ons eigen Nederland: Het aantal convcrticton was ook dit jaar zeer groot. In het bisdom Haarlem alleen gingen in 1929 meor dan 1200 andersdenkenden over tot do R. K. Kerk. Onder hen zijn zeer aanzien lijke personen, wier namen wij om hun nog geen grootere moeilijkheden te bezorgen onmogelijk kunnen noe men. Deze simpele, nuchtere mededeeling zal wel bij ieder die 't leest verbazing wekken. Twaalf honderd een klein dorp in één jaar tijds! Menigeen zullen de oogen open gaan voor de groote, geheimzinnige stroo ming, die ook in Nederland dc zielen voortstuwt naar dc H. Kerk. Maar moei lijk kunnen wij, katholiek-geborenen, be seffen, welk een geweldige strijd het die twaalfhonderd zielen heeft gekost voor zij de gewichtige beslissing namen, en waarheid en vrede vonden in do veilige haven van het Eéne Geloof. Een indruk van dezen ziele-strijd wordt ons in deze zelfde aflevering gegeven door rector A. Roozen in de bckeeringsgeschior denis van den vermaarden Anglicaanschcn kanselredenaar father Vernon Johnson, wiens overgang naar de Kerk te Lisieux in het huis van de H. Theresia een aan vang nam. „De twijfel vrat aan Vernon's ziel. Al les werd onzeker, behalve dat ééne ver schrikkelijke: dat zijn heele leven tot dan toe in stukken lag, als Rome do waarheid had „Een uittocht van menschonleed en zielsellende trok het hart van dezen gc- voeligen mensch voorbij Bijna allen hebben dien zwaron slag tc leveren gehad tusschen hun levens-tradi tie en de onontkoombare Waarheid van de Kerk. Wie kan zeggen, hoevelen dien slag verloren zouden hebben, om moede loos in levenslange onrust neer to zitten, indien zij niet maandelijks gesterkt en be moedigd waren door een apologetisch blad als „Het Schild"? Want wij herhalen het iedere maand misschien tot vervelens toe met „Het Schild" wordlT iedero maand een kist met geestelijk wapentuig uw huis „binnengesmokkeld". Dat blijkt weer klaar uit dit laatste nummer; waar in dr. Platte schrijft over de genezingen te Lourdes, Ellen Russc een raak boek van Chesterton over de „Moderne Gedachte" bespreekt, prof. de Korte den lezer bin nenleidt in de heiligste geheimen van het Misoffer, prof. Huurdeman doel en betee- kenis van 's Pausen herwonnen wereldlij ke souvereiniteit uiteenzet en prof. Mets een mooi artikel schrijft over godsdiensti ge verdraagzaamheid. In „Op den Uitkijk" geeft prof. Verhaar een overzicht van dc bekeeringen in do verschillende landen, (waaraan wij het bo venstaande omtrent ons eigen land ont leenden) en een samenvatting van de stem men, die opgingen contra de critischc op- Ze keek naar het opschrift en frommel de toen het blad tot een bal in een en wierp dien op den grond. Terwijl Halsey, doodsbleek en verschrikt, probeerde het blad weer glad te strijken, lag Gortrudo met haar hoofd op de tafel en snikte on bedaarlijk. Ik heb het krantenuitknipsel ergens lig gen, maar het voornaamste kan ik me nog wel herinneren. Het kwam hierop neer: Den middag tevoren, op Maandag, was mr. Jacob Trautman, de directeur van de Parel-kweek-Maatschappij, legen den drukr ken sluitingstijd, tusschen twee en drie, op de bank om een leening af te lossen. Hij had drie honderd vijftig stuks vijf-procent obligaties van de Internationale Scheep vaartmaatschappij, tot een totaal bedrag van drie honderd duizend dollar voor dio leening in onderpand afgegeven. Traut man ging naar de kassier en nadat ver scheidene formaliteiten vervuld waren, ging de kassier naar do kluis om de stuk ken te halen. Het duurde een heelen tijd voor de kassier terugkwam en eindelijk zag Trautman hem uit de kluis komen cn naar den assistent-kamer gaan ze gingen daar op samen snel naar de kluis terug. Weer verstreek een kwartier en toen kwam de assistent-kassier naar boven en ging naar Trautman. Hij zag doodsbleek en beefde over zijn heele lichaam. Hij veitelde aan meneer Trautman dat de aandeelcn bij vergissing op een verkeerde plaats gelegd waren en hij vroeg hem den volgenden mor gen te willen terugkomen, dan zou hij de stukken kunnen krijgen. Trautman, een gewiekste zakenman, ver trouwde de zaak niet. Schijnbaar tevre den gesteld ging hij weg, maar binnen ccn half uur had hij drie verschillende leden van den raad van commissarissen opgo- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 6 Februari. Hilversum: Tot 6 uur: 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitesl. NCRV.-uitzendingen. 8.159.00 Concert. 10.0010.30 Zang door Dameskoortje. 10.3011.00 Ziekendienst 11.00—11.30 Lezen. 11.3011.45 Gramofoonmuziek. 11.4512.30 Voor de landbouwers. 12.302.00 Concert Sopraan, alt en piano. 2.002.35 Uitzending voor scholen. 2.453.45 Cursus fraaie Handwerken. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.45 Lezing: „Over zielkundige in vloeden op het proces van de ziekte (IX). 5.456.30 Orgelconcert 6.306.40 Koersen. 6.407.40 Muzikale causerie m.m.v. alt, bas, piano en koor. 7.408.10 Cursus Maleisch. 8.108.30 Korte uiteenzetting over het deel van de Vredes- en Volkenbondstentoonstelling le 's Gravenhage. 8.309.00 Orkestconcerl. 9.009.20 Lezing. „Bibliotogic over mr. Groen van Prinsterer". 9.209.30. Vervolg concert 9.309.50 Vervolg lezing 9.5010.45. Vervolg concert 10.4511.00 Persberichten. Huizon, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-En- scmble. 2.003.00 Gramofoonmuziek. 3.003.30 Halfuur voor de Ned. Verg. van Huisvrouwen. Spreker: ir. J. G. Wiebenga. Oiderwerp: Woninginrichting in verband met bet dienstbodenvraagstuk. 3.304.00 Gramofoonmuziek. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.306.30 Concert uit café „Moderne" tc Amsterdam. 6.306.45 Gramofoonmuziek. 6.457.15 Landbouwhalfuurtje. Spreker D. Stieltjes. 7-157.45 Fransch: Gevorderden en Con versatie. 8.01 Aansl. van hel Theater Carré: Uitzen ding van het eerste bedrijf van „O, yes Kitty!" Moderne Operette van P. de Wattijne, G. Des- plos en Marcelle Claude. merkingen van pater Thurston over het bloedraadsel van Napels. De Vragenbus behandelt een kwestie, die zeker ieder op dè lippen is gekomen, die in de kranten een photo zagen van „de zegening der jachthonden" van de gravin van Uzés. Pater Otten acht hot gebruik niet absoluut afkeurenswaardig, maar voor ons land in geen geval gewonscht. Het nummer besluit met de gebruikelij ke boekbespreking en correspondentie. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN Verdronken. In de Kasteelgracht to Hollandscli Putte is het lijk gevonden van den 60-jarigen S. Vermoedelijk is de man in dc duisternis to water geraakt en verdronken. Dief verdronken. In den nacht van 2 op 3 Februari is na gepleegden diefstal op het Centraal Sta tion to Amsterdam en na achtervolging door spoorwegpersoneel over de spoorbrug van de Westelijke Viaduct gesprongen en in het water terecht gekomen, waarin hij zeer waarschijnlijk is verdronken, een tot nog toe onbekende man. Doodelijk ongeval. Per auto is naar het Wilhclmina-Gast- huis te Amsterdam vervoerd een man, die op den Spaarndammerdijk van een buizen stelling naar beneden was gostort. Bij aan komst in het gasthuis was hij overleden. beid. Om half vier was er een spoedverga dering van dat college cn laat in den na middag was de justitie in het bezit van do boeken. De bank werd Dinsdag niet ge opend. Den Zaterdag tevoren, toen do bank om halfeen gesloten werd, was John Bailey, de onderdirecteür vertrokken zonder dat er iets bijzonders aan hem te merken was. Dienzelfden middag had hij mr. Aronsen, een lid van de commissarissen opgebeld en gezegd dat hij ziek was en de eerste dagen niet op do bank kon komen. Van dat oogon- blik af tot Maandagnacht, toen Bailey ge arresteerd was, was er weinig bekend omtrent zijn doen en laten. Zaterdagmid dag kort na één uur had hij in hel tele graafkantoor in Cherry and White Streets twee telegrammen verstuurd. Zaterdags nacht was hij op de Greenwood Club ge weest cn had erg geagiteerd gedaan. Men veronderstelde dat hij Dinsdag op een enorme borgstelling zou vrijgelaten wor den. Aan het slot van het bericht werd nog vermeld dat het personeel en do commis sarissen van de bank weigerden om iets te zeggen tot dc justitie met haar onderzoek klaar zou zijn, maar het was toch bekend geworden, dat er effecten vermist werden, tot een bedrag van een on een kwart rail- lioen. Daarop volgden beschouwingen hoo zooiets mogelijk kon zijn, over de nalatig heid van de commissarissen die de direc teur haar gang maar lieten gaan en over het onvoldoende toezicht van dc overheid. Het mysterie was niet opgehelderd door de arrestatie van de onderdirecteur, lager personeel scheen als zondebok te moeten dienst doen voor de schandelijke practij- ken van dc groote heeren. Het eenige wat John Bailcy gezegd had, was: „Laat on 9.00—11.00 Concert door het Omroeporkest 10.00 Pcrsber. 11.00 Dansmuziek uit Cabaret „La Gaité" tc Amsterdam. 12.00 Sluiting. Davontry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. I.202.20 Concert op cinema-orgel door R. Foort. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.20 Vespers uit de Westminster Abbo 4.05 Concert. Instrumentaal Octet 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing, Nieuwsber. cn Marktberichten. 7.00 Piano-recital door Laffittc. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. Orkest C. Stewart (alt), T. Jones (tenor). 9.20 Nieuwsber. en lezing. 9.55 Fransch Nationaal Programma. 10.5512.20 Dansmuziek. „R a d i o - P a r i sM, 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkestconcert en solisten. Langonberg, 473 M. 6,207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.35 Gramofoonmuziek. II.3011.50 Concert op cinema-orgel, 11.50 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orkestconcert. 4.505.50 Concert. Tenor en bas. 7.209.20 Orkest-concert. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Kalundborg. 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.004.00 Orkestconcert en declamatie. 4.005.00 Declamatie en zang. 7-358.05 „Ved Doren", Tooneelspel in. één bedrijf van Henri Duvermois. 8,059.20. Orkestconcert en voordracht. 9.55—10.25 Cello-recital. B r u s s e 1, 508 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Kerkconcert. 9.25 Concert door Instrumentaal Sextet. 9,40 Gramofoonmuziek. Carbidontploffing. Bij het openen van een carbidbus aan boord van den stoombougcr Venus (uit Vlaardingen) ontstond een ontploffing, waardoor een stoker ernstig aan het hoofd verwond werd. Het vaartuig staakte onmid dellijk de visscherij op de Noordzoe en liep gisteren te IJmuidcn binnen om den ge wonden stoker aan land to brengen. Deze werd daarna, onder geneeskundige behan deling gesteld. Roodvonk. Wegons het heorschen van roodvonk is het college der Eorw. Paters Lazaristen te Wernhout voorloopig gesloten. De leerlin gen zijn naar huis teruggekeerd. Timmermanswerkplaats afgebrand. Te Klundert brandde de. timmermans werkplaats van J. M. geheel af. Mot de grootste moeite kon de brandweer er n slagen dc aangrenzende perceelen, waar onder het abattoir cn de stapeltorreinen en houtloodsen van de firma v. d. M. te be houden. De schade wordt door verzekering gedekt. Jeugdige dieven. Te 's-Hertogenbosch hebben zich bij dc politie twee minderjarige Amsterdammers aangemeld, die 100 hadden ontvreemd ten nadecle van hun patroon te Amster dam. Zij hadden er nog slechts twee een ten van over. Zij zullen ter beschikking van den commissaris van politie tc Amster dam worden gesteld. middellijk meneer Armstrong komen". Het telegram, dat naar den hoofddirecteur van de Handelsbank die in Californië reisde, gezonden was, werd beantwoord door een depêche van dokter Walker, oen jonge arts, die de familie Armstrong op haar reis begeleiddo en dat. inhield dat Paul Armstrong ernstig ziek was en niet in staat om to reizen. Zoo stonden do zaken dien Dinsdag avond. Do Handelsbank had haar beta lingen gestaakt on John Bailoy do onder directeur was gearresteerd op vermoe den van verduistering; Paul Armstrong lag ernstig ziek in Californië en zijn conigc zoon was twee dagen geleden vermoord. Het geld van do kindoreij was weg on hoewel ik meer dan voldoende voor alle bei had, was het dc vraag of zij er ge bruik van zouden willen maken. En do man aan wien Gertrude haar hart gegeven had, werd beschuldigd van verduistering op groote schaal en misschien zelfs van nog iets heel ergers. Eindelijk hief het meisje haar hoofd op en keek naar Halsey. Waarom heeft li ij het ook gedaan? kreunde ze, had jc hem niet kunnen te genhouden, Halsey? Het stond gelijk met zelfmoord om terug tc komen. Halsey bleef maar wezenloos uit de ra men kijken. Het was het eenige wat hij kon doon, Trude, zei hij ten slotte. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5