UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Agenda ACADEMIENIEUWS WOENSDAG S FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 LEIDSCHE PLUIMVEEVEREENIGING. Dc tentoonstelling in de Stadsgehoorzaal. De Stadsgehoorzaal heeft ]iare poorten •leze week weer opengesteld voor de Leicl- -che Pluimvecvereeniging. De tentoonatel- liogen dezer vereeniging dragon steeds een bijzonder karakter, wijl zij de rij der tentoonstellingen sluit, zoodat men hier het beste van het beste op pluiiuveege- bied te zien krijgt. Dc prijswinnaars van vorige tentoonstel lingen in dit seizoen beproeven hier op- niouw hun kansen tegen olkaar on zoo zal f«ok deze 16e tentoonstelling de. moeite der bezichtiging zeker ten volle waard waard zijn. Kr zijn dit jaar ruim 1500 inzendingen, waaronder 650 hoendernummers, enkele en trio's .**50 siorduivon, 275 posiduivon, 120 nummers HoTe Kroppers, 50 nummers llollandsehe Kroppers en 100 inzendingen konijnen. De Dwerghoondcrttdtvoreeniginc houdt up deze tentoonstelling een veelbelovendo clubshow. wijl een groot aantal krielen van vooraanstaande fokker- is ingezonden. Ook zal dit jaar weder een postduiven- demonstratie worden gehouden door dc postduivenvereenigingen uit Leidon, Den Haag on Omstreken, waarbij de Bordeaux vliegers niet zul'en ontbreken, terwijl als bijzonder attractie aan deze tentoonstelling een kanarie-zangwedstrijd zal verbonden zijn. Morgen zal de keuring der dieren door negen keurmeesters plaats hebben. De tentoonstelling is geopend Vrijdag avond van 710 uur. Zaterdag 30II uur. Zondag 10—5 uur. Als steeds is aan de tentoonstelling weer een loterij verbonden. In den foyer zal ter afwisseling voor do bezoekers der tentoonstelling nou «Sce- bright-Jaszband zijn medewerking verlec- nen. A. R. K. A. Maandagavond hield de afdeeling Lei den eene ledenvergadering in de Graan beurs, welke druk werd bezocht. Ka de gebruikelijke opening werden door den voorzitter, den heer Manders de nieuwe leden verwelkomd, waaronder ook do heer Heemskerk, dio op deze vergade ring aanwezig was. Gememoreerd werd het overlijden van den heer von Frijtag Drabbe, terwijl een woord van dank word gesproken, voor dc groote verdiensten, welke deze leider had verworven. Staande werd een gebed ge stort voor zijne ziclerust. Het voorstel van het dag. bestuur, om het bestuur mot één lid uit to breiden uit do groep administratief-porsoneel Rijksbe lastingen, werd goedgekeurd en niet alge- mecne stemmen werd benoemd de heer Gertsen alhier, die verklaardo dc funrtio ie willen aanvaarden on toezogdc do be langen der vereeniging naar beste krach ten te zullen behartigen. Voorts werden verschillende ingekomen stukken behan deld on besoroken. Kaar aanleiding van een verzoek ot brugwachters in gemeentedienst lid kon den zijn van do vcroeniging zouden inlich tingen worden verzooht- aan hot hoofdbe stuur. Inzako het verzoek van de landelijke groep verpleegsters of verpleegsters in Overheidsdienst, om haar als lid toe te la- ton tegen een verminderde contributie, is overleg met het hoofdbestuur geploegd. Do geeet. adv., kapelaan Dorbeck, heeft be sprekingen in deze gehouden mot den geest. adv. der R.-K. Vcrpleegslersbond te Oegstgeest, kapelaan van «Schaik. Aan het verzoek van Rijksklerken, z.g. wachtgelders, om verbetering hunner po sitie wordt de volle aandacht geschonken en reeds is in groep III intensief daar voor gewerkt bij het departement-. Hie nut kwam ter sprake, dat ©r nog zoo- \-ele Katholieken, die in Overheidsdienst zijn, lid konden wezen. Als men nagaat de velon, die in Sassenheim, Hillcgom en Lisse wonen, welke plaatsen zelfs worden bestuurd door Katholieke burgemeesters, dan bevreemdt het, dat deze hoofdambte naren zich niet reeds lang hebben aange sloten evenals do andere bedoelde perso nen in Overheidsdienst. Het bestuur verzocht den. aanwezigen leden dier plaalson hun medewerking. Het is niet de eerste maal, dat hierop do aan dacht wordt gevestigd. Laat men op die plaatsen nu eens een kloek besluit ne men om zich te scharen onder Ar ka's vaandel, cn zich opgeven aan het secre tariaat to Leiden, Wasstraat -10. Daarna werden besprekingen gehouden omtrent een te houden feestavond. Het bo- stuur stolde voor op 2 Maart e.k. in Con cordia'' een gezelligen avond te organisee- ron in samenwerking met de 3 zusterver- conigingen hier tor plaatse tor gelegenhoi-J van dc een-jarige samenwerking tusschen deze vereenigingen. Enkele aanwezigen waren van weening, dat feestavonden niet hooron in 't raam van deze vereenigingen, dat het beter is avonden tc organiseeren. waarvan opvoe dende kracht cn ontwikkeling uitgaat- Hot bestuur mccude echter 'op dien avond eerst oen spreker to laten optreden cn don avond verder to vullen tnot too- neel on muziek. Getracht zal worden den beer v. d. Broek en een flink Haarlcmach ensemble te krijgeu. Andere leden waren tegen «-en geeom- bincevden avond. Lang en breedvoerig werd hierover gesproken, docii het be stuursvoorstel werd ten slotte aangeno men. Verder werd besproken het behandelde op het j.l. gehouden congres te Nijmegen. Vanwege het late uur werd de contri- butieregeling niet besproken en uitgesteld lot een volgendo vergadering. Ka een kleine mededceling bij do rond vraag, n.l. dat do firma van Kleef, Koore- vaarstraat alhier, hande'aar in elcetrisch© lampen enz., 5 pet. korliug geeft bij aan koop aan de leden, volgde sluiting der ver gadering. R. K. J. M. V. „St Peter Kanis'. Gisteravond vergaderde bovengenoem de vereeniging in een der zalen van „Den Burcht". De voorzitter, do heer H. Pier rot, opende omstreeks kwart voor negen de bijeenkomst niet den christelijke» groet. Voorgelezen worden, allereerst do notulen der laatstgehouden jaarvergadering. Ka een kleine toevoeging betreffende het Ju- büeumsfonds worden deze goedgekeurd, nadat dc voorzitter, den heer M. Geijcr, dio als vorig secr. deze notulen gemaakt had, dank zegt voor de gedane moeite. Hierna volgt het verslag van de. kascom- missie. Woordvoerder was de heer G. Beekman, die oen keurig verzorgd verslag uitbracht terwijl dc goestigo opstelling van de tekst de dorre opsomming der cijfers het noodige leven wist bij te brengen- Den penningmeester, den heer E. Bayer, werd hulde gebracht voor zijn aleszins nauwge zet bohecr. De penningmeester loest dan do begrooting over het j^ar 1930 voor. Na een kleine discussie woraji deze onveran derd goedgekeurd. Dc voorzitter deelt vervolgens mede, dat op 13 Febr. a.s. een feestavond gegeven zal worden in den Foyer van dc «Stadsge hoorzaal. Hij vestigt er nog do aandacht op, dat voor deze golegenheid een prins van deu bloede, uit het verre Oosten, is uitge- noodigd om aan het gezellig samenzijn, door zijn hoogc aanwezigheid grooteren luister bij te zetten. Er volgen dan nog eenige vragen over dit onderwerp, waarna de voorzitter de leden verzoekt inede te willen helpen aan den kaartenverkoop. Voor niet-aanwozigo leden bestaat de ge legenheid a.s. Dinsdagavond van half negen tot tien uur, in Den Burcht zich alsnog van kaarten te voorzien. Van de rondvraag, dio daarna aan de orde is, maakt de heer Aaldors eon ruim gebruik, door het bestuur te verrassen met een verlangenlijstje van elf punten, die keurig door hem uitgewerkt waren. Na der hierop ingaan zou to veol plaatsruim te vergen. Voldoende zij het te vermelden, dat de voorzitter den snreker dankt voor de geopperde ideeën. Hij was een der zeer weinigen, die nu eens werkelijk aan liet verzoek van het bestuur gevolg had gegeven om in de ledenvergadering rond uit te zeggen, wat hij op het hart had. Daarom hoopte de voorzitter, zooveel als doenlijk was, dc voorstellen van den heer Aalders over te nemen ed ze mettertijd to verwerkelijken ook. Hierna werd do vorgadering, die ecVi zeer geanimeerd verloop bad op gebruike lijke wijze, te kwart voor elf, gesloten. Recollectie Oud-retraitanten. Oud-retraitauten, Donderdagavond S uur recollectie in de Hartebrugkerk. Dc vorige maand was de recollectie veel beter be zocht dan de comm. gewoon was. Dus is zij tevreden, maar nog niet voldaan, want er ontbraken nog velen van do oud-retrai tanten, die de comm. nu zeker ook mag verwachten, niet voor haar alleen maar ook voor den zeereenv. pastoor Heiling, die zeer gaarne zijn kerk open stelt voor ons, en ook voor de grootc moeite welke pater Mulder zich getroost, om allen in zijn pre dikatie oen heerlijk uur te bezorgen. Alle oud-retraitanten zijn dus om 8 uur Donderdagavond in de Hartbrugkork aan wezig Men deelt ons mede, dat er van 2*225 Februari een retraite voor mannen gehou den zal worden te Noordwijkerhout (vergoe ding 6.50). Men kan zich aanmelden Za terdagavond a.s. van 6.307.30 uur in het Bondsgebouw, Steenschuur 15. De Commissie. Adres aan den Minister van 0., K. en W. Aan den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen is het volgend adres verzenden: Geeft met vorschuldïgden eerbied te kennen Freeke, president, samen met Hansbeek en de Vries, (resp. secretaris en honds-adviseur) het bestuur vormende van dc Afdeeling Leiden van den Ned. Alg. Bond van Arbeiders, werkzaam bij straten- en wegenbouw en waarvan het hoofdbestuur is gevestigd Stationsweg 55, te Rotterdam dat werd kennis genomen van een schrijven van bedoeld Hoofdbestuur d.d. 23-1-1930, vermeldende den inhoud van een request aan Zijne Excellentie den Minis ter van Oud.. K. on W. betreffende oplei ding st raatmaker spersoneel en waarin werd gememoreerd dat- in 1928 door den heer Schaper (Kamerlid) een betoog is gehou den over dc mogelijkheid van het invocron van een leerlingstelsel voor het straal ma kersvak. dat daarop op uitnoodigïng van den Mi nister van O. K. en W. een leerlingenplan is ingediend en dat tot op heden geen maatregelen zijn genomen tot invoering van zulk een leerlingstelsel; dat dit laatste door do Afdeeling Lei den ton zeerste wordt betreurd, in het bij zonder omdat in vole audoro bedrijven het personeel wordt gevormd op ambachts scholen of vaksoholcn, waarvan de kosten vallen op do gemeenschap, terwijl do op leiding van hof. straahnakorsporsonecl en hun vcvdoro vorming daarbij vergeleken ver ten achter staat, ja zelfs ontbreekt, voor zoover bedoeld personeel met eigen middelen en door eigen maatregelon niet hierin voorziet of kan voorzien dat wellicht zoude kunnen worden op gemerkt. dat bedoeld personeel voorheen in staat bleok te voldoen aan do to stellen eisclien, doch dat hierbij moge worden opgemerkt, dat zoowel do aanleg van mo derne verkeerswegen als van wegon van bij zondere grondstoffen in ralloozc gemeen ten aan dat personeel hooger eisclien stelt dan voorheen het geval was en. dat der halve zoowel een vooropleiding als een voortgezette opleiding in den vrijen tijd meer gewenscht voorkomt; dat er voor zulk een voortgezette oplei ding groote belangstelling bij de betrok kenen bestaat, hetgeen moge blijken b.v. uit het feit, dat in Leiden 30 personen (ongeveer de helft der afdeeling) vrijwil lig en op eigen kosten een opleidingscur sus volgt dat het zelf dragen der kosten voor ve len hunner echter haast onoverkomenlijkc bezwaren medebrengt daar zij dikwijls vooral in do winterperiode werkeloos zij», door slechte weersomstandigheden eu an dore; dal wordt vermeend dal het ook een overheidsbelang is dal dc opleiding van het s'fcraatmakerspersoneel aan minimum- cischen voldoet en zulks, gelet op de tijds omstandigheden zoo spoedig mogelijk wordt ter hand genomen dat omreden het thans zelfs voorkomt dat bij de groote vTaag naar dit personeel niet vakkundige» zich bij particulieren op dit beroep kunnen werpen, waardoor door zulken het gepre senteerde ter zijner tijd moet blijken nier aan behoorlijke cischon te voldoen dat. het instellen van een diploma voor bekwame straatmakers en helpers zooais in den tegenwoordigen tijd bij andere be roepen ook bestaat wel aanbeveling ver' dient, gezien het feit, dat dit in den regel ook een vermeerdering van inkomsten met zich brengt reden, waarom requeslaut zich tot het Hoofdbestuur wondt om dit request door to zenden en met klem bij den Minister aan te dringen op een spoedige oplossing van het opleidingevraagstuk, door dit vraagstuk te regelen on financieele over heidssteun toe to kennen. R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph". De leden van bovengenoemden boud worden allon dringend uitgenoodigd de jaarvergadering a.s. Donderdag 6 Februari des avonds om 8 uur in het Bondsgebouw bij te wonen. Een zeer belangrijke agenda is ter behandeling aanwezig. Door don voorzitter zullen o.m. eenigo mededeel'ngen worden gedaan over do ziektewet, die in de maand Maart a.s., in werking zal tre den. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3826. N. ReizevoortBik, Leiden, Haarlemmerstraat 255, Dameshoe den-magazijn. W'ijz. handelen, thans: Mai- son ReizevoortBik. 255. „Het Katwijksch WarenhuV', Kat wijk a. Zee, Prinsenstraat 10, Kruideniers zaak. Uittr. E.: P. Bloot, Katwijk a. Zee. d.d. 28 November 1920. Nieuwe inschrijving: 5477. Th. A. van den Oord, Leiden, Groenesteeg 10, Brood- en banketbakkerij. E.: Th. A. van den Oord, Leiden. Door «Ie politie alhier is aangehouden do 39-jarige M. E., verdacht van het ple gen van diefstal van rijwielen. T00NEEL. Week-end. Do tooneek-lub der V. V. S. L. «Society-speJen zijn wel aardig; zij laten zich prettig bekijken en beluisteren en eischen niet al te veel noch van toeschou wers noch van spelers. Maar men moet er n et tc voel van zien. Er zit doorgaans zoo weinig pit in. Met „Week-end" van Noël Coward is dat. bijv. terdege het geval. Ja maar, zegt het programma, dit stuk is ook geen gewoon stuk; men moet dit spel met andere oogen bekijken en zich zoo onbevangen mogelijk aan zijn momen- tcele indrukken overgeven. Het is eenvoudig een episode u't het veel bewogen bestaan van do familie Bliss. Een week end, dat geheel in de lijn valt van andere week-ends en het geheele leven van deze emotiqpeele familie. M. a. w. het stuk vertelt van een ietwat dolle familie, d e gasten inviteert en er zoo zonderling mee omspringt, dat de gasten zich afvragen of het een gekkenhuis is en zich uit de voeten maken. Hier en daar is dit verhaal wel eens amusant maar overigens vrij onbelangwek kend. De tooneelclub der V. V. S. L. d'o, versterkt met eenige leden van het Leidsch Studenteutoonec'. ebt staartje der lustrum feesten op de Le'dschc planken liet kwis pelen, heeft onder leiding van Louis van Gasteren haar best gedaan er van te ma ken wat er van te maken was en mocht daarvoor aan het slot van den avond een langdurig applaus ontvangen van het niet overtallig publiek. Natuurlijk werden veel bloemen en kransen aangedragen. De man in de monnikspij. Maandag 10 Februari a.s. geeft het Ver. Rottordamsch-Hofstad-Toonecl, directeur Cor van der Lugt Melsert, in den Leid- schen Schouwburg eene wederopvoering van het reeds met zooveel succes vertoon de sen6atiestuk: ..De man in de monniks pij". Deze vertooning gaat tegen geredu ceerde toegangsprijzen. KATWIJK. Gemeenteraad. Dc Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond te 7.3Ü uur Puuton van behandeling: 1. Vaststelling notulen. 2. Mededceling van ingekomen stukken. 3. Voorstellen tot verkoop van grond. 4. Voorstel tot het nieuw vaststel len van de verordeningen op dc heffing en Invordering van Schoolgeld voor het Lager Onderwijs cn Uitgebreid Lager On derwijs. 5. Voorstel lot het overnemen van grond voor trottoir-aanleg. 0. Voorstel tot het verleenen van oen voorschot aan de Katwijksche Bouwvereeniging voor den bouw van 133 woningen. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van gelden aan bestu ren van Bijzondero «Scholen, krachtens ar tikel 72 dor Lager Onderwijswet 1920. 8. Rapport van do Raadscommissie met voor stel van B. en W. inzake het verzoek om verhooging van de salarissen van het Po litiepersoneel. 9. Voorstel tot het aanschaft fen van oen tweede brandspuit (Automo biel Motorspuit). 10. Voorstel tot vereeni ging van de diensten Arbeidsbemiddeling on Werkloosheidsverzekering. 11. Voorstel tot het geven van oen toelage aan een tij delijk gemeentewerker. 12. Voorstel tot vaststelling van het bedrag van door den Directeur der Bedrijven te stellen zeker heid. 13. Voorstel tot het geven vau een crediet aan hot Gasbedrijf voor Uitbrei dingswerken. 14. Voorstellen tot wijziging van do Gemeente-begrootingen 1929 en 1930. 15. Voorstel tot opheffing van de betrekking van Omroeper. 16. Voorstel tot opheffing van de Openbare Lagere «School II en tot het geven van eervol ont slag aan het onderwijzend personeel. 17. Benoeming lid van de Commissie van Toe zicht op de Bewaarschool te Katwijk aan den Rijn. 18. Voorstel tot onbewoonbaar verklaring van de woningen Kerksteeg 14, 40 en 48, 19. Voorstel tot vaststelling van een Verordening houdendo verbod tot het telen van bepaalde soorten aardappelen. 20. Voorstel tot vaststelling van oen Ver ordening houdende regelen met betrekking tot het bouwen langs den Molenweg en het Moleneind. NOORDWIJK. Licht-demonstratie. Waar Noordwijk begrijpelijkerwijze nog lang niet in dc ter men valt om oen Lichtwoek te organisee ren, heeft de Hanze in samenwerking met de Noordwijksehe Winkeliers-vereeniging een nuttig en doelmatig werk verricht door het organ'seeren van een Licht-avond in het. Juvenaatsgebouw, welwillend aangebo den door do Philips-fabrieken te Eindho ven. Lieten de winkeliers zich wat lang wachten, toch mocht do heer v. Woly tot een flink getal het welkom toeroepen, in het bijzonder tot de vertegenwoordigers der Phil'ps-fabricken, waarvan de heer Mac Neill als spreker zou optreden. Aan ge noemden heer werd daarna het woord ver leend. Spr. wees er op, dat, waar hij dezen avond de doelmatige verlichting voor dc winke'stand zou besproken, hij dit onder werp in tweeën moest, splitsen n.l. de win kel-verlichting en de etalage-vorlieht'ng. In eerste instantie moest men rekening houden met het interieur van den winkel, de wanden en aangebrachte kasten en do wijze waarop de toonbankfon) is (zijn) aan gebracht, daar vooral eon goede verlichting op de toonbank een bijzondere rol vervult bij den verkoop van het aan to prijzen ar tikel. Spr. gaf een du;delijlce explicatie aan dc hand van diverse typen van lampen. Vervolgens behandelde spr. de. etalages, waarin het licht een voorname rol speelt. Een goede verlichting trekt het publiek en daarom meet deze zoo doelmatig mcgelük worden aangebracht. B.v. mogen wij de lichtbron in een et al ave nooit zien en moet deze aan het. oog onttrokken worden, ter wijl- men hierbij tevens rekejrng meet. hou den met gericht licht, dit is schemer doch veroorzaakt schaduwen, en diffuus licht hetwelk zachter is en geen schaduwen geeft. Bij spiegelende artike'en zal men beter resultaten hebben met gericht licht, hetwelk men verkrngt door de verzilverde ref'eetoren, doch bij niet gl'mraende waren kan men beier het d'ffuus-licht toepassen, hetwelk men verkrijgt door het bekende Argenta-svsteem. Deze theoretische voor lichting word gevolgd door een praktische, waarvoor een drietal etalages waren aan gebracht, waarmede spr.. aanaehouweluk toonde hoc men wel en lioo men niet zijn etalages meet verlichten. Tot slot word een verlichting gegeven met diverse kleureffec ten, waarovor allen in bewondering waren. De aanwezigen zullen dan ook niet alleen genoten, doch ook veel ge'eerd hebben op dezen avond. Dat al1 er belangstelling was gewekt, bewezen wol do ve'e vrage»1. wel ke den vertegenwoordigers van Philips worden gesteld en de adviezen aan hun gevraagd. VOORSCHOTEN. Geboren: Corne'is Theodorus z. van C. J. v. d. Meer en H. Knijnenburg Theodorus Jacobus Cornells z. van P. M. Zonneveld en J. Vogelaar. Overleden: J. J. F. Bertram 55 j. J. W. de Jong geb. Pielanen, SS j. WARMOND. Het St. Lidwina-gesticht. A.s. Don derdag, den verjaardag van pastoor Oude- jans, komt het St. Lidwina-gesticht onder de kap en zal de vlag van het gebouw wap peren. Het gebouw zal in September of October in gebruik worden genomen. ZOETERMEER—ZEGWAART. De autobus op Rotterdam. Bij be schikking van Ged. Staten van Zuid-Hol land is toegestaan, dat de vergunning tot het iu werking houden van een autobus- dienst van Benthuizen langs Zoetermeer, Zegwaart, Bcrkel, Bergschenhoek en Hil- legersberg naar Rotterdam (Zomerhofplein) en omgekeerd, verleend aan Wijbe de Vries le Zegwaart, wordt, overgeschreven op Jelle Kok te Zegwaart en H. W. Schip pers te 's-Gravenhage. ALPHEN AAN DEN RIJN. Kir/deriijkje opgehaald. Hedenmorgen word in het Aarkanaal alhier liet lijkje opgehaald van een pasgeboren kind vati het vrouwelijk geslacht- Vermoedelijk is de dood bij het kind reeds voor eenige dagen ingetreden. Het lijkje werd overgebracht naar het. gemeentelijk lijkenhuisje. BOSKOOP. De autobus op Gouda. Bij beschik king van Ged. Staten van Zuid-Holland is toegestaan dat do vergunning tot.het iu werking brongen van een autobusd.enst Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet Burgemeester en Wr den brengen tor oponb. M. Zarse. te Leiden, oei gediend tor bekoming v. verkoop van alcoholhou deren dan sterken dranl plaatse van verkoop in tionsweg 2, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHTJYZEN, Burgemeester. VAN «STRIJEN, Secretaris. Leiden. 5 Februari 1930. LEIDEN. Wotr.sdag. Ont wikkelingsavond ,:Dr. Schaepman", Zifca-vereenïgmg, Pieterskerkkoorsteeg, 8.15 uur. Zondag. R. K. Bond van Transportarbei ders. J aar vergadering', Bondsgo- bouw 7.30 uur. De avond-, nacht- on Zoudagdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot on met Zondag 9 Febr. a,s. waargenomen door dc apotheek van den heer W. Pello, Kort Rapenburg 12, telef. 594. van Boskoop (begin van de Zijde) over Mid delburg, Reeuwijk (dorp) en Reen wijk (brug), naar Gouda (station S.8.) en omge keerd, verleend aan P. J. v. d. Meer te Bos koop, wordt overgeschreven op W. J. van der Meer te Boskoop. Vrouwenbond. De afdeeling Boskoop van den Dioc. R. K. Vrouwenbond hield Vrille ga vond in het Patronaatsgebouw haar jaarvergadering, welke door een 60-tal leden werd bijgewoond. Na opening door de presidente, mej. Mens—Mathot werden de notulen der vo rige vergadering onveranderd vastgesteld. Dc secretaresse, mej. Torken bracht daar na een keurig verslag uit over het jaar 1929, waaruit bleek, dat de afdeeling in bloeienden toestand verkeert en zeer veol werk doet, ook in haar verschillende on- derafdeelingen. Het aantal leden bleef stationnair, ongeveer 270. Er werden drie algemeens en 8 bestuursvergaderingen ge houden. Iu Mei werd het 10-jarig bestaan der afdeeling gevierd met een Triduum en een feestavond. Verder werden uitge bracht de jaarverslagen der onderafdee- lingen St. Elisabeth, Hulp in de Huishou ding, Retraitefonds en Tooneelclub. Dc jaarrekening der ponuingmeesteros- se, mej. v. d. WelStolker, sloot met een batig saldo van 26.50, een mooi resul taat, wanneer men in aanmerking neemt het vele, door de vereeniging in het afge- loopen jaar gedaan. De kascommissie, be staande uit do dames v. d. Laan en Mathot Faay, bevond deze rekening in orde, waarna de penningmeesteres onder dank werd gedechargeerd. Van de drie aftredende bestuursleden werden herkozen de dames BlomVermeu len en Pannebakkerde Jong, Mej. v. d. WelStolker, tevens voorzitster der Too- neelvereeniging, stelde zich niet meer hor kiesbaar. In deze laatste vacature moet alsnog worden voorzien. Nadat nog besloten was, den jaarlijk- schén feestavond te houden op 26 Febr. werd dc vergadering op dc gebruikelijke wijze gesloten. Z0ETERW0UDE. Arbeidsbeurs. Gedurende de maand Januari werden bij het oorrespondent- schap der arbeidsbemiddeling 35 personen als werkzoekend ingeschreven, waarvan er door bemiddeling van den correspon dent 12 geplaatst wonden worden. Het aantal aanvragen van werkgevers bedroeg 13, aan eene aanvrage kon niet worden voldaan. Op het einde der maand stomten nog 10 personen als werkzoekenden inge schreven. Elcctriciteits-tentoonstelling. Na«ar aanleiding van een besluit van B. en W. werd mot ingang van 1 Januari jl. op dc openbare lagere school alhier een aan vang gemaakt met het geven van onder wijs in electro-teohniek, terwijl op ge daan verzcek van het gemeentebestuur aan do bijzondere scholen oveneens werd overgegaan tot het geven van dergelijk on derwijs. Thans vernemen we dat einde de zer maand en begin der volgende maand te Leiden eene tentoonstelling zal worden gehouden, welke door de kinderen uit dc hoogste klassen der scholen in onze ge meente bezocht zal worden teneindo tc kunnen nagaan of de kinderen ook begrc- pen hebben, hetgeen hun werd geleerd. De bastaard satijnvllnder. Door hot gemeentebestuur alhier is de medewer king verzocht van de plaatselijke afdee ling van den Land- en Tuinbouwbond om te komen tot eene krachtige bestrijding van den bastaard-satijnvlinder, plakker e. a. vlinders, teneinde op dozo wijze de rupsenplageu een einde te maken. Een gevaarlijke hoek. Dezer dagen is een aanvang gemaakt niet het bestraten van den hoek op de Miening, waardoor het gevaar voor het verkeer ter plaatse zeer zal worden verminderd. LEIDEN. Geslaagd: Oandidaats-examen Wis- en Natuurkun de letter I dë heer G. J. Brookhuysen (Den Haag); Idem letter H de heer J. J. Dozy (Am sterdam); Candidasts-exameu Indisch Recht d heer R. J. Beer (L e i d e n).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2