RECHTZAKEN Resten! zeer goedkoop. UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 31 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURAN7 TWEEDE BLAD PAG. 6 HAAGSCH GERECHTSHOF. X M. B., zonder beroep te L e i d e n, is door de H'aagsche Rechtbank, wegens he ling, veroordeeld tot 4 maanden gevange nisstraf. Het Hof legde deze straf voor waardelijk op met een proeftijd van 3 ja ren. Het Hof heeft bevestigd: het vonnis van den Haagscnen Politie rechter, waarbij P. A., los werkman en J. A. opperman te Stompwijk, wegens mishandeling van een ambtenaar, zijn ver oordeeld tot resp. 3 en 2 maanden gevan genisstraf; het vonnis van de Haagscho Rechtbank waarbij J. G. Z„ pakhuisknecht, A. V. timmerman on A. O. O., timmerman, alle drie te Bodegraven, wegens mishan deling, zijn veToordoeld ieder tot 1 maand gevangenisstraf. HET H00GER BEROEP VAN SALOMON LIEBERMANN. Behandeling voor het Amsterdamsehe Gerechtshof. Zaal en pnbTfeke tribune waren gisteren met belangstellenden gevuld toen na de heropening de president het woord gaf aan den advocaat-generaal, mf. A. Baron van Harinxma thoe Slooten voor het nemen van zijn requisitoir. Het requisitoir. Spr. zegt zich in het algemeen met het vonnis van do Rechtbank, op enkele kleine feitelijke onjuistheden na, geheel te kun nen voreenigen. Spr. meent zich te kunnen beperken tot de vraag in hoeverre Liebermann bij de zaak betrokken is geweest, zulks in. ver band niet het door het Hof gewezen arest in de zaak der Woltmannen en van Möhring. Ook in verband daarmede meent spr. de kwestie van het doen plegen te kannen uitsluiten, zoodat hij zich alleen zal heb ben te bepalen zulks steunende op een arrest van den Hoogen Raad van 2 Juni 3925, gewezen naar aanleiding' van artikel 346 Wetb. van Strafrecht tot de kwes tie van het opzet. Spr. zal dus alleen hebben aan te too- nen dat Liebermann heeft kunnen en moe ten begrijpen dat door de transacties met de „Veendammer", waaraan hij in elk ge val medeplichtig is geweest, de schuld- eïschers, in casu de pandbriefhonders, wer den benadeeld. Spr. wees er in dit verband op dat Lie bermann geweten heeft dat het passief van de Veendammer Hypotheekbank grooter was dan het actief, bovendien was hij be kend met de onderwaarde der hypotheken ten bedrage van drie ton, hetgeen ook ver meld staat in het door hem geconsigneerde kassierscontract. Hij heoft dus in elk geval geweten, dat Je financieel© positie der „Veendammer" niet rooskleurig was; zijn beroep op Se- deyn, betreffende een overwaarde in de Beleggingsmaatschappij van anderhalf mil- liooen gaat niet op. Want van Woltman wist verd. dat de Beleggingsmaatschappij de efcroppenmaafc- schappij der „Veendammer" was en boven dien was hij door mr. Waghto gewaar schuwd. Ook uit het jaarverslag over 3926 van de Be'oggingsmaatschappij had hij kunnen zien, dat die geheel „op" was. En toch cal culeert hij een overwaarde van twee miï- lioenl Wie dus uit een zoo zwak staande hy potheekbank zoo maar 2.5 millioen haalt, moest begrijpen, dat de pandbriefhouders daardooT ernstig benadeeld werden. Over een tegenprestatie is aanvankelijk in het geheel geen waarde; en die er na derhand gekomen is, had volgens deskun digen hoogstens een waarde van 27.000. De Discontobank beteekende immers niets. De borgtocht van Van den Toorn stond op het kassiersconfcract, doch dat was volgens een brief van Liebermann dato 16 Juni 1927 aan Van den Toorn van de baan; het werd nl. vervangen door het memorandum van 5 Juli 1927. Een beroep na 25 Juni op het kassierscontract was dus met meer mogelijk. Met de uitschakeling van het kassiersconfcract waren alle borg tochten van Van den Toorn vervallen; af gezien hiervan wiet Liebermann ten over vloede dat Van den Toorn allerminst rijk ■was en dus zeker niet goed voor 2rf» mil lioen. Salomon spreek onwaarheid. Withof Keus heeft voorts gezegd dit ten aanzien van Liebermann's vermogens toestand dat verdachte geen geld had, een millioen cash zou hij dus onmogelijk hebben kunnen fourneeren, dat blijkt- ook wel duidelijk uit het feit dat mr. Kappey- ne een millioen moest gaan zoeken uit de mislukte pogingen bij Van Dam. Wat dit jaatste betreft, beweert Liebermann dat ffij van de onderhondelingen met Van Dam niets heeft geweten, voor spr. staat echter vast dat het tegendeel waar is. De „Discontobank" heeft van de „Veendam mer" ongeveer 17 ton ontvangen en dit is juist het bedrag dat de curatoren nader hand in Brussel hebben gevonden. Hieruit volgt dat Liebermann voor de tenlaste ge legde feiten over een vermogen beschikte. Aan de hand van de disagiocalculatie betoogt spr. voorts dat Liebormann vaft zins was geweest om de pandbriefhouders te laten betalen. Ook de „Atlas"-planEon bestonden niet meer, duidelijk valt dit te concludeeren uit den door Liebermnnn op 16 Juni 1917 aan Van den Toorn gesobre- ven brief. Maar bovendien zijn deze ,,At- !as"-plannen nooit serieus geweest, er is geen cent aan dat plan t "food. Er zijn alleen etofeaten gemaakt en wat INGEZONDEN MEDEDEELING. DHKCTOiRES 19, 24, 29, 34, 39 Macco en gemnltonneerd. commissarissen aangezocht, moer niet. Bovendien had Liebermann ervaring opge daan met hypotheekrente in het buiten land door de „Gooische Hypotheekbank". Hij ervoer toen dat deze in Dnitschland acht inplaats van twintig procent bedroeg dus dat het „Atlas"-plan, dat geheel op hooge hypotheekrente was gebaseerd, geen kans van slagen had. De eisch. Daarna nam de Advocaat-Generaal, mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten, re quisitoir. Dit nam ruim anderhalf uur in beslag. Aan het eind daarvan vroeg de Advocaat-Generaa! op formeele gronden vernietiging van het vonnis der Rechtbank en veroordoeling var» verdachte als in pri mo tot dr.'o jaar gevangenisstraf met af trok van acht maanden preventieve hech tenis. In het strafproces tegen Salomon Lie bermann, dienendo voor het Amsterdam- scho Hof, heeft de advocaat-generaal Don derdag in zijn requisitoir ook nog gewezen op het feit, dat z.i. de regeering nooit de statuten had goedgekeurd, zonder dc uit drukkelijke voorwaarde, dat de pandbrie ven desgewenscht a pari moesten worden ingelost. Liebermann's kwade trouw is volgons spr. met dit al voldoende aangetoond. De advocaat-generaal bracht verder dc wijze van deelneming door Liebermann aan de strafbare feiten ter sprake; spr. concludeerde, dat Liebermann de daden van Möhring heeft uitgelokt, deze laatste i toch stond in afhankelijke positie ten op zichte van de Disoontobank, waarin Lie bermann de feitelijke machthebber was. Spr. kwam dan tot hec tweede complex van feiten, aan Liebermann ten laste ge legd. Deze betreffen de aflossingen van hy potheken. Waar hierbij voor sor. Möhring's opzet vaststaat, zal z. i. te dien aanaien Lieber mann veroordeeld moe'en worden voor het medeplegen van de door Möhring ver richte handelingen. Uit de „Veendammer" verdween weer 1.5 millioen en daarvoor in de plaats kwam tenslotte oen waardelooze vordering op Paardenkooper. Immers was bij de trans actie Kok de verkoop aan Paardenkooper reeds in het vooruitzicht. Mr. Duys: „Dat doet er toch niets toe; op die manier kunt u wel zeggen, dat Lie bermann do medeplichtige is geweest van Balthazar Gerards en geholpen heeft om Willem den Zwijger te vorm oortien! (Ge lach, de president hamert). Betreffende de fcransacties-Paardenkoo- per en „Marabce" meende de advocaat-ge neraal mededaderschap te mogen aanne men. Zeer in Liebermann's nadeel pleit ook, dat hïj aanvankelijk niet meer dan één ton heeft willen teruggeven. Wat de strafmaat betreft, was spreker mèt de Rechtbank van meening, dat hier een hoogst ernstig feit is gepleegd, vooral ook, omdat door de gepleegde handelin gen kleine spaarders in het Noorden ern stig zijn benadeeld. Aan den anderen "kant wilde spr. als verzachtende omstandigheden aannemen, dat Libermann's gezondheidstoestand in het Huis van Bewaring is achteruitgegaan en ook den langen tijd, door hem in voor loop!ge hechtenis doorgebracht. Maandag a.s. de pleidooien. Na het requisitoir werden achtereenvol gens de he eren Möhring en Woltman nog even door den president naar voren ge roepen, om op enkele punten opheldering te geven. De zitting werd dan geschorst tot Maandag a.s., riem uur. Op dien dag zullen de verdedigers mrs. Kokosky en Duys hun pleidooien houden. DE ROOFOVERVAL OP DEN BUSSüMERGR INDWEG. Belde verdachter» veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar en zes maanden. Gisteren deed de Amsterdamsche Rechtbank uitspraak in de zaak tegen den los-werkman H. L. v. W. en den chauffeur J. G., verdacht van den roofoverval, ge pleegd op het fietspad in de nabijheid van den Bussumergrindweg tusschen Bussum en Hilversum. Èen kwitantielooper van de Rotterdamsche Bankvereeniging, bijkan toor Hilversum, werd van zijn fiets ge worpen, terwijl hem M portefeuille met geld werd ontrold. Beide verdachten werden wegens dief stal met geweldpleging veroordeeld tot een gevangenisstraf van vee jaar cn zes maanden. De eisrh luidde vier jaar gevan- g nisstrategen heiden. Melkverva.'scher veroordeeld. Wegens m e1 k verval sching heeft de Guudsehe kantonrechter gisteren den Wad- dinxvencr A. van D. veroordeeld tot 200 brete St. s. 40 dagen hechten is. JleL" DE AUTOBUS" LEIDEN—HAARLEM. De driejarige toncessie in het afwijkend advies van den Raad van State. Het Kon. Besluit van 4 Jan. 1930, Stbl. No» 4, bevat de laatste contraire beslis sing van de Kroon met betrokking tot de autobus-concessies. Het is de beslissing op de beroepen, ingesteld tegen beschikkin gen van gedeputeerde 6ta;en van N- en Z.-Hollaud, bij welke beslising de regeering zich vereenigt met het oordeel van beide colleges, dat electrificatio van de Noord- Zuid-Hollandsche tram, voor zoover noo- dig gepaard met spoorverdubbeling. voor de bollenstreek de meest wenschelijke op»-- losing is. Ook met den driejarigen termijn, dien gedeputeerde staten voor de busver gunning hebben aangenomen, vereeniet de minister van waterstaat zich. Aan het daarvan afwijkende advies der afdeeling voor geschillen van bestuur van den Raad van State is het volgende ont leend Op grond van de overgelegde ambtsbe richten meet worden aangenomen, dat op het traject HaarlemLeiden behoefte be staat aan verkeer per autobus, aangezien de bestaande tram ver binding der Xoord- Zuid-Hollandsche Tramweg-Maatschappij, in het bijzonder tusschen Leiden en Heem stede, onvoldoende is te achten. Voor den bovengencemden bestuanden autobusdienst is mitsdien terecht vergunning verleend. Gcd. Staten hebben de vergunning even wel beperkt tot een tijdvak van 3 jaren, zulks in verband met mogelijke electrifica- tie van de tramlijn Leiden—Hcemslede. Aangezien echter met de bedoelde eléctri- ficaüe nog geeu aanvang is gemaakt en er, blijkens de stukken, ook nog geenerlei zekerheid bestaat, of en wanneer de Noord- Zuid- Hollandfiche Tramweg-Maatschappij daaitce zal overgaan, en er alsdan een be hoorlijke 20-minutendienst op die lijn zal zijn verzekerd, is er geen voldoende grond aanwezig, de vergunning aan een termijn van drie jaren te bindente minder, daar Ged. Staten het- in hun macht hebben, met toepassing van artikel 4 der wet open bare vervoermiddelen, de vergunning in le trekken, wanneer de belangen van het verkeer -lit mochten vorderen. LISSE. Intrekking rijbewijs. De minister van waterstaat brengt ter kennis: dat bij von nis van het kantongerecht te '«-Graven- hago van 4 Januari 1930 aan Adrianus Cor nelia van Ruiten, geboren 16 April 1882, wonende te Lisse, Heerenweg' 334, de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen is ontzegt voor een termijn van 6 maan den. Deze termijn is ingegaan op 19 Ja nuari 1930. Het Frits Bouwmeester-ensemble. Woensdagavond werd een liefdadigheids- uitvoering gegeven in de groote zaal van den Ned. R.-K. Volksbond ten bate van de plaaiselijko vereeniging ..Herwonnen Levenskracht". Groot was de belangstel ling voor deze uitvoering, die tevens in het teeken stond van propaganda. De voorz. betuigde da'n ook zijn voile tevre denheid over de groote opkemst (ruim 400 personon van alle standen waren vertegen woordigd). Hij besprak hot doel van dezen feestavond en vroeg aller medewerking „Herwonnen [Levenskracht" te steunen. Hei is oen instelling, die reeds veel hier in Lisse heeft tot stand gebrachtmen denke maar eens aan de plaatselijke lig- haL Het medewerken met deze instelling is dan ook voor een ieder bereikbaar, voor al door de vrijwillige vijf cents contributie per week. Tijdens cle pauze zullen daarem eenige dames met een lijst circuleeren voor event ueele fnteekening voor deze actie. Zooals men weet moet eerstdaags het Sa natorium „Berg en Bosch" te Apeldoorn verdwijnen. Thans is men overgegaan tot aankoop van 56 H.A. grond onder de geui. Bilihoven nabij Utrecht. En deze avond wordt juist gegeven om bij te dragen voor dit grootscho plan. Spreker beval ten zeer ste aan het blad dat wordt uitgegeven n.l. „Zonnebloemen''. Moge onder Gods on misbare zegen het werk van H.L. worden gekend en naar waarde worden geschat. Hierna trad voor het voetlicht het Frits Bouwmeester ensemble met het toneel spel in 3 bedrijven genaamd ..Branding", een sped uit hot Tersche visscherslcven. Om alles precies van dit stuk uit ie weiden, zou men een heele bladzijde in beslag kun nen nemen. Vooial de ontmoeting van den zoon van den moordenaar met Corney Hal- pm was een iooneel vol spanning. Ontroerd was de scène in het 3e be drijf, wanneer Noney verklaart naar Australië te gaan. doch niet als bruid van Chris!io Barrel, den zoon van haar vaders moordenaar, doch al» bruid van Christus, daar zij zich geheel wil geven aan degenen, die God nog niet. kernen. Alles komt dan geel <-n de weduwe Hal pin trouwt met Christie Barrets en gaan hun geluk zoe ken in. hfefc verre land. Zoo werd do wraak, die sinds lange jaren bestaan tusschen bei 'o families, opgeheven. Met alle aan dacht en stilte is dit spel gevolgd. Een oorverdooven-d applaus viel dit gezelschap na ieder bedrijf ten deel. Onder de aanwezigen merkten we op de geestelijkhei 1 van beide parochies, alsme de dr. F. G. M. Haan en wethouder P. Warmerdam. In de pauze sprak laatstge noemde nog een opwekkend woord voor Herwonnen Levenskracht en bracht naar voren voor welke grocte moeilijkheden het R^K. Werkliedenverbond, waaraan deze instelling is verbonden, komt te staan. Vermeld dient nog te worden, dat dc avond werd opgeluisterd door het Salon- orkest ..Si^e Nomina", liet is e: i avond geweest, die bij allen een onvergetelijk n indruk zal acb'erfcten. Het toor el c' zich nu prachtig vidiveise too.ieelgeze!- schaocen. HILLEG0M. De Si-Josephparoehle. De toenemen de, groote Hillegom's tweede Katholieke Parochie maakt het noodzakelijk, dat een tweede kapelaan de geestelijke, bediening mede uitoefent en uit goede bron verne men we dan ook, dat pastoor van Leeu wen weldra zijn 2e kapelaan zal krijgen. In verband hiermede, zal de pastorie ge heel worden afgebouwd. NIEUW-VENNEP. Op de Huwelijksrit. Toen de familie's B. en J. na oen huwelijk in de kerk per auto een rondrit maakte, had een der gas ten het ongeluk rnct zijn auto op den hoek Venneperweg—Hillegommerdijk op een paal van de afsluiting der aldaar gesta- tionneerde weegbrug te rijden, waardoor do auto ernstig word beschadigd. Na eenig oponthoud kon de rit weer vervolgd wor den. Persoonlijke ongelukken hadden ge lukkig niet plaats. Nu wij die s'tuatie daar opnamen, ver wonderde het ons, dat daar niet eerder ongelukken zijn gebenrd. Als de afsluit boom aan den paal hangt, is het geheel goed waarneembaar, doch als de afsluit boom open is, staat de buitenpaal geheel midden in 't verkeer en is deze hoogst ge vaarlijk. NOOTDORP. Misrie Naalkring. Op 23 en 28 Januari werd in het verenigingsgebouw aan dan Veenweg een uitvopring gegeven door do dames van den Missie Naaikring alhier. Be'de avonden was de zaal tot in de uiter ste hoeken bezet. Mevrouw N. Mooijman opende beide avonden met *'n kort openings woord en wenschte dat allen hun mede werking zouden geven aan het goede doel, tot steun der Missie. Hierna kwamen de jongedames voor het voetlicht. Opgevoerd werd: „Haar Cffer', drama- in vier bedrij ven. Dank zij de goede en vele studie, is het. stuk naar ieders wensch uitgevoerd. In de pauze kregen wo een verlot-'ng van fraaie handwerken, door de dames van de naaikrans vervaardigd. Tot slot een blijspel in één bedrijf, dat zeer in den smaak viel. Mej. de Groot, onderwijzeres der St. Jo- sephschool zorgde beide avonden voor be geleidende muziek. Een woord van dank is hier ter plaatse aan de dames die met hun eerste opvoering veel succes hebben behaald. OUDEWETERING. Concert „Eruditio". Woensdagavond gaf deze muziekvereeniging voor een Stampvolle zaal haar eersto uitvoering jn hotel van den Bosch. De avond werd ge opend door den voorz. der vereeniging, den heer P. du Pau, die de aanwezigen een har telijk welkom fcoer'ep, bij dit eerste optre den. Spr. hoopte, dat allen een genotvollen avond zouden hebben en dat de prestatties van het. corps voor degenen, die de ver eeniging nog niet finantieel steunden, een aanleiding zouden zijn om zich als dona teur op te geven. Een bijzonder woord van welkom richtte spr. tot dr. van der Bijl, als eere-voorziite-r der vereeniging. die met zijn echtgenoot©, dezen feestavond bijwoon de. H'erna werd met het programma aan gevangen. Als eerste nummer kregen we te hooren „Goede Kameraden", een marsch van Ch. de Roy van Zuydewijn, gevolgd door de Ouverture. „Légère" en een Fan tasie „En Bohème". Deze nummers werden zeer goed weergegeven. De bijzondere aan dacht werd nog gevraagd voor nummer 4 van hefc programma, de Eruditio-Marsch, welke door den heor J. Ruyten, medewer kend lid van deze nog jonge vereeniging is gecomponeerd. Ook dit nummer oogstte veel bijval en de heer J. Ruytep mocht een warm applaus in ontvangst nemen. Vervol gens kregen we nog 3 muzieknummers te hooren, waarvan bijzondere vermelding verdient „Doux Aveux", een wals van M. J. H. Kesse'.s. Hel rauz'kale gedeelte stond onder do leiding van den heor J. Geyp uit Leiden, die een woord van hulde verdient voor zijn krachtige leiding, waardoor na slechts 15 maanden studio reeds zooveel kon worden bereikt. Daar het corps veel jonge, leden telt, ban er ongetwijfeld in de toekomst nog veel van verwacht worden. Nadat het muz'ka'.e programma wa? af gewerkt richtte de voorz. een woord van dank tot de medewerkende leden voor den ijver, waarmede zij steeds de repetities hebben gevolgd, want het viel in den af- geloopen winter bij een barre koude niet mede. Spr. herinnerde aan de woorden „waar een wil is, is een weg" en beide zijn door cle leden in toepass'ng gebracht. Een bijzonder woord van dank richtte spr. tot den heer Geyp, die zich vele moeite en op offeringen heeft getroost om het fanfare corps op zoo hoog mogelijk peil te brengen. Spr. weet. wol, dat goede wijn geen krans behoeft, doch het bestuur heeft, het zich tot een plicht gerekend den heer Geyp toch een krans te moeten aanbieden. Na mens het- bestuur der vereeniging werd door den heer Jonkman aan den directeur een pracht lauwerkrans overhand'gd. De aanwezigen bewezen met een dankbaar applaus hoe zij deze attentie op prijs wis ten te stellen. De heer Geyp dankte voor de hulde hem gebracht. Na een korte pauze trad op het duo De Laat uit Tilburg. Dit duo heeft er werkelijk slag van het publiek den goh celen avond gezellig bezig te hon den. We werden vergast op voordrachten, zoowel van ernstigen als van luimigen aard. Zij brachten de lachspieren dan ook dan'g in beweging en net dankwoord van den voorz. aan het slot van dit optreden was dan ook wel verdiend. Hcewel het reeds twaalf uur was dachtten de leden er niet aan reeds naar huis fce gaan en van de gelegenheid om nog eenige oogen- b'ikken onder geze'ligen kout bijeen te blij ven maakten velen gebruik. Het bestuur der vereeniging kan dan ook met zeer ~te voldoening op dezen feestavond fce- ruuzietu ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: G. Vlug van Woerden L. Straver en gezin van Hazerswoude B. Jansen van Zalt-Bommel W. Heijne en gezin van Amsterdam S. Postma van Barradeel A. J. Harrij van Slochteren O. Baelde en gezin van Oegst geest P. HoekBfcra van Oegstgeest B. Groen en gezin van Woubrugge M. A. Janssens en gezin van Scherpenisse G. Th. van Beusekom en gezin van Ierseke J. Slag- ter en gezin van Emrnen D. O. Fijan van Haarlem A. Henrij en gezin van Kou dekerk. Vertrokken: M. de Rooij en gezin naar Boskoop K. Kamping ©n gezin naar Muiden M. Smit naar Boskoop W. G. de Rijk naar Roosendaal C. Klok, naar Hoogevoen J. Klok naar idem W. van Varik naar Koudekerk N. P. van der Pouw Kraan naar Oost-Indië A. van Wieringen naar Hazerswoude M. van Leeuwen naar Pijnacker W. M. S. Hoekstra naar Delft C. de Graaf naar Hijenes (öalifornië). BODEGRAVEN. Onge'uk. Zekere Z. uit Zwammerdam, wilde op den Straatweg tegenover de Wie- ringersohans, van het rijwielpad komend, de straat oversteken. Hij werd door een passeerende auto gegrepen. Zijn been werd verbrijzeld. Per auto werd hij naar het Eli- zabet.hgesticht te Leidon vervoerd. Ongevat. Doordat een vrachtauto te zwaar beladen was, zakte deze aan de Noordzijde door den achteras. Door den reparateur v. d. Meer werd de wagen naar de garage gesleept-. NOORDEN. Verknoping. Bij de gehouden pub'ieke verkooping van 61 Hectaren rietland en water voor rekening van de Erven van d© wede. K. van Helmond van Alphen aan den Rijn, zijnde 14 perceelen, in bod gebracht op 36865, werden deze afgemijnd door den heer G. van der Weijden van Nieuw koop op 11000. Daar de gunning was aan gehouden, werden de perceelen niet ge gund en zijn e'genaaT geworden Jae. en Hendrik van Helmond. Deze 61 Hectaren liggen in de Noordsche-buurten polder. WOERDEN. Uit het Roomsch verleden. Dezer da gen waren eenige werklieden opgravingen aan het verrichten in een gedeelte van dö Nederlandsch Hervormde kerk. Hierbij stiet men op een geraamte. Bij verder on derzoek kwamen ook stukken van beelden voor den dag, die ïntusschen als Gothischo herkend zijn. De opgravingen zijn gestaakt, nadat ook de Burgemeester ter plaatse was geweest. Naar deze ons mededeelde, heeft men zich eerst gericht tot prof. Hol- werda fce Leiden, die echter verwees naar de archaeolcgische commissie in deze pro vincie, waartoe men zich schriftelijk heeft gewend, 't Is nu afwachten, tot de uit spraak van een bevoegde over de belang- rijkhe'd van de vondst zal kunnen oordec- len. We hopen dit oordeel zoo spoedig mo gelijk mee te deelen. Diefstal. - Een zekere E. J. V. alh'ör heeft aangifte bij de politie gedaan van vermoedelijke ontvreemding van eenige coupons stoffen ter waarde van 40". De ontvreemding moet in de middaguren ge schied zijn. De politie onderzoekt. Brandstichters. In de brievenbus van hefc postkantoor zijn eenige behangselrau- den gevonden, die sporen van verbranding vertoonden. De politie onderzoekt, of men hier met baldadigheid te doen heeft. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Ouden van dagen. Dezer dagen is een van de oudste bewoners van den Hoogen Rijndijk, de 91-jarige G. Hockx, overleden. Voor dezen eenvoudigen ouden baas is heo spreekwoord „Een goede buur is beter dan een verre vriend", bewaarheid. Hulde aan zulke buren, die met zooveel zorg dezen ouden man sinds jaren hebben verzorgd. Ook nog twee andere oudjes, de 91-jarige O. v. d. Berg en diens 90-jarige echtgenoot©, zijn van den Hooge Rijndijk vertrokken en hebben door de zorg van hefc R. K. Armbestuur een plaatsje gevon den in hefc gesticht voor ouden van dagen fce Langeraar. ZOETERWOUDE. Geboren: Cornelia Johanna Maria d. van J. Janson en P. M. v. Niekerk Jan netje d. van Fl. den Hertog en J. Verboom Maria Joseohina Apolonia d. van G. v. d. Lubbe en M. Hessing. Ondertrouwd: Gijsberfcus van Vliefc en Adriana van Rijt- CorneÜ6 Verburg en Anna de Kon'ng. Overleden: Johanna Maria Ammer- laan 5 mnd. Wilhelmina Theodora Alida van Leeuwen 4 j. ZEVENHOVEN. Collecte. - Een gehouden collecte voor een propaganda-avond voor den Vrijw. Landstorm bracht bijna 60 op. Geboren: Anna Johanna d. van K. M. de Groot en A. v. Lammeren. Z0ETERMEER. Overleden: M. C. M. de Wit 4 maanden d. van A. de Wit en O. A. van der raaKn. W. A. Bierman 62 jaa/r echtg. noot van P. C. de Vrecde. Ondertrouwd: L. Koetsier 26 j. en D. van Straalen 27 j.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6