STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Agenda ACADEMIENIEUWS VRIJDAG 31 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 de jongste Doctor een meer persoonlijk woord te richten, dat men zou kannen noe men den hartelijken afscheidsgroet der Universiteit aan de leerling, die haar ver laat. Het voorrecht, dafc woord te mogen spreken, heeft in dit geval een zeer bijzon dere waarde, en het. woord zelve een meer dan gewone beteekenis. Meer dan anders voelt de Promotor, dafc hij, hoezeer uiting gevend aan wat hem zelf beweegt, toch niet louter spreekt als van persoon tot persoon, dat hij spreekt voor velen, voor het geheel: de Universiteit zelve. Do plech tigheid, die ons hier vereenigt, heeft, naast haar bijzonder karakter, waarop ik .«itraks hoop te mogen terugkomen, een al- gemeeno beteekenis, waarover het mij ver gund zij, e>en enkel woord te zeggen. Als ons ooit kan doordringen het besef van somtijds te handelen en te spreken voor een gemeenschap, een gToep, een macht, die zich uitstrekt door eeuwen heen, cn waarvan wij- slechts het tijdelijk deel vormen, dan moet. het zijn in een uur als dit» In U, Koninklijke Hooghed, eeren wij de telg van het Huis, welks lot en we'.ks daden door de gansche geschiedenis van onzen staat en onze natie zijn heengewe- ven, wij, de tijdelijke dragers van al de geestelijke verplichting, waarmee de eer van te behooren tot Nederland's ondste lichaam van wetenschap ons belaadt. De Leidsche Universiteit bezegelt h er op nieuw dien ouden band met het Vorsten huis, die haar kostbaar en dierbaar is, om daarmede te toonen, dafc haar historie, 's Lands historie, haar een levend ding is, dat haaj heroïsche oorsprong uit Leiden's inoed en Prins Willem's wijsheid nog he den haar lean richten en bezielen. Zoo is de verleening van dit doctoraat honoris causa niet in de laatste plaats een symbolische daad. Een symbolische daad, niet in de laat ste. plaats, maaT evenmin enkel en alleen. Met' vreugde komt thans de Decaan der Faculteit, waarin U de graad gewordt, tot een vluchtigen terugblik op de ruim fcwoe jaren, dat Prinses Juliana wa6 aan de Leidsche Hoogeschool. Student was, en studeerde. Het is waarlijk geen ijdele vorm of een fraai vermaak geweest, deze vor stelijke studie, al heeft daarin, naar wij wel weten, do vrije vroolijkheid geenszins ontbroken. Trouwer en aandachtiger hoor- deres hebben de hoogleeraron, naar wier vakken Uw belangstelling uitging, n:"et'ge had. Onze meer dan bescheiden gehoor zalen hebben U evenmin afgeschrikt, ais weer en wind het kouden doen. Tal van academische verzamelingen en instellingen hebt Gij mot een belangstellend bezoek en aandachtige bezicht ging vereerd. Het is voorts de wensch van Uwe Ko ninklijke Hoogheid zelve geweest, om Haar ijver niet enkel te besteden aan het aan- hooren on opnemen, maar ook aan het ver werken en weergeven. Wanneer de veol- soortige beslommeringen van Uwe hooge positie het U hadden veroorloofd, het lijdt geen twijfel, of Gij zoudi niets liever heb ben begeerd, dan oen gezette studie naar den gewonen regel te volbrengen. Gij hebt er prijs op gestold, U te onderwerpen aan een drietal opzettelijke ondervragingen, die wij tentamina hebben genoemd. Gij hebt bovendien, gedurende meer dan een jaar, U mceite en arbeid willen getroosten voor de vrijere god achten wisseling van een tweewekelijksch dispuutgezelschap. Met blijdschap en voldoening zij hier verklaard, dat de uitslag dier tentamens waarlijk n.efc „eershalve" in do dagbladen als geslaagd ia vermeld, dat zij alle aanspraak hadden op het praedicaat „voortreffelijk". In do doctorsbul, die U aanstonds zal worden aangeboden, zal Uwe Koninklijke Hoogheid kunnen lezen, welke de eigen schappen van geest en aanleg zijn geweest, die in Haar den Senaat het meest hebben getToffen. Het diploma vermeld „een uit- nemenden ijver, den lust tot onderzoek, helder begrip" en tenslotte „oorspronke lijkheid van geest". De leider van het Dis puut op ,,'t Waerle" zou dat alles nog mot een enkel woord wcnschen toe te lichten, en liij is er zeker van, dat allen, die aan die avonden van levendig gesprok moch ten deelnemen, met hem zullen instemmen. Uitnemendo ijver en lust tot onderzoek. Zij wortelen, schijnt het ons, in een geestdrift des harten, om toch vooral de dingen waarlijk goed te verstaan, n et slechts oppervlakkig, ze tot op den bodera te doorgronden. Een bt-hoefte, die het U zelve soms mceilijk maakte, om bij eeti uitspraak vrede te vinden, en anderen, om U te overtuigen. Helder begrip. Hoe dikwijls verried het zich in don vorm van een zin tot nauw wegende kritiek. Uw promotor weet het bij ondervinding, hoe good men tegenover U moet toezien, om zelfs niet in schijn met zichzelf in tegenspraak te komen. Want het ontgaat U niet, en dan moet de 3nder maar zien. dat hij zich rechtvaardigt! Oorspronkelijk van gee6t. Wanneer een vraag van allo kanten bekeken scheen, d£,n kwam meer dan eens de Prinses met een „ja maar", dut onaangeraakte gronden aanroerde, en al het verworvene weer op kisso schroeven zette. Meestal bleek dan zulk een opmerking gesproten u t die zucht, om van het bijzondere door te dringen tot. het algemeen, die van zooveel gewicht, is voor hetgeen men noemt wotenschappelij ken zin. Ts het mij gegund, hieraan toe te voe gen, dat al deze hoedanigheden van den geest steeds werden doorstraald door de warmte van een zacht en zuiver gemoed? Aan Uw ooirdeel, Prinses, had het hart aRijd deel. Toegerust dan met. deze eigenschappen hebt. Gij de ge'egenheid tot wetenschappe lijke vorming, die U open .stond, zoo ge bruikt, dat het bereikte zijn waarde niet zal verliezen, U was geen vast program van studio voorgeschreven. Na eenig tas ten heeft Uwe belangstelling de richting gekozen, waarin aard en aanleg haar trok ken. Dc plicht om U te bekwamen in die kundigheden, welke voor de Prinses dor Noderlanden op haren weg liggen, is niet verzuimd. Aan het leggen van een stovi- gen grondslag van staatsrecht en volken recht is een groot aantal uwer college-uren gewijd geweest, voorzeker niet uit plichts besef alleen! Van do Nederlandsohe be schaving was het vooral de kennis onzer letterkunde, die u begeerlijk scheen. Gij hebt haar kunnen vernemen van den man bij wien in den hoogleeraar de echt No- derlandsche dichter niet is schuilgegaan. Van Nedorlandsche onderwerpen had daar naast het Zuiderzee-wcrk in wording uwe belangstelling, het oude Vaderlandsche recht, het adatrec-ht van Nedorlandsch- Tnclië. Gij hebt niet verzuimd, het woord te hooren van den oud-hoogleeraar, in wiens naam Leiden's oude room als ïnH- dolpunt. van Oostersche studiën zoo schit terend als ooit is begrepen. Van de academische vrijheid hebt gij bij de keuze van velerlei stof een mini ge bruik gemaakt. Zeer diep liggende en al- gemeene vragen hebben U beziggehouden, als de beginselen der godsdienstgeschiede nis. Van verre en vreemde dingen hebt gij willen kennisnemen: van Chineesche toe standen, van Russische zoo goed als van Fransche letterkunde, van oud-Germaan- sche mythologie, van verschillende tijdper ken en onderwerpen uit de geschiedenis. Oogertschijnlijk wellicht een al te bon to keuze, maar die toch eenigermate werd bepaald en bijeengehouden door den eigen aard van uw levenden drang tot kennis. Een programma niet van vakwetenschap, maar van wetenschappelijke ontwikkeling, gericht op het begrijpen van beschavings- vertrchijnselen. Ook in dit oozicht zou men in uwe stu dio aan deze Universiteit een teekeu wil len zien van iets meer dan persoonlijke strekking en beteekenis. Vergun ons, deze promotie ook te zien in het licht van een bevestiging en bekroning van een tijdperk, dafc wij sinds een menschonleeftijd zijn ingegaan, de dertig jaren, die gij juist met uwe studiegenooten hebt gevierd het tijdperk van de volledige intrede der Vrouw aan de Universiteit. Het verschijn sel bepaalt zich niet tot Nederland, het vervult de wereld, en legt reeds daarmee het zwijgen op aan ben, die aan zijn heil zaamheid twijfelen. Het is onze bescha ving zelf, die hierin zich nieuwe banen breekt. De stemmen zijn zoo goed als ver stomd, die vroegen, of het nuttig, of het noodig was, dat ook de Vrouw zou stu- deeren. Zij wilde het, aldus moest het. Doch in haar onweerstaanbaren drang naar de Universiteit heeft de Vrouw tevens van deze de richting en de reden van bestaan omgebogen. Het is niet de vraag, of alle vrouwen, die ter studie gaan, ook afsfcu- deeren, noch of zij even goede vakhedeu zullen zijn als do mannen, maar of de Uni versiteit haar bieden kan, wat zij begee- ren en behoeven: een hoogore, wetenschap pelijke ontwikkeling, die kan bijdragen, om door baar draagsters de maatschappij te behoeden voor de vervlakking en vergro ving, die haar bedreigen. In dien zin van een kweekplaats te vormen van hoogere wetenschappelijke lectuur, reeds lang een functie der Universiteit in de^Engelsch sprekende landen, ziet ook de Noderland- scbe zich een taak voorgeschreven en een recht van bestaan fce meer verzekerd. Koninklijke Hoogheid, Lid der Vereeni- ging van Vrouwelijke Studenten te Leiden, gij zult bet billijken, dat deze afscheids groet aan u, onze meest doorluchtige vrouwelijke leerling, ook in dezen toon heeft willen klinken. Nog slechts één woord, eer gij uit de hand van den Rector het. toeken uwer nieu we waardigheid aanvaardt. Het is een doctoraat in de Lotteren en Wijsbegeerte, dat do Senaat u heeft ver leend. De Faculteit, op wier gebied uwe belangstelling zich 'in hoofdzaak heeft ge richt, is er trotsch op, dat rij het mag zijn, die in de lijst van haar Doctores den naam van de Prinses dor Nederlanden opneemt. Aanvaard dan haar gelukwensch, bewaar haar uw booge genegenheid. Wat Leiden u heeft mogen bieden aan kennis en aan levensvreugde, dat het blijve bloeien en gedijen in uw hoofd en rn nw hart, tot heil van n zelve, tot vreugde van die om u zijn, tot sterking van ons Land, tot eer en tot blijdschap van deze nwo Alma Mater Lug- duno-Batava! Nadat hierop de rector aan Hare Ko ninklijke Hoogheid het doctor-diploma overhandigd had, sprak de Prinses een woord van dank tot den Senaat. Daarna nam wederom de rector het woord en zeider SLOTWOORD VAN DEN RECTOR. Ik kwijt mij van een aangenamen plicht, Zeer geleerde Vrouwe, door U ook namens den Senaat dor Universiteit met de ver worven waardigheid ge'-uk te wenschen. Koninklijke Hoogheid l Evenals do jonge doctor bij een eere-promotio het recht heeft do gebruikmaking waarvan dooi den Senaat hoogelijk pleegt te worden ge waardeerd om na de toespraak van den promotor zelf hot woord to voeren, zoo heeft ook de rector het recht, aan de offi- cieele woorden, die tot eiken jongen doctor worden gericht, nog cenige andere toe tc voegen. In de eerste plaats zij dit thans de eer-" biedige, gelukwensch namens den Senaat aan Uwe Koninklijke Ouders en Grootmoe der, voor Wie deze dag in niet mindoro mate een bekroning is van daden en ver wachtingen, dan voor U zelf. En daarnaast een betmging van eerbie digen dank voor de schoone en vriende lijke woorden, die Gij tot den Senaat hebt willen richten, daarmede toonende, hoe zeer Gij den band, dio U en de Universi teit verbindt, voe'fc a's een hechten band. Uw© Koninklijke Hoogheid moge overtuigd zijn, dat de Senaat, zijnerzijds den levens gang van do Eere-doctor van heden met zeer bijzondere gevoelens van verknocht heid zal blijven gadesla au, den wensch koesterend, dat, zoo zonnig als Haar wel bestede studietijd was, ook Haar verdere leven zijn moge. En hiermede verklaar ik deze plechtig heid geëindigd. De in het Latijn gestelde bul is op per kament geschreven, in een renaissance- hand, door den heer J. van Krimpen te Haarlem; het. groot zegel der Universi teit in roode was hangt uit aan een moiré oranje lint, en is besloten in een zilveren doosje, vervaardigd door „de Leidsche Goud- en Zilverhandel". Do bul wordt ge borgen in een wit-marokijn-lederen koker, vervaardigd door den heer J. H. J. dc Vries Jr., leeraar aan het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs te A"""sterdam. Na de sluiting der plechtigh *V verlieten de Prinses en Hare paranymphen de Se naatskamer, voorafgegaan door den pedel lus maior. In de gang werd aan Prinses Juliana een bouquet aangeboden door Hen riette van Eysinga. Toen begaven de- Prinses en Hare paranymphen zich naar het Klein Auditorium, waar de jonge Doc tor verwelkomd werd door do dames Van Evssinga, Vogel en Krom en door een aan tal vrouwelijke studenten, waaronder de leden van de jaarclub en van het dispuuf- gezelschap der Prinses. Weidra kwamen ook H.H. M.M. do Ko ningin en de Koningin-Moeder en Z. K. H. de Prins naar het Klein Auditorium. Nadat eerst de vorstelijke personen en daarna allen, die de plechtigheid in d© Senaats kamer hadden bijgewoond, do Prinses had den gelukgewenscht, werd de thee ge bruikt. De Senaat trad daarbij als gast heer op. De vorstelijke personen onder hielden zich met verscheidene der aanwe zigen. Na het vertrek van Hare Majesteiten en Z. K. H. den Prins begaf de Prinses z;ch met Hare paranymphen per rijtuig naar het clubgebouw der V. V. S. L. DE PROMOTIETAART VOOR PRINSES JULIANA. Een mooie opdracht. Zooa's 'bij promoties gebruikelijk is heeft ook H.K.H. Prinses Juliana ter gelegenheid van hare promoiic een taart gekregen. Zijn dergelijke geschenken in den regel van bij zondere constructie, die voor de Prinses moest natuurlijk heel iets aparts wezen. H. M. de Koningin droeg haar hofmaar schalk al zoo op te zorgen voor een gebak, dat de villa van de Prinses te Katwijk aan Zee zou voorste'len. De hofmaarschalk deed zijn plicht, cn droeg hot den paiissier van hot hof op. Deze zag er evenwel tegen op, zag er zelfs geen kans toe en op de vraag van den hofmaarschalk wie het dan zou moeten vervaardigen volgdè het antwoord: Hulst in Leiden Zoo werd aan den heer G. Hulst, eonïi- seur-ouisenier, Breesfcraafc 54, alhier, do vereerende opdracht gegeven, de promotie- taart voor de Prinsen te vervaardigen. We gelooven, dat *00 heer Hulst zich naar behooren van zijn taak heeft gekwe ten, want hij heoft een mooi'stuk w?rk go- maakt. Het is een taart van 1.30 M. diep, 00 c.M. breed en ongeveer 1 M. hoog en stelt voor de blauwe golven der zee, waarop een boot je, de K.W. 19, het strand, de duinenreep, met. hrim beplant, alles van suikerdraganf- werk. Dan volgt de boulevard van helder wit draganfc werk en ten slotte de vilja. waarvan de wanden van de bekende Leid sche nougat zijn opgetrokken. 't Is oen fraait geheel, dat zeer goed vol doet» De heer Hulst zal de promotiefcaart he- dennamiddag zelf naar Den Haag brengen, waar te half acht in het Paleis aan het Noordeinde het prometie-diner zal worden gehouden. Daaraan zul'en behalve^ de Ko ninklijke familie, de rector-magnificus der Universiteit en de promotor prof. Huizin ga o.m. aanzitten de presidenten der verschil lende faculteiten, waarin de Prinses gestu deerd heeft. Leiclsch Studentencorps. In de gisteravond^ gehouden leden verga dering van het Leidsch Studentencorps heeft de heer J. de Meester Jr., die met dc regie van het tijdens do lustrrmfeesten in Juni op de Kaag tc Warmond op te voe ren openluchtspel ,.De Vliegende Hollan der" van mr. Nijhoff is be'asfc, oen uiteen zetting van dit spel gegeven. Vereeniging „Koninginnedag", In do kleine zaal der Stadsgehoorzaal word gisteravond door de Vereeniging „Ko ninginnedag*' een buitengewone ledenver gadering gehouden met het oog op de 5Ce verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus 1930. Nadat de voorzitter, de heer L. O.uesfcroo, de niet zeer talrijke aanwezigen had wel kom gehceten werd aan de vergadering het voorloopig programma voorgelegd zooals het bestuur zich dit had voorgesteld. Met enkelo wijzigingen kon de vergadering zich met het bestuursvoorstel vereenigen en werd het bestuur machtiging verleend hel schema nader uit te werken en op de jaar vergadering in Februari voor te stellen. Tevens werd het besiuur machtiging verleend om 111 overleg met de commissie van advies de gewenschte uitbreiding aan het bestuur te geven. Met groot genoegen deelt het bestuur van het R.-K. Huisvestingscomité, afd. Lei den, ons mede, dafc heden het balig saldo van de uitvoering van „Ruim Baan" reeds heden aan do penningmeesteresse is afge dragen, en wel 180.80. Hot bestuur dankt op de eerste plaats „Ruim Baan", en verder aken, die mede gewerkt hebben om dit schitterend resul taat te bereiken, met een welgemeend: „God loone hot TT'. Spaarbank der Algem. Delftsche Crediet- bank N.V. Bovengenoemde Bank, welke sinds 1914 te Delft gevestigd is en voor eenige jaren een kantoor te Den Haag opende, zal volgens advertentie, ook nu to Leiden met ingang van 1 Februari een bijkantoor ves tigen. Morgeü hoopt de heer E. Munting, lei der van het filiaal alhier der N.V. O. O. Bender's Piano- en Orgelhandel zijn 25-ja- rig jubileum bij deze firma te vieren. Do heer Munting is reeds de derde jubilaris bij deze firma in de afdeeÜng Leiden en de tiende jubilaris onder het gezamenlijk personeel. Aan blijken van belangstelling zal het hem zeker niet ontbroken. Bij beschikking van den minister van Justitie is ingetrokken diens beschikking van 3 Januari 1930, No. 7, waarbij A. Baan alhier werd benoemd tot bezoldigd deur waarder bij het Kantongerecht te Ouü- Beijerland, tevens tot deurwaarder bij de arrondissements-rechtbank te Dordrecht» Het voltooien van het huishoudelijk ge bouw en het bouwen van een desinfectic- gehouw op het terrein van hel Academisch Ziekenhuis alhier, is opgedragen aan G. B. van Hoek, te Delft, voor 121.240. Gisteravond laa* is de student D. op de Breestraat fietsende geslipt. Hij viel met het hoofd op een trottoirband. Door den E.H.D. werd de jongeman naar het Aca-d. Ziekenhuis gebracht om behandeld te worden. Ten nadeele van zekeren B. ïs een fiets, die voor zijn woning aan deHeeren straat stond, gestolen. KATWIJK. Wegvcrbetering. Met bet verleggen van dsn weg aan de grens Katwijk-Wasse naar, waar ook een nieuwe brug moet ko men, is een aanvang gemaakt. Hoe de weg zal komen te liggen is reeds zichtbaar. Een mooie en zeer nuttige verandering. Verlichting. Door de gemeentebedrij ven is de kabel voor electriciteifc aan den Wassenaarsohen weg doorgetrokken tot aan de brug over de Zandorijvaarfc. Tot daar kunnen de bestaande hu'zen dan ook aan het. ,net worden aangesloten. RIJPWETERING. Een bijzondere vertooning. Op Donderdag 6 Februari zal in de zaal van de Wed. Daalemans de prachtige nieuwe film van de Kleine H. Theresia vertoond worden. Deze film welke met groot succes in de groote plaatsen van on6 land vertoond is (enkele weken geleden nog in de Stadsge hoorzaal te Leiden) moet niet verward wor den met de oude film „De Ontbladerde Roos", welke slechts een gedeelte uit het leven van de H. Theresia bevatte; deze behandeld uitsluitend het leven van de kleine Wonderdoen6ter. De Katholieke pers heeft over deze film schitterende beoordeelingen gegeven, en het publiek was bij iedere vertooning zeer onder den indruk. Het is overbodig te zeggen dat het druk zal loopen, zoodat ieder aangeraden wordt zich tijdig van kaarten te voorzien. Men zie verder de advertentie in het blad van a.s. Maandag en de strooibiljetten. WOERDEN. Bouwen. Bij besluit van B. en W. d.d. 23 Januari 1930 is aan M. F. van der Heij den vergunning verleend tot het bouwen van een dubbele woning aan de Steenkui- len op het perceel kadastraal bekend ge meente Woerden, Sectie B. No. 2971 ged. Idem aan A. van der Kraats tot het, ma ken van een broeikas aan de Singel op het perceel kadastraal bekend gemeente Woer den, Sectie B. No. 2720. Idem aan A. J. van der Heijden namens Wed. C. G. de Waal tot het maken van een nieuwe bekapping op het perceel Jaagpad No. 108, kadastraal bekend gemeente Woor den, Sectie B. No. 1461. Idem aan D. den Boggende tot het ver bouwen van zijn woon- en winkelhuis gele gen aan de Pannenbakkerijen, kadastraal bekend gemeente Woerden Sectie B. No. 1791 en 2451. Idem aan B. Wassink namens de N.V. Mij. tot Exploitatie van Hotel en Stalhou derij „Do Dubbe'.o sleutel" tot verbouw van het hotel gelegen aan de Voorstraat No. 2, kadastraal bekend gemeente Woerden, Sectie O. No. 2012. HinJerwet B. en W. van Woerden brengen ter openbare kennis dat ter ge meentesecretarie tor inzage l:gt een ver zoek met bijlagen van Hendrikus Magie'..se alhier om vergunning tot het oprichten van een beenderen- en lompenbewaarplaats op het perceel kadastraal bekend gemeente Woerden Sectie B. No. 2533, gelegen aan het Jaagpad No. 91. Op Maandag 10 Februari a.s. des voor- middags II uur, bestaat ten Stadhuize ge legenheid om bezwaren tegen de inwTli- ging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Gemeentelijke Aankondigingen UITLOTING 4.5 pet GELDLEENING der Gemeente Leiden van 1928, groot f 2.000.000. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat bij de op 27 Januari 1930 gehouden uitloting van 50 obligatiën ad 1000.in de 4.5 pet geldleening van 1928 groot 2.000.000 de navolgende nummers zijn uitgeloot: 47, 171, 194, 232. 237, 280, 365, 406, 432, 492, 546, 594, 690, 839, 939, 948, 974, 983. 1156, 1203, 1270, 1372, 1400, 1408, 1470, 1526, 1535, 1538. 1545, 1552. 1587, 1609. 1623, 1655, 1662, 1C85, 1700, 1704, 1803, 1807, 1836, 1810, 1849, 1903, 1934, 1962. 1971, 1983, 1989, 1996. Deze obligatiën worden 1 April 1930, met de tot dien datum verloopen rente, af gelost en houden op dien dag op rente te dragen. A. VAN DE SANDE BAKTTTYZEN, Burgemeester. VAN STRTJEN, Secretaris. Leiden, 31 Januari 1930. LEIDEN. Zaterdag, Zondag, Maandag resp. 5 uur, 6 uur en 7 uur, kermis van do R. K. Muziekvereeniging „Perosi", R. K. Volksbond, Steenschuur 15. Maandag. Ledenvergadering A.R.K.A., den Burcht, 8 uur. Maandag, „St. Augustinus", Eigen Huis, 8.16 uur. Avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken. Van Maandag 27 Jan. tot en met Zondag 2 Febr. a.s. apotheken G. F. Reijst, Steen straat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezasfcraat 31, telef. 1313. INGEZONDEN MEDEDEELING. Geboren: Corneljs z. van J. Evers en O. J. de Klerk Jacob Adrianus z.'van J. Blok en T. J. Kloot Nicolaas Hendrik z. van H. Vroege en P, D. de Jong. Getrouwd: Arie Vijfhuizen on Neel- tje Dirkje Snieder Jan Willem van der Stam en Wilhe'mina Pauw. Overleden: Gerrit Oostveen 63 j., echtg. van G. van Dijk. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heer J. O. Kist (Breda) propaecleu'.isch examen Godgeleerdheid de heer J. Loeff (Utrecht) arts examen Ie gedeelte de heer M. K. Velds (Leiden). LAATSTE BERICHTEN Brand in een graanm.alerlj. Vannacht omstreeks 4 uur is btand uit gebroken in de aan de firma P. Kraij te Amsterdam tcebehoorende graanmalerij staande te Oost, Knollendam gemeentè Wormer. Snel grepen do vlammen om zich heen en het duurde niet lang of het kapitale pand stond in lichter laaie. De inmiddels gealarmeerde brandweer van Wormer en van Wormerveer waren spoedig aanwezig met 6 inofcorspuiten die met 12 stralen wa ter gaven. Tegen 7 uur had men het vuur bedwpngen en kon de brandweer grooten- deels inrukken. Met uitzondering van dc graansilo is het geheole gebouwen-com plex door den brand vernield. Verzekering op beurspoüs dekt de schade. Dc oorzaak is onbekend. zenuwen, gedachten kan concentreeren.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2