UIT DE OMGEVING Uw Boekhouding in orde UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN WOENSDAG 29 JANURAI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 SCHAKEN. Jaarvergadering der Leidsche Schaakclub „Pbilidor". Gisteravond hield „Philidor" in café Neuf zijn jaarvergadering, die goed be zocht was. Na opening door den voorzit ter en de lezing der notulen, brachten se cretaris en penningmeester hunne jaarver slagen uit. Hieruit bleek, dat het ledental der club toeneemt, terwijl er in de kas een flink batig saldo is. Besloten werd een gedeelte van het saldo in een reservekas te storten, die gebruikt zal worden voor bij zondere gelegenheden. De aftredende be stuursleden werden bij acclamatie herko zen. Het bestuur is thans als volgt samenge steld voorz. P. J. v. d. Zeeuwsecretaris H. I. de Nie; penningm. E. W. v. d. Burgh; commissarissen: J. C. Verhaar en W. F. Snieder. Het bestuur is voornemens een propaganda-avond te houden, waartoe schakers, dio nog niet lid van een club zijn, zullen worden uitgenoodigd. Na. de sluiting der vergadering werd er nog een gongwedstriid van drie ronden gehouden, we'ke de leden geruimen tijd gezellig bijeen hield. Het tournoo? te San Remo. De tiende ronde van het meester-scbaak- fcournooi te San Remo had den volgenden Yates wint van Grau. Vidmar wint van Colle. Aljechin wint van Romi. Tartalco- wer wint van Ahues. Niemzowitsch verliest van Rubinstein. Kmoch verliest van Monti- celli. SpielmannBogoljubow afgebroken. Maroczy remise met Araiza. ALKEMADE. Aanbesteding arbeiderswoningbouw. Dinsdagmorgen had in het gemeentehuis alhier een openbare aanbesteding plaats voor den bouw van 12 arbeiderswoningen door de woningbouwvereeniging Alkemade. Door 15 personen was ingeschreven. Een biljet kwam te laat binnen en bleef dus buiten beschouwing. Ingeschreven werd als volgt: J. C. C. Goedhart te Diemen voor f 44.700 G. J. Kuntz te Amersfoort voor ƒ44.000; N. J. Tromp te Overveen voor 43.900 N.V. Technisch Bouwbedrijf te Hoorn voor ƒ42.990; Febrs. van Luiing te Nieuw-Vennep voor ƒ41.858; S. Strijk te Rijpweteiing voor ƒ41.630; J. van der Wal en J. Kloppenburg te Bergen voor ƒ41.230; G. van Dijk en van den Breggen te Nieuw- veen voor 38.846; H. S. P. Brijburg te Oud-Ade voor 38.000A. Voordouw te Zwammerdam voor ƒ38.000; Ch. Overde- vest te Rijnsaterwoude* voor 37.940; Th. van Wieringen te Oude-Wetering voor 37.879; C. J. van Berkel te Leimuiden 'voor 37.980 firma G. Gesman en Zoete- meyer te Alphen aan den Rijn voor f 36.900. Het werk werd niet gegund, om dat de laagste inschrijver nog 4000 bo ven de begrooting was. N00RDWIJKERH0UT. Liefdadigheids-uitvoering. De Too- neelvereeniging „Oud en Jong" van de St. Victor-parochie gaf in 't patronaat aldaar een uitvoering ten bate der armen. Met een kort woord opende de voorz. den avond, waarna werd aangevangen met het boo- neelspel in drie bedrijven „In de Branding". Het is e>en goede gedachte van onze plaatselijke tooneelvereenigingen, om stuk ken op te voeren, die naast genoegen ook levenslessen geven. Zoo ook dit stuk. Het geeft ons weer de ellende, waarin een ban kiershuis gedompeld is, door de misdra gingen van een tweetal zonen, welke ech ter ten slotte tot inkeer komen. Het laat ons zien, hoe een vader, door zich blind te staren op den bloei van z'n zaak, de voor namere taak van zijn huisgezin voorbij ziet. Wie hefbest speelden? Allen, zonder uit zondering, waren goed. En er waren mo menten, dat in degoedgevulde zaal den menschen de tranen uit de oogen geperst werden, 't Was een spel, dat dooi.' allen meegovoeld en begrepen werd. Tusschen de bedrijven in gaf een der leden enkele dramatische en een humoris tische voordracht ten beste. Tot slot werd gespeeld de klucht: „Zwarte Piet", waar bij de lach-salvo's niet van de lucht waren. Voor hetzelfde goede doel werd in de pauze een verloting gehouden van een prachtig thee-meubel en schemerlamp. Een slot- en dankwoord van den voorz. besloot dezen prettigen avond. Ongeval. Het zoontje van den heer B. uit de N. Duinstraat kwam bij het spelen met zand karretjes zoo ongelukkig terecht, dat zijn been door dr. Wösfcsn gehecht moest worden. Laten ouders toch hun kin deren van dergelijk gevaarlijk speelgoed afhouden. WASSENAAR. Inbraak. Maandagavond heeft men zich toegang verschaft tot de villa van den heer B. aan den Kerkdam, terwijl de bewoners afwezig waren. De dief is blijkens gevonden sporen binnengekomen door zijn arm te steken door het raampje van de buitendeur, waar door het hem mogelijk werd de deur te openen. Toen de bewoners des nachts thuis kwa men, ontdekten zij de inbraak. Vermist wordt een byouteriekistje met juweelen ter waarde van pl.m. 5000.De politie stelde onmiddellijk een uitgebreid onderzoek In. Aanrijding. Dinsdagavond is de chauf feur van der L. van hier, toen hij komende uit den Middelweg per rijwiel den Rijks weg wilde oversteken, aangereden door een luxe auto. De man werd tegen de straat geworpen, maar kwam er zonder verwon dingen af. INGEZONDEN MEDEDEELING VANAF 5.-"^*ER MAAKD. Brieven onder No.jlM Bureau v. d. Blad R0EL0FARENDSVEEN. Feestavond. Dinsdagavond gaf de IJsclub „Wi'.helmina" voor hare leden een feestavond in het hotel de „Vier Heemskin deren". De zaal was tot in haar uiterste hoeken met belangstellenden gevuld. Do heer N. Bakker Hzn. opende in zijn kwa liteit van voorzit Ier den avond met een toepasselijk woord, waarbij 6pr. ex op wees, dat den afgeloopen winter voor de ver eeniging een zeer verdienstelijk seizoen is geweest, want het beoefenen van de ijs- sport kon in practijk worden gebracht. Niet minder dan zes wedstrijden waar onder eon na'.ionale werden door het be stuur georganiseerd, doch het bestuur was over den uitslag niet geheel tevreden om dat naar de meening van het bestuur nier voldoende gecefend wordt en de buiten de plaats wonenden met de eerste prijzen gingen strijken. Spr. spoorde vooral de jongeren aan bij ijsgelegenheid zich danig te oefenen, opdat zij de rcem van deze ver- eeniging hoog zullen houden. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan den penningmeester, den heer Th. van Ruiten, die zooveel goeds voor de vereeniging heeft tot stand weten te brengen. Het eeuigste nadeel berokkende hij de vereeniging door zijn bedanken. Na allen een recht genoeg lijke avond te hebben tcegewenscht trad voor de vereeniging op bet duo Orvan uit Amsterdam. Hot bestuur is met dit duo wer kelijk geslaagd. Het gaf ons een program ma vol van afwisseling en ware humor, en het zou ons lever voeren het uitgebreide programma in bijzonderheden te vermel den. Bijzondere vermelding verdienen ech ter de nummers getiteld: „De oude rat in den val", „Griet en Daan op reis", „O, mijn Karo'ïne", „Het heekje bij den haard''' cn als slot de „Chiceesche potpourri". De aanwezigen hebben zich dan ook echt kos telijk geamuseerd. De lachsalvo's waren niet van de lucht en liet bestuur kan dan ook met grnote voldoening op dezen avond terugzien. Na de pauze werd nog een ver loting gehouden tot stijving van de kas. Een tweetal taarten en een groote schaats waren als priïzen bcschil-baar gesteld. Van de gelegenheid om een dansje te maken werd een druk gebruik gemaakt. Er heerschte tot ver na middernacht, een op gewekte stemming en allen keerden vol daan huiswaarts. Vcstballors op 't tooneel. Bij het 3- jarig bestaan der vereeniging D. O. S. heeft het bestuur gemeend dit niet onge merkt te moeten laten voorbijgaan. Be sloten werd op Donderdag 13 Februari een uitvoering te geven in café „De Vierheems- kinderen". Daarbij zullen worden uitge- noodig alle donateurs met dame, en ver der publiek voor zoover et plaatsen zijn. Het zal zeer zeker een genoeglijke en pre'tige avond worden. Geeft u dus nu nog spoedig als donateur op, en kom dezen avond de prestaties van de voetbalclub op het tooneel bezichtigen. U steunt hiermede de R. K. Sport vereeni ging en maakt tevens propaganda voor anderen. NIEUWKOOP. Volksbond. Maandag hield de Volks bond de jaarvergadering in het Patro naatsgebouw. De voorzitter, de heer P. Kuïjf, opende de vergadering met den Chr. groet en heette allen hartelijk welkom, waarna de notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierop volgde het jaarverslag van den secretaris en van den penningmeester. Uit het laatste bleek, dat een batig saldo aan wezig was van 40.09. Uit het verslag van „Hulp in Nood" bleek, dat een batig saldo aanwezig was van 82.16. Hierna volgde bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding van de heeren Jac. v. d. Voorn en G. Blom en een vaca ture door het bedanken van den heer L. Hoek. De aftredend en werden herkozen en in de vacature-Hoek gekozen de heer J. Vergeer. Vervolgens werji door den Geest. Adv., Pastoor van Dijk, een woord van dank gebracht aan het scheidend bestuurslid L. Hoek, waarua een woord van welkom tot het nieuw bestuurslid Vergeer werd gericht. Spr. hoopte, dat hij het vertrek kend lid zou navolgen in ijver voor het or ganisatieleven. Door den secretaris wordt een schrijven voorgelezen van den zeereerw. Pater Bor- romaeus de Greeve, dat ^ijneerw. op 11 Mei a.s. op den propagandadag zal komen spreken. Voorts was een schrijven ingekomen van Herw. Levenskracht om medewerking voor het bijeenbrengen van de somma van 150.000 voor een te stichten Kapel. De Geest. Adv. juichte het schoone doel toe en stel do voor hieraan moe te werken, waartoe werd besloten. Hierna werd medegedeeld, dat op 17 Februari de eerste cursusavond zal plaats hebben met als onderwerp de nieuwe Ziek tewet. Ook werd medegedeeld, dat op Zondag 2 en op Maandag 3 Feb.uari een uitvoe ring zal plaats hebben voor de Volksbon- ders, waar de heeren De Haas en Van der Steen zullen optreden. Als 'commissarissen van orde voor de uitvoering werden benoemd de heeren J. Verhagen en J. van Leet en. Bij de rondvraag niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter op gebruikelijke wijze de vergadering. De collecte ,voor „Hulp in Nood" bracht op 2.06. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde Disdagmidnag te 2 uur. Voorz'tter de Bur gemeester. Tegenwoordig 10 van de 11 le den. De heer de Jong, wethouder had be richt gezonden iets later ter vergadering te zullen komen. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onver anderd goedgekeurd. 41 De voorz. dankt namens zich zelf en zijne echtgenoote voor de met de jaar- wissel'ng ontvangen gelukwenschen en spreekt wederkeerig voor de raadsleden en hun gezinnen de beste wenschen uit. Een overzicht. Vervolgens geeft de voorz. een overzicht van den toestand der gemeente. De bevol king is gedurende het afgeloopen jaar voor uitgegaan met 4S zielen. In tctaal werden in de gemeente geboren 193 personen, ter wijl 68 door den dood kwamen te vallen. Het aantal vertrokken personen bedroeg 329 en er kwamen zich alhier vesrigen 252 personen. Zeer belangrijke beslu'ten werden in het afgeloopen jaar genomen. Allereerst werd besloten tct den bouw van een vaste brug aan den Noordhoek, waarvan de plannen niet alleen tot sprekers persoon lijk genoegen tot stand kwamen doch ook van bijna alle ingezetenen. Het onderwijs vroeg van de gemeente wederom aanzien lijke geldelijke offers. In het jaar werd deze gemeente verblijd met de 6000sto in woner, waarvoor door den raad een spaar bankboekje waarop 50 had beschikbaar gesteld. Door den raad werd vervolgens aangevraagd een bouwvoorschot voor den bouw van 12 arbeiderswoningen, waarvan hedenmorgen de aanbesteding heeft plaats gehad. Jammer genoeg kon het werk niet worden gegund omdat de laagste inschrij ver nog 4000 boven de begrooting was. Spr. is vol dankbaarhe'd gestemd voor de royale medewerking van de leden in het afgeloopen jaar ontvangen, waardoor de leden zijn taak als voorzitter ten zeerste hebben vergemakkelijkt. De economische toestand van de gemeente was het afge loopen jaar minder gunstig tc noemen. Be droeg het omzetcijfer in 192S aan de veiling 1.0C0.0C0, in 1929 kon de 7 ton nauwe'ijks worden bereikt, hetgeen van zelfsprekend ook van invloed is op het gemeentelijk be heer. Met de veehouderij ging het al niet veel beter. Do hooi-oogst was slechts zeer middelmatig. De droogte niet daarop ge volgde vorst waren hieraan niet vreemd. Spr. hoopt dat 1930 voor deze gemeente veel gunstiger zal mogen wezen en ver trouwt wederom op de medewerking der leden te mogen rekenen. De heer Los dankt den voorzitter voor zijn waardeercn.de woorden en spreekt de hoop uit dat de voorzitter nog vele jaren in deze gemeente zal mogen werkzaam blijven. Hierna is aan de orde de agenda: lo. Voorstel van B. en W. tot het alsnog voor rekening dezer gemeente nemen van de verpleegkosten van een patiënt in het ge sticht St. Bavo te Ncordwijkerhout over het tweede kartaal 192S. De voorz. herinnert er aan dat de raad verleden jaar besloot om de verpleegkos ten van den bedoelden'patiënt v. d. G„ vanaf 1 Juli 192S voor rekening dezer ge meente te nemen. B. en W. wisten toen niet dat. de verpleegkosten over het tweede kwartaal 192S nog niet waren voldaan. U t een op 10 October 1929 ontvangen schrijven van den directeur van het gesticht bleek dat de echtgeno'ote van den patiënt niet in staat was deze kesten te voldoen, waar op de directeur ons verzocht deze kosten voor rekening dezer gemeente te nemen. Aangezien het dienstjaar 1928 reeds was afgesloten hebben B. en W. geweigerd deze kesten te betalen, omdat we niet wisten of de prov'ncie 1/3 gedeelte in die kesten zou vergoeden. Thans is van de provincie bericht ingekomen dat deze alsnog be~eid is -/3 gedeelte van die kosten bij te dra gen, weshalve B. en W. voorstellen de ge vraagde medewerking te verleenen. De heer Los vraagt of het hier een groot ge zin betreft. De voorz. antwoord, dat het gezin bestaat uit man, vrouw en 8 nog kle'ne kinderen. De man heeft het brood meegenomen, zoodat het gezin in behoef tige omstandigheden verkeert. Spr. zon gaarne zien dat het. voorstel wordt aange nomen. Z. h. s. wordt besloten bedoe'de verpleegkosten alsnog voor rekening der gemeente te nemen. 2o. Wijziging gemeentebcgrooting dienst jaar 1929 en 1930. De voorz. deelt mede, dat enkele posten nog te laag zijn geraamd en eenige aanvulling behoeven, terwijl in verband met een paar kle'ne opmerkingen va Ged. Staten, die de begrooting hebben goedgekeurd, wijziging dient te worden gebracht in de begrooting voor 1930. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. De p'annèn voor drinkwater voorziening. 3o. Mededeeling omtrent de plannen voor drinkwatervoorziening. Do voorz. deelt mede, dat in 1927 een rapport verscheen van den Provinc'alen adviseur, prof. Vis ser inzake de drinkwatervoorziening voor een 14-tal gemeenten, waaronder ook deze gemeente behoorde. Dit rapport heeft bij de leden van den raad gecirculeerd en de bestudeering hiervan gaf aan de gemeen ten Leimuiden., Rijnsaterwoude en deze ge meente aanleiding een afzonderlijk onder zoek in te stellen om te kernen tot een drie-gemeenten-plan, omdat de belangheb bende gemeenten van meening waren dat een voordeeliger oplossing zou te verkrij- zün. De heer Lafeber uit Bussum, een spe cialiteit op gebied van waterleiding, ver klaarde zich bereid een onderzoek h eraan ih te stellen en werkelijk uit een door hem uitgebracht rapport bleek dat indien de drie genoemden het water konden betrek ken van de gemeente Alphen aan den Rijn, een belangrijk financieel voordeel zou te behalen zijn. De waterleidingcommissle uit Alphen verklaarde zich unaniem bereid de drie gemeenten van water te voorzien, doch het gemeentebestuur van Alphen wil de geen water leveren en wel op grond dat zij bang waren dat bij levering aan de drie gemeenten de kwaliteit van het water in de waagschal zou worden gesteld. Dit ri sico wenschte de raad van Alphen niet te aanvaarden. Het oog, aldus de voorz., was gericht op het Provinciaal waterleidingbedrijf van Noord-Holland en spr. was vol moed ge stemd toen hij op 21 December een schrij ven ontving dat de directeur van gencemd waterleidingbedrijf in principe bereid was te bevorderen water to leveren, ouder voor behoud dat de gemeente Amsterdam van welke het P. W. N. en gros hot water koopt bereid zou zijn ook door de drie gemeenten het benoodigde water to leveren. Op 16 Januari d.a.v. kwam beriokt in dat de ge meente Amsterdam niet bereid was een verdere uitbreiding van de waterlevering te geven. D eleverlng zou waarschijnlijk eerst kunnen plaats vinden over 5 jaren in verband met de plannen tot verruiming der capaciteit van het Amsterdamsch wa terleidingbedrijf. Intusschen hebben de be sturen der drie gemeenten niet- stil gezeten en thans is er nog een mogelijkheid n.l. het verkrijgen van drinkwater van de Boskoop- sche waterleiding. B. en W. dier gemeente hebben zich in.beginsel bereid verklaard den raad voor te stellen water to leveren tegen den prijs van 10 cent per kub. M. vanaf pompstation der drinkwaterleiding aan den Hoogen Rijndijk onder de ge meente Hazerswoude. Voorts ieest do voorz. nog voor een schrijven van Ged. Staten, welk college aan de drie gemeenten vergunning geven voor de opr eating van een drinkwaterlei ding voor de drie gemeenten. Mochten ueze gemeeuten in hun pogingen niet sla gen dan zijn de 11 gemeenten verplicht eerstgenoemde gemeenten ook van water te voorzien. De voorz. vraagt, of de raad bereid is een crediet tcö te staan ten einde te onderzoeken wat de kosten zuhen be dragen van een tcevcerleiamg vanaf Ha zerswoude naa-r de dr.e gemeenten. De heer Heemskerk vraagt of het niet moge.ijk is het water voor oezc gemeente te betrekken vanaf Hoogmade- dat ook water van Boskoop krijgt. De voorz. zegt, dat dit zal onderzocht worden. Vereer merkt de heer Heemskerk op, dat het ge zamenlijk onuerzceken naar water reeas tot. een liasco heeit. ge.cid. Spr. zou or voor wezen dat Alkemade op zich zelf gaat. De vociiz. antwoordt dat Ged. Staten oife niet goed zul-en keuren, want zij hebben rich beleid verklaard, dat de drie gemeenten tezamen een bedrijf vormen of anaers zich bij de 11 gemeenten moeten aanslu ten. De heer Heemskerk is met dit antwoord nog niet tevreden en merkt, op, dat de twee gemeenten zich bij do e.f kunnen aanslui ten. De voorz. geeft de verzekering, dat alle mogelijkheden door den deskundige zullen onoerzocht worden. De heer Rotteveel vraagt of Boskoop do eenigste gemeente is dio water kan leve ren. "Spr. wijst naar do gemeente Sasseu- heim en Leiden. Do heer de Vette vraagt of we uit e gen omgeving geen water kun nen verkrijgen. De voorz. merkt op, dat do kosten van boring zeer hoog zijn cn daarbij loopt men nog het risico dat geen water kan verkregen worden. De kosten van een boring bedragen meer dan 10.0C0. Z. h. s. staat do raad toe een crediet van 500. 4o. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Tot do ingekomen stukken behoorden oa. een adres van O. J. Moerenhout en J. Went betreffende een klacht ovor den toestand van de zich in hunne woning be vindende privaat. B. en W. stellen voor d't schrijven voor kennisgoving aan te ne men. De heer Horsman vraagt naar do reden waarom B. en W. meenen hierop af wijzend te moeten beschikken. De voorz. antwoordt dat deze woningen in het afge loopen jaar reeds zeer veel hebben gekost, terwijl de klacht overdreven is. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Verder is ingekomen een aantal verzoe ken van de bijzondero schoolbesturen om een voorschot op de vergoeding als be doeld bij art. 103 der Lager Ondorwijwot. Do volgens do wet te geven voorschotten worden verleend, met uitzondering van het verzoek van het bestuur der christelijke school, waarop nog net kan beslist wor den aangezien dit schoolbestuur in beroep is gegaan tegen de vaststelling der ver goeding over 1928. De heer Bontje vraagt of de andere schoolbesturen met het bedrag dor vergoe ding genoegen hebben genomen. De voorz. deelt mede niet beter te weten, want do overige schoolbesturen hebben niet gere clameerd. Op het verzoek der R. K. Sport- vereeniging D. O. S., om een subsidie ad 200 wordt afwijzend beschikt nadat' de heer Bontje had opgemerkt, dat hij er toch wel voor zou wezen om de helft vau het gevraagd© bedrag te verleenen. Bij de ver leening zou de voorwaarde verbonden kun nen worden, dat hiervoor do vereeniging haar terreinen zou hebben af te staan voor de jeugd om in de uren waarop door de vereeniging geen gebruik wordt gemaakt om te spelen de jeugd gelegenheid te ge ven zich aldaar met een of ander spel te vermaken. Thans wordt de openbare weg gebruikt als voetbalterrein, wat hinderlijk is voor de omwonenden en gevaarlijk is voor de jeugd. Op het adres van O. J. Uljee om afwij king van de rooilijn wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. goedgunstig be schikt, evenwel ouder dit voorbehoud, dat hij geheel bouwt voor e'gen risico, omdat de mogelijkheid niet is uitgesloten dut. in verband met de overname van den weg door de provincie, hij te dioht aa:i den weg zal bouwen. B. en W. zullen dit op de con ferentie op 3 Februari a.s. met Ged. Sta ten. indien daartoe gelegenheid bestaat, nog nader besoreken. Hierna sluiting. KANTONGERECHT HAARL.'MEER. Een jager. Het schriftelijke vonnis in de zaak H. K.v bloemist te Lisse, verdacht gejaagd te heb ben met twee lange honden, tegen wien dn<->- 't O. M. is geëischt 25 of 25 dagen, met ver beurdverklaring der beide honden, luidt: 5 of 5 dagen, met vrbeurdverklaring van den grijzen in beslag genomen hond, en teruggave van den zwarten in beslag genomen hond. Fabels. C. van dc A., schipper te Hill eg om, is verd., als gezagvoerder van een motorschip, gevaren te hebben met werkende molorschroef in boezemwater van Rijnland te Hillegom. Yerd. heeft in een vorige zitting ontkend ge zagvoerder te zijn geweest. Dat was Iemanse geweest. Heden werd in de aangehouden zaak J. C. Iemanse te Hillegom gehoord. Getuige verklaart als losse knecht bij verd. gewerkt te hebben. Verd. was gezagvoerder en niet getuige, 't O. M. begrijpt niet waarom vetd. zulke fabels ophangt. Eisch j 5 of 5 dagen. Uitspr. Toch tc snel in de bocht In de vorige zitting werd de zaak aange houden tegen N, v. I. te Mijdrecht, verdacht op den Langen weg te Alkemade niet vol doende rechts te hebben uitgehaald, doordat verdachte met teveel snelheid dfe bocht nam bij Nieuwe Wetering. Verd. had ontkend niet voldoende recht uitgehaald te hebben. Als getuige werden nog gehoord: Joh. Went, gem. politie te Alkemade, eu J. C. Moerenhout, Rijkspolitie te Alkeraade. Getuigen hebben na de aanrijding den weg opgemeten en meenden dat eerste getuige niet meer naar rechts heeft geleund. Verd. had tc veel hel midden gono- nien. Het O. M. eischt 8 of 8 dagen, uitspr. conform. De dupe van menschllevendheid. C. J. van I te Bloemendaal heeft gereden op de Leidschestraat van Lisse naar Hille gom. Verd. sleepte een defecte auto van A. Lantveld te Amsterdam naar Haarlem. Verd. deed dit om getuige uit den nood te helpen. Deze gesleepte auto reed een melkwagen aan, doordat hij te veel slingerde. Verd. ontkend schuld te hebben: als getuige goed rechts gestuurd had, was er niets gebeurd. Getuige A. Meijer, melkboer tc Noordwijkerhout, meent dat als verd. gewacht had tot de weg vrij was er niets was gebeurd. Verd. kon met die sleep niet passeeren; daar was de straat to smal voor. Getuige A. Lentveld te Amster dam meent, dat verd. vergeten heeft dat er een sleepende auto achter zijn auto was. Verd had moeten wachten. Getuige acht 't moge lijk, dal zijn auto wat slingerde. Dit kwam dan doordat verd. is uitgeweken. Getuige Lent veld te 's Gravenhage zat bij getuige A. Lent veld in de auto. Verd. had moeten wachten, er was niet voldoende ruimte om te passeeren Het O. M. meent, dat verd. niet voldoende zerg heeft gedragen cn niet voorzichtig ge noeg heeft gereden, waardoor 't verkeer in gevaar is gebracht. Eisch 15 of 15 dagen. Verd. heeft zich stellig voorgenomen om geen liefdedienst als deze meer tc verrichten. Dc kantonrechter wil er rekening mede houden, dat verd. de dupe is geworden van zijn mcnsch Levendheid. Uitspr. 10 of 10 dagen. Op weg naar Veenhuizcn. J. J., schilder te Hillegom, is verd. op 7. 9 en 12 Dec. in kennelijken staat van dron kenschap zich bevonden te hebben op den openbaren weg te Hillegom, de Wccrenstein- straat en de Hoofdstraat. Hij staat bij herha ling terecht. Verd. erkent- 'l ten '.ustc gelegde Het O. M. eischt 3 maal 10 of 3 maal 10 dagen. De kantonrechter zegt, dat verd. op weg is naar Veenhuizen, cn laadt verd. ern stig aan hiermede te eindigen. Uitspr. 3 maal 6 of 3 maal 6 dagen. Geen goede brugwachter C. M. S.f schipper tc Oude wetering, wordt verdacht 21 Deo. des morgens te 7 uur een ketting over den weg gespannen te heb ben, zonder dat een rood licht werd geplaatst ten teeken dat 't verkeer onveilig was. Verd. erkent, maar meent, dat de wielrijder ook n:et uitgekeken heeft. Getuige Th. Vleer ie Amsterdam, kolentransporteur te Aalsmeer, reed per rijwiel en botste tegen de ketting, die hij niet zag. Zijn rijwiel werd vernield; ook had hij zich bezeerd. Verdachte had de schade niet vergoed. De kantonrechter vraagt of verd. wel gemachtigd was dio brug op te halen. Verd. meent, dut de meeste schippers 't zelfde doen. Gel. J. van Grieken, koicn- handelaar te Aalsmeer, heeft gezien dat een kelting onverlicht over den weg gespannen stond. Verd. had er geen verlichting bij go- piaatst. Het O. M, memoreert, dat aan. verd. twee feiten zijn ten laste gelegd ingevolge art 427/3 en art, 427/5. Beide feilen heeft verd. gepleegd. Echter wil het O. M verd. één straf opleggen en wel voor art. 427/3. Eisch 5 of 5 d. Uitspr. conform. Baldadige jeugd te Al heniade Herhaaldelijk staat de opgeschoten jeugd uit Alkemade voor den kantonrechter; thans weer een vijftal uit R ij p w e t e r i n g, n,.l. Th. H. W.. H. J. L. v. H.. G. W.. A. N W en J. J. A Aan verd is ten laste gelegd, dat zij in vereeniging een bootje uit 't water hebben genomen en tegen t huis van J Hoogenboom l ebben gezet, waardoor de verf van 't schuitje is beschadigd en het lek is geworden. Verd. laten, allen verstek gaan. Get.-vcrbilisant, J. J. Jansen, chef van politie te Alkcmade. verklaart dat de baldadigheid erg is. Ook ra- dien heeft de jeugd weer nieuwe baldadig heden uitgehaald. Het O.M. eischt, in aanmer king nemend dat herhaaldelijk baldadigheden ie Alkemade plaats hebben, de hoogste straf, tegen ieder 15 of 15 dagen. De kantonrech ter kon zich volkomen hiermede vereenigen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7