NED. OOST-INDIE LUCHTVAART WOENSDAG 29 JANURAI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 minder gelukkig gespeelde match beslis send is voor eerste of laatste plaats. Het voorstel van de Amsterdamsche Zwemclub wil aan beide bezwaren tege moet komen: promotie bij keuze en meer wedstrijden (nu zes, dan tien). Het voorstel van D. J. K. is beperkter in zijn gevolgen. De omhoog strevende tweede klassers worden er niet door gebaat. In het laatst verschenen nummer van de Zwemkroniok heeft de Polo-commissie haar advies over deze voorstellen uitge bracht. Dit advies nu is: ..tegen", maar laat nog een klein achterdeurtje open. De cqaimissie is van meening, dat het spel peil door toelating van zwakkere clubs zal dalen, terwijl de beschikbare tijd (To zomer-weken) niet toestaat, grootere af- deelingen te vormen. Hot achterdeurtje is: zouden we het niet eens probeeren met twee afdeelingen van vijf? Dan kan aan den wensch der tweede klassers eenigszins voldaan worden. De vergadering zal in Februari dus heb ben te beslissen. WIELRENNEN. Leirlsche Ren- en Touristvercen. „Swift". INGEZONDEN MEDEDEELING Dolle autojacht. Gisteravond werd op de Kruiskade te Rotterdam de 50-jarige wielrijder F. A. W. aangereden door een luxe auto, die be stuurd werd door den 12-jarigen P. de Z. Er ontstond een kwestie over de betaling van de schade, die aan de fiets bij de aan rijding was toegebracht. De autobestuurder dio eenigszins onder den invloed van ster ken drank verkeerde, trachtte op een ge geven oogenblik snel weg te rijden. De fietser zag nog kans op de treeplank te springen, hetgeen voor den autobestuurder reden was om zoo hard mogelijk weg te rijden. Met een vaart van SO K.M. vlocht hij de |Lruiskade op en de Coolsingel op. Daar werd de auto met den op de tree plank staanden man, die zich in groote anget vastklemde, gezien door een motor-' agent, die onmiddellijk een agent meenam in zijn zijspan en de achtervolging begon. Bij den Noordblaak liep de auto oven vast tusschen het trottoir eu de tram, waar door het voorwiel losliep en gevaarlijk begon te slingeren. Nog reed de autobe stuurder door over het Beursplein, de Gel- derschekade en de Willemsbrug. Eerst in de van der Takstraat gelukte het den motoragent de auto voorbij te rij den en te dwingen de snelle vaart te mar tigen. De andere agent is toen overge sprongen en heeft den bestuurder gedwon gen te stoppen. Deze is voorloopig meege nomen naar het politiebureau Nassaukadp, waar hij wordt vastgehouden. De auto ia in beslag genomen. De wilde ren door Rot terdam heeft buitengewoon veel consterna tie gewekt terwijl een vrij aanzienlijke tram vertraging eveneens een gevolg was van deze Ten. De conducteur van de aan gereden tram ging eerst m^e naar het po litiebureau om gehoord te worden en de andere trams moesten wachten. Dit heeft honderden menschen op de been gebra-cht. Een wrak uit de 18de eeuw gevonden. Een Havas-telegram meldt, dat bij het weghalen van zand op het 6trand van Plo- mordien (N.-W. Frankrijk) aan het licht is gekomen het wrak van den Nederland- schen driemaster „Sunbaen" in de lSe eeuw vergaan met een lading aan boord bestemd voor de Oost-Indische Compagnie. BUITENL. BERICHTEN ONCELUKKEN. ERNSTIG MIJNONGELUK OP FORMOSA. Meer dan 200 arbeiders bedolven. Van Formosa wordt gemeld, dat tenge volge van een ernstige mijnramp meer dan 200 arbeiders bedolven zijn. Tot nog toe konden slechts 34 arbeiders gered worden. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn, door dat twee groote liftkooien, die arbeiders naar boven brachten, naar beneden stort ten. NOODLOTTIGE BRAND IN COLORADO. Geheel gezin van zeven personen crrgekomen. Uit Fredericks (Colorado) wordt gemeld: Bij een brand in een hut nabij de Slopoline- mijn zijn de bewoners, oen gezin bestaande uit man, vrouw en vijf kinderen, om het leven gekomen. SCHIPBREUK BIJ BIARRITZ. Het Engelscho s.s. „Knepworth" heeft bij den vuurtoren van Biarritz schipbreuk ge leden en is gistermorgen in tweeën gebro ken. Een-en-twintig leden der bemanning en twee vrouwen konden het voorstel deel van het schip bereiken. Na pogingen, die twaalf uur duurden, is het gelukt, met de schipbreukelingen van het uiteengeslagen Engelsch stoomschip „Knepworth" een kabelverbinding tot stand te brengen. Met behulp van een langs dezen kabel loopende reddingsboei konden reeds enkele schipbreukelingen de kust bereiken. De eerste geredde deelde medo, dat zijn broer overboord was gespoeld. Er waren van de 23 opvarenden nog 22 in leven. De reddingspogingen met de boei vorderen langzaam, doch men hoopt alle opvarenden te redden. De verbinding met het schip loopt echter gevaar doordat de kabel langs een klip loopt-, waardoor hij kans heeft te breken. AFSCHUWELIJKE MOORD. Uit Pilsen wordt gemeld: Een afschuwelijk bloedbad is Zondag te Neudorf aangericht-, waar de koopman Georg Peyerl en zijn vrouw in hun slaap door een onbekende werden overvallen. Deze sloeg met een bijl, welke met bui tengewone kracht werd gehanteerd, den man beide beenen af en verwondde hem verder ernstig aan hoofd en hals. De vrouw kreeg een slag met den bijl tegen haar borst, zoodat de linkerlong kwam bloot te liggen. Het 5-jarige kind van het echtpaar bleef ongedeerd. Het echtpaar is naar het ziekenhuis overgebracht, waar het met den dood worstelt. Men acht het niet onmogelijk, dat het misdrijf is gepleegd door iemand, va-n wien Peyerl geld te vorderen had en die zich op deze wijze van zijn sehuldeischer heeft wil len ontdoen. DESERTEERENDE R00DE DOKTERS IN DE SOVJET-UNIE. Eenige jaren geleden hebben de sovjets verscheiden zonen van communistische ouders in de gelegenheid gesteld op staats kosten voor dokter te studeeren, onder voorwaarde, dat zij na de voltooiing hun ner studies genoegen zouden nemen met de standplaats, die hun door de autoriteiten zou worden aangewezen. De betreffende jongelingen giugen met deze bepaling ac- coord, doch thans blijken zij, eenmaal dok ter geworden, dezo voorwaarde te negee- ren. Zoo waren bijv. einde 1929 circa 400 studenten te Leningrad tot arts bevorderd on in het begin van dit jaar werden zij opgeroepen om een post in de provincie aangewezen te krijgen. Aan den oproep gaf echter bijna geen enkele der jonge dokters gehoor en een ingesteld onderzoek wees uit, dat zij wel in de stad wilden werk zaam zijn, doch niet op het platteland, aangezien zij daar het leven als heele- maal oudragelijk beschouwen. Verder kwam aan het licht, dat de de- serteerende dokters voor een deel als werkloozen bij de arbeidsbeurs te Lenin grad stonden ingeschreven, terwijl de ove rigen na voltooiing hunner studies hun beroep er aan hadden gegeven en eon nieuw baantje hadden gezocht als tooneel- speler, regisseur, kellner, bierbrouwer enz. Enkele van de 400 jonge artsen waren er met overtreding van de desbetreffende be palingen in geslaagd aan ziekenhuizen te Leningrad verbonden te worden. Ten oinde thans aan deze methoden een einde ie maken, hebben de sovjetautoritei ten, naar de „Krasnaja Gazeta" bericht, besloten, de namen van alle deserteerendo dokters in de bladen te publiceeren, hun ontslag uit andevo betrekkingen te gelas ten en hun opnieuw een plaats op het platteland, waar een groot tekort aan me dici bestaat, en verschillende epidemieën heerschen, aan te wijzen. Blijven de art sen in hun weigering volharden, dan zul len maatregelen worden getroffen om hen voor het gerecht te dagen wegens ver duistering van staatsgelden, welke inder tijd ten behoeve van hun opleiding tot dokter zijn uitgegeven. Plotseling krankzinnig. In het dorpje Vassach bij Villach is plot seling een man krankzinnig geworden. Hij greep een geweer en schoot uit zijn woning op de voorbijgangers. Een man en een vrouw werden zwaar gewond. De gendarmerie stond machte'oos tegen over dezen gevaarlijken ongelukkige. Uit Villach werden militairen ontboden, die met stalen helmen en schilden uitgoru-t, in het huis trachtten door te dringen en herhaaldelijk naar binnen schoten. Na eenigen tijd werd in het- huis een vuurgloed waargenomen. De krankzinnige sprong plotseling met zijn geladen geweer nit de eerste verdieping. Hij werd over weldigd. Daar hij door schoten getroffen was, werd hij naar het ziekenhuis overge bracht. Proeven met duikerklok. Uit Key West (Florida) wordt- gemeld: Heden zullen proeven worden genomen met een duikerklok, om te zien of het moge lijk is, personen, die in een gezonken duik boot opgesloten zitten, met deze klok uit hun benarde positie te bevrijden. Aan de proeven nemen do S 4 en het bergingsschip „Falcon" deel. De klok zal boven de luiken van den onderzeeër worden neergelaten, waarna de bemanning zal pogen, de duikboot te verlaten, om zich in de klok te begeven, die dan naar de oppervlakte zal worden teruggehaald. Huizen onderspceld door den regen. Sedert eenige dagen valt er in sommige deelen van Italië veel regen. Zooals meer het geval is bij hevige regens, beginnen ook thans op verschillende plaatsen hui zen in te storten. In de provincie Genua stortte een nieuw huis van vijf verdiepin gen van gewapend beton als een kaarten huis in elkaar, nadat tengevolge van den regen de grond aan één zijde geheel was weggespoeld. De arbeiders konden zich nog tijdig redden, aangezien de muren be gonnen te scheuren voor het huis instort te. Te Sampierdarena, vlak bij Genua, stortte een muur in over een lengte van 12 meter, waardoor de kazerne van de ka- rabiniers beschadigd werd. Terwijl men met het opruimingswerk bezig was, stortte ook het overige gedeelte van den muur in, waardoor de kazerne geheel werd vernield. Een artsenstaking. Naar Havas uit Straatsburg meldt, heeft het daar bestaande ziekenfonds het bemid delingsvoorstel in het geschil tusschen fonds en dokters, van de hand gewezen, zoodat nu de dokbersstaking een'feit zal worden. Volgens het Havas-bericht moeten de dokters van plan zijn, de behandeling der leden van het ziekenfonds zelfs dan te wei geren, wanneer deze zich bereid verkla ren, de honoraria- nit eigen zak te beta len. Zacht weer in het Ncordpoolgebied. Te Archangel zijn, volgen» berichten in do Moskousche bladen, draadlooze tele grammen van de radio-stations op de eilan den in de Noordelijke IJszee en o.m. van het station op Franz Joseph-land opgevan gen, waarin wordt medegedeeld, dat hrt weer er de laatste dagen ongewoon zacht is. Het- kwik is gestegen tot 4 a 6 graden boven het vriespunt. Aan do noordkust van Rusland, o.m. te Archangel, heerscht- een lentetemi .atuur, als in de laatste honderd jaar niet- is voor gekomen. Eenige malen heeft het zelfs ge regend. Het zachte weer lieeft daar ech ter voor de voornaamste industrie dit na- deelig gevolg, dat de houtaankap er door bemoeilijkt wordt, daar het transport ten gevolge van den dooi, er bijna niet meer mogelijk is, waardoor de hout-export gaat stokken. De zeevaarder Paul Müller staat terecht. De arbeider Paul Müller, die vermaard heid heeft verworven, doordat- hij in een zeilboot den Atlantischen Oceaan is over gestoken, had zich Maandag wegens dief stal te verantwoorden voor do rechtbank van Berlijn Moabit. Müller, een man van veertig jaar, die een zeer droevige jeugd heeft gekend, is reeds herhaaldelijk we gens diefstal veroordeeld. Ongeveer twin tig jaar van zijn leven heeft hij in de ge vangenis doorgebracht In 1926 werd hij het- laatst uit de gevangenis van Sonnen- burg ontslagen. Hij nam zich toen plechtig voor zijn leven to beteren en vatte nu het plan op met een zeilboot geheel alleen naar Amerika te trekken. Geld had hij niet, maar enkele menschen die vertrouwen in hem stelden brachten 600 mark voor hem bijeen. Toen hij het geld had zocht hij door middel van een advertentie oen boot. Een timmerman uit Köpenick verklaarde zich bereid een boot voor hem te bouwen. Mül ler aanvaardde het voorstel en betaalde een flink gedeelte van het geld voor zijn boot, die echter zonk toen hij den eersten proeftocht ondernam. In zijn woede drong Müller de werkplaats van den timmerman binnen en vernielde t-oen oen daar liggende boot-. Kort- daarop slaagde Müller er in nieuwe geldschieters te vinden en op zeke ren dag zeilde hij met- zijn 5 meter lange zeilboot van Hamburg uit. Zeven maanden later was hij op de Canariscke eilanden en 2 1/2 maand later landde hij op de kust van Cuba. Op zijn langen tocht leed hij dikwijls gebrek, hij had vaak niets anders te eten dan een paar aardappelen. In Ame rika werd hij ontvangen als een held en geweldig gevierd. Dagbladen en managers lieten hem voor het verhaal van zijn avon turen zoo flink verdienen, dat hij zijn bruid kon laten overkomen, met wie hij intus- schen is getrouwd. Toen men in Amerika vernam wat Müller op zijn kerfstok had liet men hem in den steek. Met zijn laat ste geld keerde hij naar Duitscklaml te rug en in verband met de inbraak en de vernieling in de timmermanswerkplaats te Köpenick werd hij in hechtenis genomen. Müller is er echter genadig afgekomen; hij is gisteren vrijgesproken. DR. DE GROOT GEEERD. Aneta seint- uit Bandoeng: Maandagmor gen heeft onder geweldige belangstelling de onthulling plaat» gehad van het mo nument ter nagedachtenis van den radio- ingenieur Dr. Do Groot. Onder de aanwe zigen bevonden zich de Gouverneur-Gene raal. Een gemengd koor zong bij aankomst van den G.-G. twee coupletten van het Wil helmus. Als eerste spreker trad op Ir. de Iongh, die Z.Exc. en de andere aanweri- gen welkom heette. Vervolgens gaf. Ir. Einthoven, directeur van het Radio-Labo ratorium, een overzicht van de loopbaan en de verdiensten van dr. De Groot. Daarna getuigde Jhr. de Graeff als eere-voorzitter van het Comité van zijn grooten eerbied en bewondering voor de persoon en het werk van den overlodene. Spr. onthulde vervolgens het monument en droeg dit over aan de gemeente Ban doeng. De burgemeester van Bandoeng hield een redevoering, waarin hij namens de gemeen te het monument in dank aanvaarde en hulde bracht aan den ontweri:er. prof. Wolff Schoemaker, en aan de Hollandsche Beton Maatschappij, die het ontwerp be langloos had uitgevoerd. Vervolgens vond eene kranslegging plaats door een veertig tal personen. Mr. de Groot uit Batavia voerde eiude- lijk het woord om namens de familie en speciaal namens de oude moeder van den overledene te 's-Gravenhage voor de be langstelling te danken. Spr. bracht in 'iet bijzonder een woord van dank aan den Gouverneur-Generaal, die de nagedachte nis van Dr. de Groot eerde door de opvoe ding van het pleegzoontje van overledene geheel te bekostigen. Vliegongelukken. Uit Oakland (Californië) wordt gemeld: Luitenant Gcdhard. gewezen militair vlieger en kort geleden nog instructeur van con vliegschool te Palo Alto, is dood gevallen bij een duikelpoging. De para chute, waarvan het slachtoffer nog ge bruik wilde maken, ging te laat open om zijn val te breken. Uit Kofenhagen wordt gemeld:' Gister middag botsten nabij Gjedser op Falsler twee militaire watervliegtuigen tegen elkaar. De machines stortten neer en sloe gen tegen den grond te pletter. Beide vlie gers zijn gedood. Blériot looft eer» prijs uit. Louis Blériot, die het eerst ineo een vliegtuig over het Kanaal is gevlogen heeft, als aansporing tot de verbetering van het wereldsnelbeids-record voor vlieg tuigen eeu prijs uitgeloofd voor den vlie ger, die nuet zijn vliegtuig een gemiddel de snelheid van 1000 K.M. per uur bereikt. Eielson's vliegtuig misschien toch niet gevonden. Volgens een bericht uit Moskou, koes tert de Russische commissie voor Poolon- derzcek twijfel aan de juistheid der be richten, volgens welke het vliegtuig van Eielson gevonden is. Zij acht het niet uitgesloten, dat do ge vonden overblijfselen afkomstig zijn van het vliegtuig „Sovjet-Noord", dat in het zelfde gebied is verongelukt. De commissie heeft daarom besloten, de nasporingen voort te setten, totdat zeker heid over het lot van Eielson verkregen zul zijn. SPORT SCHERMEN. 29e WAPENFEEST VAN DEN K.O.O.S. Jaarvergadering. Maandagmiddag had in Musis Sacrum te Arnhem de officieele opening plaats van het 29e Wapenfeest van den Kon. On derofficiers Schermbond, dat tot en met Vrijdag a.s. zal duren. De voorzitter, de heer P. J. Berlemon, opende heb wapenfeest met een woord van welkom tot de aanwezigo autoriteiten. Spr. uitte teji slotte den wensch, dat het 29e Wapenfeest, dat honderden schermers naar Arnhem zou voeren om eikaars krach ten op den looper te meten, in alle opzich ten mocht, slagen. Na deze officieele opening, waarbij het muziekkorps van de Koloniale Reserve medewerking verleende,ving in de Con certzaal de jaarvergadering aan. Aan de heoren adjudant van Capelle, Deventer; Koppenberg, Den Bosch; Bosch Doesburg, en Schelvisch, Delft, dio 25 jaar lid van den Bond zijn, werd, met eenige hartelijke woorden van den voorzitter het onderscheidingsteeke-n van den K. O. O. S. uitgereikt. Besloten werd telegrammen van hulde te zenden aan de leden van het Konink lijk Huis. Als plaats waar hei. volgend wapenfeest zal worden gehouden'werd Den Haag aan gewezen. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren Th. P. Stam, Den Haag en A. Katerberg. Amersfoort, resp. voorzitter en lid der technische commissie werden her- Morgen zal de I3e rondrit worden gere den om den Vollen hoven beker in het club lokaal bij den heer J. v. Meizen. Na gehou den bespreking zulleu aan de wedstrijden der H. R. C. „Hollandia" deelnemen de renners W. Graaf mans, G. J. G. van Pa rijs on J. Verschoor. Tot heden toe heeft „Swift." de tweede plaats van het lange en korte afstand- kampioenschap van Zuid-Holland. BILJARTEN. Korpswedstrijd degen. Maandagavond werden te Arnhem de schermwedstrijden van den Kon. Onder- officier6-Schermbond geopend met den korpswedstrijd op den degen. De uitslag hiervan luidt: Wiaselprijs (zilveren beker van H. M. de Koningin): School Reserve-officieren In fanterie Kamven (sergeant J. Vos, sergeant E. Annevelink en sergeant H. Drenth); le prijs: 20e Reg. Inf., Harderwijk; 2e prijs: Reg. Wielrijders. VBosch; 3e prijs: Reg. Genietroepen, Utrecht; 4e prijs: le Reg. Inf. Leiden; 5e prijs: le Reg. Inf., Nijme gen; 6e prijs: 3o Half Reg. Huzaren, Den Hacg; 7e prijs: 2e Reg. onber. art., Naar- den; 8e prijs: 4e Reg. Veld-Art., Ede. De tweede dag. Ook gisteren bestond voor de scherm wedstrijden van den K. O. O. S. veel be langstelling. Begonnen werd met den per- soneelen wedstrijd sabel, waaraan niet minder dan 290 schermers deelnamen, ter wijl om twee uur de personeelo wedstrijd floret afd. 1 B (45 deelnemers) een aan vang nam. Verder stonden op het pro gramma: de persor.eele wedstrijd geweer, die in verband met de weinige deelnemers werd gecombineerd met een personeel© wedstrijd geweer afd. 1 A, d© personee'.e wedstrijd floret 1 A, en tot slot de korps- wedstrijd floret waarvoor 38 deelnemers stonden ingeschreven. Personeelo wedstrijd floret afd. I A: 1. J. J. Besta, opperwachtm. te Utrecht; 2. S. van Dijk, adj.-onderoff. piqüer te Amers foort:'3. J. I. Lurgel, adj. onderoff. te Den Haag. Personeel© wedstrijd tabel afd. II: 1. J, Wieringan, serg. pont., Gorinchem; 2. H. K. v. Ékelenburg, serg. politietr.; 3. W. Warnaai, serg. vlieger, Scesterberg; 4. A. H. van Vliet, waehtm. 3e half reg. huz., Den Haag; 5. E. H. Schellinger, serg. 2e reg. onb. artill., Xaarden; 6. O. C. Wabeke adj. O. O. 20 reg. inf., Harderwijk; 7. J. J. Mathijssen, serg. 17e reg. inf., Venlo. Personeelé wedstrijd floret afd. I B.: 1. A. Boef, waehtm. 3e half reg. huz., Den Haag; 2. D. Gijsberti-Hodenpyl, waehtm. 6e reg. veld-art.. Leiden; 3. J. Vos, serg. S. R. O. I, Kampen; 4. W. G. Franssen, waehtm. 2e half reg. huz., Breda; 5. A. C. Mol* serg. maj. instr. landstorm, Den Haag; 6: A. C. Koppenburg, adj. O. O. wielr., Den Bosch. Persor.eele wedstrijd geweer afd. I: 1. H. Scholto, adj. onderoff. 20e reg. inf. te Harderwijk; 2. K. J. Kaufman, sergt. le regt. inf., Assen; 3. G. Annevelink, serg. 7e reg. inf., Harderwijk; 4, C. Moraal, serg. maj. instr. 7e reg. inf., Harderwijk; 5. J. N. H. Schoot, serg. 9e reg. inf.. Assen. WATERPOLO. Uitbreiding der eerste klasse. In de laats'e jaren is telkens de wensch naar voren gekomen, de eerste klasse wa- lerpolo-conr.etitie uit te breiden. Ook thans, op de a.s. jaarvergadering van den Nederlandsche Zwembond (op 23 Febr. a.s.) zal hetzelfde onderwerp weer afgesne den worden. De Amsterdamsche Zwem club heeft het voorstel gedaan, de eerste klasse te deen bestaan uit 12 clubs (tegen woordig acht), wat dus neerkomt op een promotie bij keuze van vier clubs. De Jonge Kampioen (Amsterdam) stelt voor, alle acht eerste klassers in één af- dcc'ing tc vereenigen. Dit is dus eigenlijk geen uitbreiding van het aantal zevental len, wel van het aantal wedstrijden. De oorzaken, die deze voorstellen telkcifc opnieuw naar voren doen komen, zijn tweeërlei. Ten eorste zijn er eenige sterke .tweede klassers, die telken jaro het kampioenschap hunner afdeoling winnen, mrar voor de promotie juist niet sterk genceg zijn. als: 8. V. H. (Hillegersberg), H. P. C. (Heem stede), Neptunus (Zaandam), terwijl Zian (Den' Haag) dit jaar ook wel tot de gega digden mag gerekend worden. Ten tweede is het aantal wedstrijden (afdeelingen van vier), zoo klein, dat één LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd FloraKI. Rustoord voor de le kl. B. B. luidt: J. v. d .Hulst (Kl. R.) 200 22 45 9.09 H. v. d. Voort (Flora) 88 21 16 4.18 Jac. J. v. d. Meer L. v. d. Berg G. Rietbroek P. H. v. d. Voort 161 26 40 6.29 200 26 24 7.69 •200 34 25 5.88 108 33 12 3.26 P. van Ruiten 187 49 24 3.81 Jer. Koele wijn 200 49 16 4.08 Flora 2e gew. partijen, Klein Rustoord 2 idem. Do uitslag van den wedstrijd Klein RustoordFlora voor de le kl. L. B. B. luidt: H. v. d. Voort (Flora) 72 7 36 10.28 J. v. d. Hust (Kl. R.) 200 7 113 28.57 101 27 29 T-07 200 27 25 7.40 138 26 17 5.30 200 26 27 7.69 L. v. d. Berg Jac. J. v. d. Meer P. H. v. d. Voort G. Bietbroek Jer. Koelewijn 200 38 27 5.02 P. van Ruiten 141 37 17 3.81 Kl. Rustoord 3 gew. partijen, Flora 1 idem. Totaal Kl. Rustoord 5 idem, Flora 3 idem. De uitslag van den wedstrijd Excelsior ID. O. S. i voor de le kl. L. B. B. luidt: J. C. v. d. Berg (D.O.S.) 200 25 31 8. N. N. (Excelsior) 106 24 14 4.41 A. Verstraaten P. Duivenvoorden Jr. 200 50 17 4.00 180 49 21 3.67 Th. Roest 200 44 32 4.54 P. Duivenvoorden 8r. 185 43 20 4.30 H. Slewe 200 83 63 6.06 A. Elfering 104 32 17 3.25 D. O. S. 4 gew. partijen, Excelsior 0 idem. De uitslag van den wedstrijd P. v. Oleef IA. D. O. I voor de le kl. L. B. B. luidt: R. A. A. Bijleveld 131 23 18 5.69 (A. D. O.) B. de Roo (P. v. Cl.) 200 23 27 8.69 A. v. Rijsdam B. Tegelaar L. Slootjes G. M, Tegelaar 131 49 13 2.67 200 49 25 4.08 177 39 23 4.28 200 39 25 5.12 C«. Zoutman 137 49 15 2.71 J. Siera 200 49 22 4.08 Poort van Oleef 4 gew. partijen, A. D. O. 0 gew. partijen. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. 1T Hollandia I voor de 2e kL L. B. B. luidt: P. M. v.d. Berg (HolL) 150 35 16 4.16 R, Vos (D. O. S.) 120 34 12 3.52 B. van Beelen 117 41 19 2.95 C. Hendriks 150 41 20 3.65 W. Haasnoot 144 54 15 2.V3 A. J. Offenberg 150 54 14 2.77 D. Kleen 137 63 11 2.17 N. Everts 150 63 14 2.38 D. O. S. 3 gew. partijen, Hollandia 1 idem. De uitslag van den wedstrijd Poort van C'eef II—D. O. S. III voor de 3e kl. L. B. B. luidt: H. Rietberg (D.O.S.) 100 38 13 2.63 A. L. v. Iterson (P.v.Cl.) 70 37 10 li$9 G. Vermeer 54 29 7 1.86 H. Koet 100 29 13 3.44 L. Vinkestein 100 42 18 2.38 B. v. d. Wijngaard 69 41 11 1.68 J. Rutgers 96 34 14 2.82 J: J tensjaar 1Ö0 34 7 2.94 P. v. Oleef 2 gew. partijen; D. O. S. 2 idem. Aurora bedankt a!s lid. De vereeniging Aurora heelt ale lid van den L. B. B. bedankt.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6