KERKNIEUWS De Wenteltrap WOENSDAG 29 JANURAI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 DE MINDERBROEDERS BIJ DEN PAUS. Dezer dagen ontving Z. H. de Paus in plechtige audiëntie het internationaal Col lege S. Antonio der Minderbroeders, dat den H. Vader kwam gelukwenschen met zijn gouden priesterfeest. Professoren en studenten, ten getale van ongeveer 150, vulden de geheele Consisto- liezaal en aangrenzende vertrekken. Zij werden door den minister-generaal der ge heele Minderbroedersorde, den Hoogeerw. Pater Bonaventura Narrani, aan Z. H. voor gesteld, die zich met verschillende hunner «en oogenblik onderhield; zoo mocht o.a. een Hollandsch professor het geluk sma ken, dat de Paus, Die zich voor alle we tenschap interesseert, hem aanmoedigde zijn studies in zijn vak voort te zetten. Na afloop der persoonlijke kennisma king, zooals de Paus dat zelf noemt, hield de H. Vader een hartelijke toespraak waar in Hij er zijn vreugde over uitte, thans de vertegenwoordigers van zoo vele naties voor zich te zien, waar de trouwe zonen van S. Franciscus verbreid zijn. Hij was ten zeerste verheugd, dat de Orde zoo zeer bloeide en meer dan 20.000 leden tel de en Hij wenschte allen geluk met hun grootsche werk, dat bestaat in de verbrei ding van het geloof en de wetenschap en vooral van de liefde onder de menschen. Tot slot gaf de H. Vader aan alle aan wezigen, aan de geheele Orde der Minder broeders en hun familieleden Zijn aposto- lischen zegen. „Msbd." GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN Te water geraakt en verdronken. Gistermiddag omstreeks drie uur is de echtgenoote van den heer A. B. te Laag- Soeren, doordat zij haar stuur kwijt raak te in het ApeldoornDierensche Kanaal gereden. Hoewel zij door toegeschoten hulp spoedig op het droge werd gebracht mocht bet niet meer baten de levensgeesten op te wekken. DoodeJijk ongeval. Op de steenfabriek van den heer Jnr- gens te De Steeg sloeg een z.g. treinlorrie, bespannen met een paard, op een wissel om. De negentienjarige J. M. Posthuma, wonende te Havikkerwaard, viel van de lorrie en kwam onder de twee volgende lorries terecht. Beide beenen werden hem verbrijzeld. In deerniswekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis te Does burg vervoerd, waar hij spoedig na aan komst overleed. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Gistermiddag is de kapitale boerderij te Diiel (Betuwe), in eigendom van de Dul- lerslichting te Arnhem,, bewoond door den landbouwer Camman, totaal afge brand. Het vee kon nog worden gered, doch de inboedel ging verloren. De schuren met de wintervoorraden werden mede een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Ontploffing in een belastingkantoor. In het belastingkantoor te Raalte heeft gistermorgen een ontploffing plaats gehad. De ontploffing vond plaats in de schoor steen, waar zich gasen hadden verzameld. De schoorsteen werd geheel vernield en de stukken steen en brokken kalk vlogen in de rondte. De werkzaamheden van het personeel waren echter nog niet begonnen, terwijl een klerk, die reeds in het gebouw aanwezig was, er met den schrik af kwam. Een begin van bjand werd door dadelijk ingrijpen- van de brandweer gebluscht. FEUILLETON. Uit bet Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. 11) Kom er uit, zei hij rustig. Er kwam geen antwoord. Kom er uitherhaalde hij. Toen ik geloof dat hij een revolver in zijn hand had maar ik weefc het niet zeker stapte hij opzij en wierp de deur open. Van de plaat-s waar ik stond kon ik niet zien wat er achter de deur was, maar ik zag Jamieson's gezicht van uitdrukking veranderen en hoorde hem iets mompelen Toen sprong hij de trap af bij drie treden tegelijk. Toen mijn beenen een beetje minder tril den, kwam ik langzaam, doodzenuwachtig naar voren totdat ïk zien kon wat er zich achteT de deur bevond. En wat ik zag deed mij met eon huivering stilstaan. Waar de vloer bad moeten zijn, was een gapende donkere ruimte, waaruit een vochtige, muf fe kelderlucht opsteeg. Jamiescn had iemand in den waschko- ker opgesloten! Toen ik een weinig voor over leunde, verbeeldde ik mij een gekreun te hooren. Of was het de wind? HOOFDSTUK VII. Een verstuikte enkel. Ik was vreeselijk geschrokken. Terwijl ik over de gang rende, was ik er van ovei- tuigd, dat de geheimzinnige insluiper, die Bollenschuur en broeikas verbrand. Gisternacht om half twaalf is brand uit gebroken in een schuur op het terrein van den bollenkweeker N. Beun aan den Rijks straatweg te Schoten. In de schuur brand de een kachel voor de centrale verwar ming van de broeikassen. De schuur brandde af. De vlammen sloegen ovor op de aangrenzende broeikas, waarvan het houtwerk verbrandde en een aantal rui ten sprong en ook schade werd toegebracht aan de- planten. Alles was verzegen?. NA DE ONTPLOFFINGSRAMP TE GRONINGEN. Het lijk van het kindje gevonden. In hei Eemskanaal bij Oosterhoogebrug is Maandagmidag het lijkje gevonden van het één-jarig kindje van schipper Jaspers, die, zooals men weet met vrouw en kind is omgekomen bij de ontploffingsramp bij de Bcntebrug te Groningen. Het lijkje is naar het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen overgebracht. Na politie-onderzoek zal het worden bijgezet in het graf der ouders. DE MOORD TE CULEMB0RG. De anonieme briefschrijver ontdekt? Naar het „Volk" verneemt, zou op 1G Januari j.l. door den polilie scheikundige dr. Hesselink te Arnhem aan den procu reur-genei aal bij het Arnhemsche Ge rechtshof, mr. Cnopius, een rapport zijn uitgebracht naar aanleiding van het onderzoek naar den schrijver van den ano- niemen blief, welke op den dag, waarop do roofmoord op de Van Wiggens te Culem- borg werd gepleegd, n.l. 24 December 1923, te Culemb'org, geadresseerd aan den com missaris van politie aldaar, is gepost. Zocals men zich herinneren zal, heeft mr. Roobol le Arnhem in October van het vorige jaar de justitie in gebreke gesteld, omdat zij aan dezen brief onvoldoende aandacht zou hebben geschonken wat toen door mr. Cnopius werd ontkend waarna min of meer ten gevolge van de in menging van den minister van justitie, dr. Hesselink opdracht ontving, het onderzoek naar den a-noniemen schrijver aan te van gen. Naar uit het rapport blijken zou, is dr. Hesselink tot de conclusie gekomen, dat bedoelde anonieme brief geschreven meet zijn door W. Collé, een der gebroeders, wiens naam echter tot dusverre in de Cu- lemborgsche moordzaak niet is genoemd. INBRAKEN. Door een bloedspoor opgehelderd. In den nacht van Zaterdag op 'Zondag j.l. ontdekte een surveilleerende agent van politie te 's-Gravenhage, dat in het portiek van den sigarenwinkel van den heer J. op de Nieuwe Haven 334, een plas bloed lag. Bij nader onderzoek bleek, dat er van daar af een bloedspoor liep langs de N. Haven tot aan de Hekelaan. De agent be- greep, dat er iets bijzonders aan de hand moest zijn en liep terug naar den winkel. He zag toen, dat een ruit van de winkeldeur verbrijzeld was. Hoewel het glas van een behoorlijke dikte was, bevond zich een groot giat ongeveer 20 centimeter boven het slot. Aan den binnenkant van de deur stak de sleutel in het slot, zoodat de in breker, die daar geweest moest zijn op deze wijze gemakkelijk had kunnen binnenko men. De agent ging naar binnen en vond daar alles in wanorde. De geldlade stond op de toonbank. Nu werd de Justitieele dienst gewaarschuwd waarna een paar re chercheurs verschenen, die tevens een on derzoek instelden in een vertrek, achter den winkel gelegen. Daar vonden zij een schrijfbureau open staan, waarvan alle la den en kastjes waren uitgetrokken. In den winkel lagen glasscherven, zoodat kon worden vastgesteld, dat de ruit was inge drukt. De bewoners werden vervolgens gewekt. Zij hadden van een en ander totaal niets gehoord. De heer J. was om 1 uur naar bed gegaan, nadat hij alles in orde had bevon den. Er bleek bij onderzoek, dat ongeveer 10 gulden aan wisseldgeld uit de toonbank- waarschijnlijk de moordenaar was, dood of stervend aan den voet van den koker moest liggen. Ik snelde de trap af, de beu ken door naar het sousterrain. Jamieson was mij al voor geweest en de deur naar beneden was open. Liddy stond in het mid den van de keuken en hield een braadpan in de hand, bij wijze van wapen. Ga niet naar beneden, gilde ze toen ze zag, dat-ik naar de keldertrap liep, dce het niet, juffrouw Rachel. Die Ja mieson is er al. Er komt niets dan ellende van als je geesten nazitze voeren u naar bodemlooze putten en zoo I O juffrouw Ra chel ga niet.... Maar woordenstroom werd gestuit door de verschijning van den detective. Bij twee treden tegelijk liep hij de trap op, zijn ge zicht wa3 vuurrood en had een nijdige, te leurstellende uitdrukking. Alles is gesloten, zei hij woedend. Waar is de sleutel van den waschkelder 'i Die moet in de keuken zitten, zei Liddy. Ga dan mee naar beneden en doe alie lichten aan. Zo trachtte te protesteeren, maar ik nam haar bij den arm en ze moest mee, of ze wilde of niet. Ze draaide de lichten en wees naar een dei Dat is de deur, zei ze norsch, de sleutel steekt er in. Maar de sleutel stak er niet in. Jamie- son beoroefde zijn krachten op de deur, maar die was van stevig hout en goed ge sloten. Toen bukte hij zich en begon met het eind van een pot'ood in het sleutelgat te morre'en. Teen hij weer overeind kwam, was zijn gezicht een beetje opgeklaard. lade was verdwenen. Bovendien werd een partij sigaretten ontvreemd. Het ging er nu maar om, den dader spoe dig in handen te krijgen. Het was duide lijk, dat die vrij ernstig verwond moest zijn, te oordeelen naar het groot e bloed verlies. Zoo kwam de agent er tce inrich tingen te vragen aan den Geneeskundigen Dienst. Inderdaad was daar omstreeks 4 uur iemand geweest, die gewond was aan zijn rechterpols en hand. De man had op gegeven te zijn genaamd Jansen, wonende Hoefkade 146. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat Jansen op dat adres onbekend was. Omstreeks 5 uur zag men op de N. Haven een be kende van de politie loopen, zekeren A. J. P., wonende op No. 116. Hij droeg zijn rechterarm in pen verband. Hem werd ge vraagd, of hij rms bij den Geneeskundigen Dienst was gefeest. Het antwoord luidde bevestigend en ook erkende hij, dat hij zich had laten verbinden onder den naam van Jansen, Hoeftg.de 146. Van de inbraak zeide hij niptp «f te weten, maar natuur lijk werd hij Kg"rokend en ter beschik king gesteld van commissaris Paré. Intusschen had één der rechercheurs ontdekt, dat aan de onderzijde van het gat in de ruil een stukje huid k'eefde. Dit werd in beslag genomen en gaf aan den commissaris aanleiding een onderzoek te doen insiollen door dr. Rochat van het ge meenteziekenhuis om te deen uilmaken of het stukje huid ook kon zijn van den aan gehoudene. Het resultaat was, dat dit laat ste ongetwijfeld het geval was. De geariesl eerde is rce:'s verscheidene malen wegens diefstal en inbraak veroor deeld. Hij is schilder van beroep en ver dient een gced weekgeld. Hij maakt echter nogal gebruik van sterken drank, zoodat er fiiet genoeg geld schijnt over te blijven cm zijn vrouw en drie kinderen te onder houden. Hij ontkent, zooals reeds gezegd, en geeft als oorzaak van zijn verwonding op, dat hij aan het vechten is geweest op den Schcveningschen weg met twee onbekende Scheveningers, die een flesch jenever had den. Zij boden hem een slok aan, maar toen P. eenmaal de flesch aan den mond had, wilde hij deze hee'emaal leeg drinken. Dc Scheveningers trokken hierop de flesch uit zijn handen en gaven hem er een klap mede op de hand met als gevolg deze ver wonding. Hij was de kerels gevolgd tot ver in de Keizerstraat, maar was hen daar kwijt geraakt. Hcewel P., als hij wordt aangehouden, steeds een onwaarschijnlijk verhaal op- discht, is op den Scheveningscben weg nog INGEZONDEN MEDEDEELING. De deur is van binnen slot gedaan, zei hij fluisterend. Er moet iemand acu ter zitten. Genadige goedheidhijgde Liddy en ze draaide zich om om het hazenpad te kiezen. Liddy riep ik. —Ga onmiddellijk in huis kijken wie mankeert we zullen dit raadsel onmiddellijk oplossen. Meneer Ja mieson, als u hier blijft, zal ik naar de tuinmanswoning gaan om Warner, onzen chauffeur te halen. Aan Thomas zouden we niet veel hebben. Misschien kunt u samen de deur forceeren. Dat is een goed idee, gaf hij toe, maarer zijn natuurlijk vensters in den waschkeMer. En niets zal degecn die er in zit weerhouden om daardoor weg te ko men. Sluit U dan de deur boven aan de kel dertrap, stelde ik voor, en ga builen de wacht houden. Aldus werd besloten en ik verheugde mij er al op, dat het geheim van Sunnyside sjoedig opgelost zou worden. Ik rende het huis uit, in de richting van de oprijlaan. Juist toen ik bij den hoek was, botste ik te gen iemand aan, die even verschrikt scheen als ik. Ik deed een paar pasen achteruit en' Gertrude en ik herbenden elkaar. Lieve goedheid, tante Ray, riep zé onthutst, wat is er aan de hand Er zit iemand in den waschkelder op gesloten, zei ik hijgend. Ten minste, als ie niemand het grasveld hebt zien overste ken of om het huis hebt zien loopen. Ik geloof, dat we allemaal door een soort detective-koorts bezeten zijn, zei Gertrude vermceid, neen, ik heb nie mand gezien, behalve den ouc'en Thomas, die er uit zag aisof hij de zilverkast ge- UIT DE RADIO-WERELD D^igramrr.a's voor Donderdag 30 Januari Hilversum: Tot 6 uur: 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitsluitend N. C. R. V.-uitzendingen. 8.159.30 Concert. 10.0010.30 Zang door Daraeskoortje. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.00—11.30 Lezen. 11.3011.45 Gramofoonmuziek. 11.4512.30 Voor de landbouwers. 12.302.00 Concert Viool, cello en piano. 2.002.35 Utz, voor scholen. 2.45 Cursus Fraaie Handwerken. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.45 Lezing over: Over zielkundige in vloeden op het proces van de ziekte (VIII). 5.456.30 Orgelconcert. 6.306.40 Koersen. 6.407.10 Lezing over: „Ferzen fan a Fryske stritd". 7.107.40 Lezing over: Methodische toepas sing der muziek bij de behandeling van onge- 7.408.10 Cursus Maleisch. 8.109.1. Feestconcert. Chr. Gem. Koor, so praan, alt, tenor en bas, strijkje. 9.159.45 Gramofoonmuziek* 9.45 Voortzetting concert. Na afloop Persberichten. 11.00 Sluiting. Huizen, 1875 M. 10.000—10.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO Kwart. 2.003.00 Gramofoonmuziek. 3.003.30 Half uur voor de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Spreker Ir. A. Nolst Tre- nité. Onderwerp: Verf, vernis en wat daar mede verband houdt. 3.304.00 Gramofoonmuziek. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.306.45 Concert door het Omroeporkest. 6.457.15 Landbouwhalfuurtje. Spreker: H. J. van Leusen. Onderwerp: Ruilverkaveling 7.157.45 Fransch: Gevorderden en con versatie. 8.018.15 AVRO. Radio Tooneel, Studio opvoering van „Kabinetscrisis in Luilekker land". Bewerkt naar een fragment uit „Der Schlüssel des Himmelreichs" van Aug. Strind berg, door James Yoland. 8.15 Aansl. van het Concertgebouw te Am sterdam. Het Concertgebouw-Orkest o. 1. v. Dirk Fock. In de rustpoos: Van en over Cha- rivarius, door G. van den Burg. Na afloop van het concert: Persber. Daarna: Aansl. van het Carlton Hotel te Amsterdam. Ensemble Lis- monde. 12.00 Sluiting. Daventrv, 1554.4 M. 10 35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. oen onderzoek ingesle'd naar eventueele bloedsporen. Er is echter niets gevonden en het moet uitgesleten worden geacht, dat hij zich met zulk een verwonding daar zou hebben bevonden zonder de straat te besmeuren met bloed. De aangehoudene gaat morgen naar het Huis van Bewaring. Brutale inbraak. Gisternacht beeft men zich dooi* inldim- ming toegang verschaft tot het café van G. T. W. aan den Bergweg te Rotter dam. Een ruitje van een tuimelraam werd kapot geslagen, waarna de inbreker de knip van dit raam aan de bnnenzijde kon bereiken en zoo het raam openen. Met be hulp van een breekijzer werd vervolgens het kasregister geforceerd. Een bedrag van 590 gulden wordt er uit vermist. De inbre ker heeft het café ongemerkt kunnen ver laten. Internationaal zakkenroller gesnapt. Reeds een paar maal had men er in de Princess© Schouwburg te Dan Haag last van gehad, dat de bezoekers klaagden over het verdwijnen van taschjes en geldbeur zen. Ondanks alle maatregelen slaagde men er niet in zelfs maar een vermoeden te krijgen van den dader of de daderes. Het personeel kreeg instructies om extra scherp uit te kijken, maar eigenlijk waren die bevelen overbodig, want er ontstond plunderd had. Maar wat hebt u in vredes naam in den waschkelder opgesloten? Ik heb geen tijd om het je uit te leg gen, antwoordde ik haastig, ik moet direct Warner uit de tuinmanswoning ha len. A's je bent uitgegaan om te wandelen, deed je beter je overschoenen aan te trek ken. En terwijl ik dit zei, zag ik dat Ger trude hinkte niet erg, maar toch zoo, dat ze slechts langzaam vooruit kwam. Het loopen schesn haar ook pijn tc doen. Je hebt je bezeerd, zei ik scherp. Ik ben over een steen gevallen! Ik haastte mij verder de oprijlaan af. De iuïnmans- tevens portierswoning lag op eenigen afstand van het huis tusschen hoog geboomte op het punt, waar de oprij laan op den grooten weg uitkwam. De in gang werd gevormd door twee groote, wit te stcenen pilaren, maar de daaraan beves tigde ijzeren hekken, die vroeger gesloten waren en door de portier geopend werden stonden nu steeds open. In dezen tijd van auto's was het te lastig de hekken steeds maar open en dicht te doen. Dc portierswoning op Sunnyside werd ook gebruikt ter aanvulling van het be- diendenverblijf op het heerenhuis, het was er even comfortabel ingericht en liet was er oneindig veel gezelliger. Terwijl ik de oprijlaan aflieo, bras ik mij het hoofd met de vraag wie Jamieson in den kelder gevangen kon hebben gezet. Zouden wij iemand vinden, die gewond was? In ieder geval was de gevangene in staat geweest de deur aan den binnen kant te sluiten, Als de vluchtering van bui ten kwam, hoe was hij dan in huis geko men? A's het een huisgenoot was, wie zou het dan zijn? En teentoen welde op eens een ontzettende gedachte in mijn 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. P. Elsley (sopraan). G. Trot ter (viool), L- Grindrod (piano). I.202.20 Orgelconcert door R. Foort. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.20 Vesper u. d. Westminster Abbey. 4.05 Concert. M. Sotham alt), H Mackay (tenor), Ibstrumentaal Kwintet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.55 Marktberichten. 7.00 Cello-recital door I. James. 7.207.40 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Piano-recital door S. Munn. 8.20 „Huntingtowcr". Naar de novelle van John Buchan, door T. P. Maley. 10.05 Nieuwsber. 10.25 Lezing. 10.4012.20 Dansmuziek. „Radio-Pari s" 1725 M. 12.502-20 Gramofoonmuziek. 4.05 Dansmuziek. 4.35 KLnderuurtje. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert. Vocale en instrumentale so listen. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.45 Gramofoonmuziek. II.3011.50 Concert op Wurlitzer, orgel. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orkestconcert. 4.505.50 Concert. Saxophoon, tenor. 7.20 „Das Nachtlager in Granada". Roman tische Opera in 2 bedrijven van Kreutzer. Daarna tot 11.20: Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.00400 Orkestconcert en declamatie. 4.005.00 Kinderuurtje. 7.359.35 Concert Orkest en zanger. 9.5012.20 Dansmuziek. B r u s s e 1, 508 M. 5.20 Dansmuziek. 8.20 Her-uitz. van het concert vanuit het Concertgebouw te Amsterdam. Z e e s e n, 1635 M. 6.1510.05 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.1512.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 1.303.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Berlijn, 4.507.50 Lezingen, 7.50 „Der arme Jonathan". Operette in 3 bedrijven. Muziek van Carl Millöker. 9.50 Dansles. Daarna tot 11.50: Dansmuziek. een soort van wedstrijd in het opsporen van dien Schouwburgrat. Maandagavond weer stonden juffrouwen uit de vestiaires tijdens de pauzo op den loer en werkelijk, daar zag een der dames, dat een als heer gekleed persoon, van wien men nooit zou gelooven, dat hij tot zulk „werk" in staat was, (hij was n.l keurig in smoking gestoken en clean shaven) zijn hand gestoken had in den zak van een an deren bezoeker. Onmiddellijk waarschuwde de juffrouw den secretaris van den heer Hugo Helm. Do heer Teunissen snelde toe en greep den boosdoener aan, die zich he vig verzette. Het baatte hem niet. Onmid dellijk werd om de politie gebeld om den zakkenroller in te rekenen. De zakken in de jas van zijn 6moking bleken geheel op het bedrijf te zijn inge steld. Zij bestonden n.l uit drie deelen. Het eerste deel was een gewone zak, maar daaronder zat een zak zonder bodem, die via de loszittende binnenvoering van de jas hem in staat 6telde, net te doen alsof hij de hand in den zak had, maar tooh er mee op verkenning in andermans zak lo gaan. Bovendien was er nog een derde in gang in den zak, die uitmondde in do broekspijp, die dus ook door een zakken rollerscoupeur moet zijn ontworpen. De zakkenroller bleek een Roemeen te zijn, die er zijn werk van maakte op de stations, in de hotels en in de schouwbur gen te werken. geest op. Gertrude en haar verstuikten en kel! Gertrude, die'langzaam de oprijlaan kwam af hinken, terwijl ik overtuigd. wd«, dat zij in bed lag. Ik trachtte deze gedachte nit mijn her sens te bannen, maar te vergeefs. Als Gertrude de geheimzinnige persoon op de wenteltrap was geweest, waarom was zij dan voor Jamieson op de vlucht gegaan? In ieder geval degeen die zich onzicht baar had willen maken voor den detective en do bewuste deur was ingeloopen, moest iemand zijn die niets van do aanwezigheid van dien koker wist. En van het bestaan daarvan op die plaats had mijn nichtje evenmin iets geweten als ik. De zaak werd hoe langer hoe geheimzinniger. Welke be trekking bestond er tusschen Ha'sey en Gertrude en den moord op Arnold Arm strong? Maar van welken kant ik de zaïu; ook bekeek, telkens scheen iets er op to wijzen, dat er een of ander verband moest zijn. Aan het eind van de oprijlaan liep de weg in een hellende,langwerpige bocht om de tuinmanswoning heen. De lichten uit het huisje twinkelden vroolijk tusschen de hoo rnen en in een bovenkamer zag ik schadu wen bewegen alsof iemand rondliep met een lamp in de hand. Ik liep onhoorbaar doordat ik pantoffels aan had en net voor het huis kwam ik voor de tweede maal dien avond met iemand in botsing. Ik liep nameliik tegen een man in een lange jas aan, dio in do schaduw aan den kant van de oprijlaan stond, met zijn rug naar mij tce. Hij stond naar de verlichte vensters te kijken. Alle dnive'sriep hij woedend terwijl hij zich omdraaide. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5