RECHTZAKEN STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING LAATSTE BERECHTEN Agenda TELEGRAMMEN DINSDAG 28 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 daarin 7.ijn vastgelegd, verleonen het werk oen blijvende waarde. Bij vergelijking met het in 1909 door Dr. H. van Gulik in een gelijksoortige uitgave verzamelde materiaal kan voorts een duide lijk beeld worden verkregen van de ont wikkeling van do bereidingstechniek in de tussehenliggeude periode. Daar het ver slag bovendien antwoord geeft op verschil lende vragen die in <le bedrijfspraktijk op komen, zullen allen die daarmede regelma tig in aanraking komen goed doen van do resultaten dezer onderzoekingen kennis te nemen. Het boek is voor den prijs van 1.ver krijgbaar gesteld bij do Algemeene Lands drukkerij te 's-Gravenhage en kan ook wor den besteld bij de plaatselijke postkanto ren. Groote Aalsmeersche Bloemententoon stelling. Thans is bepaald, dat de Groote Aals meersche Bloemententoonstelling, wel%e zal worden gehouden in het nieuwe ge bouw van de Coöperatieve Veiling Vereeni- ging „Bloemenlust", zal gehouden worden van 1 tot 5 April a.s. De tentoonstellings ruimte beslaat 3200 M2. De inzending is uitsluitend toegestaan aan Aalsmeersche kweekers en exporteurs, met dien verstan de, dat indien mogelijk eventueel overge bleven ruimte zal worden beschikbaar ge steld aan nieuwigheden op gebied van bloemen en planten, zoowel uit binnen- als buitenland. Op het gebied van nieuwighe den is deze tentoonstelling dus internatio naal. e Een cere-comité, alsmede een jury, zal. worden samengesteld, waarin eveneens cenigc buitenlandschc autoriteiten op dit gebied zullen zitting hebben. HAAGSCHE RECHTBANK. Overtreding visscherijwet. De Haagsche rechtbank heeft vandaag uitspraak gedaan in de zaak tegen J. A. C. A. E., inspecteur der lichtfabrieken te Leiden, die door den Kantonrechter aldaar, wegens overtreding van de Vis scherijwet, in casu het visschen op snoek in een bij ministerieelc beschikking ver boden tijdvak, op snoek ajet een hengel, geaasd met visch, is veroordeeld tot 1 subs. 1 dag hechtenis. De rechtbank achtte het vonnis op vol komen juiste gronden gewezen en verwierp evenals de kantonrechter het door de verdedieing aangevoerd verweer ten be- tooge, dat het feit niet strafbaar zou zijn. Met een stoel doodgeslagen. De rechtbank te Arnhem veroordeelde lieden H. R. T. ter zake van doodslag op den 72-jarigcn v. V. te Nijmegen, dien hij met een stoel had gedood, tot 4 maan den gevangenisstraf. De eiscli was 2 jaar. HET ZESDE LUSTRUM DER V. V. S. L. De receptie. Na dé officieele opening der lustrum feesten, waarbij ook Prinses Juliana, vrij wel alle Leidsche hoogleeraren en "hunne dames, alsmede de besturen der verschil lende studentencoroora aanwezig waren heeft het bestuur der V. V. S. L. gisteren in het clubgebouw aan het Rapenburg re ceptie gehouden. Vrijwel alle zalen prijk ten met tal van kleurige bloemstukken, welke het bestuur van verschillende zijden waren aangeboden. Onder deze bevond zich een groote bloemenmand met witte serin gen en aronskelken, voorzien van een blauw lint met in goud do initialen „W." en ,.H." een geschenk van H. M. de Ko ningin en Z. K. H. Prins Hendrik. Ook tal van geschenken'mocht het be stuur in ontvangst nemen. De echtgenoot en der professoren en lectoren hadden een „zitje", een tafel met eenige fraaie stoelen geschonken, terwijl ook overigens tal van 'geschenken tot aan kleeding van het gebouw waren ontvan gen. Onder de zeer velen, die hun opwachting bij het bestuur kwamen maken, ncemen wij o.a. Prinses Juliana met haar studievrien dinnen, liaron Baud, Kamerheer van dc Prinses, J. O. barones van Sytzama adj., en mej- A. L. Schoch, directrice van do particuliere zaken van prinses Juliana, verder mr. P. E. Briët, curator der Leidsche Universiteit, en mr. P. J. Idenburg, secre taris van curatoren, prof. dr. N. van Wijk, rector-magnificus, en prof. dr. J. Ph. Vo gel, secretaris van den academischen se naat, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, oud president-curator der Leidsche Universi- eit cn oud-burgemeester van Leiden, mevr de Gi'sc'aar, mevr. van de Sande Bakhuy- zenGericke, cchtgen. v. d. burgemees ter tevens president-curator, tal van hoog leeraren en lectoren met hunne dames, af gevaardigden van het Leidsch Studenten- Corps, van den Bond van Leidsche Studen ten, van de R.-K. Studentenvereeniging Sanctus Augustinus, van de theologische, l>hiio-ophische, lilterarie en vercenigde fa culteiten, van de Indologcnvorecniging, van sociëteit Minerva, van Njord, van S.S.R. hei Dietsch Studenten verbond, de N.C.S. V., Almanak redacties, leidsch Studenten- toonoel, Lustrumóommissies, Sempre Cres cendo, V.C.S.B., mevr. Kamerlingh Onnes, mevr. v. d. Vlugt, mevr. van Eysinea, aan wie de praeses verzocht in het bijzonder den dank te willen overbrengen voor hét geschenk van de echtgenooten der lioog- leeraren, benevens tal van reünisten, eere leden en leden der V.V.S.L. Verder G. Ie Poolc, luitenant-kolonel, garnizoenscom mandant, majoor J. E. Haitsma Muiier en aijn adjudant, kapitein van der Hout na mens het Ge regiment veld-artillerie, en tal van anderen. Verschillende toespraken werden gehou den, welke door dc praeses der V. V. >S„ mej. A. A. P. Couvée, werden beantwoord. Damesleden der V. V. S. L. dienden tij dens dc receptie vcrverschingen rond. De gala-voorstelling. Na afloop der receptie begaven de leden der lustrum vierende vereeniging cn hare gasten zich in extra trams naar den Haag, waar in het Gebouw voor K. en W. een gala-voorstelling plaats had. Door de too- neelclub V. V. S. L. werd, met mede werking van het Leidsch Studententooneel opgevoerd Week-End" van Noel Coward, blijspel in drie bedrijven. De regie berustte bij Louis van Gasteren. De gehee'.e Konink lijke familie woonde de voorstelling bij, hetgeen voor dc praeses der vereeniging aanleiding was or op te wijzen hoe de/.e onderscheiding door haar vereeniging werd gewaardeerd. De avond, met al het universitaire gala bij zulke gelegenheden gebruikelijk, bracht het ongewone feit, dat dc Koningin, de Koningin-Moeder en de Prins in de hof- loge hadden plaats genomen, Prinses Ju liana temidden van haar medestudenten. Bij het binnentreden der vorstelijke gasten werd het Wilhelmus uit volle borst aan geheven. Van de voorstelling mag gezegd worden, dat de leden der looneelclub van de V.'Y. S.L. cn van het Leidsch Studententooneel' allen met toewijding gespeeld hebben en dat de ontvangst van het stuk allerharte lijkst was. De rollen zijn vervuld door dc dames Dies Adam, Kiekie Leenmans, Gen Stelling, Wil Kluitman en Ettic Derm out en door de heeren J. de Blieck, P. F. J. de Kok, W. M. Gunning en H. A. R. Schuit. Na het slotbedrijf zijn ettelijke bloem stukken en kransen opgedragen en is door verscheidene representanten van broeder en zustervereenigingen (het Leidsch Stu dentencorps, den Bond van vereenigingen van vrouwelijke studenten, St. Augus-tinus enz.) het woord gevoerd. De eerste dag van het lustrum ig op deze wijze waardig besloten. Het programma van heden en morgen. In tegenstelling met de feestelijkheden van gisteren zal dc buitenwereld van de festiviteiten van heden en morgen weinig kunnen bemerken, aangezien ze groofcen- deels in intiemen kring worden gevierd. Vanmiddag om 1 uur begon in de groote Stadsgehoorzaal een officieele feestlunch, gevolgd door cle uitreiking van den lustrum almanak en prestaties van verschillende leden. Vanavond te halfnegen vindt in liet Club gebouw een avondfeest plaats, terwijl de foyer en de groote Stads-zaal ir beslag ge nomen zijn door het officieele bal. Prinses Juliana neemt alleen aan het avondfeest in het clubgebouw deel. De dansmuziek in de Gehoorzaal wordt verzorgd door de bekende „Keytown-Melo- dians" en „The Resonance Boys". Morgenmiddag te halfdrie is er in de Gehoorzaal een theemiddag gearrangeerd, voorafgegaan door do opvoering van „Een dag vol verrassingen", van mej. N. Farens- bacli, lid der V. V. S. L. en muzikaal opge luisterd door het Klein Symphonie-orkest van de Kon. Militaire Kapel onder leiding van den kapelmeester D. F. Bandek Te halfnegen wordt in den Leidschen Schouwburg, uitsluitend voor genoodigden, door het gezelschap van Fritz Hirsch écu opvoering gegeven van de operette „Die Fledermaus" van Johan Strauss. Na afloop trekken reünisten cn leden onder belichting van fakkels in optocht naar de Stadszaal en wel in de volgende route: Oude Vest, Turfmarkt, Princessckade, Kort Rapenburg, Boom-, Bloem-, Aal- cn Vischmarkt, Koorn- brugsteeg, Breestraafc, Gehoorzaal. Het Leidsch Politiemuziekgezelschap verleent wederom zijn zeer gewaardeerde medewer king. In de Gehoorzaal vindt dan hot slotsou- per, de prijsuitdeeling en de sluiting van het lustrum plaats. De lustrum-almanak. Hedenmiddag werd de Lustrum-Alma nak uitgereikt. Het uiterlijko verschilt wei nig van vorige uitgaven. Alleen de naam „Lustrum" op den omslag geeft de ver andering aan. De uitgave is als steeds keurig verzorgd door de N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo. De inhoud is als steeds van gevarieerde samenstelling. Het voornaamste is wel le lustrumrede van mej. Couvée, gisteren uit gesproken en een „Herinnering" van mevr. mr. Eerdaeck-de Waal, eerste praeses der V. V. S. L. Telegram van H. M. de Koningin. Bij het bestuur der V. V. S. L. is nameus H. M. de Koningin van haar particulier secretaris, baron van Geen een telegram met gclukwenschen ingekomen ter gelegen heid van het zesde lustrum, waarbij tevens de beste wcnschen voor den verderen bloei der vereeniging werden uitgesproken. Mr. J. A. v. d. Stok. Mr. J. A. van der Stok, hoofdambtenaar ter gemeentesecretarie alhier is in de gis terenmiddag gehouden vergadering van B. en W. benoemd tot referendaris en plaatsvervangend gemeente-secretaris, al hier. Dr. J. W. Loos. Dr. J. W. Loos, aan de universiteit al hier toegelaten als privaat-docent in de eerste hulp bij ongelukken, zal zijn lesseii aanvangen met het houden eener'openba re les op Vrijdag 21 Februari, des namid dags te 3.45 uur in de collegekamer van prof. Zaaijer, Academisch Ziekenhuis, Boerhaavestraat. Ruim Baan. Voor een overvolle zaal heeft het dames- en kinderkoor „Ruim Baan" g'steravond in de concertzaal „Concordia'* een liefda digheidsuitvoering gegeven ten bate, van het R. K. Huisvestingscomité. Zooals gezegd is dezen avond de belang stelling overweldigend geweest en heeft dit gevoegd bij de zeer goed geslaagde op voering zeer veel tot het succes bijgedra gen. Begonnen werd met de kindcroperettc „Goudmuiltje", een kindersprookje in twee bedrijven van het bekende genre. Een verdwaalde prinses, een koningszoon, die in een vogel veranderd is en later hulp komt brengen, dwergen en heksen, engel tjes enz. Door de kinderen werd deze operette alleraardigst ten tooneele gebracht: een woord van hulde komt daarbij vooral toe aan de vier hoofdpersonen, Gouduiirltje, de Prins, de Elfenkoningin en de Heksen- koningin. Voor de pauze werden door mej. Swarfc en den heer van Deene, als afgevaardigde van het R. K. Huisvestingscomité bloemen en geschenken overhandigd aan mej. M. van den Vijver, die de geheele uitvoering liad voorbereid en bij de kinderen ingestu deerd en tevens aan mej. Carola Albrecht, die als piano-acccmpagnatrice zoo getrouw en geduldige medewerking hadden ver leend. Om vooral bij de kleinen met aan een tooneeluitv'oering gepaard gaande zang, zooals bij een operette het geval is, zoo iets te bereiken, als gisteravond te zien en te hooren werd gegeven, dat voreischt een groote kennis en een groot geduld. De heer van Deene sprak nog een pro pagandistisch woord voor het R. K. Huis vestingscomité en dankte alle afwezigen voor hun tegenwoordighe'd, die een steun beteekende voor genoemd comité. Na de pauze werd een boerentafereeltje opgevoerd door de oudere leden van „Ruim Baan". Dit boerentafereeltje bestond uit aardige zang van bekende boerenliedekens, als „Naar buiten", ,,'t Smidjen", ,,'t Kwe zelken" enz., hier en daar begeleid met een #ardige dans. De pianobegeleiding hiervan werd verzorgd door mej. J. M. Busehgens. Ook deze opvoering had zeer veel succes, zoodat „Ruim Baan" »n speciaal mei. van der Vijver op een succes- vollen avond kunnen terugzien. B. en W. dezer gemeente hebben he denmorgen op het bureau van gemeente werken aanbesteed het leveren van 77.600 stuks Zv.eedseho granietkeien en van 1600 M. hardsteenen of granieten trottoirban den in twee perceelen. Er waren 20 in schrijvers. Laagste inschrijver was de N.V. Mij voor Bouw- en Wegenmateriaal, Rot terdam. Deze firma had ingeschreven voor granietkeien met, een bedrag van 234.90, voor trottoirbanden met een bedrag van 4.90. De gunning is aangehouden. Do Mij. voor Ned. Letterkunde .houdt Vrijdag 7 Februari haar gewone maande- lijksche vergadering in het Nutsgebouw al hier. Als spreekster zal optreden mevr. Ina BoudierBakker uit Utrecht met liet onderwerp: „De menschenziel in het sprookje". Bij gelegenheid van de cere-pvomotie van Prinses Juliana a.s. Vrijdagmiddag zal het Rapenburg tusschen- Nonnosteeg oil Doelensteeg des middags tusschen 3 cn t uur voor alle verkeer zijn afgesloten. Ondertrouwd: C. L. R umkc jm. oi j. cn B. Bakker jd. 31 j. J. J. Regeer jm. :2 j. cn M. J. Verlind jd. 20 j. A. M. W. Pitlo jm. 24 j. en P. Kors jd. 21 j. I. Trouwec jm. 28 j. en F. Masurel jd. 24 j. J. Philippo jm. 30 j. en S. C. Ponnner jd. 28 j. P. v. d. Bosch jm. 27 j. en A. R-oei- stra jd. 23 j. DE MOORD ONDER LEIDSCHENDAM EEN 35-JARIGE HAGENAAR GEARRESTEERD. Door de Haagsche politie is Vrijdag avond te Den Haag gearresteerd de 35-ja- rige J. B., wonende daar ter stede, die verdacht wordt van den moord op den koopman v. d. Drift uit Voorburg. Dc man is in het Huis van Bewaring in gesleten. Hij ontkent echter alle schuld. De politic volgt nog een ander spoor, dat in verband staat- met deze arrestatie. SASSENHEIM. De tuin voor de kerk. Woensdag zal een begin worden ge maakt met den nieuwen aanleg van den tuin voor kerk en pastorie, die door den afbouw der kerk een onoogelijk aanzien had gekregen. Het eigendom der pastorie zal van den straatweg worden afgesloten dool* een gesmeed ijzeren hek op steenen voet e.n met steenen steun-zuiltjes, afge dekt met- granietplaten. Het thans be staande groote inrijhek gaat verdwijnen, en wordt vervangen door twee openingen auto's zal een parkeerterrein worden aan gelegd plaats biedend voor minstens 20 auto's. Ook bestaan er plannen een over- in het nieuwe hekwerk, een voor de voet gangers en een voor de auto's. Voor de dekte fietsen-bewaarplaats te maken. Het plein voor de kerk zal worden bestraat. Dc tuin voor kerk en pastorie zal wor den aangelegd in gazons afgewisseld met heester-bosschages. Naar de pastorie komt een oprijlaan met een in- en een uitgang voor de auto's. De aanleg van den tuin is opgedragen aan de bekende firma Van Empelen te Heemstede. NOORDWIJK. Volksbond. Dat do afd. van den R.K. Volksbond zich in een gezonde bloei mag verheugen, spreekt wel uit het feit, dat, waar men voorgaande jaren een tweetal feestavonden voor do leden gaf, men nu genoodzaakt was, een drietal avonden te reserveeren,, om alle loden en luiisgenoo- ten in cle gelegenheid te stellen, dc reeds lang verbeide feestavonden te kunnen bij wonen. Maandagavond werd dan de eerste avond gegeven, waarbij tegenwoordig wa ren de hoogeerw. lieer Deken, de weleerw, hoeren kap. W. Nijssen, geest, adv., kap. C. J. Hesp, patronaat tsheeren en bestuur ders der Gezellenvereeniging. De voorz., dc heer A. C. Meijer, opende dezen eersten feestavond met een woord van welkom tot de eerw. heeren, genoodig den en leden en al klonk het dan iets on gewoon, dat op een feestavond een treur spel zou worden vertoond, spr. twijfelde er niet aan of allen zouden een niet alleen aangenamen doch ook een leerzamen avond hebben en verzocht aller aandacht bij het spel, hetwelk de R.-K. Tooneelver- eeniging „Alberdingh Thijm" ten gehoore zal brengen. Ingekomen was een schrij ven van verhindering van den zeereerw. zeergel. heer dr. Wagenaar, wegens onge steldheid. De voorz. memoreerde met dank baarheid dc medewerking van r,r Wo™. naar en spoorde allen aan, den eerstvol- genden cursusles van Zijneerw. bij te w<■>- nen. Voorts deelde de voorz. mede, dat men, uitgaande van dc Cer.tr. Volksbond, in 1929 was begonnen met het z.g. schoolsparen. hetwelk reeds goede ingang heeft gevon den, zoodat Ihans aan ruim 50 jongens een boekje is verstrekt geworden; op 10 en 11 Maait een filmavond zal gegeven worden ten bate van Herw. Levenskracht, in sa menwerking met Wit Ge.'e Ksuis. Spr. hoopte, dat allen deze avonden zouden be zoeken, opdat het sehoone werk van Herw. Levenskracht niet alleen meerdere be kendheid, doch ook meerderen steun zal krijgen, vooral nu is dit zoo noodig, waar tiien een geheel nieuwe stichting zal plaat sen te Bilt hoven. Na- dit openingswoord wenscht spr. allen een aangenamen avend. Alvorens de loo neelclub aan het woord kwam, verkreeg de geest, adv., leap. W. Nijssen het woord, die als onderwerp had gekozen „De Pers". Het is echter jammer dat dit machtig mid del niet alleen aangewend wordt ten goeae doch ook ten s'echt-e, door het laten ver schijnen van minder faire tijdschriften en dagbladen, waardoor vele mênschen wor den bedorven. Spr. 'was daarom blij deze avond te mogen spreken over de Pers. Met klem waarschuwde Zijneerw. tegen de z.g. neutrale lectuur, die practisch niet be staat daar het gaat voor of tegen God. De neutrale pers levert een zeer ernstig ge vaar op om te verflauwen in het Kath. Geloof en is zeer gevaarlijk voor de jeugd, zoodat men een onverantwoordelijke daad verricht, als men neutrale lectuur in huis neemt. Temeer daar men te over in do gelegenheid is, zich geede lectuur te ver schaffen, daar Nederland een zeer goede Katholiek dagbladpers" bez^i, welke menig land ons benijdtwaarom er geen enkele reden bestaat, om neutrale couranten in huis te halen. Het is den Katholieken een plicht zich te abonneeeren op een Kath. blad. Met een hartelijk applaus werd deze hel der»: rede van den geest. adv. beloond. Nu kwam aan het woord het tooneelge zelschap „Alberclingk Thijm" uit Haarlem, hetwelk het mocie treurspel in 3 bedrijven opveerde ..Don Garcia Moreno". De rollen van Don Garcia- (G. Nielen) en Polanco (Jan Icar v. Dijk) werden meesterlijk uit gevoerd, waarbij de overigen zich uitste kend aanpastten. Aan allen werd 'een ge notvolle en hoogstaand kunstvolle avonct bezorgd. NOODLOTTIG DRAMA. Moord en zelfmoord. In de Van Mer!errstraat 74 te fs Gra- venhagë heeft zich gisternamiddag een drama afgespeeld, dat twee mensclienle- vens heeft gekost. Daar woonde de oud administrateur C. K. met vrouw en twee kinderen, een jonge man Van 21 en een meisje van 15 jaar. Toen de dochter te ruim vier uur uit school thuiskcerde, vend zij tot haar groo te ontsteltenis het lijk van haar vader, lig gende in een plee bloed en met een revol ver naast zich. Zij snelde weer naar buiten en ontmoette haar broer, die de politie al armeerde. Bij het daarop ingesteld onder zoek vond c'e politie in een ander vertrek het lijk van nfevrouw K„ doorboord door kogels. Gebleken moet zijn, dat men hie te doen heeft met een geval van moord en zelfmoord. K. moet zijn vrouw hebben doodgeschoten cn daarna de hand aan zich zelf geslagen. De heer K. was 54, mevr. K. 53 jaar oud. Als oorzaak wordt aangenomen, voortdu rende twist tusschen bei Je echtelieden ten gevolge van financieele moeilijkheden uit de beurscrisis. Nader kan nog het volgende worden medegedeeld Reeds gcruimen tijd was de verhouding tusschen den heer en mevrouw K. mincler goed en de laatste dagen zelfs zeer ge spannen. Een en ander moet zijn oorzaak vinden in- de financieele moe lijkheden, waarin de familie K. sinds de beurscrisis in October j.l. verkeeide. Een zoon is student aan een der univer- s'teiben, een andere zoon, die 21 jaar oud is was gistermiddag thuis, het jongste kind, een dochtertje van 15 jaar, was naar school. In den loop van den middag stuurde de vader zijn zoon met eenige boodschappen dc stad m. Er waren dus geen andere menschen in huis dan de heer K. en zijn LEIDEN. Dinsdag. Jaarvergadering 3 October-ver- eeniging, Hotel „Den Burcht", 8.15 uur. Dinsdag. Ver. tot bevord. der belangen va;' •Slechthoorenden. Leidsche Volks huis, 8 uur. Woensdag, „De Hanze", „In den Vergul den Turk", 8.30 uur. Woensdag, Dioe. Ver. van R. K. Onderwij- Iers, Hotel Den Burcht, 6 uur. Zaterdag, Zondag, Maandag resp. 5 uur, 6 uur cn. 7 uur, kermis van de R. K. Muziek vereeniging „Perosi", R. K. Volksbond, Steenschuur 15. Avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken. Van. Maandag 27 Jan. tot on met Zondag 2 Febr. a.s. apotheken G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. echtgenootc. Dc woordenwisseling tusschen de beide echtelieden schijnt toen zoo hoog geloopen tc zijn, dat de man een revolver greep cn zijn vrouw doodschoot. Daarna moet hij naar een andere kamer gegaan zijn en heeft daar zich zelf een kogel door het hoofd gejaagd. Uit alles blijkt echter, dat de man te voren reeds het voornemen had op deze wijze een eind to maken aan den moei lijken toestand waarin zijn gezin verkeer de. Niet allleen wijst het wegzenden van zijn zoon daarop, doch ook uit enkele ge vonden brieven is voor de politie kernen vast- t-e staan, dat het drama zich op deze wijze afgespeeld heeft. Toen het 15-jarig dochtertje om kwart over vier uit school kwam vond zij tot hare groote ontsteltenis in de voorkamer haar vader in een groote plas bloed op den grond liggen. Een revolver lag naast het lijk. Het kind ontstelde zoo van dit vree- se'.ijk gezicht, dat zij naar buiten holde, niet wetende wat zij doen moest. Gelukkig kwam toen haar broer thuis en deze ging dadelijk met haar het huis in. Van mevrouw K. bemerkte men niéts en men had den indruk dat deze het huis ver laten had. De zoen waarschuwde dadelijk de poli tie en ook den Geneeskundigen Dienst. De commissaris van politie, afdeeling C', die het onderzoek ter plaatse leidde, liet, toen hij eenigszins op de hoogte was ge bracht van de verhoudingen in het gezin, dade.lijk een onderzoek instellen naar de vrouw. Het. bleek echter al spoedig dat dit niet noodig was. In een kamer, aan de achterzijde van het huis vond men het lijk der vrouw met- twee kogels door haar hoofd. Later in den middag is het parket nog in het huis geweest. De lijken van den heer K. en van zijn vrouw zijn ter beschikking van de familie gesteld. Er bestaat nu natuurlijk voor de justitie geen enkele reden meer tob'bepaalde maatregelen over te gaan. Een langvinger. Een assistent bij de posterijen aan het hoofdpostkantoor te Amsterdam heeft aangifte gedaan van een kastekort van 200.dat vermoedelijk is ontstaan toen een Engelsch sprekend persoon 500.bij hem wilde wisselen en toen hem dit ver steekt- werd,, to kennen gaf, dat hij En gelsch bankpapier wilde hebben. Vermist worden 4 biljetten van 25 en 10 van 10. Gevolgen van een mishandeling? Op 18 Januari jl. is de 66-jarige oud- lioofd brandwacht P. H. te 's-Gravenhagc op de Groote Markt aldaar, na een woor denwisseling door een vrouw uit zijn naas te familie met een bos sleutels mishan deld. Ocgenschijnlijk bekwam dc man slechts onbeduidend leisel. Eergisteren is hij echter in het ziekenhuis overleden. Heden wordt sectie verricht om de doodsoorzaak vast tc stellen. Gisteren de vrouw aangehouden, doch na verhoor op vrije voeten gesteld. Het onderzoek wordt- voortgezet. Zwerverseinde. Uit Heerlen wordt ons gemeld: Gisteren is door de politie in een hooi- mijt onder Benzenrade een lijk gevonden. Het bleek te zijn van den sinds eenige da gen vermisten zwerver S. VERKEERSVLIEGTUIG VERONGELUKT. NEW YORK 2S Januari. (V.D.) Een ver keersvliegtuig op weg van Kansas City naar Wichita is in de nabijheid van 'icfc vliegveld Fairfax omlaag gestort. Vier jiassagiers en de piloot werden op slag ge dood. Het vliegtuig ging bij den val in vlammen op. DE STORM LANGS DE SPAANSCHE KUST. Eischte 40 slachtoffers. LONDEN 28 Januari. (V.D.) Uit Vigo wordt gemeld, dat tijdens den jongs ten storni aan do Noordwestkust van Spanje drie visschersschepen zijn vergaan, waarbij in totaal 40 man verdronken zijn. Ernstig ongeluk. LONDEN, 27 Jan. (V. D.) Ten gevolge van het springen van vier e'.ectriciteits- geleid'.ngen is een man in de lucht gewor pen, waardoor hij ernstig werd gewond.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2