SPORT De Wenteltrap ZATERDAG 25 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE VERIÏENIGING VAN VROUWELIJKE STUDENTEN TE LEIDEN viert op 27, 28 en 29 Januari haar zesde lustrum, welke feesten ook door Prinses Juliana zullen worden bijgewoond. Hierboven 'het bestuur der jubileerende vetee- niging; van links naar rechts de dames M. C. Toser, A. van Traa, A. P. Couvee (praeses), O. A. Mazel en M. S. Andrau VOETBAL. R. K. FEDERATIE. Overzicht. De afgeloopen week bood niet veel voor uitzichten op een flinken wedstrijd-Zon dag, doch niettemin hopen we, dat het vastgestelde programma zal kunnen afge werkt. worden. Het zal toch nog lang ge noeg duren alvorens het einde daar is. Zoo bijv. heelt Leonidas in de eerste klasse E nog drie volle maanden noodig om het programma af te werken en dan mceten "He «Zondagen ook werkelijk be nut worden. Morgen kunnen dc Rotterdammers, wier prestaties na het zoo éclatante begin wel tegenvallen, gemakkelijk winnen van Le nig en Snel, de zwakste ploeg in deze afdeeling. Het begint er bedenkelijk uit te zien met deze Hagenaars, want we rnee- nen terecht, dat de Lissenaars, ondanks zij reeds enkele gevoelige nederlagen hebben ge'eden, toch wel voldoende punten zullen welen te verzamelen om van de laatste plaats weg te komen. Reeds morgen heb ben de Lissenaars daartoe een kleine kans, omdat Graaf Willem toch ook niet tot de sterkste clubs behoort. Een interessante wedstrijd wordt te Loosduinen gespeeld tusschen G. D. A. en H. B. C. Ondanks een hopeloos falen op jl. Zondag beschouwen we G. D. A. toch als een geduchte ploeg, die wel in staat is H. B. C. een punt af te nemen. Verder kunnen zoowel D. H. L. als D. E. M. thuis winnen, resp. van V. V. Z. en T. Y. B. B. In de tweede klasse M gaan de rood zwarte Leidenaars op bezoek bij Blauw Zwart, "t Kan bijna niet anders of dit moet een nieuwe nederlaag voor de Was- senaarsche club worden, die dit seizoen maar niet in goeden vorm kan komen. Teijlingen werkt zich hoe langer hoe meer naar boven en heeft oolc morgen kans op een overwinning, gezien de goede resultaten der laatste weken. In October verloren de Sassenheimers te Rotterdam met 52. Een goede gelegenheid, om thans revanche te nemen. Excelsior zou S. J. C. e. a. een goeden dienst bewijzen, indien zij de Gouwenaars morgen zou kunnen weer staan. S. J. C. tenslotte zal het in Den Haag tegen Graaf Willem wel kunnen bolwerken. We rekenen op een Noordwijk- sche zege. Morgen te 2 uur speelt Teijlingen I te gen Duiven I op het Sporthof te Sassen- heim. De uitwedstrijd in Rotterdam lever de een 52 nederlaag op voor Teijlingen, waarbij zoodanige omstandigheden kwa men, dat dit niet de verhouding was. Wij gelooven dan ook wel, dat het Zondag a.s. voor Duiven nog niet gewonnen zal zijn, hoewel Teijlingen nu eenmaal erg wissel vallig is, zoodat wij met belangstelling de zen wedstrijd tegemoet zien. Teijlingen II trekt om 11.30 vanaf het IC. S. A.-gebouw om dan om 12 uur aan de Essenlaan Lisse III te ontmoeten. De re- serven verkeeren in dezelfde omstandig heden als het eerste elftal. Men weet niet vooruit of zij het bolwerken zullen. Wan neer er een goede geest onder zit dan kan ech'er alles. Wij wachten af. De junioren trekken om 11.30 uur vanaf Sassenheim naar Zoeterwoude om aldaar A. S. O. te ontmoeten om 12.30 uur. Ook deze wedstrijd kan gewonnen worden, mits er niet te licht over gedacht wordt. Allen dragen zorg op tijd aanwezig te zijn! Wedstrijdprogramrra voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. Helios—Caesar; O. V. C.V. V. H.; R. K. O. N. S.—Sitt. Boys. Eerste klasse B. B. V. C.Velo; WüheTminaKoïping; D. E. V.R. K. T. V. V.; UnionGennep. Eerste klasse C. Achilles—Quick3s Heerenberg—V. D. Z.; E. M. O. 8.—P. H.; De Zweef—N.E.O. Eerste klasse D. P. V. C.—E. M. M.; S. D. O.—Limvio* R. Iv. A. V.—L. V. V.; Wilskracht—H.M.S. Eerste klasse E. LeonidasLenig en Snel; G. D. A.H. B. C.; D. H. L.—V. V. Z.: D. E. M.—T. Y. B. B.; LisseGraaf Willem. Tweede klasso M. ExcelsiorD. O. N. K.; TeijlingenDui ven; Blauw ZwartLeiden; Graaf Wil lem IIS. J. C. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag speelt het le elftal om 2 uur we derom op eigen terrein en wel tegen D. H. L. III uit Delft. In den uitwedstrijd te Delft wist A. V. V. de overwinning te be halen. D. H. L. is echter sinds dien tijd vooruitgegaan en daarom zullen de A. V. V.'ers goed deen den tegenstander niet te onderschatten, doch de zaken serieus aan te pakken en wij zijn er dan ook van overtuigd, als de eerste elftallers van hr/ begin tot het einde flink aanpakken cn goed samenspe'en, dat beide punt'es in Leidsehendam blijven, wat ock noodzake lijk is om op de eerste plaats te blijven. Het 2e en 4e elftal hebben Zondag vrij af, terwijl A. Y. V.b om 12 uur thuis Val keniers b uit Den Haag ontvangt Tot heden werden door de jongste A. V. Y.-ju- nioren nog niet zulke schitterende resul taten bereikt, ofschoon zij het toch wel kunnen, doch dan is ook de eerste ver- eischte, dat er goed wordt samengespeeld en men. van begin tot einde blijft volhou den; Zondag a.s. kunnen wij tegen Valke niers de beide puntjes wel veroveren, mits aan bovengenoemde conditie wordt vol daan. Toe, Junioren, laat Zondag zien, dat gij nog wel voetballen kunt en houdt de punten of toch zeker 1 punt thuis. Voor het derde elftal is alsnog vastge steld de wedstrijd Gr. Willem 4A. V. V. 3 om 12 uur. Dit zal voor de 3e elftallers een zware wedstrijd worden. Op eigen ter rein werd reeds van Gr. Willem ve-Wen en het zal dus zaak zijn voor het 3e elftal dat er flink wordt aangepakt en goed wordt samengespeeld. Dus alleen zal suc ces mogchj'- zijn. We vertrouwen, dat -Hen hun best zullen doen en minstens 1 pontje medebrengen om zoodoende de kans op het kampioenschap te behouden. Allen veel succes. R. K. Sportvereeniging „0. V. V.". Zondag is het weer een drukke dag. Het eerste heeft 'n wedstrijd tegen S. N. A. I, dat momenteel de laatste plaats bezet, dus zij zullen er alles op zetten om deze plaats zoo gauw mogelijk aan een ander af te staan. Eerste elftallers er dient aan gepakt te worden want gemakkelijk zal niet gewonnen worden. De reserves gaan naar Meerburg waarvan thuis verloren werd met 40. Er zal beter moeten aan gepakt wil een gunstig resultaat verkre gen worden. De puntjes zijn broodnoodig. Kan er niet voor een verrassing gezorgd worden? De junioren gaan naar „Leiden" en met een beetje goeden wil kan er wel gewon nen worden. R. K. S. V. „S. N. A." (Stompwijk). Zondag jl. was S. N. A. I de gastheer van Wilhelmus II. In een prettigen wed strijd werden de punten gedeeld (55). A.s. Zondag moet het eerste elftal naar O. V. V. I, de a.s. kampioenen, en practisch moeten wij een nederlaag voorspellen. Doch, eerste elftaUeden, komt uwe ver- eeniging te hulp, weest a.s. Zondag allen present. Speelt zooals het behoort en dan zal O. V. V. de overwinning niet cadeau krijgen. Denkt er aan we prijken op de onderste plaats van de ranglijst doch met een paar overwinningen zijn we er zoo vandaan. Dus a.s. Zondag de eerHet tweede e7ftal heeft ook niets gewonnen en we wachten op de eerste overwinning. Doch of het a.s. Zondeg zal gaan weten we nog niet. Lisse IV is een niet te ver smaden tegenstander die al sterkere ver sloeg dan wij zijn. Maar, reserves, voor jullie geldt hetzelfde parool als voor het eerste elftal. Denkt er om bij het begin aanpakken en tot het einde toe volhou den. Als jullie dat doen is er mogelijk nog wel succes. Wc rekenen zeker op één pun tje hoor! R. K. S. V. „D. 0. S." Morgen ontvangt D. O. S. I de reserven van H. B. C., wat een spannende wedstrijd belooft te worden, zoodat wij een bezoek aan het D. O. S.-terrein teil zeerste kun nen aanbevelen. D. O. S. II gaat naar S. J. C. III te Noordwijk, vertrek 11 uur clublokaal. Even wi'.len we de reserves aanmoedigen van begin af gced aan te pakken, daar S. J. C. een flinke ploeg is, dus opgepast. Wedstrijdprogramrra voor a.s. Zondag. Eerste klasse B. T. Y. B. B. II—A. D. O. I; H. B. C. II— Concordia I. Tweede klasse C. Alliance I—D. S. S. I; D. O. S. I—H. B. C. 2a; Santpoort IILisse II. Tweede klasse D. G. D. A. IIWesÜandia IDuiven II L. en Sn. II; V. A. P. I—V. V. L. 1; V. A. C. I—H. V. C. I Derde klasse D. Alliance II—T. Y. B. B. III; Geel Wit IISantpoort III; Lisse IIITeijlingen II (12 uurb H. B. C. Ill—B. S. M. I (12 u.) Derde klasse E. S. J. C. IIWilhelmus II; St. Bernardus I—Leiden II; O. V. V. I-S. N. A. I Derde klasse F. A. V. V. ID. H. L. III; Gr. Willem III —Lenig en Snel III; Wilhelmus IIIP. F. C. II; S. D. S. I—Graaf Floris II Vierde klasse D. Geel Wit IIIH. B. C. IV; Concordia IIR. K. V. Z. II; T. Y. B. B. IV-Onze Gezellen III; B. S. M. IIVictrix II; V. V. F. I—D. S. S. II Vierde klasse E. S. J. C. Ill—D. O. S. II; Meerburg I— O. V. V. II; Leiden III—A. S. C. I; 8. N. A. IILisse IV. Vierde klasse F. H. V. O. II—P. F. C. III; Graaf Floris IIIWilhelmus IV; Westlandia IIG. D. A. Ill; P. F. C. IV—R, I. A. II. V ij fde klasse A. V. V. L. IIMeerburg II; Wilhelmus V St. Bernardus II (12 uur). Junioren-Con-petitie District Leiden. Afdee.'ing A. Leiden; LeidenO. V. V. A f d e e 1 i n g B. Zoeterwoude (Dorp): A. S. C.—Teijlingen De wedstrijden vangen om half één aan. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. Het programma voor de eerste klasse van Afdeeling I in het Westen is morgen beperkt, doch daarom niet min der belangrijk, want de hoogst- en laagst- geplaatste clubs zullen him kansen hebben te verdedigen. Sparta krijgt bezoek van Ajax. De Am sterdammers nu hebben reeds één verlies- punt meer dan A. D. O. cn daarom is op lassen de boodschap. Hoewel Sparta een gelijkwaardig tegenstander genoemd kan worden meenen we toch, dat de Amster dammers wels de beste kans hebben. A. D. O. zal daarmede wel terdege reko- r-iner houden en geen meelij hebben met de Haarlemsche roodbroeken, die dan vaster en vaster op de onderste plaats komen te staan. Op Houtrust komt Hilversum te gast bij H. B. S. De Kraaien kunnen nog heel goed eenige punten gebruiken en een overwin ning zou hen morgen eenige plaatsen op de ranglijst doen sti;gen. In de derde klasse D. wordt de sVrijd tusschen de leiders koe langer hoe meer verscherpt. Holland en Utrecht hebben beide zes verliesounten en D. O. S. zeven. Een nederlaag kan noodlottig wo"den en dus zullen zoowel D. O. S. als Utrech'. en Hollar.d morgen dim en te winnen resp. van Leerdam, Zeist en Z. N. C. Voor Alphen hopen we, dat zij zich mor gen weer herstelt van de nederlaag, die j). Zondag werd geleden. Culemborg is nog een onbekende tegenstander van d't sei zoen. Daarom dienen de Alphenaars op te passen. In de eerste Klasje van Afdeeling TI gaat de groote strijd in Rotterdam tus schen Feijenoord en Stormvogels. Wat hiervan het resultaat moet worden? Een voorspelling is moeilijk te geven. Beide ploegen spelen met afwisse'end geluk en daarom zou gezien beider sterkte een ge lijk snel niet onmogelijk z:jn. Blauw Wit, eveneens nog een geducht concurrent voor de eerste plaats ontvangt V. U. C., de degradatieeandidaat. Daarvan te verliepen zou voor de Zebra's een schan de beteekenen. In Haarlem wordt een felle strijd ver wacht tusschen H. F. C. en E. D. O. De Good Old zal wel alles doen om zich maar van de gevaarlijke plaats los te werken. E. P. O. kan daarvan wel eens de dupe worden. 't Gooi kan thuis wel winnen van Her mes D. V..S. In de tweede klasse A begint de strijd zich nu ook te spitsen. Nog slechts enkele weken resten den voetballers en er moet nog heel wat gebeuren. Intusschen mogen we zeggen, dat A. S. C. morgen een goe den slag kan deen. Indien het den Leide raars gelukt ook maar een gelijk spel Tn Alphen tegen Alphia te bereiken, dan heb ben ze al veel gedaan. Na den wedstrijd tegen A'pbia blijft er thuis voor A. S. C. nog te spe'en tegen Hillinen, L. F. C. en Lr 1 -ar ier en uit neg tegen R. V. C. Hillinen krijgt thuis nog bezoek van L. F. C. en G. S. V. en moet nog uit naar U. V. A. S. C. en Alphia, ongetwijfeld een zwaarder programma. De twee andere Leidsche derde'klassers hebben oogenschijnlijk niet zulke zware wedstrijden morgen. U. V. S. moet op be zoek bij R. V. C., terwijl L. F. C. aan den Haagweg Rijswijk op bezoek krijgt. We rekenen op Leidsche overwinningen. In de derde klasse B. zakt Lugdunum meer en meer af van de eerste plaats. Na het goede begin stellen de groenwit ten danig teleur. Morgen krijgen zij O. N. A. bij zich op bezoek. Misschien, dat zij tegen gelijkwaardige tegenstanders hun vorm te rugvinden? We zullen afwachten, maar re kenen toch minstens op een gelijk spel. D. C. L. gaat op bezoek Hij Schoonhoven, dat den eersten wedstrijd reeds met 61 verloor. Veel kans op een nederlaag van D. C. L. is er dus niet In de vierde klasse A kan D. V. S. win nen van D. V. V.! A. S. O. II kan zich vrij safe stellen, in dien morgen van de hekkesluiter R. V. C. wordt gewonnen. De Alphen-reserves krij gen thuis een zware wedstrijd tegen Xer xes III, dat nog ODgeslagen is. Het Oosten. In Afdeeling III kan Go-Ahead morgen kampioen worden indien van Vitesse ge wonnen wordt en Enschede van A. G. O. V. V. in Apeldoorn zou verliezen. Heel onmogelijk lijkt ons zulks niet. Wagenin- gen kan intusschen nog hoogcr klimmen in dien van Robur gewonnen wordt en Z. A. C. door Heracles wordt geslagen. Van be lang is zulks evenwel niet meer. Het Zuiden. Dc strijd in het Zuiden wordt, morgen scherper door het resultaat van den wed strijd N. A. C.P. S. V. Indien de Breda- naars morgen weten te winnen komen zij een stuk dichter bij Willem II, dab moge lijk tegen N. O. A. D. een veer kau laten. De spanning neemt dan ook hier toe. Het Noorden. Veloeitas verkeert hier al in dezelfde omstandigheden als Go-Ahead in het Oos ten. Een overwinning op Vecndam betcr- kent voor de Groningers het kampioen schap. W. V. V. en Frisia hebben rust. De overige wedstrijden zijn op het oogenbRk minder belangrijk. FEUILLETON. Uit het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHAllT. 8) Ik zou hem toch op ieder oogenblik van den dag gaarne toegang verleend hebben Hebt u ook redenen om aan te ne men, juffrouw Innes, vroeg de coroner, dat iemand hier uit het huis„ hem uit zelf verdediging doodgeschoten heeft, in de meening, dat meneer Armstrong een inbre ker was? Ik heb geen redenen om dat te deiir ken, antwoordde ik rustig. Hebt u ook eenig idee of meneer Armstrong door een of anderen vijand ge volgd weid en doodgeschoten toen hij het huis binnen was? Ab&oluut niet. Het eenige wat mij vreerad voorkomt is, dat meneer Arm strong twee achtereenvolgende nachten het huis van zijn vader binnenkomt als een dief, terwijl hij mij alleen maar verlof behoefde te vragen om binnen te komen. De coroner was geen spraakzaam man. hij noteerde het een en ander, maar scheer erg verlangend met den volgenden trem naar de stad terug fce keeren. Hij stelde het gerechtelijk onderzoek naar den doods oorzaak vast op den volgenden Zaterdag, gaf meneer Jamieson, de jongste en opper- vlakkig-geoordeeld de intelligentste van dó twee detectives een paar instructies en vertrok, gevolgd door den anderen detec tive. Ik begon juist vrijer adem te halen, toen meneer Jamieson, die bij het raam gestaan had, naar mij toekwam. Bestaat die familie alleen uit uzelf, juffrouw Inres? Mijn nichtje is ook hier, zei ik. Dus niemand anders dan uzelf en uw nichtje Mijn neef, ik moest mijn lippen be vochtigen. O, een neer. Dien zou ik graag spre ken als hij hier is. Hij is op het oogenblik niet hier, zei ik zoo kalm a's het mij mogelijk was, ik verwacht hem ieder oogenb'ik. Was hij gisteravond hier? Neen ja. Had hij niet iemand bij zich? Een jongeman 1 Hij had een vriend bij zich die Zon dag zou blijven, een zekeren meneer Bai'ey Meneer John Bailey, de, onderdirec teur van de Handelsbank, geloof ik. Iemand van de Greenwood Club dien ik ken, vertelde me dat. Wanneer zijn ze weg gegaan Heel vroeg al ik weet niet precies hce laat. Jamieson keek mij strak aan. Wilt u probeeren wat duidelijker te zijn? vroeg hij. U zei dat uw neef en meneer Bai'ey gisteravond in huis warer. en dat u en uw nichtje cn een paar vrou we' ijke bedienden het lichaam gevonden hebben. Waar was uw neef dan? Ik voelde me wanhopig worden. Ik weet het nietriep ik, maar van een ding kunt u overtuigd zijn: Hai- sey weet niets van deze zaak af en welke bewijzen er ook mogen zijn, een onschul dig man kan niet schuldig bevonden wor den. Gaat u zitten, zei de detective een stoel naar voren schuivend er zijn en kele dingen die ik u wil verteren, maar dan meet u mij van uw kant ook alles ver tellen wat u weet. Ge'oof mij gerust, alles komt uil. In de eerste plaats is er van boven af op meneer Armstrong geschoten. De kogel werd van dichtbij afgevuurd, kwam onder den schouder het lichaam binnen en na door het hart gegaan te zijn er van achter weer uit. Met andere wooi- c'en, ik geloof dat de moordenaar op de trap stend en naar beneden schoot. In de tweede plaats vond ik in den heek van de biljartkamer een stuk sigaar dat heelemaal opgebrand was en een sigaret die tot aan het kurken mondstuk had doorgesmeuld. Beiden waren niet ver opgerookt, toen neergelegd en vergeten. Hebt u een ver klaring voor het feit-, dat uw neef en mb- neer Bailey hun sigaren en s"el in den steek lieten, in de auto weggingen zonder den chauffeur mee te nemen en dit alle maal cm laat eens zien in ieder ge val voor drie uur in den morgen. Ik weet het niet, zei ik. Maar weest u er zeker van, meneer Jamieson, dat Halsey terug zal komen om alles uii te leggen. Dat hoop ik van harte, was het ant woord. Juffrouw Tnnes, hebt u aan de mo gelijkheid gedacht dat meneer Bai'.ey iets meer van de zaak kan afweten? Juist teen de detective dit zei kwam Gertrude de kamer binnen. Ik zag dat ze plotseling bleef staan alsof ze een klap ir. het gezicht had gekregen. Hij weet er niets van, zei ze met een stem die heel anders klonk dan gewoonlijk. Meneer Bniley en mijn broer weten e. niets van. De moord is cm drie uur ge p'eegd en zij zijn om kwart voor drie weg gegaan. Hoe weet u dat? vroeg Jamieson merkbaar verbaasd. Weet u hoe laat zo zijn weggegaan? Ja, antwoordde Gertrude met vaste stem, om kwart voor drie zijn mijn broer en meneer Bai'ey het huis uitgegaan, door de voordeur. Ik.... was daar ook. Gertrudeviel ik haar opgewonden in dc rede je droomt. Om kwart voor drie Luister, vervolgde ze, om half drie ging de telefoon. Ik kon niet in slaap ko men en daardoor hoorde ik het. Daarop hoorde ik Ha'sey door de telefoon spreken en een paar minuten later kwam hij boven en klopte aan mijn deur. Wijwij praat ten een minuut, toen trok ik gauw mijn kimono aan en mijn pantoffels en ginc, met hem nrar beneden. Meneer Baïtey was in de bi'jart kamer, wijwe hebben ongeveer tien minuien met elkaar gepraai. Teen was besloten dat.dat ze allebei weg zouden gaan. Kunt u nipt duidelijker zijn? dronc Jamieson aan. Waarom zijn ze wegge gaan Ik verte] u al'een wat er gebeurd is, niet waarom het gebeurd is, antwoordde Geitrude effen. Mijn broer ging de auto halen, maar hij wilde niet voor het huio rijden zoodat iedereen wakker zou zijn ge worden. Hij ving door de achterdeur naar de stal'en. Meneer Bri'ey zou hem bii tip? gresve'd ontmeeten. Meneer Bailey ging.... Uit welke zijde van het huis? vroeg Jamieson scherp. Door de voordeur. Hij ging om kwart voor drie heen. Dat weet ik zeker. De klonk in de hall staat stil, jut- fouw Inner, constateerde Jamieson. Niets scheen hem te ontgaan. Meneer Bailey keek op zijn horloa-e. toen hij de deur uitgang, antwoordde Gei trude. Ik zag dat de detective met zijn oogen knipte als iemand die plotseling een ontdekking doet en wat mijzelf betreft, ik was door den wending die het gesprek nam, meer dan verbaasd. Ik hoop, dat u het mij niet kwalijk zult nemen als ik u een eenigszins vraag doe, zei Jamieson een beetje aai ze'end. In welke.... betrekking staat u tot meneer Bailey? Gertrude op haar beurt aarzelde ook Teen kwam zij naar mij toe en legde haar hand liefkozend in de mijne. Ik ben met hem verloofd, zei ze een voudig. Ik was er de laatste dagen zoo aan gewend geraakt om van de cene emotie in de andere te vervallen, dat deze verras sende mededeeling niet meer in staat was om mij uit mijn evenwicht te brengen. Maar wat Gertrude betreft, de hanci die in de mijne lag, brandde als vuur. Endaarna? ging Jamieson onver stoorbaar voort. Ging u toen dadelijk naar bed? Gertrude aarzelde weer. Neen, zei ze ten slotte, ikik ben niet ang6tig aangelegd en nadat ik meneer Bailey uitgelaten had, herinnerde ik mij dat ik iets had achferge'aten in de biljartkrmer en ik liep er in de duisternis naar toe. Ik had mijn kaars al in de hall uitgeblazen. Kunt u me misschien ook vertellen, wat u vergeten had? (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 13