De Wenteltrap DINSDAG 21 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT SPORT VOETBAL. KON. NED. VOETBALBOND. D. V. S. I—De Jagers 2—3. In een prettig gespeelden wedstrijd heb- „De Jagers" de winnende puntjes mee naar Den Haag genomen. Het eerste kwar tier waren de „Jagers" ongetwijfeld de sterksten, en D. V. S. liet zich insluiten. Voor beider doel komen hachelijke oogen- blikken voor, totdat de „Jagers" bij een goed opgezetten aanval 't le doelpunt de- ponéeren (01). Na rust hadden de Jagers wederom succes door hun linksbinnen (02). Thans gelukte het .Van der Burg den achterstand te verkleinen (12). De „Jagers" voegen nog een derde doelpunt toe (13). Even voor het einde maakte D. V. S. er 23 van, en ondanks het verdere zwoegen van D. V. S. bleef de gelijkmaker achterwege. R. K. FEDERATIE. Leonidas II trekt zich terug. Naar „De Tijd" verneemt, heeft het tweede elftal van Leonidas zich, wegens gebrek aan animo, uit de tweede klasse M. van de R. K. F. teruggetrokken. DIOC. HAARL. BOND. Ongeval bij het voetballen. In den voetbalwedstrijd Onze Gezellen IILisse II op het R. K. Sportpark te Heemstede brak de Onze Gezellen-speler Dingerdis zijn been. Per ziekenauto werd hij overgebracht naar de Maria-stichting te Haarlem, waar hij ter verpleging werd opgenomen. R. K. Sportvereen. „Meerburg" (Zoeterwoude, H. R.) Zondag was het een kwade dag voor onze vereeniging. Ons eerste e' J verloor in Noord wijk van S. J. C. III met 2—0. Dezen wedstrijd kad een -nannerrd verloop e;? raen kon zien dat er voor beide partijen veel op het spel stond. Na een half uur spelens nam S. J. C. met een onhoud baar schot de leiding, terwijl even vóór de rust. één onzer spelers in eigen doel trapte. -Na. de rust. was Meerburg niet van het S. J. C.-doeJ af te krijgen, doch wist het net niet te vinden. Mede door het wanhopig en taai verdedigen van S. J. C. Het geheel was een vlugge, doch wel iets te forsch gespeelde wedstrijd,. Doch Meer- burgers, alles is nog niet verloren. Trachc de resteerende wedstrijden te winnen. Ver geet niet, dat de leiders ook nog een zwaar program voor den boeg hebben. Het tweede elftal, dat verzwakt uitkwam verloor met 21 van onze baren St. Ber- nardus II. Een resultaat, dat in de lijn der verwachting lag. Onze junioren hielden zich weer kranig door met 31 van de junioren van O. V. V. te winnen in een zeer genoeglijk vriend schappelijk partijtje. Echter was O. V. V. niet geheel volledig. Zondag a.s. Meerburg IO. V. V. II en V. V. L. II—Meerburg II. A. S. C. 1-0. V. V. II 2—3. Zondag is het O. V. V-. II na veel moeite gelukt van A. S. C. I (Zoeterwoude Dorp) den aangekondigden medaille-wed strijd te winnen. Over den wedstrijd het volgende: #0. V. V. wint den toss en verkiest te gen wind en zon in .te spelen. In het be gin is het hooeloos heen en weer getrap van beide zijden. Eindelijk weet A. S. C. zich los te werken en zij is nu veel ster ker. De O. V. V. achterhoede is echter in goede conditie en weet eiken aanval tot staan te brengen. Toch kan zij den druk van de A. S. C.-voorhoede niet weerstaan en A. S. C. ziet kans door een mooi schot van den rechtsbinnen de eerste goal te maken. Dit is echter niet van langen duur. De O. V. V.-voorhoede weet een corner te forceeren en hieruit weet v. d. Poel door een mooien kopbal den gelijkmaker te scoren. Rust gaat in. met gelijken stand (11). Na de rust' is A. S. C. wederom sterker en zij drukt dit uit met een mooi schot van den middenvoor (21). O. V. V. zet nu haar beste beentje voor en werkt uit alle macht en met succes. Uit een vóor- zet van den linksbuiten maakt de links binnen Jansen er 22 van. Einde komt met gelijken stand 22. Er wordt nu nog 2 maal 7 1/2 minuut verlengd. O. V. V. is deze laatste minuten veel sterker dan A. S. C. dat vrijwel uitgespeeld is. Eenige schoten van dén O. V. V.-midvoor en -links binnen worden door deh A. S. C.-doelman mooi gehouden. In de tweede helft van de verlenging maakt de O. V. V. rechtsbuiten Bleijswijk aan de spanning een einde door een mooi schot, dat door de vingers van den A. S. C.-doelman heenglipt (23). O. V. V. heeft dezen wedstrijd verdiend gewonnen. Volgende week speelt O. V. V. II tegen Meerburg I. Als er gewerkt wordt als tegen A. S. C. in dezen wedstrijd is een gunstige uitslag lang niet uitgesloten. ATHLETIEK. R.K.S.V. „Leiden"R.K.S.V. „Meerburg". ïnplaats van Donderdagavond heeft dit maal de training plaats morgen (Woens dagavond 8.15 uur. De vorige week was do opkomst zeer goed, doch het kan nug beter. Laten nu eens alle atlileten van Leiden en Meerburg aanwezig zijn. A.s. zomer wachten ons een heele reeks wed strijden en het ligt in onze bedoeling alléén die leden uit te zenden, die regelmatig ge traind hebben. Waar er vorige week veel belangstellen den waren, hetgeen zeer hinderlijk voor den leeraar was, worden vanaf heden geen personen toegelaten dan die, welke mee doen. Dus iedereen kan komen, mits voor zien van shirt, broek en gymnastiekschoe nen. Morgenavond wederom gedeeltelijk training op den weg. Ook bespreking in zake deelnemers veldloop van Graaf Wil lem II op 16 Februari a.s. Om het kampioenschap van Leiden en Omstreken. In de afgeloopen week zijn in bovenge- noemden wedstrijd de volgende partijen uitgespeeld Groep A.: Dr. J. F. Sirks wint van A. G. de Blécourt, J. Tjalsma verliest van M. Bloem; M. Bloem wint van dr. Sirks; A. J. Schilt wint van Mr. O J. Goudsmit; W. de Bruin en Tjalsma spelen remise. Groep B.: W. Demmendal wint van B. J. Wittenberg; Wittenberg wint van N. J. v. d. Eist. Winterwedstrijd Leidsch Schaakgenootschap. In de hoogste groep van dezen wed strijd won P. H. J. Stam van Mr. O. J. Goudsmit, W. Demmendal won van B. Vies. Mr. Goudsmit., Stam en Ir. van Hoek kregen reglementair een winstpunt wegens terugtrekken van Vies. W. H. Bosscha won van G. Bosscha. In deze groep is de stand nu de volgen de: Segaar 2 uit 5, Mr. Goudsmit 2 uit 6, Stam 3.5 uit 4, Or. Hins 2 uit 4, Demmen dal 6.5 uit 8, H. G. Hofman 1.5 uit 5, W. H. Bosscha 4 uit 7, Ir. Van Hoek 2 uit 3 en G. Bosscha 4 uit 7, Ir. van Hoek 2 uit 3 en G. Bosscha 1 uit 5. In de tweede groep staan het beste: D. de Jong met 5 uit 8, W. de Bruin met 2 uit 2, S. J. v. d. Hoeven met 3.5 uit 6, Dr. Sirks met 2 uit 4, G. Schoppen met 4 uit 6 en R. van Dam met 3 uit 4. In de derde groep: B. J. Wittenberg met 7 uit 7, Ir. Francis met 4 uit 7, W. B. Thoolen met 4.5 uit 8 en J. Tjalsma met 7 uit 9. Schaakbond voor Leiden en Omstreken. De schaakclub „Inter Nos" te Boskoop is als lid toegetreden tot den Schaakbond. Deze bond omvat thans 7 clubs met pl.m. 160 leden. Het tournooi te San Remo. De uitslagen der vierde ronde van het tournooi te San Remo luiden: Kmoch wint van Colle; Rubinstein wint van Araiza; Grau verliest van Bogoljubow MonticelliRomi, remise; YatesAhues, afgebroken; NimzowitschTartakower, re mise; Vidmar verliest, van Aljeehin; Ma- roczySpielmann, remise. Het tournooi te Genève. De beslissingswedstrijd om den eersten prijs had, naar de „Msb." meldt, het vol gende resultaat: Fauroux 400 24 97 16.67 291 24 65 12.12 De uitslag is nu, dat Faroux den eersten prijs heeft. Soussa den tweeden, Moons den derden en Domraering den vierden. WIELRENNEN. Loidsche Ren- en Tourist Vereen. „Swift". Kampioenschap van Zuid-Holland. Zondagmorgen werd er een aanvang ge maakt met het verrijden van het. kam pioenschap van Zuid-Holland op de home trainers. Hiervoor waren door Swift" af gevaardigd W. Graafmans, G. van Parijs, J. Groene wegen, J. Verschool*, Th. Wurzer en J. Riethoven. Allen gingen vol goeden moed per trein niar Den Haag, alwaar de wedstrijden gereden zouden worden in het clubgebouw van de H. R. C. „Hollandia". Van de 10 deelnemende vereenigingen zijn er dezen dag 3 uitgekomen, terwijl de andere vereenigingen later rijden. De len der S. R. C. „De Kampioen" -. irtieii het Voorst i>e\* 5 renners voor het korte afstand kampioenschap over- 1 E.M. met volgenden uitslag: v. d. Roode 3tf. 8 sec TVagmer 39 sec., v. d. Berg 40.2 sec,, P: v. d. Touw 40 sec., B. v. d. Touw 39 sec. De. tijd der drie snelste rijders bijelkaar geteld werd daardoor 1 min. 57.8 sec., dit voorde klasseering om het. kampioenschap. Hierna startten voor „Swift" om het korte afstand kampioenschap 1 K.M., J. Groenewegen deze kreeg bij de 700 M. 'n lekken band en was daarmede uit den strijd G. Parijs 3S s., Th. Wurzer 39.6 sec., W. Graafmans 38.2 sec., J. Verschoor 39.6 sec. De tijd der drie sneïstén gaf tot uitslag 1 min, 55.8 sec. Laatste van dezen ochtend was de R. R. C. „Ferenoord". Gestart werd door Pie- tersen tijd 37.8 sec., Hijboer 37.8 sec., Pee- len 38 sec. Dit waren de snels ten van Feijenoord, die hun (dub voor deze ochtend de eerste plaats bezorgden met een geza- menlijken tijd van 1 min. 53.6 sec. Na een korte pauze werd pr een aanvang gemaakt voor de eerste ritten voor het lange afstand Kampioenschap 5 K M. Hier voor startten nu het eerst de „Swift'-leden waarvan de uitslag is geworden J. Riet hoven 3 m. 40.8 sec., Th. Wurzer 3 min. 38.4 sec., J. Verschoor 3 min. 44.6 sec, W. Graaf mans 3 min. 34 sec., J. Groenewegen 4. 43 sec. Evenals bij het korte afstand kam pioenschap werd ook in deze den tijd der drie snelste renners bij elkaar geteld, het welk nu werd 10 min. 43.8 sec. Als tweede startte de Feijenoordploeg waarvan de onderlinge uitslag is geworden Latthouwers 3 min. 4S.6 sec., v. Hal 3 min. 55.2 sec., Heijboer 3 min. 30.6 sec., Pieterse 3 min. 36.6 sec, Peelen 3 min. 40.4 sec. Ge middelde tijd der drie snelsten 10 min. 47.6 sec. Feijenoord is nu momenteel eerste, Swift tweede in totaal met 6.2 sec. achter. „Swift" mag met dit behaald succes zeer zeker wel trots zijn. Dinsdagavond zal or getraind worden in het clublokaal bij den heer v. Meizen N. Beestenmarkt, ter wijl Donderdagavond het 1 K.M^-record om den Vollenhovenbeker zal gereden wor den. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 22 Januari. Hilversum, 1071 M. (Van 10.006-OOn.m., *298 M.). Ui'tsl. N.C.R.V.-uitzendingen. 8.159.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Zieken dienst. 11.0011.30 Gramofoonmuziek. 11.3012.30 Harmoniumbespeling. 12.302.00 Concert. Fluit, viool, piano en orgel. 2.002.45 Concert. Sopraan, alt, fluit en piano. 2.453.15 Lezen van Chr. lectuur. 3.154.15 Vervolg concert. 4.15—5.00 Gramofoonmuziek. 5.00—6.00Kinderuurtje. 6.007.00 Cursussen Techniek. 7.008.00 Cursus Zangverbeterihg, 8.008.30 Mededeelingen van den N. O. R. V.-voorzitter. 8.30 Spreker en concert. Dameskoortje en Instrumentaal Trio. 10.0010.30 Lezing over: Het zelfboit- wen van een één-lamps toestel. Na afloop van het concert.: Persberichten. Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.012.00 Concert door het A. V. R. O.- Kwartet. 2.003.00 Radio Kinderkoor zang. 3.004.00 Naaicursus. 4.004.30 De voornaamste studiemuziek voor piano, uitgevoerd door Egbert Veen. Toelichting door Louis Schmidt. 5.00—5.30 Lezing door dr. Max de Vries over: De huidige crisis. 5.30—6.30 Concert door het A. V. R. O.- Kwartefc. 6.30 Koersen. 6.457.15 Italiaanschbeginners. 7.157.45 Italiaansch: gevorderden. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.019.00 Concert door het Omroepor kest. 9.009.45 A. V. R. O.-Nuts] e zin gen over Indië De groote cultures III. Spreker: prof. dr. L. Ph. Le Cosquino de Bussy. 9.45 Voortzetting concert. 10.00 Persberichten. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. iU,05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 1$.50 Gramofoonmuziek. I.202.20 Orkestconcert. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.20 Lezing. 3.45 Concert. M. Hillinrd (alt), trio. 5.05 Concert op oineina-ovgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsberichten. 7.00 Piano-recital. 7.20 Lezingen. S.05 Recital door Sir George Henschel. 8.20 Concert. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Voortzetting concert. 10.20 Nieuwsberichten en lezing. 10.10 Dansmuziek. II.20—12.20 Dansmuziek. „R a d i o - P a r i s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.25 Gramofoonmuziek. S.20 Orkestconcert, ui. m. v. solisten. L a li g c n b e r g, 473 M. 9.3510.35 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orkestconóert en sopraan. 4.505.50 Dansmuziek. 7.20—7.50 Orkestconcert. 7.50 Vroolijk programma. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkestconcert. 2.504.50 Orkestconcert en declamatie. 7.357.55 Piano-recital door F. Jensen. 7.558.55 Declamatie en zang. 9.1010.20 Orkestconcert. B r u s s e 50S W. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Strijkkwartet en cembalo. 9.50 Dansmuziek. 6.15 Z e e s e n, 1635 M. -1-1.05 Lezingen en berichten. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.153.50 Lezingen en berichten. 3.504.50 Concert, uit Hamburg. •4.507.50 Lezingen. 7.50 „Herzabend" uit Langenberg. 9.50 Concert. Orkest en sopraan. UIT DE OMGEVING R. K. Landarbeidersbon.il „St. Deus Dedit", afd. Hilleg.om. Zilveren J u \S i 1 Wij ontvingen het feestprogramma lo/.ov jubileeronde vereeniging. Op Zoniatr .s. ^zal in de beido Parochiekerken er. lie van Zilk voor de leden der vereeniging een H. Mis worden opgedragen van dankbaar heid, waaronder alle leden tot de H. Tafel naderen. De groote feestvorgadering wordt gehouden des middags te 2 uur in de groote zaal van Flora. We krijgen dan: 1. Ope ning. 2. Strijdlied, gezamenlijk te zingen. 3. Feestrede door den zeereeerw. lieer B. van Leeuwen, pastoor van St. Joseph, geeste lijk adviseur der vereeniging. 4. Feestredo door den heer A. J. Loerakker, voorzitter van den Ned. R. K. Landarbeidersbond. 5. Gelegenheid voor de besturen en genoodig- den tot het uitspreken van gelukwenschen. 6. Roomsche Blijdschap. 7. Sluiting. Op Zon dag-, Maandag- en Dinsdagavond worden feestavonden gehouden met een tooneelstuk en een klucht. HOOGMADE. St. Deus Dedit. Gisterenavond hield de afd. Hoogmade haar eerste jaarverga dering in café Hillebrand. De voorz., de heer L. Lieverse, opende de vergadering met den christelijken groet en heette allen welkom. Spr. deelde mede, dat de vereeni ging thans 1 leden on een adspirant-lid telt. Door den Beer., den heer G. v. Goozen, werden de notulen gelezen en het jaarver slag uitgebracht. Uit het laatste bleek, dat de jonge vereen, reeds goed werkte. Door den penningmeester, den heer J. Borst J.B.zn., word rekening en verantwoording gedaan. Ontvangen was f 228.80. uitgege ven t 21*2.08, alzoo een saldo van 16.72. JroL-.- 'ik* Wuif/ .vura'ilvin nawens ('e dank gezegd voor zijn beboer Ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuur, dat de uitkeering niet 0 maar 7 weken zou geschieden, en werden nader gegevens gedaan aangaande het aangeven van gevallen van werkeloosheid enz. Door den voorz. werd verslag uitge bracht van de Centrale Jaarverg. en wer den enkele mededeelingen gedaan betref fende do Ziekte-kas. Tot- lid van do Cen trale Commissie werd gekozen het be stuurslid G. van Goozen en de leden C. H. v. d. Berg en W. v. d. Ploeg. Daarna werd het reglement besproken, opdat de leden nog eens verschillende artikelen en voor waarden onderling konden overleggen, wat zeer werd gewaardeerd. Besloten werd cui de kasgelden op de Centrale Volksbank te plaatsen. Bij de rondvraag werd vooral de propa ganda besproken, waarvoor bninenkorb ex tra zal worden gewerkt. Verschillende huis houdelijke zaken werden besproken en aan hst bestuur opgedragen. De voorz. dankte allen voor de zakelijk*; en toch gezellige vergadering en sloot daarna de vergade ring. FEUILLETON. Uit bet Amerikaans ch van MARY ROBERTS RINEHART. HOOFDSTUK H. De manchetknoop. 4) Eindelijk begon de ochtend aan te bre ken en uit mijn venster zag ik de boomen eerst als schaduwige omtrekken in den schemer opdoemen, langzamerhand hun spookacbligen vorm verliezen en eindelijk prijken in hun frisch-groene pracht. Het Clubgebouw van de Greenwood Club stond afgeteekend als een brok wit tegen den heuvel aan den overkant van de vallei en een paar wroege roodborstjes trippelden rond in den dauw. Maar niet eerder dan de jongen van den melkbaar en de zon kwamendie kwamen tegelijkertijd durfde ik de deur opendoen die naar de hall leidde en rond te kijken. Maar alles was nog precies zooals we het 't laatst gezien hadden. Koffers ston den hier en daar en overal klaar om naar de bergkamer te worden getransporteerd en door een venster van gekleurd glas in lood kwam een bundel vroodlijk rood en geel daglicht naar binnen, dat een bui tengewoon opwekkende uitwerking op mij had. De melkjongen stónd ergens bene den geduldig te wachten tot hij werd opengedaan en de nieuwe dag was begon nen. Tegen half zeven kwam Thomas John son langs de oprijlaan aanstrompelen ec even later hoorde we hem in het souster- rain bezig, waar hij blinden opende. Ik bracht Liddy naar haar eigen kamer.... ze durfde niet alleen, want ze was over tuigd dat ze daar iets griezeligs zou vin den. En nu ze weer den moed van het dag licht had, was ze zichtbaar teleurgesteld, dat ze niets van dien aard vond. We gingen dien dag niet terug! De ontdekking van het feit, dat m de woonkamer een schilderijtje van den muur was gevallen, was voldoende om Liddy te doen gelooven, dat het gebeurde van den afgeloopen nacht loos alarm was geweest, maar ikzelf was verre van overtuigd. Het was eenvoudig buitengesloten dat dat schilderijtje in zijn val de serie van gelui den had veroorzaakt dat ik had gehoord en ik liet het opnieuw vallen om mijzelf te overtuigen dat dit inclerdaa-d het geval niet kon geweest zijn. F"1 het resultaat van mijn probf was een bevestiging: hel ding viel met een enke len doffen smak van den houten lijst op het vloerkleed. Ik drukte Liddy op het hart om met niemand over de gebeurtenis sen van 's nachts te spreken en telefoneer de naar de stad om personeel. En na het ontbijt, dat de goede bedoelingen van Thomas meer eere aandeed dan zijn kook kunst, ging ik op eën soort onderzoe kingstocht uit. De geluiden waren uit den Oostelijken vleugel gekomen en niet zonder een koude rilling over mijn rug, begon ik mijn nasporingen. Eerst onldekio ik niets. Mijn waarnemingsvermogen is er sinds dien ochtend geweldig op vooruitgegaan, maar op dat oogenblik was ik nog maar een groentje in het speurdersvak. In de kleine speelkamer was niets aan geraakt, voor zoover ik kon nagaan, maar de trap in dezen vleugel leverde wat op. Boven aan die trap stond een grooten rieten mand, gevuld met linnengoed, die uit de stad was meegekomen en den doorgang bijna versperde. Op de eerste tred van boven af was een lange, versche kras. Drie treden onder elkaar herhaalde die kras zich, met geleidelijke verminde rende duidelijkheid, alsof er iets naar be neden was gevallen en de treden had ge raakt. Maar op de daarop volgende treden was weer wat: een ronde deuk in het harde hout. Hel scheen niet zoo heel iecs bijzonders, maar ik was er zeker van dat dit krassen er den vorigen dag niet geweest waren. De krassen en de indeuking bevestigden mijn theorie over het geluid, dat geklon ken had als het omlaag-klëfteren van een metalen voorwerp langs een trap. Vier tre den waren niet getroffen. Ik redeneerde dat een ijzeren stang of bout of iets der gelijks, twee of drie treden in zijn val zou raken, dan langs een paar treden zou hen glijden en ten slotte met een bons neerko men. Evenwel, ijzeren stangen vallen niet zoo maar midden in den nacht de trappeh af! De gedaante op de waranda! Die zon het gedruisch-makende voorwerp in beweging heben kunnen gebracht. Maar hoe was het dan te vcrklarcrt, dat de deuren vanoch tend nog allemaal gesloten waren en de ramen onaangeroerd? De deur die van de speelkamer naar Ie waranda voerde had een veiligheidsslot waarvan ik den sleutel beza.t en dat geonerlci sporen van braak of beschadiging droeg. Voorloopig was mijn theorie: eon poging tot inbraak. Dat was wel heb meest voor de hand liggende. De ongewenschte gast had kunnen binnenglippen door een van de openslaande deuren en was op de vlucht geslagen boen hij zijn breekijzer of koevoet- of wat het geweest was had laten vallen, uit vrees dat de bewoners door het geluid gealarmeerd zouden worden. Maar twee dingen bleven in deze theorie onverklaard: hoe had de indringer kunnen ontsnappen terwijl alles gesloten was en waarom had hij het tafelzilver, dat door het ontbreken van een butler beneden was blijven liggen, niet gauw meegepakt-? Onder voorwendsel van wegwijs te len worden, liet ik mij door Thomas John son door het heele huis en de kelders rondleiden, maar zonder het minste re sultaat. Alles was volkomen in orde en be vond zich in uitstekenden staat: het geld was bij den bouw en het onderhoud van het huis blijkbaar niet gespaard. In den middag kwam een wankel rijtuig uit Casanova met een versche scheepsla ding personeel die door den koetsier bij den keukeningang gedebarkeerd werd. Nu het huis weer bevolkt was, herleef den mijn moed en goed humeur een beetje en la-at in den middag kwam er een r«. richt van Gertrude dat zij en Halsey ciivn avond tegen elf uur met de auto uii Rich field zouden komen. De vooruitzichten be gonnen vroolijk er te worden! Terwijl ik mij kleedde voor het diner, klopte Liddy aan mijn deur. Ze was nog niet in haar gewone doen en ik was over tuigd d.*u het booze voorteeken dat de ge broken spiegel voor haar bijgeloovige ziel was, haar meer van streek maakten dan al het andere dat in den afgeloopen nacht gebeurd was. Ze had iets in de hand toen te binnenkwam en legde hel voorzichtig op mijn toilettafel. Dat- heb ik in de waschmand gevon den. zei ze. Het moet van meneer Hal sey zijn, maar ik begrijp niet hoe het er in is gekomen. Het was een stuk van een manchet knop van eigenaardig maaksel en ik be keek het met de- grootste aandacht. Waar was liet vroeg ik. Op den bodem van dc mand Heelmaal bovenop. Hei is puur toeval dat het er onderweg niet uitgevallen is. Teen Liddy weer weg was, onderzocht ik het brokstuk heel nauwkeurig. Ik wis. zeker dat ik het nooit eerder gezien had cit dat het niet van Halsey was. Het was een product van Ita-liaansche kunstnijver heid en bestond uit een fond van paarle moer ingelegd met kleine pareltjes, die met paardehaar bevestigd waren. In het midden bevond zich een kleine robijn. Het sieraad was heel bijzonder, maar zooals ik veronderstelde niet van buiten gewone waarde. Dc beteckenis er van lag voor mij in hot feit dat Liddy hel had ge vonden boven in de waschmand, dio dc trap in den Oostclijken vleugel geblok keerd had. Dien middag kwam dc huishoudster van de Armstrongs: oen knappe, jeugdig uitziende vrouw, om te vragen of ze de plaats van juffrouw Ralston zou kunnen innemen van wier overhaast vertrok zo gehoord had en ik wa* org blij met haar komst. Zc heette Anne Watson en met hanr heldere zwarte oogen on krachtigen mond, maakt ze den indruk of ze minstens te gen een dozijn Liddy's opwoog. Dien middag dineerde ik voor het eerst in drie dagen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9