UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 21 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HILLEGOM. Geboren: d. van J. J. Lagendijk— Boll z. van C. v. d. WolfPalsgraaf <1 van E. M. ten HoopenCompanjen <1. a an A. Hellcndoornde Bidder z. van J. KopsTurk. Ondertrouwd: A. dc Groot en C. 3. Turnhout. Getrouwd: C. N. Weijers en M. Heemskerk, KATWIJK AAN ZEE. Onder een auto geloopen. Zaterdagmiddag om half vijf is in de Vurkevisserstraat te Katwijk aan Zee een achtjarig meisje L. S. overreden door een luxe auto. Zij kreeg een schedelbreuk en een zware hersenschudding. Haar toestand is levensgevaarlijk. Dr. Cleveringa verleen de dc eorstc hulp. Het ongeluk gebeurde, doordat het kind uit. een slop kwam loopen en de auto n'et tijdig zag. De bestuurder reed met een matige snelheid aan de rechterzijde van den wer N00RDWIJK. Opsporing verzocht. Namens de echt- genuote verzoekt de commissaris van po litie te Noordwijk te worden bekend ge maakt met dc verblijfplaats van Laurens Moens, geboren 21 Januari 1902 te Leiden. Signalement: gekleed met donker bruin pak met licht streepje, grijzen hoed, over jas met lichte ruit; op linkerwang een lit- teekeii. Hij heeft zijn vrouw en kind in liulpeloozen toestand achtergelaten en dient dientengevolge te worden gehoord. NIEUW VENNEP. Van de trap revallen. Mej. de wed. A. v. Jt Hof alhier had het ongeluk van de trap te vallen, waardoor zij een been brak. Omreden dat zij aan dit been jaren lijdende is geweest, waardoor zij nu nog slecht ter been was, aohte Dr. van Hae- ringen opname in een ziekenhuis zeer ge- wenscht. Per auto van de G. G. D. is zij overgebracht naar 't Academisch Zieken huis te Leiden. UITHOORN. Ziekenhuisfonds. Het ziekenhuisfouds „Helpt Elkander" vergaderde Donderdag avond te S uur in café O. Verhoek te Uit hoorn. Voorzitter de heer J. Roubos. Aan wezig 41 leden. Na een kort openingswoord worden de notulen gelezen en onveranderd goedge keurd. In aansluiting met wat de notulen vermelden, zegt de secr. dat de kring, waarin de vereeniging zich bewegen zal, de volgende is: Roode Paal, Legmeerdijk, Bilderdam, Jaagpad, den Hoef tot Kande laar en zoo terug naar de Roode Paal. Zij die in deze kring wonen kunnen zich, aan sluiten bij „Helpt Elkander". De heeren Sparnaay en Bader geven bij monde van -Vcu-hflAn ~veei 4k: i he van den penningmeester in orde waren. Zij stellen voor rekening en verantwoording te aanvaarden. De penningm. geeft vervolgens de toestand op 1 Jan. 1930 weer. Aantal leden 1916, waarvan 1203 boven d§ 16 jaar on 713 beneden de 16 jaar, behoorende tot 397 gezinnen. Intusschen is dit weer ver meerderd tot 406 gezinnen. Ontvangsten 1423.09 1/2, uitgaven 1233.08, batig sal do 190.01 1/2, banksaldo 1703.85, kas 2.69 1/2; bezit der vereeniging 1706.54l/2. Er zijn 16 verpleegden geweest, 5 kleinen on 11 grooten. Hiervoor is.over 278 ver- pleegdagen 1146 betaald. Tot de com missie voor 't nazien der rekeningen wor den voor 't volgende halfjaar gekozen de heeren C. Verkerk, C. van der Ploeg en J. Pouw. De aftredende bestuursleden J. Rou bos, B. Berkemeier, J. Kreetz en J. Plas- moijer worden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature P. J. Essenius wordt voorzien door den heer Th. Voorn. Hierna wordt gelegenheid gegeven tot inning der contributie. Bij de rondvraag dankt de heer Haas hot bestuur voor het ontvangen van 135, voor verpleging van zijn dochtertje te Lei den. De heer van Vliet vraagt of het bestuur al' overwogen heeft- de contributie maan delijks of wekelijks op te halen. Hierdoor zal ook 't aantal leden onzer vereeniging -vermeerderen. Het twee keer- per jaar be talen is voor velen een groot bezwaar. Dr. Oudendal onderschrijft de woorden van den heer van Vliet. Is men lid dezer vereeniging dan behoeft men niet aan te kloppen bij een kerkelijk of gemeentelijk armbestuur. Een ieder is verplicht voor zijn eigen gezin te zorgen. Een kleine con tributie per week of per maand kan ieder missen. Men moet bekendheid van de ver eeniging aanbrengen door het plaatsen van advertenties. Groote financieele bezwaren zijn aau «Jat stelsel niet verbonden. Pastoor W. de Grijs gaat met de woorden van den heer van Vliet en Oudendal geheel accoord. Hij gaat nog een slagje verder. Zij die in het geheel niet kunnen betalen, b.v. ouden van dagen kunnen dan bij het kerkelijk of ge meentelijk armbestuur aankloppen. Hier voor kan dan dat armbestuur betalen. De eerw. spreker merkt evenwel op, dat het bestuur moet zorgen voor een goede re serve. De heer Kreetz merkt op dat de pen ningmeester dan wel gesalarieord mag worden, als deze manier van innen wordt ingevoerd. De heer Vreeke penningmeester, voelt de goede zijde van d:t systeem. Hij is be reid om dit stelsel in te voeren mits men een vertrouwde bode heeft (applaus). De heer Vreeke wil ten overvloede nog eens zeggen, dat de leden die kinderen hebben die 16 jaar worden, dit moeten opgeven aan het bestuur. Ook als de leden een nieuwgeborene hebben. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. WASSENAAR. Geboren: Franciscus z. van S. G. H. Sorbi en O. J. F. "Wouters Evert z. van H. van den Hoek en B. Kriclinger Wil helmus Gerardus z. van J. W. Noordover en C. M. van Abswoude Hermiua Hendrika d. van O. van Wijngaarden en H. H. Mouw Johannes Jacobus z. van J. J. Post en E. Heemskerk. Ondertrouwd: W. J. van Nooit en J. M. Cam pen A. J. Boddeus en J. M. van der Hoeven J. Goor en G. van der Does J. G. van der Burg en P. R. Möckel Overleden: Frederika Johanna Mor- sink vr. van C. F. Ootes, 34 j. Albertus Johannes Scherpenliuijzen m. van S. J. de Lugt, 58 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Dienstplicht. en W. maken bekend, dat behouder.onvoorziene omstandighe den het gewone jaarlijksche onderzoek voor gewone dienstplichtigen der land macht van de lichtingen 1918 en 1921 zal plaats hebben in Juni a.s. 0. B. K. De R. K. Gemengde Zang- vereeniging „Oefening baart kunst", her denkt dezer da-gen haar 15-jarig bestaan. Dit 3e lustrum zal worden herdacht door een groote feestuitvoering op 22 Januari in de S. Josephzaal, bij welke gelegenheid tevens de wijding zal plaats hebben van het nieuwe vaandel. Het programma is voor ditmaal met extra zorg samenge steld en bevat behalve een zangspel een keur van nummc.s, waarvan de vertolicing onder kundige leiding van de heer Th. van Niekerk te Leiden ongetwijfeld de aanwezicn een kunstavond te genieten zal geven. De vereeniging O. B. K. heeft zich vooral de laatste jaren onder leiding van den heer Th. van Niekerk tot een zooda nige hoogte weten op te werken, dat zij met de beste vereenigingen hier ter plaat se kan wedijveren, waarvan ook een kort overzicht, hetwelk wij hier doe.n volgen, het duidelijk bewijst geeft. Reeds in 1925 werd op het concours te Nieuwkoop door O.B.K. een 3e prijs behaald in de 3e af- deeling, het volgende jaar op het concours ahier ging zij reed met eén eersten prijs strijken en nog het vorig jaar werd op het gehouden concours weder alhier een eer sten prijs in de le afdeeling behaald, waardoor het koor zich nu in de afdee ling uitmuntendheid heeft, geplaats. Voor zeker een feit van beteekenis, waarop èn. directeur èn leden bij dit derde Lustrum met voldoening mogen terugzien. De kunst van étalearen. Gisteravond werd op de bovenzaal van Hrutel „Centraal" voor de vereen, van Handekdr. en lnd. Mid denstand en de R. K. Middenst.-ve.eeni- ging „De Iianze door 'den heer Mac. Neill van dc Philips-fabrieken te Eindhoven een lezing gehouden ove-r moderne etalage- en winkelverlichting. Nadat spreker in het delijkt werd dor.r lichtbeelden, een aan schouwelijke voorstelling had gegeven van de gebrekkige verlichting vooral ten platte lands 'ni".ïog tal van winkel-etalage's, deed hij daarna zien op welke wijze de verlich ting moet worden aangebracht om liet meeste effect met de geëtaleerde artikelen te kunnen bereiken. In het tweede deel zijner lezing gaf spr. een daadwerkelijke voorstelling van een drie-tal aangebracht moderne winkel-eta lage's, waarbij aan de vrij talrijke aanwe zigen in werkelijkheid werd te zien gege ven, welke een groote waarde aan een goede en juist aangebrachte verlichting ten bate der geëtaleerde artikelen moet orden gehecht. Spr. toonde dit bovendien door verschillende kleureffecten aan te bren gen, waardoor het aanzien van het geëta leerde zeer werd verhoogd. Yan de gelegenheid tot het verkrijgen van nadere inlichtingen over de etaleer- kunst werd door verschillende aanwezigen gebruik gemaakt, 't Was een zeer leer- zamen avond. Geboren: Johannes Frederik z. van H. J. Barth en A. Vermeulen Jannetje d. van M. van Vliet en Chr. Oly Corneds Jozef z. van C. J. c .d. Post en J. C. Romijn Lambertina Alida d. van Th. de Ridder en R. M. van Willigen Geertje d. van Adr. Buitenhuis en B. Mulder Alida Guurtje da van G. Th. de Jong en C. Koops Maria d. van J. van Arke-1 en J. Vonk. Ondertrouwd: W. E. Eikelkamp en E. Bosch, van Arnhem J. A. Weerheim, van Pijnacker, en M. van Leeuwen F. A. Redcgeld en C. Dongelmans J. v. d. Tier, van Bodegraven, en Y. O. C. Terns"ra L. de Leeuw, van Hilversum, en J. M. van Eijk. Gehuwd: H. Heil erna 23 j. en W. H. Schaper 23 j. Overleden: Jasper Leeuders wedr. van P. A. van Rijn, 66 j. Neeltjc Kruis wijk 21-mnd. Berend Seienen echtg. van M. Dirkzwager, 71 j. Gevestigd: Th. A. Kappers van Lei den H. A. Luijben van Voorschoten N. F. Methorst echtg. van J. Smit van Arnhem W. Ooms en gezin van Amster dam T. H. Bieshuizen van Scheemda J. J. Oastelijn en gezin van Rijnzaterwoude G. Griffioen van Amsterdam R. Re nos van Utrecht C. Hogervorst van Lei den H. Vrielink van Dalen Corn. J. van Ettinger van Rijswijk C. de Vries vau Woerden A. Gayk van Gouda- J. Kolo echtg. van B. van Oosten van Ierseke. Vertrokken: J. Buijs naar Woerden J. J. B. Sprey naar Eindhoven M. de Bruijn naar Ter Aar N. Punt naar Vei sen T. Waarts naar Delft B. J. Na- gengast naar Dalfsen J. B. Kersbergen en gezin naar Vleuten M. Verhoef naar Vinkeveen D. H. Andel naar Ermelo. ZEVENHOVEN. Collecte. Dc collecte voor den gewa^ enden dienst in do Nederlanden heeft de kapitale som van.... twee gulden opge-. bracht. Geboren: Marretje d. van J. Vonk en H. Soeteman. Maria Ivonne Augusta d. van W. J. Bocxe en M. M. Sprenkels. AARLANDERVEEN. Eierenveiling. Vrijdagavond jJ. hield de Veilingvereeniging „Aarlanderveen" haar jaarvergadering in de zaal van den heer N. Delfos. Jammer dat niet alle le den tegenwoordig waren, daar deze ver gadering lang geen eensgezind verloop had. Deze vergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer J. Kempen, die te ongeveer 7 uur deze opent met een welkomstwoord tot de aanwezigen. Nadat de secr., de heer J. Affourtit, de notulen voorgelezen heeft, brengt de kassier, de heer H. Ouwerkerk, zijn jaarverslag uit. Spr. deelt mede, dat dit jaar zich door geen bizonderheden heeft gekenmerkt. Het aan tal eieren, dat dit jaar werd geveild, be droeg 20.074.292, dit is ruim 14 pet. meer dan het vorige jaar. Het ledental is ook vooruitgaande geweest en de vereen, belt nu ruim 100 leden. De hoogste prijs, die men voor de eieren betaalde, was op 24 November. De prijzen stegen dien datum tot 12.20. Voorts geeft de kassier een overzicht van de inkomsten en uitgaven van het a-f- geloopen jaar. In tctaal werd ontvangen 19.542.72, de uitgaven bedroegen 19.493 19 De boeken, nagezien door de heeren Roos en Bezemer, werden in orde bevonden. Opgemerkt wordt door meerdere heeren, dat het jaarverslag van den kassier erg geknopt is. Alleen de totaal-inkomsten en uitgaven zijn vermeld. Men meende, dat vermeld zou worden, welke uitgaven ge daan zijn en ook hoeveel geld aan veiling- kosten werd ontvangen voor eiereen, boter, kaas, groenten en aardappelen. De kassier antwoordt, dat een leek on mogelijk na kan gaan de bijzondere groote administratie, welke met de veiling ver band houdt. Spr. zegt, dat hij drie gulden salaris geniet per week, hetgeen nog maar een uur'.oon is van 6 cent. Men discussieert hierover geruimen tijd. Het salaris van den kassier brengt men op ƒ4. De heeren Roos en J. v. Egmond wer den benoemd om maandelijks de boeken te controleeren. Het volgend punt der agenda is het periodieke aftreden van drie be stuursleden n.l. de heeren J. Kempen, voorz., J. A. Affourtit, secr. cn de vaca ture van den heer W. Scherpenzeel. De voorz. wensche. zich nieA. weder her kiesbaar te. stellen. Bij stemminb werden gekozem de heeren J. A. Affourtit, P. v. d. Lijn en P. Kempen Cz., die allen hun be noeming aannemen. Daarna kwam in behandeling een voor stel van het bestuur de veilingskoston met 1 pet. te verhoogen met dc bedoeling vei lingkistjes aan te koopen door de vereeni ging. Dit wordt noodzakelijk geacht, daar de kooplieden dan geen tekort aan eieren meer kunnen indienen. Tevens zal worden aangeschaft een lectriscbe eierenschouw. In kistjes met schouwrek kan dit schouwen zeer handig geschieden. Ondersteuning vind een voorstel uit de vergadering, dat de leden zelf de kistjes zullen aanschaffen. Men stemt herhaaldelijk over 'dit voorstel, zoodat men ten slotte besluit, dit vrij te laten. Ieder lid kan van de vereeniging de kistjes koopen a 65 cent of huren wekelijks 1 cent per kistje van 50 stuks. De ver gadering ging er vervolgens mee accoord een geldleening te doen van 200 voor aan koop der kistjes. Dit wordt aangenomen. Een 400-tal kistjes wordt noodig geacht. Ook wordt nog medegedeeld, dat in Ue volgende maand de heer J. G. Blok een le zing zal houden. Bij de rondvraag bedankte de heer C. de Ouden voor het ophalen der eieren en voor den verkoop van het pluimveevoeder der vereeniging. Nog een zeer druk gebruik werd van de rondvraag gemaakt, zoodat de voorz. le gen II uur genoodzaakt was de vergadering te sluiten. Uilvoering. Ook de uitvoering der R.-K. Muziekver. „Door Samenwerking Sterk" slaagde schitterend. Een talrijk pu bliek was opgekomen. Het programma van duo Bosch werd nog wel zoo goed als den vorigen avond afgewerkt. Men hield ten bae der muziekvereenï- ging onder de pauze een verloting, met als prijzen heel aardige luxe-voorwerpen. Tusschen de muzieknummers van het fanrccorps en de komische voordrachten van duo Bosch verzorgden een viertal hee ren het muzikale gedeelte. Dat viertal verdient zeker een woordje van aanbeveling; het waren J. Snel, pia nist, P. Couvee, violist, C. Schijf, trombone- blazer en H. Klein, jazzband. HAZERSW0UDE RIJNDIJK. Verbouwingen. Aan den lieer J. L. v. Bennekom en de firma N. A. C. Beers, is opgedragen het slopen van het heerenhuis „Rijnlcven" en het verbouwen van het heerenhuis „Paanderen" in twee heeren huizen plus het bouwen van een garage en een enkele woning te Koudekerk voor re kening van den heer J. Oppelaar. BODEGRAVEN. De Hanze. Voor de jaarvergadering, welke werd gehouden in het Patronaat, bestond bij de leden veel belangstelling. Nadat de voorzitter, de heer A. R. v. d. Heijden, de vergadering had geopend met den Chr. groet, wensohte hij alle leden in deze eerste vergadering een Zalig Nieuwjaar tee, en zegen in zaken. Hij deelde mede, dat de secretaris nog niet aanwezig kon zijn, dat de vereeniging een lid, den heer L. van Rossem, door den dood had verloren. Hij prees den overledene als een ijverig lid, die steeds in het belang van den middenstand had gehandeld, en ging voor in een kort gebed voor zijn zielerust. Voorts, dat zioh 2- nieuwe leden en 1 donateur hadden aan gesloten. Do penningmeester, de heer J. v. d. Bosch, doet daarna rekening en verant woording. Het was een zeer gunstig jaar voor de vereeniging. Vooral de opbrengst van de winkelweek, zijnde f 99.was oor zaak, dat dc kas sloot met een batig saldo van f 188.32. De heeren J. Spaas en P. Zwaan, ak kasnazieners, bevonden alles in orde. De voorzitter dankt den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Do begrooting, die daarna werd behan deld, werd met algemeene stemmen aan genomen met een inkomen en uitgave van f 320.—. De secretaris, de heer H. J. v. d. Poll, die inmiddels ter vergadering was geko men, leest de notulen, die zonder op- of aanmerking worden goedgekeurd. Ingekomen was een aanbieding van het R. K. Reisbureau Rotala om een lezing met lichtbeelden te komen houden over de passiespelen in Oberammergau, met als spreker de heer Jan Beerents, waarmede de leden accoord gaan. De Geestelijk Adviseur, die door re petitie der St. Joseph-Gezellenvereeniging niet eerder kon komen, wordt door den voorzitter welkom géheeten. De secretaris leest daarna het jaarver slag voor, waarin hij doet uitkomen, dat zioh een gunstige kentering voordoet, en hoopt, dat deze ook verder zal worden vol trokken. Begon 1929 met 35 leden, op 31 Dec. waren er 50 leden eh 2 donateurs ingeschrevèn. In 1929 werden gehouden 5 bestuurs- en 5 ledenvergaderingen, welke laatsten door 40 tot 50 pet. der leden werden bezocht. Als bestuurslid had de heer P. G. H. Yeelenturf bedankt en werd in diens plaats gekozen de heer J. v. d. Bosch, terwijl de heer R. Kelfkens werd herkozen. Besloten was maandelijks te vergade ren met een inléiding over een actueel onderwerp door een der leden. De daarop volgende vergadering meldden zich 9 nieuwe leden. O.a. behandelde de voorz. de electriciteit. In samenwerking met de Algemeene vereen, van Handeldrijvenden en Industrieelen werd een winkelweek ge organiseerd, die zeer bevredigende u.In komsten heelt ougeleverd. Van den zaal houder, die een vliegenden winkel onder dak had bezorgd, werd toezegging gedaan, de zaak niet meer voor dergelijke gele genheden beschikbaar te stellen. Besloten was met de Neutrale Middenstand geza menlijk een waarschuwing s'. jst van slechte betalers aan de leden te verstrekken. Als afgevaardigden naar den Centralen Raad waren* gekozen ie halzen A. R. v. d. Hekken en H. J. v. d. Poll. De Eerw. "Zusters, St. Vinoentiusvereeniging, St. Eli sabeth vereeniging en R. K. Armbestuur waren verzocht alleen bij Hanzeleden te koopen en hadden hun medewerking toe gezegd. Besloten was een feest vergadering te houden. Het door beide Middenstands- veresnigingen ingediende electriciteitsta- rief was door het gt_ieentebestuur ver worpen. De voorz. dankte den secretaris voor zijn uitgebreid en opbouwend verslag. Ook voor den berg werk die dc secr. heeft verricht voor de Hanze. Bij de waarsohuwingslijst, waarop zich een 30-tal namen bevinden, die door den voorz. worden voorgelezen, worden geen nieuwe adressen opgegeven. Voor de feestelijkheden, bij de herden king van het 15-jarig bestaan, wordt een bedrag van f 100 vastgesteld. Het bestuur vormt een feestcommissie. De feestviering zal ongeveer £5 Febr. plaats hebben, na dat het voorstel van uitstel tot na Paschen was afgestemd. Voor een varieerend pro gramma zal gezorgd worden. Tevens zal een spreker gevraagd worden, die de principieele zijde van de Hanze zal be handelen. Overgegaan wordt tot bestuursverkie zing. Aftredend zijn de heeren H. J. v. Poll en H. Timp, die met resp. 24 en 23 stemmen worden herkozen. De heer H. J. v. d. Poll wil, gezien de stemming, alsook dat de grief voor de feestviering definitief van de baan is, de functie weder aan nemen. Ook de heer H. Timp neemt zijn herbenoeming aan. De heer H. Timp bespreekt de wensche- lijkheid do zaxen in den middag tusschen 12.301.30 uur te sluiten; het gros van de aanwezige winkeliers wil daar echter niets van weten. De voorz. verzoekt eenige heeren een enouête in te stellen bij alle winkeliers' en zoo mogelijk, wanneer een groot percentage er voor is, deze sluiting bij politie-verordening vast te doen stellen. De uitslag van het onderzoek zal echter eerst op de volgende vergade ring worden besproken. Bij de rondvraag zegt de secr. voor de Midi Onderl. reeds 20 ingevulde formu lieren te hebben ontvangen. De prijs is f 15 per f 1000 loon. Rij den Raad van Arbeid varieeren de verschillende klassen van f 23 tot f 49.90. De voorz. dankt alle aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en sluit op de ge bruikelijke wijze de vergadering. Vrouwenbond. De afd. Bodegraven van den R.-K. Vrouwenbond heeft Vrijdag avond haar jaarvergadering gehouden wel ke goed bezocht was. De presidente opende de vergadering en. gaf met het oog op dij treinenloop aller eerst het woord aan den spreekster van dien avond n.l. mevr. Annie Salomons. Mevr. Salomons had als onderwerp ge kozen: De wonderlijke kunst van lezen. De spreekster zette ons uiteen op hoeveel verschillende manieren een boek gelezen kan worden en i hoe een boek eigenlijk moet gelezen worden. Na beëindiging van deze lezing word overgegaan tot het lezen der notulen der vorige vergadering welke onveranderd werden goedgekeurd. Na de notulen bracht de secretaresse het uitvoe rige jaarverslag uit, waaruit bleek o.m. dat het ledental 380 bedraagt. Verder dat er weer enkele onderafdeelingen zijn bij op gericht en de groote bloei der vereeniging tot blijdschap stemde. Blijkens het jaarverslag van de pen- ningmeesteresse bedroegen de uitgaven 932.24 en de ontvangsten 1008.97 1/2 al- zoo was er een batig saldo van 76.73. Hierna was de periodieke aftieding van twee bestuursleden aan de orde. Beide af tredende dames, mej. de Koning en de Bie, werden bij acclamatie herkozen. Voorts werden door de presidente nog eenige mededeelingen gedaan omtrent de verhoogde contributie van 1 tot 1.25 In betrekking tot de ziekenhuis verpleging, waarna omstreeks tien uur de vergadering met den christelijken groet werd gesloten. St. Josephgezellenver. Voor een stampvolle zaal werd Zondagavond met succes door de St.-Josephgezellenver. opge voerd „Het hoedje van Napoleon", klucht spel in 3 bedrijven. Daarna „De Dooden- rit", een vroolijke satyre in 1 bedrijf. Beide stukken vielen zeer in den smaak der aan wezigen, die zich dan ook uitstekend heb ben geamuseerd en danig gelachen. De grime en de costuums waren prachtig in orde. Het spel, onder bekwame leiding van de heeren Spaas en v. Rossum, kon niet anders dan uitstekend zijn. Gevonden voorwerpen. Een gewicht 12 batterijen een donkerbruine jon genspet zilveren broche tienritten- boekje Fordsleutel. Inlichtingen ter Secretarie. Geboren: Maria d. van P. Heij en P. Vink Hendrika d. van J. C. Schou ten en H. Fortuin. Gevestigd: W. Hak en gezin van Alkmaar C. A. Ranke van Breda D. Büjleven van Rietveld M. van Dijk van Waarder H. van Schaik van Papekop. Vertrokken: J. Blom naar Haar lem G. A. de Greef naar .Woerden J. C. de Jong naar Gouda A. M. de Jong naar Gouda G. den Hollander naar Bar- woutswaarder J. G. Meijer naar Ouder- Amstel H. van Lukten naar Haarlem. NOORDEN. Booronv/onirg. Voor rekening van den keer P. Wahle zal nabij de Sluitkade eert boerenwoning worden gebouwd. Het timmerwerk is opgedragen aan J. Koel man te De Hoef en het metselwerk aan A. C. Schutter, alhier. Ter ziole! De Zangvereeniging voor meisjes, onderafdceling van de Maria-ver- eeniging, twee maanden geleden met zoo veel geestdrift tot stand gekomen.... is ter ziele. Het aantal deelnemers bedroeg aanvan kelijk bijna 40, een uitstekend directeur in den persoop van den heer C. van Dam uit Ter Aar was aanwezig, plannon werden reeds gemaakt om in het eind van den Vastenavond of op tweeden Pa.schdag een zanguitvoering te geven, een berg in uitzichten nog geen muisje kwam te voorschijn. Zondagmiddag waren slechts 20 leden aanwezig en dergelijk getal is te klein opi een goed koor te vormen en ook om de kosten te bestrijden, en zonder meer zij 't bij meerderen met pijn in 'b hart we d tot opheffing besloten. Wegens ziekte was de Directeur een paar Zondagen niet aanwezig geweest, een paar keeren ook kon hij den wel al te ver ren afstand niet maken wegens stormwind Dit zal de animo niet ten goede zijn geko men, doch voor het overige meest men be seffen, dat zonder offers, zonder moeilijk heden het hoofd te bieden, zonder kracht- da digen wil nooit iets te bereiken is en kleingeestigheden al evenmin tot iets lei den. Later heeft men er spijt van. Hoe het ook zij, de oprichters en leiders hebben hun goeden wil getoond en de Noordsehe meisjes althans voor een groot deel moeten nu maar niet meer klagen, dat voor haar nooit iets gedaan worclt. NIEUWKOOP. Pcldnrzïtting. On Donderdag a.s. wordt in Hctel „Het Vliegende Paard", door den rehtrncester van het Hoogheem raadschap van Rijnland, Mr. H. A. Syp- kens, de rente- uitbetaald over 1929 van het waarborgfonds, gevestigd on de ver veende landen in den Polder Nieuwkoop en Noorden. Tegelijk bestaat in een ander vertrek van dit Hctel gelegenheid, en we! van 102 uur, om den omslag van dien Polder over 1929 te betalen. Aanlegplaats. Bij café „De Roos" is geleidelijk een zoodanig stuk uit den weg gevallen, dat personen, bezorgd voor on gelukken, een noodschering hebben aan gebracht. Ende onderlusschen beraad slaagt ons gemeentebestuur of men dezen kant of dien bij café Kuijf of beiden off> cïeel zal betitelen met den naam van aan legplaats en er van gemeentewege een schoeiing te maken. De laatste oplossing ware wel de beste, aannemende, dat men dan ook goed werk er van maakt en nog beter ware, indien do gemeente of de gemeente en polder tezar men het onderhoud van den geheelen weg kant,' gelegen aan de Voorwetering, voor haar rekening nam en zou tevens een eind komen aan de vele conflicten. Dezer dagen was het Polderbestuur nog weder genood zaakt een eind wegkant in het Zuideinde na- herhaalde aanschrijving te laten ma ken voor rekening van den onderhoud- plichtige om thans langs gerechtelijken weg maar weer te kunnen trachten deze kosten terug te vorderen. Geboren Johanna Emerentia, doch ter van J. Schalkwijk en B. van Beek. Ondertrouwd: J. van der Tier 26 jaar te Bodegraven en J. C. C. Teernstra 19 jaar te Alphen aan den Rijn, onlangs te Nieuwkoop. Getrouwd: A. Vianen 25 jaar te Kamerik en W. Vork 22 jaar J. Otto 29 jaar en G. Bodegraven 23 jaar. WOERDEN. Geboren: Everardus Petrus z. van M. A. van het Schip en M. Lunenburg Adriana Theodora d. van J. A. van Slag- maat en Th. J. Vriezen. Ondertrouwd: Petrus Jacobus Velthuijsen en Froukje Gijsberta Kamsteeg Jan Willem van der Stam en Wilhel- mina Pfaff Arie Vijfhuizen en Neeltje Dirkje Snieder. Getrouwd; Jan Vlaanderen en Chris tina Johanna Kroon Pieter Nicolaas van der Paauw en Adriana Dirkje den Hollan der.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10