MAANDAG 20 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 LEIDEN. AGENDA'S. iNTERPAROCHIëELF ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka- tholiekc Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen van af 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Maanoag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Tevens 3de Maandag der maand. Te 8.30 uur inschrijving nieuwe leden. Jonge lingen, die den leeftijd van 17 jaar bereikt hebben, kunnen tot de vereeniging toe- lredcn.8.30 uur onderlinge damwedstrijden. Dinsdag is de zaal voor de Gezellen ge sloten. Woensdag S.15 uur repetitie Liedertafel „Sebastian Schaffer". Allen op tijd aan wezig. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Van S9 uur in de Bestuurskamer zit ting R.K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. 8.30 uur bestuurvergadering Symphonic „Frans Schweitzer". Donderdag te S uur in cle St. Petruskerk de plechtige jaargetijde voor de zielerust van onze Vice-Praeses G. Kemperman. De leden van onze vereeniging worden in Je H. Mis verwacht en ook te communiceeren. Vrijdag. 8.30 uur repetitie Syphonie „Frans Schweiter". 8.15 uur vergadering van het Genoot schap „De Stillen Omgang". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.15 uur kegelclub „De Poodelaars". Iederen Zaterdag van Suur is de Bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Iederen Zondag van 12 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. ST^PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph'ss-Gezellen- vereeniging. Augustus 1887Sept. 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 89 uur. Dinsdag te 8.30 uur oudersavond in het patronaatsgebouw Rapenburg 52. Alleen de ouders worden verwacht. R. K. PATR0NATENB0ND (District Leiden). Secretariaat: Heerenstraat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongen® in- het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52. Telephoon 456. DE VLOOTCONFERENTIK TE LONDEN vangt Dinsdag 21 Januari aan. De microfoon wordt geplaatst in de Royal Gallery van het House of Lords te Londen, waar de Engelsche koning de begroe tingsrede zal uitspreken ST. ALOYS I US-PATRON A AT. Oegstgeest. Zondag. Van 6.30—7.30 uur Maria-Con- gregatde. Daarna verplichte bijeenkomst in St. Wr'ibrord t,ot 9 vur. t Donderdag: Verplichte bijeenkomst m de Gezellenzaal tot 10 uur; tevens gelegen heid tot het betalen der werkelijksche con tributie. LETTEREN EN KUNST LEIDEN. Dolle Hans. Tooneelgezelschap Charles Braakensiek. Het Indo-drama van Jan Fabricus, het stuk van Henri Bronsgeest, heeft gistei- avond in. den Leidschen Schouwburg een herhaling gehad. De schouwburg was middelmatig bezet en het publiek, dat deze goedkoope yoor- stelling bijwoonde, heeft zich blijkens de vele open doekjes met dit spel zeer tevre den getoond. Evenals in hel stuk zat ook in het spel een goede climax, die zich vooral aan het eind van het tweede en derde bedrijf open baarde. Een goedgeslaagde reprise. R K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag was het wederom een drukke dag voor de A.V.V.-ers daar 4 van de 5 elftallen voor de competitie in actie wa ren. Het lc elftal speelde om 2 uur op eigen terrein tegen Graaf Floris II welke wed strijd voer beide elftallen van groot be lang was, gezien beider kampioenskansen. Om even 2 uur laat scheidsrechter Fluse beginnen. A.V.V. lieoft 1 invaller. Na eeni- ge terreinverkenning is Graaf Floris in den aanval doch langzamerhand komt A. V.V. er eveneens in, maar de hechte Graaf Floris-'vordedigiiig voorkomt ieder gevaar. Langen tijd golft het spel op cn neer, tot dat, na een weifelen van een der A.V.V.- baeks Graaf Floris weet te doelpunten. (0—1). Met. dezen stand wordt gerust. Na rust pakken de A.V.V.-ers stevig aan en na mooi combinatiespel maakt, de linksbinnen gelijic. Dit is het sein voor A.V.V. om nog eens extra aan te pakken en na een kwarier weet de A.V.V.-anid- voor de leiding te veroveren (21). Nadat de keepers neg vele malen handelend zijn opgetreden, wat hun beiden goed afgaat, fluit dc scheidsrechter einde en heeft A. V.V. zich door deze 21-overwinning weer vaster op de lc plaats gezet. Om 12 uur spcede A.V.V. III tegen S.D.C. III. Ook doze wedstrijd was voor dc A.V.V.-ers van groot belang, daar de •te elftallers nog mooie kampioenskansen hebben. Beide ploegen zijn aan elkaar ge vraagd, doch dc A.V.V.-aauvaUen zijn ge vaarlijker. Dc S.D.C.-keeiper was evenwel op zijn hoede. A.V.V. neemt de leiding uit een penalty, wat o.i. wel een te zware straf was; vrij spoedig maakt de uiid- voor er 20 van, met welken stand ge rust wordt. Na de rust heeft S.D.C. spoedig succes, iloch A.V.V. vergroot, weder haa-r voor sprong. Dan krijgt S.D.C. kort op elkaar 2 penalty's toegewezen, waarvan er een benut wordt, zoodat de stand 43 bleef voor A.V.V. Even voor 'het einde krijgt A.V.V. wederom een penalty te nemen, welke in oen doelpunt wordt omgezet; zoo kwam ook het einde met. 53 voor A.V.V. Het 2e elftal was de gast van R..I.A. II op Hoornpark. Beide elftallen gaan mooi tegen elkaar op en doelpunten blijven dan ook uit. Ongeveer l kwartier voor rust komt A.V.V. op goedkoope wijze aan een doelpunt, als de bal via een R.I.A.-speler in het net. verdwijnt. Na rust eenzelfde spel; R.I.A. ziet ein delijk kans op dezelfde wijze als A.V.V. den bal in het net te doen verdwijnen. De uitslag 11 was dan ook zeer zeker de juiste verhouding. A.V.V.b kon het op Duindigt tegen V-A.C.b niet bolwerken en moest met 20 de vlag strijken voor V.A.C. Toe, jongelui, het tan toch beter. H. B. C. Ill—Teijlingen II 3—0. Het is Teijlingen niet mogen gelukken ok maar een enkel doelpunt te scoren. Wanneer begonnen wordt, is Teijlingen al ladelijk in den aanval. Deze wordt afge slagen en H. B. C. stormt op het Teijlin- gen-doel af, doch Schoo keert heb schot. Een kwartier lang moet hij reddend optre den, wat hem goed afgaat. Doch eenmaal moet hij zwichten voor een formidabel schot van H. B. C. dat onhoudbaar in de touwen vliegt. Nog eenmaal voor de rust weet H. B. C. het doel te vinden, zoodat de rust ingaat met 20. Na de rust gaat het iets beter, daar Teijlingen nu wind en zon in den rug heeft, maar hoe zij ook zwoegen, niet® wil geluk ken. II. B. C. daarentegen is het meest in den aanval en maakt dan ook nog een mooi doelpunt, zoodat H. B. C. verdiend heeft gewonnen. Teijl'ngen had zeker een tegenpunt verdiend. Scheidsrechter Mejj- land was voor zijn taak berekend. De Junioren werden teleur gesteld daar geen van de Juniorenelftallen van Lisse was opgekomen. Voetbalvereert. „St. Bernard us". Zondag speelde het tweede e'ftal van St. Bernard us een thuiswedstrijd tegen „Meerburg" II. Hoewel men op een gelijk spel had gerekend, wist St. Bernardus toch de puntjes thuis te houden, daar deze wedstrijd eindigde met een 21 overwin ning. Daar de scheidsrechter van den bond niet was opgekomen, werd deze wedstrijd geleid door den heer O. l'Ami tot groote tevredenheid der beide partijen. Het Juniorenelftal, .dat een uitwedstrijd had tegen de Junioren van A. S. C. te Zoe- terwoude kwam ook met een 3—2 overwin ning huiswaarts. Het eerste elftal had dezen Zondag rust, maar krijgt de volgende week ,0. V. V. te gast. KORFBAL. De uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse N.-H. D. D. V.—Westerkwartier 10; D. T. V. Koog Zaandijk 31. Eerste klasse Z.-H. FluksH. K. V. 34; Het Zuiden Deetos 24. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. Hellas—Z. K. C. 1—4. Eerste klasse B. Oranje ZwartRigtersbleek 25; Ons ClubjeD. O. S. 12. Fluks-H. K. V. 3—4. Een eigenaardige wedstrijd! Een goed begin en een mooie voorsprong vaD Fluks, 1 doch na de pauze een inzinking met als gevolg weer een nederlaag. Hierdoor is het zoo goed als zeker geworden, dat de Rood- Witten niet meer van de onderste plaats der ranglijst wegkomen. Dit is zeer te be treuren, want zooals het spel voor de rust gegeven werd, was het niet van een cluo die verdient te degradeeren. Laten we ho pen, dat. mocht Fluks degradatie-wedstrij den moeten spelen, deze gespeeld worden met het vuur, waarmede gisteren de wed strijd werd ingezet. Te betreuren is, dat de moreelc steun van het zelfvertrouwen door zooveel nederlagen teloor gaat. Het verloop van den wedstrijd was als volgt: Fluks neemt het spel in handen en schept zich enkele goede kansen. Een straï- schot wordt gemist, doch van Bemmel her stelt dit door na oen m'nuut of tien spe- lens zijn club de leiding te geven. H. K. V. heeft geen succes met verre schoten en twintig minuten later maakt van Bemmel na een kort doch goed aanvalsspe] op keu rige wijze het tweede punt voor Fluks. De nieuwe H. K. V.-aanval is gevaarlijker dan die van Fluks, maar wordt goed bewaakt. Toch wordt hier een minuut of vijf voor rust van onder den paal het eerste tegen punt gemaakt. De bal wordt dan uitge worpen en onm'ddeRijk maakt van Wezel vanaf de lijn 31. Met dezen stand, een mooien voorsprong voor de Leidenaars, komt de rust, Na de thee wil het echter niet meer lukken. Het spel van H. K. V. wint aan enthousiasme, dat van Fluks vertoont een inzinking. Na een kwartier spelen heeft van aBlen tot twee maal toe met een ver onderhandsch schot succes, en brengt de partijen op gelijken voet. Met de begin opstelling wordt, verder gespeeld, doch van Balen tot twee maal tce met een ver de wein'ge scheten die gelest worden, heb ben geen succes. In den H. K. V.-aanval krijgt Nell na een fout in het Leidsche mid denvak een vrije kans op grooten afstand, die hij niet mist, zoodat de Hagenaars de leiding hebben. Het zwoegen van Fluks om gelijk te maken, wordt niet beloond, zoodat, als het einde komt, H. K. V. de meeneemt naar de ATHLETIEK. Veldloopen Graaf Willem. De Haagsche R. K. Athletiekvereeniging Graaf Willem II organiseert, onder goed keuring van dc Kon. Ned. Athl. Unie, op Zondag 16 Februari a.s. vier veldloopen. Evenals het vorig jaar worden* deze veld loopen gehouden te Scheveningen, De veldloopen zijn verdeeld in vier klas sen, namelijk klasse A: 5 K.M.: klasse B 5 K.M*.; ldassc C 3.5 K.M., uitsluitend voor K. N. A. U.-leden. In klasse D: 3.5 K.M. kunnen ook nict-K. N. A. U.-leden deelne men; hierin kan dus iedereen starten, die met in de klasse A, B. en C uitkomen. Het inschrijfgeld bedraagt 50 cent per deelnemer. Het aantal prijzen zal ongeveer 30 pet. van het aantal deelnemers bedra- De inschrijving kan vanaf heden ge schieden bij het G. W. Il-secretariaat, Val- kenboschlaan 177 in Den Haag, alwaar ook alle gewcnschte inlichtingen schriftelijk kunnen worden aangevraagd. BIL 'ARTEN. Het tournooi te Genève. De laatste uitslagen van het lournooi te Genève zijn: Faroux -100 23 64 17.39 Dommering 252 22 108 11.55 Moons 400 -24 89 16.67 Soussa 383 24 84 15.99 SCHAKEN. Het tournooi te San Remo. De uitslagen van de 3de ronden van het tournooi luiden Maroezy remise met Kmoch; Spielmann remise- met Vidrnar; Aljechin win; van Niemzowits; Tartakower wint van Yates; Ahues wint van Monticelli; Romi remise met. Grau; BogoljubowRubinstein afge broken; Raiza remise met Colle. De afge broken partij RomiColle werd remise. Z. Exc. MINISTER RUYS DE BEERENBROUCK heeft te Venlo het nieuwe gebouw van de Coöp. Veiling in de Havenstraat officieel geon«»nd HET NIEUWE BANKBILJET van 50 volgens ontwerp van Jac. Jongert. ST. AGNES-MEISJESPA7 R0NAAT. Meisjespatronaat. Maandag en Dinsdag geen lessen. Donderdag van 7 tot half 8 uur leesbi bliotheek; van half S tot 9 uur naailes voor de 1ste, 2de en 5de afdeeling. Vrij: 'ag van 7 tot 8 uur zangles. Gelegenheid tot sparen op Maandag avond. Z1TA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Woensdag en Donderdag 's avonds van 8—10.15 bijeenkomst van Hollandsche cn Duitschc meisjes. De bibliotheek is- geopend: Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds van 7— 8.30 uur. Ook niet-leden kunnen van de biblio theek gebruik maken. Maandag van 2—5 uur is het bemidde lingsbureau geopend. MEISJES-PATRONAAT (Parochie 0. L. Vr. Onbevl. 0ntv„ Hartebrug). Zondag van 55 1/2 uur godsdienstonder richt; van 5.30—6.30 uur ontspanning. Maandag van 7—8 uur Tooneel. Dinsdag van 78.30 uur naailes voor de meisjes jonger dan 15 jaar; 8.3010 uur naailes voor de meisjes ouder dan 15 jaar. Woensdag 6.458 uur zangles en repe titie. R. K. REIDANSCLUB „UTILE DULCI". Repetitie Maandagavond half negen (Mare). ST.-ANT0NIUS-PATR0NAAT. Maandag S uur bijeenkomst Gezellen. Woensdag 8 uur tooneelrepetitie. Donderdag 8 uur bijeenkomst. Gezellen. Zaterdag 67 uur bibliotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparen en retraitefonds. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag Rechtskundig Bureau van 6.30 Van dit Bureau kunnen gebruik maken alle R. K. georganiseerden en zij die behooren onder het Gewest Leiden. Maandag. Gezellige avond voor de adspi- rant-leden van de R. K. Gymnastiekver- eeniging „Jeanue d'Arc' Dinsdag, ledenvergadering R, K. Werk meesters „St. Jan" te 8 uur; zitting bestuur R, K. Bouwvakarbeiders „St. Joseph" van half 8 tot. half 9 uur. Donderdag, buitengewone ledenvergade ring voor het R. K. Overheidspersoneel „St. Paulus" te 8 uur. Vrijdag, Bestuur R.-K. Volksbond, 8 uur; Repetitie R. K. Gein. Zangvereeniging „Pulchri Studio" te 8 uur. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden. c.z. r.'j r. - t c schctbank 7S uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Bibliotheek van 7 tot 8.30 uur. Eigen Huis van 8 tot 9 uur. Woensdag, 29 Januari, Bestuursraadver- gadering. Besturen houdt dien avond vrij. Besturen van de onderafdeelingen jaar verslag inleveren aan het secretariaat van den Bond. TE IJMUIDEN speelde Zondag Z.F.C. tegen Stormvogels. Een moment uit den strijd.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8