MORGEN EERST NAAR HAARLEMMERSTRAAT 130 136 STADSNIEUWS Agenda EERSTE BLAD PAG. 2 PARTERRE Ongebleekte Tricot Heeren-Pan- talons en Borstrok- f 0.82' Politie- en Brand- X A AC weerbretels extr. reel. Gr. Grasl. Sloopen A AWa met getest, overslag Serie n. dess. zijden X A 901/2 stoffen, pracht kwal. Beige linnen Kinder- X A OC schorten m. mouwen 1 v.O*/ PARTERRE Nieuw zijden Kin- X 1 AC derschorten - Gekleurd Linnen voor Jongens blouses, kleurecht, 80 cM. breed Kunstzijden wiegde- kens Luxe doosjes Dames- Zakdoeken Gemell. Sportwol, ijzersterk, voor truien en sokken, X A *7Q knotten van 100 gr. f 0.34 f0.77'/= f 0.62'/' le ETAGE eiken Kapstokken aiet f 1.08 Massief 4 haken en kraal- garneering Warmwaterstoven, brons met- moquefcto Eiken Voetbanken, met moquette Groote zware deur matten, 45 x 85 Geruit Etamine in verschillende kleuren f4.50 f 0.85 f 0.49 f 0.16 le ETAGE Huiskamerspiegels, facet, massief eiken randen Tochtvilt, per stukje 6 meter Restant. Gebloemde slaapkamerkleedjes Slaapkamermatten, 140 x 180 Kapstokmatten bedr. XII met voorstellingen f9.— f 0.24 f 0.80 f 0.69 2e ETAGE Prima beuken wasch- X A A4l|: knijpers, per dozijn v,v Groenteschaven f 0.08'/ Koffie-, Thee- Suikerbussen, p. Groote bussen Lino- leumwas Groote maat Molton Dweilen GE Ka|ok 'tor e n bijwflSte Ier ifmd 1 fjö-27' Groene maft ^ail-LLJLi A Ol doek| Spatzliletf Hocht: f 1.10 Glazen Handdoekrek- X A OO r jes voor waschtafels Wij geven U bij aankoop vanaf f 2.50, een aardige verrassing voor Uwe kinderen! anderd werden goedgekeurd, was het woord aan den heer Försthovel. In zijn inleiding behandelde spreker het ontstaan der Ziektewet. In 1905 met de voorbereiding begonnen, zal zij in 1930, dus na 25 jaar, in werking treden. Alle arbeiders, in loondienst in bedrijf, dat met winst-oogmerk gedreven wordt, en die minder verdienen dan ƒ3000 zijn ver- zekeringsplichtig. De werkgever kan zijn arbeiders zoowel verzekeren bij erkende bedrijfsverenigin gen als bij den Eaad van Arbeid. De verzekerde heeft in geval van ziekte, die niet te beschouwen is als een bedrijfs ongeval, recht op uitkeering van ziekte- geld en wel 80 pet. van het wettelijk dag loon. Onder dagloon wordt verstaan het loon, dat in de kalenderweek voorafgaande aan de ongeschiktheid tot werken, gemiddeld per dag is verdiend. Het ziekengeld wordt uitgekeerd over 'iederen dag, dat de ongeschiktheid tot werken duurt (niet Zondagen) te begin nen met den derden dag nadien waarop do ongeschiktheid aanving. De nitkeering duuifc ten hoogste 26 weken. Spreker behandelde voorts nog bijzon derheden en beval als bedrijfsvereniging bijzonder de Middenstandsonderlinge aan. Verschillende leden maakten van de ge legenheid tot stellen van vTagen gebruik. De voorz. dankte den heer Försthovel voor zijn uiteenzetting, waarna de verga dering nog eenige huishoudelijke zaken afhandelde. KAMER v. K. EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De Bruggestraat te Alphen aan den Rijn. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland zijn inzake den toe stand van de Bruggestraat te Alphen aan den Rijn een tweetal adressen verzonden, n.]. aan Gedeputeerde Staten der Provin cie Zuid-Holland en aan de gemeente Al phen aan den Rijn. De adressen luiden als volgt: Aan Ged. Staten. Zooals tl reeds bekend is, levert de zeer smalle passage in de Bruggestraat te Al phen aan den Rijn, groot gevaar op voor het verkeer, terwijl door de nauwe uitmon ding op den Rijksstraatweg, zelfs een uiterst gevaarlijke situatie wordt gesoha- pen. Vooral het autoverkeer uit de richting Utrecht en gaande in de richting Leiden is al bijzonder gevaarlijk. Dc bebouwing is daar zoodanig, dat het bovengenoemd verkeer van deze uitmonding niets be merkt. Dat deze bijzonder gevaarlijke si tuatie herhaaldelijk aanleiding moet ge ven tot ongelukken, is dan ook vanzelfspre kend. De practijk leert dan ook, dat er bij na geen week omgaat of op dit punt heeft een meer of minder ernstige aanrijding plaats. Tot nogtoe beben zich deze ver keersongelukken hoofdzakelijk beperkt tot materieele schade. Naar de meening der Kamer is deze gelukkige afloop slechte toe te schrijven aan bijzondere omstandig heden, doch zij is er van overtuigd, dat op den duur op deze plek een ongeluk met dooaelijken afloop niet kan uitblijven. Dat do Bruggestraat zelf, nog afgezien van de uitmonding op den Rijksstraatweg, veel te smal is voor het verkeer, is zon «vi. dent en zal door uw College zonder twijiel onmiddellijk worden toegestemd, zoodat de Kamer met de constateering van dit feit zal kunnen volstaan. Naar de meening der Kamer is het niet verantwoord, om dezen toestand te bestendigen. Nu zal. zooals officieel bekend is, de doorvaartbreedte van de brug over den Rijn -door de Provincie vergroot worden, waarbij ongetwijfeld ook, naar de Kamer meent te mogen aannemen, de rijbreedte der brug zal worden vergroot. Verbreeding van de Bruggestraat, de oprit van deze brug, zal dan moeilijk kunnen uitblijven. Ook echter nog afgezien zelfs van dit voor nemen is, naar de meening der Kamer, verbreeding der Bruggestraat een zaak, welke door het verkeersbelang dringend wordt geëischt en door het College, dat de straat in beheer en onderhoud heeft, niet mag worden verwaarloosd. Waar echter de gemeente Alphen de grootste belanghebbende ten deze is en deze gem. ongetwijfeld 't hare er toe zal willen bijdragen, om dozen niet langer te ver antwoorden toestand niet te laten voort duren, zoo veroorlooft de Kamer zich nw College te verzoeken, al datgene te doen. wat in samenwerking met de gemeente Al phen en eventueel met het Rijk tot een enelle oplossing kan leinen. Aan de gemeente Alphen is verzocht ten deze zoo spoedig mogelijk een afdoende op lossing te helpen bevorderen. De Kamer heeft zich voorts niet verant woord geacht, wanneer zij niet ook Z.Exc. den Min. van Waterstaat op het bestaan van deze uiterst gevaarlijke situatie op merkzaam maakte, waarom zij dezen af schrift van dit schrijven toezond. Aan bet gemeentebestuur. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland veroorlooft zich, zulks in verband met brieven van gelijke strek king verzonden aan Ged. Staten van Z..-H. en Z.E. den Minister van Waterstaat, ook bij Uw College aan te dringen op een snelle en afdoende verbreeding van de Bruggestraat ten Uwent, daar deze zeer smalle passage naar Uw College bekend is, een groot gevaar oplevert voor het ver keer, terwijl door de nauwe uitmonding op den Rijksstraatweg, zelfs een uiterst ge vaarlijke situatie wordt geschapen. Vooral het autoverkeer uit de richting Utrecht en gaande in de richting Leiden is al bijzonder gevaarlijk. De bebouwing is daar zoodanig, dat het bovengenoemd verkeer van deze uitmonding niets be merkt. Dat deze bijzonder gevaarlijke si tuatie herhaaldelijk aanleiding moet geven tot ongelukken, is dan ook vanzelfspre kend. De practijk leert dan ook, dat er bij na geen week omgaat of op dit punt hoeft een meer of minder ernstige aanrijding plaais. Totnogtoe hebben zich deze ver keersongelukken hoofdzakelijk beperkt tot materieele schade. Naar de meening der Kamer is deze gelukkige afloop slechts toe te schrijven aan bijzondere omstandig heden. doch zij is er van overtuigd, dat op den duur op deze plek een ongeluk met doodelijken afloop niet kan uitblijven. Dat de Bruggestraat zelf nog afgezien van de uitmonding op den Rijksstraatweg, veel te smal is voor hei verkeer, is zoo evi dent en zal door Uw College zonder twij fel onmiddellijk worden toegestemd, zoo- dat do Kamer met de constateering van dit feit zal kunnen volstaan. Naar de mee ning der Kamer is het- niet verantwoord, om dezen toestand te bestendigen. Heb is de Kamer zeer wel bekend, dat de brug over den Rijn zoowel als de Brug gestraat in beheer en onderhoud is bij de provincie Zuid-Holland. Hot is haar ech ter ook bekend, dat door de provincie als algemeene stelregel is aangenomen, dat zij naast het gewone onderhoud, geen gelden beschikbaar sier. voor wegverbe leringen in bebouwde kommen. Het bestaan van de zen stelregel blijkt ook min of meer uit 't Provinciaal Wegenplan, vastgesteld bij Besluit van den lOen Januari 1028, G.C.Nr. 6. Provinciaal Blacl Nr. 2-S, alwaar onder IÏB o.a. is bepaald, dat ,,dc door Ged. Staten aan te wijzen gedeelten in de be bouwde kommen, niet in beheer en onder houd bij de Provincie zullen worden geno men." Naar de Kamer is medegedeeld, bestaat er niet het minste uitzicht, dat de Pro vincie ten behoeve van Uwe gemeente, van haar stelregel zal afwijken, maar wel meent de Kamer te mogen veronderstellen, dat de Provincie niet ongeneigd is om ge zamenlijk deze straat te verbreeden. Waar uwe gemeente de grootste belang hebbende ten deze is en ongetwijfeld het hare er toe zal willen bijdragen, om dezen niet langer te verantwoorden toestand te beëindigen, zoo veroorlooft de Kamer zich uw College te verzoeken, al datgene te doen, wat, in samenwerking mot de Pro vincie cu eventueel met het Rijk, tot een snelle oplossing, kan leiden. De promotie van Prinses Juliana. De promotie van H. K. H. Prinses Ju liana zal, gelijk reeds werd medegedeeld, in de Senaatskamer der Bijksunivers'teit alhier op 31 Januari a.e. des namiddags te halfvier plaats vinden en wel in zeer beperkten kring. Behalve door H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder cn Z. K. H. den Pr:ns der Nederlanden zal dc plechtigheid slechts door een klein aan tal personen, waaronder het College van Curatoren, het bestuur van de Vereeniging van Vrouwelijke Studenten te Leiden, ver tegenwoordigers uit studentenkringen en enkele personen uit de omgeving van de Prinses worden bijgewoond. Na afloop van de plechtigheid biedt de Senaat der Universiteit aan hen. die daar bij tegenwoordig waren een thee aan ih het Klein Auditorium. De 16-jarige bakkersknecht H. G., wo nend Paul Krugeretraat 44, is gistermid dag met zijn driewielige bakfiets van de Garenmarkt in het Leveudaal gereden. De jongen werd door den hoofdagent v. V. door handreiking op het droge gebracht. Schijnbaar had hij geen letsel bekomen. De tooneeluitvoering der V. V. S. L. De geheclc Koninklijke familie aanwezig. H. M. de Koningin, H. M. de Koningin- Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik, hebben heb voornemen tegenwoordig te zijn bij de gala-tooneelvoorstelliug in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag, op Maandag 27 dezer, tei gelegen heid van de Lustrumviering van de V. V. S. L. Pr'nses Juliana woont deze voorstel ling als lid der vereeniging bij. BEGROOTING. Nog zijn voor behandeling bij dc begroo ting de volgende voorstellen ingediend: Voorstel van den heer Kooistra: De Raad, van oordeel, dat door of vanwege de gemeente het bouwrim maken,,Ven grond de woningbouw zal bevorderen, ver- zoekt Burgemeester en Wethouders een plan voor ie bereiden, waarin een verbin dingsweg zal worden gemaakt vanaf het Noordelijk gedeelte van de Koningsstraa-1 tot het Oostelijk gedee'te wan de Groen- oordsiraat, ten deel hebbende woningen te doen bouwen met een huurwaarde van 4.-ot 7.per week. Voorste] van den heer Van Stralen: De Raad besluit tot het verleenen van een toeslag op de uitkeeringen der werkloo- zenfcasseu vanwege de gemeentelijke steunverleenine, voor zoover deze lager zijn dan het bedrag dat na- het uitge trokken zijn van do gemeenteii'ke steun- verlecning wordt ontvangen, zulks ten be drage van het verschil tusschen kasuitkec- rinT en steunuitkeering. Voorstel van den heer Van Stralen: De Raad, van oordeel dat het gcwenscht is om de ondersteuning, welke vanwege de ge meentelijke Commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon aan 'behoeftigen wordt ver strekt, zooveel mogelijk te verschaffen in den vorm van loon voor arbeid van meening tevens dat van gemeente wege een gelegenheid dient te worden ge schapen, waar de daarvoor in aanmerking komende ondersteunden en zoo mogelijk ook andere onvolwaardige arbeidskrachten de voor hen geschikte arbeid kunnen ver richten; van oordeel dal de gebouwen der stede lijke werkinrichting daartoe wellicht ge schikt ziin te maken dat daarvoor echter grondige vei'ande- ring cn reorganisatie van de stedelijke werkinrichting zal noodig zijn, verzcekt Burg. en Wetb. naar de moge lijkheid van een zoodaniec reorganisatie der stedelijke werkinrichting een onder zoek in re stellen en ven hun bevindingen aan den Raad mededeeling te doen. Voorstel van den 'neer Koole: Onderge tekende stelt- bij volgnummer 254 voor: De Raad bes'uit tot het aanstellen van vol- ambtenaar Schoolarts, naast de 4 school- artsen. Voorstel van den heer Koole: Onderge- teekende ste't bij volgnummer 256 voor: De Raad besluit de besturen der beide zweminrichtingen op te dragen, de zwem inrichtingen des Zondags open te stc"en van des morgens 9 uur tot 11 uur eu dca middags van 2 uur tot 5 uur. Voorstel van de heeren Huurman, Spen- del en de Reede: Ondergeteekenden stel len voor de opbrengst van den post In komstenbelasting op do begrooting naar een zoodanig bedrag te berekenen, dat de ver menigvuldigingsfactor vau 0.9 op 0.7 zal kunnen gebracht worden. Voorspel van de heeren Groeneveld, do Reede, Manders en Eikerbout: Ondergetee kenden stellen voor: a. aan dc leden van den gemeenteraad een te'efoonaarsluiting te verstrekken, b. voor rekening der ge meente te nemen ten hoogste f 18 aan ge sprekken, per aansluiting, per jaar, (bere kend naar ongeveer 2 gesorekken per dag), c. volgnummer 184 der Begrooting 1930 tc verhoogen met ƒ2000. Enquete winkelsluiting. Door" de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland wordt thans een enquête ingesteld bij alle Leidsche winke liers, groot en klein, om hun meening te vernemen o.a, omtrent de vraag of vol daan moet worden aan het verzoek der personeelsorganisaties gericht aan den Ge meenteraad van 'Leiden, om alle winkels op een bepaalden middag te sluiten; des avonds om 7 uur en 's Zaterdags om 9 uur te sluiten, enz. Als dit verzoek zoo wordt ingewilligd, zouden derhalve alle winkeliers, ook zij die zonder personeel werken, op genoemde tijden hun winkels moeten sluiten. Het is daarom van het hoogste belang, dat ai'.e winkeliers hun medewerking verleenen, teneinde het aan de Kamer mogelijk te maken zoo betrouwbaar en volledig moge lijk gegevens in haar adres aan B. en W. te Leiden te verwerken. Aller belang is er bij betrokken, daarom wordt aller medewerking verzocht. De teruggave van op suiker betaalden accijns. Ten gevolge op eene vroegere, mededee- ling be trekking hebbende op de terugga ve van op suiker betaalden accijns, kan dc Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland aan de belanghebbenden in haar district nader mededeelen, dat de terug gaaf kan worden uitgestrekt tot alle in het vrije verkeer aanwezige suikerhoudende goederen, behalve die welke van die te ruggaaf zijn uitgesloten, nl. melado, melas se eu stroop, uitgezonderd Limonadesiroop Het is onverschi'lig of de goederen waarvoor de teruggaaf wordt verzoht, uit het buitenland zijn ingevoerd of niet; de teruggaaf blijft echter beperkt tct de sac charose, die de goederen bevatten. In- vertsuiker en andere suikers blijven ten deze buiten beschouwing. Er wordt nogmaal nadrukkelijk op ge wezen, dat ook de voorraden, voorhanden bij fabrikanten van suikerhoudende goe deren, die crediet genieten, in aanmerking komen voor den teruggaaf. Dit geldt ook voor halffabrikaten en voor in bewerking zijnde goederen, voor zoover die onder verzegeling kunnen worden gebracht. Indien het ter vereenvoudiging van het werk der monsterneming gewenscht is een zoogenaamd meng-monster te nemen, dan kan hiertoe worden overgegaan. Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde. Dc heer E. Th. Witte, hortulanus van den academischen tuin alhier, heeft het voorzitterschap van dc af deeling Leiden van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, welke functie hij 27 jaar heeft bekleed neergelegd. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 54G7. J. M. Krol, Leiden, Breestraat 136, Schoenwinkel. E.: J. M. Krol, Leiden. Men verzcekt ons te wTen mededeelen, dat de H. Mis in de St. Jozefkerk, ter ge legenheid van het 7e jaarfeest der Ver. R. K. Dilettanten, Zondag niet te 8 uur, doch te 9 uur wordt opgedragen. Academisch Ziekenhuis. Vanwege den Rijksgebouwendienst werd heden aanbesteed het voltooien van het "Hü'shoudeüjk gebouw en het bouwen van een desinfectie-gebouw ot> het terrein van het Nieuw Academisch Ziekenhuis alhier. La a es te inschrijver was G. B. van Hoek te Delft voor 121.240. De senaat der Leidsche Universiteit heeft benoemd tot curator van de biblio- theca Thysiawa. als opvolger van wijlen prof. dr. P. J. Blok, orof. dr. L. Knappert, hoopleeiaar aan de Universiteit alhier. Kapitein A. G. van der Hout. van het 6e regiment veldartillerie alhier wordt bin nenkort benoemd tot adjudant van dat korps. Onbestelbare post. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van welke de afzenders onbekend zijn, over de 2e helft der maand Decem ber 1929: Brieven Binnenland: Beij, Leiden L. H. Broersma, Rotterdam Mej. B. Bro- meth, Amsterdam Mej. R. Dijkslag De venter J. Geman, Leiden Geil. Stui versblad, Utrecht Redactie Haagsche Post, den Haag J. Hendrikse-Jongh, Leiderdorp Inspecteur Levensverzek. St. Wiilebrordus, Hillegom Loeber, Lei den Meijnen, Goes Rademaker Kon. Cacaofabriek, den Haag Bestuur Rijks verzekeringsbank. Amsterdam Mej. A. Stammers, den Haag S. Tammers, den Haag Strafgevangenis No. 232, den Haag Mej. A. Verboom, Rotterdam P. van Wijk, don Haag. Briefkaarten Binnenland: Mej. de Baat-, Zutphen Familie Dricssen, Amsterdam Fam. A. Elshof Kramer, Leiden P. Gijier Jongh, Harreveld G. H. J. Kou ten, den Haag Mevr. Kiebert, Amster dam Nederlof, den Haag Mevr. W. Willems, Tilburg Pignand, Schiedam Poels, Mevr. Guand, Hilversum D. C. D. Sax, Oude-Weter'ng Mej. S. Seegers, Leiden Verver, stad Mej. S. Vijverberg, Wateringen Mej. J. v. Woer- lec, den Haag. Brieven Buitenland: H. And re ze ter ski, Charlottenburg Berlin J: H. Borgmeyer, Leipzig Jan de Cler, Londen Mej. A. E. D. Lahe, Antwerpen E. H. Sahlis, Neustadt Wiener. Briefkaarten Buitenland: H. Andreze- tewk', Gharolttenburg Berlin Ferressez Bautha, de Clercq, Menton Lou- faly, Lugano Otto Funk. Tellbach Spies, Brussel Waldenback, Charlotten burg Berlin. 1 briefkaarten zonder adres. Gemeentelijke Aankondigingen UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat op Maandag 27 Januari 1930, dee namiddags 4 uur in een der vertrekken van het Ge meentehuis zal worden overgegaan tot de uitloting van 50 obligatie's ad 1000.in de 4 1/2 pet. geldleening der gemeente Lei den van 1928, groot f 2.000.000. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 Januari 1930. LEIDEN. Vrijdag, A!g. R.-K. Propaganda club „Dv. Schaepman", Hotel „Den Burcht"', 3.15 uur. Zondag, Ver. R. K. Dilettanten, Concert zaal „Concordia", 8 uur. Zondag, Ned. Reis vereeniging, Tiroler- avond, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Maandag, R. K. Stud. Ver. „Sanctus Augus- tinus", Eigen Huis, 8.30 uur. Maandag, R. K. Bond voor Groote Gezin nen, Jacoba-zaal Burcht, 8.15 uur. Avond-, nacht-, Zondagsdienst der apo theken, van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Jan. a.s., apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807. Kapitein A. J. van der Blom van het 4e Reg. Infanterie zal van 20 dezer tot en met 1 Februari bij de Normaalschietschool te 's-Gravenhage en van 3 tot en met 8 Februari in de legerplaats bij Harskamp een cursus volgen in de behandeling van den mortier van 8. Het rijksmuseum van Oudheden alhier is in het afeeloopen kwartaal bezocht door 1370, het Ethnographisoh Museum alhior door 466 personen. De cijfers over het af- gelobpen jaar bedroegen resp. 8813 en 3184. Hedenmiddag om twaalf uur had op de Oude Vest ter hoogte van de Jongens- en Meisjesschool aldaar een ernstig ongeluk plaats. Een met paard besnannen vuilniswagen, die daar even had stilgestaan, reed plot seling achteruit, waardoor een meisje vau 12 jaar, M. K., uit Oegstgeest, die op haar zusje, dab uit do school moest komen te wachten stond, werd aangereden. Zij kwam te vallen en werd" door den wagen over reden. Een der wielen ging haar over het been. Ernstig gewond werd zij de school bin nengedragen. vanwaar zij naar een zie- keninrichting werd overgebracht* WAAR DE VROUW BELANG IN STELT. Om vlechtwerk voor kromtrekken te bewaren, Sommig vlechtwerk van stoelen aakt spoedig uit en trekt krom. Door een zeer eenvoudig middel kan dit weer strak en stijf gemaakt worden: men giet n.l. kokend water over den achterkant van het vlecht werk. Het roeren In pannen. Het roeren in pannen, welke van het vuur zijn, gaat zoo veel te beter, als men een natten doek op de tafel legt, en de pan daarop plaatst. Dit voorkomt het ver schuiven, hetgeen vooral gemakkelijk is, indien beide handen gebruikt moeten wor den voor het klaarmaken van het gerecht. Sigarenasch. Een goede huisvrouw gooit nooit sigaren asch weg, daar het tot verschillende doel einden van nut kan zijn, b.v. tot bemesting der planten en aangemaakt met water, kan het dienst doen tob schoonmaken van sterk aangeslagen zilver. Wenken voor het tollet. Verwacht niet, dat uw haar glanzend zal zijn als het niet geregeld 's morgens en 's avonds geschuierd wordt; koop nooit goedkoope schoenen of handschoenen; draag uw uitgaanscostuum nooit in huis; zendt, geen stuk goed naar de wasscherij, alvorens het gemerkt is; berg nooit eon kleedingstuk weg voor het afgeborsteld is; draag uw schoenen niet zoolang on versteld» totdat de zooien geheel zijn doorgesleten»

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2