DONDERDAG 16 JANUARI 1929 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DE GRONDVERSCHUIVING OP HET BAANVAK ROTTERDAM—GOUDA. Nog steeds verzakkingen. Gistermorgen is opnieuw een «mdtiefn leeggestort op de spoorbaan tusschen Nieuw er kerk aan en IJssel en Moor drecht. De verzakkingen op het, van Rot terdam uitgerekend linkerspoor duren voort, en nog steeds moet over enkel spoor worden gereden, waardoor het treinver keer vertraging ondervindt. BELANGRIJKE POSTDIEFSTALLEN. Pakket met 80.000 frans verdwenen. Een pakket bevattende voor 80.000 frs. ian bankbiljetten, dat door een bank te Brussel op S Januari jj. verzonden werd naar een bank te Roermond, is daar nog steeds niet aangekomen. Bij onderzoek bleek het pakket verdwe nen te zijn. Het schijnt, dat de bankbiljótten reeds op den dag, dat zij uit Brussel werden ver zonden, zijn verdwenen. ƒ2500 uit een brief gestolen. Een aangeteekende zending, die 2500 gulden moest bevatten en door een Lim- burgsche bank was verzonden aan iemand, die op het oogenblik te Nizza vertoey, wiens naam de Temps" als van der Gun- ten opgeeft, is hem met geschonden zegel overhandigd. De omslag bleek slechts waar deloos papier te bevatten. Als verdacht van een roofmoord gearresteerd. Bij het vertrek van het s.s. „Gelrïa" uit IJmuiden, werden door do Centrale Re cherche twee tusschendek-paasagiers ge arresteerd en gevankelijk weggevoerd. Naar we vernemen, zouden de gearres teerden er ernstig van verdacht worden, zich in Lithauen te hebben schuldig ge maakt- aan roofmoord. Aangehouden. Door de politie te 's-Heer Arendskerke is aangehouden de lft-jarige H. aldaar, die bekend heeft eind December tijdens de af wezigheid van een dor inwoners dior plaats te hebben ingebroken en ongeveer 10U te hebben gestolen. Hij is daarna met zijoi broer aan het zwerven geweest. Toen het geld op was zijn zij naar hun woonplaats teruggekeerd. Administratieve mogelijkheden. Men schrijft uit Amersfoort aan de „N. R. Crfc.": Te dezer stede doet zich op het gebied van de gemeente-administratie een eigenaardig eval voor. Zes jaar geleden is de marklknecht K. aangesteld op ecu weekloon van 12.75. Toen .hij in dienst Was, werd hij per uur betaald en kwam nooit aan dat bedrag. Nu is K. eervol ont slagen en krijgt pensioen. In afwachting •laarvan heeft .K aan de gemeente ge vraagd het hem te weinig betaalde loon uit te keeren, ten bedrage van ongeveer ƒ1500. Men heeft niet bemerkt, dat er op dat deel van den dienst een jaarlijksch overscnot was op den post loonen van ongewcr f 250.— Een fantast. N'aar aanleiding van ons bericht uit Voorst, omtrent de aanranding van zeke ren H., deelt men ons nog het volgende mede: De politie is den geheelen avond en een groot gedeelte van den nacht op onder zoek uit geweest, en bracht de verschillen, de feiten, zooals deze door H. waren op gegeven in verband met den plaatselijken toestand en na nogmaals H. aan een ver hoor te hebben onderworpen, begon men cenigen twijfel te koesteren omtrent cy» juistheid zijner verklaringen, welke steeds afweken van zijn eerst afgelegde verkla ring. De jongen man heeft, na een scherp verhoor, bekend zichzelf de verwondingen re hebben toegebracht en zijn kleeding te hebben stukgesneden. Op de vraag waarom hij deze comedie in scène had gezet, wist hij geen verkla ring te geven. Wegens een valsche aan gifte is tegen H. proces-verbaal opge maakt. INGEZONDEN MEDEDEELING. INTERNATIONALE HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN. Een zeer goede vangst. Nabij de Nederlandsche grens werd de zer dagen door Belgische commiezen een opzienwekkendo aanhouding gedaan, wan», bij vermoedelijk een internationaal hande laar in blanke slavinnen in handen der po litie is gevallen. Onder Wildert op surveillance zijnvs ontmoetten de commiezen daar een vreem deling, komende uit de richting van de Nederlandsche grens, die hun verdaent voorkwam en van wiep zij vermoedden, dat hij op ongeoorloofde wijze van uit het Nederlandsch Hu>bergen over de grens was gekomen. Zij hielden hem daarom aan en vroegen hem zijn papieren. Bovendien noodigden zij hem uit, met hen mee te gaan naar de gendarmerie te Essehen, waaraan de vreemdeling simuleerde, te zullen voldoen. Men was echter nauwelijks op weg lu de richting Essehen, of plotseling wierp do man" zich op een van zijn begeleiders en gaf dezen eensklaps een geweldigen slag met zijn stok. De commiezen stelden z?e-ii te weer, waarop een geweldige worsteling ontstond, waarbij de commiezen den woes teling zoodanig aftuigden, dat hij bewus teloos of althans schijnbaar bewusteroo» bleef liggen. Van deze omstandigheid maakte men gebruik, de gendarmerie re Essehen op te bellen voor 't zenden van assistentie. Toen deze te Wildert a=n- kwam. achtte men het raadzaam medische hulp in te roepen, doch spoedig b!eek, dat de man simuleerde en dat het met die bewusteloosheid wel zou losloopen. Intus- schen gaf de man voor, niet te kunnen loopen, waarom hij 'per auto naar Esscïien werd vervoerd, waar hij in het wachtlokaal der gendarmerie op een matras gelegci werd. Bij de fouilleering, welke nu volgde, vond men verschillende papieren op den man en toen de commandant aanstalten maakte, do papieren te onderzoeken, sprong de man plotseling van de matras op, greep de papieren tezamen, welke in het vuur wilde werpen. In de poging hiertoe werd hij evenwel verhinderd, de gendarme was hem voor en gaf hem zulk een tik op zijn arm, dat hij zijn voornemen niet kon uitvoeren. Daarop ontnam men hem de papieren wederom en werd de roan veiligheidshalve stevig geboeid. Vervolgens werd hij gevankelijk naar de Justitie te Antwerpen overgebracht, wa gens verzet en het toebrengen van letsel tegenover ambtenaren in functie. Het onderzoek van den rechter van in structie te Antwerpen wees uit, dat men te deen had met zekeren Pochnink, afkomstig uit Duitschland. Informaties werden dan ook ingewonnen bij de Dnitsche politie en nu bleek ten overvloede nog, dat de man reeds lang door de Duitsche politie wordt gezocht, verdacht van handel te dry- ven in blanke slavinnen. Men heeft reden te vermoeden, dat liter- mede do hand is gelegd op den handelaar in blanke slavinnen, die door middel van bigamie-huwelijken zijn slachtoffers in z'fn strikken ving. Deze man reisde dan tel kens van Amerika naar Europa terug, waar hij dan weer een nieuw slachtoffer onder de meisjes zocht, die hij dan meenam nsav Engeland, waar zij dan volgens de gemak kelijke Engelsche wetgeving in het huwe lijk traden. Als man en vrouw reisde men dan verder naar Amerika, waar hij zvn slachtoffers deed verdwijnen in de hoien van prostitutie, van waaruit die meisjes als door geen macht meer te redden zijn. De man is voorloopig in het Huis van Bewaring te Antwerpen opgesloten. ReecV? heeft Duitschland zijn uitlevering bij de Belgische regeering aangevraagd. Een merkwaardige operatiegeval op zee. Het stoom-vrachtschip „Tosari" van den Rott. Lloyd bevond zich voor eenige dagen op de terugreis naar Holland midden in den lndischen Oceaan. Een der matrozen kreeg plotseling zulk een hevigen aanval van ontsteking van het wormvormig aan hangsel van den blinden darm, dat, tenzij een operatie werd verricht de dood ware te verwachten. Maar er was geen gelegenheid om bij tijds een haven te bereiken. Aan boord was voor deze reis als scheepsarts, de jon ge dokter J. G. Wisse, die aan do univer siteit te Utrecht tot arts bevorderd ia. Er viel niet te kiezen. De dokter zou doen wat hij kon. De matroos werd op tafel in den salon gelegd, drie leden van de bemanning die nooit zooiets hadden bijgewoond, moes ten assisteeren. De ferme dokter volbracht het wonderstuk: een operatie op tafel in den salon van een slingerend schip, mid den op zee, met gebrekkige hulpmiddelen. De operatie slaagde volkomen. Dc patiënt was na enkele dagen weer overeind, en als dezer dagen de „Tosari" te Rotterdam ar riveert, brengt het schip den van den dood zoo wonderlijk geredden jongen man, hed- steld en behouden mede. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN VEERTIG KINDEREN BLIND GEWORDEN. Ongelooflijke nalatigheid. Naar uit Athene wordt gemeld, heèVC zich in de kliniek van ooglijders aldaar een bijna ongelooflijk geval van noncha lance voorgedaan. In een zaal, waarin pas te voren lijders aan een besmettelijke oogziekte waren verpleegd, bracht men 40 kinderen onder, die slechts aan een onschuldige oogkwaal leden. Niet eens de meest primitieve ücs- infecteeringsvoorzorgen werden genomen, met het noodlottig gevolg dat alle kinde ren door de besmettelijke oogziekte wer den aangestoken en voor hun leven blina zijn geworden. De minister voor de VolksgezondheJd heeft persoonlijk het onderzoek in deze af faire ter hand genomen en de arrestaaie der schuldigen bevolen. «Te?.** AARDSCHOK EN MIJNRAMP TE BEUTHEN. Zes arbeiders vermoedelijk omgekomen. De bewoners van Beuthen werden gister avond opgeschrikt door een aardschok, ciic zóó hevig was, dat de huizen op hun grond vesten trilden en schilderijen van de muren vielen. Onmiddellijk daarop verspreidde zich ais een loopend vuurtjo 't gerucht, dat op de mijn „Heinitz" aan den rand der stad een ernstig mijnongeluk was geschieder zou den 16 mijnwerkers zijn gedood en 75 be dolven. Dientengevolge stroomde in <?cn ommezien een groote menigte voor de va- gangen der mijn samen. Inderdaad bleek er een ongeluk te heb ben plaats gehad, doch van veel gerlnge- ren omvang dan de geruchten hadden doen gelooven. Zes. mijnwerkers zijn hij het on geluk bedolven en men vreest, dat zij niet te redden zullen zijn. «Tel.** Tragisch. Te Böhmisch-Kemnibs geraakte door het te hard stoken van een kaohel het bed van een verlamde en doofstomme in brand. Hoewel de moeder alles in hot werk stelde, om haar zoon to redden, kwam haar hulp te laat. Zij moest met zware 'brandwonden overdekt vluchten, terwijl haar zoon in de vlammen omkwam en haar geheelo meubilair oen prooi dei- vlammen werd. Aanvaring bij Gibraltar. Het Italiaansche stoomschip Enrichetta- dat van Rotterdam naar Napels op weg is, heeft volgens een telegram uit Gibral tar, draadloos geseind dat het in dikken mist op 20 tot 30 mijlen ten westen van Gibraltar met een onbekend Engelsch stoomschip in aanvaring is geweest. Het vroeg onverwijld hulp. Twee stoom schepen zijn tot bijstand vertrokken. DREIGENDE AARDVERSCHUIVING. In de buurt van Belluno (Italië) moest een gemeente geheel worden ontruimd, daar een groote aardverschuiving dreigt. Reeds vroeger kwamen hier herhaaldelijk aard versohui vingen voor. Reeds zijn in de gemeente Belluno bij een aardverschuiving 7 mensehen om het leven gekomenl Sneeuw in het Walenland. Naar gemeld wordt, heeft het op de hoogvlakten van Entre-Sambre-ot-Meuse, in de provincie Namen en het Zuid-Oosten der provincie Henegouwen, fel gesneeuwd. Ook in de omstreken van Charleroi is veel sneeuw gevallen. Elders in het land blijft de temperatuur het jaargetijde in acht. genomen vrij hoog: 5.1 gr. Celsius te Brussel, 3 gr. te Saint-Hubert in.de Hoo- ge Ardennen. Vulkanische werking. Uit Trinidad wordt gemeld, dat het Noordelijk gedeelte van het Fransen© eiland Martinique ten gevolge van de uit barstingen van den Mont Pelé geheel door vülcanische dampen is omgeven. De be volking heeft do streek verlaten aange zien zij door de verstikkende gassen wordt bedreigd. Een Amerikaansch sportvlieger, die een tocht over het eiland heeft ge maakt, verklaarde, dat hij uit de lucht op- sommige plaatsen door de nevels heen oe verlaten cacaovelden kon waarnemen en dat de streek een doodschen indruK maakte. COMMUNISTISCHE ONLUSTEN TE WORMS. Hevige botsingen met de politie. Dinsdagavond en in den loop van den nacht is het te Worms zeer onrustig ge weest. Nadat Maandag reeds een groote betooging van werkloozen was gehouden, was voor Dinsdag een nieuwe betooging aangekondigd. Aangezien opgemerkt werd, dat talrijke communisten van elders in den loop van den dag naar Worms kwamen, werd een afdeeling Sohupo uit Darmstadt ter versterking va-n de politie ontboden. Toen deze aangekomen was, begon men de pleinen en straten, die door de betoo- ger-s reeds bezet waren, schoon te vegen. Tegen den avond werd bij den Meister- fchor uit de menigte een schot op de politie gelost, waardoor een agent in het been werd gewond. De politie maakte daarop eveneens van haar vuurwapenen gebruik, met het gevolg, dat een jonge man door een schot in het hoofd werd getroffen, zóodafc de dood terstond intrad. Nadat de politie herhaaldelijk met de communisten slaags was geweest-, gehikte het eindelijk de communisten naar de Ju- dengasse terug te drijven en daar opge sloten te houden. De communisten nestelden zich echter op de daken der huizen en openden van daar het vuur on do politie, die van haar kant antwoordde. Het vuurgevecht bleef den geheelen nacht aanhouden. In de och tenduren wilde de politie een groote actie ondernemen, om alle huizen in de Juden- gasse te doorzoeken. De communistische Pruisische landdagafgevaardigde .Müller uifc Frankfort werd wegens verzet tegen de politie Dinsdagavond gearresteerd en in den loop van den nacht met nog zes andere gearresteerde communistische lei ders zwaar geboeid per auto naar het huis van bewaring to Mainz gebracht. Omtrent do ernstige botsingen te-Worms tusschen politie en communisten wordt ge meld, dat de zuiveringsactie in het on derzoek van de Juden-Garten weinig re- INGEZONDEN MEDEDEELING. „ooKe/'s/ Dubbel Wybert-I tegen sultaat heeft opgeleverd. Waarschijnlijk hebben de communisten in den loop van den nacht alle wapenen en ander materiaal in veiligheid ge bracht. De politie verhindert thans dat in do binnenstad mensohen bijeenkomen en daar oploopjes vormen. Tot incidenten van ernstigen omvang is heb in den loop van den ochtend niet gekomen. De politie is thans weer meester van den toestand. DE EERSTE ARRESTANT DER VATICAANSCHE POLITIE. Pauselijke gendarmes, die gisternacht patrouilleerden achter de St. Pieter, zagen daar een knielenden man, die in vrome overpeinzingen verzonken scheen. Dc gen darmes bemerkten echter spoedig, dat hij talrijke offerbussen leeggeplunderd had en brachten hem naar de Vaticaan-gevangems over. De man zal terecht staan voor her hoofd der politie van den Va tic aan-staat. Een slachting onder de papegaaien in de Ver. Staten. De papegaaienzickto heeft in do Ver- eenigde Staten verderen voortgang ge maakt, zoodat thans in het geheel ongeveer 50 personen door de ziekte zijn aangetast en nieuwe sterfgevallen voorgekomen zijn. Hoewel de gezondheidsdienst verklaart, dat de ziekte slechts door pas ingevoerde papegaaien wordt overgebracht, is toch een ware papegaa-ienmoord in de Vereenig- de Staten begonnen. Bij honderden worden de dieren om heb leven gebracht. Menige eigenaar, die het niet over zijn hart kan verkrijgen de dieren te dooden, laat ze eenvoudig vrij. Uit Glauschau (Duitschland) wordt ge meld, dat thans ook de man van het gezin, dat door do papegaaienziekte is aange tast, gestorven is, nadat zijn vrouw reeds enkele dagen geleden overleden was. Acht personen zijn thans nog in behandeling. Inbrekers onschadelijk gemaakt. De recherche te Kiel heeft een bende van 0 inbrekers onschadelijk gemaakt, die zich aan ten minste 25 inbraken heeft schuldig gemaakt, o.a. bij een bank en in het kantoor van den gemeente-ontvanger. Dc hoofdman van d© bende was al eenigen tijd geleden opgepakt en heeft zelfmoord gepleegd. De sprinkhanenplaag in Noord-Afrika. De sprinkhanenplaag in Noord-Afrika heeft dit jaar een buitengewoon ernstig karakter. De zwermen, die in de 'buurt van Rabat alles kaal gevreten hebben, zijn thans tot aan de hoofdstad genaderd. De toegangswegen tot de stad zijn inet mil- lioenen sprinkhanen bedekt. Men tracht de dieren te vernietigen door groote vu ren aan te steken. Koning Boris als treinmachinist. Koning Boris, de tsaar van Bulgarije, is een goed treinmachinist. De koning staat soms over lieele afstanden op de locomo tief en neemt dikwijls volkomen de plaats van den machinist in. Dat heeft hij ook Zondag gedaan teen hij via- den Brenner Italië verliet. Toen de trein te Rovereto stdstond begaf koning Boris zich naar de locomotief en vroeg den ingenieur Rosa, den chef van tractie te Verona, die den trein begeleidde, vergunning om den trein tot Trento te mogen rijden. Het verzoek werd dadelijk ingewilligd. De koning ver baasde het locomot'efpersoneel door zijn vakkennis en handigheid, maar nog meer misschien was de heer Rosa verbaasd toen de koning hem onder den rit haarfijn de fundamenteele verschillen uitlegde tus schen de Italiaansche locomotief, waarop hij zich bevond, en de Bulgaarsche loco motieven. Even voor Trento, waar de pre fect en andere hooge heeren te zijner ont vangst gereed zouden staan, keerde kon'ng Boris naar zijn rijtuig terug, voldaan, dat hij weer eens aan zijn liefhebberij had mogen toegeven. tenminste als het. dien nacht gegaan is zooals ik daarnet zei. Stel je eens voor, Jat dien vent, omdat ik zijn leven gered heeft, zich ten slotte terugetrokken had. Maar Helston Va-me schudde langzaam het hoofd. Ik zal me niet verstouten, mijn oor deel over Indië, boven het uwe te stellen, maar ik denk, dat dit een optimistische meening over deze heeren is. Misschien heb jo toch wel gelijk. In elk geval Varne blijf ik hier niet wonen, zoodat ze eerst een poosje naar me zullen moeten zoeken, voor ze me weer met- zoo'n liefelijk souvenirlje aan boord kunnon komen. Ik ben overtuigd, dat die voortaan wel weg zullen blijven. Voor zoover ik de geestestoestand van deze duistere broe ders ken, is er een ding sterker dan hun wraakzucht en fanatisme, dat is hun bij geloof. Dat U viermaal achtereen aan den dood ontsnapt bent, zal ze langzamer hand het idee geven, dat u onder de bij zondere bescherming van Allah staat en vooral het feit dat uw achtervolgers met niemand minder dan Allah-din-Khan in cluis, door de aarde verzwolgen zijn, zul len ze beschouwen als een Godsgericht! Bovendien als u van mijn aanbod ge bruik maakt, en ik twijfel er niet aan of u zult- dat doen, en dat aardige huisje bin nen de muren van mijn park betrekt., dan denk ik dat het een hachelijke onderne ming zal zijn om met dergelijke bood schappen om u heen te draaien. Zoo praatten de beide mannen nog lang door in de gezellig warme kamer ondei- het koesterend lamplicht. En als vanzelf kwam het gesprek op'de spookverschijnse- len van Heath Hover. Als ik de verschillende dingen niet met men eigen oogen gezien had, zou ik het allemaal voor praatjes van bijgeloo- vige boeren hebben gehouden, zei Mervyn. Maar als je me vraagt of de verschijn selen te verklaren zijn, moet ik „eerlijk neen" zeggen Ik zal u eens wat zeggen, antwoord de Varne. Ik heb eens tegen Nashby ge zegd en daar neem ik geen woord van te rug, dat ik aanneem elk spoor van elk huis in Engeland op te lossen en dus ook dat van Heath Hover. Maar daarvoor moet ik zoo'n huis wekenlang van de kel der tot de zolder in het oog moeten kunnen houden. En ik ben vast van plan dat huis- spook hier nog eens te ontmaskeren. Maar voorloopig ben ik blij, dat we dat andere mysterie bobben ontsluierdEen verkla ring is er natuurlijk en we hoeven daartoe niet eens ons toevlucht te nemen tot bo vennatuurlijke wezens of machten. In een oud huis als dit, zijn alleen al zuiver tech nisch gesproken, honderd mogelijkheden voor zulke dingen. Een belangrijke factor is ook de geestestoestand van den men- schen die de verschijnselen waarnemen het staat wetenschappelijk vast dat zelfs bij ontwikkelde menschen fantasie en sug gestie de meest wonderlijke uitwerking kunnen hebben. En teq slotte zijn er in derdaad duistere krachten in het onbe wuste van den menschenziel, geen spoken of geesten of dergelijke onzin, die invloed kunnen hebben. Dat ik daaraan geloof heb ik u straks al gezegd toen we het over Uw terugkeet naar Indië hadden. Maar die krachten zijn niet bovennatuurlijk, al geef ik direct toe dat hun uitwerking allemachtig grleze- 3ig kan zijn. En toen was het ook voor de beide man nen langzamerhand bedtijd geworden. Sedert haar terugkeer op Heath Hover had Mellan geen last gehad van de ang sten en vreezen die haar voor dien tijd gekweld hadden. De booze macht wat die ook geweest mocht zijn scheen ge weken. Ze had het veilige gevoel dat als Helston Varne met haar onder een dak woonde, haar niets kan deren. Want hij was op Heath Hover ingekwartierd als gast in liet huis, waar hij eerst als spion en met vijandige bedoelingen heen geko- men was. Hij was niet met hen samen naar huis teruggereisd. Met bewonderenswaar dige zelfverloochening had hij een weck gewacht en was hen toen gevolgd. Hij was van oordeel geweest dat dit geen kwaau kon; zoo'n poosje zonder hem zou óf Me- lian's gevoelens voor hem verdiepen, zou maken dat ze'hem miste, óf dat- ze zich be wust werd dat ze hem niet miste. Was het eerste dat geval wel, dan hadden ze hun heele leven voor zich om de schade in te halen. Miste ze hem niet.enfin, dat was een mogelijkheid waarmee hij voorloopig nog geen rekening wenschte te houden. Ze waren niet langer in Mazaran ge bleven dan noodig was om weer op hun verhaal te komen. Mervyn. scheen even ver langend om het land te verlaten als hij het voorheen geweest was het te bezoeken. Helston Varne had hem tot Karachi u">%- geleide gedaan en had toen een route 3e- kozen die hem kort na hen in Engeland te rug gebracht had. En toen hij op Heath Hover gearriveerd was, had hij geen re den gehad om zich te beklagen over de warmte van de on vangst. De heldere koele herfsthemel koepelde zich over de Plane Vijver en de kleurende bosschen er om heen. Het meisje, dat over het dampad liep, voelde de opwekkende invloed van de pittige klare herfsfatmos- feer door haar heele lichaam tintelden I Goeden morgen Sirdar Helston Varne keerde zich om. Hij hing over de leuning en keek in gedachten ver diept over het watervlak. En ^oen hij op keek zag hij het levende middelpunt van al die gedachten voor zich staan als een lieflijk beeld van jeugd, in de reine frisch- heid van den vroeger najaarsmorgen. Melian noemde hem Sirdar, sedert ze hem in de schitterende flatteuze Oostev- sche dracht gezien had. Ze stak hem haar beide handen toe en hij vatte ze. Hij hield ze een heele poos vast en keek haar diep in de blauwe oogen. Kom, zei him.ze nog steeds vasthou dend, we gaan een eindje in het betuo- verde woud wandelen. Ze keek hem aan en zei niets en ter wijl zo verder gingen trok hij een van a» smalle blanke handen door zijn arm en logde er zijn gebruinde hand bovenop. En waar zij het over hadden daar in dat be- tooverde woud, onder de knoestige eiken, wel, lieve lezer, dat gaat u noch mij aan. Maar wat u iuteresseeren zal is, dat zij er vele uren later weer uitkwamen, vol maakt gelukkig en in harmonie met ae heele wereld. EINDE.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6