UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN Financiën en Economie LAND- EN TUINBOUW STADSNIEUWS Agenda DONDERDAG 16 JANUARI 1929 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Dinsdagavond te 7 uur vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer P. A. C'olijn. Afwezig was de heer v. Gelderen. Nieuwjaarsrede. De voorzitter werpt allereerst een te rugblik op het oude jaar. De uitkomsten van het hoofdbedrijf waren, ondanks <te door de vorst geloden schade, bevredigend. Het verlangen naar meer export als ge volg van internationaal overleg ging niet in vervuiling. Ondanks ruimere aanvoci ging de totale opbrengst der geveilde snij bloemen terug op 132.000 (in 1923 f 150.000). De toename van het kasopper- viak was onbeteekenend. De bevolkign groei de van 7130 tot 7435, hoqfdzakelijk ten ge volge van het geboortesurplus. Het ge boortecijfer was 164, of *22 per millie, dus minder dan hot rijksgemiddeldc, het sterfte cijfer 64. De gezondheidstoestand was gun stig, behalve wat betreft de tuberculose, t.b.c.-patiënten staan bij de wijkzuster in geschreven. Er werden 65 bouwvergunnin gen gegeven, waarvan 53 voor woningtn, 363 processen-verbaal werden opgemaakt eu 13 maal brak er brand uit. Ton gevolge der invoering van het ?e leerjaar steeg het getal leerlingen der ja- gero scholen tot 1229, dat der u.l.o.-scholer tot 166. De 1000ste aansluiting aan he'. electriciteitsnet kwam tot stand. Het nieu we Raadhuis werd in gebruik genomen aan de wegenverbetering werd krachtig voortgewerkt. In zeer nabije toekomst ia een regeling te verwachten met Gouda be treffende overname van hot Goudscnv Rijpad en afschaffing der tol. Aan (Jeti. Staten zal een verzoek worden gericlr tot grensuitbreiding. Spr. eindigt met dei wensch, dat de Raad in eendracht en en der Gods zegen in 1930 moge arbeiden ir het belang der gemeente en dat deze ze gen ook rusten moge op de gezinnen dei Raadsleden en op hun arbeid (applaus). Grensuitbreiding De heer Loef, als oudste raadslid dankt namens den Raad den burgemeesic: on biedt den voorzitter wederkeerig di beste wenschen aan. Spr. hoopt, dat de grensuitbreiding dit jaar werkelijkhe? worde en dat Boskoop zijn burgemeeste. nog lang moge behouden (applaus). De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. Overeenkomstig het praeadvies van B en W. worden de ingekomen stukken voo kennisgeving aangenomen behalve ee: schrijven der vereeniging van burgeoned ters en secretarissen in de kantons Hooi enz. houdende verzoek om adhaesiebetu: ging aan een adres i.z. classificatie der gc ineenten volgens het bezoldigingsbeslui Burgerlijke Rijksambtenaren 1928, in vei band met onderwijsbelangen ten platte lande. De heeren Noest, Mesman en de Ruy;c stellen voor alsnog adhaesie te betuigen. L heer Mesman wijst nog op de trek de onderwijzers naar de groote steden om hu kinderen veider to kunnen laten studec ren. Spr. is dus sterk tegen standplaatsal trek op de kleinere plaatsen. Een onbillijke regeling. De voorz. acht eveneens de 4 en 8 pel aftrek voor onderwijzers onbillijk. Hr verloop naar de stad is z.i. echter toe niet tegen te houden. B. en W. zijn er cc: tor niet tegen, alsnog adhaesie te betuïgei Aldus besloten. Van de mededeelingen vermelden we cl' benoeming met ingang van 1 Jan. van dei heer A. H. v. Gelderen tot adjunct-coinmic ter secretaris en tot correspondent der -■ beidsbemiddcling. De heer H. J. Heyman is voorloopig (voor een jaar) belast met d" inning der schoolgelden. Wegens dc samenstelling van de Nati nale Bankvereeniging met de Rotterdam ache Bankvereeniging worclt in de rekeninc courant-overeenkomst met dezo bank een formeele wijziging aangebracht. Het voorstel tot verhuring van een 1c kaa! in het Oude Raadhuis aan de t-ooiieiv vereeniging „Den zwakken tot steun wordt vun de agenda afgevoerd, daar ge noemde vereeniging er intussehen in ge slaagd is, een lokaal in de Bootstraat sc huren. Hierna, wordt besloten het karakter van den kindertoeslag voor ambtenaren en werklieden der gemeente nader te regelen in overeenstemming met de provincïaio regeling in Zuid-Holland. De kindertoeslag wordt bij den pensioensgrondslag getrok ken en het tijdelijk karakter van den kin dertoeslag boven allen twijfel vastgesteM. Eenige pensioensgrondslagen worden na der vastgesteld. Hierna gaat de raad eenigen tijd in ge heime zitting, waarna aan de orde komt het voorstel tot grenswijziging. (Wordt vervolgd). NIEUWKOOP. Goede vangst Maandag wist de vis- scher A. H. alhior, door het visschen met de zegen twee karpers te bemachtigen van 13 en 14 pond, een buitenkansje voor den visscherman. ZEVENHOVEN. Onvoorzichtig. De heer R. ging wat te lichtvaardig met benzine om, en morste wat op de treeplank van de auto. Hij stak een lucifer aan, waardoor de benzine vlam vatte. De auto werd spoedig naar buiten gereden, zoodat ergor werd voorkomen. Een jas, gebruikt tot dooving, ging in de vlammen op.' Oproeping. Een herhaalde oproeping is gedaan voor hoofd der O. L. S. alhier. Z0ETERW0UDE. 25 JAAR VELDWACHTER. Gisteren was het de dag, waarop de heor A. L. Deegenaars 25 jaren geleden in dienst trad als gemeente-veldwachter van Zoete rwoude. Het was reeds bekend, dat deze dag niet onopgemerkt zou voorbijgaan en ve len hebben van hun belangstelling in dit jubileum doen blijken. Reeds vroeg in do morgen zagen wij tal van bloemstukken van verschillende zijden ten huize van den jubilaris bezorgen. Te half elf werd dgor een commissie, bestaande uit. de heeren J. P. de Bruijn, W. J. van Beveren, Th. Thijsen, H. Berg en C. van Velzen, namens bijna alle bewo ners van den Hoogen Rijndijk bij monde van den heer de Bruijn de jubilaris geconir plimenteerd. Spr. schetste het moeilijke ambt van politieman, roemde den jubila ris als een voortreffelijk veldwachter, wat wel bewezen werd door de bijna algemee- ne deelneming en medewerking der bur gerij. Als huldeblijk van bijna alle Hooge Rijndijkbewoners werd de jubilaris met aarbij toepasselijke woorden aangeboden een gouden horlogeketting, waaraan een medaille met inscriptie. Verder 'n schilder stuk in gouden lijst en een couvert met inhoud. Hierna werd de jubilaris geconmplimen- teerd door den heer Burgemeester P. Wap, le heeren wethouders M. Th. Kompier en H. T. Noordman en den gemeente-secre taris H. Smeets, waarbij door* den burge meester als huldeblijk ook namens mevr. Wap-Verwer, die verhinderd was werd aangeboden een lederen sigarenko ker met zilver gemonteerd waarin inscrip tie, terwijl ook door den Burgemeester na mens het gemeentebestuur een couvert inet inhoud werd aangeboden. De jubilaris dankte de commissie uit de burgerij en het college van B. en W. voor le hartelijke woorden en voor de blijken van waardeering. In den namiddag ontving de jubilaris en huidetelegram van het bestuur van len algemeenen Politiebond. Ook de amb tenaren kwamen gezamenlijk den jubilaris romplimenteeren, waarbij als blijk van waardeering werd aangeboden een rook- tafel met garnituur. Den geheelen dag ontving de jubilaris on familie va'n vrienden en kennissen w.o. vele oud-gemeentenaren blijken van be- 'angstelling. Ook wij sluiten ons hierbij raarne aan en zijn overtuigd, dat dit 25- i'irig jubileum voor veldwachter Deege- laars in dankbare herinnering zal blijven. ZWAMMERDAM. Jubileuir. dr. Schreuder. Dr. F. Sc'nreu er Jr., arts te Zwammerdam, heraenut ,'vijdag a.s. den dag, waarop hij 40 jas. deden tot arts werd bevorderd. Dr. Schreuder is ruim 30 jaar als ar; ii de gemeente gevestigd. HAAR MAN VERGIFTIGD. Het Amsterdamsch Gerechtshof deed he on uitspraak tegen de 31-jarige vrouw uisvr. van T. B. W. W. te Amersfoort, die opoogd had in de periode tusschen begir ebruari en 20 April haar man door het •gelmatig toedienen van sublimaat var et leven te berooven. Het Hof veroordeel- o haar heden tot een gevangenisstraf van jaar met aftrek van het voorarrest en evestigde hiermee het vonnis van de "trechtsche Rechtbank. DE LEIDSCHE WONDERDOKTER. De kantonrechter te Middelburg heeft K., zich noemende „de Leidsche Won derdokter", wegens het onbevoegd uitoefe nen der geneeskunde, veroordeeld tot weemaal 300 boete subs, tweemaal (30 lagen hechtenis, zulks overeenkomstig den eisch van het O. M. Te hard gereden. Een bloembollenhandelaar uit Benne- broek reed in den avond van 3 November met zijn auto op den Haarlemmerweg te Amsterdam. Aan de rechterzijde van dezen weg stond de bloemist H., die bezig was zijn motor te repareeren. De automobilist reed zoowel den man als hot. motorrijwiel aan. waarbij H. vrij ernstig gewond werd, zoodat hij zes weken lang niet kon wer ken. Heden stond de bloembollenhandelaar terecht wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. De officier eischte zes weken gevangenisstraf. Uit spraak 29 Januari. DISCONTOVERLAGING DOOR DE NEDERLANDSCHE BANK. Met een half procent. Dc Ncderlandsche Bank bericht, dat ztj met ingang van 16 Januari ||iet officieelc wisseldisconto heeft verlaagd van 4 1/2 to? 4 pet., het promessedisconto van 5 vdt; 4 1/2 pet. en de rente voor voorschotten in rekeningcourant van 5 1/2 tot 4 1/2 pet. Nadai sedert 13 October 1927 het offi cieelc disconto onzer centrale Bank was gehandhaafd gebleven, moest het op sa Maart' van het afgeloopen jaar, naaat reeds een hoeveelheid goud en buitenland- sche wissels ten bedrage van 100 miliïoen gulden in eenige maandon was afgegeven, tot 5 1/2 pet- verhoogd worden. Geleidenjlc verbeterde de positie onzer centrale bank in 1929, zoodat reeds in den herfst n.i. resp, op 1 November en op 16 November telkens tot een discontoverlaging met 1/2 pet. kon worden besloten. Thans reeds twee weken na dc jaarwisseling wordt het dis conto in 10 weken tijds voor de derde meun met 1/2 pet. verlaagd. De omstandigheden gaven hiertoe dan ook alle aanleiding. De internationale geldmarkt toch was in vel© centra zoo ruin), dat daar ook reeds in meerdere ge vallen tot verlaging werd overgegaan. Hier te lande waren particulier disconto en pro longatie rente de laatste dagen zoo laag, dat zij zich meer dan 1 pet. beneden het officieelo disconto bewogen, terwijl het er wel naar uitziet, dat hieraan nog geen einde is. Ook wisselkoersen vormden geen be zwaar voor een verlaging. Weliewaar be wogen het Engelsche pond en dc Fransche franc zich iets boven pari, doch de posi tie onzer centrale bank is wel zoo sterk, dat al mochten deze valuta's het goucJu»t- voerpunt bereiken, wat thans waarschijn lijk hoogstens slechts zeer geleidelijk zal geschieden, de Nederlandsche Bank ge makkelijk in staat zal blijken daaraan eenr- gen tijd het hoofd te bieden. TENTOONSTELLING „AVICULTURA". De negende lustrum-tentoonstelling. Morgenochtend zal de 45ste tentoonstel ling van de Ivon. Ned. Vereeniging „Avi- cultura'1 in de zalen van den Haagschen Dierentuin officieel door Z. K. H. Prins Hendrik wordèn geopend. De zalen van den Dierentuin, geheel met vlaggen en groen gesierd, vertoonen weer hetzelfde beeld als andere jaren. En deze tentoonstelling is er een, die er mag wezen. Niet alleen is het de grootste, maar ook de beste van het land. Nu „Ornitophi- lia" te Utrecht dit jaar geen expositie heeft gehouden zijn de inzendingen nog grooter en nog beter. In totaal werden liet minder dan 4600 nummers ingezon- len. Dit getal i? niet zoo veel boven dat van andere jaren, maar wijl er wegens :len to verwachten grooten toeloop geen zangkanaries konden worden ingeschre ven, was er meer ruimte voor de hoen ders en deze vormen met hun ruim 2000 "lummers dan ook bijna de helft der ten toonstelling. Voorts zijn er 1600 nummers duiven, 100 nummers ganzen, eenden, kal koenen, zwanen en pauwen, 700 nummers konijnen, 50 nummers cavia's, 80 nummers siervogels en vele commercieele inzendin- Achttien speciaalclubs houden ter gele genheid dezer expositie hun t club-tentoon stellingen en brachten groote collecties kijeen, waarvan de belangrijkste zijn, die Ier Wyandotteclub, Meeuwenclub, Anco- aclub, Barnevelder en Zwarte Barnevel- 'erclub, Kuifhoenderclub, Holle Kropper- -lub. In het geheel zijn er niet minder dan 25 keurmeesters; waaronder de volgende mitenlanders: C. A. House, Londen (dui- en); Olem Watson Oxhey (hoenders), J. H. Carre, Guernsey (hoenders); W. Tur- on, Ensbury (duiven). Voorts zullen er een 15-tal aspirant keurmeesters proeven an bekwaamheid afleggen en examen loon. Fazantenfokkerij „Kamp Links" te Arn- em zond eenige stellen boschfazanten elk it 16 bestaande, ter opluistering, die in nceintes aan don ingang zijn opgesteld. 't Is natuurlijk onmogelijk van deze mas- a-inzending eene, zij het ook slechts kor te. beschrijving te geven, zoodat we ons villen beperken tot de voornaamste feiten .lie >de keurmeesters ons mededeelden. In de afdeeling hoenders treffen we een goede collectie goud Wyandottes aan, waaronder enkele zeer bijzondere exem plaren. Van de moderne Engelsche vechtkrielen zijn de beste exemplaren aanwezig. Hoog ste prijswinnaar is hier een jonge hen van Dorus Hermsen, door hem zelf opgefokt. De Buff Leghorns vormen een heel goe de collectie, terwijl we bij de zwarte en kele heel goede uitblinkers aantreffen. Het nieuwe Duitsche type Patrijsleg horns is met goede exemplaren vertegen woordigd. De collectie zwart Holl. Witkuiven is zoo uitnemend in de toornen, dat elk van de dieren een eersten prijs zou moeten hebben. Bij al het nieuws, dat er op de tentoonstelling komt, blijft de Holl. witktöf toch altijd nog de beste. Eerste prijswin naar werd hier een oude haan van J. La gerwaard. In do aangebouwde loods zijn ook heel wat dieren ondergebracht, o.m. alle konij nen, waarbij tal van bijzonderheden. Do Lotharingers steken, ver boven de andere uit. De Rijnlandsche gevlekte zijn goed vooruitgegaan. De Zilverkonijnen zijn van prima gehalte, zoowel in 't grijs, blauw, bruin en geel. Voor de eerste maal is op deze tentoon stelling een collectie Rex-konijnen aanwe zig. Deze dieren hebben verkort boven haar, gelijk 'pluche. De Polen-club heeft mot 78 nummers een record-aantal inzendingen. Een bijzondere inzending vormen de Blauwvos-konijnen, die voor de eerste maal op een tentoonstelling in Nederland uitkomen. Deze dieren hebben, in tegen stelling met de Angora-konijnen haar en geen wol, terwijl de lengte der haren 6 c.M. bedraagt; zij zijn van diep chocolade- kleur. Voorts zijn wel vermeldenswaard de marter-konijnen met beverkleurige aal streep. OndCi' de ganzen zijn een paar pracht- Toulouse-exemplaren. De Khaki Campbell- eenden zijn van gr-c.'e H'-rRMr, terwijl ook de Fluweel-eenden uitmunten. Op de duivcn-ufdee.ing nceir.i de heer Spruyt uit Gouda weer een bijzondere plaats in. Een Holl. kropper van hem is de mooiste der tentoonstelling. In Engelsche kroppers is er nog nooit zoo'n mooie collectie te zien geweest. Onder de Meeuwduiven munten vooral de blauw Chineeschc uit, terwijl ook de Tunisehe afdeeling bijzondere exemplaren bevat. Ook onder de Siervogels bevinden zich mooie dieren van allerlei soort, 't Is een inzending, die wol de bezichtiging waard is. Van de verdere bijzonderheden dezer tentoonstelling vermelden we nog het volgende. In een der restaurants, waar morgen ochtend do opening der tentoonstelling zal plaats hebben, is opgericht oen propagan- dastand, alwaar eenigo bestuursloden en leden van de propagandacommissie aan de bezoekers inlichtingen zullen verstrekken op elk gebied van pluimveeteelt, pluimvee litteratuur, enz. Voorts heeft de Rijksserum-inrichting een stand ingericht, waar vooral uiteenge zet zal worden hetgeen gedaan wordt ter bestrijding der z.g. Pullorum-ziekte, die in de afgeloopen jaren duizenden slacht offers onder de kuikens heeft gemaakt. Dr. te Hennepe deelde hierbij mede, dat in do rijkssereminrichting 'fc vorig jaar niet minder dan 150000 dieren zijn onderzocht cn ook nu vinden er 3 a 4000 onderzoekin gen plaats. Ook de papagaaien-ziekte heeft hier de aandacht. In dozen stand nl. wordt de paratyphus-bacil getoond, die de verwek ker der ziekte is. Bij gelegenheid van de opening zal ook bekend worden gemaakt, aan wien dit jaa, de HoogendijkWiltonbeker is toegekend De beker wordt telkens voor een jaar toe gewezen aan een Nederlander, die ziel. voor den Nederlandschen ras-pluimvee teelt zeer verdienstelijk heeft gemaakt Dien winner zal de daaraan verbondei. gouden herinneringsmedaillo worden over handigd, bij monde van den voorzitte. van Avicultura. De K. L. M. maakt reclame voor het vervoer van pluimvee per aeroplane. In het bijzonder vor eendagskuikens wordt van deze wijze van verzending reeds veel ge bruik gemaakt. Ter bevordering van de liefhebberi. voor en kennis van pluimvee onder de jeugd, zullen ongeveer 1000 leerlingen van Mulo-scholen de tentoonstelling Vrijdag bezoeken onder leiding van hun onderwij zers, welke daartoe hedenavond de ten toonstelling zullen bezoeken onder leiding van enkele bestuursleden. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maan dag 20 Januari 1930, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut var 't Algemeen", Steenschuur 21. De vergadering zal, zoo noodig, worder voortgezet: op Maandag 20 Jan., der avonds te 8.15 uur, op Dinsdag 21 Jan. dc namiddags te 2 uur; op Woensdag 22 Jan des namiddags te 2 uur en des avonds t' 8.15 uur; op Donderdag 23 Jan. des namid dags te 2 uur en des avonds te S.15 uur; o] Vrijdag 24 Jan. des namiddags te 2 uur er. des avonds te 8.15 uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van 5 leden van de Plaatselijke Schoolcommissie. 2o. Herstemming over het voorstel tol toekenning van een bijdrage in de koster van een aan de Vereeniging van Neder landscho Gemeenten aan te bieden aan kleeding van de bestuurskamer, ter gele genheid van de stichting van een eiger gebouw door die vereeniging, waarom trent in do vorige vergadering de stemmer hebben gestaakt. 3o. Voorstel tot verhuring van verschil lende perceelen wei- en teelland. 4o. Rekening van de Ontvangsten er Uitgaven der gemeente over het jaar 192S: met inbegrip van die der Haarlemmertrek vaart. 5o. Begrooting van inkomsten en uitga ven der gemeente voor den dienst 1930. Plaatselijke Schoolcommissie. In de periodieke vacatures per 31 Doe. 1929 van de leden der Plaatselijke School commissie mej. H. J. Doovc en de heerc J. M. Mazurel, P. Brouwer, H. H. Maas en J. P. Mulder, worden den Raad de navol geilde dubbeltallen aanbevolen: vacature mej. H. J. Doove: 1. mej. H. J. Doove, mej. W. P. Wijtenburg. Vacature J. M Mazurel: 1. J. M. Mazurel, 2. J. A. W. vs: Kluyve. Vacature-P. Brouwer: 1. P. Brou wer, 2. A. J. Anes. Vacature H. H. Maas: 1. dr. G. O. E. Lignac, *2. dr. O. de Jong. Va- cature-P. J. Mulder: 1. Lourens Bosch, 2. H. Filippo W.F.zn. Verhuring landerijen. Op 25 December 1929 is de huur geëin digd van do perceelen weiland sectie P, Nis. 1355 en 75 (ged.), en op 31 De^e-r' p j.l. de huur van de overige hieronder ge noemde landerijen. Van het perceel weiland sectie P, No. 939, gelegen aan den Rijnsburgerwog, is het grootste gedeelte verkocht aan hei Rijk. Het resteerenle gedeelte is benoodigd voor den aanleg van een weg langs de trambaan LeidenWassenaar's-Graven- hagc. In verband hiermede kan dit "ana niet weder verpacht worden. Voor de perceelen weiland sectie O, Nis. 659, 66*2, 664, (360, 653, 654, 647, 648, 640, 644, 639, 615, 661, 646en 649 is van den heer H. J. den Haan, die tot 1 Januari j.l. pachter van die perceelen was, geen aannemelijk bod voor de wedcr-inhuring ingekomen. Het verdient daarom aanbeveling deze per ceelen, met uitzondering van een gedeelte, groot 0.4 H.A. van No. 654, dat B. en W. wenschen to resrveeren voor eventucele inrichting tot kinderspeeltuin ten behoeve van de Buurt- en Speeltuinvereeniging „Westerkwartier", in het openbaar te'ver huren. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen aan L. Berk en rechtverkrijgen den vergunning is verleend tot hot op richten van een bewaarplaats voor benzine in het perceel Ivoppenhinksteeg No. 1, ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie I. No. 1964. A. VAN DE SANDE 'BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1G Januari 1930. LEIDEN. Vrijdag, Alg. R.-K. Propagandaclub „Dr Schaepman", Hotel „Den Burcht" 8.15 uur. Maandag, R. K. Bond voor Groote Gezin nen, Jacoba-zaal Burcht, 8.15 uur Avond-, nacht-, Zondagsdienst der apo theken, van Maandag 13 tot en met 'ondag 19 Jan. a.s., apotheek P. du C'roix, Rapenburg 9, telef. 807. Tegelijkertijd kunnen in het openbaai orden verpacht de perceelen sectie P. ris 281 en 28*2, gelegen aan den Hoogen Iorschweg, die het vorig jaar zijn aange- ocht. Voorzooveel de andere landerijen be- veft, merken B. en W. op, dat van de oude uurders verzoeken zijn ingekomen om 'eze gronden weder in buut te mogen onf- -mcen legen de bestaande of tegen nieuwe uurprijzen. Met de Commissie van Fabricage achten 3. en W. het in bet algemeen aanbevelens waardig oude pachters zooveel mogelijk P het land te laten. Deze regel moet "•chter uitzondering kunnen lijden, wan- ïeer de pachtsom onvoldoende is. Een vaste maatstaf om dit te beoordee en ontbreekt echter. Het ligt daarom in et voornemen van B. en W., de verschil- ende landerijen dei gemeente op hui: achtwaarde te doen taxeeren door een 'eskundige en die taxatie tot grondslag -c loen strekken voor een zooveel mogelijk ijfjarige verpachting, met ingang van 1 Tanuari 1931. In verband hiermede hebben B. en W edoelde ge'gadigden verzocht hun te we- iohten, of zij de door hen gewensolite pu?- eelen zouden willen huren tot 1 Januari 931 tegen de bestaande, c.q. geboden uurprijzen. Blijkens dc overgelegde stukken gaan ken hieimede accoord. B. en W. heben echter gemeend een sn eren weg te moeten bewandelen anet be- ekking tot de volgende drie verpachtin- "3U. Het perceel sectie M, No. 43*21 (gecT.), aarvan een gedeelte van *240 M.-2 is vl ocht aan prof. dr. F. Muller Jzn., kan met •et oog op het algemeen nut, dat met deze erhuring is gediend, voor den ouden luurprijs 60.in totaal per jaar) wedei an do Vereeniging School- en Werktui- *en in gebruik worden gegeven, voor den 'jd van vijf jaren. Van het tot dusver door den P. Glasber en gehuurde teelland ten Noorden van den agen Rijndijk, heefr de vereeniging tot -anleg en onderhouden van volkstuinen Ons Genoegen" een gedeelte omvattende V pcrcee'en sectie N, Nis 203 (ged.), *il ed.) en 787 (ged.), samen groot 3.14.75 f.A., te huur gevraagd voor den tijd van riie jaren tegen een huurprijs van 17».— er H.A. en per jaar. Vermits ook met verhuring aan do ze ereeniging een algemeen belang wordt gc iend het door haar gedane bod dat van on heer Glasbergen overtreft, ware op 'I .rerzoek van „Ons Genoegen" in te gaan. Iet overblijvende stuk is de heer Glasber gen bereid te huren. Ten slotte achten B. en W. termen aan- ezig de verhuring aan de N.V. Sajetfs- meken P. Clos en Leembruggen van het uinlancl met bollenschuur en bovenwn- dug ten Zuiden van den Haagweg, ka 'astraal bekend gemeente Leiden, Seclic 0, Nis. 671, 67*2 en 738, weder voqr den tljri van drie jaren tegen den bestaanden lutiv prijs van 1707.25 in totaal per jaar te ve:- engen. Do Vennootschap gebruikt dezen grond ten behoeve van haar personeel eveneens als volkstuintjes, terwijl de gel- lende huurprijs alleszins aanemelijk is achten. Ter behandeling bij de gemeentebegroo- ting zijn ingediend: Motie van den heer van Eek: De Raad spreekt de wenechelijkheid uit, dat voor taan ook in Leiden het houden van op tochten met muziek en banieren op Zon dagnamiddag als rogel zal worden toege staan. (Dezelfde als vorige jaren). Voorstel van den heer van Eek: De Raad besluit Burgemeester en Wethouders te verzoeken de wenschelijkheid to onder zoeken om ook in Leiden in navolging van Amsterdam in te stellen een centraion dienst voor de levensmiddolenvoorziening. (Dezelfde als vorige jaren). Voorstel van den heer van Eek: De Raad besluit: le. dat artikel I van de Regeling betref fende de tarieven voor de levering van gas door dc Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricitcit aldus worde gewijzigd: De prijs van het gas te Le'den word;, ter keuze van den verbruiker, bepaald naar een der volgende tarieven: tarief a: voor de verbruikers, dio het gas over den gewonen meter betrekken, 8 cent per M3.; voor de muntgasverbruikers P cent per M3.; tarief b: le voor iederen verbruikten M3. voor de verbruikers, die het gas over

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2