NED. OOST-INDIE KERKNIEUWS LEGER EN VLOOT LAND- EN TUINBOUW SPORT VRAGENBUS UIT DE OMGEVING WOENSDAG 15 JANUARI 193^ DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 AFSCHUWELIJKE ROOFMOORD TE PARIJS. Een vreeselijk misdrijf. mot onmcnsche- lijke koelbloedigheid uitgevoerd, heen Maandagavond buiten Parijs op den Straatsburgweg plaats gevonden. Een Parijsch taxi-chauffeur werd giste renavond op een der Parijsche boulevards door een jongeman,, die begeleid werd door een jonge vrouw, aangeroepen met het ver zoek, hen naa.r Straatsburg te willen bren. gen. Eenige kilometers voorbij de vlieghaven Le Bourget liet de man den wagen halt houden, slapte uit, en verzocht den chauf feur, met hem eenige stappen den weg op te gaan, terwijl de jonge vrouw in den auto bleef wachten. Toen de chauffeur zich eenige meters van zijn wagen verwijderd had, draaide de onbekende passagier zich plotseling om, trok een revolver en loste een schot, dat den chauffeur juist in den mond trof. On danks de zware verwonding trachtte üe chauffeur te vluchten, doch reeds na eeni ge meters afgelegd to hebben struiketoe •hij en viel in een greppel. Zijn aanvaller had hem dus weer spoedig bereikt, en, hoewel de ongelukkige op ae knieën om genade smeekte, joeg de onver laat zijn slachtoffer een kogel door het hoofd, waardoor de chauffeur onmiddellijk dood was. Deze geheele gang van zaken is bekend geworden, doordat toevallig een wielrijder zich op het moment van de misdaad in öe onmiddellijke nabijheid van de plaats be vond en op eenigen afstand het gebeuren waarnam. De ongewapende fietser, die met'afgrij zen het onmenschelijk outreden van den misdadiger had gezien, waagde het dan ook niet, in te grijpen, doch verwittigde zoo snel mogelijk telefonisch de politie, die onmiddellijk twee recherche-ambtena ren per motor ter achtervolging van den misdadiger uitzond. Zij vonden hem nog op de plaats van de misdaad, vergeefs pogend om de taxi op gang te brengen. Ondanks zijn heftig verzet, slaagde men cr in, den man en zijn begeleidster te ar resteeren en naar Parijs over te brengen. De jongeman bleek een 20-jarig bewo ner van Straatsburg te zijn en het meisje zijn 22-jarige vriendin. Hij verklaarde zon der werk te zijn en zijn daad voornamelijk te hebben gedaan, om in het bezit te ko- men van de geldsom, die de chauffeur bij zich had, en van den auto. Nog steeds de Papegaaienziekte. Do stedelijke gezondheidsdienst deelt mede, dat te Waldenburg in de laatste da gen vijf gevallen van papegaaienziekte ge constateerd werden. De ziekte is van lich ten aard. De besmetting schijnt te zijn overge bracht door een papegaai, die in December U'b Hamburg gearriveerd is. Eenige per sonen, die met het dier in aanraking zijn gekomen, werden ziek. De zieke vogel is bereids gedood. Volgens een bericht der „New York He rald" uit Buenos Ayres hebben genees kundige autoriteiten aldaar verklaard, dat de z.g. papegaaienziekte reeds sinds jaren in do Noordelijke provincies van Argen tinië bekend is. De ziekte kan slechts van papegaai op mensch en niet van mensch op mensch worden overgebracht, zegt dit lie richt. De meeste besmette papegaaien stammen uit Brazilië. Bandietenoverva! op een geldtransport. Te Wilkesbarre in den staat Pennsyl vania hebben volgens een bericht uit New- York bandieten een bomaanslag gepleegd op een geldtransport. Drie-ambtenaren, die het transport be geleidden, werden in stukken gereten. De geldwagen werd geheel vernield en het geld, 30.000, dat in kisten was ver pakt. werd naar alle richtingen verspreid. Door het krachtdadig optreden van de spoorwegambtenaren en de politie gelukte het echter het geld te redden. ZES BLOKKEN T0K0S IN DE ASCH GELEGD. Aneta, seint uit BandjermasinTe Ala- bioe, gelegen nabij Amentai Oeloesoengei heeft een groote pasaarbrand gewoed. Zes groote blokken tokos werden in de asch gelegd. De totale schade wordt geraamd op 140.000. Hiervan is 18.000 door assuran tie gedekt. Een persoon is in de vlammen omgekomen. KAMPONG IN VLAMMEN OPGEGAAN. Aneta seint uit Medan: De kampong Tandjong Pasir Koeala is totaal afge brand, met uitzondering van den politic- post, de telefooncehtralo en de Kera-pa- tan-gebouwen. De schade bedraagt ander halve ton, waarvan slechts een klein deel door verzekering gedekt is. De oorzaak moet liggen in een ongeluk door onvoor zichtigheid. Ongeluk op onbewaakten overweg. Aneta seint uit Medan: Een autobus va-u een Chineesche onderneming, waarin 10 passagiers, bestuurd doo-r een inlander, is op den onbewaakten overweg van Pang- kalan Brandan tegen een locomotief van een naderenden trein opgebotst. Een Chi nees werd gedood, twee zwaar gewond. Bij pogingen, om nog tijdig te stoppen, brak de remstang af, zoodat de auto doorschoot en door de locomtief gegrepen werd. NA DEN AANSLAG OP DE MIJNOPZICHTERS. Aneta seint uit Bandjermasin: Omtrent den aanval in de Lao Koeloe Steenkolen mijn te Samarinda, waar de mijnopzichters Van Schijndel, Schillings en Voltman wer den aangevallen, wordt nog gemeld, dat de opzichters Van Schijndel en Schillings, zeer goed bekend stonden en tegenover bet werkvolk altijd tactvol optraden. Van Schijndel overleed onmiddellijk en Schil lings eenige uren later. De overval vond plaats gedurende den tijd, dat do Chinee sche koelies, die twee dagen to voren van Honkong waren aangevoerd, ingedeeld werden. Ter plaatse kon niemand een re den opgeven omtrent de mot'even tot den aanval. Vermoed wordt dat de werver, die de koelies te Hongkong heeft aangemon sterd, zulks heeft gedaan door misleidende informaties te geven en daarom dc contrac ten geteekend heeft gekregen. Onmiddel lijk nadat de aanval heeft plaats gehad, was de assistent-resident met den deta- chementscommandanb en 16 militairen ter plaatse. De controleur van West-Koetei was reeds aanwezig. 46 Ch:neescho koelies werden gearresteerd. Men is van meening dat eenige Chiueesclie koelies, die in het bosch gevlucht zijn, medewerking van de bevolking hebben gekregen. De overlede nen laten vrouwen en kinderen achter. BENOEMINGEN. In het Aartsbisdom. De Hoogeerw. heer Vicaris Kapitulaar van het Aartsbisdom Utrecht, heeft aan den weleerw heer H. B. G. van Bijlevelt op diens verzoek om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als pastoor te '"t Goij en heeft krachtens apost. volmacht benoemd tot pastoor aldaar den weleerw. heer H. E. Elberssen en tot pastoor to Wateren den weleerw. heer H. van den Brink. DE ORDE VAN HET HEILIG KRUIS. Een klooster te Neeritter. De Kruisheeren hebben heb klooster te Neeritter definitief aangekocht, met het doel om er het Noviciaat van de Orde van het Heilig Kruis te vestigen. Het voor-oefeningsinstituut. De commissie geïnstalleerd. De Minister van Defensie, dl'. Deckers, heeft gistermiddag geïnstalleerd de com- missie-Borel, betreffende het voor-oefe ningsinstituut. De Minister van Defensie merkte op, dat de samenstelling der commissie hem waarborgen schenkt dat zij op voortvaren de wijze goed werk zal verrichten en dat zij de, bij de vooroefeningen betrokken, veelzijdige belangen op ernstige en zaak kundige wijze onder de oogen zal zien. Dat deze belangen inderdaad van veler lei aard en van groote beteekenis zijn, volgt reeds uit hefc eerste punt van de aan u verstrekte opdracht, een opdracht, die berust op de ervaring, welke bij het door werken van de bepalingen der Dienst plichtwet van 1922 op dit gebied is opge daan. Terwijl toch vóór de verkorting van den eerste oefeningstijd van het hoofdwa- pen, de infanterie, van 8.5 tot 5.5 maand de houder van het bewijs van voorgeoefe?d heid nog tot een verblijf onder de wape nen van 4 maanden en later, ingevolge de Militiewet van 1912, van zelfs zes maan den was gehouden, moet thans de bij de vooroefeningen verkregen geoefendheid waarborg vormen, dat met zes weken dienst bij het vaandel kan worden vol staan om den dienstplichtige de uiteinde lijke geoefendheid als veldsoldaat in troe- penverband te doen verkrijgen. Is deze waarborg tot dusver verkregen? Het oordeel van de in deze verantwoor delijke legerautoriteiten luidde, vooral in den aanvang, in verschillende opzichten niet gunstig. Zijn er thans teekenen, die op verbetering wijzen, het is noodig, dat de graad van geoefendheid toeneme, mede door de wijze, waarop de opleiding bij het Vooroefeningsinstituub geschiedt. Dit is zoowel in het belang van zijn deelnemers als in dat van het leger. _Heb is mijn ernstig streven, aldus de minister, het instituut van vooroefening, dafc niet alleen een jilaats kreeg in de wet, maar ook zich een plaats wist te ver overen in het leven van ons volk, tot de grootst mogelijke ontwikkeling en nog grooter bloei te brengen en ik wil ook deze gelegenheid gebruiken om het ver trouwen uit te spreken, dat niemand mij in deze zijn medewerking zal onthouden. Do voorzitter der commissie generaal- majoor J. H. Borel, beantwoordde de rede van den Minister. Hollandsche bloemen voor het kroon prinselijk echtpaar te Rome. Het gemeentebestuur van Rome deed, bij gelegenheid van het huwelijk van kroon prins Umberto' van Savoie met prinses Marie José van België een bestelling Aan Cyclamen te Aalsmeer. Dc mooiste Cycla men werden uit verschillende kassen al daar naar Rome gezonden. VOETBAL. DE VOETBALSPORT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Door B. en W. practisch onmogelijk gemaakt. De voetbalsport te Alphen aan den Rijn dre.gt leeiijk in het gedrang to komen. We hebben reeds A'roeger in den Ge meenteraad kunnen const,ateeren welke acjtie er van zekere zijde tegen het voet ballen op Zondag wordt gevoerd en de vergunning tot het houden van voetbal- weostrijden Avordt hoe langer hoe meer in gekrompen. Waarvan natuurlijk de plaat selijke vereenigingen vele moeilijkheden ondervinden. Om den gang van zaken eenigszins te verduidelijken ontleenen we hier eenige gegevens aan de „Rijnbodo": Reeds een ge jaren geleden werd door B. en W. een regeling getroffen, Avaarbij do plaatselijke voetbalvereenigingen bij den aanvang van het seizoen aan moesten vragen hoeveel wedstrijd-Zondagen de clubs voor het spelen Aan de competitie noodig hadden. AanA'ankelijk Averden 30 Zondagen toegestaan, doch daarna Averd het 25 en B. en W., die in deze regeling blijkbaar een middel zien om de voetbal sport zachtjes-aan den hals om te draaien, hebben voor dit jaar het aantal Avedstrijd- Zondagen op 15 bepaald, een aantal, dat geheel onvoldoende is om de competitie uit te spelen. Aanvankelijk bleek het da- gelijksch gemeentebestuur niet ongeneigd 20 Avedstrijd-Zondagen toe te staan, mits „Alphen" en „Aiphia" op denzelfden Zon dag speelden. Wie ook maar eenigszins met deze sport op de hoogte is, weet dat zulks een onmogelijk te vervullen eisch is, een eisch trouwens Avaarover de voetbalver eenigingen geen zeggingskracht kunnen uitoefenen, omdat de regeling bij den Ko ninklijken Ned. Voetbalbond berust. De bezwaren hiertegen en teA'ens tegen do plotseling sterke bekrimping der wedstrij den, waardoor de voetbal-vereen, onmoge lijk aan de competitie-regeling kunnen voldoen, zijn dan ook in een uitA'oerig re quest door den Koninkl. N. V. B. en de plaatselijke vereenigingen uiteengezet, doch B. en W. hebben dit alles naast zich neergelegd en zonder er met een Avoord van te reppen, hetgeen men zelfs beleefd heidshalve wel had mogen vcm-achten, is bericht, dat er slechts 15 wedstrijd-Zon dagen worden toegestaan. Naar wij vernemen heeft deze maatre gel onder de talrijke voetballiefhebbers te Alphen aan den Rijn ontstemming ge wekt. Vooralsnog is ons hefc nufc van deze abrupte maatregel oo'k niet bijster duide lijk. De Zondagsrust wordt er veel eer door geschaad dan bevorderd; do honder den jongelui, die thans Zondagsmiddags van de straat zijn, krijgt men nu Aveer te bewonderen op hoeken en tegen winkel puien en zijn wij juist ingelicht da is dit ook hefc standpunt der politie. Die hefc we ten kan. Tot nog toe verliepen de Aved'strij- den ordelijk en zonder rumoer. Wij vragen ons dan ook af, waarom Al phen aan den Rijn, dat zich zoo gaarne in alles onder de groote gemeenten rekent, op zulke benepen wijze de voetbalvereeni gingen moeilijkheden in den weg legt als in geen andere gemeente geschiedt. KORFBAL. Vijfde lustrum Vitesse. Dc Leidsche Korfbal Club „Vitesse" zal a.s. Zaterdag van 3.305 uur in den Ver gulden Turk receptie houden, ter gelegen heid van haar vijf en tAvintig-jarig bestaan. Des avonds vindt, eveneens in den Vergul den Turk, een feestmaaltijd plaats, A*oor leden, oud-leden en genoodigden. Op 19 Januari zullen Vitesse-veteranen een wedstrijd spelen tegen Vitesse II, ter wijl des middags een jubileum-wedstrijd plaats vindt tusschen Vitesse en D. E. V. in welke ontmoeting tevens de Rijnlaud- medaille 1929 zal worden A'erspeeld. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Ver. „Swift". Gisteravond had de record rit- plaats over 1 K.M. om den Vollenhovenbeker. Hiervoor waren vijf renners opgekomen. De rifc gaf volgenden uitslag: G. v. Parijs 26.4 sec., W. Graafröans 26.2 sec., A. v. Eg- mond 30.6 sec., Th. Wurzer 28.2 sec., J. L. Groenewegen 27 seo. De renners welke Zondag a.s. deelnemen aan het kampioenschap van Zuid-Holland moeten zorg dragen dat zij met hun fietsen om S.30 uur aan het station H. S. M. zich verzamelen, terwijl het vertrek is bepaald met den trein van 8.54 uur. De versnelling voor deelname aan dezen wedstrijd mag niet hooger zijn dan 105. inch. Vraag: Ik heb een zoon, die 7 leer jaren gehad heeft, als hij met Mei de 7e klas door is. Den laatsteu Mei Avordt. hij 13 jaar. Mag ik hem met Mei Aan school afnemen? Antwoord: U treft het niet. Uw zoon moet 7 leerjaren doorloopen hebben en bovendien 13 jaar zijn geweest, in het Te leerjaar. Uw zoon wordt pas 13 jaar na afloop van het 7e leerjaar. U kunt hem dus niet van school nemen. Vraag omtrent de soliditeit van een bureau. Antwoord Daaromtrent kunnen wij nimmer inlichtingen geven. TER-AAR. Propaganda-avond Bloembollencultuur. Maandagavond werd na afloop van den Bloembollencursus, gegOAren door den heer L. Hoogersvorst van Lisse, een pro paganda-avond gehouden in liet Patro naatsgebouw door den heer P. Warmerdam van Lisse, Dir. van het H. B. G. De heer H. Hoogervorst, die dc voor steller Avas van dezen propaganda-avond, heette allen van harte welkom, in het bij zonder do heeren Warmerdam en Raap horst. Spr. was verheugd OATer de zoo groote opkomst. Do heer Warmerdam gaf, na deze inlei ding, eerst een korte uiteenzetting over den verkoop A'an bollen A'oor er veilingen Avareu. Dit was toch niet den juisten weg. Voorts behandelde spr. het tegenwoordige Veilingsysteem. Wij als bloembollenkwee- kers' Avillen zooveel mogelijk voor onze bollen hebben, en zoo goedkoop mogelijk willen Avij zo ver\-aild hebben. Daarvoor pleitte spr. voor het Veilingwezen. Men stuurt de bollen maar weg, en de Direc tie zorgt voor het verdere, dat zij zoo goed en duur mogelijk aan den man ge bracht worden. Voorts drong spr. ook aan op de kwaliteit, Avanfc hierdoor doet men zichzelf op de eerste plaats en ook de veiling A'oordeel aan. Geen Avonder dat tegenwoordig het Veilingwezen in hooge achting staat, omdat de koopèrs kunnen vertrouwen op de waar. Daar men hier in Ter-Aar zich meer en meer gaat toeleggen op Bollencultuur, was het spr. hoogst aan genaam dezen avond met Ter-Aar in con tact te komen. Spr. sloot zijn interessant»», leerzame lezing met het A-erzoek, om Avan- neer men in Lisse komt, ook eens een be zoek te brengen aan het H. B. G. Vervolgens Averd er gelegenheid gege ven om vragen te stellen. Door enkele A-an de aanwezigen werd er gebruik van ge maakt; en zij werden naar genoegen be antwoord. De heer Raaphorst, als secretaris van het Kweekersblad, gaf een uiteenzetting over dit blad, welk nut dit blad sticht vooral voor de kweekers. Er worden ver schillende adviezen gegeven A-an groote Avaarde voor den kweeker enz. Zij die zich wenschen op te geven kunnen dit doen bij den heer H. Hoogervorst, Schilksc'/.e kade, en dan krijgt men het blad spoedig iedere week thuisgestuurd. Na een woord Aan dank gebracht te hebben aan beide sprekers een aan de aanwezigen sloot de heer Hoogervorst deze schitterend geslaagde propaganda- avond. Rozen en Chrysantenteelt. Dc Ver. A»an oud-leerlingen ran Tuinbomv-wiuter- cursussen heeft in dit nieuwe jaar al spoe dig beslag weten te leggen op een interes santen, leerzamen aA'ond. DonderdagaA'ond a.s. te 7.30 zal de heer Koeman, Rijks- Tuinboiiw-Cousulent, in café Verhoef, Pa- peveer, een lezing houden OA'er Rozen en Chrysantenteelt. Daar men zich hier in Ter-Aar ook A'eel op de bloembollencultuur gaat toeleggen, zal ook ongetwijfeld deze lezing zeer in de smaak A-allen. Toegang vrij. Loop der bevolking. Do bevolking be droeg op 1 Januari 1929 1992 mannen en 1876 vrouwen, totaal 3866 zielen. Geboren 60 mannen en 68 vrouwen, totaal 128. Ge vestigd 80 mannen en 78 ATouwen, totaal 158. Vermeerdering 140 mannen en 146 vrouwen, totaal 2S6. Overleden 15 mannen en 18 vrouwen, totaal 33. Vertrokken 99 mannen en 98 Arouwen, totaal 197. Ver mindering 114 mannen en 116 vrouwen, to taal 230. Dc bevolking is vermeerderd met 26 mannen on 30 A'rouwen. totaal 56 zielen Totale bevolking 1 Januari 1930, 2018 man nen en 1906 vrouwen, is lotale bevolking 3924 zielen. Aantal huwelijken 25, levenloos aangegeven 6 mannen en 5 A'rouwen, is 11 totaal. Geboren Gerardus Christiaan, zoon van G. de RijkWeijenburg Adriana Petronelia, dochter van M. Pieterse—A-an Kints. Overleden A. Weerdenburg SO jaar wed. A'an F. Stuijver J. M. Kratz 77 jaar echtg. van R. Keijzer. V e r t r o k k e nnaar Eindhoven Bosehdijk 430, J. de Bruijn. WASSENAAR. Afscheid Pastoor van Leipsig. De besturen A'an den R. K. Vrouwenbond en de R. K. Garde hebben het plan ge maakt, om in een op Donderdag 16 dezer in het Patronaatsgebouw te houden bij eenkomst, aan den A\'eleerw. heer A. van Leipsig, benoemd pastoor te Beemst.er, een hartelijk afscheid te bezorgen. Op de zen avond zal medewerking worden ver leend door The Funny Boys en waarschijn- lijk ook door de Gem. Zangvereeniging. Tot de bijeenkomst heeft een ieder A-rijen toegang, terwijl de besturen van de ver schillende vereenigingen een speciale uit- noodiging hebben ontvangen. Het ligt te vens in de bedoeling om zijneerw. namens dc parochie een geschenk aan te bieden, i waarvoor momenteel een inzameling wordt gehouden. Een groote opkomst A-an paro chianen wordt verwacht. HILLEG0M. Aanrijding, Gisteravond omstreeks kwart voor zeA-en gebeurde op de Leid- schestraat ter hoogte van de schuur A-an den heer W. Becrings een ongeluk, dat be trekkelijk goed afliep. Het knechtje A'an den melkboer Suikerland werd aangereden door een auto, komende uit de richt.i/g Leiden. De jongen Averd tegen den grond geslingerd. Hij werd binnengedragen bij timmerman Besseling. Na ter plaatse ver bonden te zijn is hij per auto naar zijn Avoning gebracht. Gemeentelijke aanbestedingen. Perc. A. De levering van 900 stuks betonrioolbuizen eiA-ormig wijd 3015 cM. volgens Norma lisatie voorschriften en 36 stuks beton bo dems 1.maal 0.S0 M. inwendig. M. H. A-an de Poll, Bodegraven buizen per stuk 1.68, bodems per stuk 7.25; F. P. Bos en Zoon. Alphen aan den Rijn buizen per stuif 2.35, bodems per stuk 6.40: X.V. Kon. Rott, Beton Ijzer Mij. v.li. Waning en Co, Rotterdam buizen per stuk 2.36, bodems per stuk S.14; Firma van Dijk Jr., Alphen aan den Rijn, buizen per stuk 2.37, bodems per stuk 7.85; N.V. Oosthoek en Zoon den Haag, buizen per stuk 2.40, bodems per stuk 8.90; N.V. Wernink's Beton Maatschappij Leiden, buizen per stuk 2.65, bodems per stuk 8.55; C. J. Jansen, Hillegom buizen per stuk 2.75, bodems per stuk 8.89; Tim merbedrijf NijmanRusman Hillegom bui zen in massa 2075bodems in massa 255.C. A-an de Klugt, Hillegom, bui zen in massa 7075.bodems in massa 255.A. Grüpor Hillegom alles in mas sa 2559.—. Perceel B. Het leveren van 10 stuks gegoten ijzeren ruimput deksels model „Hillegom", Avcgendc 175 Kg. per stuk: IJzcr en Metaalgioterij ,De Globe" te Tegelcn 20.90; N.V. Ijzerhandel Bolle en Co Den Haag 21.25; N.V. Koninklij ke Nederlandsche Grofsmederij Leiden 22 N.V. Hih'ersumsche Ijzergieterij on Ma chinefabriek Hih-ersum 22.40; Timmer bedrijf Nijman Rusraan, Hillegom in mas sa 910.—. Perceel O.: de levering A-an 3200 strek kende meter vuren of dennen fundeerings- hout 6.5 maal 16.5 cM. C'. J. Jansen, Hillegom, per meter 0.49; Bijkers Aannemersbedrijf Haarlem per kub. Meter 42.Timmerbedrijf Nijman -Rusman. Hillegom in massa 1559.A. Graper, Hillegom, in massa 1655. Perceel D.Dc levering Aan 10.000 stuks eiken of dennen perkoenpalen, lang 1.— M. aan de kop 12 c.M. en aan de punt 8 cM. doorsnede. Joh. Broersma, Den Haag geschilden nen per stuk 0.20725, eiken per 1000 stuks f 294.50; Timmerbedrijf Nijman-Rus- man, Hillegom, geschild dennen per stuk 0.-22. eiken per stuk 0.2-S; Firma M. A. van der Eerden, Amsterdam, geschild den nen 0.245, ongeschild, idem 0.235; B. Arendsen, Harderwijk geschild dennon por stuk f 0.26; C. J. Jansen, Hillegom idem ƒ0.27. Perceel E.: Het verlagen van den wa terstand door drainage van 0.50 tot 1.25 M. min. N. A. P.: Firma A. Schoorl, Haarlem, bediening dag en nacht door 1600.zonder bedie ning voor Zaterdag- en Zondagnacht 1350.J. J. Tjaden, IJmuidcn, bedie ning dag on nacht, door 1795.H. J. Tjaden en Zonen, Haarlem, bediening dug on nacht door 2250.met stoorlagen als veen en klei 2925. KATWIJK. Koninklijke gift. H. K. H. Prinses Juliana heeft, ter ge legenheid A'an haar vertrek uit Katwijk aan den Burgemeester der Gemeente Dr. J. Scholcking een gift van 1000.ter hand gesteld om die te doen verdoelen ondev de verschillende Diaconiën of Arm besturen in Katwijk. VEUR. Volksbond. Donderdagavond te 7.1.") uur houdt do R.-R. Volksbond te Lol- schcndam haar jaarvergadering in liet Pn tronaat. Agenda: Opening. Notulen. Ver kiezing van 3 bestuursleden wegens perio dieke aftreding A-an de heeren J. dc Lan gen, W. Romijn en H. Rnhonk, doch ter stond herkiesbaar. Verkiezing van oen A-oorziiter. Jaarverslag van secretaris, pen ningnioester, „Hulp in Nood" en Moeder- fonds. Beantwoording vragenbus en rond vraag. SASSENHEIM. Bezichtiging nieuwe Gemeentehuis. Op Zaterdag a.s. des namiddags een uur tot des a\-onds zeven uur zal het nieu we Gemeentehuis A-an Sassenheim voor een ieder tegen betaling va tl 25 cent. ter beziohtiging zijn opengesteld. Van de op brengst zal een kunst\-oorwerp Avorden aangekocht en dit zal een eereplaats ver krijgen als een geschenk A-an de bezoekers. Ongetwijfeld zullen zeer \'elen van deze gelegenheid gebruik maken om ons mooie gebouw en zijne practische inrichting te bewonderen, daar toch het oen kunst stuk A'an architectuur en een model A'an een gemeentehuis mag worden ge noemd. Er worden ook vele bezoekers verwacht A'an de buurt gemeenten, om dit mooie sie raad van de bollenstreek te bewonderen. Ieder bezoeker zal gaarne zijn kwartje bijdragen voor een mooi gemeenschappc lijk geschenk. Aan eiken bezoeker wordt afgegeven als toegangsbewijs een afbeelding van het Gemeentehuis op kunstdrukpapier. ZILK. Afscheid Pastoor Hafkenscheidt. Zondagmiddag zal dc zeereerw. heer Pastoor Hafkenscheidt des namiddags van 12 tot 2 uur receptie geven bij gelegenheid van zijn benoeming tot Pastoor van Loos duinen. Des avonds zal Z.Eerw. afscheid nemen van alle in zijn parochie aamvezige corporaties. Door de permanente paro chiale* feestcommissie zal deze week een inteekcnlijst bij de parochianen circuleercn ton einde den beminden Pastoor een blij vend geschenk van zijn Zilker parochianen naar Loosduinen mede te geven. Wij zijn ervan overtuigd, dat allen een flinke bij drage zullen geven. Ten opzichte van den nieuwen Pastoor, den zeereenv. heer P. Z. Kok, bestaan er plannen dezen feestelijk in te halen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7