WOENSDAG 15 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BRUTALE AANRANDING TE VOORST. Van de daders geen spoor. Maandagavond omstreeks acht uur is de heer Hagen, wonende in „De Witha gen"' onder Voorst op den weg Voorst-Kla- renbeok door twee onbekende mannen van zijn fiets geworpen en op den grond ge sleurd, waarna men hem met een mes aan viel. De heer H. verdedigde zich, luid om hulp roepende, doch bekwam eenige sne- verlaten in het wilde weg op hem lossta- ken. Zijn overjas, die hem vrij goed be schermde, is totaal aan flarden gesneden. Op zijn hulpgeroep kwamen eenige man nen t-oeloopen, waarna de aanranders d® vlucht namen. Een hunner was blootshoofds en droeg een manchester pak; bedden ver dwenen in de richting van het station Kla- renbeek. De heer H. is hevig bloedend naar Voorst gefietst, waar hij verbonden werd en bij de politie aangifte deed. In samenwerking met de Rijkspolitie heeft de gemeenteveldwachter met een politie hond een onderzoek ingesteld, dat tot dus verre geen resultaat heeft opgeleverd. Het motief van deze aanranding is ton eenen- rnale onverklaarbaar. HET VERMISTE MEISJE TE OISTERWIJK. Het lijk uit de rivier „De Ley" opgehaald. Sinds een week verkeerde men te Ois- terwijk in pijnlijke ongerustheid over het lot van het vermiste meisje Pietje van El- deren. Zondagmiddag heeft men het lijk van de vermiste opgehaald uit de rivier „De Ley", ongeveer vijf minuten gaans van de brug bij de Posthoorn. Het lijk is naar he't R. K. Gasthuis over gebracht. De politie uit Haaren en Oister- wijk heeft een onderzoek ingesteld, hoewel waarschijnlijk aan kwaadwilligheid niet behoeft te worden gedacht. BUITENL, BERICHTEN ONGELUKKEN Liebermann dan alles uiteen zette, kon ik niet anders zeggen dant je hebt gelijk.- Als nar. Duys dan op een gegeven mo ment den heer v. Nierop op scherpen toon ondeskundigheid verwijt, waardoor hij in conflict komt met den president, zegt deze, dat een dergelijke toon van hem niet geduld wordt. Hierna treedt mr. L. v. Gigh Jr. als derde getuigo voor het hekje. Getuige be roept zich op zijn ambtsgeheim, belgeen Lierbermann doet opmerken: Ik wil abso luut dat de heer v. Gigh spreekt. Dc lieer v. Gigh blijft echter het ge ven van elke getuigenis weigeren en legt om zijn houding tc motiveeren een verkla. ring af, waarin hij het ambtsgeheim van den advocaat verdedigt. Mr. Duys acht het noodzakelijk er op te wijzen, dat op ambtsgeheimen uitzonde ringen mogelijk zijiï. Acht mr. v. Gigh in dit geval geen uitzonderingsgeval aanwe zig Ook weet pleiter, dat mr. va Gigh een brief van Liebermann aan hem (v. G.) aan een vriend heeft afgestaan. Ook dat is toch geen handhaving van een ambtsge heim. Wat overigens de kwalificatie ..ai- maken" betreft, welke mr. van Gigh heeft gebezigd, pleiter zal in zijn pleidooi natuurlijk de rol der advocaten ter sprake brengen. „Ik behoud mij, aldus mr. Duys, daartoe alle rechten voor en ik acht dat ook mijn plicht. Maar ik kan niet toela ten, dat dit gediskwalificeerd wordt als „afmaken" van mr. v. Gigh.'" Liebermann blijft er op staan, dat mr. v. Gigh zal sprekn, doch deze weigert. Dc advocaat-generaal vraagt er acte van. Voorts zou spr. beslist willen zien of bij elke vraag een beroep op het ambtsge heim opgaat. Ook mr. Duys richt in dien geest ccn verzoek tot het Hof. Het Hof gaat hierna geruimen tijd in raadkamer. Na terugkeer deelt de president mede, dat naar het oor deel van het Hof mr. v. Gigch zich terecht op zijn ambtsgeheim heeft beroepen. Vervolgens wordt gepauzeerd. Na de pauze zette het Amsterdamsche Gerechtshof gisteren de behandeling voort. Als getuige werd gehoord de vroegere directeur van de Veendammer, J. J. Wolt- man Jr. Het was een zeer langdurig ver hoor, dat geen nieuwe bijzonderheden op leverde, maar wel op een aantal détails aanleiding gaf tot een min of meer vinnig debat met den verdachte. Pres., tob verdachte: Wat voor privé- vermogen had u? Verdachte: Minstens een millioen. Pres.: Hoe kwam u aan dat millioen? Li 1926 bezat u niets en moest u geld lee- nen. Waarom heeft u nooit over uw privé- vermogen gesproken? Verd.: Ik heb tot den rechter-commis- saris gezegd: als ik u mijn relaties opgeef wordt dat dan onderzocht door een onpar tijdig expert en niet door de Haagsche l>olitie? De rechter-commissaris zei, dat dit zou geschieden. Toch kreeg ik later een Haagschen rechercheur op mijn dak. Pres.: Daarna schrijft u een lange me morie en nog een memorie en vervolgens een suppletoire memorie en in al die me mories wordt niets van uw particulier ver mogen gesproken. Verd.: Het geld, dat ik van de Veen- dammer heb ontvangen, heb ik teruggege ven. Pres.: Toen het te laat was. Verd.: Aan Schürmann heb ik betaald en aan Sedeyn heb ik betaald. Pres.: Aan Schürmann? Verd.: Zij hebben er mij in laten loo- pen. Pres.: U zegt: ik had over de twee millioen. Verd.: Ik had alles betaald. PPres.: Maar u had geen twee millioen. Dat was geld van de Veendammer. Mr. Duys: Ik heb aan diverse banken in België verzocht te willen opgeven, welk vermogen Liebermann bij de banken had. PI. wil de onderteekende brieven met de data overleggen. Daaruit zal blijken, welk vermogen Liebermann had vóór de trans actie met de Veendammer. Pres.: Liebermann kan ook wel met millioenen van de Discontobank in zijn zak hebben rondgeloopen. Mr. Duys: Maar dan zal de aanklager dat hebben te bewijzen. Als men zoo rede neert, kan ik de brieven wel vóór mij hou den. Getuige Woïtman: Liebermann moet het na dien tijd verdiend hebben. Uit zijn eigen mond heb ik vernomen, dat cr van de millioen geen cent was overgebleven. Op een oogenblik dat mr. Van Nierop <*ver .een bepaald punt, werd gehoord, maakte mr. Duys excuses over zijn ironi sche opmerking aan het adres van dien deskundige. „Ik geloof", zei hij, „dat in deze het ongelijk aan mijn kant was" Mr. Duys constateerde, dat getuige Wolt man thans alle schuld op Liebermann trachtte te gooien, terwijl hij vroeger steeds verklaarde, dat het idee dat in activa zou worden betaald, van hem is uitgegaan. Pres., tot verdachte: Op 16 Juli 1927 teekc.nt u twee contracten, een contract dat 2.5 millioen in contanten zou worden betaald en een ander contract, waarbij werd overeengekomen, dat niet in contan ten zou worden betaald, maar dat genoe gen zou worden genomen met een vorde ring op de Discontobank. Wanneer is dat besproken? Verd.: Dat is nooit besproken. Getuige Woltman: Dat is niet bespro ken, want de basis van de besprekingen was, dat hij geen contanten had. Verdachte Liebermann deed het. voorko men, dat hij niet bij de besprekingen te genwoordig mocht zijn en zelfs het contract niet heeft gelezen. Morgen voortzetting. KINDERMOORD. Dc rechtbank te Arnhem heeft, een 20- jarige dienstbode, die te Ede haar kind van veertien dagen in een reistasch door verstikking om het leven deed komen, veroordeeld tot 3 1/2 jaar gevangenisstraf. De eiseh was vijf jaar. NOODLOTTIGE TWIST. De Amsterdamsche Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de strafzaak tegen dc pensionhoudster, die een barer gasten, toen deze in vechtende houding op haar echtgenoot toeliep, met een vork zulk een steek toebracht, dat de man het gezichts vermogen aan een oog levenslang zal moe ten missen. Het O. M. had twee maanden gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank legde haar één maand gevangenisstraf op, doch voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaren. KANTONGERECHT HAARL.MEER. Verkeerd begrepen. J. K. te Hoorn, is verdacht te H i 11 e- g o m het verkeer in gevaar te hebben gebracht. De straat was opgebroken. Verd. lette zoo op de teekens van den verkeers agent dat hij achteruit rijdendo eeu ander heeft aangereden. Verd. begrijpt niet dat de aangeredene niet achteruit ging. Ge tuige C. K„ gem .-politie te Hillegom had wel den indruk dab verd. in de war is ge raakt. Getuige gaf ook teekens aan de aangeredene. Getuige W. Aafjes te Assen delft verklaart, dat als verd. had uitgeke ken geen aanrijding wae ontstaan. Verd. geeft toe in hoofdzaak gelet te hebben op den agent, bovendien had zijn hulp, die andors altijd uitziet Zondag op 1 Nov. en had verdachte dien dag een noodhulp. Heb O. M. neemt aan dat er veel verzachting voor verd. aan te voeren, is, en eischt 1 of 1 dag. Uitspr. conform. Opletten en uitkijker», J. K. te Haarl.meer heeft, op 26 Sept. to Hillegom de teekens niet opgevolgd van verbalisant Gerrit Versteeg, gem.-po- litie te Hillegom. Verd. laat. verstek gaan. Eisch O. M. 10 of 10 dagen: uitspr. conform. Burgemeesterlijke voorspraak. De arbeider R. Strampel te Munneke- buren is tengevolge van de duisternis te water geraakt en verdronken. ALASTRIM. In de week van 5 tot en met 11 Januari 1930 zijn in Nederland geen gevallen van alastrim waargenomen. Niet zooveel drinken. L. G., metselaar te Hillegommer- d ij k, heeft op 21 -Sept. gereden te Hille gom en het verkeer in gevaar gebracht. Verd. Leed slingerend over de straat. Verd. erkent het ten laste gelegde. Het O. M. eischt 5 of 5 dagen. Verd. vindt de hou ding van verbalisant van Veen niet in orde. Deze had tegen verd. gevloekt en ge zegd: als ik je weer ontmoet, maak ik ge hakt. van je! Dc Kantonrechter raadt ver dachte aan niet te drinken. U drinkt te veel en dat is schadelijk voor de gezond heid. De Kantonrechter vindt geen reden voor olementie. Uitspr. conform. Haantje de voorste. P. van dea- V. te Lisserbroek heeft gereden op de ijsbaan te Lisse. De baan wks nog niet officieel geopend. Verd. er kent het, doch er was een draad verbro ken. Eisch O. M. 3 of 3 dagen; de Kan tonrechter vindt dat als een draad ver broken is, dit niets te maken heeft met een baan openen, maar wil rekening hou den met verd. spprtlievendheid. Uitspr. 2 of 2 dagen. De slechte raad van een Leid- schen agent. J. G. G. hoeft gereden op den Langcweg te Oud-A de. Verd. reed onder toezicht van zijn vader. Verd. is pas 16 jaar. Verd. vader M. G. verklaart, dat op de markt te Leiden de politie had gezegd: je mag wel rijden op buitenwegen maar niet in steden en dorpen om 't te leeren. Het O. M. eischt 15 of 1 week tuchtschool. De Kanton rechter wil aannemen, dat het niet opzet telijk is geschied, doch als iemand 18 jaar is mag hij pas gaan leeren rijden. Uitspr. 5 of 1 week tuchtschool. BRANDEN. Boerderijen totaal verwoest. Dinsdagmiddag té ruim vier uur ont stond brand in een der bijgebouwen van een groote boerderij in den Boerenhoek to Angeren. Do bewoners konden nog eenig huisraad en het vee naar buiten brengen. Spoedig sloegen de vlammen over op de boerenhoeve. Deze brandde totaal uit. De brandweer van Angeren kon niets tegen het felle vuur uitrichten en ook de brand weer uit het naburige Gent, die met een motorspuit ter plaatse verscheen, stond machteloos. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Te Benneveld, gemeente Weeloo, is Dinsdagnamiddag de kapitale boerderij van den heer L. Knegtering afgebrand. Twee varkens kwamen in de vlammen om. De brand ontstond door een kat, die in aanraking was geweest met vuur in de z.g. stroohut, Het beest vloog brandend naar buiten, de hooischuur in. Deze schuur stond weldra in lichter laaie en de boer derij, die ér tegen aangebouwd is, vatte spoedig vlam. Daar er geen bluschwater was, stond de brandweer machteloos. De boerderij, waarin tevens een winkel en een café waren gevestigd, benevens de hooi schuur, brandden totaal uit. De inboedel ging verloren. Alles was laag verzekerd. HET ONGELUK BIJ DE HOOGOVENS. Hoe het ongeval geschiedde. Omtrent het ongeval bij de Hoogoven- bedrijven vernemen wij nog het volgende: Dinsdagmorgen te ongeveer 10 uur be vond de losse arbeider J. Tamboer zich op de helling van een onmiddellijk naast een treinspoor gelegen cokeshoop om wat cokos weg te halen voor het stoken van een kachel. Bij het naderen van een trein, be staande uit een locomotief en twee wagons, en blijkbaar nadat hij het eenige malen gegeven waarschuwingssignaal had ge hoord, begaf Tamboer zich inplaats van het spoor over te steken en aan de andere zijde daarvan, welke geheel vrij was, te wachten totdat de trein was gepasseerd, zich hooger op de helling van de cokes- hoop. Blijkbaar is de cokes in beweging geraakt met het noodlottig gevolg, dat de betrokkene is afgegleden en nog juist door den laatsteri wagen van den trein is ge grepen. De wagen ging hem over beide onderbeenen en rechter-ondcrarm. De getroffene was 42 jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen. Hij wa-s af komstig uit Apeldoorn, waar zijn gezin woont. De noodige maatregelen om zijn betrekkingen van 't gebeurde op de hoogte te brengen zijn onmiddellijk genomen. DE „DORUS RIJKERS" NAAR DE GESTRANDE SCHEPEN. Onverrichterzake teruggekeerd. De motorreddingboot „Dorus Rijkers" den over een der handen, terwijl de on- was Maandagavond tegen half acht ver trokken om assistentie te verleenen aan de bij Texel gestrande schepen. Dinsdagochtend is de boot wederom binnengekomen. Men was in de nabijheid van het Let- Iandsche stoomschip „Skauts" geweest, dat op dc Noordergronden vast zat. De kapi tein weigerde echter het schip te verlaten. Intusschen kwam de vloed op, waardoor de Letlander op de Vliehorst geworpen werd. De „Dorus Rijkers" trok cr nog eens op uit en nam toen waar, dat het schip heel hoog zat. Eveneens was hulp ingeroepen voor een Italiaansch stoomschip, dat bij de Eierlandsche gronden op het strand was geloopen. Hier kon echter in verband met de ligging van het schip geen hulp wor den geboden, waarom dc „Dorus Rijkers" den terugtocht weer aanvaardde. Het zwa re weer echter belette de reddingsboot haar standplaats te bereiken. Kapitein Bot heeft daarom den nacht in het Kokkediep doorgebracht en is pas den volgenden och tend vertrokken. Van een Engelsch stoom schip, dat noodsignalen had uitgezonden, kon geen spoor meer worden gevonden. DE STORMEN BOVEN DE V. S. Tot dusverre 75 dooden. De Midden- en Westelijke staten van Amerika worden sedert eenige dagen door ongewoon zware stormen geteisterd. Tot dusverre zijn* 75 personen het slachtoffer geworden. DE WEICHSEL VERGIFTIGD. De Poolsche bladen slaan alarm tegen een groot gevaar, dat Warschau zou be dreigen, n.l. vergiftiging. In den afgeloo- pen nacht is n.l. een reusachtig reservoir van de Poolsche Chemische Nitraatfabrick gesprongen en 16000 liter van een vergiftig zuur zijn in de rivier de Czarna terecht ge komen. De Czarna mondt uit in een rijri-' vier van de Weichsol, de Piliza, die weer uitmondt in den bovenloop van de Weich- sel. In de Czarna en in de Piliza waren reeds kort nadat het zuur in het. water terecht, was gekomen alle vissohen ge dood. De oeverbewoners hebben de drij vende visschen verzameld en aan hande laars verkocht, die ze naar Lodz brengen. De politie en de gezondheidsdienst heb ben maatregelen getroffen om de bevol king te waarschuwen tegen de consumptie van de-ze visch en tegen het gebruik van rivierwater. De visschen züllen in beslag worden genomen. Het onderzoek heeft uit gewezen, dat het springen van het reser voir van de nitraatfabriek door misdadigen opzet is veroorzaakt. Aangezien de water voorziening van Warschau uit dc Weichsel het drinkwater betreft heeft het ministerie van Binnenlandsche Zaken bevolen, dat de filtreerstations den toevoer van water naar do Warschausche waterleiding stop moeten zetten. Yoorloopig zal de water voorziening van Warschau uit do reserve- watervoorraad geschieden. Het vergiftigde water van de Weichsel zal volgens des kundigen hedenmiddag tegen drie uur Warschau bereiken en met een stroomsnel heid van ongeveer een meter per seconde in ruim 3 uur tijds afvloeien. Instortende muur doodt drie personen. In de omgeving van Napels is door den hovigen regenval der laatste dagen een muur ingestort. Hierdoor kwamen drie per sonen om het leven, terwijl een vierde ern stig gewond werd. GROOTE BRANDEN. Elf vliegtuigen in de vlammen opgegaan. Volgens een bericht uit Quichiba in den staat Kansas zijn op het vliegveld aldaar het administratiegebouw van de vlieg- schcol en de hal met 11 riiegtuigo-i ter waarde van 90.000 door eon brand ver woest 12 winkels in de asoh gelegd. Uit St. Stephen in Nieuw Brunswijk wordt gemeld, dat in de zakenwijk van de stad 12 winkels door een brand zijn ver nield. De schade bedraagt ongeveer 250.000 dollar. Paviljoen van een pier afgebrand. Gisteravond is het groote paviljoen van den pier van Weston sur Mare door een brand verwoest. De schade bedraagt 120.000. Het gebouw kon 2000 gasten bergen. Waren het lange honder»? H. K., bloemist te Lisse, is verdacht op 5 Oct. met twee lange honden in 't veld te zijn geweest op hazenjacht. De honden zijn in beslag genomen en waren aanwezig ter zitting. Verd. ontkende op hazenjacht te zijn geweest. De honden waren geen lange honden maar staande. Verd. was op de patrijzenjacht. Verd. meende, dat de verbalisant- S. J. Boerema aan een record verbalen wenscht te komen. Getuige 8. J. Boerema staaft zijn ver baal. Verd. was op do hazenjacht en ver dekte zich toen hij verbalisant zag. Get. bevestigde dat daar hazen zijn. De honden zijn 2 Januari in beslag genomen en wor den verzorgd te Zandvoort. Get. .T. Kraak, rijksveearts te Lisse, als deskundige, verklaart dat beide honden als lange honden zijn te oordeelen, vooral do oude hond is een zeldzaam best type met zeer krachtige sprong. Gei. acht beide in staat de hazen in te loopen. Verd. blijft ontkennen. Het O. M.. requireerend, dat verd. toe geeft in 't veld te zijn geweest met 2 hon den, erkent dat het dezelfde honden waren ter zitting aanwezig. De deskundige en de getuige verklaren dat 't lange honden zijn, aldus is 't wettig en overtuigend bewijs geleverd. Eisch 25 of 25 dagen, met ver beurdverklaring der honden. Verdachte vraagt tot de uitspraak de honden mede tc mogen nemen. De Kan tonrechter verklaart, dat de honden in be slag blijven, en zal schriftelijk vonis wij zen, wegens de ingewikkeldheid van de zaak. De melk vervalscht. B. C. V., huisvrouw van M. te L i 6 s e, heeft melk in voorraad gehad ten verkoop, waar te veel water in was. Het was kaï*. nemelk. Dr. v. Eek, scheikundige van den keuringsdienst te Leiden, heeft de melk onderzocht. De cijfers waren 5.42, zoodat liet vetgehalte te laag was. W. F. van do Broek, keurmeester te Leiden, heeft te gen verdachte verbaal opgemaakt in haar woning aan de Engelenbrug te Lisse. Het O. M. eischt een zeer zware straf. Het is zoo voordeelig flink water te plonsen bij het kam omspoelen, 100 of 50 dagen. De Kantonrechter wil 't eens met 50 of 20 dagen probeeren. Nog een melkvervalscher erin geloopen M. D., veehouder te Lisse, is verdacht melk in voorraad gehad te hebben ten ver koop waaraan 16 pet. en 18 pet. water was toegevoegd. Verd. ontkende, maar zijn zoon ging over de melk, en nu die afwezig was had een andere zoon het waargenomen. Deze had een ongelukje er mede gehad en om nu evenveel melk voor den melk boer te hebben, had hij er water bij ge daan. Verd. wist er niets van. Zijn zoon had 't nu pas gezegd. Getuige W. F. v. <L Broek heeft bij verd. monsters melk ge nomen; het stalmonster was goed, maai de ten verkoop staande melk was ver valscht.. Het vertelsel is geen ernst, *'t is een verzinsel, want omdat de melk bij een melkboer in de Kanaalstraat te Lisse meermalen niet in orde was en deze de melk van verdachte betrok, was de melk bij verd. gecontroleerd. Dit komt geheel overeen met de melk in de Kanaalstraat. Verd. had dus meer van zulke voordeelige ongelukjes. Do Kantonrechter zegt ook het verzinsel niet voor ernst te hebben ge nomen. Dr. van Eek te Leiden verklaart dat aan de melk 16 pet. in de eene, en in de andere klaarzetting was 18 pet. water toegevoegd. Het O. M. vindt, dat de straf niet zwaar genoeg kan zijn. De rnel'k is een volksvoeding die absoluut niet vervalscht mag worden. Verd. moet maar weten, dat het vervalschen uit moet zijn. Eisch 150 of 100 dagen hechtenis. De Kan tonrech ter acht voor verd. geen clementie aanwe zig, 't verzinsel is ongeloofwaardig, waut al voor dien was 16 pet. water in de melk aangetroffen. Uitspr. 150 boete of 100 dagen hechtenis. Met geweer en lichtbak. P. van V. te H a a r l.m eer had ge jaagd met het geweer, en L. B. te H a a r 1.- meer met de lichtbak. Eerstgenoemde laat verstek gaan. B. erkent het ten laste gelegde. G. van der Tang te Vijfhuizen, verklaart, dat verd. in 't veld waren. Eisch tegen ieder 30 of 10 dagen, met verbeurd verklaring. Uitspr. conform. W. B„ landbouwer fee L e i m u i d e nt, heeft gereden op 28 Nov. zonder geldig rij bewijs op den Langeweg onder Alkemade. Verd. erkent; het rijbewijs was toen al een maand aangevraagd voor vernieuwing. De burgemeester van Leimuiden heeft verd. een schrijven mede gegeven en meent dab verd. geen schuld heeft. Het O. M. eischt 5 of 5 dagen daar zonder geldig rij bewijs niet mag worden gereden. Verd. vindt t erg onbillijk, dat zoo lang gewacht wordt, met uitreiken vai het rijbewijs. De Kantonrechter vindt ook de tijd wel wat lang, maar de overtreding staat vast, Ed. achtb. wil echter rekening houden met de omstandigheden. Uitspr. 2 of 2 d^en. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Aan de gevolgen overleden. Te Gennep is de motorrijder J. L., die te Ottersum met zijn motor over den kop sloeg, aan de gevolgen overleden. L. was 38 jaar gehuwd en vader van twee kinde ren. Den 5on December jl. werd de 25-ja- rige Rotterdammer J. v. d. G. op den Hec- renweg te Haarlem door een auto aange reden waardoor zijn been verbrijzeld werd en moest worden afgezet. Het slachtoffer is thans in de Maria- stichting to Haarlem overleden. Auto-ongeval. Te Beek bij Nijmegen i.s een luxe-auto, doordat de chauffeur verblind werd door de lichten van een hem tegemoet komen den auto tegen een sleeperswagen, die voor hem uitreed gebotst. Achter den wagen liep een paard, dat met geweld op den wagen werd geworpen. Het dier werd zoo zwaar gewond, dat het ter plaatse moest worden afgemaakt. De auto kreeg zware averij, zoodat hij moest worden weggesleept. De inzittenden kwamen er wonder bo ven wonder zonder letsel af. Auto te water. Tengevolge van een defect- aan de stuur inrichting reed gistermorgen een met bak- steenen beladen vrachtauto van de firma Kusters uit Eindhoven in de Noorder Vaart te Helden-Beringe. De chauffeur wist zwemmende op den gezonken auto te klim men waarna hij met behulp van een balk den wal wist te bereiken. GOEDERENTREIN GEDERAILLEERD. De schade vrij aanzienlijk. Maandagmiddag liepen bij het station te Assen, tijdens het rangeeren op een zijr spoor twee goededenwagens op elkaar, spoor twee goederenwagens op elkaar, liepen uit de ïfails, terwijl van den andere de beide assen onklaar raakten. Persoon lijke ongevallen hadden niet plaats. Een der wagens bevatte stukgoederen. De an dere was leeg. Dc materieele schade is vrij aanzienlijk. Ontploffing in een rioolput. Maandagmorgen heeft een ontploffing plaats gehad in een beerput in de Born- hovestraut te Zutphen. Het deksel van den put, de closetinrïeh- ting in een aangrenzende woning en een aantal ruiten sloegen ^stuk. Gebleken is dat in de gasleiding in de straat een lek was, waardoor het gas zich ophoopt es met bovengenoemd gevolg. Boerderij ingestort. Door den laatsten storm is té Malden bij Nijmegen de boerderij „de Lagerhof" gedeeltelijk ingestort. Het dak werd ver nield en de zijmuren weken uit, zoodat het vee in veiligheid moest worden gebracht. De eigenaar J. F. was tegen stormschade verzekerd. Verdronken.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6