UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda ZATERDAG 11 JANUARI 1929 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 MOORD TE LEIDSCHENDAM EEN VADER VAN 8 JONGE KINDEREN VERMOORD. Van de daders geen spoor. Aan den Westvlietweg tc Voorburg, ach ter hel- park Vreugd en Rust, heeft gis teravond omstreeks half negen een verra derlijke moord plaats gehad. Do 40-jarige C. J. van der Drift, die laar op den thuisweg per fiets passeerde, is door tot nu toe onbekende personen, naar het schijnt onverwacht, met een re volverschot gedood. Do dood is vermoedelijk terstond inge treden. En jonge man, die met zijn verloofde in de nabijheid liep, hoorde plotseling een schot, gevolgd door luid schreeuweix. Aan vankelijk schonk hij niet veel aandaciu aan het geval, omdat hij meende, dat bal dadige jongens hem schrik wilden aanja gen. Doch kort daarop bemerkte hij tot zijn ontsteltenis, dat in zijn onmiddellijke na bijheid een moord gepleegd was. De Lcidschendamsche en Voorburgscno politio waren spoedig ter plaatse aamve- 'v.ig, evenals de heer W. Kevzer, burge meester van Lcidschendam. Een dokter uit Voorburg spoedde zich onmiddellijk naar de plaats van de mis daad, doch kon, daar gekomen, slechts den dood van het slachtoffer eonstateeren. Het- lijk werd per politiebrancard naar Leidschendam gevoerd, aangezien de West- vliet op Stompwijksch gebied ligt, nadat van het lijk en verschillende ter plaatse gevonden voorwerpen de noodige föto*> waren gemaakt. De verslagene was tweede koster van de kerk van O.L. Vrouw Hemelvaart te Voorburg on tevens manufacturier. iTf. was gehuwd on vader van 8 kinderen, waarvan het jongste 1 en het oudste n> jaar oud is. Nadere bijzonderheden over deze verm ei olijke moord worden in de „Tel." vermeld: Een paartje, dat op den donkeren weg aohter Vreugd en Rust liep te wandelen, hoorde plotseling vier schoten lossen, in zijn onmiddellijke nabijheid. De jongeman begaf zieli onmiddellijk naar de plaats, waar de schoten vandaan kwamen en bij het flauwe licht van een lantaarn onder scheidde hij een fiets, dwars over den weg liggend en in het gras een mansgestalte. Hij probeerde den man op te tillen, die nog do kracht had te zeggen: „Ze hebben op mij geschoten". Kort. daarop gaf hij den geost. Juist passeerde een auto-bestuurder en de jongeman ging in den auto de daders achterna, die zich vliegensvlug per rijwiel in de richting Leidschendam begaven. In het duister kon hij nog zien dat zij bloots hoofds waren, doch een nauwkeuriger sig nalement kon hij niet opgeven, daar de daders door de duisternis spoedig uit het gezicht waren verdwenen. De burgemeester van Leidschendam, dc lieer Keijzer. was spoedig ter plaatse en belde direct het parket in Den Haag op. De politie van Voorburg, onder leiding van inspecteur Albarda, verleende assis- tentio en bewaakte het lijk, dat men in het gras liet liggen tot het parket was aangekomen. Uit. Den Haag versoheen de substituut officier van Justitie, mr. Blok, en uit Lei den do politie-deskundige, dr. Hulst. Voor zichtig werd do vrouw van het slachtoffer gewaarschuwd, moeder van acht kinderen. Zij was natuurlijk hevig ontsteld. Omtrent dc motieven tot den moord tast men in het duister. De getroffene -stond zeer gunstig bekend en had in Voorburg geen vijanden. Het was bekend, dat hij door zijn manufacturenhandel nog al eens veel geld bij zich had, zoodat hot vermoe den van roofmoord bestaat. Door het snel le verschijnen van den genoemden jonge man moeten de daders echter genood zaakt zijn geweest op de vlucht te slaan. Voor zoover kan worden nagegaan werd geen geld vermist- De schoten troffen het slachtoffer in den rug en doorboorden do longen zoodal de dood spoedig intrad. Men vermoedt <LaL dc beide daders het slachtoffer heb ben opgewacht. Nader vernemen wij, dat het lijk van den verslagene naar Leiden is overgc- bracht door de gerechtelijke schouwing. HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Zielental op l Januari 1929: 13530 m., 12803 vr., totaal 26333. Vermeerdering door geboorte: 335 m., 340 vr., totaal 675. Vermeerdering door vestiging: 913 m., 906 vr., totaal 1819. To taal 14778 m., 14049 vr., is 28827 personen. Vermindering door overlijden: 122 m, 710 vr., totaal 232. Vermindering door ver trek: 1126 m., 1123 vr„ totaal 2249. Zielental op 1 Januari 1930: 13530 m.. 12816 vr., totaal 26346 personen. HILLEG0M. „Het Gouden Fluitje". Aan onze le zers kunnen we mededeelen, dat Mej. Rie Kruijdenberg bezweken is voor de talrij ke verzoeken; om de Kinderoperette nog maals op te voeren. Dank zij nu het feit, dat do Florabioscoop met ingang.van he den is opgeheven, daar deze instelling voor onze plaats niet redabel te maken was, kan Mej. Kruijdenberg Zondagavond over de groote zaal van Flora beschikken om voor de 3e maal de schitterende Operette „Hot Gouden Fluitje" voor het voetlicht te brengen. „Herwonnen Levenskracht". Naar we vernemen, zijn or bij het plaatselijk Comi té van H. L. alhier ernstige plannen, om te komen tot oprichting van een Sanato rium-comité, waarin de leiders der plaat- aelijke beweging zitting zullen nemen. Het plaatselijk comité hoopt, dat alle ledon en ook de dames-medewerksters zicli ter be schikking van het. Sanatorium-comité zul len stellen. Het hoofdbestuur verwacht, dat gemiddeld van ieder lid 1.voor deze mooie en noodzakelijko instelling bij eengebracht zal worden. Om een benaming voor de verschillende bijdragen to geven, zegt het H. VB.: we hebben Steenen van een kwartje, Planken van een gulden, Bal ken van oen rijksdaalder. Wc zouden al onze lezers willen toeroepen: werkt, allen mee uit liefde voor dit sckoono doel! Personalia. Tc Den Haag slaagde voor hot examen Groote Vaart, Diploma A de heer J. P. C. Veelenturf alhier. N00RDWIJK. „Utile Dulci". Genoemde tooneelclub gaf Donderdagavond een zeer goed ge slaagde uitvoering, waarbij de groote zaal van het Juvenaat geheel was bezet. Kap. O. H. Hesp opende deze bijeenkomst, en kon zijn genoegen er over uit spreken, dat dezo avond geheel door eigen krachten kon worden georganiseerd en op dezen avond de Benjamin der St. Josephsgezol- len, do Mandolineclub „Exsurzc Cithara", het eerst voor het voetlicht zal treden, welke club onder leiding van den heer Polman reeds goede vordoringon heeft ge maakt. Hierna trad de tooneelvereeniging op, welke het mooie tooneelspcl in 3 be drijven „De greep in 't geweten" op een zeer verdienstelijke wijze ton gehoore bracht. Zeker allen hebben genoten van dit stuk, genomen uit het volle leven der zakenwereld, waar een gegeven woord, als het op winstbejag aankomt, zoo gemak kelijk verbroken wordt. Gedurende do pau zen gaf de Mandoline-club ocnigo zeer goede nummers op haar tokkel-instrumen- tcn, waarvoor de spelers en hun ijverigen Directeur, den heer Polman, een dankbaar applaus werd gebracht. Als extra nummer gaf de jongeheer Rijnders een viool-solo ten gehoore, waaruit bleek dat deze nog zeer jeugdige kracht veel voor do toekomst belooft. Na de groote pauze werd nog op gevoerd de lucht „Corruptie", welke zeer in den smaak viel en op vlotte en leuke wijze werd weergegeven. De-avond op zich mag als zeer goed geslaagd heeten en zal een goeden indruk hebben achtergelaten. RIJNSBURG. Tuinbouw. Er blijkt nog flinke voor raadt te zijn van enkele winterproducter., Joch de prijzen lokken nog niet tot afzet ten. Het zijn vooral de uien die bijna on verkoopbaar zijn en per 100 K.G. 1.50 tot f 2.—- opbrengen. Alle producten zijn door het zachte weer ton zeerste aan bederf onderhevig. Aan roode en gele kool is veel werk. Roode gaat voor 7.40 tot 9.50 per 100, gele brengt van 7.60 tot 9.S0 op. In de waspeen is nog weinig handel en rle voorraad is nog groot. De prijs varieeit van 6.tot 6.50 por 100 K.G. Ook an dere artikelen als kroten, andijvie, enz. staan zeer laag in prijs. Bloemenhandel. De Vrijdag is in ver band met de mindere verzending op dicu dag voor export in den regel niet do dag om de hoogste prijzen te verwachten. De andere dagen der week zijn hiervoor meer gewenscth. De prijzen zijn nog zeer goed, voor sommige soorten zelfs best te noe men. Betaald werd per 100: Couronno d'or ƒ7.8011.80, Prosperity 6.508.90, Salva dor Rose 5.809.40, Geie Prins 8.70— 11.60, Rose La Reine .J 7.8010.30, Frei. Moorc 8.5011.20, Bulliant Star ƒ5.40 8.80, Witte due Maxim us ƒ3.204.40, Wil liam Copland 11.2017.40, Hyacinthen 10.50—15.—. STOMPWIJK. Belasting-betalen. De Pcststationhcu- :ler van Stompwijk maakt hiermede be kend, dat er op werkdagen gelegenheid is om belasting te betalen van negen toe elf uur. TER AAR. Autobus. Door Ged. Staten van Zuid- IIolland is goedgekeurd teruggezonden de gewijzigde dienstregeling der Autobus dienst-Onderneming NoordenAlphen Leiden. Ondernemer P. Langhout alhier. Bloemboüenkweekers. Voor de bloem- hollenkweekers, die er in Ter-Aar al zeer veel zijn, belooft het Maandagavond een interessante avond te worden. De heer P. Warmerdam uit Lisse zal dien avond als spreker optreden met als onderwerp: ,,'Jp welke wijze verkoopen wij onze bloembol len met de minst mogelijke risico". Gratis vrije toegang. De lezing zal gehouden wor den in het Patronaatsgebouw te 8 uur. WARMOND. Loop der bevolking. Het aantal inwo ners dezer Gemeente bedroeg op 1 Januari 1929 2866. Gedurende het jaar 1929 wer den geboren 58 personen, terwijl zich al hier vestigden 284 personen. Overleden zijn 27 personen, terwijl 323 personen deze Gemeente hebben veriater, zoodat een ver mindering der bevolking heeft plaats ge vonden van 8 personen. Het aantal inwo ners op 1 Januari 1930 bedraagt 2858. Kaagfeesten. Het bestuur van de Kon. Roei-, Zeil- en Motorsportvereeniging „de Kaag" viert, zooals bekend, dit jaar haar" 20-jarig bestaan. Het lag in de bedoeling van het bestuur bij deze gelegenheid ver schillende feestelijkheden te doen plaats vindon, doch bij nadere overweging heeft men besloten hiertoe niet over te gaan, doch te wachten tot heb 25-jarig bestaan, teneinde alsdan grooten luister bij deze herdenking te kunnen bijzetten. Onopge merkt zal deze dag echter niet voorbij gaan. Werkloosheid. Op hot oogenblik is in deze Gemeente geen enkele werklooze, daar aJlcn te werk zijn gesteld bij den bouw van het philosophicuin alhier. Naar men ons mededeelde is hier voor hen ge- ruimen tijd werk. Personalia. De heer J. Dil, candidaat- notaris alhier, gaat metterwoon deze Ge meente verlaten, daar hij in dezelfde func tie is benoemd te 's Gravenhage. De heer Dil heeft zich gedurende zijn verblijf in deze Gemeente doen kennen als zeer be reidwillig en behulpzaam en geniet aller hoogachting, zoodat men hem dan ook noode ziet vertrekken. Wij wenschen hem op zijn nieuwe standplaats alle goeds toe. WASSENAAR. Jongentje overreden. Vrijdagmiddag is het 6-jarig zoontje van den heer K., dat uit school kwam, in de Kerkstraat al spelende onder een auto gerakt. Een der wielen ging het knaapje over het. hoofd, zoodat het hevig bloedend uit mond neus en noren werd opgenomen. Het kind werd onmiddellijk naar Dr. Baart de la Taille vervoerd, die de eerste hulp verleende en een ernstige schedelbreuk constateerde. Daarna werd het ventje naar de ouderlijke woning overgebracht. Den autobestuurder, de heer B. uit Den Haag, treft vermoedelijk geen schuld. Besmettelijke ziekten. In het afgeloo- pen jaar kwamen in deze gemeente 57 ge vallen van roodvonk, 2 van diplithiritis, een van typhus en 1 van febris typhoidea voor. Aanbesteding. Namens regenten der Wilhelmina-Aliday-Stichting te Wassenaar is heden ten kantore van den architect S. de Clercq te 's-Gravenhage aanbesteed het bouwen van een verzorgingshuis, genaamd „Johanna-huis" en gelegen, op een terrein aan den Schouwweg nabij het W. A. V. O. park te Wassenaar. Ingekomen 30 biljetten. Laagste in-- schrijfsier was do N.V. G. G. Bijleer en Co. aannemersbedrijf te Amsterdam, voor 320.300. Ondertrouwd: H. A. J. Peters en E. G. Caspers A. van Straalen en G. K. Wagenaar C. van de Munt- en M. M. Boerman J. Kriege en G. Barnhoorn S. Wijier en M. E. Packbier. Geboren Maria Elisabeth, dochter van P. W. Vogels en M. van den Berg Nicolaas Petrus, zoon van A. L. van Pari- Ion en D. J. L. van Cassel. Overleden Margaretha van Steijn vr. van Th. van der Ham, 72 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN. Opdracht. Aan gebr. Vriesekoop, aannemers alhier, is opgedragen den bouw van een constructiewerkplaats voor reke- ling van gebr. Haverkamp, alhier. Onder een boormachine. Op de mo- torenfabriek „De Industrie" had zekere V. -isteren het ingeluk met zijn hand onder een boormachine tor* geraken. Hierdoor werd dit lichaamsdeel zoodanig ver wond, dat P. zich direct onder heelkundi ge behandeling moest stellen. Het R.-K. Huisvestingscomité. Nu 't jaar 1929 weder tot het verleden behoort, willen wij U op de hoogte brengen om trent de werkzaamheden ten bate onzer R.-K. Alphensche bleekneusjes, welke van onze uitzending naar Brabantsch gezonde bosch- en heideslreeken hebben genoten. In totaal werden er 10 kinderen uitge zonden," welke uitzending zeer goede re sultaten heeft opgeleverd. Daarvan zijn xi gezins-verpleging uitgezonden geweest: 3 kinderen naar HeezeLeende, 2 naar Hel mond, 2 naar Oosterhout cn 3 naar Udcn resp. voor vier, zes, acht en zeventien we ken. Allen kwamen gezonder en aanzien lijk in gewicht toegenomen terug, terwijl hunne ouders niet anders dan zeer grooten lof hadden over de behandeling welke hunne kinderen ondervonden hadden niet alleen lichamelijk maar ook op geestelijk gebied. Het bestuur vertrouwt dat de ondervon den steun voor dit zoo bij uitstek nuttige werk zal blijven aanhouden en houdt zich ook weder dit jaar daarvoor bijzonder aan. bevolen opdat dit zal kunnen blijven voort bestaan en m stand za-1 kunnen blijven. Ook voor nieuwe donateurs houdt het zich gaarne aanbevolen; donateur is men reeds voor 50 ets. per jaar. U kunt zïch daarvoor opgeven aan ons secretariaat v. Mandersl oostraat 42. Gevonden voorwerpen. l belastingpl. in etui. 1 portemonnaic met inh. - bos sleutels. 1 Alp. beursje. NIEUWKOOP. Personalia. Tot onderwijzer aan <ie christelijke school is benoemd dc heer H. Janssen uit Assen. Geboren: Willibrordus z. van A. J. Boekhorst en J. H. L. van Dijk. Ondertrouwd: G. de Roov 24 j. en M. Stigter 23 j. NIEUWVEEN. Lezing over veevoeding. Donderdag 9 Jan. werd door de Hollandsch Mij. van Landbouw, afdeeling Nicuwveen en Om streken een lezmg gehouden door den heer ir. P. Verhoeven in café Schrcuder. Vooraf werd een korte vergadering ge houden. De voorz., do heer D. Joha heette alle aanwezigen welkom. Het verheugde spreker dat er zooveel belangstellenden waren opgekomen om dc lezing bij te wo nen. Dc secretaris, dc heer M. Karsemeijer las de notulen, dio ongewijzigd werden goedgekeurd. Een menigte ingekomen stui ken werden voorgelezen. De penningmees ter bracht verslag uit van den stand <3cr kasbatig saldo ad 142.99. De secretaris roept belangstelling op om eer leden te winnen voor de afdeeling, want, komen er geen leden bij, zoo gaat dc vcrccuiging ach teruit. Er moet nieuw bloed komen, aldus spreker. Het ledental moet hooger opge voerd worden, willen wij door kunnen gaan met ons leerzaam werk, a-ls cursussen, le zingen, kaasdagen etc. Dan was het woord aan den lieer P. Verhoeven, die spreken zotf over veevoe ding. In hoofdzaak behandelde spreker de stal voeding. Vroeger geschiedde de voe ding geheel anders dan thans. Het vee nam die voedingstoffen tot zich, die zij wilden hebben en goed voor hen waren. Tegen woordig staan de koeien langer op stal en als de boer or niet het volle verstand van heeft, wat de samenstelling van het voeder betreft, is het schadelijk èn voor de boer èn voor het. vee. De koeien behoeven niet veel vet voeder. In de weidestre»e i als hier cn bij do hooischaarschto als thans, is het noodzakelijk om erwtenstroo of baverstroo bij te voeren als maagvulling Spreker waarschuwt tegen mengsels van veevoeder, daar er niet bij staat hoever' procent er van de verschillende bestand deelen in zitten. Een good voer is vol gein. spreker, zemelen. Hier bevindt zich rite- mine in, wijl het zonlicht er invloed O) heeft gevat. Spreker raadde nog aan v het aankoopen van veevoeder voorzichti; tc zijc en zoo mogelijk te koopen ondci handelsvoorwaarde. Meent men dat het niet voldoet aan de gestelde eischen; dan kan men het te Wageningen laten onder zoeken. Do controle van melkvee wordt ïnge voerd in Groningen, Friesland en Gelder land; in Utrecht en Zuid-Holland. Het ge volg van dat verzuim is, dat het vee ui: Groningen en Fries^nd dat niet voldoet, op de markten in Utrecht en Zuid-Holland komt. De beesten brengen soms ziekten mede met een ellendige nasleep. Spreker eindigde zijn rede met een krachtig, waarschuwing. Wij boeren moe ten koeien hebben waar wij van eten en geen koeien die van óns eten. Let op het vee en vooral op de voeding. Enkele aanwezigen stelden vragen om trent verschillende soorten van veevoeder, die door do heer Verhoeven bevredigend werden beantwoord. Do heer Karemeijer bedankte den geachten spreker voor zijn hoogst leerzame lezing en alle toehoorders voor hun buitengewone belangstelling. Te vens wekte hij allen op 21 dezer in Nieuw koop present te wezen, alwaar do hoer Verhoeven zal spreken over veeverzorging. Tegen halfelf volgde sluiting. R. K. Vereeniging van Wagenmakers en Carossiers. Bovengenoemde vereeniging hield deze week haar 57ste algemeene ledenvergade ring, tevens 11e jaarvergadering, in de Concertzaal „Concordia" aan de Steen- straat alhier. De voorz., de heer Chr. B. A. Deckers van Zocterwoude, opende de bij eenkomst met den Chr. groet, waarna hij de aanwezige heeren een kort welkomst woord toesprak en zijn beste wenschen voor 1930 uitte. Hierna, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Vervolgens werd de lange agenda behandeld, welke o. m. bevatte: jaarverslag, financieel verslag, vaststelling contributie, behandeling begrooting 1930; veririezing van 2den voorz. en Secretaris- penningm., waarvoor respectievelijk wer den gekozen de heeren P. v. d. Werf Voor schoten en herkozen bij acclamatie de heer Arend Mulder, Rijnsburg, Beide heeren laten zich de benoeming welgevallencn spreken hun dank uit voor het geschonken vertrouwen. Verslag wordt uitgebracht van in Dec. in Rotterdam gehouden vergadering om te komen tob de oprichting van een landelij- ken bond van R. K. Wagenmakers, en G'ar- rossiers. Vernomen werd, dat daar een 8-tal R. K. in bedoeld vak uit verschillen de deelen des lands bijeen waren. Onder voorloopig voorzitterschap van mr. Bach, Directeur van liet Centr. Hanze Bureau, die de urgentie van deze zaak besprak en de medewerking van de verschillende Dio- cesanen Bureaux zal inroepen, om de adressen te verzamelen van alle Roomsche wagenmakers en carrossiers in Nederland om tot een principieelön bond te komen in navolging van een Neutralen Gewestelij ken Bond, die verleden jaar te Rotterdam is opgericht. Punten van het program van actie zijn o.m.: gezaraelijken inkoop, ver keerde practijken van chassisdcalers to bestrijden enz. Voor den Kring Leiden werd e.en propa- ganda-actie opgezet, welke in de komende weken zal ontplooid worden. Dit jaar traden reeds 3 leden toe. De vergadering werd onder dank door den Voorzitter op gebruikelijke wijze gesloten. Handelsregister K. v. K. Wijziging 3718. Veilingvereeniging „Flo ra", Oegstgcest, Rijnsburgerweg £9. Uittr. secr.: G. van Delft, Rijnsburg. N. 2e socr.: J. van dor Mey, Rijnsburg. Nieuwe inschrijvin 5459. J. van Hoorn en Co. Bloembollenkwekerij en -handel. E.: J. M. van Hoorn, Snssenheim. Ter hoogte van het Gesticht „Do Voor- ziengheid" op den Hoogcwoerd isc gister avond mej. v. M. met een fiets geslipt en daardoor komen te vallen. Zij kwam met haar jhand terecht op de wissol-tong van de trambaan, waardoor een diepe vleesch- wonde ontstond. Na voorloopig door den E.H.D. verbonden tc zijn is mej. M. naar 't Acad. Ziekenhuis gebracht Ier verdere be handeling. Bij Diebcn is geschut een rood-bont stier kalf. Inlichtingen bij de politie. Uit oen vrachtauto, die op de Lammer markt stond is ten nadeele van C. G. een jas ontvreemd. LEIDEN. Maandag, Leidsche Kunstkring „Voor Al len", Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Vrijdag, Alg. R.-K. Propagandaclub „Dr. Schaepman", Hotel „Den Burcht", 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doktoren: De Graaff. Kist, Poortman, Timmermans. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegsfc- geesfc zal worden waargenomen door dr. Va- reTcamp, Tel. 1916. Avond-, nacht- en Zondagsdienst der notheken van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Januari a.s., apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn IS, tel. 523. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. (Vervolg). Gistermiddag hield de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland haar eerste vergadering in liet nieuwe jaar. De voorzitter der Kamer*, de heer D. ten Cate Brouwer, opende de vergadering en las hierna de namen af der herkozen en nieuwgekozen leden der Kamer, en ver klaarde hen geïnstalleerd. Hoirna hield de voorz. zijn Nieuwjaars rede, welke gisteren reeds door ons is ge publiceerd. Na het hartelijk applaus der leden aan het slot der Nieuwjaarsrede sprak de heer v. d. Steen namens de leden een woord van dank tot den voorzitter voor zijn weldoor- wrochte rede, welke getuigt van een hel deren kenk op de zaken. Spr. wijst er voorts op hoeveel het bureau der Kamer doet ter bevordering van handel en industrie in ons district. Voor het vele, werk daarbij verricht zegt spr. hartelijk dank en hij uit tenslotte den wensch, dat Gods zegen op de werkzaamheden in het komende jaar moge rusten. De heer P. A. Wernink sloot zich namens het grootbedrijf aan bij de ^oorden van den heer v. d. Steen. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Verkiezingen. Hierna hadden de jaarlijksche verkiezin gen plaats. Herkozen werden de heeren D. ten Cate Brouwer (voorzitter), P. Boot Sr. (onder voorzitter grootbedrijf) en G. J. M. Molken- boer (onder-voorzitter kleinbedrijf). Tot leden der vaste commissies werden herkozen a. Commissie voor Vervoer, Post en Tc- elgrafie: de heeren N. C. F. v. Ginkel (voorz.) en L. C. Jongenbiu-ger, P. A. Wer nink, H. van Zonneveld, C. G. J. Alke made Sr., en Jhr. C. C. Roell, terwijl in do plaats van W. v. d. Laan werd gekozen de heer Schmal. b. Commissie voor het Handelsregis ter: de heeren J. v. dd. Steen (voorzitter), W. D. Wouterlood, P. J van der Zanden, 0. G. J. Alkemade Sr. en J. J. M. Meyer?, terwijl in de plaats van W. v. d. Laan werd gekozen de heer Schmal. e. Commissie voor Handels- en Nijver heidsonderwijs: de heeren J. Heringa )voorz.(, H. M. Simonis, P. A. Wernink en W. A. Wouterlood. d. Commissie inzake uitbreidingsplan: J. F. X. Sanders (voorz.), jhr. C. C. Roëll, N. C. F. van Ginkel, G. J. M. J. Molken- boer. Ingekomen stukken. Van het Ministerie van Waterstaat, is bericht ingekomen, zulks naar aanleiding van een door den heer v Zonneveld geuite klacht inzake den neerslaanden stoom van de tram LeidenHeemstede, waarin wordt medegedeeld, dat de N Z. H. T. M. heeft toegezegd proeven met een verhoogden locomotief schoorsteen te zullen nemen. Electrificatie is in overweging. Inzake het adres aan de Ned. Spoorwe gen om verbetering te brengen in den trei nenloop LeidenWoe eden, is door de Spoorwegen geantwoord, dat getracht zal worden den treinenloop to versnellen, maar- uitbreiding is niet mogelijk. Het bureau der Kamer heeft aan den Spoorwegraarl een nader schrijven gezonden, rvaarin ge zegd wordt, dat men met dit antwoord niet tevreden is. Van de afd. Oegstgeest en Omstreken van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur is een verzoek ingekomen om een medaille beschikbaar te stellen voor de op 18, 19, 20 en 21 Februari te houden tentoonstel ling. Besloten wordt een verg. zilv. medaille beschikbaar te stellen. De overige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Nieuwbouw Spanjaardsbrug. Nadat een oogenblik gepauseerd was, deelde de voorz. mede, dat in dc afgeloo- pen week een conferentie is gehouden op het Departement van Waterstaat. De hoofdingenieur deelde daarbij mede, dat de plannen ter overname van den Zijlweg en de Zijl van Leiden, alsmede van de we gen en wateren in de gemeente Alkemade, in een vergevorderd stadium verkeeren. Het ligt in de bedoeling vaii do Provincie deze wegen en wateren over te nemen, een nieuwe Spanjaardsbrug te bouwen en daar toe enkele daar in de omgeving staande huizen te onteigenen. De Bruggestraat te Alphen. In de conferentie met den hoofdinge nieur van Waterstaat is tevens de Brugge straat te Alphen aan den Rijn ter sprake

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2