Neerland's Honderd-jarigen Het Mysterie van Heath Hover DINSDAG 31 DECEMBER 1929 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 Telde ons land bet vorig jaar op 1 Ja- nuari een 18-tal honderd- en meerjarigen, van wie er inmiddels 10 overleden zijn, momenteel is Nederland 20 eeuwfeestelin gen rijk, van wie wij hieronder in chrono logische volgorde eenige bijzonderheden laten volgen. 106 j. De weduwe GottschalkGanter te Bauchem werd 26 Septem ber 10G jaar. Zij is Nederlandsche van origine en werd geboren te Heerlen. 104 5- De weduwe C. A. Brestijn geb. Zuuren te Utrecht werd 31 Oc tober 104 jaar. Zij werd 31 Octo ber 1925 te Diksland in Zee land geboren. Van haar vijf kin deren zijn er nog vier in-leven. Zij is nog zeer kras, al gaat het loo- pen haar ook niet meer goed af. Twee jaar geleden is zij nl. geval len en sindsdien is zij niet goed meer ter been. 103 j. Mej. de Wed. BraafhartKoudijs te Ede werd 1 September jL 103 jaar. Zij stamt uit een gezin van negen kinderen. Zelf heeft zij tien kinderen 'gehad, waarvan er nog 5 in leven zijn. Den dag brengt zij hoofdzakelijk door met kousenbreien, lezen en aardappe- lenschillen. 102 j. De landbouwer J. Beverborg te Lonneker werd 25 Februari jl. 102 jaar. Hij woont op de boer derij „De Beuken" even buiten de gemeente met zijn vijf kinderen. Hij geniet nog een goede gezond heid en is nog helder van geest. 102 j. De weduwe J. WillemsGeurts te Beuningen werd 26 Mei 102 jaar. Zij geniet nog eon goede ge zondheid en heeft een zeer stetk geheugen. Iets wat 70 k 80 j\ar geleden gebeurd is, weet zij nog te vertellen. 102 j. De weduwe M. MagnéePrechter te Maastricht werd 7 Augus tus li. 102 jaar. Zij werd geboren te Maastricht en is reeds 65 jaar weduwe. Van haar zeven kinderen zijn er nog drie in leven. Haar dag brengt, zij door in gebed en lichte huishoudelijke bezigheden. 101 j. De landbouwer C. den Boer te Brandwijk gem. Mole naarsgraaf werd 7 Maart jl. 101 jaar. Tot zijn 95e jaar heeft hij alleen gewoond. Van zijn drie kinderen is nog een zoon in leven. Hij heeft 6 kleinkinderen en 29 achterkleinkinderen. 101 j. De weduwe H. S. van der Land— Veenstra te Kollumerzwaag werd 21 Maart jL 101 jaar. „Alde Grietje" is nog zeer kras en gezond. Haar man is 19 jaar ge leden gestorven. Zij heeeft twee kinderen gehad, van wie thans nog een in leven is. Zij woont in bij twee stiefzoons en heeft een onbezorgden ouden dag. 101 j. De heer H. van Breugel, bekend onder den naam van Opa de Vries te Rotterdam, werd 11 Juni jl. 101 jaar. Hij heeft 6 kinderen, 28 kleinkinderen en 53 achter kleinkinderen en 4 achterachter kleinkinderen. Hij werd geboren te Standaardbuiten (N. Br.), maar woont al 84 jaar te Rotterdam. 101 j. 21 Juli werd de heer M. S. Elkan, verpleegde van „De Joodsche In valide" te Amsterdam 101 jaar. De heer Elkan, die oud-dia mantbewerker is, is de oudste nog in leven zijnde organisatie man, daar hij reeds in 1867 lid was van de toenmalige Diamantslijpers vereeniging. 101 j. Mej. M. Groenveld—Bijlsma te M a n t g u m werd 25 Augustus 101 jaar. Zij werd geboren te Jor- werd en stamt uit een gezin van negen kinderen, die allen een lioogen ouderdom bereikten. Reeds op 11-jarigen leeftijd ging zij bij een boer in betrekking. Zij heeft een uitstekende gezondheid en leeft nog geheel met haar tijd mee. 100 j. De weduwe Gepke Hendriks— Tjadens te Groningen werd 29 Maart 100 jaar. Zij is nog zeer kras en gaat geregeld iederen dag de stad in. 100 j. De weduwe JacobsSwageman te Oud-Gastel werd 22 Mei 100 jaar. Zij is van een zeer krasse familie. Haar broer, die verleden jaar overleed, bereikte den leef tijd van bijna 102 jaar. Zij is nog goed ter been en verricht nog huishoudelijke bezigheden. 100 j. Mevrouw de wed. J. P. Slegtman- Van de Graft te Den Haag werd 29 Mei jl. 100 jaar. 100 j. Mejuffrouw Lucie Hoven werd 28 Augustus 100 jaar. Zij woont in het Fredericusgesticht te Leeu warden,1 en is de oudste in woonster van die stad. Iederen morgen staat zij nog om zes uur op en zij doet nog allerlei huise lijk werk: Lzen doet zij nog zon der bril. 100 j. Mevrouw P. Way—Vleesch, wedu we van notaris Way te Arn hem werd 27 September 100 jaar. Haar echtgenoot stierf vijf jaar geleden. 100 j. Mejuffrouw de Wed. Antonie de ReuverKoot te \J t r e c h t werd 11 October 100 jaar. Van haar vijf kinderen zijn er nog drie in leven. Gedurende haar geheele leven is het oudje nog nooit ziek geweest. 100 j. De heer Gerrit de Bruijn te A 1- blasserdam werd 2 Decem ber 100 jaar. De oude man geniet nog een goede gezondheid. 100 j. De lieer J. W. Thijsse te Den Haag werd 4 December 100 jaar. Zijn vrouw is dertig jaar ge leden gestorven. Zijn acht kinde ren zijn allen nog in leven; hij heeft vijftien kleinkinderen. Hij gaat nog geregeld uit en leest nog zonder bril. 100 j. Mevrouw do Wed. StasPoulvi- quet te Amsterdam werd 26 December 100 jaar. Zij heeft acht kinderen, 42 kleinkinderen, 70 achterkleinkinderen en een ach ter-achterkleinkind. In het afgeloopen jaar zijn ,10 honderd enmeerjarigen hier te lande overleden. Wij laten hieronder de doodenlijst volgen. De heer R. P. Calcar, te Groningen (in 't Waar) overleed 18 Januari 1929 op den leeftijd van 102 jaar. Mevrouw G. van LeeuwenLaterveer te Leiden overleed 2 Februari in den leef tijd van bijna 101 jaar. De heer Roelof van der Kley te Gouda overleed op den leeftijd van ruim 100 jaar. De heer J. Burm te IC loost erzande overleed op 30 Juni; op 23 Juni was hij 101 jaar geworden. De heer H. L. Bosgoud te Terwolde overleed op den leeftijd van ruim 101 jaar. Mevrouw de Wed. J. Beekhuis te Den Haag- overleed op den leeftijd van bijna 101 jaar. De heer R. van der Pol te Den Haag overleed op 13 Maart in den ouderdom van 100 jaar. De heer A. van Lieshout uit Beek en D o n k is aldaar 17 Maart in den ouderdom van ruim 100 jaar overleden. Mejuffrouw Ch. Janssen te Horst overleed begin Februari op ruim 100-jari- gen leeftijd. Mejuffrouw J. B. KüttschrutterBies- terbos te Wil p, die 16 Februari 100 jaar werd, overleed begin Maart d.a.v. IH0- Voorzitter de burgemeester. Benoeming van een onderwijzer van bijstand aan de" Openbare Lagere School alhier. Met ingang van 1 Januari 1930 wordt benoemd als ouderwijzer van bijstand aan de Openb. Lagere School de heer W. v. Ingen te Olenzaal zulks mede op advies van den Inspecteur van Onderwijs. Verzoek der plaatselijke muziekvereeni- gïngen om vergrooting der muziektent en de plaatsing van een veertigtal dichte les senaars daarin. Voorgesteld wordt dit verzoek aan te houden totdat een blijvende plaats voor de muziektent zal zijn gevonden. Getracht zal worden de muziektent te plaatsen bij het Veilinggebouw H.B.G. De heer Schrama wil nu alvast de dich te lessenaars aanschaffen, doch dit zal la ter behandeld worden. Verordening winkelsluiting. Verzoek der afd. Lisse van de Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, om wijziging van de Verordening op de Winkelsluiting van alle winkels gedurende één middag per week een en ander in verband met de inwer kingtreding van het werktijdenbesluit voor Winkels op 1 Januari 1930. De heer J. P. Segers memoreert de ver gadering in „De Nachtegaal" waar een spreker "in denzelfden, geest sprak als a-an den Raad geadviseerd wordt en acht het ook wenschelijk de zaak voorloopig af te wachten. De heer A. H. Schrama vindt het niet goed den vrijen middag zoo maar te ver werpen. Hij toont dit met voorbeelden uit de practijk aan en zegt dat het de taak der gemeente is om een goeden regel te treffen. De heer C. Schrama is niet bang voor het „gaan strijken met elkanders klanten." Wanneer er een regeling getroffen wordt zal de R.-IC. Coöperatie er zeer zeker acht op geven dat de wet nageleefd wordt. De. heer J. P. Segers wil de winkeliers vrij laten in het regelen der werktijden. Weth. Warmerdam zegt geen ontwerp verordening ter tafel te zullen brengen alvorens ook de beide Middenstandsver- eenigingen hierin gekend zijn. De heer Langeveld wil ook van de zaak afzien. Een kortere werktijd is noodig, doch de tijd moet er rijp voor zijn. Voorstel tct verkoop van een perceel bouwterrein lanes de Narcissenstraat aan den heer Jac. Kinkma. Verkocht wordt een perceel van 288 M2. GEMEENTERAAD VAN LISSE togen den prijs van 2.50 per M2. Over drachtskosten voor rekening van kooper. Nieuwe brug. Een nieuwe brug in de Zwartelaan zal 4000 kosten. De eigenaren der Zwarte laan dragen 2000 ben. Aanvankelijk zou met 1600 kunnen worden volstaan doch als men de brug 5 meter breed wil maken zijn er ƒ4000 mede gemoeid. Op deze breedte zullen twee auto's elkaar op den brug kunnen passeeren. De heer Kuiper wil op de brug trot toirs laten aanljrengen. Dit wordt echter niet wenschelijk geacht met het oog op het groote rijverkeer en do weinige voetgan gers. Bewaarschool. De bewaarschoolonderwijzeres heeft we gens drukke werkzaamheden hulp noodig. Thans zijn er reeds 145 leerlingen. Tot nog toe heeft zij op eigen kosten een hulp aangesteld, doch de Raad wil haar de door haar betaalde gelden restitueeren en blij ven betalen totdat een andere regeling zal zijn getroffen. De Grachtweg. De heer E. Langeveld zegt, dat er be treffende de verkeersregeling voor den Grachtweg door do aldaar wonende men scheen ^een vergunning tot in- en uitrij den is geschonken en wel aan anderen. Dit is echter niet het geval. Alleen de Fa. Bamhoorn heeft recht gekregen om zijn erf te naderen van een verboden kant mits hij waarschuwt voor 't verkeer. De heer Warmerdam zegt, dat de veilig heid eischt dat we geen vergunningen moeten geven aan bewoners. Wil de raad echter een soepeler regeling, dan zullen we verder handelen. De heer Segers zegt zelf géén vergun ning te willen ontvangen als hij daar woonde. De heer Kuipers zegt, dat ook in de Vreewijkstraat van verkeerde richting ge reden wordt. Onderzoek wordt toegezegd. De heer C. Schrama vraagt verbetering v. de Veldstraat. Is in behandeling. Aangaande de finantieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten stelt weth. Warmerdam voor deze zaak eens te 'be spreken. Echter is voorstudie dezer zaak zeer noodig. De heer A. Verduin wil bij de Kroon aandringen om de puzzle omtrent de tram tot een oplossing te brengen. De heer A. H. Schrama wil gezamenlijk met andere gemeenten de zaok bespre ken en op spoedige verandering aandrin gen. GEMEENTERAAD VAN RUNSBURG De voorzitter opeat de vergadering met gebed. Op voorstel van B. en W. wordt besloten van den heer W. Zandbergen Nzn. te Oegstgeest weder te huren de losplaats aan do Sandtlaan, daar de tegénwoordige 1 Januari a.s. eindigt. Voor de inning van het havengeld ovci 1930 is ingekomen één inschrijvingsblijet van den heer N. van Egmond alhier, a 180 per jaar. B. én W. stellen voor de inning aan den ecnigen inschrijver te gun nen. Het voorstel wordt z. h. s. aangeno men. Overneming weggedeelten Rijn land. De voorz. deèlt mede, dat door den heer D. Knijff indertijd is geklaagd over den scherpen bocht in den Noordwijkerweg, over de brug. Naar aanleiding van toen gedane toezeggingen zijn door hen onder handelingen gevoerd mét Rijnland, ten einde de beschikking te krijgen over eeni- gen grond, om de toestand aldaar te ver beteren. Rijnland wil den grond gratis afstaan, mits de gemeente tevens in eigendom, be heer en onderhoud overneemt de opritten naar de brug, eveneens eigendom van Rijn land. De gekapitaliseerde onderhoudskos ten, berekend a 8400, wil Rijnland dan aan de gemeente voldoen. Uit een toelich ting van den voorz. blijkt, dat hierbij uit gegaan is van een bedrag a 420 per jaar voor onderhoud. B. en W. komen tot de conclusie, dat het door Rijnland berekende te laag is. Zij vragen machtiging zich met R ijland te verstaan. De heer C. D. v. d. Vijver vraagt, wat de -onderhoudskosten volgens den gemeente- opzichter bedragen, waarop de voorzitter antwoordt, dat bij dezelfde wijze van on derhoud, met puin en baalt, deze 730 becijfert. De heer v. d. Vijver acht 8400 met eenigen kosteloozen grond, onvoldoende. Uit nader door B. en W. verstrekte ge gevens blijkt, dat verbetering van de bocht op ongeveer 3000 komt. Z.h.s. aangenomen. Vastrechttaricf voor gas en elec- triciteit. Hierna komt in behandeling een voor stel van B. en W. tot invoering van een vastrechtarief voor gas- en electriciteit. Volgens do voorgestelde regeling kun nen de afnemers kiezers uit volgende ta rieven: le. Naar een prijs van 11 cent per M.3; Volgens een vast recht van 4.75 pe? maand en'5 cent per M3.3e. Volgens een vast recht van 1 per maand cu 8 cent per M.3; 4e Voor speciale doeleinden als verwarming, aandrijving motoren enz. 7 ct. per M3. Bovendien kunnen B. en gehoord de commissie voor de bedrijven, met groot gebruikers afzonderlijke contracten slui- ten. Vastreohttarief electricteit. Naar keuze: le. Licht 32 cent per K.W.U. Kracht.,25 ct. per K.W.U. en overigens, gedurende de maanden Nov., Dec. en Jan. in de spcr- uren ƒ5 per K.W.U.; 2e Enkel tarief: 12 cent-per watt, volgens hoogste belasting in een jaar en bovendien 15 cent per K- W.U.3e ƒ16.20 per 150 watt en elke 50 watt meer ƒ5.40 en bovendien ƒ0.15 per K.W.U. Ook hierbij kunne B. en W., gehoord de commissie voor de bedrijven, afzonder lijke contracten met grootverbruikers af sluiten, terwijl voor gas zoowel als electri citeit de bedragen verhoogd kunnen wor den, wanneeT do kolenprijzen boven een aangewezen maximum .stiigen. Nadat een en ander uitvoerig is bespra ken en door den deskundige toegelicht., worden do voorstellen van B. en W. onge wijzigd z. h. s. aangenomen. De tarieven gaan in, met de eerste me ter-opneming over Januari a.s. Op voorstel van B. en W. besluit de raad tot wijziging van het uitbreidingsplan in verband met het projecteeren van een weg van het Hofje naar den Voorhoutor- weg. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten den nieuwen weg nabij den Buiten weg te noemen Burgemeester Meijboom- straat. Rondvraag. De heer D. Knijff drong aan op spoedige herplaatsing van den verkeersspiegel na bij de Korte Brouwerstraat. De voorzitter zegt dit toe. De heer W. van Tilburg dringt aan op verbetering van een gedeelte van den Noordwijkerweg. De voorzitter antwoorde dat met dit verzoek rekening zal worden gehouden. De heer O. D. v. d. Vijver vernam klachten over gebrek aan oliegoed bij <ie vrijwillige brandweer. De voorzitter en wethouder Schoneveld deelen mede dat hun van tekort geen kon nis is gegeven. De voorzitter deelt mede, wel een ver zoek tot verwarming van do brandweerka- zerne in onderzoek te hebben. De heer v. d. Vijver wenscht geen ver antwoording te dragen voor niet onmid dellijke verwarming, omdat bij strenge kou de motor niet is aan te slaan, wat spr. onverantwoordelijk acht. De meenin- gon hieromtrent loopen uiteen. Na uitvoerige bespreking zeggéll B. en W. behandeling in de volgende vergadering toe. De heer v. d. Gugten wijst op ondoepten in de Vliet, speciaal nabij de Kerkstraat- brug en de brug bij den dokter. De voorzitter antwoordt, dat reeds be sloten was te doen baggeren. Do heer Kralt herinnert aan zijn vroe ger gedaan verzoek, om eerst eens uit tc maken, of op het behoud van de Vliet prijs wordt gesteld. Dan moet uitbaggeren geschieden. Acht men de kosten te boog, dan is het beter eventueel te dempen. Na eenige bespreking zeggen B. on W. nadere vooistellen toe. De heer v. d. Gugten doet medede'eling van in de gemeente loopeude geruchten, in verband met basaltleveringen. Van een levering van 80 M3. zou slechts 60 bevon den zijn. Volgens B. en \V. zijn deze geruchten ge heel onwaar, daar de daarbij betrokkene omtrent de geleverde hoeveelheid niets besilst, maar opneming geschiedt aan den wal, volgens meeting, door den gemeente opzichter. De heer C. D. v. d. Vijver dringt aap pp een onderzoek van B. en W. Aldus wordt besloten. FEUILLETON. Uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD. 43) Wat voor soort? Wel, hij was een man van stemmingen, zou ik het noemen. Een beter woord weet ik er niet voor. Hij had zijn gelijkemalige buien zijn sombere buien en zijn lichtgeraakte buien en zijn heftige buien en soms bepaald onuit staanbare en cynische buien. Ze gingen niet langzaam in elkaar over. maar waren zoo duidelijk van elkaar gescheiden, als de waterdichte compartimenten van een schip. Maar alles bij elkaar was hij van het goede soort. Ik kon beter met hem opschieten dan met de meeste menschen en we waren echte kameraden, hij en ik. Hij was ook een all-round sportsmen. Was hij getrouwd Dat scheelde niet veel, maar op het laatste oogenblik heeft de jongedame in kwestie de voorkeur aan een ander gege ven. Maar hij heeft het experiment niet herhaald. Dat teekent Mervyn. Inderdaad, dat teekent hem. Zoo zie ik het ook, zei Helston. Zijn gedachten zwierven haar Heath Ho- ver terug en hij zag het beeld van den eenzamen, eenzeivigen man, droog en norsch in woord en gebaar, zooals hij voor de komst van Melian moest zijn ge weest, want Helston Varne was menschcn- kenner genoeg om te begrijpen dat Mer vyn een masa. van zijn zrgre hardheid was kwijt geraakt, sedert dat zonnige meisje zijn sombere woning was komen opvrool ij ken. En- wat denk je dat er ten slot.e van Mervyn zal worden? ging hij na een poosje voort. De ander schrikte op. Van Mervyn.... wel hoe bedoel je? Van Mervyn worden. Goeie hemel, daar heb ik nooit over gedacht. Maar waarom vraag je dat, Helston? Hoe kom je op die gedachte? Die gedachte spookt al door mijn hoofd vanaf het moment dat ik dien man voor het eerst gezien heb. Hij is heelemaal geen doorsnee mensch en voor dergelijke menschen voel ik altijd heel veel belang stelling. Ben je er wel zeker van dat die be langstelling niet iemand anders geldt? vroeg Coates listig. Ik ben er inderdaad zeker van dat dit laatste niet het geval is en heel sterk ook was het volmaakt kalme antwoord. Maar om op Mervyn terug te komen, je hebt mijn vraag nog niet beantwoord. Wel wat drommel, hoe kan ik dat nu? Ik heb daar nog nooit over gedacht, zeg ik je. Nu, ik dan wel. Denk je bijv. dat hij hier nog wel eens terug zal komen? Als hij z'n verstand niet verloren heeft, zeker niet! klonk h'et gedecideerd. Ik zou zeggen dat hij_ dat nog altijd in zeer voldoende mate b'ezit. En toch heb ik de sterke overtuiging dat hij hierheen terugkomt. Heeft hij daar dan wel eens op ge zinspeeld Nooit. Maar toch hoeft het je niet te verbazen wanneer hij komt. Als hij hier weer heen komt, zei Coa tes peinzend, dan vrees ik dat het niet goed met hem afloopt! en niet langzamer hand, maar heel plotseling. Dat zou jammer zijn. Maar toch weet je, iets binnen in me zegt Coates, iets, ik weet zelf niet wat, dat het voor hem toch niet het ergste zou zijn, voor Mervyn bedoel ik, om naar hier te komen. Ik weet zelf niet hoe ik er aankom, maar dat ge voel heb ik heel sterk. Coates raakte werkelijk onder den in druk. Hij had veel respect voor de scherp zinnigheid van zijn neef en voor de haast- bovenmenschelijke intelligentie, waarmee deze een paar van de meest delicate en verwarrende mysteries had ontrafeld, die ooit de wereld in verbazing gebracht had den. niet minder dan voor de stoutmoedig heid en het élan waaruit hij zich gered had uit de gevaren die deze ondezoekin- gen meebrachten. Coates wist er niets van dat Mervyn in een dergelijk mysterie was betrokken, maar uit de opmerkingen van zijn jonge neef leidde hij af dat iets dergelijks het geval was. Nu ik geef het op, hoor kerelant woordde hij lachend. Jij hebt altijd iets geheimzinnigs achter de hand en ik denk dat we het te zijner tijd wel allemaal zul len hoorenof te jouer tijd, want ik veronderstel dat ik niets uit je zal krij gen, voor je het goede moment gekomen acht. Maar dat neemt niet weg, dat ik, als Mervyn terugkomt, heel blij zou zijn cm hem te zien en 'eens ouderwetseh met hem te praten.... en te jagen. Kwaiai HaiDe bediende kwam aangeschuiveld in antwoord op dien roep en boog diep. Peg Lao Bolaki Ramzei zijn mees ter en even later stonden een felsch whis key en een syphon in gezelschap van tw-ew groote glazen voor hen. Toen Helyston Varne op zijn Geldbed in zijn slaaptent lag, voelde hij zich aller minst slaperig. De inlichtingen fdie riin neef hem over Mervyn verstrekt hadden, hadden hem heel wat stof tot denken ge geven. Ze hadden hem verscheidene ontbreken de schakels verschaft en tegelijkertijd zijn gedachten teruggevoerd naar Heath Ho- ver en naar wat dat huis herbergde. .Hij herinnerde zioh levendig het laatste sa menzijn op dien stralenden zomerdag en hij was met zichzelf overeengekomen, dat die ontmoeting niet de laatste zou zijn. En als Helston Varne iets besloot, moest er wel een wonder gebeuren als dat besluit geen werkelijkheid werd. Hij herinnerde zich die vertrouwende blauwe oogen zoo helder en zoo openhartig, en toch ook met iets vragends er in. En nu was hij bezig te pogen die smeekbede in die oogen te vei- vullen, want hij was niet naar dezen wil den uithoek gekomen voor de jacht op wilde geiten- Toch moest hij opeens har telijk lachen toen hij er aan dacht dat hij in het begin naar Heath Hover gegaan was om Nasliby het raadsel van den ge storven Vreemdeling te ontsluieren. Lieve hemel, wat zou die brave plattelands-in specteur opgekeken hebben als hij maar eenigszins had kunnen vermoeden wat die ontsluiering aan het licht zou brengen. Ver over de vlakte huilde een wolf. Een ander antwoordde er op. Iets in dat gehuil bracht Helston Varne het roepen der uilen in de Plane bosschen duidelijk voor den geest. Gewoonlijk had hij zijn gedachten en emoties aardig in bedwang, maar ze sche nen nu sterker dan zijn ijzeren wil en, uit gestrekt op zijn veldbed, te middernacht in een van de meest onherbergzame stre ken van de wereld, bekroop de jongeman het gevoel alsof het hom nooit van zijn le ven meer zou gelukken, in slaap te val len. Het gehuil van de wolven weerklonk op nieuw, ditmaal van veel dichterbij. Hij hoorde het half-verschrikte gebriesch van een der vastgebonden paarden en een ka meel gaf lucht aan zijn ergernis met kwaadaardig geknor. Hij stond op, schonk zich nog een whiskéy-soda in, stak een nieuwe sigaar aan cn ging weer liggen. Zoo bleef hij staren naar het dak van de tent en zijn gedachten zwierven uit na-r het verleden. HOOFDSTUK XXIV. Een ontstellende ontdekking. Hoog boven do vlakten tusschen de scherpe rotsige pieken van het gebergte zochten Helston Varne cn zijn inlandscho jager moeizaam een pad in behoedzaam zwijgen. Nu eens ging het een hoek om, waar elk rustpunt voor hand of voet omzichtig moest worden onderzocht voot ze er op vertrouwen kondendan weer langs een richel waar ze alleen in uitge sleten holletjes het noodige houvast von den, tenslotte over hellingen vol leisplin ters, nauwelijks minder glad dan ijs. Op elk dezer aanlokkelijke wegsoorten kon een verkeerde beweging maar één resul taat hebben, een val van een hoogte van eenige honderde meters waarbij geen been in hot heele lichaam heel zou blij ven. Men had voor zulk een tocht stalen zenuwen noodig en hoorde in elk opzicht, in de beste condities te zijn. Oni ©enig succes te hebben moest dat alles bijna geruischloos gebeuren. En dat alleen voor het pleizier om een wilde geit te schie ten, of tenminste een poging daartoe tc doen. Want van het heele jachtgebied was dit speciale punt het gunstigtcm makhor te schieten. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9