mmi co. UW ZAj UW ZAAK UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN AAN DE TELÊFOON C. P. ACCCUNTANTS WOOR DINSDAG 31 DECEMBER 1929 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEER3ERICHT naar waarnemingen in den morgen van 31 Dec. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 768.9 te Biarritz. Laagste barometerst.: 732.7 te Roest. Verwachting tot den avond van 1 Jan.: Meest matige Westelijke tot Noordwes telijke later weer krimpende wind. Gedeel telijk bewolkt. Waarschijnlijk enkele regen- of hagelbuien. Aanvankelijk kouder. LUCHTTEMPERATUUR. 6.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 4.24 tot Woens dagmorgen 7.42 uur. ring een mooi bloemstuk aanbood betgeen de heer Dik onder dank aanvaardde. Na de pauze-Inregen we Warmond's R. K. Tooneelvereenigmg „St. Matthias" voor 't voctlic-ht met het blijspel in drie bedrij ven „De Universeele Erfgenaam". Een prachtig blijspel, hetgeen op waarlijk mag nifieke wijze werd gespeeld. Zeker allen komt een woord van lof toe voor hun mooi en vrij spel, doch een bijzonder woord van lof mag hier niet onthouden worden aan „Kees Grooteboer", den oppasser van den- Luitenant. Het geheele stuk door had hij de lachers (en er is uitbundig gelachen) op zijn hand. Nog eens: wij willen hier mee niets te kort doen aan andere spelers. Integendeel, allen hebben eruit gehaald wat er uit te halen was. De costumier, Kouwenberg te Leiden, had mede deel in het succes. Na-^lk bedrijf was het applaus uitbundigy^n bijvhet einde moest meerma len geMaldiSyWij» hopen Warmond's too- neelclub hier rfrejsrmalen te ontmoeten. De R. K. Harmonie kaïr met genoegen op deze schitterend geslaagde uitvoering terug zien! KATWIJK. Personalia. De heer J. D. Parlevliet, opziener der Domeinen, sinds langen tijd ongesteld geweest-, zal 2 Jan. weer als zoo danig in functie treden. NOOFVDWIJK. Personalia. Voorset voorloopig diplo ma van het machinisten^xamen is te Den Haag geslaagd de heer E. W. H. Meppe- link, alhier. OEGSTGEEST. Aanbesteding. Door de architecten L. van der Laan en ir. Jan A. van der Laan werd aanbesteed het bouwen van het café „Zomerhjst" aan den Rijksstraatweg hoek Rhijnzichtstrant te Ocgstgeest, voor reke ning van den heer A. J. Knijnenburg. Laagste inschrijver was de fa. W. Ouds hoorn en Zonen, te Leiden, voor 24796, aan wie het werk werd INGEZONDEN MEDEDEELING NIEUWVEEN. Huis afgebrand. Gisterenmorgen ont stond er brand in het huis van H. Egberts. De brandklok werd geluid en spoedig was de motorspuit met personeel ter plaatse. Het huis brandde geheel uit. Vermoede lijke oorzaak is, dat een bed te dicht bij den schoorsteen geplaatst was. ZOETERWOUDE. H. L H. O. N&IEN VAN CftLQïMG EN gemaakt worden. De inzending van de Zusterschool is zeer goed en het werk, dat van het Liefdegesticht „De Goede Herder" is gekomen, eveneens te waardeeren. Achter op de galerij is een propaganda- stand van „Het Wit-Gele Kruis", Een vol ledige ziekenkamer met zieke en verpleeg ster is uitgebeeld. De achterwand is een opsomming van de onschatbare voordeelen, die deze vereeniging biedt. Tegenover „Onderwijs" staan de inzen dingen van de Patronaatsjongens. Gisteren avond is de beoordeeling gereed gekomen: le prijs: Theo Decckers, vogelkooi en schilderijen; 2e prijs: Aad Paardekooper, kamerlamp; 3e prijs: Cees Zandbergen, klok; 4e prijs: Bertus van der Hoeven, schemer lamp; Wout van Gerven, snijwerk, Adr. v. Rijt, poppenhuis, beide troostprijzen. Voor men de zaal verlaat staat „SL Paulus", de propaganda-club, met een boe- kenhal, die later in de kerk wordt geplaatst, en goede lectuur propageert. Omtrent het feest van gisterenavond zij vermeld, dat na de zang van het patro naatskoor de gymnastrek-afd. een demon stratie gaf in paard-, bok- en hoogspringen, onder leiding van den heer N. Bouwmeester uit Leiden. Nadat de gymnasten D. Zandbergen, L. v. d. Meer en B. Burgmeyer de laatst aan- geblevenen waren, sprong de eerste het hoogst en won alzoo den le prijs, die ge steld was. De pas-opgerichte Tooneelclub „St. Ge- nesius' van de Jozeph-Gezellen, speelde zeer verdienstelijk „Levie Paardebek in de medicijnen". 'Een reuze-klucht. Het record is weer verhoogd m de schiet baan. De heer L. v. d. Geest alhier en de heer J. L. van Heteren uit Leiden staan nu op 30. Opvolgers zijn G. v. d. Hoeven en C. van Leeuwen Lz„ elk met 27 punten. Voor de 1500ste bezoeker op Nieuwjaars dag is weer een mooie prijs uitgeloofd, ZEVENHOVEN. Personalia. Door den heer P. Stigter ïs zijn benoeming tot onderwijzer te Rijswijk (Z.-H.) aangenomen. De Kade. De landbouwer R. aan de Ruige kade vreesde voor een kadedoor- braak. Met bekwame spoed werd zattd aangebracht om erger te voorkomen. EEN ONDERSCHEIDING VOOR PRINSES JULIANA. Eere-doctores in de letteren en wijsbegeerte De Senaat der Rijksuniversiteit alhier heeft aan Prinses Juliana het eere docto raat in cfe letteren en wijsbegeerte ver leend. Als promotor is de hoogleeraar dr. J. Huizinga, decaan der faculteit van letteren en wijsbegeerte, aangewezen. Gisteren legde H.K.H. met goed gevolg haar laatste tentamen in het Volkenrecht af. Nieuwe Groentenveiling. Eerste steenlegging. Hedenmiddag te 2 uur heeft in tegen woordigheid van het bestuur op eenvoudi ge wijze de eerste steenlegging plaats ge had van het nieuwe gebouw der CoÖp. Groentenveiling voor Leiden en Omstre ken, hetwelk, zooals bekend zal verrijzen aan den Zoeterwoudschen weg, in den kruis'ngshcek van spoor- en trambaan. De voorzitter der veiling, de heer C. Vliet, heeft daarbij een korte toespraak houden. Daar ons blad vandaag vroeger ver schijnt, moeten wij met deze korte mede- deeling volstaan. Receptie Deken Homulle. De receptie bij den hoogeorw. heer De ken Homulle zal morgenmiddag ziju van twee tot half vier uur. Feestavond van den Vrouwenbond. Gisterenavond hield de R. K. Vrouwen bond in de concertzaal van „Concordia" een feestelijke bijeenkomst. Na de opening der vergadering, door de presidente mevr. Manders, die alle aanwezigen, in het bij zonder de n'euwe leden, van harte welkom heette, las de secretaresse mej. v. d. Meer, de notulen der vorige vergadering voor die ongewijzigd en onder dankzegging werden goedgekeurd. Hierna deelde de presidente mede, dat twee bestuursleden, mevr. Geise en mej. v. d. Laan, in 1930 periodiek aftre den. Indiening van eventueele candidaten- lijsten behoort vóór half Januari te gesch'e- den. De presidente en mej. v. d. Laan zijn verder op de hoofdbestuursvergadering ge weest, waar ge-sticht is het fonds voor rust- behoevende leden van den R. K. Vrouwen bond. De contributie bedraagt 2.per jaar, terwijl ieder lid, na een jaar betaling, elk jaar vier weken gratis rust verschaft wordt, op advies van een geneesheer na tuurlijk. Er zal nog nader bekend gemaakt worden, waar men zich als lid kan opge ven. Mevr. Manders memoreerde nog den gehouden oudersavond, die goed geslaagd mocht heeten, al hadden er eigenlijk meer leden van den bond aanwezig moeten zijn. Dat was jammer, temeer daar de sprekers eenige geschikte boeken haddon aanbevo len voor de ouders en de jeugd. Voor de genen, die den Oudersavond niet bezocht hadden, waren deze boeken in de zaal ter inzage verkrijgbaar gesteld. Hiertoe had Zanavliet's boekhandel zijn medewerking verleend. Na nog enkele huishoudelijke mededeel'ngen gedaan te hebben, vestigde de presidente nog do aandacht op den cer- 6ten avond van den verbandcursus, onder ïoiding van dr. Simons, die 10 Jan. a.s. in de Vakschool gehouden zal worden. Het cursusgeld bedraagt 2.50. Hierna heette mevr. Manders, de geeste lijk adviseur, pater Mulder, dio intusschen de zaal binnengekomen was, van harte wel kom. Na gehouden rondvraag xvas het offi- Cieele deel van den avond ten einde. Do toonec!afdeel:ng van den Vrouwenbond vroeg thans de aandacht. Opgevoerd werd onder alleszins bekwame leiding van mej. Swart het tooneelspel „Haar Offer". In dit ernstige werk komeD twee stroomingen met elkaar in noodzakelijk conflict. De vol maakt wereldsche opvatting van hot leven, die alles in het licht der genieting be schouwt en de godsd'enstige voor wie ge heel andere waarden, die de diepere zin van 't leven bepalen, gelden. De juiste uitbeel ding van dit conflict legde op de schouders der speeistors een ongemakkelijke taak en gezien de moeilijke eisehen, die dit werk stelde, kunnen we vrijelijk beweren, dat er zeer behoorlijk spel geleverd is. Namen noemen zullen wij n et, maar de spee'sters kunnen er van overtuigd zijn, dat zij de aanwezigen eenige uren aangenaam en nuttig hebben bezig gehouden. Handelsdegister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 30 Dct. De Stofzui ger Centrale P. Elzerman (f). Leiden, Ko- revaarstraat 7. Hoofdz.: Den Haag, Lange Houtsraat 1-1, E.: P. Elzerman, 's-Graven- hage. Wijziging. Datum van inschrijving 30 Dec. Chemigralische Kunstinrichting „Ulustra". Leiden, Gerrit Doustraat 14. Bovenge noemde vennootschap onder firma is door uittreding van den vennoot A. H. A. Deutz met ingang van 28 December 1929 ontoon- den en wordt de zaak voortgezet door den overblijvenden vennoot C. M. Lamp, als eenig eirenaar, onder dcnzelfden naam. Wijziging. Datum van inschrijving 30 Dec. B. D. Kapteyn en Zoon, Sassenheim, Vaart kade 7. Bloembollenhand e'aar en kweekerij. Bovengenoemde handelszaak is toet ingeng van 13 Juni 1927 omgezet m een naamlooze vennootschap onder den naam: N.V. Bloembollenbedrijf voorheen D. Kapteyn en Zoon. Opheffing. 30 Deo. W. Th. van der Wey- den, Noordwijk-Binnen, Voorstraat 50. Huishoudelijke en aanverwante artikelen. Wijziging. Datum van inschrijving 30 Dec. H. van Leeuwen. Leiden Rijnkade 4. Handel in terra zo materialen. TTittr. H. van Leeuwen, Leiden, d.d. 1 Januari 1930. Wijz. handelsn. thans: Terrazzo-ma- terialen v.h. H. van Leeuwen. Lcidsche Belasting Ophaaldienst Genoemde dienst heeft in de afgeloopen maand aan den Rijksontvanger een bedrag afgedragen van 18.393.22; de totale af dracht over 1929 bedroeg 246.353.76. Het aantal aangesloten nam in deze maand met 90 toe, zoodat dit thans 3809 bedraagt; de geheele toename over 1929 Gem. Dienst voor Sociale Zaken. Door B. en W. dezer gemeente zijn met ingang van 1 Januari 193o bij den Gem. Dienst voor Sociale Zaken bevorderd tot Referendaris de heer P. C. G. A. Wijkmans, Directeur van den Dienst; tot klerk le klasse de heeren J. P. A. M. v. <L Staak, L. H. Jansen en P. A. Cornet; tot klerkje klasse dc heer D. J. Fabel. V De Post op Nieuwjaarsdag. De Directeur van het Postkantoor deelt mede, dat tijdens dé Nieuwjaarsd rukte do bri ef po stb estel lingo n waarschijnlijk later zullen aanvangen dan gewoonlijk. Op 1 Ja nuari zullen twee briefpostbestellingcn en één pakketpostbestelling plaats hebben. Hot kantoor zal op dien dag zijn openge steld ais op Zondagen. Ingang 2 Januari a.s. zal uitsluitend aan het hoofdkantoor, loket spaarbank, op werkdagen van 919.30 (op Zaterdag tot 18 uur) gelegenheid bestaan voot het beta- talen van belasting. Bij Koninklijk besluit is aan den heer R. Wessels Boer, ontvanger der registratie en domeinen alhier, op zijn verzoek met ingang van 1 Januari 1930 eervol ontslag verleend uit 's rijks dienst. Voor den dienst in Ned. Tndië is bestemd mej. M. J. Montagne, alhier, als onderwij zeres bij het M.UX.O. Dc commissaris van polit:e alhier ver zocht ons onze lezing van het brandje aan de Haarlemmerstraat 311 te willen rectifi- ceeren, wijl het onjuist is, dat de 6lang van de politie brandspuit te kort was. Er werd de politie eenvoudig gecommandeerd, dat zij moest ophouden met watergeven. Gistermiddag is de brandweer tweemaal gealarmeerd voor onbeteukenende brandjes. De eerste had te half vijf plaats in perceel Lammermarkt 40a ten huize van zekere S„ waar de kachel onderstboven was geloopen. De brandweer behoefde echter geen dienst te doen, wijl de bewoners inmidde's het vuur hadden geb'uscht en de kachel had den buiten gebracht. De tweede brand had te 5.15 uur plaats in een pakhuis van J. H. H. in de Duizend- draadsteeg. Daar was waarschijnlijk oen vonk van een lucifer in een kist met hout wol gevallen. De politie bluschte het vuur. Schade werd niet aangericht. LAATSTE BERICHTEN Noodlottig auto-ongeval. Gisteravond laat. is na oen danspartij in een café te Hilversum het 20-jarig meisjo C. R. in gezelsohap van een drietal heeren in een aiito meegegaan op weg naar Utrecht. Tu»scben do Hollandsohe Rading en Maartensdijk is de auto door tot nu too onbekende oorzaak tegen een boom gere den. Het meisje is door den schok in aan raking, gekomen met de stang van do kap van dc auto, waardoor een ernstige sche delbreuk met inwendige verbloeding is ontstaan. Hoewel de auto beschadigd was kon men er toch mee terugrijden naar Hil versum, waar onmiddellijk geneeskundige hulp werd ingeroepen. Het meisje is niet meer tot bewustzijn gekomen en heden nacht te 1 uur overleden. VLIEGONGELUK IN TEXAS. Vijf personen gedood. LONDEN, 31 December. (V. DA Bij liet neerstorten van een vliegtuig in de nabij heid van Amarillo in den staat Texas wer den 5 personen gedood. Het vliegtuig,1 verkeerstcestel, sloeg op een hoogte 1 ongeveer 70 M. over den kop en sVo.rttl neer. Alle inzittenden werden op dood. "c De storm langs de Fransche kust. PARIJS, 31 Dec. (V. D.) Ook dan gehee- len Maandag heeft de storm langs do Fran sche kust voortgewoed. Op verschillende plaatsen hebben ongevallen plaat-s gehad. De Marne, de Aisne en de Moesel zijn sterk gewassen. De onlusten op Samoa. LONDEN, 31 December. (Y. D.) Nader wordt uit Wellington gemeld, dat bij do onlusten op Samoa in totaal 9 personen werden gedood en 18 gewond. Casino: Trianon: Luxor: City: LEIDEN, 30 Dcc. Melkveiling. Vlug ge handel, flinke aanvoer, Mid^nprijs 10.30 of boerderij. LEIDEN, 31 Dec. Groentenveiling. Roode kool 68, Savoye kool 813, groene kool 25, Boerenkool 4—5, Pieterselie 24, Prei 21, Kropsalada 7S, Selderie 23 p. 100, Witloof 18—24, Boerenkool 34, Uien 2—3, Spruiten I 1417, id. II 811 per 100 K.G. ROTTERDAM, 31 Dec. Vee. Aanvoer: 234 paarden, 11 veulens, 617 magere rundo ren, 810 vette runderen, 474 nuchtere kal veren, 150 vette kalveren, 169 schapen of lammeren, 64 biggen, 5 bokken of geiten, 106 graskalveren, 15 overloopers. Vetto koeien le kw. 0.530.57, 2e kw. 0.47— 0.50, 3e kw^ 0.33.5—0.37, ossen le kw. 0.52.5—0.55,^e kw. 0.47—0.50, 3e kw. 0.42, 6tieren le kw. 0.4S0.50, 2c kw. 0.430.45, 3e kw. 0.40, kalveren le kw. 0.90—0.95, 2e kw. 0.77.50.82.3, 3e kw. 0.650.70, melkkoeien 200440, kalf- koeien 200425, stieren 130460, pin ken 130165, vaarzen 170—220, werk paarden 140—290, slachtpaarden 115 160, hitten 80130, veulens 6080, fokkalveren 2030, biggen 15- 25, graskalveren 40110, slachtkalveren 17 24, biggen p. week 2.503.25. Koeien en ossen slechte handel, boogero prijzen. Stieren vlotte handel, prijzen hoo- ger. Vette kalveren willige handel, hooge- re prijzen. Me'.k- en kalfkoeien willige han- dfeL prijshoudend. Paarden kalme handel, ^omfcrabderdo prijzen. Fokkalveren trage ha nee >f onveranderde prijzen. Biggen kalme handel, oude prijzen. Graskalveren meer vraag, prijzen stationair. ROTTERDAM, 30 Dec. Buitenlandsche granen. Op de conditën van de Rotterdam- sche Graanbours bij minstens 5 last gezond boord vrij. f!temming kalm. BIOSCOPEN. Goedgekeurd voor Goedgekeurd voor Goedgekeurd. Goedgekeurd voor Rrrrrr. h ijJa Zij: Weel. je, dat. a.s. Donderdag 2 Jan. van 3—5 uur Fiererslccrkkoorstecg 15 zit ting is van „Sancta Veronica", li ij: .Ta, wat zou dat? Zij: Jc hadt. toch beloofd iets voor deze vereeniging to sturen. Hij: Ja, dat is waar ook. Ik zal erom donken. Zij: Thjfi 't komt in orde. juij: Natuurlijk en goed ook hoor. Dag! .lOgge per 100 kg. Hongaarsche ondc disp. 10. 74 kg. Hongaarsche nieuwe, stc end 9.35. 7! kg. idem disp. 9.35. Gerst, per 2000 kg. Amorik. 2 van Atlan tische havens loco 150, idcru van G'ana- deescbo havens loco 166, idem stoouiend 163, Canada I disp. 177, Donau uaar kwaliteit disp. 1771ÖS. Poolsehe disp. S.90. Haver, por 100 kg. 53/4 kg. Ppmm.- ilecklb. disp. 7.75, idem Dec. afl. 7.60, nau disn. 6.00, idem stoomepd 6.S0. Mais per 2000 kg. Gele La PLat.i disp. spoorvrij 165, idem disp. gestort 164, idem aangek, gestort 163. In publieke veiling werden heden ver kocht Co. 75.000 kg. B. G. DonauGalfox mais voor f 134 tot 102 plus 1 pet. vei- lingsknstcn. Binnenlandschc granen. Wegens te geringe aanvoer werden heden geen no- teerincren opgemaakt. ALPHEN a.d. RIJN, 30 Dec. Groenten- veiling. Spruitkool 1418.20, id. II 5.70 7.Kroten 8.c0—.4.frr 100 K.G. Poen 12—13, r>. 100 bos. BODEGRAVEN, 31 Dcc. Kaas. - Aan voer: 57 partijen, w.o. 142 mot Rijksmork, totaal 0386 srtuks, wegende 51088 K.G. Goudsche kaas met Rijksmerk le soort 5350, "2c soort 5052, zonder Rijks- merk 48—55. Handel matig. OüLc.M'i EH, 30 Dcc. Kaas. Aarvocr 3S partijen, tezamen 1710 stuks, wegende .3550 kg. Eerste soort Gouda met rijksmerk 5*34, idem mindere 18—51. htanriel matig. WLSÖKLNOTKKRÏNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.211 U Londen 12.00-V^ New York 2.47.82 Parijs 9.7fii', Brusse' 34.69'/.-> Zwitserland 48 16 Milaan 12.971/., Madrkl 33.821/., Oslo 60.421 Kopenhagen «6.431 Stockholm 66.71 Wecnen 34.89 Praag 7.351/2 Boedapest. 43.40 HMGEL SN AFBRMK MAREDIJK 157 Agent Onderlinge Aannemers Verzekering Maatschappij Zwolle G. N. ST. AAbgEN^tR. 2 LEIDEN H./STEENjXjïAAT TEL. 209'J DESKUNDIGE V00RLK|HTING IN (DMINISTRATÏEVE- BELASTINGZAKEN VRAAGT ONZE SPECIALE TARIEVEN

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3