Jet WiieÈre leven n iriii" LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING Agenda DINSDAG 31 DECEMBER 1929 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Paters Franciscanen, 50 jaar Priester: 13 Maart zeereerw. pa ter Modestus Looyaard, geb. te Rotterdam, verblijft in heb Minder broed ersklooster Sint Leonardus a Portu Mauritio to Lei den; H September: Albertus Pluymaekers, geb. te Hcrzogenrath, verblijft in het Min derbroedersklooster van het H. Hart van Jesus te Vorden. 25 jaar Priester: 2 April de zeereerw. paters: Bonifacius v. Emmerik, geb. te Haarlem, pastoor te Cabo Vérde, Brazilië; Octavianus Gilissen, geb. te Rotterdam, kapelaan te Amsterdam, par. H. Francis- eus van Assisie; Pacificus Vriend, geb. te Hem cn Venhuizen, kapelaan te 's-Graven hage, par. H.H. Antonius en Lode wijk: Anicetus Jong, geb. te Zwaag, lector in het Minderbroedersklooster St. Bonaven- lura te Maastricht; Rumoldns Poeters, geb. te Steenbergen, leeraar aan het gym nasium te Venray; Prosper Teunissen, geb. te Maasbommel, rector van het Minder broedersklooster St. Jozef te Venlo; An- scharius v. d. Veer, geb. te Rotterdam, rector gymnasium te Venray; Terentius Potten, geb. te Venray, kapelaan te 's-Gra venhage, par. St. Pasehal's; Avellinus v. Vlijmen, geb. te Rotterdam, Gardiaan van het Minderbroedersldooster te Vorden; hoogeerw. pater Regalatus Hazebroek, geb. te 's-Gravenhage, Provinciaal overste der Minderbroeders-Franciscanen St. Hierony- musklooster te Weert; zeereerw. paters: Plechelmus Stals, geb. te Stramproy, pas toor te Tsaokialin, China; Wulfranus Hei- ling, geb. te Amsterdam, pastoor te Lei den, O. L. V.; Gerlaeus Royen, geb. te Valkenburg, leeraar H. B. S. te Heerlen en Gijsbertus Hesse, geb. te Amsterdam, leer aar Miss ecollege St. Franciscus-Solanus te Sittard. 50-jarig professiefeest: 3 October zeer eerw. pater Piua Steenhagen, geb. te Am sterdam, kapelaan te Venlo. 25-jarig. prof essief eest: *7 September zeer eerw. paters: Meinardus Broersen, geb. te Grootebroek, Gardiaan Minderbroeders klooster te Woerden; Georgius de Boer, geb. te Blokker, kapelaan te Pirapora, Brazilië; Grcgorius v. Heusden, geb. te Maastricht, leeraar gymnasium te Venray; Justinne Janssen, geb. te Amsterdam, klooster St. Antonius van Padua te Meg9n; Stephanus Lucassen, geb. te Hillegersberg, directeur gymnasium S. Joao d'el Rey, Brazilië'; Ludovicus Geldens, geb. te Dru- ten, kapelaan te Theopilo Ottoni, Brazilië; Canutus PeteTs, geb. te Vierlingbeek, vic. leeraar aan het Missiecollege St. Francis- cus Solanus te Sittard; Ludwinus Exler, geb. te Ewijk, pastoor te Kaokiachwang, China; Malachias Geelen, geb. te Gra- them, kapelaan te Gorinchem; Zacharias v. d. Hoeven, geb. te 's-Gravenhage, leer aar gymnasium S. Joao d'el Rey, Brazilië; Clemens v. d. Berg, geb. te Haarlem, ka pelaan to Delft, par. H. Nicolaas en Ge zellen; 9 April: eerw. Broeder: Norbertus Lases, geb. te Amsterdam. Minderbroeders- klooster te Sittard; 5 Mei: eerw. broeder Chrysogonus van Zuylen, geb. te Zutphen, Minderbroedersklooster te Meg-en. „Msbd." Andere jubilea. 25 jaar priester: 17 Juni, de paters Car- nielieten Dionysius Heggelman, supprior te Aalsmeer; Plechelmus Croonen, prior to Aalsmeer; Polycarpio Lokkers, conrector gymnasium te Zenderen. 12J/a jaar priester: 8 Januari, pater Hen- ricus Hieronymus van der Horst, van dc Congregatie der Priesters van het H. Hart van Jesus, missionaris in Brazilië. 25 jaar priester: 8 September, de pater Norbertijn Cornells Kerkvliet, pastoor te Sonaonauk, Illinois, U. S. A. -jarig professiefeest: 14 September, d-0 zeereerw. heer Ludoviens Emondt, pro fessor in de Kerkelijke Geschiedenis in het Kruisheerenklooster te Zoctèrwoude. 25-jarig professiefeest: 18 September, de broeder Paulus de Jong, Trappistenkloos ter te Tegelen. BENOEMINGEN. Bisdom Haarlem. Z. D. H. do Bisschop van Haarlem heeft de volgende weleerw. heeren benoemd tot Kapelaan: Halfweg: H. Westdijk. 's-Heerenhoek: C. Koning. Volendam: A. Brouwer. Quintsheul: H. Reumer, neom. Middelburg: A. v. d. Togt, neom. Naar de Missie. Pater Melohior Sohilte O.F.M., missio naris in China, die tot herstel van zijn ge zondheid geruimen tijd bij zijn familie m Delft heeft vertoefd, zal in de eerste helft van Febr. a.s. weer naar zijn missiepost in China terugkeeren. „DE NARCIS» De Algemeene Leden verga-dering van de Vereeniging „De Narcis" is gehouden in Café „De Kroon" te Haarlem. De vergadering werd geleid door den voorzitter, den heer C. M. Grullemans. Spreker brengt in herinnering dat inge volge het verzoek van de vorige algemeene vergadering een commissie i6 benoemd om de kwestie Warmerdamvan der Laan te onderzoeken. Het door deze commissie hieromtrent uitgebrachte rapport is aan de leden toe» gezonden en wij hebben daaruit gelukkig mogen constatee-ren, dafc het beleid van den secretaris goed is geweest. De voorz. betreurt het dat de vorst velen Narcissenk weekers schade heeft berokkend Hij hoopt echter, dat met de hoogere prijs, welke gemaakt worden voor hetgeen zij overhielden, de schade ©enigszins ie ver goed. mmLm INÓEZONDEN MEDEDEELING STADSGEHOORZAAL - LESDESÜ ZONDAG 5, MAANDAG 6 en DINSDAG 7 Januari a.s., iederen avnnd 8 uur VERTOONING VAN HET PRACHTIGE ONTROERENDE FILMWERK iiiiniiii- iMiiiitmiinmiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiimiiiiiitiiimiiiiiii (De kleine Heilige van Lisieux). nmiinitHiiiinMimimiiiiminimHiiiiniiminimmiiiiiitiiimijiim.msiiinmntmiinummiii Ëen greep uit de vele gunstige beoor deelingen der pers: In de „Nieuwe Haarljjnsfhe Courant" 4 Sopt. j.l. wordt met de vroegerei Roos" en dit bli moet ik dan nu Ich: dere ook heh^njogei die zoo onei«di; grijpender» ia V waaraan Jietf lev< emaakt OntjS aderde Aar hoe en, nu Jfk deze an- aaen,jxlezö andere, veel aan perste een film, H. Theresia do ten grondslag lag, dezo tweede is dat leven zelf, dat wij op het doek aan ons voorbij zien gaan, haar leven als kind, als jong meisje, als Carmelites. „De Maasbode" van 11 Aug.: ....En als deze film velen later als een schoon visioen zal bijblijven, dan zal dit niot minder om de serene figuur van There sia, als wel om de model-uitbeelding van Vader Martin, welke waarlijk van een superieure schoonheid is. V1UZIEK door een Orkest onder leiding van den Heer STORM. BOUWMEESTER. 213a SO PLAATSBESPREKINGEN, KAARTVERKOOP VOOR ALLE AVONDEN vanaf Vrijdag as. (iederen dag tot Dinsdag) van 10 tot 2 uur aan de zaal. Vorder kaarten's avonds vanaf 7 uur Prijzen: le rang f 1.20; 2e rang f 0.90; Se rang f 0.50 plus sted. bel. Gezien het groote succes te Delft, Utrecht, Den Haag, Helmord, Amsterdam, Schiedam etc., dringend aangeraden zich tijdig van kaarten te voorzien en plaats te bespreken. K.S. A. Wanneer we do bladen lezen, blijkt daar uit dat onze buitenland scho afnemers scherp toezien of ze wel gezonde waar ont vangen en dienen wij er voor te zorgen dat uitsluitend gezonde Narcissenbollen wor den verzonden. Dank zij den keuringsdienst mogen wij over de gezondheidstoestand zeer tevreden zijn, want er wordt bijna geen ziek meer aangetroffen. De controleurs mochten bij do veldkeuring veel medewerking ondervin den en vertrouwen ook in de toekomst hierop to mogen rekenen. Laten wij ons best doon, aldus spreker, dat we het huidige gezondheidspeil be houden en dit bot het. uiterste opvoeren. Als ieder kweeker hieraan medewerkt, zal het onmogelijk zijn dat onze buiten- landsche afnemers over ziekte klagen en zal dit zeer zeker leiden tot oen grootere afname van onze Narcissen. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Hierna brengen secretaris en ad ministrateur hun jaarverslag uit. Blijkens het verslag van den secretaris telt de vereeniging thans 280 leden en staan voor 1930 3311 bedrijven vopr den keu ringsdienst ingeschreven en zijn in totaal 3928 personen tot het Naroissensnijbloe- mencontra-ct toegetreden. In 1929 hebben 26 personen het Snijbloe- mencontract opgezegd en zijn 850 nieuwe contractanten toegetreden. De commissie van scheidslieden op het Narcissensnijbloemencontract, heeft in 192S 99 gevallen van overtreding behandeld en in 1919 slechts 41, waarvan in 19 gevallen boete is opgelegd, met als hoogste boete 500.en als laagste 5. Gedurende de levertijd van Narcissen, is door 7 controleurs controle uitgeoefend op de partijen van hen die niot tot genoemd contract zijn toegetreden of zijn geboycot. Dezo controle heeft niet zonder succes ge werkt, want de hinder welke sommige bloe- mcnsnijders ervan ondervonden, deed hen besluiten voor 1930 het contract te teeke nen, Tot 1 November hebben 3 controleurs voortdurend de veilingen gecontroleerd. Deze controle was voor de bloemonsnij- ders een hinderpaal, wanneer zij trachtten hun bollen in de veiling te plaatsen en deze onverrichter zake konden terugnemen of eerst aan de gestelde voorwaarden hadden te voldoen. Tengevolge van de vorst zijn 94 Narcis- senbedrijven totaal vernietigd en is in to taal 47.421 R.R. bevroeren, hierbij zijn niet inbegrepen die partijen waaruit ten gevolge van de vorst niet geraapt kon worden en ongeveer op hetzelfde peil bleven als toen ze in 1928 werden opgeplant. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat in 1929 719757 R.R. met narcissen beplant was, verdeeld over de navolgende plaatsen en ovèr 2864 kweekCTS. R.R, Plaats Kweekets 2486 Akersloot 37 887 Amerongen 12 6565 Andijk 19 2914 Anna-Paulowtta- 11 12569 Bennebr.-V ogelenzang 25 5565 Beverwijk 20 22533 Breezand S5 1310 Castricum 15 4822 Egmond 18 310 Elst-Rhenen 9 1765 Haarlem 15 35070 Haarlemmermeer 181 6952 Heemskerk 73 5699 Heemstede 22 1206 Heilo 9 70939 Hillegcm 201 5657 Katwijk 55 3235 Leiden 15 9216 Limmen 59 87584 Lisse 264 57745 Noordwijk 222 61431 Noord wij kerhoui 241 4785 Overveen 20 5236 Oegstgeest 25 13067 Roelofarenxlsveen 72 7774 Rijnsburg 59 8064 Santpoort 28 101345 Sassenheim 163 1884 Ter Aar 20 28034 Texel 1S5 2423 Uitgeest, 36 3550 Uithoorn 34 735 Valkenburg (Z.H.) 5 3040 Vel sen 18 1774 Veur 11 39309 V oorhout 151 8993 Voorschoten 30 18442 Warmond 44 26485 Wassenaar 142 8516 Wijk aan Duin 62 29832 Diversen 166 719757 2864 In het afgeloopen jaaT zijn 5 bestuursver gaderingen en 2 loden vergadering gehou den. In het bestuur kw;am geen verandering doordat de aftredende leden terstond her kozen zijn. De vereeniging heeft dit jaar een serie van 12 gekleurde Narcissenplaten laten vervaardigen, waarvan de kosten 1000. bodroegen. Hiervan hèeft „De Narcis" f 500.— en het Centraal Bloembollencomi- té 500.bijgedragen. Ofschoon het oorspronkelijk niet de be doeling wa-s, zijn de platen op werkelijke groote uitgevoerd en beloven een krachtig reclameartikel te zijn voor de afzet onzer narcissen. Blijkens het verslag van den administra teur is er in 1929 een uitplant geweest van 28.000 R.R., en was het percentage ziek aan merkelijk geringer dan in 1928. Een commissie bestaande uit de heeren Yelberg, Eggink en. Clemens brachten schriftelijk verslag uit omtrent de door hen gehouden controle op de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1928 en de heeren Veldberg, Eggink, en v. d. Nouland brachten eenzelfde ver slag uit over de rekening 1929, en bleken de boeken en bescheiden in orde te zijn. Een der aanwezigen stelde voor in het vervolg de boeken door een accountant na te la-ben zien en werd hiertoe besloten. Volgens rooster traden als bestuursleden ir 1930 af de heeren H. Bader en A. Nijs- sen, welke heeren bij acclamatie zijn her kozen. Do heer J. M. v. Til vindt het niet aan te bevelen dat geregeld dezelfde heeren het bestuur uitmaken en door de herkiezing daarin zelden verandering komt. De vergadering sloot zich bij deze wenscb aan en stelde voor in de agenda van do e.v. vergadering een statutenwijziging op te ne men opdat de aftredende bestuursleden niet terstond maar bijv. pas na een jaar herkiesbaar zijn. Aangenomen is om 4750 bij te dragen in bet restant honorarium van v. Ooenen Torchiana. Het keuringsgeld is voor 1930 vastgesteld op 6 oent per R.R. De hoer v. Zonneveld wijst erop, dat voor het afzetgebied gestreden, moet worden en dit vanzelf financieel© offers met zich me debrengt voor de kweekers, maar ver trouwt erop dat zij deze met pleizier dra gen, omdat het zoozeer in h-un oigen be lang is. De heer Papendrecht vraagt of het niet mogelijk is nu, doordat die kweekers die zoo vèr weg wonen, de kosten van den keuringsdienst hooger doen worden, de reis en verblijfkosten van de controleurs te laten betalen. Dit zou echter een reden kunnen zijn voor de nieuwe kweekers om het eerste, en misschien ook het tweede jaar niet bij den keuringsdienst aan te sluiten, terwijl het \on groot belang is dat 100 pet. bij den keuringsdienst is aangesloten, te meer om dat do nieuwe kweekers weinig of in het geheel geen bennis van ziekto en de bestrij ding hobben. Aangenomen is het voorstel tot wijziging van het Reglement op den Keuringsdienst mot betrekking tot het import van Narcis sen. Met uitsluiting van de Fransche Narcis sen, zooals Paperwhites enz. is men thans verplicht bij de verhandeling van import- Narcissen, dit. duidelijk op een label, ge hecht aan elke oolli, kenbaar te maken. Voorts moet op het koopbriefje, leverantie nota, rekening, enz. staan aangegeven „im port". Ook de voilingdirocties zijn verplicht bij de veiling van import dit kenbaar te maken. Met doze wijziging is het thans ook ver boden om leverbaar geraapt uit import, met uitzondering van de Fransche bollen, voor den export te gebruiken, naar die lan den, waarvoor een uitvoer-certificaat ver plichtend is voorgeschreven. Hierna volgde een mededeeling dat de uitspraken van de Commissie op heb Nar- oissensnijbloemencontract niet gepubliceerd zullen worden, omdat de lezers oordeelen moet-en eil oordeelen zullen over de hoe grootheid en zij dit niet juist kunnen doon, zonder de details van de zaak te kennen. De rondvraag leverde niet veel op en werd hierna de vergadering gesloten. INGEZONDEN STUKKEN „Jeruel" Middelstegracht Geëerde Redactie, -# Mei een dankbaar hart voor de onder vonden medewerking in het afïoopön jaar, komen we vriendelijk verzoeken of ge ook in Uw- laatste nummer van dit jaar een klein plaatsje wilt inruimen. Geachte vrienden van ons kinderwerk. In do schaduw van hot wegvliedend jaar komen we nog eenmaal u vertellen van het werk waardoor we met elkaar zoo veel hebben kunnen doen voor onze kleine besehermeüngeh. Dezer dagen ontvingen we nog van oen wed. (N. N.) een papiertje met een paai hartelijko woorden en f 1.er ingepakt, een groot pak nog goede, gedragen klee ding per bode en werden 20 K.G. aardap- pe'en bezorgd van een onzer etadgenoo- ten en een zak met aardappelen met 2 bussen groenten uit Katwijk. Dit alles beeft voor ons hêel veel waar de. Iemand, die er buiten staat kan moei lijk beoordeelen hoeveel we dergelijken steun op prijs stel1 en. Men bedenke, dat we iedere week opnieuw voor de vraag staan: Waar zal deze week het bedrag vandaan komen voor verpleging en kinder voeding? Wanneer we zien met welk een graagte de kleinen in weer en wind des morgens komen, dan dragen we met plei zier de vele zorgen, dio er aan verbonden zijn, doch we hopen dat eenigo van onze goed gesitueerde vrienden, evenals andera bij de jaarsverwisseling, ons heden met iets extra's bedenken. Vraagt u maar even onze penningmeester de heer W. Moede, Oude Rijn 114, tel. 876, hoezeer het noodig is, dat we extra hulp ontvangen om vóórt té kunnen gaan. Het afgeloopen jaar hebben we veel door Uw aller medewerking kunnen doen. We denken met dankbaarheid terug, hoe do heer wethouder van armenzorg, met bet burgerlijk armbestuur tijdens de ontzet tende koude op ons eerste verzoek bij sprong, toen we warm eten maakten voor de armste onzer stadgenooten betgeen we niet zoovele weken hadden kunnen volhou den, indien van deze züde in die benarde tijd niet was medegeleefd. Een halfjaar lang hielden we de mor- genvoeding voor de arme kleinen vol. Tij dens de zomermaanden werd een honderd tal kleinen een geheole week, heerlijk va- cantiegenot in het mooie Gooi bereid, ter wijl we elf heel zwakko stakkerds er drie weken konden doen verblijven. SI echts met de uiterste inspanning kon het ons geluk ken de middelen bijeen te brengen en eer lijk gezegd ondervindt onze penningmees ter er nog de gevolgen van. We hebben niets in kas en hebben nog een en ander te betalen. Wie wil ons bemoedigend ver rassen en door een mooie extra nieuw- jaarsbijdrage ons bemoedigen om voort te gaan? Nog veel valt te vernielden, van hetgeen we, mode door uw steun in 1929 doen kon den, doch we mogen geen misbruik van de goedheid der redactie maken. Uw dw. F. VAN DER HORST, Middelstegracht 3. N.V. ELEOTRICITEITSBEDRÏJF HILLEGOM—LISSE—SASSENHEIM. In de vergadering van don Raad van Commissarissen van bovengenoemde Ven nootschap werd de begrooting voor h-eb boekjaar 1930 behandeld. Eenige kleine wijzigingen werden aan gebracht in de bepalingen betreffende het vastrecht-tarief, waardoor ook de kleinste perceelen, die een normaal stroomverbruik hebben, van het nieuwe tarief kimnen ge bruik maken. Reeds meer dan 800 verbruikers traden bot het nieuwe tarief toe en in 1930 wordt een groote uitbreiding van dit aantal ver wacht, daar meer reclamo gemaakt zal worden en ook door persoonlijk bezoek den verbruikers op het voordeel van het nieuwe tarief zal worden gewezen. Voor groote gebouwen al» hotels, kerken e.d. is een regeling op basis van het vastrechtba- rief in bewerking. In het begin van 1930 wordt een definitieve oplossing hiervoor verwacht. Het aantal aansluitingen overtreft de 4100, terwijl ook hiervan een uitbreiding in het naaste verschiet ligt, daar een ka bel gelegd is naar de Klinkenbergerbuurt te Sassenheim en een kabel gelegd zal worden in do Meerlaan te Hillegom. Bij beide uitbreidingen wordt het ge raamde expolitatie-tekort gedekt door een betaling van 10 cent per kw. boven de normale tarieven door de afnemers, die een gewonen meter hebben, terwijl bovendien te Sassenheim de gemeente en te Hille gom enkele bewoners voor het daai nog overschietende tekort garant zijn. Nog meer uitbreidingen zijn in behan deling, maar hebben nog niet hun beslag gekregen. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. B. en W. van Leiden, brengen ter alge meene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan A. Landwaarb en rechtver krijgenden tot het oprichten Van een on- dergrondsehe bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche afta-pinrichttng en het peroeel Clarasteeg no. 27, kadastraal be kend, gemeente Leiden, Sectie E. Nos. 2600—2604. A. VAN DE BANDE BAKHUYZEN, VAN DEVENTER, loco-Secretaris. Leiden, 31 December 1929. Drankwet B. en W. van Leiden, brengen ter open bare kennis, dat J. W. Dirkse Dzn., te Lei den, een verzoek heeft ingediend ter beko- tming van verlof voo-r den verkoop van alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaat se van verkoop, in het perceel Haarlem merstraat no. 75, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN DEVENTER, loco-Secretaris. Leiden, 31 December 1929. LEIDEN. Woensdag. „Malle Patsy", Schouwburg, S uur. De Zondagsdienst der huisartsen zal op Nieuwjaarsdag wórden waargenomen door de doktoren: Hovens Gréve, Kors, Sereü, Simons. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt op Nieuwjaarsdag waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. Avond-, Nacht- en Zondagdienst der apotheken: Van Maandag 30 Deo. tot en met Woensdag 1 Jan. a.s., apotheek W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594. Van Donderdag 2 tot en met Z o n- d ag 5 Jan. a.s. apotheek G. H. Blanken, Hoogewoerd 171 tel. 502 en apotheek D. J. van Driesum, Mare 76, tel. 406. INGEZONDEN MEDEDEELING. INHEI HötSFD vanSEDERE DAME' ©@§c m ras© HILLEGOM. Herwonnen Levenskracht. De bloemp- jesdag, gisteren alhier voor dit mooie doel gehouden, heeft 228.09 1/2 opgebracht. De buitengewone slechte weersgesteldheid in aanmerking genomen is dit bedrag zeer mooi. Eon woord van harlelijken dank aan mej. Wilteman die de leiding van het co mité op zich nam en aan de ijverige ver koopstertjes is hier zeker op zijn plaats. LISSE. Harmonie „Adolf Kolping". Zondag en gisteravond gaf de R. K. Harmonie „Adolf Kolping", directeur de heer G. Dik te Leiden haar 4e jaarlijksohe uitvoering voor donateurs en kunstlievende leden en verdere genoodigden. De groote zaal van het Patronaafcsgebouw was op beide avon den goed bezet. De voorz., de heer J. van der Voort, oipende de feestvergaderinig en heette allen welkom. Hij wierp een terug blik op bet afgeloopen jaar en mocht blij de constateeren, dat „Adolf Kolping" weer een flinke schrede was vooruit gegaan jp den muzikalen weg. Immers, in Voorhout wist zij op het concours in de 3e afdeoling een lauwertak te bemachtigen en te Heem stede in de 2e afdeeling een verg. zilv. me daille. Voorwaar een mooi succes 1 Naa-it de leden komt hier voorzeker een woord van hulde toe aan den ijverigen directeur. De huidigo f eestvergadering besprekend zeide spreker wel tevreden maar niet vol daan te zijn, inzake de opbrengst van de kaartenverkoop. De vereeniging zit voor zware lasten en als er soms in Lisse een warmvoelend mensch voor do R. K. Har monie is, welke de vereeniging een saxo foon zou willen present doen, zal dit ge schenk dankbaar worden aanvaard. Im mers, willen we in de le afdeeling gaan concoursen, dan moeten wij allereerst zoo'n instrument hebben en.... de kas laat den bodem zien. Na alleen een genoegelij ken avond te hebben toegewensoht, gaf hij het woord aan de Harmonie. Op werkelijk sublieme wijze bracht deze een achttal nummers ten gehoore, welke aleln een dankbaar applaus inoogstten. De voorz. dankte de werkende leden voor hunna mooie praestatie, terwijl hij een bijzonder woord van hulde bracht aan den ijveigen directeur, wien hij als blijk van waardea-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2