KATHOLIEKE FEESTEN IN 1930. J s. s" 1 - Van 7-11 Mei a.s. zal het XXXe Internat. Eucharistisch Congres plaats hebben te Chartago, waar tevens de plechtige Augustinusherdenking zal worden gevierd. Hierbo- ven de kapel van het Amphitheater. In den zomer 1930 zal wederom te Maastricht de Heiligdomsvaart plaats hebben, zooals regelmatig om de zeven jaar geschiedt. De St Servaaskerk, waar de Pontificale plechtigheden zullen plaats hebben. De Passiespelen te Oberammergau, welke regelmatig om de tién jaar plaats vinden. Wij geven hierbij een foto van Alois Lang {links) en Anny Rutz <rechts>, die voor de eerste maal de Christus- en Maria-figuur zullen uitbeelden. {Foto's W. Pfingstl, Oberammergau.) De groote Priester-dichter Guido-Gezelle, uit Vlaanderenland, wiens geboorte-eeuwfeest op 4 Mei a.s. plechtig zal worden herdacht. .w welke op het graf van den H. Olav is gebouwd. Aan de restauratie van dit bouwwerk hebben twee geslachten gearbeid, in 1930 zullen de werkzaamheden gereed komen. Katholiek Hongarije organiseert op 19 Aug. a-s. internationale leesten ter gelegenheid van het 9e eeuwfeest van het overlijden van Prins Emericus, zoon van den H. Koning Stephanus, den grondleggei van het Hongaarsche Christenkoninkrijk. 28 Aug. a.s. zal het 15e eeuwfeest worden herdacht van den dood van den H. Augustinus, den grooten kerkvader en bisschop van Hippo. 29 Juli a.s. zal het 9e eeuwfeest worden gevierd van het overlijden van Koning Olav, die het Christendom in Noorwe gen heeft ingevoerd. Chartago,- hetwelk dit jaar in het middelpunt zal staan van de internat. Katholieke belangstelling. Links het in terieur van de Primatrale kerk,- rechts de kapel van den H. Lodewijk. {Foto's Rotala Neerlandica.)

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 12