Het Mysterie van Heath Hover MAANDAG 30 DECEMBER 1923 DE LEIDSCHE COURAN7 TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Weer een ongeluk aan het Hoogoven- bedrijf. Tijdens het lasschen van een buis der Sioogedrukleiding op het terrein der stik- stoffabriek te IJmuiden is deze gespron gen, waardoor één der lasschers zoodanig verwond werd, dat hij naar het Roode Ziekenhuis te Beverwijk moest wor den vervoerd. Carbidontploffing aan boord van een trawler. De plaatselijke stoomtrawler Reiger keerde gisteren uit zee in de Vis-schers- haven te IJmuiden terug, omdat aan boord een earbid-ontploffing had plaats gehad, waarbij de machinist aan het hoofd ver wond werd. Noodlottige val. De 60-jarige veehouder J. Folkersma te Bergumerheide is te'ngevolge van de glad heid gevallen en daarbij zoodanig aan zijn hoofd gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden. Bloedvergiftiging. 'Aan bloedvergiftiging is Vrijdag in het hospitaal te Kerkra-de overleden de heer Alex. Boss, oud-lid van den gemeenteraad. Begin der week had hij een blaar aan den voet doorgestoken. Kinderverlamming. Door den geneesheer F. Bonnema te Odoorn zijn in een tweetal gezinnen le Odoorn en in een gezin te Exlo bij een drietal kinderen gevallen van kinderver lamming geconstateerd. De drie kinderen rijn beneden de drie jaar. DE STORM. Schip in nood. Het gisternacht van Poortershaven naar New York vertrokken Duitsche stoomschip „Regoldstein" seinde gistermorgen drin gend om sleepboothulp. De sleepboot „Hum ber" maakte het schip bij het vuurschip „Maas" vast en bracht het met machine- schade behouden te Hoek van Holland binnen. In aanvaring met de Hembrug. Zaterdagavond is het Zweedsche stoom schip „Monika", groot 1313 netto ton, in aanvaring gekomen met de Noordelijke pijler van de Hembrug. Het stoomschip was om kwart voor tien uit de Amsterdam- sche haven vertrokken. Bij de botsing werd het ernstig aan den voorsteven be schadigd en de kapitein besloot naar Am sterdam terug te keeren. Tegen half twee Zaterdagnacht keerde het stoomschip te Amsterdam terug en werd bij de Amster- damsche Droogdokmaatschappij gedokt. De schade' bleek zeer ernstig. De Hem brug zelf heeft geen noemenswaardige scha de opgeloopen. De oorzaak van de aan varing is waarschijnlijk, dat het schip ten gevolge van den storm mieb onmiddellijk naar zijn roer luisterde. Boot gezonken. Gistermiddag tijdens den hevigen storim is het sleepschip „Christina", geladen met steenkolen, en metende 450 ton, schipper I. de Lange, thuisbehoorende te Rotter dam, welk schip met drie andere door de sleepboot „Irmgard" op de rivier de Mer- wede nabij Gorinchem werd gesleept-, nabij Kilometerpaal 93 voor het slot Loeven- stein onder de gemeente Vuren, gezonkon. Door het plotseling afbreken van een der sleepdraden kantelde het schip, waardoor het vol water liep. De vrouw van schipper de Lange begaf zich met haar vier kinderen onmiddellijk op een in de nabijheid liggend schip, ter wijl de schipper nog getracht heeft aan FEUILLETON. Uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD. 42) Ford was houtvesrter van het district Miazaran, hoewel er nauwelijks bosschen op dit territoir waren, maar Ford was niet temin houtvester en ontving ovk geregeld zijn tractement als zoodanig. Ford? antwoorde Helston terwijl hij een dikke rookwolk uitblies en zich mei geweld uit de meditaties losscheurde waarin hij verzonken was. O, maar na tuurlijk, die komt wel. Hij is net de man die we moeten hebben. Ja in dit vervloekte grensgebied is het nog zoo kwaad niet er nog een ste- vigen kerel bij te hebben, die schieten kan. Die ellendelingen hier zijn niet bar op ons gesteld, zooals je vanmiddag hebt kunnen merken. Men zou gevoegelijk heb ben kunnen vragen waarom in 's hemels naam twee mannen zoo dwaas waren om hun hoofd in den muil van den leeuw te steken door op deze manier cn juist hier to gaan kampeeren in het hartje van een woeste streek, bevolkt door vijandige en fanatieke babaren, alleen maar voor de genoegens van de jacht op wilde geiten. Maar dat was nu eenmaal niet anders. Het waren „sportman" en daarmee is alles wei gezegd. Ofschoon, had de jongste van de boord te blijven om het schip te laten af drijven en op het droge te zetten. Doordat heb schip zeer vlug onder water liep moest de schipper de „Christina" ijlings verla ten. Het schip, dat midden in de rivier gezonken is, ligt zeer gevaarlijk voor de scheepvaart. Door den Rijksbakendienst en de rivier-politie te Gorinchem zijn de noo- dige seinen aangebracht. Schipbrug weggeslagen. Tengevolge van den hevigen storm is te Hedel de schipbrug in den Maas, die deel uitmaakt van de verbinding Utrechtden Bosch, weggeslagen. De schepen liggen schots en scheef in de rivier. Door het ruwe water is overtocht onmogelijk. Men stelt alles in het werk om de verbinding zoo spoedig mogelijk te herstellen. Het verkeer op bovengenoemden straatweg wordt voorts nog ernstig belemmerd door een drietal boomen, die ontworteld zijn en dwars over den rijweg liggen. BRANDEN. Hotel „Oranje-Oord" te Hoog- Soeren verwoest. De be woners redden zich met moeite. Zaterdagmorgen brak brand uit in het dorpje Hoog-Soeren in het hotel „Oranje oord", van den heer H. A. Teunissen. Te gen half vijf bemerkte mevrouw Teunissen een brandlucht. Toen haar man de deur van het slaapvertrek opende, drongen dikke rookwolken naar binnen. Hij open de het venster, wierp een paar matrassen naar beneden, knoopte eenige lakens aan elkaar en liet zich naar beneden zakken. Yervolgens haale hij uit do garage een lad der, langs welke zijn vrouw naar beneden kwam. Onmiddellijk werden de ouders, die in de achter het hotel gelegen dependance sliepen, gewaarschuwd. Mevrouw Teunis sen maakte door het luiden van de groote hotelklok het- heele dorpje wakker. Daar de brandspuit van Hoog-Soeren tegen de vlammenzee niets uit kon richten, kreeg zij assistentie van de Apeldoornsche brandweer, onder leiding van den brand meester G. Oosterbroek. Ook de commis saris van politie, de heer W. F. H. v. Bar- celo, was aanwezig. Ongelukkigerwijze is in Hoog-Soeren slecht9 één brandkraan en dan nog met een zeer lagen druk. Alg gevolg hiervan brandde da-n ook het geheele hotel af. De inventaris ging verloren. De schade be draagt vermoedelijk 60.000 tot 70.000. Het hotel is verzekerd bij de Lloyd- en de Nieuwe Vaderlandsche Mij. De oorzaak is waarschijnlijk kortsluiting. Gelukkig waren er geen gasten aanwe zig. Twee woningen te Eindhoven verbrand. Vrijdagnacht heeft een passeerend wiel rijder brand ontdekt in de eerste verdie ping van het woonhuis, gelegen naast een slagerij van den heer J. G. Govers aan de Heezersweg te Eindhoven. Hij slaagde er na veel moeite in de buren te wekken, die op him beurt het gezin Govers waarschuw den. De familie, bestaande uit man, vrouw en een kind, sliep n.l. aan do achterzijde van het woonhuis en bemerkte' niet, dat de voorgevel reeds in lichtelaaie stond. Zij konden nog bijtijds in veiligheid worden gebracht. De Eindhovensche brandweer kon in dezen zeer slecht verlichten en ou- verharden weg het brand putje niet vinden. Na een kwartier bleek deze put eindelijk ontdekt te zijn en kon met twee stralen water worden gegeven. De belendende per- ceelen werden behouden. Het huis zoowel als de slagerij brandden evenwel geheel uit. Beide panden waren eigendom van den heer Van Putten. De inventaris ging geheel verloren. Men vermoedt, dat een brandende kachel op de voorkamer van de eerste étage is omgevallen en zoo de brand veroorzaakt heeft. De schade wordt door verzekering gedekt. Krioopenfabriek te Nijkerk gedeeltelijk in asch gelegd. In de expeditieafdeeling van de Knoo- penfabriek der N. V. Gans te Nijkerk werd Zaterdag brand ontdekt. Het vuur greep zeer snel om zich heen, doch de brandweer twee geen ander doel met zijn zwerfstoch- ten in deze wilde kuststreken? Wat een raar gevoel was dat, Hel ston, zei Coates tot een ander onderwerp overgaand, dat je juist mijn oude ka meraad Mervyn Seward tegen 't lijf moest loopen. Ja, de wereld is maar klein, was het filosofische antwoord. Het is heel wat jaren gebeden, dat ik hem voor het laatst gezien heb. Hij moet zoetjes aan ook al een dagje ouder zijn. Daar lijkt het nog niet vee] op. Hij maakte den indruk op mij van bijzondei taaie en energieken kerel te zijn. Energiek? Ja, zelfs meer dan goed voor hem was, zei de ander. Hij wou altijd van alles thet naadje van de kous weten. Om het maao" ronduit te zeggen natuurlijk heelemaal onder ons hij kwam teveel te weten. Zoo? In welk opzicht? De toon waarop dit gezegd werd was vlak, bijna onverschillig; heelemaal de toon van iemand, die van zijn sigaartje na het diner zit te genieten na een dag van inspannende lichaamsbewegingen. Maar in werkelijkheid was de aandacht van den spreker fel gewekt. O, hij trachtte altijd van alles ge waar te worden omtrent de inboorlingen en je weet dat er daar minstens vijftig soorten en variëteiten van zijn in dit grensgebied. Hij was er niet tevreden mee dat hij door en door op de hoogte was van hun diverse zeden, manieren en gewoon ten, hij drong door en dat is nu juist wat onder ons moet blijven in him ge heime organisaties. Drommels nog aan toe! slaagde er in na eenigen tijd den brand met behulp van de motorspuit te blusschen. De fabriek is gedeeltelijk in de asch gelegd. De schade is vrij aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Katoenfabriek in vlammen. Te Haaksbergen is Zaterdagavond brand uitgebroken in de localiteiten van de fir ma S. Frankenhuis Zn., handelaren in katoen en katoenafval. Het vuur vond in de aanwezige voorraden gretig voedsel en kon door de brandweer, die werd geassi steerd door de spuit van de firma Jordaan, slechts met groote moeite bedwongen wor den. De schade, die vrij aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. De oor zaak van den brand is niet bekend. Het verkeer in de richting Goor onder vond stagnatie, terwijl ook dc electrisclie stroomvoorziening belemmerd werd. MOORD TE ROTTERDAM. Een havenarbeider steekt een bezoeker dood. Gisteravond is te Rotterdam een moord aanslag gepleegd, waarvan het motief bij het eerste onderzoek nog in het duister gehuld bleef. De 32-jarige Ario Buit, uit de Cleanderstraat, is in het café „Royal" aan de Brielschelaan 24, doodgestoken door een 58-jarigen havenarbeider, A. van den Broek, die hem blijkbaar in het café heeft opgewacht. De dader is gearresteerd. Het slachtoffer was onmiddellijk dood. Buit heeft het grootste gedeelte van den avond doorgebracht in dat café in gezel schap van zijn vrouw, zijn moeder, oen buurman en eenige getuigen. Men had ge zamenlijk een glaasje gedronken, doch alles was volkomen ordelijk verloopen. Van den B. is eenige malen in het café geweest, *oo heeft hij er eenigen tijd gestaan om een uur of 10, toen Buit er ook al was. Tusschen de twee is niets voorgevallen. Zij hebben elkaar niet gesproken en er was ook geen sprake van twist. Om kwart over 11 is van den B. opnieuw binnen gekomen en heeft een glaasje port besteld. Hij is zon der iets te zeggen in een hoek naast het buffet gaan staan, Buit stond op dat oogen- blik voor het buffet. Naar getuigen ver klaren heeft v. d. B. gewenkt om dichter bij te- komen. Doch toen Buit in den hook kwam heeft v. d. B. ineens een geopend knipmes uit zijn zak gehaald en dat B. in den hals gestoken. Het bloed spoot naar buiten. B. deed nog enkele stappen, doch viel dood neer in een groofcen plas bloed. De dader is aan het tafeltje gaan zitten. Hij werd ontwapend door den caféhouder en even later zonder verzet door de politie gearresteerd. Er wordt een uitgebreid on- nerzoek naar den moord ingesteld, waarbij verschillende getuigen reeds zijn gehoord door den commissaris Alberda. Dc dader, die volgens getuigen onder drankinvloed was, is opgesloten. Het slachtoffer laat een vrouw en drie kinde ren na. MOORDAANSLAG TE NIJMEGEN. Een aanvaller doodgeschoten. Gisteravond heeft aan den Groenen- woudschen Weg te Nijmegen een moord- drama plaats gehad. Zekere van G. uit Rotterdam, garage houder, drong met geweld de woning bin nen van E., oud-caféhouder te Rotterdam. In diens huis woont als huishoudster de vrouw van van G., die met haar man in echtscheidingsprocedure ligt. Van G. sloeg een ruit in en kwam zoo door den erker .het huis binnen met een geladen repeteer- revolver in de hand. Toen de vrouw haar inan zag, vluchtte zij naar boven. De hcor E., die eveneens gevaar duchtte, vluchtte haar achterna, en greep op oen bovenka mer een geladen jachtgeweer. Intussohen schoot van G. en raakte E. in den linker arm en -duim. E., die boven stond, schoot terug en trof van G. met een volle lading in zijn neusvleugel. Het schot ging ver moedelijk door het hoofd. Van G. viel dood Zijn lijk werd naar het Canisiuszieken- huis overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. Vermoedelijk heeft E. uit zelfverdediging geschoten. JaHij zei dat dat de eenige manier was om onder de oppervlakte van hun le ven door te dringen en dat was juist wat hij wilde. Maar per slot van rekening bleek het dat hij wel wat te ver had gespron gen. Hoe dat zoo? Hoe dat zoo? Ja, nu vraag je me eigenlijk meer, dan ik zelf weet, r. Ik kan je alleen maar vertellen, dat hij hals over kop zijn ontslag uit den dienst nam en dat geen dag te vroeg. Het klimaat van Indië was niet langer geschikt vooi hem, begrijp je? Helston Varne begreepzijn belangstel ling werd hoe langer hoe intenser. Zoo? Gebruikte hij die dingen dii hij aan de weet was gekomen tegen hen; in zijn werk, bedoel ik? zei hij. Pleegde hij verraad tegen hen? Ook daarvoor kan ik je geen uitsluii- sel geven, het zijn zelfs maar enkele var» ons hoogst enkele die weten dat hij Indië op het nippertje verliet. Hm 1 zei Helston, terwijl hij een nieu we sigaar uit het kistje nam en die lang zaam en nadenkend aanstak. Maar ik dacht, dat die geheime or ganisaties wijd-vertakte relaties hadden, eigenlijk over de heele wereld. Zon het er voor zijn veiligheid veel toe gedaan heb ben, waai hij heenging, zou hij wel eigen lijk ergens ter wereld veilig zijn? Ook dat is meer dan ik zeggen kan. Maar je hebt hem zelf ontmoet in Encc land. Kreeg je zoo den indruk dat alles met hem in orde was Je vertelde me dat hij zich in een of ander Tafgelegen bui tenhuis begraven had. Is het jc ook op gevallen dat hijja, hoe zal ik zeg gendaarheen is gegaan om veilig ver schanst te zijn UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 31 December. Huizen, 1875 M. (Uitsl. K.R.O.-uitzendingen). 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door K.R.O.-Trio. 1.152.00 Gramofoonmuziek. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 4.006.00 Gramofoonmuziek. 6.006.15 Nieuwsberichten in 't Espe ranto. 6.159.20 Operette „Dde Fledermaus". Uitgezonden van uit -het Stadttheater te Aken. 9.2012.00 Humoristisch programma. Klein orkest en trio's, tenor, bariton en bas. 12.00 Sluiting. Hilversum, 1071 M. (Van 12.00—6.00n.m.: 298 M.) 10.0010.15 Morgenwijding. 12.011.54 Concert door het A.V.R.O.- Kwartet. I.454.00 A.VJt.O.-Radio Tooneel. Stu dio-opvoering door de N.V. „Het Schouw- tooneel" van „De Familie Stastok", tooneel- spel in 4 bedrijven naar de „Camera Ob- seura" van Hildebrandt. 4.005.00 Microfoon-debutanten. Zang en piano. 5.305.45- Gramofoonmuziek. 5.456.00 Causerie door ds. J. van Hoek o-ver: Heb Nationaal Comité ter verkrij ging van een betere rechtspositie der mo- bilisatiednvaliden. 6.017.00 Concert door het A.V.R.O.- Kwartet. 7.007.15 Voor de kinderen: „De knappe Mejuffrouw Kip". Een sprookje. A. D. Hil- debrand. 7.157.30 Gramofoonmuziek. 7.30 V.P.R.O. Kerkuitzending vanuit de Doopsgezinde kerk te Ha_arlem. 8.459.00 A. V. R. O. Nieuwjaarswensch uit t espreken door Joh. A. P. Otten. Hol- landsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Spaansch, Noorsch, Russisch, Italiaansch en Esperanto. 9.009.30 Concert door het A.V.R.O.-Oc- tet. Boris Lensky (viool). 9.309.50 A.V.R.O.-Haastprogramma. 9.50 Voortzetting concert. 10.15 Vaz Dias: Het laatste nieuws van het jaar. 10.2510.35 Gramofoonmuziek. 10.35—11.20 Het Pistoolschot in de Studio. II.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Een terugblik in het oude en een vooruitzien in het nieuwe jaar. Rede door prof. dr. R. Casimir. 11.55 Koraal. Gezang 160: 1 en 6. 12.00 De A.V.R.O.-klok kondigt de in trede van 1930 aan gevolgd door het loeien der sirenen en het gillen der stoomfluiten in de Rotterdamsche haven. 12.03 Klokgebeier en Koraalmuziek. 12.06 A.V.R.O.-Nieuwjaarsgroet. 12.15 Eerste A.V.R.O.-Concert in 1930. 12.20 Nieuwjaar in Engeland. Daarna voortzetting Concert van 12.15. I.00 's Nachts: Sluiting. D a v e n t r y, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. II.20 Gramofoonmuziek. Poging tot inbraak in een Restaurant. Gistermorgen omstreeks kwart over vier ontdekte een agent van politie te Arn hem onraad in „Royal", het grootste res taurant van Arnhem, waar circa zeven maanden geleden ook reeds was ingebro ken en waarbij men toen 1900 ontvreemd de, doch van welke inbraak men tot he den den dader nog niet heeft kunnen ont dekken. De agent zag nu in het café een man, die, toen hij zag, dat men hem op merkte, weg vluchtte, door het café rende en aan de andere zijde van het gebouw door het verbreken van een raam trachtte te ontkomen. De agent snelde op het ge rinkel naar deze zijde, doch de inbreker keerde nu terug naar de plaats van waar hij gekomen was en ontsnapte. Inmiddels was een groot aantal politiemannen op de been, omsingelde het gebouw en naaste omgeving en loste eenige schoten op den inbreker, dde echter niet meer te vinden bleek. Bij onderzoek in het restaurant vond men een groot breekijzer. Inmiddels zijn vingerafdrukken genomen. Neen, zoo zou ik het niet kunnen noe men Hij heeft me verteld dat hij een hoop duiten had laten zitten in een ex ploitatie van een uitvinding, waarvan hij zijn fortuin verwacht had en dat hij nu zielsgelukkig is omdat hij een oud cavalje van een huis vrijwel voor niets kan bewo nen, omdat het er spookt en niemand an ders er in wilde. Hoewel hij niet de minste agitatie ver ried, was Helston Varne zich bewust dat het in zijn geest begon te dagen. Hij be gon licht te zien een helder licht zelfs, maar hij was niet van plan iets daarover los te laten. Het is wonderlijk hoe een lang gezochte oplossing soms als met een bliksemlicht ge openbaard kan worden. Het raadsel van Heath Hover was dezen man, die toch zoo uiterst-knap was in het ontwarren van geheimenissen, altijd volkomen duister gebleven, omdat hij nergens een bepaald aanknoopingspunt had kunnen vinden. En nu werden door die paar woorden van zijn neef daar in dat verre onherberg zame grensland, het langgewenschte licht op de heele geschiedenis geworpen. Op dit moment was Helston Varne er inder daad heel na aan toe, om al de verschil lende deelèn van de puzzle, tot één aan- aansluitend geheel te kunnen samenvoe gen. De stem van zijn neef stoorde hem in zijn overpeinzingen. Geef het sigarenkistje eens hier, Helston. Dank je 1 Zeg, heb je me niet verteld dat Mervyn een nichtje bij zich in huis had? Hoe zag ze er uit? Een schoonheid De ander licht een langgerekt gefluit hooren. Heusch waar. Ik raak niet gauw in vervoering, maar vervoering is de eenige 12.20 Orgelconcert door E. T. Cook.» H. Tresillian (sopraan). I.202.20 Orkestconcert. 3.20 Concert. 4.20 Orkestconcert en cinema-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Voorlezing en Nieuwsberichten. 7.05 Piano-recital door D. Moggridge. 7.20 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.20 Nieuwsberichten en lezing. 10.00 Piano-recital door Moiseivitch. 10.30 Verrassing. 10.50 Dansmuziek. Vanaf 11.10 Oudejaarsavond-programma. (11.10 Inleiding. 11.20 Middernacht in Duitschland. Oudejaarsavond in Keulen. Afgewisseld door dansmuziek. 11.30 Oude jaarsavondviering in Centraal Europa, af-' gewisseld door dansmuziek. 11.55 Midder nacht in Holland. De haven van Rotter dam. Afgewisseld door Dansmuziek. 12.10 Nieuwjaarsboodschap, zang en klokgelui. 12.20 Klokgelui, koorzang en nieuwjaars wensch). L a n e n b e r g, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.30 Gramofoonmuziek. II.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orkestconcert. 4.50'—5.50 Concert. Harp, viool en cello. 7.201.20 Oudejaarsavond-viering. „Radio Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Solistenconcert. Z e e s e n, 1635 M. 6.159.50 Berichten en lezingen. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.15—12.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek. I.503.50 Lezingen. 4.506.15 Lezingen. 6.157.05 Oudejaarsavond^viering. Or kest en solisten. 7.20 Orkestconcert en tooneeluitzending. 8.20 Concert. Vocale en instrumentale solisten. 9.20 Concert. Koor en orkest. Daarna: Negende Symphonie van Beethoven met slotkoor. Koor orkest en solisten. Vervol gens tot 2.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Orkestconcert. 2.50—4.50 Orkestconcert en pianiste. 7.207.55 Orkestconcert. 8.058.50 Orkestconcert. 8.509.00 lied eren-voordracht. 9.0010.00 Dansmuziek. 10.00—11.05 Cabaret. 11.20 Nieuwjaarswenschen. 11.2511.40 Concert door vocaal kwar tet. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert en zang. 9.25 Dansmuziek. 8.35 (op golfl. 338.2 M.) Concert georga niseerd door de Soc. Vlaamsche Radio- Club van Antwerpen. Inbraak. Gisteravond is ingebroken in het huis van den fabrikant Stefens te Druteu (Maas en Waal). Er werd ƒ2000 gulden ge stolen benevens 2 paar gouden oorbellen, een gouden remontoirhorloge en een gou den collier. De politie heeft de zaak in handen. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Inbraak en diefstal. Dieven hebben door een W.C.-raamoje zich toegang verschaft tot heb pand van den heer P., aan de Nieuwstraat te Eind hoven en daaruit in totaal een bedrag van 3500 gestolen. Een verdachte is gearres teerd. Proces-verbaal tegen een geneesheer opgemaakt. Op last van den burgemeester van Vel- sen is proces-verbaal opgemaakt tegen een geneesheer uit die gemeente wegens het te laat aangeven van een geval van be smettelijke ziekte (kinderverlamming). mogelijke reactie als men haar ziet. OIO! zei Coates een beetje pla gend. Maar Helston trok zich daar niets van aan. En wat nog het gekste is, ze heeft er zelf heelemaal geen idee van dat aat zoo is, ging hij voort, en dat verhoogt haar charme natuurlijk geweldig. Heeft zij dat heusch niet? Nu wil je me toch op mijn ouden dag geen kinder sprookjes laten sliken, Helston? Het lijkt inderdaad ook ongelooflijk en toch is het waar. Hoe heet ze? Seward. Ze is de dochter van zijn zuster, maar hij was een volle neef van haar vader. Maar als je hen samen ziet zon je eerder denken dat ze zijn dochter Ja, nu herinner ik mij zoo iets. Mer vyn had het wel eens over die geschiede nis. Hij had wat tegen ziju zwagerhij beweerde dat hij een tusscheuding was tusschen een boemelaar en een ezel. Hij was ook tegen het huwelijk geweest om dat naar zijn meenïng te nauwe ver wand schap bestond tusschen man en vrouw. Nu ik kan je wel vertellen, dat juf frouw Seward de meest-volmaakte logen straffing is van de meening dat derge lijke huwelijken minderwaardig zijn. Zijn neef deed wanhopige pogingen om een nieuwe sigaar aan te steken, die niet trekken wou. En bij het lioht van de luci fer kon Helston het spottende glimlachje onderscheiden dat over zijn gebronst ge zicht vloog. Maar hij zei niets anders danr Wat voor een soort mensch was Mer vyn in zijn Iindische perioden, Coates? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6