UÏT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Agenda ZATERDAG 21 DECEMBER 1929 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ITALIË TOENEMENDE ONTEVREDENHEID IN ITALIË. De Romeinscho correspondent van het Alg. Handelsblad schrijft: Steeds meer komen uit alle deelen van Italië berichten binnen over verzet tegen de fascistische machthebbers. Op de onlus ten te Su'mona, die met geweld onderdrukt en daarna doodgezwegen werden, volgde het verweer der boeren in de omgeving van Faenza, waarbij acht man ecner patrouille zwarthemden werden gewond, nadat eerst reeds twee strijdende fascisten binnen de stad Faenza vermoord waren. Thans beginnen in alle steden van TtaF.ë de onderdrukte krachten los te komen. Maandag 1 December om elf uur, was ik er getuige van* hoe op de openbare wandel plaats te Rome, de Pincio, een jonge man inefc groote geestdrift een zeer anti-fascis tische rede uitsprak voor een talrijk gehoor van studenten. Kreten van „Leve de vrij heid'3 en „Italië meet vrij zijn", weerklon ken van alle zijden. Plotseling verscheen uit de boschjes en laantjes van het Pincio- park een groote patrouille politie,'bestaan de uit een tiental „carabinieri" en ongeveer evenveel „metropolitani" te paard, onder leiding van eenigo leden der geheime poli tieke politie, dio spreker en toehoorders omsingelde. In een ommezien waren de spreker en een jonge student, die zich door middel van een bezem in Italië het sym bool van anti-facisme tegen de politie verzette, overmand; zij werden met zware handboeien aan de zadelknoppen gebon den. Daarna werden de andere jongelui eveneens met geweld weggevoerd, terwijl vele toevallige omstanders, waaronder ook een paar vrouwen kindermeisjes wer den gelast de politie te volgen voor het af legden van getuigenis over het gebeurde. Het geval staat niet alleen en een toe nemende gisting is onder het volk waar te nemen, zonder dat dit evenwel tengevol ge der perscensuur naar buiten blijkt. ENGELAND EEN DUITSCH-ENGELSCH ACCOORD. Er is een Engelsch-Duitsch accoord be reikt, waarbij Engeland gerechtigd is het overschot uit de opbrengst der gcscques- treerde en reeds gelikwideorde Duitsche eigendommen in Engeland ten be'.oopé van ongeveer 14 milliooen pond sterling to be houden, maar aan de Duitsche eigenaars terug moet geven de nog niet gelikwideor de eigendommen, geraamd op twee millioen pond sterling. Engeland doet ten behoeve van Duitschland afstand van zijn aanspra ken op drie a vier millioen pond sterling aan Amerikaansche fondsen. Over een be drag van ongeveer vijf millioen pond stea ling, dat gereserveerd is voor vergooding aan de getroffen eigenaars, zal door een desbevoegde rechtbank worden beslist. De overeenkomst, die nog slechts op de formeele onderteekening door beide regee ringen wacht, kan volgens do Engelsche bladen als rechtvaardig en voor beide par tijen bevredigend geacht worden. Het inci dent, dat de toenemende harmonie in dc Engelsch-Duitsche betrekkingen en de vooruitzichten der Haagsche conferentie dreigde te verstoren, is hiermede uit den weg geruimd. Tegen de godsdienstvervolging in Rusland. Achtduizend personen hebben gisteren deelgenomen aan een betooging in Albert Hall te Londen, als protest tegen de wreed aardige vervolging door de Sovjet-regce- ring van de godsdienstige gemeenschappen in Rusland en om er bij de regeering op aan te dringen, stappen te doen ten einde daar een eind aan te maken. Opperrabbijn Hertz verklaarde, dat de Joden het eTgst van deze vervolgingen te lijden hebben. MEXICO. Generaal geëxecuteerd. Gemeld wordt, dat de Mexieaansche fe derale troepen generaal Carlos Bouquet, den leiier van de aanhangers van Vascon- celos, den verslagen candi laat voor hei presidentschap, hebben geëxecuteerd. AUSTRALIË ERNSTIGE ONLUSTEN IN NIEUW ZUID-WALES. Dezer dagen hebben op het gebied van de Rcthburv-mijn in bet district Maitland, Nieuw Zuid Wales, ernstige onlusten plaats gehad. De oorzaken hiervan zijn de volgende: De steenkolenprijzen in Nieuw-Zuid- Wales zijn tc hoog, dan dat de industrie de verloien overzcesche markten kan her winnen. Tegen pogingen, om goedkooper te werken door lagere locnen nit te beta len, hebben de mijnarbeiders zich begrijpe lijkerwijze steeds verzet. Zij meenden, te recht of ten onrechte, dat er doeltreffen der middelen bestonden, ora de concuï- rentiekanscn te verbeteren, en in ieder ge val middelen, die konden worden toege past zonder nadeel voor dc arbeife-s. Na langdurige vergeefschc onderhande lingen, scheen er tegen hei einde der vo rige maand een oplossing voor het lang durige conflict gevonden te zijn. Een door mr. Scullin, den nieuwen labour-premier van Australië bijeengeroepen conferentie van mijneigenaars en leiders van den mijnwerkers bond kwam tot een overeen komst, krachtens welke de arbeid op zr December hervat zou worden. Teen de mijnwerkers echter weigerden de nieuwe overeenkomst uit te voeren, be sloot de regeering van N. Z. Wales in het openbaar belang den kolenaanvoer in stand te houden door van vorige week Woensdag af dc Rcthbury mijn door onge organiseerde arbeiders te laten bewer ken. De mijnarbeiders besloten hierop fcoc het houden eener betooging tegen de „vrije" arbeiders. De stakingsleiders beoogden slechts een massa-betooging, doch jeugdige, ongedisci plineerde arbeiders stoorden zich niet aan hen, en Maandagmorgen even voor zes uur, trachtten 4030 posters uit alle dee'cn van het Maitland kolenveld de mijn bin nen te dringen. Vruchteloos poogde de po litie hen te overreden zij zag zich ge dwongen de menigte met de wapenstok ken terug te drijven. Maar ook dit krachts vertoon schijnt niet het gowenschte gevolg gehad tc hebben, want ten slotte haalde de politie de revolvers te voorschijn, eu schoot over de hoofden der menigte heen. Deze nam hieron de vlucht. Volgens een Reutor-telegram hebben ei twee „veldslagen" plaats gehad. De eerste duurde ongeveer 20 minuten; de tweede aanval werd 31/2 uur later ondernomen, en bij deze gelegenheid werd mr. Baddeley een lid van de wetgevende vergadering, die de mijnwerkers poogde te kalmeeren, door een steen aan den arm getroffen. Ofschoon later op den dag de rust weergekeerd was, bleef er een zeer ge spannen atmesfeer hccrschen. A's voor zorgsmaatregel zijn alle hotels in de nabij heid van de mijn gesloten geworden. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De begrootingen. De Raad dezer gemeente kwam Vrijdag middag in openbare vergadering bijeen. De verordening op de aardappehvrat- ziekte werd aangenomen met 11—1 stem. Tegen de heer Paase. Voor de restauratie van den gemeentetoren werd een verhoo ging van het reeds gevoteerde bedrag toe gestaan. De begrooling van het Burg. Arm bestuur werd vastgesteld; de begrooting slu't op een bedrag van 22.G00. Punt 5. Vaststelling bcgrooting van het waterleidingbedrijf. De voorz. deelt mede, dat thans het aantal aansluitingen be draagt voor Hillegom 1583; indien dat zoo door mag gaan worden geen term-pn aan wezig geacht, om over te gaan tot ver plichte aansluiting. Gaat men hiertoe over, dan zou het gevolg zijn, dat we het water moesten brengen in alle hoeken en gaten der gemeente. B. en W. wil'en de eerste posfc wijzigen en haar met. 761.10 vermin deren, inzake water aan het woningcom plex „Goed Wonen". Deze vereeniging be taalt 20 ct. per kub. M. en het restant past de gemeente bij. Toen er verlies geleden werd in dit bedrijf was hot moeilijk, deze toelage door het bedrijf zelf te laten dra gen, doch thans is een batig saldo van f 4000 en daarom komt het B. en W. bil lijk voor, dat het bedrijf dit tekort zelf be taalt. Spr. zal niet ingaan in de voorhis torie van deze zaak, maar door Ged. Sta ten is op deze regeling aangedrongen; in den Haag zegt men,dat het een dwaasheid is, dat de gemeente dit betaalt. Het maakt niet- veel uit; 't is e'genüjk een overheve len van de ©ene beurs naar de andere. Na uitvoerige discussie werd de begroo ting vastgesteld. Hierna kwam in bchanderiug de ge- meentebegrooting. Door de leden werd bij de algemeene beschouwingen verschillende wer.schen geu t waarna de voorz. de ver schillende sprekers beantwoordde. KATWIJK. Personalia. Donderdag IJ. slaagde te Amsterdam voor het examen Staatsinrich ting M. O. de heer P. W. Blaas. adj. com mies 2e klasse ter Secretarie alhier. LISSE. Gemeenteraad. De Baad vergadert Vrijdagmiddag te half drie uur. Agenda: 1. Benoeming van een onderwij zer van bijstand aan de openbare school voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs der gemeente. 2. Verzoek van he* Comité der Vereeniging van Burgemeesters en Se cretarissen in <lo kantons Hoorn, Purmer- end, Alkmaar en Schagen, om wijziging van het Bezoldigingsbcslu t Burgerlijke Rijks ambtenaren 1928, in verband met de onder- wijsbelangén ten plattelande. 3. Verzoek van de Centrale Esperanto Projiaganda Commissie, om invoering van een cursus in Esperanto op de openbare en bijzondere lagere scholen der gemeente. 4. Verzoek van het bestuur der vereeniging „Pro Ju- ventuto" in het arrondissement Haarlem^ om een subsidie van 25 voor het jaar 1930. 5. Verzoek van do afdeel'ng Zuid- Holland van de vereeniging vanNederland- sche Gemeenten, om een bijdrage van 1/4 cent per inwoner voor de aanklecding van de bestuurskamer van het nieuwe gebouw der Ned. Vereen'ging van Gemeenten te 's-Gravenhage. 6. Verzoek van de beide plaatselijke muziekveieenigingen, om ver grooting van de muziektent en de plaat sing van een veert gtal dichte lessenaars daarin. 7. Verzoek van de afdeeüng Lisse van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, om wijziging van de verordening op de winke'sluiting en sluiting van alle w'nke'.6 gedurende één middag per week, een en ander in ver band met de inwerkingtreding van het werktijdenbesluit voor wir.ke's op 1 Jan. 1930. 8. Voorstel tct <Jen verkoop van een perceel bouwterrein langs de Narcissen- straat aan den heer Jac. Kingrua, alhier. 9. Ccmptabil teit. 10. Ingekomen stukken en mededeeiingen. Voordracht onderwijzer. Burgemees ter en Wethouders dezer gemeente hebben aan den Raad voor de vervulling van een nieuwe plaats als onderwijzer aan de Openbare School voor lager en uitgebreid lager onderwijs in deze gemeente de vol gende voordracht aangebeden: n6. 1 de heer W. van lagen te Oldenzaal; no. 2 mej. A. de Goede te Akersloot; no. 3 mej. J. E. Jöbsisi te Geldermalsen. N00RDWIJK. Werkeloosheid. Bij de arbeidsbemid deling alhier staan thans ingeschreven 182 werkeloozen, welks getal voor de helft be staat uit landarbeiders. Aanrijding. Vermoedelijk door onop lettendheid is een bestuurder van een vrachtauto op den Nieuwen Zeeweg in bot sing gekomen mot een groentenwagen welke geheel rechts van den weg reed. De bestuurder van den groentenwagen brak hierbij een wijsvinger, terwijl de gehee- le inhoud van zijn wagen over den weg werd verspreid en voor een groot gedeelte werd vernield. Door de politie zal een on derzoek in deze worden ingesteld. Voor het rr.isdeclde kind. Nu weer de hooge feestdagen van Kerstmis in aan tocht zijn, dagen van geluk en genoegen iu den huisélijloen kring, past het toch, dat zij, die met verlangen deze heerlijke i!a- gon tegemoet zien, even gedenken dat niet allen zco gelukkig zijn als zij, daar er ook zijn die met kommer en zorg het gure jaargetij tegemcot zien, n.l. do arme kia- deren. Op heel eenvoudige wijze kan ieder tct verlichting in de nood heipon, door het koopen van de Kinderzegels, welke iets duurder zijn dan de gewone. Do meerdeie opbrengst zal voor dit schoone doel worden afgedragen. Voor dit deel zal ook alhier een flinke actie op touw worden gezet. Door een comité van dames zal deze ver koop krachtig ter hand worden genomen, terwijl op 23 en 30 Dec. a.s. in het Post kantoor een tent wordt opgeslagen, waar de dames die dagen zullen zitting houden. Wij vertrouwen, dat velen het werken de zer dames zullen steunen door zegels bij hen te koopen. Geboren Maartje Cornelia, dochter van L. v. d. Wiel en L. C. van Duivenboden Cornelis Johannes, zoon van J. Noorder- meer en E. Duivenvoorden Gerardus Theodorus. zoon van A. C. W. Alkemade en J. MM. M. v. d. Berg Hendrikus Mar- tinus, zoon van Th. Th. van Leeuwen en M. C. van Schooten Gerarda Maria, dochter van Th. J. Mooijekind en C. M. Nulkes Corneüs Johannes, zoon van F. P. Eierman en M. A. Janson Johanna Cornelia, dochter van W. P. Jaspers en C. C. v. d. Kamp .Maartje, dochter van J. Ouwehand en C. de Mol. Getrouwd: J. v. d. Niet 21 jaar en A. v. d. Zwan 19 jaar. O n'd ertroutvd: A. Plug 26 jaar en M. v. d. Engh 24 jaar J. C. Kortekaas 23 jaar en A. Passchier 23 jaar. Overleden: P. Koster 44 jaar ge huwd met C. M. der Elzen Catharina Ernc-stina Roos 88 jaar wod. van H. Ph. J. VV. Keeser. SASSENHEIM. Retraitewerk. Gisteravond hield do Retraiteverecniging ,,H. Theresia" oen ver gadering ter viering van het eerste lustrum feest. Des morgens word een H. Mis opge dragen tot intentie van do leden en wel doensters der vereeniging. 's Avonds te half acht werd een vergade ring gehouden, welke gepiesideerd werd door mej. v. d. Eist,Wassenaar. Spr. heette allen hartelijk welkom, en zette in het kort uiteen, wat in de afgeloopen 5 jaar is ge schied. Spr. deelde mee, dat in deze periode 150 kaarten zijn verloot. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek, dat de vereeniging steeds aangroeit en bestaat uit 150 loden en 42 donateurs. Voorts dat H. Missen werden gelezen, en dat dit jaar 30 kaarten zijn verloot. Ook werd de medodeeling gedaan, dat ter gele genheid van het lustrum een extra gift van den Vrouwenbond is ontvangen, waarvoor eenige kaarten zulfen worden verlont. Door de penningmeesteresso werd ver slag uitgebracht van het financiee'.e ge 'celte, waarna de presidente mevr. Bader dankte voor het nauwkeurig beheer. Onder deze bedrijven werd door de zela- trices aan de bezoekers een heerlijk kop koffie aangeboden, dat door de firma „Het Klaverblad" was geschonken. Ook 'fc koekje entbrak er niet aan, eveneens door een wel doenster geschonken. Voorts werd een gratis-verloting gehou den, bestaande uit een Theresia-becld er. voorts: een taart, vlccsoh, worst, wijn en kleinere artikelen. Van het Retraite-huis „De Thabor" was een felicitatie ontvangen, waarin een woord van hulde aan het be stuur wordt gebracht voor het schoone werk in de afgeloopen 5 jaar verricht. Hierna volgt bestuursverkiezing wegens aftreden van de presidente, mej. v. d. E'st en de secr., mej. v. Haastrecht, welke met alg. stemmen werden herkozen. Tot slot werd overgegaan tot verloting van retraitekaarten. Na de verloten werd deze gezellige ver gadering met den chr. groet gesloten en gingen allen voldaan huiswaarts. TER AAR. Landarbsfdersvereen. St. Deus Dedit. Deze week hield de R.K. Landarbeidersver. „St. Deus Dedit" haar jaarvergadering in het café van den heer C. van Dam. aan het Kerkpad. De voorz., de heer G. Mesman, opent de vergadering met den chr. groet en i3 zeer verheugd, dat dc opkomst zoo groot is, hetgeen een teeken is, dat do leien be langstellen in hun vereeniging. De secr., de heer G. Otto, leest een keurig jaarverslag, waaruit wij opmerken, dat de Vereen, nu 54 leden telt, wat de verwachtingen van het bestuur te boven is gegaan. De penningm., de heer G. Versluvs, geeft rekening en ver antwoording over het afgeloopen boekjaar, de ontvangsten zijn 3283.62 en de uitga ven 3217.44, alzoo een batig saldo van 66.18. De heer J. Touw brengt namens de controlecommissie verslag uit, dat de boe ken en bescheiden nauwgezet zijn bijge houden. De voorz. dankt den penningm. en de controlecommissie voor hun werkzaamhe den. Bij de verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de hceren G. Otto en G. Versluys, worden beiden bij acclamatie herkozen. Ondortussehen komt de Geest. Adviseur de zeereerw. heer pastoor, ter vergadering. De voorz. roept hem een hartelijk welkom toe. Benoeming controlecommissie. Hiervoor werden gekozen de heeren G. Otto, M. Borst en J. Hoogenboom. Vaststelling jaarwedde penningmeester. De heer E. Verlaan wilde dit brengen op 40.—, wat met algemeene stemmen werd goedgevonden. De vergadering wilde den voorz. ook eön jaarlijksche tegemoetkoming geven, hetgeen werd goedgevonden en wel ke werd vastgesteld op 10. De voorz. wil de jaarvergadering verplich tend stellen, en bij verzuim boete heffen. Hierover werd gestemd. De bcete weivl vastgesteld op 50 cent. Het geld komt ten bate van den aankoop van het vaandel. Bespreking vaandel. Er is op heden in kas 80—, doch dit is nog lang niet genoeg. De geeetel. adviseur stelde voor een verlo ting en een propaganda-avond te houden. Hiermede kon de vergadering accoord gaan. In het volgend seizoen zullen eenigen van de leden rondgaan in dc gemeente voor een collecte. Door een van de aanwezigen werd een begin gemaakt met een gift van 50, en ©en rondgaan met open schaal bracht 8.— op. Van de rondvraag werd gebruik gemaakt «loor den gemeente-secretaris, den heer J. Hoogenboom, die verheugd was over den bloei van deze Vereen. Spr. is ook zeer te vreden over de werkwijze van de Vereeni ging. De pastoor spoorde de leden aan altijd lid te blijven van den R.K. Arbeidersbond en zooveel mogelijk propaganda te maken voor de Ver„ om al do R.K. arbeiders lid tc maken van hun eigen organisatie. Na-dat de voorz. een woord van dank go- braoht had aan den pastoor, aan den heer Hoogenboom en aan de leden, werd de ver gadering gesloten. De ou„e ijsc.ub opgeheven, een nieuwe opgericht. Woensdagavond hield Je iJs- clubver. „Werkverschaffing" een ledenver gadering iu het café van den heer Verhoef te Papeveer. De voorz., de heer M. v. Tol, opende de ve-rgadering en heette allen van harte wel kom. Spr. memomeerde waarom deze ver gadering is opgeroepen en stelde voor do Vereen, op te heffen, in verband met de be sprekingen van de vorige vergadering. Hier over on.tsond nogal eenige discussies, waar na besloten werd tot stemming over te.gaan De uitslag van de stemming was 25 vóór opheffing, 6 tegen en 1 blanco, waarna de voorz. een woord van dank bracht aan het bestuur, dat altijd zijn activiteit 'heeft ge toond, wat vooral in de laatste jaren veel zorg en arbeid vroeg. Ook dankc hij de le den voor hun medewerking en sloot de ver gadering. Hierna werd overgegaan tot oprichting van een nieuwe Vei een. Op deze bijeen komst had eveneens de heer M. van Tol dc leiding. De heer U. Snijdefs las concept statuten en reglement voor, welke met een kleine verandering vastgesteld werden. Voorts werd o vei gegaan tot het kiezen van een voorz. voor ue nieuwe Vereen., die gedoopt is met den naam van „Ter Aarsche tJsclub YVerkveisohaliing". Na herstemming werd de heer M. v. Tol gekozen ari voorz. en de bestuursleden van de oude Vereen, werden gekozen als be stuursleden van de nieuwe Vereen. Bij de rondvraag wilde een van de leden een artikel van het huishoudelijk reglement n ijzigen, n.l. Het houden van vergaderingen ie een en hetzelfde café. De heer H. Mohr wil iederen keer een vergadering houden bij een van de caféhouders, die lid zijn van de vereeniging. Spr. wilde dit in het regle ment vaststellen. Dit voorstel werd aange nomen met 21 vóór en 12 tegen. Voorts werd nog in de'statuten vastgelegd, dat de IJs- vereen. éénmaal per jaar oen i.s/eest zal houden en dat de Ken. goedkeuring zal aangevraagd worden in 1930. Na een woord van dank gebracht te heb ban aan bestuur en leden sloot de voorz. de vergadering. De tweede IJsclub. Door de IJsclub „Door Vriendschap Saam Ve: bonden" is, na ~ehouden 'besprekingen besloten, dat de Vereen, voort zal blijven bestaan. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De prijzen waren in het laatst dezer weck iets beter. Vermoe delijk door do vraag in verband met de Kerstdagen. Scarlet due ging voor 3.80— '5.50. Witte dux Maximus 46.20, Brillant Star 5.60—7.20. Plet percentage uitval is dit seizoen iets grocter dan men zulks ge woon is. Men schrijft dit toe aan de strenge vorst van voorjaar 19299, waarvan nu nog de nadeelige gevolgen worden 'ondervonden ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevonden voorwerpen. Éen belasting- plaatje, een zilver dames armband-horloge, een pakhaab. BODEGRAVEN. Slachthuis. In de maanJ November zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier ge slacht: 151 koeien. 49 varkens, 7 paarden, 145 graskalvëren, 715 nuchtere kalveren en 13 schapen en geiten, terwij] voor huis slachtingen nog 36 varkens z?;n geslacht. Verloren: een portemonnaie. inhoudende l.c.O en 3 sleutels. Inlichtingen ter Secre tarie. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen Ier algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzcek van L. Berk, om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats voor benzine in het perceel Koppenhinksteeg No. 1, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie I. No. 196-4, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 21 December 1929. LEIDEN. Maandag. R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, 'Zita- vereeniging, Pieterskorkkooist. 15 8.15 uur. De Zondagdienst der huisartsen zal wor den waargenomen door de doktoren De Graaf, Kist, Poortman en Timmermans. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Dec. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. De geneeskundige Zondagsdienst der huisartsen te üewstgees wordt waar genomen door dr. Varekamp, tol. 1916. Een frisch bad. De duisternis en de verblindende lichten eer er ajito waren de oorzaak, dat de wielrijder H. v. d. S., in botsing kwam met een jonge dame, die links van den weg wandelde aan de Noord zijde. De wielrijder ging met zijn rijwiel in de diepe sloot, doch kwam spoedig weer op het droge. De jonge dame kwam er zon der kwetsuren af. Geboren Elisabeth Catharina, doch ter van P. J. Vonk en Ch. Jacobi Petrus zoon van T. B. de Jong en J. Balvert (wo nende te Alphen aan den Rijn) Leven loos geboren kind van K. de Koning en A. A. van Eijk, Getrouwd: W. Beer 29 jaar en H. H. Schinkel 26 jaar Ph. de Bruijn 32 jaar en E. Batelaan 26 jaar. Gevestigd: W. A. Kranenburg, zonder beroep, van Tiel L. van Dam, boerenknecht, van Zegveld A. Tuis, sla ger, van Schoonhoven J. van Rooij en echtgenoote, fabrieksarbeider, van 's-Gra- venhage M. A. Hage, dienstbode, van Barwoutswaarder J. M. Kleinjan, chauf» feur, van Alphen aan den Rijn N. de Bruijn, dienstbode, van Alphen aan den Rijn P. den Hertog, zonder bercep, van Nieuwkoop A. Schuring, dienstbode, van Wcsterbork J. Ponw, decoratie-schilder, van Kamerik. Vertrokken: A. Batelaan, zonder beroep, naar Ncordwijk A. Sterk, zonder beroep, naar Rotterdam H. van den Beukei, zonder beroep naar Woerden N. Markus, dienstbode, naar Lcngeruigcwei de J. van Dijk, boerenknecht, naar Lan- geruigeweide. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De raad vergadert op Dinsdagmorgen te 9.30 uur ten raaclhuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Mededeeiingen. 3. Dis pensatie inwoning burgemeester. 4. Eenoc- rning lid burgerlijk Armbestuur en burger lijk Wees- en Armhuis, tengevolge perio- d eke aftreding van den heer A. Zuijdwijk. 5. Benoeming lid commissie plaatselijk tce- riclit op het lager onderwijs tengevolge pe riodieke aftreding van den heer W. A. v. d. Dool. 6. Vaststelling werktijdenregeling brugpersoneel. 7. Vaststelling gemeen schappelijke verordening met Hazerswoude inzake de scheepvaart door- en passage over de Ivoudekerksche brug. S. Benoeming brugwachter en brugknecht. 9. Aanvrage om ontslag als keur ngsveearts door den heer A. Kuiper. 10. Voorstel van den hoor J. v. d. Sterre inzake rechten bouw- en woningvergunningen. 11. Onderhandscho verhuur postkantoor en woning kantoor houder. 12. Comptabele besluiten. 13. Ver zoek N. B. Eijmer cm subsidie voor wo ningbouw. 14. Nadere salarisregeling voor het personeel ter Gemeente secretarie. 15. Voorste! tot afbraak brughuis en stal cri tot publieke verkoop van de terro.nen. NIEUWKOOP. Mej. Moor niet overleden. Gisteren hebben wij in ons blad op ge zag van de Alphensehe politie het bericht opgenomen dat mej. Moor, die ernstig ge wond werd bij het engeval op het station te Gouwsluis, over'eden was. Het- blijkt evenwel dat mej. Mcor nog m leven is en het naar omstandigheden redelijk goed maakt. Naar ons uit Nieuwkoop gemeld wordt zijn haar fce'de beenen thar.s geamputeerd. Moderne étalage- en huisvcr'.ichting. Donderdagavond werd in het Patronaatsge- bcuw een voordracht met lichtbeelden gege ven over moderne étalrge- en huis verlich ting. Aanwezig waren de burgemeester, do pastoor, meerdere raadsleden en onderwij zers en een groot aantal winkeliers, waar van ve'e met hunne dsmes. De heer J. K. Zie fusz, hoofdinspecteur van de lichtfabrieken te Leiden, s >rak een inleiding en liet daarbij uitkomen, hoe deze avond tot stand was gekomen, n.l. op ver zoek van eenige winke'iers en als uitvloei sel van den gehouden étalage-wedstrijd tij dens de e!ectriciteits-tentopn8telling in de vorige maand. Daarna trad op de heer J. M. Max Neill uit '8 Gravenhage, ccmmercieel-nropagan- dist van de N.V. Philips' Gloeilampenfa briek te Eindhoven. Deze liet in hoofdlijnen

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2