BÜITENL. BERICHTEN UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Financiën en Economie ZATERDAG 21 DECEMBER 1929 DE LEIDSCHE COURANT VflERDE BLAD PAG. 15 Het^spelletje in den trein. Een verzekbringsiiispecteur keefi bij de politie te Utrecht aangifte gedaan, <lafc hij in den trein van Den Haag naar Utrecht met een spelletje 100 gulden heeft ver loren. Een twaalfjarige oplichter. Een drcgisb-kriiidenier, aan den Amstel- veenschenweg is de dupe geworden van eentwaalfjarigen oplichter. Dezer da gen kwam bij voormelden drogist een jon gen den winkel inloopen met een bood schappenlijstje, welke artikelen hij vroeg op zicht te mogen meenemen voor mevr. B., pas te Amstelveen gevestigd aan den Wolfert van Borsselenweg. Geen achter docht koesterende, gaf de winkelier de opgeschreven artikelen mede. Toen echter de jongen niet terugkwam, dacht de ver- kooper, dat het geleverde gehouden was en schreef de rekening, waarmede hij zich meldde aan het opgegeven adres, waar inderdaad de familie B. woonachtig was. Toen hem evenwel door mevrouw werd duidelijk gemaakt, dat zij bij hem niet ge kocht had en dat ook geen zoontje voor haar bestellingen had gedaan, kwam de leverancier tot de onaangename gewaar wording te zijn opgelicht. De zaak zal in de handen der politie worden gesteld. Slagersjongen er van door. Gistermorgen verliet de 18-jarige sla- gersbediende W. G. H. uit de Schalkbur- gerstraat de zaak van zijn patroons Gebrs. de Ridder in de Dunklerstraat te Den Haag zooals gewoonlijk met een aantal be stellingen op zijn fiets geladen en ƒ110 in zijn bezit aan wisselgeld, om de klanten te gaan bedienen. Tegen 12 uur belden ver schillende klanten op om te vragen waar het bestelde bleef. Een onderzoek werd ingesteld en al spoedig bleek, dat de klan ten, die rauw vleesch besteld hadden, be hoorlijk geholpen waren, maar zij die iets voor de boterham verwachtten, niets za gen verschijnen. Bij informatie aan de wo ning van den jongen vernam men, dat hij daar wel geweest was, doch enkel om van schoenen te verwisselen en een beter paar aan te trekken. Verder viel er van don jongen man niets meer te bekennen" en de politie mocht er tot nu toe nie-t in slagen zijn spoor te ontdekken. Men vermoedt, dat hij zich per fiets naar Botterdam heeft begeven. Het onderzoek wordt voortgezet. Het wrak der „Salento" verdwenen. Een droeve herinnering aan den Novem berstorm van 1928 heeft de jongste storm doen verdwijnen. Het wrak van de „Salcn- to", dat bij eb nóg altijd als een vage massa aan het Bloemendaalsche strand te zien was, is verdwenen. Het schip is schijn baar uit elkaar geslagen, daar voortdu rend wrakhout aanspoelt. Het zwaar ver minkte lijk, dat verleden week is gevon den is_ waarschijnlijk van de „Saiento" afkomstig. ONGELUKKEN HET AUTOBUS-ONGELUK BIJ BARCELONA. 17 Dooden en 28 gewonden. Bij het autobus-ongeluk bij Barcelona zijn volgens nadere berichten 17 personen ge- dood, terwijl 28 personen werden gewond, van wie acht ernstig. ONDERGRONDSCHE TREIN IN BRAND 50 passagiers gewond. Een ondergrondscho trein, rijdend in de Oostriviertunnel tusschen de New York- schc stadswijken Brooklyn cn Manhattan, is door kortsluiting in brand geraakt. Ver schillende personen bekwamen ernstige verwondingen. Tw^e werden dóór een in middels ter hulp gesnelde politie-afdeeling per brancard in het Brooklynstation on dergebracht. Nader meldt een N. T. A. bericht: Als nadere bijzonderheden over den treinbrand wordt medegedeeld, dat er on der de reizigers een hevige paniek ont stond. Op het zien der brandende isolaties van den trein, die inmiddels door den trein bestuurder tot staan was gebracht, werd er letterlijk gevochten, om den uitgang van den trein te bereiken. De ruiten werden ingeslagen, velen liepen snijwonden op door de glassplinters, anderen werden in het gedrang onder den voet getreden en kregen ernstige kneuzingen. Nadat de lei ding was uitgeschakeld, snelden de passa giers verder den tunnel in, waar zware rookwolken hingen. Sommigen liepen langs de rails naar het op 800 M. verwijderd liggende station East Placa, anderen snelden naar den nooduit gang of klommen omhoog naar het boven den tunnel gefegen eiland Welfare. De overige passagiers werden door een hulp- trein buiten den tupnel gevoerd. In totaal werden er 50 personen, waaronder vele vrouwen, verwond. Groote brand te Freiburg, To Freiburg in Breisgau is gistermorgen em half tien vlak bij de oude historische Martin-poort in dfe Kaiserstrasse brand uit gebroken in een gebouw van vijf verdiepin gen. Het vuur is ontstaan in een 'oloemen- zaak, welke in het benedenhuis is geves tigd. Met razende snelheid verbreidde het vuur zich door het trappenhuis, zoodat den men6chen op., de hoogere verdiepingen de weg naar buiten versperd werd. De eige naar van de bloemenzaak rende door de vlammen naar boven om op de derde ver dieping, waar zijn woonvertrek was, zijn kind te redden*- Hij slaagde erin om met het kind buiten te komen, doch beiden heb ben zulke ernstige brandwonden opgeloo pen, dat aan hun behoud wordt getwijfeld. Om li uur was de brand nog niet ge- bluscht. De geheele vrijwillige brandweer, de ge neeskundige dienst en de politie zijn-gealar meerd. Het brandende gebouw ligt aan één van de hoofdstraten der stad. Het verkeer is door afzetting geheel stopgezet. KOUDE EN SNEEUW. Talrijke ^achioffers jn de V. St In deCVere^nigde Staten woeden hevige sneeuwstormen, welke van een buitenge wone koude vergezeld gaan. In het Noorden van het land is de temperatuur tot 40 gr. onder het vriespunt gelaaid. ^««Chicago -zijn 20 pprsonen doodgevro ren. ^>^sneeuw ligt Chicago 2 M. hoog, zoodat^lje verkeer onmogelijk is geworden. Ook in Sat Oosten der Yeroenigde Sta ten is sneem&^gevallen, wat sedert jaren niet het geval is gowéost. Uit het Missiesip- piegebied wordt eveneens sneeuwval ge meld. Ook hier zijn personen tengevolge van de koude om het leven gekomen. Sneeuwstormen belemmeren het spoorweg verkeer in Roemenië, Uit Boekarest wordt gemeld, dat ia Roe menië hevige sneeuwstormen woeden, waardoor o.a. het spoorwegverkeer groote vertraging' ondervindt. Ook op de Zwarte Zee woeden hevige stormen, aoodat de schepen de havens niet kunnen binnenloo- pen, noch kunnen uitvaren. Hevig stormweer in Italië. In geheel Italië heerscht een hevig storm weer, dat met een buitengewone koude ge paard gaat. Uit verschillende plaatsen ko men berichten, dat tengevolge van de kou de personen om het leven zijn gekomen. Winter in Beieren. In den nacht van Woensdag op Donder dag vroor het te Munchen dertien graden. Gisterochtend wees de thermometer nog elf graden. In het Beiersche bergland werden echtend temperaturen van 3 tot 10 graden onder 0 geregistreerd. De meteorologische waarnemer op den Zugspitze meld 28 graden vorst. Oriëntexpress ingesneeuwd. Tengevolge van den sterken sneeuwval, die reeds eenige dagen duurt, hebben in geheel Bulgarije verkeersstremmingen plaats gehad. Sedert 48 uur is Sofia zoo goed als geheel van de provincie geïsoleerd terwijl ook het telefoon- en telegraafver- keer ontwricht is. Inzonderheid het spoor wegverkeer heeft veel van de sneeuw te lijden. Dej spoorwegdirectie verkeert nog in het onzekere omtrent het aantal treinen dat nog in d| provincie rijdt. Tusschen So fia en Dragèman alleen staan reeds vier iügesneouwde treinen,' waaronder do Orient-Express, die op weg was naar Bel grado. Sedert gisteren zijn talrijke militaire af- deelingen tevergeefs bezig de wegen vrij te maken. De Simplon-Expres6 uit Belgra do kon zelfs het station Drageman niet eens verlaten. De kust van de Zwarte Zee is door een orkaan geteisterd. Tallooze schepen zoe ken toevlucht, in de haven van Varna en Burgas. De temperatuur is overal sterk gedaald. Uit heel het land worden onge vallen gemeld. Te Sofia is tengevolge van den zwaren sneeuwval het dak een autogarage ingestort, waUrdoqr^yele wa gens werden vernield. 1 Italiaansche Postauto door wolven aangevallen. Door de heftige koude worden de wolven uit de Apenijnen uit hun schuilhoeken ge dreven en vallen de dorpen binnen. Een postauto, die tengevolge van de sneeuw slechts langzaam vooruit kou komen, werd door een wolventroep aangevallen. De chauffeur slaagde er echter in de dieren door schieten te verdrijven. In Napels'-, zijrq verschillende personen doodgevroren.\Do<^r,de dikke sneeuwlaag is een personerftresrf gederailleerd. EEN BUITENGEWOON GROOTE ZONNEVLEK. Volgens een mededeeling van de Ham- burgsche sterrenwacht is sedert enkele dagen naar een H.N.-bericht meldt, op de zon oen buitengewoon groote zonnevlek te zien. Deze is zoo groot, dat de aarde daarin gemakkelijk tweemaal plaats zou kunnen vinden. De vlek kan zonder beschermend glas worden waargenomen, als de zon dicht bij den horizon is of indien het zonlicht, zooals de laatste dagen het geval is,\door nevel eenigszins bedekt wordt. Om den blauwen wimpel der Noordzee, Ook in de vaart over de Noordzee heerscht een zware concurrentie. De onlangs door den „Svenska Lloyd" in de vaart gebrachte twee nieuwe snelle schepen tusschen Gote- borg en Londen waren de directe aanleiding voor de „Bergenske", Noorwegens grootste Stoomvaartmaatschappij, om haar „Noord- zee-kruiser" te ontwerpen. Zweden triumfeert, over de recordreis van zijn ,Suecia" in 3Z1/* uur van Tilbury naar Klippan. Dit beteckent, schrijft „Göte- borys Handel Sjöfartstidning" dat ons schip alle vroegere records heeft geslagen en zonder twijfel, „den blauwen wimpel" van de Noordzee bezit. Ofschoon de snelheid zonder forceeren 18 1/4 knoop bedroeg zullen de Zweden zich niet lang meer kunnen verheugen op dit na tionaal succes, want het nieuwe 5600 tons Noorsche motorschip zal bij 2000 tons last nog ruim een knoop sneller va,ren. Conform den loop der dingen verscheen er inmiddels een Zweedsch project voor twee nog snellere „Noordzee-kruisers" maar de plannen in kwestie zijn door de deskun digen als waanzinnig afgewezen. HILLEG0M. Verkooping. Donderdagavond had in hotel Sistermans de verkoop bij afslag plaats van een koffiehuis en een woning aan de Molenstraat alhier, ten overstaan van. den wn. notaris G. Vaags. Perceel I was in hoogste bod gebracht op ƒ8200 en werd niet gemijnd. Perceel II was in hoogste bod gebracht op 3500 en werd mede niet gemijnd. Do combinatie I en II werd gemijnd op ƒ3000 door mevr. wed. P. SchraroaKokkelhoorn, die dus koopster werd voor 14700. N00RDWIJKERH0UT. Personalia. Onze dorpsgenoot, de heer P. A. M. Sengers, slaagde te Leiden voer het -doctoraal examen geneeskunde. W0UBRUGGE. Landstorm. De afd. Woubrugge van den Bijz. Vrij willigen Landstorm hield in de zaal van het Oude Rechthuis een propa ganda- en leden-avond. Nadat de ccre-voorzitter, de heer Bod- dens Hosang, de talrijke aanwezigen had welkom geheeten en zich bijzonder had gericht tot mevr. Krijger, den verbond- commandant, majoor Phaff en den secre taris, den heer Karres, hield laatstge noemde oen opwekkende propaganda^rede. ITet karakter van den Landstorm bespre kende vond spr. gelegenheid uiteen te zet ten op welke wijze do revolutionnaire gedachten gepropageerd worden bij het le ger en elders in onze samenleving. Door velen woidt de leuze „de wapens neer" be deeld als „de wapens hier" en het is daarom, mede in aansluiting aan het ge zegde van mevr. Roland Holst, „dat ach- ter ons ligt de Russische revolutie en vóór ons de wereld-revolutie", dat spr. rnet na druk opwekte tot aansluiting bij de Bur ger waeht en Landstorm. Spr. citeerde dr. De Visser, die de Landstormbcwcging een vredesbeweging in den waren zin des woords heeft ge noemd en spoorde in een pakkende sl-ot- peroratie de aanwezigen aan zich aan te sluiten bij de instituten tot handhaving van orde en gezag. Een hartelijk applaus beloonde den spreker voor zijn enthousiaste rede. Nadat vervolgens de heer Bunt met eenige zeer comische voordrachten de aan wezigen had opgevrolijkt en door den eere voorzitter aan de Landstormers een herin- nerings-album aan den Nalionalen Land- stormdag was uitgereikt, dankte de ma joor, alvorens naar Den Haag terug te kee- ren, voor do ontvangst op dezen feest avond. Spr. wenschte de afd. succes voor dezen avond en verhoopte nog vele jaren van greei en bloei. 1 Daarna reikte de cSe-^oorzitter aan de leden de door hen op 4lbn laatst gehouden schietwedstrijd behaalde prijzen uit. Verder werd de avond aangevuld met voordracht-en, zang en spel door de dames Kcenekoop en Verkade en de heeren But- terman en Brunt. Ook waren aanwezig de plaatselijke leiders van de afdcelingen Bodegraven, Oegstgeest, Aarlandervcen en Ter Aar, ter wijl ook de pl. commissie te Alphen aan den Rijn vertegenwoordigd was en de res. Ie luitenant Ivol, die de motorafdee- ling vertegenwoarcligde Aan de d-un^Ts Krijger, Massink, de Goede, Koenekoop en Verkade werd met een toepasselijk woord een bloemruiker aangeboden. HAZERSW0UDE. Geboren: Cornelia Johanna Thereria, d. van L. A. J. Jacobs en E. M. Vcllebregt. Laurentia Pefcronella, d. van H. van Meurs en G. M. Vertegaal. Antonius Adrianus, z. vaxi W. F. v. d. Poel en E. A. Veelénturf. WOERDEN. Vergunning. Bij besluit van burge meester en wethouders dezer gemeente d.d. 12 December j.l. is aan L. Delxeaux te Woerden vergunning verleend tot het plaatsen van een dubbel deurkozijn in eeu tuinmuur van het perceel Mculmansweg No. 2. Bij gelijk besluit is aan A. A. Vis te Woerden vergunning verleend tot hei bouwen van een broeikas op het perceel Sectie A. No. 2234 (Gecstdorp). De verloren schat. Een juffrouw te Barv.outs waar der had een portemonnaie inhoudende 20.hier verloren. Een eer lijk vinder kwam het haar, niet lang daar- na terugbezorgen. Tot haar niet geringe blijdschapZij had alle hoop reeds laten varen. Verhitte gemoederen. Dc- Polstraat munt niet steeds uit doöf rust. Woensdag middag waren de gemocd^en weer zeer verhit. Tusschen de famüiesvB. en v. H. kwam het tot een burengevecHt, wat door de politie incest beëindigd worden. Toen was de Poelstraat weer de gewone Poel straat Aanvaring. Een in den Rijn liggend scheepje word Woensdag door de duisternis door een vlet aangevaren, waardoor hei ernstige schade bekwam. De schade zal waarschijnlijk door dc aan varenden wor den vergoed. Z0ETERW0UDE. Geboren: Johanna Agiles d. van A. J. de Boer en J. Rocssen. Overleden: Cornelis Ooyendijk, 84 j„ echtg. van C. Langerak. NA DE DEBACLE IN WALL-STREET. Een briefschrijver in liet „Vaderland" meldt uit New-York (stad) hêt volgende over de nawerking, die de jongste paniek in Wallslreet gehad heeft op de weelde in hot algemeen en c> de drukte in ver band mot het a.s Korst feest in de Ver. Staten: Een van mijn kennissen vertrok onlangs naar Chicago om daar te gaan werken voor de grooie tentoonstelling, welko over een paar jaar gehouden wordt. Bij aan komst bleek, dat het damescomité, belast met een deel der decoraties waaraan mijn kennis zou gaan werken, met de handen in het haar zat. Toezeggingen van rijke on dersteuners waren ingetrokken en als mo tief werd opgegeven: de débacle in Wall- Street. Vandaag sloot Urbain Ledoux, al gemeen bekend onder den naam van mr. Zero, zijn toevluchtsoord the Tub (de tob be), voor hongeiigen en dakloozen, om ergens anders op kleiner schaal door io gaan. Zero werkt al sinds jaren onafhan kelijk van het Heilsleger of een dergelijke instelling en telt zijn klanten bij honder den. Behalven een nachtverblijf met ontbijt voor een kwartje deelt hij, zoodra de win- ter in aantocht is, per dag honderden maaltijden gratis uil en op geregelde tij den geeft hij een pakhuis gedragen klec- ren weg, waaruit de oudsten en gebrekki- gen. het eer6l mogen kiezen. Zero, die ja ren geleden in het klein begon, heeft ook het nut van de reclame ingezien cn al -is zijn doel alleen gold te verzamelen om nog meer stakkerds te kunnen helpen, de manier waarop hij het doet is goede kopij. Paa&chzondag is een dag, waarop de no blesse am erica ine ter kerk gaat, liefst op l'iht Avenue, om na afloop „hooggehoed" en met de nieuwe voorjaarsjaponnetjes gezien te worden en zelf rond te zien. Wie ook rondzien ten gerieve van het niet aanwezige publiek, zijn de fotografen van kranten en films. Het heet kortweg de Easter Parade en is een gewoonte nog da- teerond uit den tijd van eriqoliu.es en bak kebaarden. En eiken Paaschzondag kleedt Zero een stelletje gesjochto jon gens in al'tandsche jaquets, overjassen, hooge hoeden, wandelstokken, zelfs slob kousen als hij die machtig kon worden cu laat zijn ecouade onder het Paaschpubliek paradeeren. Deze vertooning is niét be- doejd als aanklacht of verwijt, maar als herinnering aan den medemensch, wicn hot minder fortuinlijk ging en het is een feit, dat de handige Urbain Ledoux na Paschen heel wat cheques toegezonden krijgt. Maar nu meet hij kleiner gaan wo nen, dus minder monschen helpen en toen hem geviaagd werd waarom, was zijn ant woord: de débacle in Wall Street. Een winkelier vertelde me, dat velen van zijn damesciiönlèlo, die altijd japonnetjes hadden gekocht van honderd tot hon- derdvjjfiig dollar, nu tevreden waren met die van dertig tot veertig. En er was maar één oorzaak voor opgegeven: Wall Street. Natuurlijk hebben ook wilde geruchten de ronde gedaan; men vertelde, dat het groote warenhuis van Maev de helft van zijn 12.000 bedienden had opgedoekt. In plaats daarvam nam de directie in één week lijds nog 230 bedienden er bij om der Kerstdrukte het hoofd te kunnen bieden. Daarentegen staat vast, dat een ander groot warenhuis ©en order van ongeveer oen miJlioen dollar introk uit onzekerheid of het publiek dit jaar even koopkrachtig zal zijn als de vorige. Deze twijfel duidt het beste den toestand aan en sommige cijfers sinds de fatale week tot heden wij zen aan in welke richting dc massa- aan het bezuinigen is geslagen. De handel in radiotoestellen en juweelen meldt niet min der dan een vermindering van veertig pro- centde aanschaffing van de duurdere autcsoorien heeft ook zwaar geleden. De handel in luxe- cn weeldeartikelen zal waarschijnlijk het hardst getroffen wor den, maar aangezien, die juist db laatste jaren van financieel mooi weer ongeloofe- lijko winsten heelt gemaakt, zal hij de bui van slapte het best kunnen weerstaan. In hoeverre de animo van den Kersttijd be neden of gelijk aan die van het vorige jaar zijn zal overtreffen is niet wel mogelijk kan men pas na ailoop zien aan do hand van statistieken. Want het is wel zeker, dat "-een fonds voor ondersteuning, dat elk jaar Moor dc „New York Times" verzameld wordt, en dat het vorig jaar meer dan drie ton bedroeg, het dezen Avin- ter zoo ver niet brengen zal. Bij een paar bezoeken in de City viel het mij deze week op, dat er uiterlijk wei nig verschil met de vorigo jaren te uier- ken is. De drukte op de trottoirs en in de straten is enorm en de winkels zien er op hun verleidelijkst uit. Naar wat ik er van gezien en meegemaakt heb is Christmas hier geen halve maatregel, maar een feest, dat onzen Si. Nicolaasavond en Kerstmis eoinbineeit. Iedereen bedenkt ieder ander en wordt zelf bedacht; de heeie lijst van fam'iie en vrienden wordt afgeweekt en ziedaar een reden, waarom de post m New York al veertig hulpkantoren heeft ge opend en vast een paar duizend man ektra personeel aangenomen heeft, om de post pakketten te behandelen. Een ander ty pisch bewijs is, dat dezer dagen overal win kels verschijnen, die mooi inpakpapier, vroolijk gekleurde dooze, lini of touw en Kerstplaatjes met de waarschuwing: Do not open till Christmas verkoopen. Het groote warenhuis van Wanamakcr maakt dit jaaT^ zelfs gratis het verkochte voor aanbieding klaarmen koopt in een apar te afdeeling een mooie doos, gekleurd pa pier. gouddraad enz. en vaardige inpab- sters maken er een model cadeautje van. Aangezien zulke groote winkels nog dik wijls een hulpstation van de post hebben, kan het meteen verzonden worden onder het motto: Do not open till Christmas en men is van alle gesjouw naar huis en het zelf onbeholpen inpakken of in de queue van een postkantoor te moeten staan af. LEIOEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIOEN. (Secrtariaat Leliestraat 7). Maandag Rechtskuudig Bureau van. 6.30 tot 8 uur. Bondsgobouw Steenschuur 15. Van dit Bureau kunnen gebruik maken alle R. K. georganiseerd on en zij die behooren onder het Gewest Leiden. Woensdag. Eerste Kerstdag is het ge bouw den geheelen dag gesloten. Vrijdag. Geen zang. Vrijdag. Feestvergadering R. K. Textiel- arbeidersbond Bondsgebouw te 8 uur. Zaterdag Spaar- en Vo-.yerhotbiink 7 —8 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Bibliotheek van 7 tot 8.30 uur. Eigen Huis van 8 tot 9 uur. INTER PAR OCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENI GING. Rapenburg 52, Gelegenheid om zich nis lid van de Ka- tholioke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen, vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag. Sluiting der Noveen voor de Retraitantcn. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30, en van 7.tot 10.15; verplichte bijeen komst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Josephspaar- kas; van 11.30 uur bibliotihook. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de loden van 8 tot 10.15 uur. Tevens begint- in het St. Cleinenshuis te Noordwijkerhout een retraite voor onze ongehuwde Gezellen. 47 Gezellen zullen er aan deelnemen. De retraitanten moeten om 5 uur in het Gezellenhuis aanwezig zijn met insigne op en de Liederenbundel bij zich. Tot aan het station Noordwijkerhout worden er Kolpingsliedcren gezongen. Dinsdag is de zaal gesloten. Woensdag Hoogfeest van Kerstmis, bij eenkomst voor de leden van 12.302.30 urn en van 7—10.30 uur. Tevens verjaardag van den Centraal Praesos Rector van Galen, Stadhouderskade, Amsterdam. Donderdag bijeenkomst van 12.302.30 uur en van 710.15 uur. Tevens sluiting der retraite. Onze woleerw. Vice-Praeaes zal de retraite plechtig komen sluiten. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonie „Frans Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. S.I5 uur kegelclub „De Poedelaars". lederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Verooniging. lederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere medodeelingen: Op Donderdag 2 Januari 1930 c.k. zal de Licdertafel Sc bastian Schaeffer een Kerstuitvoering ge ven. R. K. PATRONATENBOND. (District Leiden). Secretariaat: Heerenstraat. Donderdag. Van S—9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaats jongens in het gebouw der St. Josephs-Gezellen- veroeniging, Rapenburg 52, tel. 456. ST.-PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Josepirss-Oezelleii- vereeniging. Augustus 1887—Sept. 1920). Zaterdag. Leesbiblotheek van 89 uur. Zondag 4 uur Conferentie Klein Patro naat. half 5 uur Contributie natalen spaar kas en ontspanning tot half 6 uur. 5 uur groot Paironaat Conferentie, half 6 uur contributie betalen en ontspanning tot half 7 uur. v ST.-ANT0NIUS-PATR0NAAT. Zondag le Zondag van de maand onder do H. Mis van half 8 Alg. H. Communie voor het Bestuur cn de leden. Te 5 uur ver gadering voor de Jougdafd. der 3o Orde. Maandag 8 uur bijeenkomst Gezéllen. Zaterdag 67 uur biblotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparen en rctrniten fonds. ZITA-VER EEN I GING Pieterskerkkoorsteeg 15. Zondag vanaf 2 uur zijn de zalen ge opend voor de Hollandschc en Duitsche meisjes. Woensdag van sqo.lö uur bijeenkomst Hollandsche en Duitecho meisjes. Kerst- feestviering. s Donderdag van 8—10.15 uur bijeenkomst Holla-ndRche en Duitsche meisjes. Dc bibliotheek is geopend Maandag en Vrijdagavond van 78.30 uur. Ook niet leden kunnen van de biblio theek gebruik maken. Het bemiddelingsbureau i" geopend Maandagmiddag van 25 uur. MEISJES-PATRONAAT (Parochie 0. L. Vr. Onbevl. Ontv., Hartebrug). Pieterskerkkoorsteeg 15. Zondag om 5 uur Godsdienstonderricht, van 5.30—6.30 uur ontspanning, Pietev- J.erkkoorsteeg 15. Maandag van 7S uur tooneel. Dinsdag geen naailes. ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest. Zondag. Verg. Mar. Con gr. van 6.307.30 daarna bijeenkomst in „Gezellenroal" tot 10 uur. Woensdag. Vrije bijeenkomst na het Lof tot 10 uur. Donderdag. Vrije bijeenkomst na liet Lol' tot 10 uur. St. Aloysius-patronaat. Zondag. Van 6.307.30 uur Marin-Oon- gregutio. Daarna verpli:" bijenkomst in St. Willibrord tot 9 uur.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 15