ZATERDAG 21 DECEMBER 1929 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 R. K. S. V. „Leiden». De spelregelavond. Gisteravond heeft de aangekondigde epelregclavond plaats gehad, welke gehou den werd in „De Buroht" te Leiden. Er bleek groote belangstelling voor te •bestaan, want zelfs uit Koelof arendsveen waren er een groot aantal personen aanwe zig. Toen dan ook de Voorzitter van „Lei den", de heer A. Meershoek, de bijeenkomst met den chr. groet opende, sprak deze zijn groote voldoening er over uit, dat zoo velen aan het verzoek, om hier tegen woordig te zijn, hadden voldaan. Spr. heette allen welkom, in het bijzonder den heer F. van Veen, uit Amsterdam, en •hoopte dat het voor allen een nuttigen en leerzamen avond zou worden. De heer v. Veen, daarna het woord ver krijgende, ving zijn causerie aan mot een uiteenzetting waarom wij het voetbalspel öpelen en hoe wij het moeten spelen. Spr. illustreerde dit met eenige aanhalingen uit Bportgeschriften en uitspraken van vooraan staande sportmenschen. Speciaal wees hij op de eensgezindheid, welke er moet keer- schen in een elftal; mode op het feit hoe onze- scheidsrechters moeten behandeld worden. Spr. veroordeelde het, ruwe spel waarvan men zich diende te onthouden en deed een beroep op aller medewerking, waardoor een goed verloop der wedstrijden •verzekerd is. De heer v. Veen stemde het vreugdevol te zien zoo'n groot, gehoor te mogen hebben, waaruit blijkt dat er hier veel gevoeld wordt voor een uiteenzetting der spelregels, welk spr. niet alleen voor allen nuttig, maar ook gewensoht acht. Achtereenvogens behandelde hij dan de buitenspelregels, overtredingen wegens ruw spel, enz., enz„ waarbij vragen gesteld kon den worden, van welke gelegenheid door verschillende aanwezigen gebruik werd ge maakt. Toen dan ook de spreker van dezen avond aan het einde van zijn betoog was gekomen en do vele vragen naar genoegen had beantwoord, meende hij te mogen con- eludeeren, dat hetgeen hij zich had voorge steld, n.l. de aanwezigen eenige kennis der spelregels bij te brengen, was bereikt ge worden. Mede spoorde hij aan krachtig de besturen der resp. vereenigingen bij te staan in hun moeilijke taak, opdat allen een steentje bijdragen in het belang der R. K. sport. Na een woord van dank voor het aandachtig gehoor, eindigde spreker zijn rede, waarvoor hij met een krachtig applaus werd beloond. De Voorzitter van „Leiden" dankte hier na den heer v. Veen voor zijn duidelijke en leerzame rede en sprak de hoop uit, dat-, als in de toekomst door het District Leiden wederom een spel regel avond gehouden zal worden, een even groote animo betoond moge worden. Spr. sloot daarna op de ge bruikelijke wijze deze, in alle opzichten, goed geslaagde bijeenkomst on riep allen een tot weerziens toe. D. H. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht Over het algemeen kan men zeggen, dat er in de afwerking van het programma veel schot is gekomen en dat ondanks de internationale en jubileumwedstrijden, die reeds achter den rug zijn. Sommige clubs hebben reeds de helft van het programma achter den rug en met belangstelling wach ten we thans af, of koning Winter zich inderdaad van zijn ernstigste zijde zal doen kennen. Voor de eerste klasse van Afdeeling I in het Westen zal de voetballer zich ongetwijfeld afvra gen hoe de kop- en staartclubs zich zullen houden en dan mag de ontmoeting Haarlem A. D. O. hier wel van het meeste belang geacht worden. De eerste club heeft de meeste, de tweede club de minste verlies- punten en waar de Haarlemsche Roodbroe- ken er blijkbaar dit seizoen maar niet in kunnen komen gelooven we, dat A. D. O. wel zal weten te winnen. Intusschen kan Ajax, dat bij Excelsior te gast gaat den strijd om de leiding voorloopig nog wel volhouden. Overigens is er weinig ver schil in kracht tusschen de andere clubs. D. F. C. bezet de negende plaats met 8, Hilversum de vijfde plaats met 9 punten. Dit alleen zegt reeds, dat D. F. C. mor gen zeker zoo goed kan winnen als Hil versum. Sparta zal het tegen V. S. V. zeker niet gemakkelijk hebben, want de Velser- oorders bijten, somtijds wel wat al te let terlijk, fel van zich af. Tenslotte kan R. C. H. haar goede plaats behouden, indien van H. B. S. gewonnen wordt. Voor de derde klasse D gaat Alphen op bezoek bij Amsvorden dat uit negen wedstrijden evenveel aantal punten haal de, terwijl Alphen er negen boekte uit acht wedstrijden. O.i. kan Alphen hier dus mor gen wel een gelijk spel weghalen. Verder zal Zeist vermoedelijk wel weer klop krij gen van Holland, terwijl D. O. S. en Voor waarts gemakkelijk kunnen winnen resp. van Culemborg en Z. N. C„ terwijl Leerdam mogelijk gelijk speelt tegen Utrecht. In de eerste klasse van Afdeeling II ontvangt, de Wassenaarsche Leeuw de oude club van Pig ge. De Groote Haagsche zou al erg teleurstellen, indien van E D. 0„ dat- tot heden nog niet veel presteerde, niet werd gewonnen. De tweede groote strijd gaat in het Amsterdamsche Stadion tusschen Blauw Wit en Feijenoord. De Zebra's hebben den laatsten tijd wel te leurgesteld. De helft der punten werd reeds verloren, terwijl de Overmaasche club daar entegen op het ©ogenblik goed in vorm is. Wel hebben de Amsterdammers Schinde- ler weer onder de lat geplaatst, doch of dit voldoende zal zijn om het evenwicht te herstellen, zullen we nog moeten afwach ten. Voorloopig houden we het nog op een zege van Feijenoord. De strijd om de laat ste plaats is hier dit seizoen zwaarder dan in jaren het geval is geweest en V. U. C. en H. F. C-, die morgen in Den Haag spe len, zijn er ten nauwste bij betrokken. Van het resultaat valt echter veinig te zeggen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Ruy^e H^ncisn Ruwtr Huid-Schrale Li pp an 1 Tenslotte heeft Stormvogels een kwade partij tegen Hermes-D. V. S„ terwijl 't Gooi een kans heeft- met Z. F. C. van plaats te verwisselen. In de derde klasse A gaat het er thans spannen, nu het verschil tusschen de lei ders weer verminderd is. A. S. C. zal er intusschen goed aan doen te zorgen voor geen verder verlies en de wedstrijd tegen Laakkwartier is wel eenigszins geschikt om de club weer nieuw enthousiasme te geven, indien men tenminste de tegenpar tij niet onderschat. De eerste wedstrijd van dit seizoen ging ook tegen Laakkwartier en toen wonnen de roodzwarten met 41. De wedstrijd van Alphia tegen Hillincn is mede voor A. S. C. van veel belang, om dat we de Rijnbewoners wel in staat ach ten den Hillegommers een punt te ontfut selen. Verder zal U. V. S. van G. S. V. moeten winnen om den strijd voor het leiderschap to kunnen volhouden, terwijl L. F. C., go- sterkt door de zege van jl. Zondag, moge lijk genoeg kracht weet te verzamelen om een gelijk spel op R. V. C. te behalen. Voor de B-klasse trekken de Leidsche groen-witten naar Rotterdam. Steeds Vol harden brengt er dit seizoen niet veel van terecht en gezien het verschil op de rang lijst moet Lugdunum morgen winnen. Wanneer dan mogelijk D. C. L. tegen Olympia in Gouda struikelt is de achter stand door Lugdunum weer ingehaald. In de vierde klasse A kan R. C. L. win nen van D. V. V., maar D. V. S. en Norvi- cus zullen het resp. tegen de Ooievaars en V. D. S. niet gemakkelijk hebben, ter wijl Bodegraven zich wel zal weten te handhaven op de Jagers. Het Oosten. Tot heden is er in Afdeeling IV heel weinig scanning geweest in tegenstelling met andere jaren. De kopclubs blijven, een enkele uitzondering daargelaten, regelma tig overwinningen behalen en voor morgen voorzien we weer niet veel veranderingen op komst. Immers Go-Ahead kan zich handhaven door een overwinning op Tu- bantïa, Z. A. C. op Robur en Enschedé op Vitesse. Alleen A. G. O. V. V. zal het te gen Wageningen niet zoo gemakkelijk heb ben en een nederlaag der Apeldoorners lijkt ons niet onmogelijk, al zullen zij daar door hun plaats op de ranglijst nog niet verliezen. Het Zuiden. In het Zuiden hebben de beide leiders vrij, maar N. A. C. staat er nog beter voor dan B. V. V„ want de Bredasche club heeft slechts 4 verliespunten tegen de Bossche 8. Daarom is de strijd morgen tegen M. V. V. niet van belang ontbloot. We geven N. A. O. intusschen wel een kans op de blijkbaar verzwakte Maastrichtenaren. P. S. V„ dat zich weer wat naar boven werkt ontvangt morgen Eindhoven, een plaatselijke ont moeting dus.... we laten de voorspelling aan onze lezers! De belangrijkste wedstrijd in het Noorden is die tusschen de hekkesluiters W. V. V. en Be Quick. Roemruchte withemden, hoe laag zijt ge gezonken! Wat zullen een Bulder, een Van Linge wel zeggen van uw fatale positie! Slechts indien deze wed strijd door de Groninger withemden ge wonnen wordt, blijft de kans op de laatste plaats voorloopig nog klein, maar in het tegenovergestelde geval vreezen we het ergste. Voor de overige ontmoetingen verwach ten we goede resultaten van Achilles, Fri- sia, Leeuwarden en Velocitas. AFDEELING I. Eersteklass D.F.C.—HilversumExcelsiorA jax HaarlemA.D.O.; V.S.V.Sparta; B.CJI. H.BJ3. Tweede klasse A. Z.V.V.—K.F.C.; W.F.C.—HollandiaD W. S.de Spartaan; V.V.A.Alcmaxia Victrix; West FrisiaH.R.C. Tweede klasse B. B.F.C.Zandvoort; Baara-^-A.F.C.; Her culesBloemendaal; D.E.C.H.V.O.; Zee- burgiaVelox. Derde klasse D. Zeifft-Holland; AmsvordeAlphen; Leer dam—Utrecht; D.O.S.Culemborg; Voor waartsZN.O. AFDEELING IL Eerste klasse. H.V.V.E.D.O.; Hermes D.V.S.Storm vogels; V.U.C.H.F.C.; Blauw Wit Feyenoord; 'fc GooiZ.F.C. Tweede klasse A. QuickS.V.W.; R.F.C.Overmaas; Mer- wedeD.H.C.; C.V.V.-US.V.V.; VJ.O.S— B.M.T. Tweede klaese B. NeptunusU.V.V.; XerxesO.D.S.; VJ). L.For tuna; UnitasGouda. Derde klasse A. G.S.V.U.V.S.; A.S.C.Laakkwartier; AlphiaHillinen; L.F.C.B.V.O. Derde klasse B. OlympiaD.C.L.Steeds Volharden— Lugdunum; de MusschenSchoonhoven; UJJJ-Tranavalia. Vierde klasse A. V.D.S.Norvicus; de OoievaarsD.V.S. R.CX.D.V.V.; Bodegravende Jagers, Res. 3de klasse A. R.V.C. II—V.I.O.S. II; Xerxes III—A.S. O. II; Alphen II—H.V.V. IV; U.V.S. II— A.D.O. HL AFDEELING III. Eerste klasse. TubantiaGo Ahead; Robur et Veloci tasZ.A.C.; WageningenA.G.O.V.V.; P.E. C.Heracles; VitesseEnschede. AFDEELING IV. Eerste klasse. N.O.A.D.—L.O.N.G. A.Wilhelmina— Roe.-mond; P.S.V.Eindhoven; M.V.V. N.A.C. AFDEELING V. Eerste klasse. AchillesFriesland; A leid esFrisia; V oendamLee u wardenG.V. A.V.V eloci- tasf W.V.V.Be Quick. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse. 12 uur: Alphia 2V. O. G. 1 12 uur: U. V. S. 3—Alphen 3 2 uur: Lugdunum 2—L. M. C. 1 2 uur: D. V. S. 2—L. F. C. 2 Tweede klasse. 2 uur: L. D. O. 1L. F. C. 3 11.30 uur: R. C. L. 2—Alphia 3 11 uur: A. S. C. 4—D. S. O. 1 2 uur: D. W. S. 1-D. V. S. 3 2 uur: L. Boys 2Lugdunum 3. Derde klasse. 12 uur: Alphen 4V. O. G. 2 11 uur: D. V. S. 4—D. S. O. 2 11 uur: L. F. C. 4Alphia 4 2 uur: L. M. C. 2Lugdunum 4 Vierde klasse. 12 uur: L. D. O. 2—L. F. C. 5 10 uur: U. V. S. 5-R. C. L. 4 Lugd. 5L. F. O. 6 (bijterrein) L. Boys 3A. S. C. 5 KORFBAL. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Westelijke afdeeling. Eerste klasse N. - H. D. D. V.Hercules; SwiftD. T. V.; OlympiaExcelsior. Eerste klasse Z.-H. Het ZuidenH. K. V. Oostelijke afdeeeling. Eerste klasse A. E. K. C. A.Noviomagum. Eerste klasse B. Oranje ZwartA. K. C. ZWEMMEN. Henk de Haas verbetert zijn eigen record. Gemeld wordt, dat de heer Henk do Haas, lid van Z. I. A. N. en Nederl. kam pioen op alle rugbanen en 100 M. vrije slag daartoe in de gelegenheid gesteld door het bestuur van de Haagsche Zwem- en Polo club, die dezer dagen onderlinge zwemwed strijden hield in de Regentes, zijn record 200 M. rugslag, staande op 2.51.6 met 1.2 sec. verbeterde en het dus bracht op 2 min. 50.4 sec. BILJARTEN. OM HET EUROPEESGH KAMPIOENSCHAP. De uitslagen der laatste avondpartijen van het tournooi te Groningen luiden: Wiemers 400 1*7 107 23.52 Van Belle 398 16 97 24.87 Albert 400 35 47 11.42 Vives 365 34 46 10.73 Onder groote belangstelling zijn gister middag de wedstrijden voortgezet. De uitslagen zijp: Van Belle Moons 22 71 18 18 22 89 14.59 Wiemers 400 17 78 23.52 Dommering 166 16 46 10.31 Voor de beide laatste partijen van dezen middag bestond weinig belangstelling. De uitslagen zijn: Poensgen Albert 400 15 160 26.66 96 14 80 6.85 Vives 301 22 44 13.68 Souesa 400 22 80 18.13 De avondpartijen werden ingezet met MoonsWiemers op de ecne tafel, terwijl Dommering en Van Belle het tweede No- derlandach-Belgische treffen op dezen dag vormde. De uitslag luidt: Moons Wiemers Dommering Van Belle 9 105 44.44 137 10 69 13.70 400 11 133 36.36 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN DE OORZAAK VAN DE ONTPLOFFING. In verband met de ontploffing op de sleepboot „De Onderneming" hebbenwij, aldus de „Hsb.", gisterenmorgen een dn- derhoud gehad met den hoer L. K. A. van Duuren, voorzitter van de examen-commis sie voor machinisten en motordrijvers- aan boord van binnenvaartuigen van het On derwijsfonds voor de Binnenvaart te Am sterdam. Wij hebben hem gevraagd wat de oorzaak kan zijn van de ontploffing. De •heer van Duuren deelde ons het volgende mede: In de eerste plaats kan er watergebrek in den ketel zijn. Door miswijzing van het peilglas of door onachtzaamheid van het personeel kan watergebrek in den ketel ontstaan. De ketelplaten, die direct met de h'eete gassen in aanraking komen, kun nen daardoor oververhit worden, (rood gloeiend). Het materiaal verliest daardoor zijn sterkte, kan aan den stoomdruk geen weerstand bieden en bozwijkL Een tweede oorzaak kan zijn interiag van hei materiaal. Door do lucht, die met heb voedingswaber mede gevoerd wordt en ook door zouten of zuren, die zich in het ketelwater kunnen bevinden, kan het materiaal zoodanig ingeteerd zijn, dat het evenmin aan den keteldruk weerstand kan bieden. Een andere oorzaak is vervuiling van den ketel. Vooral olie, die in den betel komt en zich op deelen van den ketel kan vast zetten, die met de heete gassen in aanraking komen, kan eveneens overver hitting van de ketelplaten tengevolge heb ben. Reeds een laagje vet van 1/10 m.M. vormt een isoleerende laag tusschen ketel water en ketelplaat, waardoor de warmte van het vuur in de ketelplaat wordt opge hoopt tengevolge waarvan de ketel be zwijkt. Hoewel in mindere mate kan ook ketelsteenaanslag een der oorzaken zijn, welke tot deze funeste gevolgen' aanleiding kan geven. Slechte constructie of slecht bewerkte klinkerverbindingen kunnen ook de oorzaak zijn, doch komen bij ketels van Nederlandseh fabrikaat hoogst zelden of nooit voor. Een enkele maal is een slecht bewerkt of een ingeteerd man- of slijkg&t- deksel ook wel eens de oorzaak van een kebelontploffing geweest. Een ketelont ploffing is daarom zoo gevaarlijk, omdat op het oogenblik van de explosie al het ketelwater, dat tot op dat oogenblik on der hoogen druk heeft gestaan, nu onder den atmosferischen druk komt en daar door onmiddellijk in stoom verandert. Zij, die niet door wegspringende deelen ge troffen worden, kunnen door den vrijko mendien stoom op vreeselijke wijze ver branden of door verstikking om het leven komen. Al deze oorzaken kunnen grootnn- deels voorkomen worden door vakkundig toezicht, bediening en onderhoud. Door de buitengewone serieuse oontrole en het vak kundig toezicht, dat door de technische ambtenaren van het stoomwezen op stoom- toeslellen wordt uitgeoefend, komen ketel ontploffingen in ons land gelukkig zelden voor. Om de veiligheid van personeel en publiek nog meer te bevorderen en de hooge kosten van bedrijfsstoringen tot een minimum te beperken is opleiding van goed geschoold personeel een gebiedende eisch. De groote vaart is door het verplich- tendstellen van een diploma als machinist hierin voorgegaan. Voor de Binnenvaart en voor de landbedrijven bestaan wel diolo- ma's voor machinist, maar deze zijn nog geen verplichting. DE SCHADE. Men meldt nog uit Groningen aan de „Msb." Dat de schade in de duizenden en dui zenden- zal loopen, staat vast. Het ergst zijn wel getroffen de huizen welke aan de Trompkade staan, met name die aan het Winschoterdiep. Daar zijn in dc eerste plaats het huis van den heer H. Elerie, hel graanpakhuis van den* heer P. L. Brinkcr en de likeurstokerij van den heer P. Wol- dring. In laatsgenoemd pand, dat feitelijk meer een kelder is, bepaalt de schade zich tob weggevloeide likeuren en essences, welke uit door den luchtdruk omgevallen flesschen is gevloeid. Van verschillende huizen in de straten in den omtrek van de Veemarkt, zooals de Veemarktstraat en de Griffiestraat en ook aan het Winscho terdiep sprongen de ruiten. Dit gebeurde zelfs in de huizen aan den Radesingel cn de Lijnbaanstraat. Enkele kleiaie huisjes aan De Brink zijn zeer zwaar getroffen. Ook in het daar staande kantoor van de N.V. Houthandel v.h. J. L. Hemmes werd veel materieele schade aangericht. Van de bovenwoning van den heer S. Berkelo aan den Radesingel, hoek Tromp straat, werd door een groot stuk van den ketel een gedeelte van een kamertje finaal weggeslagen. In dit vertrekje sliep de heer D. Lok, die vertelde, dat 't stuk ijzer op een afstand van een meter van zijn bed terechtkwam en vervolgens langs het bal- oon naar beneden viel. Aan het andere ge deelte van de woning, evenals aan het daar onder staande Electro-Technisohe Bureau van den heer W. Mulder, werd geen schade toegebracht. In tegenspraak met een gistermiddag verspreid bericht moet worden gemeld, dat de lijken van vrouw en kind van kapitein Jasper nog niet zijn gevonden. Het voor stuk van de in twee helften geslagen sleep boot is thans gelicht en op den wal ge bracht. De lijken waren er niet in. Het is. vrijwel zeker, dat moeder en dochter wel aan boord zijn geweest, zoodat men ver moedt, dat de lichamen zijn weggeslagen. Thans is ook komen vast te staan, dat de gedoode machinist niet Ridderbos, maar Venema heet, een jouge man; leeftijd en plaats van herkomst zijn nog niet bekend. De toestand van vrouw Kraak uit de Moer kerksgang en van mevrouw Glere aan de Trompkade, die beiden te bed door een stuk ijzer va-n de boot zijn getroffen, is ernstig. LOCOMOTIEF TEGEN EEN P0STKAR GEREDEN. Postbode zwaar gewond. Te Stadskanaal is een postkar door een locomotief gegrepen. De kar werd totaal vernield. De inzittende poetbode R. werd een twintigtal meters weggeslingerd en is met een zware hersenschudding opgenc- SP00RBRUG BIJ VINKEVEEN AANGEVAREN. Vrij groote treinvertraging. Gisteravond ongeveer zeven uur is de vrachtboot van schipper Van der Tol u't Utrecht door fcet nu toe onbekende oor zaak tegen de draaikap van de spoorbrug nabij het station Vinkeveen gevaren. Door dit gebeuren kon do trein van Uithoorn, die om 19.51 van dit station vertrekt en om 20.08 te Vinkeveen moet aankomen, de brug niet. passeeren. Onmiddellijk werd getracht om de brug weer zoo te herstel len, dat hek treinverkeer weer kon plaats vinden. Om negen uur in den avond was dit werk in zooverre gevorderd, dat ge noemde trein de brug kon passeeren, alhoc- wel slechts gereden werd met een snel heid van vijf K.M. Met ruim een uur ver traging kwam de trein tenslotte aan het station te Vinkeveen aan. Ook de andere treinen, die de spoorbrug passeeren, zullen met deze uiterst geringe snelheid over de brug rijden. Persoonlijke ongevallen von den niet plaats. VERDRONKEN. Gisteren is te Bussum uit de Haven op gehaald het lijk van oen jongeman ge naamd v. W„ oud 21 jaar, van beroep mon teur. Deze was den avond tevoren tegen 8 uur naar de Haven gegaan voor werk zaamheden. Toen hij om 12 uur 's nacnt-s nog niet bhuis was, is men gaan zoeken en dreggen, met gevolg dat zijn lijk 's mor gens 9 uur werd opgehaald. Gisteren is de 40-jarige dochter van den heer S. te Stadskanaal in de vaart verdronken.. Aan de gevolgen overleden. De turfkoopman Koning te Beerta, die eergisteren aldaar door een auto werd aangereden, is aan de gevolgen daarvan overleden. BRANDEN. Felle brand te Rotterdam. De dancing „Cosmopolite" ge heel verwoest Gisteravond kwart over zes werd te Rot terdam brand ontdekt in do danoing „Cos mopolite", gevestigd Schiedamschedijk 225 A en B. De brand werd ontdekt door den kapelmeester Verhev van de dancing, die zich in esn naastbijgclegen café be vond. Toen de brandweer arriveerde stond het geheele pand, dat bijna doorloopt tob aan de Baaji en een diepte heeft van onge veer 40 Meter, in lichter laaie. De vlammen sloegen reeds door het dak en hadden het sluitpand aan de achterzijde, dat met zijn kap boven de dancing uitsteekt, reeds aan- Zware taak vcor de brand weer. Men zag dan ook direct in, dat de handspuiten het niet zouden kunnen hou den, zoodat kort na de eerste melding ver zoek tot uitzending van twee motorspuiten bij de alarmcentrale binnenkwam, De biandweer stond voor een moeilijke taak. Het pand zelf, dat inwendig op de gebrui kelijke „warme" wijze gestoffeerd was, brandde zeer fel. Ernaast ligt de autoga rage van de A.R.O., terwijl aan den ando ren kant pakhuizen van de firma Hartogen- sas gelegen zijn. Bovendien is het aan voor en achterzijde ingesloten door woonhuizen. Het geheele complex ligt tusschen Baan en Schiedamschedijk. Aan de andere zijde wordt hot begrensd door de Zevenhuissteeg en de Leerengang. Yan vier verschillende zijden werd de vuurhaard aangetast. In totaal heeft do brandweer elf stralen uitgelegd. Zij slaag de erin het vuur naar da achterzijde te brengen, waar het gevaar, voor overslaan door de aanwezigheid van eei/ kleine bin nenplaats vrij gering was, zoodat men tenslotte te halfacht den brand onder de knie had. De oorzaak onbekend. De dancing is totaal verwoest. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Het blusschingswerk werd door talloo- ze nieuwsgierigen gadegeslagen. Ook de Hoofd-Commissaris, de heer A. H. Sirks, was op het terrein aanwezig. Do schade is aanzienlijk. Confectiemagazijn uitge brand. Duizenden guldens schade. In het Oosteinde te Sappemeer is Vrij dagmiddag het confectiemagazijn annex winkel der firma Mulder totaal uitge brand. Door verzekering op beurspolis wordt de schade, die op duizenden guldens geschat wordt, slechts gedeeltelijk gedekt. Oorzaak is waarschijnlijk het te hard branden van een kachel. DE VERDWENEN GELDL00PER. Omtrent de verdwijning van den geld- looper L. met 18 mille vernemen wij nog, dat de man in dienst was van de Haag sche Bouw-Maatschappij (HABO), die hem had opgedragen eer cheque tot genoemd bedrag te verzilveren bij de Twentsche Bank aan het Tournooivekl te Den Haag. Toen L. dit bedrag in ontvangst had ge nomen, is hij er spoorloos mee verdwenen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 14