LUCHTVAART RECHTZAKEN gen' DONDERDAG 19 DECEMBER 1929 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 2 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN de onbewaakte overwegen. Vrachtauto door een trein gegrepen, EEN DOODE, TWEE ZWAAR GEWONDEN. Uit Zwolle wordt ons gemeld: Hedenmorgen kwam een vrachtauto, ge laden met 'kalkeren voor de veemarkt te Zwolle, uit de richting Dalfsen in Berktm op den onbewaakten overweg, juist op liet oogenblik, dat de sneltrein van Groningen naar Zwolle passeèrde. De trein greep de auto. Van de drie inzittenden word één persoon gedood, terwijl de twee anderen zwaar gewond werden. De trein had 20 minuten vertraging. •slachtoffers van het verkeer. i Auto door tram gegrepen. Gistermiddag is de sneltram naar Arn hem bij Laag-Meppel op een vrachtauto •eener firma uit SilvoMe gereden. Wegens herbestrating van den weg meest de auto over de tramrails passeeren. Juist kwam toen de tram om de bocht, .die de auto in elkaar reed. De chauffeur bleef ongedeerd. Auto geslipt en omgeslagen. Gisteren is op den Rijksstraatweg bij de openbare lagere school te Halfweg een auto, bestuurd door den heer A. F. uit Haarlem tengevolge van de gladheid ge slipt. Doordat met groote snelheid gereden werd, slingerde de auto van den weg, en reed tegen het hek van de school, in de nabijheid waarvan juist enkele schoolkin deren aan het spelen waren. De bestuur der werd aan een zijner handen ernstig gewond en door den plaatselijken genees heer dr. Kuipers verbonden. De auto werd zwaar beschadigd. Dat hier geen menschenlevens te betreu ren zijn, mag als een wonder worden be schouwd, daar het ongeluk bij de school gebeurde. Zooals gezegd waren gelukkig nog slechts enkele kinderen ter plaatse aan het spelen, waarvan twee onder het vallende •hek terecht kwamen, doch ongedeerd Me- ,ven. Botsing tusschen tram en auto. Gisteren heeft prof. van Ooyen, uit Maar tensdijk, die met zijn dochtertje per auto naar Utrecht wilde rijden, een ongeluk ge kregen, dat gelukkig goed is afgeloopen. Bij het verlaten van de Kerklaan had hij de Zeister tram op den Bildtschestraatweg niet gauw genoeg opgemerkt, zoodat een botsing tuss'chen beide voertuigen onver mijdelijk was. Zoowel de professor als zijn dochtertje liepen eenige schrammen, en lichte kwetsuren op. Nadat dr. Mayer, uit De Bildt, de eerste hulp had verleend, kon de reis worden vervolgd. Door geweerkogel getroffen. Te Ede wilde de jachtopziener E. N. uit Lunteren zijn geweer invetten. Toen hij het in een schuurtje tegen den wand had gezet, ging het schot af. De jachtopziener werd in den arm getroffen, de gezonken tjalk gelicht. Eén lijkje gevonden. De bergingsfirma Sybrandy heeft thans de tijdens de storm van zeven December in het Bergumermeer gezonken tjalk „De Twee Gebroeders" van schipper A. Zwer ven te Leeuwarden gelicht. Het lijkje van het oudste zoontje werd in den roef gevonden. Het ander lijkje is nog niet terecht. Het bergingspeTsoneel heeft dit waar schijnlijk zien drijven. Er wordt nu ge dregd. De tjalk'ligt te Bergumerdam voor den wal. Men lost de steenlading. De schip per was bij het lichten van zijn schip aan- iwezig. goederentrein gederailleerd. Vijf wagens ontspoord. Aarv zienlijke materieele schade. Geen persoonlijke ongelukken. Gisteravond omstreeks half acht is de goederentrein 4248, komende uit Arnhem, vlak nabij Maasbergen ontspoord. Naar wij vernemen kwamen vijf wagons buiten de ■rails te liggen, waardoor de beide hoofd sporen in de richting Utrecht en Arnhem, volkomen versperd werden. Dientengevolge •is groote vertraging ontstaan op dezen hoofdverkeersweg. De reizigers van de treinen uit beide richtingen moesten vóór Maarsbergen uitstappen en wandelden dan naar den anderen kant van het terrein van het ongeval om daar weer in te stap pen in den trein, die uit de tegengestelde richting komt. -t i De „Rheingold'-trpin uii: Duitschland kon ook niet passeeren, zoodat de reizi gers door overstappen met groote vertra ging te Amsterdam aankwamen. Er zijn geen persoonlijke ongevallen; de materieele schade moet nogal aanzienlijk aijn. Materiaal-wagens zijn naar net terrein van het ongeval vertrokken. Het ongeval is, naar men ons meedeel de, waarschijnlijk ontstaan door een ver keerden wisselstand. Zekerheid hierom trent konden wij bij navraag niet krijgen. Verschillende treinen uit Arnhem zijn later op den avond omgelegd en gingen over 's-Hertogenbosch naar Utrecht. BRANDEN. Woonhuis uitgebrand. Te Vlierden brandde het woonhuis van den gepensionneerden gemeenteveld wach ter P. F. tot den grond toe af. De inboe del, benevens een groote hoeveelheid ge weren en patronen van den Vrijwilligen Landstorm, gingen in het vuur verloren. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Villabrand. Woensdagmiddag brak brand uit in de villa „Meerwegen" van het raadslid dr. Eieuwenhuizen, aan den Utrechtschen weg te Amersfoort. In een oogenblik tijds sloegen de vlammen uit. De politiemotor was spoedig aanwezig, gevolgd door de brandweer. De voorkant der beneden- en bovenver dieping brandde geheel uit. De schade is zeer aanzienlijk. Alles was verzekerd. Oorzaak is onvoorzichtigheid bij het aansteken van het theelichtje, waardoor de gordijnen vlam vatten. Gramofoonwinkel uitgebrand. Een kortstondige doch felle brand heeft gisteravond gewoed in perceel Pieter Aertsstraat 97 te Amsterdam. In genoemd perceel is gevestigd de gramofoonzaak van den heer Th. F. Eweg. Wederom was het de fatale petroleumkachel, die brand veroorzaakte. Tegen kwort voor negen was de eigenaar met een bediende in den winkel werkzaam. De bediende wilde de brandende petro leumkachel verplaatsen, doch de veer sprong los, waardoor de kachel open klap te en de petroleum over den grond stroom de. Een in de nabijheid staande kerstboom vatte vlam en het vuur breidde zich spoe dig uit. Het vond gretig voedsel in de was van den grooten voorraad grnmofoonpla- ten, die in den winkel aanwezig was en teen de brandweer arriveerde sloegen de vlammen fel uit. Met diie stralen op de waterleiding- tastte zij het vuur aan. Zij slaagde cr in den brand tot den win kel te beperken, maar daar brandde dan ook de geheele ruimte uit. De achter den winkel gelegen kamer had door de groote hitte veel geleden, doch was door het vuur niet aangetast. Ook de bovenverdieping wist de brandweer op zoodanige wijze vrij te houden, dat men .daar zelfs geen walerschade bekwam. Het vuur had zich ïntusschen in het plafcnd genesteld en bleef daar voort- smeulen. De brandweer zag zich genood zaakt het geheele plafond weg te steken. Met een straa' werd daarna het vuur defi nitief bedwongen. Een verzekering van tien duizend gulden dekt de schade. EEN NACHTELIJK DRAMA. Boschwachter doodgeschoten gevonden. Gisterochtend werd in de gemeente Stoutenburg, nabij Amersfoort, op een bin nenweg, oostelijk van het bosch der heer lijkheid Stoutenburg het lijk .gevonden van den .28-jarigen boschwachter J. Tuit Een schot was hem door hals en nek ge gaan. De jachtopziener Tuit hoorde in den nacht van Dinsdag op Woensdag schieten op het jachtterrein. Hij kleedde zich aan en klopte bij zijn vader aan, die eveneens jachtopziener is en in de nabijheid woont. Hij ging echter alleen verder. Even later hoorde zijn vader een schot en ging vergezeld van zijn inwonenden zoon op onderzoek uit, doch keerde kort daarop weer naar huis terug, daar er niets meer te bespeuren viel. Gistermorgen te acht uur vond een meisje een man dood op den weg liggen, het gelaat bedekt met bloed. Bij nader onderzoek bleek dit de jacht opziener Tuit te zijn met een schot hagel in den hals. Een politiehond uit Bussum is op het spoor gezet, dat weer in de richting Nij- kerkerveen. De dader(s) is (zijn) nog niet opgespoord. Het slachtoffer is 28 jaar oud, gehuwd en heeft 2 kinderen. Het Parket uit Utrecht was evenals dr. Hesseling als deskundige uit Arnhem gis termiddag ter plaatse. HET GEVONDEN KINDERLIJKJE. De moeder blijft ontkennen. De moeder van het aan den voet van den Zuiderzeedijk doodgevonden knaapje Sigmnnd Mathias, blijft bij haar verkla ringen, dat haar kind gestorven is tenge volge van den val van de trap. Bij confrontatie is zij herkend door'haar vroegere buren en door degenen, die zich na den oproep bij de politie hadden aan gemeld, om te verklaren, dat zij een vrouw met een kinderwagen op den Zui derzeedijk hadden gezien. Ook heeft men haar gebracht naar de plaats, waar het lijkje te water is gewor pen. Het weerzien van de plek ontroerde de vrouw zeer, maar bij pogingen om haar hier tot bekentenis te brengen hadden geen resultaat. Vrouw Mathias handhaaf de volkomen haar steeds gegeven verkla ring, dat zij zich hier van het lijkje van haar zoontje heeft ontdaan, omdat zij vreesde, dat bij aangifte van zijn dood de aandacht zou worden gevestigd op den vader, die door de Duitsche justitie werd gezocht. Van den laatste heeft men inmiddels nog geen verblijfplaats opgespoord. Ook de vader gearresteerd. Uit Dordtmund wordt aan de „Tel." ge meld: Gisteravond omstreeks acht uur is de politie er in geslaagd, in een barakken- woning aan den z.g. „Fredenbaum" te Dortmund, Ferdinand Mathias te arres- teeren, die zooals men weet ernstig wordt verdacht van moord op zijn zoontje Sig- mund, wiens lijk destijds aan den Zuider zeedijk bij Amsterdam werd gevonden. De arrestatie geschiedde in de woning van een zekere vrouw Bialas, waar Ma thias het geld voor een door hem gele verd schilderijtje ten bedrage van 1.50 Mark kwam innen. Mathias, die per rij wiel was gekomen, werd evenwel door de vrouw herkend als degene, die in verband met het drama aan den Zuiderzeedijk werd gezocht. Ten einde zijn arrestatie mogelijk te maken, verzocht zij hem even te willen wachten, daar zij het geld niet in huis had, doch het even van een buurvrouw wilde leenen. Mathias, die zeer zenuwachtig was, verklaarde het geld in elk geval te moe ten hebben, daar hij het voor levensonder houd dringend noodig had. De vrouw waarschuwde echter, terwijl hij op haar terugkomst wachtte, de poli tie, die onverwijld ter plaatse verscheen. Toen Mathias de beambten het huis hoor de binnenkomen, trok hij een revolver, terwijl hij uitriep.. „Ieder die mij nadert, schiet ik een kogel door het hoofdBij zijn arrestatie bood hij echter geenerlei te- gerstand. Mathias zou nog gisteravond aan een verhoor worden, onderworpen. Tot dusverre heeft hij geen bekentenis- afgelegd. EEN REVOLVERDUEL IN ROTTERDAM. Dror.kon man brengt buurt in rep en roer. Het café van den 42-jarigen A. P. S. aan de Maashaven te Rotterdam, trok den laatsten tijd voortdurend de aandacht van de politie. De caféhouder, die bijna steeds onder invloed van sterken drank verkeer de, mishandelde zijn vrouw op ergerlijke wijze. Hij bedreigde zijn bezoekers met wapens en vechtpartijen, waarbij een deel van den inventaris van het café werd ver nield waren aan de orde van den dag. Maatregelen waren beraamd om den man zijn verlof te ontnemen. Maandagavond is zijn vrouw voor den zooveelsten maal naar haar moeder ge vlucht, die met eenige andere dochters samenwoont in de Schildstraat. Dienzelf den avond heeft S. van een Chinees een re volver gekocht. Gistermorgen is hij daarmee naar de Schildstraat gegaan. Hij was dronken en had zich in 'n café a. d. Hïlledijk nog meer moed ingedronken. Daar heeft hij, om zijn wapen te probeeren, pen schot op dèn vloer gelost. Toen hij de woning in de Schildstraat betrad, heeft hij zijn vrouw gevraagd weer met hem mee te gaan. Zij weigerde, zeg gende dat hij dronken was. Op die woor den trok hij den revolver uit zijn borstzak. In panischen angst vluchtten de vrou wen de kamer uit, doch een van haar, was zoo dapper om den man de gang op te du wen en de deur dicht te gooien. Direct daarna schoot hij door de deur naar binnen. De kegel ging eenige malen door het schort van deze vrouw, zonder haar echter te raken. De andere dochter was inmiddels over de schutting geklom men en door het huis van de buren naar buiten gegaan, om politiehulp te halen. Op dat oogenblik kwam S. ook naar bui ten en schoot meteen op h-aar. Ook ditmaal zonder haar te raken. Terwijl hij de straat uitliep, kwamen twee rechercheurs toeloo- pen, die hem sommeerden stil te blijven staan. Hij verschanste zich op den hoek van de straat en bedreigde de politieman nen met den revolver. De bewoners vlucht ten angstig naar binnen. Van de andere zijde naderden op dat oogeblik twee an dere politieagenten, zoodat de man ingeslo ten was. Hij bleef de politie dreigen, zoo dat op een gegeven oogenblik beide par tijen met de revolvers in de hand tegen over elkaar stonden. S. liep door en toen is door de politie, daar men van den dronken man ernstige onheilen vreesde, op hem geschoten. Een 5-tal scheten werden gelost. Een hiervan raakte den man in de rechtervoet, de an dere schampte langs zijn rechterdij. Toen heeft hij zich overgegeven. Èij is naar een politiebureau overgebracht en opgesloten. Behalve hij zelf is er niemand bij dit drama, dat deze stadswijk uren lang in rep en roer bracht, gewond. Hevige kloppartij in een herberg. In het café van H. S. op den Rijksweg Zuid te Sittard heeft, een hevige kloppartij plaats gevonden. Een tiental Serviërs, ge wapend met bierflesschen drong het café binnen, en begon direct klappen uit te deelen, waarbij het eerst de waard bloe dend verwond werd. De gasten boden te genstand, zoodat de strijd heftig toeging en bijna allen verwondingen opliepen. De café-inventaris werd vernield. Een onbe kende heeft verder schoten uit een revolver gelost, waarbij een kogel een der Serviërs door de mouw van de overjas drong. Door de marechaussees is heden een tweetal Serviërs gearresteerd. Een oude veete met den waard moet de aanleiding tot deze vechtpartij zijn geweest. Eeri arend geschoten. De heer S., te Deventer, in de omge ving van Ommen op jacht zijnde, schoot een arend, juist toen het dier tusschen twee boomen in zweefstand stond om op zijn prooi aan te vallen. De vogel had een vlucht van 2.48 M. DE DEBACLE BIJ DEN DIAMANT- COMMISSIONNAIR TE AMSTERDAM. Vier firma's gedupeerd. öp de Beurs voor den diamanthandel is het bericht, dat bij de firma M. P. te Am sterdam, commissionnair in diamanten een tekort aan het licht is gekomen, dat 150.000 gulden beloopt, natuurlijk druk besproken. Een viertal Amsterdamsche fabrikanten zijn er door gedupeerd. De heer P. stond jarenlang als een zeer solied koopman bekend. Juist zijn reputa tie als goed geprotegeerd makelaar maak te, dat het bericht van het te kort op de Diamantbeurs kwam als een donderslag bij helderen hemel- Het is nu echter geble ken, dat de heer P. zich sterk heeft ge ïnteresseerd voor de zaken van den dia mantkoopman K. Deze onderneming is echter, mislukt, zoodat P., ten einde raad, het geld van zijn cliënten heeft aangespro ken. De volgende firima's zijn, naar de „Msb." meldt, hierdoor gedupeerd. G. en G. voor ƒ30.000 a 35.000, V. voor ƒ50.000, B. voor ƒ20.000. Verder zijn er nog schulden, die nog niet juist zijn vast te stellen, doch die men raamt op een totaal van 20.000 k 30.000. P. wordt niet van kwade trouw ver dacht. Hij zal dan ook niet worden ver volgd. Er is ongeveer 30 pet. actief aan wezig, hetwelk P. onmiddellijk zal uitkee- ren aan zijn schulcischers. Over de vereffening van de rest van de schuld zijn de crediteuren thans met hem "in bespreking. INTERNATIONALE DIEVEN. De inbraak bij den Maastrichtschcn juwelier. Door een vrouw uit Jupille (B.) werd aan de Luiksche politie meöedeeling ge daan, dat de beide Italianen, welke te Ju pille een inbraak pleegden, waarbij een nachtwaker doodeüjk werd gewond ook de daders zijn van de geruchtmakende in braak bij den juwelier H. Retera te Maas tricht, waarbij de inbrekers zich meester maakten van gouden voorwerpen +er waarde van 15.GC0. De Belgische politie nam maatregelen om de beide Italianen aan te houden. GERAFFINEERDE OPLICHTERSTRUC. Hij wilde zoo graag naar Nederland. "Twee jongemannen, waarvan de eene, H. S„ naar Nederland moest en de ander, R. W., graag naar tce zou willen, zaten in een noenzaal te Rheinbrohe. H. S. vertrok en beloofde voor R. W. zijn best te zullen deen, dat deze zou worden geplaatst aan de Holland-Amerika-1 ijn. Kort hierna kreeg de twee en twintigjarige R, W. be richt van S., dat hij voer een pas zou zorgen en reeds een plaats aan boord van een van de schepen van de H. A. L. gevon den had. W. stuurde het geld en kwam ver leden week te Rotterdam. Het schip was echter juist een dag eerder vertrokken en W. meest dus, zoo vertelde S., tot den vol genden Maandag wachten. In de loop van die week ontving \V. plotseling een post wissel, groot ƒ235.93 van zijn vader. S. be weerde, dat zijn vtouw indertijd geld aan den vader van W. geleend had en deze zou nu dit geld aan zijn zoon gestuurd heb ben, opdat deze het aan S. zou terug ge ven. S. heeft zich met het geld uit de voe ten gemaakt met de boodschap, dat hij zich even liet scheren en is niet terugge komen. Bij informatie aan de H. A. L. bleek, dat men niets van een zekeren W. afwist. De politie vermoedt, dat S. dooT middel van een valsch telegram den vader van W. heeft bewerkt tot het sturen van geld. Oneerlijke werkvrouw. Een werkvrouw tc Tilburg, zekere D. v. R., wist gedurende de maand December bij mevr. D. in de Juliana straat, aldaar, waar zij eenige dagen in de week werk zaam was, op verschillende tijdstippen S briefjes van 10 cn 500 Belgische francs 'te ontvreemden. Het Hollandsch geld ge bruikte zij aan opschikmet de francs wist ze blijkbaar geen raad en stopte ze daarom is de centrale verwarming.' Diphthoritis, Te Arnhem doen zich in de laatste we ken onder schoolkinderen ernstige gevallen voor van diphtheritis. Een betrekkelijk groot aantal bacillendragers zijn in de ba rakken van het gemeenteziekenhuis geiso- leerd. Er zijn in totaal zeven gevallen van diphtheritis met doodelijken afloop. De in den laatsten tijd bijgekomen gevallen zijn van lichteren aard. Stijlbloempjes, Een aangeslotene bij een radio-centrale, de bekende instituten van den modernen tijd, die via draad en luidspreker muzikaal en ander genot aan den befaamden huise- lijken haard doorgeven, was over het ge- bodene blijkbaar ontevreden. Deze luis teraar wendde zich in een met potlood ge schreven brief tot den directeur van het Post- en Telegraafkantoor der stad zijner inwoning. Hij uitte, naar wij in „De Tijd" lezen, zijn overkropt gemoed in de vólgen de bewoordingen „Wél Edele Heer, Wil U eens onderzoek doen naar die radio-centrale van(volgt naam) in de straat, het is rotmuziek en zonde van de cente er word maar geknoeid en ge daan die jonge doet wat hij wil het is een knoeierj; een bewoner van de -centrale". Ligt er voor de commissie voor de Ver eenvoudigde spe'ling hier nu een terrein braak of zitten deze heeren bij dit door gaand schrijven, zonder eenige punctuatie te watertanden? :t Is maar een vraag, zonder meer. De klacht van den anoniemen „bewoner" der gedesorganiseerde centrale is inmiddels door de bevoegde autoriteiten onderzocht. Hef s.s „Benwyvïs" zwaar lek. Uit Terschelling wordt gemeld, dat het daar gestrande Engelsche stoomschip „Benwyvis" zwaar lek is. Krachtige ber- gingsmetorpompen kunnen de lekkage bij houden en men is bezig den bodem met ce ment te dichten. De dubbele bodem zit vol zand. De bergingsboot van de reederij Doeksen en Dros is gistermorgen uitgeva ren met zware draden en een anker. Men zal trachten een verbinding te maken. Wenken bij het gebruik van de automatisch filtrcerende koffiekan. Men vult de koffiekan met koud of warm water, doch zorge er voor, dat dit niet hooger komt dan ongeveer 1 centimeter on der het koffiereservoir, in welk reservoir men de gemalen koffie doet. Vervolgens plaatst men het reservoir in de kan, sluit de deksel en zet de kan op gas of theelicht. Zoodra het water gaat koken, stijgt dit door het apparaat naar boven en sproeit over en door het geperforeerde plaatje, dat het reservoir afsluit. Nadat de koffie op deze wijze eenigen tijd filtreert, kan men door den glazen deksel zien of zij de ge- wenschte sterkte heeft en neemt dan de kan van het vuur. De koffie, op deze wijze verkregen, ïs heerlijk van smaak en behoudt zijn aroma. TRAGISCH EINDE EENER NON STOPVLUCHT. Jones Williams en Jenkins neergestort Gisteravond is te Londen bericht ont vangen, dat de twe© Engelsche vliegers eskader-commandant Jones Williams en luitenant Jenkins, die esn poging hadden ondernomen om ©en non-stopvlucht naar Kaapstad te maken, nabij Zaghoean, ten Zuiden van Tuni3, zijn neergestort, waarbij beiden om heb leven zijn gekomen. Zooals gemeld, waren de twee aviateurs eergisteren in Engeland opgestegen. Na 's namiddags 4 uur het vliegtuig bevond zich toen nabij Sardinië had men niets meer van hén gehoord. Gisteravond laat werd door Engelsche ministerie van Luchtvaart het bericht van den dood der beide Engelsche vliegers Wil liams en Jenkins bevestigd. Wa/t de oorzaak is van 't droevig einde van hun vlucht, die in Engeland zulk een groote belangstelling had getrokken, is nog niet bekend. Wellicht heeft het bergachtige landschap, waar langs hun weg leidde, hen voor een onvoorziene hindernis geplaatst. «Tel." De volksgezondheid uit winstbejag benadeeld. Ontkleurde spiritus. De strafzitting van het Bossche Ge rechtshof was gewijd aan een langdurige behandeling in hooger beroep van strafza ken wegens ontduiking van belasting, meer bijzonder voor wat betreft het niet voldoen aan het. accijnsrecht. Knoeierijen van distillateurs en slijters zijn per jaar zeer talrijk. Tot groot finan cieel nadeel en lichamelijk gevaar van de niets kwaads vermoedende afnemers. Brandspiritus behoort de waarschuwende blauwe kleur te hebben en om die in hot volksbelang goed te kunnen onderscheiden, opdat ieder zou weten dat de vloeistof spi ritus is, een vergif voor den mensch, moet het vocht in witte flesschen worden ver handeld, althans duidelijk te onderscheiden van andere vloeistof. Met een heel eenvou dig kunstje. men moet het maar weten! wordt de blauwe kl%ur aan de licht© flesschen gevuld met spiritus ontnomen en gereed gehouden om met een ander meng sel als zuiver gedistilleerd of sterken drank te worden verkocht. Daar komt bij dat de meest voorzichtige middelen worden uitgedacht om bij een verrassing door de commiezen den dans te kunnen ontsprin- De distillateur en wijnhandelaar S. de W. uit Bergen op Zoom, die terecht stond wegens ontduiking van accijns, hield er zelfs een geheime kast op na, die steeds gesloten was. Niemand wiat iets van die geheimzinnige kast af in zijn pand te Ber gen op Zoom en alleen verdachte had er den sleutel van. Natuurlijk maakte die bevinding de com miezen achterdochtig. Maar met het on- noozelste gezicht van de wereld beweerde verdachte dat de bezorgdheid voor die vreemde kast niets bijzonders was. 't Was een maatregel de kast gesloten te houden, omdat nu eenmaal alles niet openstond voor het personeel. De president, die zijn pappenheimers wel kent, merkte onmiddellijk op: „Dus je bent bang dat het publiek het vergif krijgt!" Die was raak en verdachte deed er zicht baar verlegen het zwijgen toe. In hooger beroep van een veroordeelend vonnis stond ook terecht de slij'er G. uit Den Bosoh, die met zijne moeder onder den naam: firma Wed. A. G. een kleinhan del drijft. Het verbaasde den rijksadvocaat, mr. G. van Zinnïcq-Bergmann, Vught, dat ver dachte, die een hooge geldboete kreeg, maar gevangenisstraf verdiend had, in hooger beroep kwam. Bij een inval aan de zaak hadden de ambtenaren in en achter den winkel dran ken gevonden, gesmokkeld* verkregen van een geheime branderij uit België. De vloei stof bevatle alle bestandmiddelen van brandspiritus behalve.... de blauwe stof. Geldige documenten, welke de inbcs'.ag genomen dranken dekten, hadden beid© verdachten niet. Eisch bevestiging van het vonnis. Uitspraak 30 Dec. a.s.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8