DONDERDAG 19 DECEMBER 1929 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BL AD - PAG. F BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. DE MIJNRAMP IN OKLAHOMA. Tot dusver 52 lijken geborgen. Uit McAllister ia Oklahoma wordt ge meld, dat tot dusver 52 lijken van bij de mijnramp omgekomen mijnwerkers zijn ge borgen. Thans worden nog tien arbeiders vermist. De vergiftige gassen en de nog ■steeds plaats hebbendé instortingen -be moeilijken het reddingswerk ten zeerste. De schipbreukelingen van de Norwich City. De geredden van het stoomschip Norwich City zijn te Sydney aangebracht en heb ben een treffend relaas gedaan van huil wederwaardigheden. Het schip liep. vast en geraakte in brand op het rif, dat onge veer 200 M. aflag vah het voornaamste eiland van de Garclner-groep in de Stille Zee. Na door de- vreeselijke branding, waar tal van haaien hun leven bedreigden, heen geworsteld te zijn, bereikten zij het eiland. Maar daar stonden zij voor een nieuwe ver schrikking wegens de aanwezigheid van niillioenen krabben met scharen ter lengte van 20 c.M. en niet minder talrijke vinnige ratten. De schipbreukelingen vervaardigden een tent va/n zeildoek -en hout en een barrikade tegen de ratten. Dit was niet afdoende. Eiken nacht moest een, met groote stokken gewapende patrouille wacht houden om den afschuwelijken aanval van krabben en ■ratten te keeren, maar ondanks de voor zorgsmaatregelen dragen de geredden de lifcteekens van felle béten. Na vier dagen werden zij door inboorlin gen in een voor de branding gebouwde ■boot van het' eiland afgehaald. "Van de bemanning zijn de derde en vierde machinist, de timmerman, de hof meester en matroos, allen Engelsehen, en zes Arabieren omgekomen. Twee van hun lijken spoelden op het eiland aan en zijn daar lar, door een bende van vijf man begin No vember in een bank te Jefferson (Wiscon sin) gepleegd. Dane, die naar vermoed wordt onder al lerlei namen de „man op don achtergrond" is van uitgebreide organisaties van dieven benden en voor wiens aanhouding een som van 10.000 dollar is uitgeloofd, is nog zoek. Ned. Oost-Indië Geweldige brand te Bingerv Een geweldige brand, zooals Bingen in jaren niet gezien heeft, heeft daar gewoed en heeft de uitgebreide fabrieksgebouwen van de tabaksfirma K. Graeff G.m.b.H. verwoest. Door tot nu toe onbekende oorzaak brak tegen vier uur gistermorgenbrand uit in de timmerwerkplaats, die ondergebracht was in het middelste fabrieksgebouw. Het vuur breidde zich met groote snelheid uit en sloeg over op alle gebouwen der firma. De hevige wind begunstigde het voortwoe keren van het vuur. Met twintig stralen water werd het vuur bestreden, waarbij de brandweer zich er voornamelijk toe be- pèrkfce de omliggende gebouwen te ,bescher- men. Met donderend geraas' stortten de groote. fabrieksgebouwen in. Een der ge bouwen kwam op de s terk str oomlei ding te recht, waardoor eenige kabels werden ver nield. Groote voorraden tabak zijn verlo ren gegaan. De schade wordt op meer dan oen ruillioen mark geraamd. Monschenlë- vens ^ijn niet be betreuren. Reeds 44 graden vorst in West-Siberié. Het is te wenschen, dat de 'huidige Si- i ■berische temperaturen maar geen aankon diging beteekenen van de koude, die ons in "West-Europa te wachten staat, want an ders kunnen we wel reedis een extra-voor raad brandstof gaan inslaan. Volgens de jongste berichten in de Russische blade?i, i.a. in de „Krasnaja Gazetta" namelijk, is in de stad Omsk in West-Siberië. reeds een vorst van niet minder dan 44 graden ge registreerd. De treinen komen met een groote vertraging aan, welke varieert van zes tot twaalf uur. In Europeesch Rusland is de koude nog niet zoo Siberisch, hoewel ook daar reeds, zooals bijv. te Leningrad, het kwik eenige graden-onder het vries punt gedaald is en de schaatsen er voor den dag zijn gehaald. Verwacht wordt evenwel, dat in de tweede helft van De- eero.ber de temperatuur nog aanzienlijk zal dalen en dat aan de regemperiode defi nitief een einde is gekomen. Bescheiden burger en gevaarlijk misdadiger. Een bescheiden en welgesteld burger van St. Joseph in Michigan, zekére Dane, had dezer dagen een aanrijding gehad met een andere auto. De eigenaar van de aan gereden auto eischte 5 dollar schadever goeding, doch Dane lachte hem uit en ging verder. De ander ging hem achterna en nam onderweg een politie-agent mede. Toen deze hem gelastte mee te gaan naar het bureau, haalde Dane een revolver voor den dag en schoot den agent dood. Daarop reed hij zoo overhaast weg, dat hij tegen een telefoonpaal aanbotste, zoodat zijn auto omsloeg. Dane dwong' een voorbijgaand automobilist hem in volle vaart 5 K.M. ver der te brengen. Daarop vorderde hij een snellere auto op, waarmee hij omzichtig naar de buitenwijken van St. Joseph terug keerde. Daar overreedde hij een kennis om hem 16 K.M. ver naar Goloma te brengen, waar hij uitstapte en verdween. De politie ontdekte dat het nummerbe- wijs op de verongelukte auto aan zekeren Herbert Church toebehoorde en kwam tot de slotsom, dat hij en Dane een en dezelf de persoon waren. Zij ging naar Dana's huis en arresteerde diens vrouw. Een huis zoeking bracht aan het licht waarom Dane niet mee naar hét bureau had willen gaan, waar ook voor onbelangrijke beschuldigin gen vingerafdrukken worden genomen. Het bleek n.l. dat er in het huis een voorraad mitrailleuses, revolvers en ammunitie was opgeslagen. In een sloop was voor een waarde van 319.000 dollar aan effecten ver borgen, die afkomstig bleken te zijn van een diefstal ten bedrage van 352.000 dol 401 slachtoffers in 1 maand.* Aneta seint uit Buitenzorg: In de pe riode van vier weken, liggende tusschen. 5 October en 2 November j.l. zijn in Ned.- Indie 401 personen aan pest overleden. In de daaraaii voorafgaande periode van vier weken zijn 402 personen aan pest overleden en in de overeenkomstige periode van het vorige jaar kwamen 335 sterfgevallen on der pestlijders voor. HONGERSNOOD OP FLORES. Hondorden menschen aan de gevolgen overleden, Aneta .seint uit Bandoeng: Het R. K. Dag blad „De Koerier" publiceert een schrij ven van R. Wolfs S.V.I)., missionaris te Manggarai, West-Flores, waarin een daar onder de. bevolking hoerschende nijpende hongersnood beschreven wordt. De voedselschaarschibe is blijkens de cor respondentie in hoofdzaak het gevolg van een muizenplaag. Reeds in Mei was er ge brek aan degelijk voedsel in enkele stre ken op tc merken, maar in de daarop ge volgde maanden hééft de ellende zich snel uitgebreid. De kampongs stroomen nu leeg. Honder den sbakkerige mannen en vrouwen en kin-? deren zijn. de bosschen reeds ingetrokken om eetbare boomwortels' of vruchten te zoeken, maar aangezien het aantal van deze vertwijfelde zoekers reeds in de dui zenden loopt, zijn' de bosschen reeds lang leeggewoekl en uitgegraven. Tengevolge van het zwerven in de bos schen, de onvoldoende woning, het harde en bittere voedsel dat men daar vond en de onzuiverheid van het kaliwater, dat de zwervers genoopt waren te gebruiken, zijn in de maanden Juli en Augustus honderden personen g'èstorven aan de gevolgen van een versohrikkelijken bloeclloop. Pater "Wolfs vertelt verder, dat hij bij het houden van een tournee in een bijna geheel verlaten kampong kwain en daar slechts ouden van dagen, zieken en lijken aangetroffen heeft in de huizen die hij bin nenging. Hij verbelt van een door hem bezochte woning, waar juist twee dooden werden uitgedragen en waar hij nog een derde lijk vond, het lichaam van een kindje van drie jaar opd, dat gewikkeld was in een bebloed matje en dat te wachterHag' op do doodgra vers. Aan twee zwaar zieke personen, dié hij in ditzelfde huis aantrof, kan nog juist tijdig het nood-doopsel worden toegediend. Volgens de hartbrekende beschrijving is de sterfte vooral onder de kinderen en zui gelingen groot. Wolf» vertelt dat van de vijfhonderd kinderen, die sinds Augustus j.l. gedoopt zijn, reeds vijftig in het dooden- boek zijn opgeschreven. De overheid voorziet de bevolking van grooto hoeveelheden bibit alsmede van tweede gewassen. De gezaghebber bij heb bimlenlandsch bestuur vertelt, dat hij op zijn diensttour- nee door de hongerstreken de akeligste beelden heeft aangetroffen van uitgemer gelde, uitgeputte en broodmagere menschon. In September en October zijn, blijkens de ingekomen rapporten tientallen van deze uitgeputte menschen door longontsteking na een kortstondig ziekbed naar het graf gedrageD. Hun lichamen waren niet meer bestand tegen de ziekte-, zelfs niet meer te gen een kleinen aanval. Onvoldoende hulp van regeeringswege? Naar aanleiding van de onthullingen van den missionaris Wolfs in de „Koerier", heeft het lid van den volksraad, de heer Bruine- man, een schriftelijke vraag tot de regee ring gericht, waarin hij vraagt of het be doelde schrijven geheel of voor een goed deel op juiste wijze den heerschenden toe stand in West-Flores weergeeft en wan neer dit zoo mocht zijn,' of de regeering' dan niet van gevoelen is, dab onmiddellijke hulpverleehing vanwege de regeering en op andere wijze dan door het. verstrekken van zaaisel alleen noodzakelijk geacht moet worden. Hcofdmandoer met een bijl gedood. Aneta seint uit Medau: De hoofdmari- doer van de onderneming Madari Zuid is des morgens, toen hij zich naar den tuin wilde begeven, met bijlslagen afgemaakt door vijanden, die hem opwachtten. De veldpolitie heeft den vermoedelijken dader reeds aangehouden en voorts nog vijftien koelies, die waarschijnlijk inlichtingen over den moord kunnen verschaffen. De ipoord houdt, vermoedelijk verband met een pro- motiekwestie onder de op de onderneming werkzame mandoers. De vermiste agenten teruggekomen, Aneta seint uit Telok Betong: De drie agenten van de veldpolitie, die sinds de vervolging van een kudde woedende olifan ten, welke de Javaansche kolonisatie Ge- dong Tataan teisterde, drie dagen zoek gebleven zijn, werden gisteren gevonden. Zij vertelden gedurende drie dagen in de bosschen gezworven te hebben. Geduren de dien tijd hadden zij niets te eten gehad en kwamen geheel uitgeput op de onder neming Way se en Kampoeng aan. Deze onderneming heeft ook grooton last van de olifanten ondervonden. De kudde na derde de établissementen, vlak bij de ad ministrateurswoning, tot op zeer korten afstand. BUR. N V. I)E LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 32, LEIDEN SPORT VOETBAL. DIOO. HAARL. BOND. Junioren-Competitie District Leiden, De uitslagen van de Zondag 15 December gespeelde wedstrijden 'zijn: Af deeding A. O. V. V.Lisse II 12 Afdeeling B. TeijlingenLisse III Lisse. h. o. g. St. BernardusMeerb.ijrg 12 Betreffende het niet opkomen van Lisse III zal een pader onderzoek worden in gesteld. 'Eerstdaags zullen wij de standen publiceeren. 2en Kerstdag worden geen wedstrijden vastgesteld. Voor Zondag 22 December a.s. is het volgende programma vastgesteld: AfdeelingA. Lisse: Lisse IILeiden Afdeeling B. Zoeterwoude (Dorp): A: 'S. C.Teijlingen. Alle Wedstrijden vangen om half één aan. Wij hopen dat allen goede nota hebben genomen van de kennisgeving dat er Vrij dag 20 December een Spelregelavond in „Den Burcht" te Leiden wordt gehouden. Aanvang 8 uur. Laten "allen van de gastvrij heid, door de R. K. S. V. „Leiden" ons ge boden, gretig gebruik maken door in groote getale tegenwoordig te zijn. D. HAVERKORN, Secretaris-Penningmeester. Spelregelavond „District Leiden". Het bestuur der R. K. S. V. „Leiden" no.odigt alle leden van bovengenoemd Dis trict uit tot het bijwonen van de uiteenzet ting der spelregels, welke zal worden ge houden in „D,en Burcht" op Vrijdag, 20 De cember, 's avonds 8 uur. De heer F. van Vèen uit Amsterdam heeft zich bereid ver klaard dezen aVond voor alle R. K. voet ballers uit Leiden en Omgeving de spelre gels te behandelen en tevens eenige goede wenken te geven. De heer v. Veen is zoo- iets' wel toevertrouwd. Het bestuur van „Leiden" hoopt dan oók, dat alle vereeni- gingen uit de omgeving aan dezen oproep gehoor zullen 'geven, eii op dezen zeer nut tigen avond in groote "getale „Dén Burcht" met hun bezoek zullen vereoren. De wereldkampioenschappen. Naar uit Montevideo wordt bericht, heeft de Voetbalbond van Uruguay beslo ten om aan de voetbalbonden van Oosten rijk, Hongarije, Italië, Spanje en Tsjecho- Slowakije elk boven de vergoeding van onkosten een bedrag toe te kennen'van- 4000 gouden pesos ter tegemoetkoming in de kosten aan het deelnemen aan dé wed strijden om het wereldkampioenschap. Men hoopt daarmede de bezwaren van do genoemde landen tegen het deelnemen aan de wereldkampioenschappen te over- ZWEMMEN. Wedstrijden tegen Engelschen op het vasteland. De Engelsche elftalcommissie heeft op baar laatste vergadering kennis genomen van de mededeelingen, dat Duitschland en Oostenrijk accoord ,gaan met dc door En geland gestelde voorwaarden voor het spe len van eenige internationale wedstrijder., zoodat het doorgaan van die wedstrijden in Mei a.s. verzekerd is. Men besloot even wel niet in te gaan op het voorstel van Duitschland om ook een wedstrijd tegen de Duitscher* in Engeland te spelen. Ver moedelijk zal Engeland in Duitschland een wedstrijd spelen en in Oostenrijk tweemaal in het veld komen. Wilde Schrader vestigt een nieuw wereldrecord. De Olympische kampioene Hikle Sehra- der ondernam Dinsdag in hot „Wilhelme- ba-d" te Maagdenburg een poging om het wereldrecord 200 yards schoolslag, dat tót" nu toe. op naam stond van Miss King (En geland) met don tijd van. 3 min. 2 sec., té verbeteren. Zij had succes en zwom den afstand in 2 min. 57.8 sec. Dit nieuwe ré cord zal vermoedelijk wel erkend worden, echter niet als Duitsoh record, omdat el-e 200 yards niet voorkomt op de Duitsche re-, cordlijöt. SCHAATSENRIJDEN. Nederlandsehe rijders in Davos. Gisteren zijn te Davos oen veertiental', rijders uit Nederland, onder leiding van den heer Van Laer, die liicr hun winter- training zullen aanvangen. Het zijn Ben Blaisse (Amsterdam), Hub. Blaisse (Am- Sterdam), G. Elema (Bierurn), W. Kos, (Oud-Karspel), J. G. Elema (Bicrum), T. Boot (Purmerend), C. Jongort (Schiedam), J. Kuipers (Stadskanaal), A. F. van dor Scheer (Wageningen), N. Pronk (Warmens- huizen), S. Heiden (IJselmoiido), T. Hooft-' man. (IJselmondo), J. W. Holleman (Lei den) en A. van Beekum (Leiden). Bij de twaalf namen, die de K. N. S. B. officieel had aangekondigd, kwamen dus nog de beide laatstgenoemden. Over een dag of drio worden de schaat sen ondergebonden en wordt het ernst. Tegen dien tijd zal Thunberg gearriveerd zijn, om de leiding op zich te nemen, want de heer Van Laer zal weer naar Holland terug moeten keeren. Echter komt hij vóél de Academische Winterspelen weer terug en zal dan de bij dit tourliooi.te houden hardrijdwedstrijden leiden, waartoe hij werd aangezocht. Bestond oorspronkelijk het plan, dat de hardrijwed8trijden der Academische Win terspelen met een internationale zouden samenvallen, hoogstwaarschijnlijk zal dit niet doorgaan. Wel wordt er terzelfder tijd een internationale wedstrijd gehouden, maar deze zou dan geheel losstaan van de Academische. Zooals de zaken nu staan, aldus' heb „Hbld.", starten voor Nederland 'de stu denten v. d. Scheer en de gebroeders Blais se, terwijl Holleman reserve is. Alle ande ren, ook laatstgenoemde, komen in den in ternationalen wedstrijd uit. Bij de landen, die het academisch kam pioenschap hardrijden zullen betwisten, zal zich vrij zeker ook nog Oostenrijk voe gen, dat reeds voor de ski-nummers in schreef. De Nederlandsche inschrijvingen vopr heeren?, dames- en paarkun strijd en verval- len. KRACHTSPORT. Wereldrecord. De Olympische kampioen Haas heeft te Wêenen hot wereldrecord tweehandig trek ken in de klasse middengewicht, verbeterd op 107.80 K.G. LETTEREN EN KUNST Mia Peltenburg. De beroemde zangeres Mia Peltenburg is te Bern in het huwelijk getreden nie^ den bekenden Zwitserschen violist Alphon- se Brun, eerste concertmeester van het Bennische Musikgesellschaft en directeur van heb Berner Musikkoneervatórium, die een paar jaar geleden een tournee door Nederland met het Bernschc strijkkwartet ■heeft gemaakt. Mia Peltenburg is voornemens ook in de toekomst haar concerten in Nederland en in het buitenland te blijven geven. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. 25-jarig jubileum van het „Groene Kruis". Maandag vierde de afdeeling Leimuiden van de Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis", haar 25-jarig jubileum in de groote zaal van den heer J. Sneeboer. Het tooneel in de zaal was keurig ver sierd met groen en palmen terwijl boven het tooneel een keurige transparant was opgehangen met de woorden 25-jarig jubi leum van het Groene Kruis". Tc ruim half acht opende de voorzitter de heer J. A. Bakhuizen "deze feèstvergadering. Hij heette allo aanwezigen van harte welkom, het deecl hom buitengewoon veel genoegen dat de zaal tot in alle hoeken be zet was en dat de leden' van wijd' en zijd gehoor hadden gegeven aan den oproep tot bijwoning van d'czen herdenkingsavond. Allereerst deelde de Voorzitter mede, dat dezen avond de film „Achter de wolkon schijnt toch 'de zon" van de Ned. Centr. schrikkelijke rol de tuberkelbacil heden ten vertoond worden. Deze film is er. een van grootp, hooge ernst. Ieder weet welk een groote ver schrikkelijke rol de tubercelbacil heden ten dage nog speelt. Ieder jaar sterven er in óns land nog ongeveer 7000 personen aan de zoo ge vreesde tuberculose. De heer Goesink, onze alleszins bekwame filmoperateur zal straks aan de hand van de film doen uitkomen hoe men deze gevreesde ziekte kan voor komen en genezen, zij hei, dan ook rnet groote zorgen en moeite. Wij zijn, gaat de voorzitter verder, op het oogenblik bijeen om het 25-jarig bestaan van onze afdeeling te vieren. Precies 25 jaar geleden op den lHen De cember 190-1 kwamen enkele wakkere Lci- muidénsehe mannen bijeen om een Afdee ling van het Groene Kruis op te richten. Of het precies zoo gegaan, is als ie Lange Ruigeweide is spr. niet bekend. Al te ver zal hij echter, niet. in dc geschiedenis af dalen, aangezien hij anders op het terrein komt van den heer A. van Loon, De heer A. van Loon zal nl. in het kort. de geschiedenis van de afdeeling nagaan. Van de oprichters zijn niet veel mannen moer over. De moesten zijn overleden of vertrokken. Twee er van zij li to Leimuiden nog over, hot zijn de welbekende hoeren. G. Bernard on J. H. Wolken. Hedenmiddag zegt spreker, was ik nog bij den heer G. Bernard, die langzaam herstellende is van oen zware operatie. Hij verzocht mij de vergadering mede te deelcn, .^it hij in zijn hart op dezen avond hier tegenwoordig is en geheel met het feest medeleeft. De tweede veteraan is de oude trouwe heer J. II. Wolken, die zelfs op dozen _avond nog in ons midden is. Veel heeft hij voor de vereeniging gedaan. God geve, dat beide heeren nog lange jaren deel zullen mogen uitmaken van het bestuur onzer afdeeling. De Voorzitter deelt nog mede, dal de film zal afgewisseld worden door zang van het Niouw-Vennepsch dubbelmannenkwar- tê'tj onder leiding van don bekwamen di recteur den heer Van Staveren. Hot Hoofdbestuur van het Groene Kruis heeft een felicitatie gezonden en een geschenk in den vorm van het bekende „Groene Kruis Wandbord". Het Hoofdbestuur had gaarne oen ver tegenwoordiger gezonden, maar dit was door bijzondere omstandigheden niét mo gelijk. Dc heer Bakhuizen spréékt daarna de heeren P. Roeloffs en P. de Jou, afgeyuai- digdon van de at'd. Oudc-Wetering op, reelit hartelijke wijze toe. Heft spijt, hem dat de heer Dr. Bouthoorn oud-voorzitter en thans nog adviseur der vérceniging niet bij dit feest tegenwoordig js. De afd. heeft aan den geneesheer die gedurende IS jaar bestuurslid geweest '<s voel tc danken. Daarna geeft de heer Van Loon in korte kernachtige-woorden weer hoe de vereeni ging in den loop van de gepasseerde 25 jaar hoe langer hoe meer tot bloei is gekomen. Bij enkele bijzonderheden wordt even lan ger stilgestaan, 'lil. 'bij- de oprichting van een eigen magazijn en bij do. oprichting van do Wijkverpleging. Mot de wijkverple ging gaat het in Leimuiden totnogtoe niet. naar 'wonsch. Maar, zégt spr.,.. wie hét zij van verre, hetzij van nabij met hot heerlij ke werk van de wijkzuster heeft kennis gemaakt, zal zich wel tweemaal bedenken eer hij' dit prachtige, sociiale werk den rug toe draait. Met name worden nog door hem 'genoemd de zeer verdienstelijke bestuurs leden J. H. Wolken, G. Bernard, Dr. L. 'Bouthoorn, J.. CV Houthals en dep -maga zijnmeester Pi' v."<i, iSfurt'ftr. De voorzitter -dankt-de heer-Van Loon-voor-zijn' gespro ken woorden. Op de hem eigen kernachtig" wijze heeft hij ons de afgelóopen 25 jaar doen doorleven. Hij is als secretaris, de rechte man op de rechte plaats. Daarna wordt met het vertooneii van de film be gonnen. De gevaren van dc tuberculose worden duidelijk" gedemonstreerd, maar tevens wordt, aangegeven op welke wijze men deze gevreesde ziekte kan voorkomen en genezen. Den hoer Gecsink die op ecu duidelijke, vlotte en onderhoudende ma nier deze film. toelichtte kómt alle eer toe. Verscheidene malen doet het Nieuw- Veniiepsoh Dubbelmannenkwartct zijn schoon gezang hooren. Gezongen wor den -Bede van Heinze, Hymne la nuit, Land skn ach tsfcandchen, Abondsfcandchcn, Zomeravond en In Excelsis Deo wordt er met- stille aandacht geluisterd, naar deze schoone zang. lil de pauze wordt een schitterende taart van enorme afmeting door twee be dienden van de firma Beuk binnen ge bracht. Deze taart wordt aan liet Groene Kruis aangeboden. Op de ta&rb konten voor een Groen Kruik en liét wapen van Leimuiden. De voorz. deelt mede, dat doz<- taart-hu noS twee kleine ten bate van do afdeeling zullen worden verloot'. K ad at de film beëindigd is worden'door het mannenkwartefc' nog gezongen de Kik* kercantato en „Er was er eens een meisje", De h.eer Van Drie! brengt nog tori ge- hoore „Een liedje Heer". Daarna sluit de voorzitter de vergade ring nadat hij aan allen die tot het welsla gen van dezen avond hadden mede ge* j werkt', dank gebracht had. NOORDWIJKERHOUT. Een Tusschen zarvdkarren bekneld. werkjongen uit Katwijk, werkzaam aan dó afzanderij van Zonneveld en G'o„ aan dc Langovclderweg, geraakte gisteren tegen het einde van den werktijd zoo ongelukkig tusschen de zand-karr.en terecht, dat ziju. been werd opengescheurd eh hij nóg an dere ernstige verwondingen bekwam. Dr. Sengers was spoedig ter plaatse, en legde, later met dr. Wöstem-^ecn verband. B. Meeuwenoord bracht den jongen per auto naar het ziekenhuis. VOORHOUT. -Aanbesteding. B. en W. deze ge meerite hebben ondershands aanbesteed het verbouwen van de burgemeestcrswo- ning (het aanbrengen van een badkamer). Ingekomen' waren*2 biljetten, t.w. van den heer H. P. Bakker voor een bedrag van 625.en Van den heer P. G. Lemmers voor- een bedrag van 655.Het werk is gegund aan den laag,sten inschrijver, den heer Bakker. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer L. van dei- Post vergunning verleend tot het bouweii van een schuur langs de Boekhorst laa»

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5