NED. OOST-INDIE LUCHTVAART UIT DE OMGEVING 17 DECEMBER 1929 TWEEDE BLAD. PAGINA 3 Kind tegen een gloeiende kachel gevallen. Te Bui^enveldert is een twee-jarig kind met stoel en al omgevallen en tegen een rood-gloeiende kachel terecht gekomen. De kleine kreeg dusdanige brandwonden, dat het in zorgelijken toestand naar een zie kenhuis te Amsteiri-m meest worden over gebracht. Aa.ïvaring. Het Nederlandsche stoomschip Aagte- kerk, van Antwerpen naar Rotterdam, is gistermiddag 4 uur in de Royerssluis in aanvaring geweest met het uitvarende Engelsche stoomschip Cambrian Maid. Laatstgenoemd stoomschip is zwaar be schadigd terug in het dok gegaan; de Aagtekerfc heeft- lichtere averij. Zware pakhuisbrand. Omstreeks kwart vóór zeven gisteravond is de Iiaagsche brandweer gealarmeerd voor een zwaren binnenbrand in het per ceel Vleerstraat 44. Daar is een speelgoed winkel van de Gebr. D., waarboven zich een pakhuis en een zolder bevinden. De heeren D. hebben tevens een grossierderij en in verband met den tijd van het jaar, waren er boven nogal wat trommels met vuurwerk opgeborgen. De winkeljuffrouw was naar boven gezonden om in een tus- schcnkamer een riem papier te halen. Voor zij echter beneden kwam, bleek dat zij een verkeerd pak had medegenomen, zoodat zij opnieuw de trap opging om het goede papier te halen. Halverwege keerde zij terug onder geroep, dat zij boven aldoor geknetter hoorde. Weldra waren vlammen ook zichtbaar, zoodat onmiddellijk de brandweer opgebeld werd. Een motorspuit van het hoofdbureau ving de blussching aan met twee stralen op de waterleiding. Het bleek een harnekkig brandje te zijn en een verraderlijke blussching. In de eer ste plaats werd er ontzaglijk veel rook ont wikkeld, zoodat de blusschers gebruik van rookmaskers moesten maken en dan deed zich ieder oogenbl'k een ontploffing hoo- ren, welke weer aanleiding was tot verdere uitbreiding. Langs een trap heeft het vuur een weg gezocht naar den zolder bo ven het pakhuis, waar het spoedig bedwon gen kon worden, dank zij de enorme hoe veelheid water, die in het betrekkelijk smalle huis werd geworpen. De aanwez'ge goederen zijn alle ver brand of bedorven. Deze waren verzekerd, evenals trouwens het huis zelf. De winkel beneden het pakhuis geleek één groote waterval. Merkwaardigerwijs is tot het laatste toe het licht in den winkel blijven branden. Commissaris Kramer heeft nog de win keljuffrouw gehoord. Deze ontkende ten stelligste boven licht te hebben gemaakt, of vuur te hebben aangestoken, zoodat men omtrent de oorzaak van den brand in het duister tast. HET GEVONDEN KINDERLIJKJE. De verklaring van de moeder. Uit Dortmund is bericht gekomen, dat de moeder van het ongeveer een maand geleden aan den Zuiderzeedijk dood gevon den knaapje bij haar verhoor door de po litie heeft meegedeeld, dat het jongetje door een val van de trap om het leven was gekomen. Aangezien haar echtgenoot eeni- gen tijd tevoren uit een gevangenis in Duitschland ontsnapt was, zoodoende geen papieren had en zich na zijn vlucht naar en vestiging te Amsterdam niet bij het- Be volkingsregister had durven laten inschrij ven, hadden zij en haar man van den dood van hun zoontje ook geen aangifte durven doen. Zij zouden toen besloten hebben zich op de bekende wijze van het lijkje te ont doen, en dit ook uitgevoerd hebben. Dit verhaal, volgens hetwelk dus van misdrijf geen sprake zoude zijn, komt de politie niet onaannemelijk voor. Inmiddels houdt de politie te Dortmund de vrouw nog vast; de nasporingen naar haar man worden nog in Duitschland voortgezet. De grootmoeder is door de justitie te Amsterdam op vrije voeten gesteld. Offerblokken gelicht. Zaterdagavond tusschen 9 en 10 uur zijn door een onbekende, die zich moet hebben laten insluiten vier offerblokken openge broken in de kerk aan het Stieltjesplein te Rotterdam. De pastoor, die tusschen 10 en 11 uur in de kerk was, bemerkte den dief stal, meldt- de „Msb." Toen hij weer Tiaar de pastorie ging, kwam even later iemand zeggen, dat de kerkdeuren open stonden. De dief moet zich toen dus uit de voelen hebben ge maakt. en zich in de kerk verborgen heb ben gehouden, terwijl de pastoor rondliep. Gisteravond zijn, wellicht door denzelf den dader, de offerblokken in de Sint Hil- degardiskerk geledigd. De dief, heeft zich laten insluiten, vervolgens de offerblokken geforceerd, en zich door de deur der kerk open te drukken, uit de voeten gemaakt- Drieduizend gulden 'gevonden. In een wagon bij het. spoorstation te Leeuwarden is een portefeuille met 3000 gevonden. Hoewel de vondst reeds voor een paar weken plaats vond, beeft zich nog geen eigenaar aangemeld. Verstekeling-schipbreukeling. Drie Chineezen hadden gemonsterd op een Engelsch schip. Toen hun boot in Hamburg kwam, deserteerden zij en ver stopten zich aan boord van het stoomschip Benwyvis, ten einde hiermee de reis als verstekeling te maken. De Benwyvis strandde evenwel bij Terschelling, en de drie Chineezen maakten aan boord hache lijke oogenblikken door. Ten slotte zijn zij voor den dag gekomen, waarna zij aan de politie zijn overgeleverd, die hen op trans port stelde naar Rotterdam. Daar was in middels hun oorspronkelijke schip ook aan gekomen, en de rivierpolitie bracht.de drie deserteurs weer op hun eigen schip terug. INGEZONDEN MEDEDEELING. Op avontuur. Een 16-jarige loopjongen uit Middelburg heeft dezer dagen een avontuurlijke reis gemaakt. Vrijdag ging hij er op een rijwiel van zijn patroon van door en bereikte dien dag Bergen op Zoom, vanwaar hij met een vrachtauto medereed tot Breda. Hier zet te hij zijn rijwiel op het station en zocht een slaapplaats in een goederenwagen. Hij sliep stevig en bemerkte niet dat deze wa gen Zaterdag weg reed. Zoo kwam hij bui ten zijn bedoeling via Venlo iri Duitschland terecht en werd daar in den wagen aange troffen en aan de politie overgeleverd, die hem over de grens zette. De politie te Venlo stelde hem op transport naar Mid delburg, waar hij onder het ouderlijk gezag werd teruggebracht- BUITEM. BERICHTEN ONGELUKKEN. MGR. SUHARD GEWOND. De Parijsche correspondent van de „Msb." meldt: Mgr. Suhard, bisschop van Bayeux en Lisieux, is bij een ernstig autoongeluk ge wond. Mgr. had zich met kanunnik Aubry, zijn secretaris abbé Lemerre en zijn kamer dienaar Lecomte, die teven-s den auto be stuurde, naar Caen begeven voor de plech tige installatie van den nieuwe deken van dc St. Pieterskerk aldaar. Het weer was zeer slecht en de wegen zeer slikkerig. Bij het pa-sseeren van Loucelles kwam een auto uit tegengestelde richting, waar van de bestuurder een beweging maakte om zijn stofruit schoon te vegen. Daardoor ver loor hij plotseling het stuur, zoodat de beide auto's recht op elkander inbotsten. Dc beide auto's werden volkomen in elkaar gereden. De omwonenden schoten snel toe, om den inzittenden hulp te ver- leenen. Mgr. Suhard werd uit den auto ge dragen met herig bloedend hoofd, het bleek, dat hij gapende snijwonden had en men vreesde langen tijd, dat hij het gezicht zou hebben verloren; De bestuurder van de auto van den bis schop was er hoogst ernstig aan toe, hij gaf nagenoeg geen teek-en van leven meer. De doktoren hebben een hersenschudding geconstateerd. Ook de bestuurder van den aanrijdenden auto was zeer ernstig gewond en had een gebroken been en vele snijwonden over het geheele lichaam. Hij bleek een caféhouder uit Caen te zijn. De beide heeren geestelijken, die mgr. Suhard vergezelden, zijn er met lichte ver wondingen afgekomen. In den loop van den avond was de toe stand van mgr. Suhard redelijk wel en hebben de doktoren verldaard, dat zij alle hoop hebben, dat mgr. Suhard het gezichts vermogen zal behouden. Autc-ongeluk in Zwitserland. Gisternacht is te Genève een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij zes jongelui ernstig zijn gewond. In de auto zaten twee meisjes en vier te Lausanne studeerende Belgen en Zuid-Amerikanen, die te Genève heb feest van de Escalade hadden gevierd. Kort voor het Volkenbondspaleis, waar de Quai Wilson een bocht maakt, nam de aiuo de bocht te scherp en met een vaart van ongeveer 80 K.M. reeds de wagen tegen een boom. Door de kracht van de botsing werd de auto letterlijk in tweeën gespleten en een der meisjes werd door een open staand venster op het plaveisel geslingerd en alle zes inzittenden liepen zware ver wondingen op. Zij werden naar het zieken huis vervoerd. De verwondingen van alle zes slachtoffers zijn levensgevaarlijk en men betwijfelt, of een hunner in leven zal blijven. Ongeluk in een Canadeesche mijn. Uit Sudbury (Ontario) wordt gemeld: Bij een brand in een nikkelmijn zijn vier delvers omgekomen. De schade beloopt, naar schatting, 200.000 dollars. BLOEDIG DRAMA IN EEN CAFé. Zondagnacht speelde zich in een café te Oberhausen een bloedig drama af. Twee broers wilden het café betreden, doch de waard, die slechte ervaringen met hen had, verbood hun den toegang. Teen de beide mannen daarop den waard te lijf wilden gaan, trok deze zijn revolver en loste een schot in de lucht, en, toen dat ook niet hielp, loste hij achtereen volgens drie schoten. Eén daarvan trof een chauffeur, Hans Mibach, midden in het hoofd, zoodat de man onmiddellijk dood was. Het andere schot trof één der beide broers in den linkerschouder, zoodat de getroffene levensgevaarlijk gewond werd, terwijl de andere broer in den buik geraakt werd en eveneens in hopeloozen toestand verkeert. Op weg naar het ziekenhuis overleed de eerstgenoemde broer, terwijl de waard in een toestand van zenuwoverspanning in observatie is genomeij. EEN MILLIOEN VOOR DE LUCHTVAART. Aneta seint uit Bandoeng: Naar het A. I. D. „De Preangerbode" meldt, is tusschen de regeering en de K. N. I. L. M. overeen stemming bereikt ten aanzien van de sub sidies aan de maatschappij. De uit te beta len subsidies over 1928 blijft bepaald op 200.000 terwijl voor 1929 1.000.000 uitge trokken is, dat echter vermoedelijk niet ten volle behoeft te worden uitbetaald: waar schijnlijk een paar ton minder. AANSLAG DOOR ONTSLAGEN KRANKZINNIGE. Aneta seint uit Bandoeng: Bij het leger bestuur is een telegram uit Atjeh ontvan gen, dat, een als genezen uit het krankzin nigengesticht ontslagen inlander, niet- At-jeher, op de doorreis te Langsa een aan slag heeft gepleegd op twee inlandsche fu seliers, die beiden tamelijk zwaar werden gewond. De da-der, die slechts lichte kwesturen bekwam, werd door de politie gearresteerd. Een kudde vernielzuchtige olifanten. Aneta seint uit Telok Belong: Een groo te kudde olifr.rten heeft op de Javarnsche kolonisatie Gedong Totaan veertig bouws sawah vernield en een groet aantal boomen ontworteld. Het bestuur zond veldpolitie om de dieren te verdrijven. Drie agenten en een kolonist weiden echter sedert vier degen vermist. Gisteren werd met 150 man de bosschen ingetrokken, zonder dat een spoor van het viertal werd gevonden. De troep olifanten blijft in de buurt en ver nielt alles, wat er start. De Ic'der van de kolonisatie, de heer Barinneyer, is heden met een sterke macht de bosschen inge trokken. SPORT INGEZONDEN MEDEDEELING VOETDAL. DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. „D. 0. S." Belangrijke mededeeling aan alle leden van D. O. >S. Door zeer sportieve gastvrijheid der R. K. S. V. „Leiden", zijn wij in staat gesteld a.s. Vrijdagavond om 8 uur een belangrij ken spelregelavond bij te wonen in Leiden. ITet bestuur heeft gemeend deze gelegen heid niet te mogen laten voorbijgaan. Bij voldoende dee'name zal er gezamen lijk per auto naar Leiden gereisd worden om deaen zeer nuttigen en leerzamen avond bij te wonen. We verwachten dan ook aller medewerking, daar het toch altijd voor ve'e leden wel eens noodig is de spel regels te hooren uitleggen. Opgave vóór a.s. Donderdag bij het Be stuur. Vertrek is 7 uur vanaf clublokaal. (Dc niet-opname van het clubbericht vond zijn oorzaak in het telaat ontvangen der copie, eerst Zaterdagmorgen. Wijl er toen een zeer groote hoeveelheid cooie aan wezig was, is het- clubbericht van D. O. S. en van andere vereenigingen vervallen. In dien men prijs stelt op opname, gelieve men te zorgen, dat de copie reeds Vrijdag morgen in ons bezit is, hetgeen gemakke lijk kan, aangezien het programma reeds dagen tevoren bekend is. Red.). D. 0. S. I—Lisse II 2—3. Het publiek, dat van dezen wedstrijd getuige was, heeft een mooien wedstrijd gezien. Bijna direct na den aftrap neemt Lisse de leiding (01). Dan volgen van beide kanten vinnige aanvallen, doch de Lisse- aanvallen zijn gevaarlijker, daar deze ploeg over'een zeer goede voorhoede be schikt. Toch weet de D. O. S.-achterhoede gced stand te houden, terwijl de D. O. S.- voorhoede flink aanpakt, en uit een vrijen schop wordt de stand gelijk gemaakt (1T) Met dezen stand komt de rust. Direct hier na neemt Lisse weder de leiding (21). Ook de D. O. S.-voorhoede brengt meermalen het Lisse-doel in gevaar, dat fortuinlijk aan doorboring ontkomt. Bij een Lisse-aanval wordt de Koning voor de 3de maal gepas seerd, waardoor Lisse een veiligen voor sprong krijgt, doch thans komt de D. O. S.- voorhoede los en bij een algemeenen aan val doelpunt de kleine midhalf onhoudbaar 32. Dan belegert D. O. S. het Lisse-doel waar met man en macht verdedigd wordt en ook lat en palen redding brengen, zoo dat onveranderd het einde komt. Gelijk spel was zeker verdiend geweest. Scheids rechter Heuzen leidde naar genoegen. R. K. S. V. „S. N. A." (Stompwijk). S. N. A. II—Leiden III 2—4. Als precies 2 uur de scheidsrechter be rinnen fluit, hebben beide elftallen één invaller en trapt S. X. A. af. Direct gaan zij op doel af en forceeren een corner; deze wordt genomen en de bal belandt bij den midvoor. die inschiet, doch de keeper houdt het schot, maar slaat- in eigen doel (l0). Dan wordt Leiden sterker en zij sluiten S. N. A. geheel in. Tot de rust oen gere geld Leiden-overwicht en keer op keer moet de keeper handelend optreden wat hem uitstekend afgaat. Toch moet hij ein delijk zwichten voor een hard schot waar mee Leiden gelijk maakt (1l). Na de rust is S. N. A. er wel iets beter in, doch de ploeg vormt geen goed geheel en er ont staan overal gapingen, wat voor Leiden gemakkelijk spelen is. Toch weet de 8. N. A.-aanval een keer door te breken. De rechtsbuiten zet keurig voor en de links binnen schiet ineens in (21). De vreugde is van korten duur, want van den aftrap Tegen Bm'CHir/5 de bronchcs :nde slijm op, ver dijk het opgeven, Jacht de snijdende pijn- van het ledv iKöig noesten en versterk Uw ademhalingsorganen met de snel en krachtig! ingrijpende, onschadelijke ABDmtóQQP Voorde Borst af maken de gasten gelijk (22). Nu wordt Leiden sterker en als het eincle komt heb ben de rood-zwarten verdiend met- 42 ge wonnen, Aan den S. N. A.-keepor een pluim, dat hij zoo schitterend werk heeft geleverd en heeft gezorgd dat de uitslag geen debacle voor S. N. A. is geworden. R. K. S. V. „Meerburg" (Hooge Rijndijk). Het- eerste elftal heeft danig teleurge steld door Zondag van Lisse IV met 31 te verliezen, waardoor zij niet meer de lei ding heeft in dc 4e klasse E. Hoewel het tot enkele minuten voor het einde nog 11 stond, wist Lisse er nog 2 doelpunten bij te voegen. Doch meed houden, laat jullie streven zijn om in de eerstvolgende wed strijden weer aan den kop te komen. Meerburg II wist na feilen strijd met 21 te winnen van A. S. C. II, hetgeen bc- teekent, dat dit haar eerste overwinning in de competitie is. De overwinning was verdiend, doch vermelden wij hierbij, dat ock A. S. C. buitengewoon haar best hectft ge:1 aan. Onze junioren ging door op het pad der overwinning door met.21 van Bernardus- junioren te winnen. De helft der competitie is nu achter den rug en alle 5 werlsirijden zijn gewonnen. Nu met, geestdrift de overi ge gespeeld, waarvan 3 uit- en 2 thuis. De leden onzer vereeniging gelieven goe de ncta te nemen van het navolgende: Allen, zonder uitzondering, morgenavond 8 uur ter nlgemceno vergadering in het Patronaat. Wie achter is met contributie, deze morgenavond medebrengen, terwijl allen ook dringend verzocht worden de 3- maandelijksche bonds-contributie bij het. binnenkomen der zaal te voldoen. Donderdag, moeten alle leden der Ath- letiek-afdeeüng om 8 uur in de Gymnastiek zaal aanwezig n voor de repeti'. ie voor de uitvoering. Wie niet aanwezig is, doet niet aan de .uitvoering mede. Vrijdag verwachten wij alle voetballers om 8 uur in dc Graanbeurs te Leiden, al waar zij gccclo lessen zullen opdoen van den heer v. Veen uit Amsterdam. Vermelden wij nog, dat ons lid Koos Slin gerland op den veldloop van Graaf Willem II te Den Haag een medaille heeft gewon nen. Ook het loopen van ons lid J. v. d. Poel was heel goed. R. K. S. V. „Teijlingen". Onlangs is reeds gemeld, dat de 11. K. S. V. Teijliugen een groote Kerstverloting- zal houden ten bate der kas. Reeds 3 we ken is men bezig met lotcnverkoop, en wij kunnen met voldoening melden, dat er nog slechts ]()0 loten te koop zijn, welke zeker deze week aan den man gebracht- zullen worden. Deze weck zal de hoofdprijs, een vet varken, gekocht worden. Hedenavond om 7 uur is deze reeds te bezichtigen bij den heer M. Vcrhage, Hoofdstraat, Sassen- heim, waar dan ook nog enkele loten ver krijgbaar zijn. A.s. Zaterdagavond om 8 uur zal de hoofdprijs verloot worden in 15 onderdcc- len. De trekking heeft plaats in het K. S. A.- gebouw. Het- zal zeker aan belangstelling niet ontbreken. Alle lotenbezitlers worden ter bijwoning uitgenoodigd, opdat de prijswinnaars on- middeTijk de prijzen in ontvangst kunnen nemen. Zij, die nog inlichtingen willen hebben aangaande de loting vervoegen zich bij den heer H. Hoogervorst, Hoekstraat 9, Sasen- hcim. Degenen, die nog in 't bezit zijn van leten ter verkoop, dragen zorg, om uiter lijk Woensdagavond dc niet-verkochie lo ten te bezorgen bij H. Hoogervorst, en te vens af te rekenen. D Natrina'e kan.pioer'sohftppen. i wedstrijden op sabel. In de zaal Giandomenici te Amsterdam werd Zondag de halve beslissing gestreden om 8 plaatsen in dc finale, nadat- in boven genoemde zaal en die der Sportvereeniging Incasso-Bank de voorronden waren ver- schermd. Uit- poule I plaatste zich in de halve be slissing: l. A. Eaber (K. O. O. 8. B.) 7 gcw. part., 21 ontv. tr.; 2. R. Burger (Giando menici) 5—23: 3. P. Fraterman (H. S. B.) 425: 4. mr. W. B. Dullcmans (Aerts) 4 27. Niet geplaatst: J. Xederpelt, v. d. Bosch, Montfoort en Boutmy. Uit poule II: 1. F. Mosman (Aert-s) 7 gew. part., 20 ontv. tv.; 2. S. Gaarkeuken (H. S. B.) I29; 3. v. Wieringen (Thor) 430; 4. L. Stam (II. S. B.) 320. Niet ge plaatst de heeren: Desta, S. v. Dijk, Sjerp en N. Nerlerpelt. De eindstrijd zal, evenals op floret en degen, plaats vinden Zondag a.s. in den Dierentuin tc den Haag. NIEUWE FRANSCHE OCEAANVLUCHT. Zondagmiddag zijn dc Franschc vliegers kapitein Challc en kolonel Larro Bovges van Sevilla vertrokken voor een vlucht ow-r den Cceaan naar Zuid-Amerika. Naar Havas uit Dakar bericht, bevond het vliegtuig zich Maandagmorgen oui 11.35 uur op 9 gr. 20 min. X.B. en 27 gr. W.L. Volgens een mededeeling van Havas uit Pernambuco, heeft het- radiostation Olimla gistermorgen om 8 uur 55 de eerste draad- loozc seinen van dc Franschc Oceaan vlie gers Challe on Darre-Borges, opgevangen. Naar verder uit New York gemold wordt, vorderden -Challc en Lurre Borges uitmun tend op hun toch boven den Zuidelijken Oceaan. Zij bleven in verbinding met do Zuid-Am er ikaanschc radiostations. Het vliegtuig kon de Zuid-Amerikaansche kust gisteravond .bereiken en Montevideo heden ochtend. Nieuwe recordpoging van Costes. De Franschc houder van het wereld-lan ge afstandsrecord in rechte lijn voor vlieg tuigen, Costes, is Zondagmorgen te 8.5» uur gestart van het vliegveld Istres met aan boord zijn begeleider Codes, om ecu peging te doen hei wereldrecord voor lan ge afstand-rondvluchten (gesloten circuit) op zijn naam te brengen. Dit record staat momenteel op naam van. den Italianen Farrnrin cn Del Pretc met een afstand van 7666 kilometer. De Fransche vlieger gebruikt weer zijn vliegtuig „Hot- Vraagteekcn", waarmee hij onlangs zijn succesvolle vlucht Parijs- Mandsjoerije. maakte. Costes heeft 5200 liter benzine aan boord Het zwaar beladen toestel kon reeds bij de eerste poging starten en was na 38 secon den van den grond los. Dc vliegers m:.1 en hun vluchl boven het traject AvignonNarbonne. HILLEGOM. Bloembollencultuur. Zaterdagmiddag hield de aid. Hillegom der Alg. Ver. een ledenvergadering in hotel Si storm an*. De belangstelling was groot-. Na behandeling van den beschrijvingsbrief kwam aan de orde: verkiezing van een nieuwen voorzit ter, wegens periodiek aftreden van dcu heer R. Vclclhuijaen van Zanten, die nu t terstond herkiesbaar is. De heer R. Vcld- huijzen van Zanten houdt een afschcids- Hierna werd overgegaan tot dc verkie zing van een nieuwen voorzitter. Als zoo danig werd gekozen de lieer W. Jonkheer. Dc voorz. feliciteert don gekozene en ook dc vergadering. Hij vertrouwt, dat de nieu we functionaris zegen op zijn arbeid moge hebben en is overtuigd van -liens toegewijde liefde voor de vereeniging. De nieuwe voor zitter bracht hulde en dank aan den afge treden voorzitter. Hierna voerden nog ver schillende heeren het woord. Het Alastrirr.-gevaar. la verband met het voorkomen van alas trim ten huizo van den onderwijzer Feddenui aan de Lcidscho- slraat, heeft hel gemeentebestuur vanaf Dinsdagavond weder de gelegenheid open gesteld tol. gratis vaccineeren, eiken avond, van 6.307.30 uur in de Gemeenteschool. TER-AAR. Veiilny-Ver. „Tuindersbelang". Boven genoemde Ver. hield haar ledenjaarver- gadering in het café van den heer Verhoef te Papcveer. De voorz., de heer Joh. Rekclhof, opent de vergadering met den chr. groet en heel allen van harte welkom. Dc secr., de hoor P. A. Post, leest dc- notulen van de vorige vergadering, welke onder dank worden goedgekeurd. Mededeclingcn. De voorz. doelt mede, dat de pronkboonen verkocht zijn en dt-l de levering zal geschieden op Maandag u.«. en Maandag over een week. Voorts dat do Veilingen zijn afgcloopen cn dat voor de verdere groenten een anderen uitweg zal worden gezocht. Dc levering van groen ten kan plaats hebben op eiken Dinsdag van 2 tot 3 uur n.m. Punt 3. Voorloopig financieel verslag. Di recteur Post geeft een voorloopig finan cieel verslag waaruit blijkt, dat de cijfers lang niet zoo gunstig zijn dan het vorig jaar. De omzet bedraagt ruim 282.000 of 76.000 minder dan het vorig jaar. Vervolgens brengt de voorz. punt. 5 van dc agenda aan de orde, n.l. voorstel van een lid, te trachten één roomsche vereeni ging te stichten in de gemeente Ter-Aar". De voorz. verzoekt de voorsteller zijn in dc vorige vergadering gedaan voorstel te willen omlijnen, om daarna een stemming te houden. Nadat, bedoeld lid hieraan ge volg gegeven heeft, volgde stemming. Het voorstel werd met, 39 vóór en 9 tegen eu 3 blanco aangenoracu. Eeu commissie werd benoemd, waarvoor werden aangesteld de heeren Joh. Rckri- hof, L. Hoogervorst Czn. en P. Post, die do verdere correspondentie zullen voeren. Van de- rondvraag werd door niemand ge bruik gemaakt, waarna de voorz. na een woord van dank gebracht te hebben aan bestuur, directeur, Raad v. Toezicht en de leden, de vergadering sloot.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7