ZATERDAG 14 DECEMBER 1929 TWEEDE BLAD PAGINA 1 UIT DE OMGEVING GEMENGDE BERICHTEN DE BRAND TE MIDDELBURG. Onvoorzichtigheid van een winkeljuffrouw de oorzaak. Inzake het onderzoek naar de oorzaak van den grooten brand fce Middelburg, kan thans worden mdegedeeld, dat een der winkeljuffrouwen uit den Frainschen Ba zar kort voor het uitbreken van den brand met een olielampje op den zolder in een kast is geweest in den hoek van den Ba zar, waar de brand is uitgebroken. De juffrouw heeft bekend,het lampje daar te hebben achtergelaten, toen. zij we der naar beneden ging. Na den brand te Middelburg. Donderdag is onder groot enthousiasme met 100 personen een vrijwillige brand- weervereeniging te Middelburg opgericht. 13.000 Dollar verloren. Doorden vinder werd een belooning geweigerd. Na aankomst van den trein uit België aan het station te Roosendaal werd door een der douane-ambtenaren aldaar in de visitatiezaal een portefeuille met 13.000 dollar aan inhoud gevonden. Dadelijk wer den door de betrokken ambtenaren de noo- dige stappen gedaan om den eigenaar, ver moedelijk een Amerikaan, die eenigen tijd tevoren de controle was gepasseerd, terug te vinden. Toen men den man vond, had deze het verlies nog niet ontdekt. Hij wil de den eerlijken vinder een belooning van 60 dolalr geven, doch dit werd door den ambtenaar pertinent geweigerd. De Ame rikaan kocht dan bij den restaurateur een kist sigaren teneinde deze aan den ambte naar als blijk van dank te offreeren, doch de ambtenaar weigerde alle belooning. Ten einde raad wierp de Amerikaan de kist sigaren in de .visitatiezaal en trok er haastig tusschen uit, om zoodoende len vinder en -zijn vrienden te noodzaken dit geschenk aan te nemen. De vorst van Geleen in actie. Zooals bekend zijn de vorige week we gens belastingschuld van mr. Leufkens, zich noemend graaf van Geleen door den fiscus te Geleen, eenige goederen van-hem verkocht. Naar we vernemen heeft mr. F. Leufkens bij de politie te Geleen aangif te gedaan van diefstal met inbraak, ge weldpleging enz. gepleegd door den Ne- derlandschen Staat op 4 December j.l. in perceel Eindstraat 75 te Geleen. De poli tie heeft proces-verbaal opgemaakt en heeft de koopers der goederen in Sittard en te Geleen aangezegd, dat de goederen voorloopig niet verkocht of vervreemd mogen worden zulks in verband met het onderzoek der politie. Mr. Leufkens meent nu, dat, wanneer officieel is vastgesteld, dat de goederen ten onrechte zijn verkocht daardoor ge heel de verkoop nietig wordt. Belasting ambtenaren van 'n andere meening toege daan en zijn van oordeel, dat in dat ge val alleen sprake kan zijn van schadever goeding. BUITENL. BERICHTEN ONCELUKKEN. STELLING INGESTORT. Dertig vrouwen bedolven. Te Hueltra in Spanje vond een ernstig ongeluk plaats, waarvan twee vrouwen het slachtoffer werden. Een groot aantal vrouwen waren bezig met het inzamelen van eikels, die op een houten stelling werden gestapeld. Deze stelling scheen op een zeker oogenblik overbelast te zijn, althans het gevaarte stortte in en dertig vrouwen, die zich op dat oogenblik onder de stelling bevonden, werden onder het vallende hout en de op gestapelde eikels bedolven. Onmiddellijk toegesnelde hulp slaagde er in, de vrouwen uit haar benarde positie te bevrijden. De meesten hunner, n.l. 25, liepen lichte verwondingen op, drie wer den ernstig gewond, terwijl twee vrouwen overleden bleken te zijn, toen zij onder de overblijfselen van de stelling werden van daan gehaald. De spoorwegramp van Namen. De enquête inzake de spoorwegramp van Namen, heeft aan het licht gebracht, dat het ongeluk te wijten is aan de te groote snelheid waarmede de trein reed en het bruuske remmen van den machinist juist op het oogenblik, dat de locomotief een wissel passeerde, zoodat de machine opsprong en de rechtsche in plaats van de linksche spoor insloeg, waarna de trucks uit de rails sprongen. DE STORM. OORLOGSSCHIP WEGGEDREVEN. De Engelsche torpedojager „Tormentor" is door den storm, die nog altijd woedt, losgeslagen van de sleepboot, die het oor logschip naar een scheepswerf brengen zou om gesloopt te worden. De „Tormentor" is weggedreven en de pogingen om het schip terug te vinden zijn tot dusver zonder re sultaat gebleven. Vier man bevinden zich aan boord, die geen ervaren zeelui zijn. Het waren werkloozen, die door de werf voor dezen tocht waren aangenomen. De kust wacht heeft opdracht om naar het schip uit te zien. Men vreest echter, dat het vergaan is. Onweer en overstroomingen. Uit verschillende deelen van Duitsch- land worden door het W. B. stormen ge meld, waardoor schade is aangericht. Op de Noordzeekust heeft het duchtig ge spookt de Eiderdijk is doorgebrokenon geveer 50 tot 60 M. van den dijk is door het water verzwolgen. Alle landerijen er achter staan blank. In Oppen-Baden heeft een hevig onweer gewoed, waardoor op verschillende plaat- sen brand ontstond. Zoo sloeg de bliksem in een fabriek voor leermiddelen te Zeil, waardoor het gebouw afbrandde. Een hoogspanningsgeleiding van de oentrale te Faufenberg werd getroffen, met het gevolg dat een reeks dorpen in donker werd gezet. Nog elf treilers vermist. Slechts één der twaalf te Lowestoft (En geland) thuisbehoorende treilers, die se dert den jongsten hevigen storm als ver mist werden gemeld, is heden in do haven teruggekeerd. Zij was vier dagen over tijd. Zij werd ruw door de golven heen en weer gesmeten en bleef zonder hr'p. Alle zei len van het schip werden vernield totdat het vief dagen geleden werd opgemerkt door een treiler uit Grimsby, die het op sleeptouw nam. Een oorlogsbodem doet nasporingen naar de nog ontbrekende schepen, wier toestand, indien zii nog drij vende zijn, ernstig is. Donau-stoomschip op den wal geworpen. Gisteren heeft een Föhn-storm boven Zuid-Beieren gewoed, en in de bosschen groote schade aangericht. Een Donau- stoomschip werd op den wal geworpen en zwaar beschadigd. Een beruchte treindief gearresteerd. Uit Praag wordt gemeld: Te Trübau ïs een beruchte treindief in hechtenis geno men, die reeds talrijke reizigers heeft be stolen. Het is een zekere Karl Celustka uit Pegau in Möravië, die reeds herhaaldelijk veroordeeld is. Hij gaf zich ook wel uit voor dénsecretaris van den minister van spoorwegen. Teen hij werd gefouilleerd, vond men op hem een vervalschte abonnementskaart eerste klasse en een portefèuille met een pas ten name van een hooggeplaatst Ame- rikaansch ambtenaar. Celustka bekende, dat hij deze portefeuille en den pas aan een ambtenaar had ontroofd in den van Boedapest komenden trein. Diplomatieke stukken gestolen. Iu den internationalen sneltrein van Boekarest naar Lemberg is kort voor Sta- nislau (Polen) in een tweede-klasse-coupé de vrouw van den Roemeenschen onder staatssecretaris Moldavan beroofd. De dief maakte een map met diplomatieke stukken, eenige sieraden en een vrij hoog bedrag aan geld buit. De roof werd ont dekt, toen een conducteur in de couloir een eigenaardigen verdoovenden geur meende te ruiken en het gesloten compar timent opende. Niemand heeft den roo- ver gezien en mevrouw Moldavan is niet in staat eenige inlichtingen te geven. Zij herinnert zich slechts, dat de eigenaar dige geur zich door de coupé verspreidde, waardoor zij slaperig werd en het be wustzijn verloor. Waarschijnlijk heeft de dader te Stanislaus den trein verlaten. Een wijdvertakte smokkelaffaire. De Zwitsersche autoriteiten hebben te Bazel een scheikundig laboratorium ont dekt, waar op groote schaal verdoovende middelen werden vervaardigd. Deze ont dekking staat in verband met een groot complot voor het smokkelen van verdoo vende middelen, dat de Egyptische douane op het spoor is gekomen. Dc scheikundi ge en zijn boekhouder zijn gearresteerd. De waarde, der gesmokkelde verdoovings- middelen bedraagt meer dan een mil- lioen Zwitsersche francs. Het complot had talrjjke vertakkingen, o.m. te Mulhouse en in Duitschland en Italië. HILLEGOM. Personalia. Tot voorzitter der com missie tot wering van schoolverzuim al hier is gekozen de heer C. Joh.Bakx Jzm, wnd. voorz. dier commissie. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Koopers en tuinders, ver wijzen we naar een advertentie in die blad, waarin bericht wordt dat voortaan een maal per week veilig zal zijn inplaats van tweemaal. Voorloopig op Dinsdag. Werktijdenbesluit. In verband met het Werktijdenbesluit voor winkels zijn alle winkeliers in de gemeente uitgenoodigd ter vergadering op Maandagavond a.s. in „Casa Cara" om over dit besluit een be spreking te houden en eventueel een rege ling te treffen. Een drietal winkeliers na men hiertoe het initiatief. RIJNSATERWOUDE. Groote verbetering. Daar het hij stormweer meermalen voorkwam dat het poldertje ten Noorden van Rijnsaterwoude in eigendom bij den heer J. van Ieperen te Rijnsaterwoude onder water liep, door het water uit de Braassemermeer wat over dè Kade kwam, heeft het Waterschap „Rijnland" dezen zomer een tweede kade aan den binnenkant laten aanbrengen, hetgeen nu bij dit stormweer een groote verbetering blijkt te zijn. Tot nog toe heeft het poldertje niet onder water ge staan. Geen schipperskunst. Gistermorgen kwam alhier door den grooten storm 'n mo torschuit van de Gebr. Möllers te Oude- wetering de Haven binnen waaien. In plaats van te wachten tot de storm be daard was werd wederom geprobeerd om de Haven te verlaten en de Braassemer meer over te steken, hetgeen tengevolge had dat het motorschip op de keien te recht kwam. Door een inmiddels te hulp geroepen sleepdienst werd getracht het vaartuig weder vlot te brengen, hetgeen door den geweldigen storm niet mogelijk bleek. Door de geweldige golven werd de schuit vol water geslagen en zit nu bijna boven op de kade, zoodat het nog wel eenige moeite zal kosten dit weder vlot te brengen. Een en ander geeft geen staal tje van schipperskunst anders zou men begrepen bobben dat het met zulk storm weer ondoenlijk is de Haven te verlaten. Bouwen. Door den heer H. Bakker alhier is aan B. en W. van Rijnsaterwoude vergunning verzocht tot het bouwen van een woonhuis op zijn perceel, gelegen aan de Heerenweg alhier.- RIJNSBURG. Auto verbrand. Vermoedelijk door het onachtzaam omgaan met benzine is een auto, merk „Opel" van den heer C. de Koning, in de Hofstraat in brand geraakt en geheel uitgebrand. Het geval trok nogal bclaugstelling. Veilingsvereeniging „Flora". De Bloe- menveilingver. „Flora" hield haar jaarver gadering in het veilinggebouw onder voor zitterschap van den heer T. Kralt. Bij zijn openingswoord deed de voorzitter ver schillende mededeelingen, o.a. dat de omzet in 1929, niettegenstaande de ongunstige zomer aanmerkelijk hooger was dan vorig jaar. Geveild was thans voor 1.677.871.33. De heer G. van Delft had als kassier der vereeniging bedankt. In -diens plaats was benoemd de heer Bos. Dezelfde heer Van Delft had als bestuurslid bedankt om zoo doende als getuige te kunnen optreden in een proces tuschen de veiling en een der koopers. Dan wensohte de voorzitter nog tegen te spreken het praatje als zou hij als voorzitter gehonoreerd worden. Dit is een groote leugen. De notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld, evenzoo de balans. De aftredende bestuursleden, de hoeren Jac. Zandbergen en A. H. de Mooy werden herkozen. De voorz. herinnerde er aan, dat de herkozen leden vanaf de op richting bestuurslid waren geweest waar voor hun een aandenken zal worden aan geboden. Het bestuur werd gemachtigd 5000.uit te trekken om eventueel mee te doen aan tentoonstellingen of dergelijke reclamedoeleinden. Het veilingpercentage werd, gezien de zeer gunstige financieele toestand der kas, gesteld op 5 pet. Terug betaling is niet uitgesloten. Voorts w^rd nog besloten voortaan de tulpenbloemen aan te voeren in bossen van 12 stuks. Dit vooral omdat de exporthandel zulks uit drukkelijk wil. In den winter, te beginnen vanaf Maandag, zal er iederen dag veiling zijn. Na een geanimeerde rondvraag slui ting der vergadering. EEN NIET ALLE- DAAGSCH LAND HUISJE. Een fami lie te Oorschot, wel ke gerechtelijk uit de boerderij is ge zet. heeft langen tijd gewoond in een diepen drogen sloot, waarboven een ge rafeld zeildoek ge stoken op ruwe boomtakken, het idee „woning" moest vervangen. Nu de sloot vol water is geloopen, heeft het Armbestuur te Best een aldaar afgebro ken baanwachters- buisje gekocht en zal de bovenhelf bet gezin tot woning gaan dienen. H i stoffelijk overschot der ra' Russische gevan gen schap gestorven Amerikaansche soldaten, die met de Amerikaansche Archangel-espeditie in 1ÜIS en 1919 ter ondersteuning van de contra revolutie van Generaal Kotschak daarheen waxen gezonden, is naar Amerika overgebracht. WARMOND. DE PAUS-AVOND Op een massale bijeenkomst 'heeft gis terenavond Katholiek Warmond op luis terrijke wijze het priesterjubilé van Z. H. den Paus gevierd. De zaal van Hotel „De fcad Rome" was met vaandels, vlaggen en groen versierd; terwijl de vlaggen wa ren samengesteld in de Pauselijke kleuren. De opkomst was overweldigend terwijl oxn. aanwezig waren de Burgemeester, dr. H. J. M. Walenkamp, prof. Nolet, de eerw. Kapelaan en alle besturen der R. K. orga nisaties in deze gemeente. Bericht van verhindering was binnengekomen van den Zeereerw. Pastoor, Mgr. Taskin, pres. van het Groot-Seminarie,prof. Groenen en prof. Niekel. Nadat te ruim half acht de vergade ring door dén voorzitter van het comité met den dhr. groet was geopend, werd door de aanwezigen staande het lied „Roomscho Blijdschap" gezongen, welk lied spontaan werd gezongen en waaruit duidelijk bleek met welk een spontaniteit deze vergadering bezocht werd. Hierna werden door de muziekvereeniging St. Mathias eenige muzieknummers ten ge hoor© gebracht, waarbij vooral het nummer „Stille Nacht, Heilige Nacht" fantasie stuk voor Saxophoon sextet, getoonzet door den heer G. Dik, directeur van St. Mathias, grooten bijval oogstte. Hierna werd de vergadering geopend door den Voorzitter van het Comité, den heer O. Zwetsloot, die sprak als volgt; Dames en Heeren. Als leider van het Comité van de Voorzitters van alle R. K. Godsdienstige, Liefdadige, Sociale en politieke Warmond- sche organisaties is het mij een blijdschap u, Katholieke Warmondera, een welkom op dezen Warmondschen Pausavond toe te roepen. Deze groet breng ik in de allereerste plaats aan den heer Burge meester, prof. Nolet, de weleerw. heer kapelaan, doch inzonder aan den spreker van dézen avond, aan den heer Mr. J. B. Bomans. Mr. Bomans, hartelijk heet ik u welkom op deze feestvergadering, en ik spreek de hoop uit, dat de dienst, die n dezen avond Katholiek Wamond wilt be wijzen, voor een deel vergolden zal worden door de belangstelling, waarmede de Ka tholieke Warmonders vanavond in zoo'n groote getale naar deze vergadering zijn gekomen, om u, den grooten propagandist der Roomsche zaak, te hooren. Geachte aanwezigen, 'wat heeft ons heden avond naar deze zaal doen gaan. Is deze bijeenkomst belegd om een nieuwe actie te bespreken? Neen. Deze vergadering is een feestvergadering met geen enkel ander agendapunt, dan dat van een grootsche huldiging. Huldigen en bejubelen gaan wij vanavond onzen regeerenden Paus Pius XI, en in hem al zijn voorgangers. Bejubelen gaan wij zijn gouden Priester feest, te meer in goud gezet, nu hij in zijn hoedanigheid van wereldlijk vorst is hersteld. Wij, Warmondsohe Katholie ken, vinden vanavond gelegenheid om Gods Plaatsbekleeder op aarde van onzen meest oprechten trouw en volgzaamheid te verzekeren, waarin wij laten deelen onzen Bisschop en zij, die ons door hen gezonden zijn. Roomsch Katholiek zijn beteekent Paus-soldaat zijn in ons particu liere openbare leven. Omdat wij Paus soldaat zijn erkennen wij maar êen aan voerder, wiens bevelen wij hebben op ie volgen. Wij vormen daardoor een een- meid, 'benijd door velen en van die een heid, welke, naar ik hoop, tot in lengte van dagen moge bevestigd en bewaard blijven. Deze avond is georganiseerd door alle R. K. organisaties van Warmond. Ook zij zijn tot stand gekomen op bevel van den Paus en door de aanmaningen van onze Bisshoppen. De organisaties kunnen niet gemist worden, integendeel, zij hebben een roepir/j te vervullen voor gansch de wereld. Moge dan het resultaat van dezen avond zijn, dat gij de jubel van 's Pausen feest zult weten om te zetten in een nog steeds toenemende liefde en trouw voor onze R. K. organisaties, waar mede gij de hartewensch van den Paus vervult. De Roomsche vereenigingen vor men in deze tijden toCh het krachtigste wapen om den burcht van onze Kerk en van ons Geloof te beveiligen. Hiermede verklaar ik deze vergadering geopend. Een hartelijk applaus bewees, dat men volkomen instemde met 'het gesprokene door den voorzitter. Hierna betrad de beer Bomans het spreekgestoelte en werd met een hartelijk applaus verwelkomd. Ja, wat van deze rede te zeggen. Wie Mr. Bomans 'heeft hooren spreken, voor hem zou duidelijk zijn, met welk een be zieling spreker zijn rede heeft uitge sproken. Met zijn oratisch talent, hem zoo bijzonder eigen, bracht hij de zaal in vervoering en tijdens zijn rede kon men een speld hooren vallen. Met 'blijdschap, aldus spreker, heb ik de uitnoodiging, dezen avond in Warmond te komen spreken, aanvaard, en ik vind het een eer enkele woorden 'hier te kun- nen spreken ter herdenking van het gou den Priesterfeest van Z. H. den Paus. Uitvoerig behandelde spreker do oorzaak van het einde van de wereldlijke macht van den Paus en duide-liik toonde hij aan, dat in alle dingen Gods voorzienigheid steeds naar voren kwam. Nadat spreker geschetst ha<l den strijd, die de Paus ge voerd had tot behoud van wereldlijke sou- vereino onafhankelijkheid, bracht hij een hulde aan do Nederlandsche zouaven, die medo hadden geholpen, den Paus deze macht tc doen behouden, waarbij hij huldo bracht aan een Pieter De Jong te Groor tebi'oek, aan een luitenant Arts en een Nolet, waarvan nog een familielid hier aanwezig was. (Daverend applaus). Maar in die dagen, toen hem zijn wereldlijke souvereiniteifc werd afgenomen, aldus spre ker, is de Paus meer wereldlijk figuur ge weest dan ooit, is de Kerk zoowel inner lijk als uitwendig meer uitgegroeid dan toen. In gloedvolle woorden wees spreker op de gevaren van het liberalisme, het socialisme en het communisme. Wij, Ka tholieken, aldus spreker, zijn wars van deze stellingen en dwaalleeren. Het rijk van Christus ziet hij als het Rijk van den vrede. Hij sluit concordaat op concordaat, omdat hij vrede wenscht over gansch de wereld, en zoo moet men ook de vrede met Italië bezien, waarbij den Paus de wereldlijke macht werd teruggegeven, ook al mag men dan verschil van opinie heb ben over de al of niet groote wereldlijke macht, die don Paus is gegeven. Met een „Rome voor ons en wij voor Rome" be sloot spreker zijn langdurig toegejuichte rede. Hierna bracht het TL K. Zangkoor 'het Te Deum van Joc Vrancken ten gehoore, hetgeen door de aanwezigen zeer werd geapprecieerd, hewijze het geweldig ap plaus. Nadat door allen staand het „Aan U, o Koning der Eeuwen" was gezongen, werd de feestelijke bijeenkomst door den voorzitter gesloten onder dankzegging aan allen, die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad deizer go- meente vergadert Dinsdagmorgen om 9.30 uur ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Behandeling voorstel tot telephonischo aansluiting van het woonhuis van den ge meente-secretaris. 4. Behandeling verzoek om eervol ontslag per 1 Januari 10930 van mej. Jiwiana Hendriks als handwerkon- derwijzeres aan de O. L. school alhier. 5. Behandeling voorstel tot verkoop der Oude Herv. school aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk. 6. Vaststelling verordeningen heffing en invoering haven- en kadegeld. 7. Behandeling comptabiliteitsbesluit be grooting 1929. 8. Behandeling bedrijfsbe- grootingen en gemeentebegrooting 1930. Raad huishouw. Met den bouw van het nieuwe raadhuis is men thans zoover ge vorderd, dat aanstaande week de secre tarie zal worden overgeplaatst. De con ciërgewoning is reeds betrokken. Politie Schietvereeniging „Wilhelmina". De Politie Schietvereeniging „Wilhelmi na", Sassenheim en Omstreken, hield Woensdag jl. haar jaarlijksche schietwed strijd op haar prachtig gelegen baan in hot Sportpark te Sassenheim. Er stond dien middag een stevige bries, schuin op de baan, zoodat er van de schut ters heel wat gevergd werd om het juiste doel te raken. Er werd geschoten met revolver. Maxi mum 60 punten. Uitslag: 1. O. J. van der Aar, Oegstgeest 56, 2. H. J. Hoogenboom, Hoogmade 55. 3. A. Jakobs, Warmond 54, 4. Jac. l'Ami, Rijnsaterwoude 52, 6. B. Kromhout, Lisse 44, 7. B. J. Kaas, Lisse 43, 8. J. L. Eist, Sassenheim 42, 9. W. Kaak, Warmond 42, 10. B. G. Steokers, Warmond 41, 11 P. M. do Wit, Oegstgeest 40, 12. Jac. Veen, Hillegom 36, 13. C. Braas, Hillegom 35, 14. J. Went, Alkemade 34 plinten. Daarna was er ook een wedstrijd voor H.H. Donateurs en Begunstigers der ver eeniging. Hiervoor waren door het Bei- stuur drie bekeers beschikbaar gesteld. 12 Donateurs namen hier aan deel. Hierbij waren schutters die zeer goed hun wapen konden hanteeren. Uitslag: 1. van dei- Schoot, Hillegom 55, 2. Frceken, Sassen heim 54, en 3. Vogelaar, Sassenheim 53 punten. Na afloop werden in het Hotel „Het Bruine Paard", door den w.n. voorzitter den heer Jakobs met een toepasselijk woord de prijzen aan de leden en donateurs uitgereikt. Daarna bleef men nog een gezellig poos je bijeen. De heer Hoogervorst zorgde voor een goed stukje muziek, terwijl het Duo BergHoman door leuke voordrachten dc avondstemming er in bracht. Personalia, t- Tot concierge van de De Visserschool is benoemd de heer R. Zout man alhier, met ingang van 1 Februari. ROELOFARENDSVEEN. Postkantoor. Vrijdagmorgen hadden een commissie uit de verschillende alhier gevestigde organisaties een bespreking met den inspecteur der posterijen en tele grafie ter bespreking van de plannen tol omzetting van het postkantoor alhier in een hulpkantoor. De commissie zette de verschillende bezwaren, welke zij tegen deze omzetting had, nader uiteen, want over den huidigen toestand was dc com missie lang niet tevreden. Vooral over dc postbestelling werd erg geklaagd, daar de ze veel te laat wordt bezorgd, wat vooral voor de zakenmenschen veel ongerief ver oorzaakt bij verzending hunner goederen en net opnemen van bestellingen. Voorts zad de commissie in een telefoonkantoor- houder en hulp van een telefoniste een groote achteruitgang, wat zeer in het na deel van het publiek zou werken en scha de zou brengen aan den handel. De com missie bracht gisteravond verslag uit van liaar bevindingen aan dc organisaties. Be sloten word aan den inspecteur een schrij ven te richten, waarbij ten krachtigste zou worden geprotesteerd tegen de voorgeno men plannen. Ook aan dc Ke mer van Koop handel zal worden gevraagd om hc adres te steunen. TER AAR. Onderl. Brandverzekering. Ir. de Donderdag j.l. gehouden buitengewone le denvergadering der Onderlinge Verzeke ring tegen brandschade is besloten Art. 35 der Statuten betreffende branJscliaderege- ling van hooi, aan een herziening te onder werpen. niervoor werd een commissie be noemd, bestaande uit dc heeren G. Ver burg van Tolhuis, J. W. Kelder en C. Kroon alhier, welke in samenwerking met het bestuur zal trachten een andere redac tie van genoemd artikel te ontwerpen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5