A? P.' vJn nieuwkoop ACADEMÏENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 13 December 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste Barometerst.779 5 to Clermont. Laagste Barometerst.: 740''' te Vestmanoer Verwachting tot den r. ,ond van 14 Dec.: Matige tot krachtige, later weer toene mende meest Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken; later met eenige regen. Weinig verandering in temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt seinde hedenmorgen om 9 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede". LUCHTTEMPERATUUR. 9.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSEN e. a. Van Vrijdagnamiddag 4.1 uur tot Za terdagmorgen 7.34 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. OÏ0STCZEST GEVERSSTRAAT 2 TELEFOON 2527 47 ook niet optimistisch gestemd. De voorraad is, vooral in andere streken, aanmerkelijk grooter dan andere jaren. En het buiten land vraagt niet meer dan anders, doch men kan eerder spreken van een kleinere vraag. Gelukkig dat in het najaar veel is goe^l gemaakt. TERAAR. IJsclub „Werkverschaffing". De ijs- club van Ter-Aar „Werkverschaffing" hield deze week haar vergadering in het café van den heer D. Hoogendijk te Lan- geraar. De voorz., de heer M. van Tol Wzn., opende de vergadering mot een woord van welkom tot de aanwezigen. Spr. betreurde, dat de opkomst zoo gering was, misschien is het slechte weer wel de grootste oor zaak daarvan. Niettemin vindt spr. het jammer, vooral daar a-1 den ingezetenen 'n circulaire is gestuurd en duideijk genoeg is uiteengezet, hoe de stand van de ijscub is. Spr. zegt, dat wij zoo niet op denzefden voet door kunnen gaan, en wij zullen van avond trachten de vereeniging in beteren toestand te brengen. De secretaris, de heer J. Hoogenboom, leest de notulen van de vorige vergadering welke onder dank worden goedgekeurd. Daarna gaven enkele der aanwezigen zich als van de vereeniging op. Punt 3. Mededeelingen. De voorz. deel de mede, dat het bestuur van Werkver schaffing in Januari een vergadering heeft belegd met de Dagelijksche Besturen van de bestaande IJsfeestvereenigingen hier ter plaatse, daar onze kas leeg was, maar daar er maar één Ijsver, was die mede werking wilde verleenen, had dit geen re sultaat. Voorts is er in de bestuursverga dering over gesproken om de vergaderin gen voortaan in het centrum van de ge meente te houden. De heer Jac. Visser wil aan iederen caféhouder een kansje geven voor een ver gadering wat den heer H. Mohr steunt. Daar er onder de leden verschil van mee ning was, werd besloten dit aan het be stuur over te laten. De penningmeester, de heer C. Snij ders, geeft daarna een keurig financieel verslag. De ontvangsten zijn 640.17 en de uitgaven 393.03 1/2, alzoo een batig saldo van 247.14 1/2. Twee van de aanwezige leden controlee ren het, en brengen rapport uit dat de boeken en bescheiden in accurate orde zijn. De secretaris geelt vervolgens een keu rig jaarverslag over den stand en de werk zaamheden van de vereeniging in het afge- loopen jaar, waarin wij o.a. opmerkten, dat de vereeniging bijna 40 jaar bestaat, en dat hij nu niet meer in zoo'n rooskleu rige positie is. Volgende punt van de agenda, voorstel bestuur betreffende gesloten ijsbanen. Dit voorstel gaf aanleiding tot veel discussie. De heer Jac. Visser zegt, dat de vereeni- giug niet meer met den hedendaagschen tijd meegaat. Spr. is er voor de vereeniging te reorganiseeren. De voorz. is het geheel met den heer Visser eens, en tevens ook de andere aanwezigen, maar hoe moeten wij onze vereeniging reorganiseeren? De heer Visser zegt, dat een IJsvereeni- ging zeer veel nut kan stichten, zooalB b.v. zand strooien op den weg enz. Wij moeten de vereeniging populair maken. De heer Hoogenboom kan zich met den heer Visser vereenigen. Spr. zegt, dat wij aan de prac- tijk moeten beantwoorden, dan zullen wij zeker financieel ook sterker komen te staan. Do voorz. zegt, dat er dan een comm. be noemd moet worden, die een nieuw re glement maakt, en verdere zaken regelt. Deze commissie wordt benoemd uit en door de leden. Na stemming werden gekozen de heeren J. Hoogeboom, C. Snijders, Jac. Visser, A. P. Uittewaal, en na herstem ming Joh. Valentijn. Allen namen hun be noeming aan. Volgende punt van de agenda: Bestuurs verkiezing. De heeren Hoogenboom, G. Holscher, C. v. d. Bijl, S. v. d. Geest en J. Kelder werden bij acclamatie herkozen, en dankten de vergadering voor het vertrou wen in hen gesteld. Rondvraag. De voorz. zegt, dat de com missie terstond aan het werk zal gaan en hoopt dat zoo spoedig mogelijk gcede re sultaten bereikt worden. Hierna sluiting. LEIDEN. Bevorderd zijn:' tot doctor in de Geneeskunde op proef schrift, getiteld Rachitis en Ergo ster ine", mejuffrouw N. Speelman geboren te Over- sohie; tot doctor in de Godgeleerdheid op proefschrift getiteld „Franciseus Gomarus" de heer G. P. van Itterzon, geboren te Amsterdam. Geslaagd Candidaats-examen Wis- en Natuur kunde letter K. mejuffrouw E. Reuhl (Den Haag); Doctoraal-examen Geneeskunde de da mes L. Goldberg (Leiden) en de heer W. F. Sap (Leiden); Doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heer K. H. Labohm (Amsterdam); Economisch doctoraal-examen Ind. Stu die de heer J. J. Hangelbrnek (Wirdum Frieslï) Arts-Vsamen le gedeelte de heeren H. J. M. Qroughs (Stevensweerd) en A. W. Moolhuyien /Den Haag). LAATSTE BERICHTEN LEIDEN. Loterij „Mgr. Mutsaers". Gisteravond had in den P..-E. Volks bond alhier onder groote belangstelling de trekking van de loterij ten bate van de R. K. H. O. V. van Spoor- en Tramwegper soneel „Mgr. Mutsaers" plaats. De hoofd prijs: een rijwiel viel op No. 312, terwijl de 2e en 3e prijs uitgeloot werden op de Nos. 973 en 203. De prijzen kunnen tot en met 18 Decem ber, iederen dag, tegen inlevering van de loten, worden afgehaald aan het gebouw van den R.-K. Volksbond, alhier. Ndien datum zijn ze te bekomen bij den heer J. Naber, Da Costastraat 40. Prijzen, die na 15 Februari 1930 riet zijn afgehaald, ver vagen aan bovengenoemde vereeniging. Trekkingslijsten, met volledige omschrij ving der prijzen, zijn gratis te verkrijgen: De Costastraat 40, Seringenstraat 14a, Hoogewoerd 150a en te Oegstgeest, Rijn- zichtweg 140. (Wij kunnen de nummers, waarop de prïïzen gevallen zijn hier niet vermelden. Red.). Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving 5434. N.V. Alge- meene Handel- en Credietmaatschappij. Leiden, Rapenburg 99. Dagt. Ned. Staats- crt.: Maandag 2 Dec. 1929, No. 235/3025. Dir.: S. Th. Holst Web er, Leiden. Comm.: P. A. de Göoyer, Wassenaar. Maatsch. kan. 100.000, geheel geplaatst en gestort. Wijziging 1402. J. Kooreman, Leiden, Nieuwe Rijn 107Lang est raat 1. Lomnen- bedrijf. Overl. E.: J. Kooreman, Leiden, d.d. 2 December 1929. Wijz. handelsn. thans wed. J. Kooreman. N.E.Wed. M. Kooremanvan Rijn, Leiden. N. Gevolm.: J. Kooreman, Leiden. Opheffing 4599. Ned. Peïsveredelingsm- dustrie le Haen en Co. Leiden, Nieuwe Brugsteeg 2a. Vellen bereiden, verven. „Elias weet het beter". Zaterdag 21 December a.s. zal in den Leidschen Schouwburg een voorstelling worden gegeven van hét blijspel „Elias weet het beter" door de N.V. het Schouw- tooneel, met Jan Musch in den hoofdrol. Donderdagavond te 8 nur wordt de ver loting ten bate van het 10-jarig bestaan van het Leidsch Politie Muziekgezelschap gehouden in het repetitie-lokaal van bo vengenoemd gezelschap, gebouw Groene Kruis Pieterskerkgracht. De prijzen, be stemd voor de verloting, zijn to bezichti gen vanaf Zaterdag 14 Dec., tot Maandag 16 Dec. in de etalage van de stoomververij van den heer Stoeke, Haarlemmerstraat. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden Na aanneming van een aantal kleine ontwerpen en conclusies is aan de orde de voortzetting van de beraadslaging over de onderwijsbegrooting. De heer Van Wijnbergen (R.K.) wenscht den achterstand in te halen bij het universitair onderwijs ten aanzien der gebouwen. Spr. vraagt den minister ge gevens over te leggen bétreffendo den hoogleeraar te Utrecht, die terecht ge staan heeft voor den rechtbanik, verdacht van homo-sexueele 'handelingen. De Recht bank veroordeelde hem, doch het Hof te Amsterdam sprak hem vrij. Spr. weet dat deze hoogleeraar zonder meer niet ge handhaafd kan blijven. EERSTE BLAD. INGEZONDEN MEDEDEELING. De heer Bakker sluit zich aan bij den heer v. d. Heide, ten aanzien van den leerstoel in de Friesche taal. Het Friesch aan de jeugd wil spr. on derwijzen buiten de school. De heer v. d. Waerden (S.D.A.P.) wenscht verbetering van het nijpend ge brek aan plaatsruimte in de technische hoogeschool en vraagt vrijheid voor de hoc1 craren om wetenschappelijke excur sies te ondernemen. De heer W ij n k o o p (C.P.H.) wenscht opheffing van de theologisohe faculteiten, omdat theologie geen wetenschap is, maar propaganda voor een bepaald soort gods dienst. Verder vraagt hij arbeiders op te nemen in de colleges van curatoren en vertegen woordigers van dialectisch materialisme onder de hoogleeraren. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIE. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat hel vierde re tour vliegtuig de P. H. A. E. Z. he>c nmiddag to 1 uur (A'damsche tijd) uit Rcedcpest te Neurenberg is gearriveerd. Indien de weersomstandigheden gunstig zijn en het vliegtuig de reis naar Amster dam kan voortzetten, kan het toestel te ongeveer half 6 hedenmiddag op Schiphol worden verwacht. DE STRANDING VAN DE BENWYVIS. Verbinding met den wal. Uit Terschelling wordt nader gemeld: Gisterenavond te ongeveer 10 uur is een der leden van de bemanning van het ge strande Engelsche stoomschip „Benwyvis" overboord gesprongen en met een lijn naar den wal gezwommen, om zoo een verbinding tot stand te brengen. Daarna zijn er drie schipbreukelingen langs de lijn aan wal gekomen. De verdere beman ning is nog aan boord. Getracht zal wor den langs de lijn proviand over te bren gen en zoo noodig de anderen eveneens te halen. Het weer is kalmer geworden. EYE WIJKSTRA TOEREKENBAAR. Naar de „Prov. Gron. Crt." verneemt, hebben de psychiaters Eye Wijkstra, den verdachte van den vierdubbelen moord te Grootegast, toerekeningsvatbaar verklaard. De behandeling in hooger beroep zal te zijner tijd voor het Gerechtshof te Leeuwarden worden voortgezet. SURSEANCE VAN BETALING INGEWILLIGD. De Groningsche rechtbank heeft heden morgen de surséance-aanvrage van de di rectie der Ned. Amerikaansch Hypotheek bank ingewilligd. De fascistische vuilspyiters. De vierdo Kamer der AJfisterdanische Rechtbank veroordeeldé henen den 28-jari- gen monteur K. H. G. S. en den 24-jarigen C. F. R. C., metaalbewerker, beiden uit Amsterdam, beiden bestuursleden van de Bezemgroep van de Nederlandsche Fascis- tenbeweging, tot een gevangenisstraf van 1 maand terzake van vuilspuiten tijdens de verkiezingen op het administratiegebouw van het dagblad „Het Volk". De eisch was tegen beiden 2 maanden. Beiden zuilen van het vonnis in hooger beroep gaa-n. Mr. Men- dels had zich civiele partij gesteld namens de drukkerij „Vooruitgang" en de federa tie van de S. D. A. P. wegens zaaksbescha diging ten bedrage van 150. Deze vorde ring werd toegewezen. Het eiland Marken onder water. Door den hevigen storm en het wassen van het water is het eiland Marken gis terenavond cm 10 uur onder water ge- loopen, zoodat de verbinding met de buur ten per schuit moet plaats hebben. Het water heeft een 'hoogte van 1.75 M. -j- N.A.P. bereikt. Daar de visschersvloot in de haven lag, kwamen geen ongelukken voor. Da was van de Maas. Uit Roermond wordt ons gemeldHeden morgen bedroeg de waterstand van de Maas bij den stuw in de Weert 17.90 M. bo ven N. A. P„ het geen een was beteekent van 43 C.M. in het laatste etmaal De was? houdt aan. De dijk bij Buren doorgebroken. Uit Buren (Ameland) wordt gemeld: De in aanleg zijnde dijk van het waterschap Nesburen is gisteravond doorgebroken, zoodak de landerijen zijn overstroomd. Op andere plaatsen, waar de dijk reeds vol tooid was, ie hij erg beschadigd. Belgisch bezoek aan Amsterdam. Dc burgemeester van Gent, de heer A. v. d. Stegen, heeft heden met enkele sche penen en gemeente-ambtenaren dier stad een bezoek aan Amsterdam gebracht, om zich op de hoogte te stellen van de uit breiding van de stad en van den moder nen woningbouw. Het gezelschap maakte een tocht door de stad. DE HONGAARSCHE GIFTMENGSTERS Doodstraf geëischt. BOEDAPEST, 13 December. (V. D.) Voor de rechtbank te Pzolnek is vanmor gen het giftmoordproces begonnen tegen 34 vrouwen. De belangstelling is buitenge woon groot. Allereerst stonden terecht. 4 giftmeng- sters tegen wie alle vier de doodstraf is geëischt. DE ENGELSCHE BEZETTING IN DUITSCHLAND. LONDEN, 13 Dec. (V. D.). Dc voltrek king van de ontruiming van het bezette gebied door de Engelsohe troepen wordt in Engeland als oen waardig slot be schouwd. De pers legt er den nadruk op, dat ook deze laatste episode op eeu zeer rustige wijze heeft plaats gehad. DE OVERSTROOMINGEN IN ENGELAND. LONDEN, 13 December. (V.D.). Ge hoopt wordt, dat overstroomingen in do vallei van de Theems hun hoogtepunt heb ben bereikt. De barometer stijgt snol en hoewel nog storm voorspeld wordt, ver wacht men toch in Zuid-Engeland minder regen dan de laatste dagen. Hedenmorgen bleef de waterstand te Windsor voor de eerste maal stationnair, sinds de rivier be gon te wassen. Te Maidenhead, waar de overstroomingen erns.iger waren dan in 20 jaar, is de rivier iets gevallen en hat bovenwater van de Teems vertoont de zelfde neiging. In de lagere streken is nog geen verbetering ingetreden en eenige on gerustheid zal blijven bestaan tot na de springvloeden van de volgende week. In West-Engeland staan groote gebieden on der water, in de omgeving van >Severn en in Somerset, waar de overstroomingen er ger zijn dan in een halve eeuw is voorge komen. Gisteren woedde de storm voort met vlagen van 80 mijl per uur to Liver pool en 70 mijl in het Kanaal. Boven Lon den en elders woedde een plaatselijk on weer. Nieuwe luchtdienst PARIJS, 13 Dec. (VD.) Tusschen Frank rijk en Madagascar is gisteren een nieuwe luchtdienst geopend. Inbraak in een station. RIESA 13 Dec. (V.D.) Vannacht is in gebroken in het station te Wülknitz. De dieven die de brandkast met dynamiet lie ten springen, hebben 10.000 mark aan Joon- geld buitgemaakt. Van de daders geen spoor. Groote malversaties. GöPPINGEN 13 Dec. (V.D.) Door de op lettendheid van een beambte van de Han- noversche bank is men te Göppingen groo te malversaties op het spoor gekomen. De spoorweginspecteur Heinrioh Kruso en de ingenieur Gotfried Reissner zijn Id ij deze zaak betrokken. Uit. het voorloopig onder zoek is gebleken, dat de stationskas voor een bedrag van 113.000 Mark is beuadeeld. De brand in de film-studio. NEW YORK 13 Deo. (V.D.) De vice-pre sident en de directeur van de filmmaat schappij, in welker studio.een hevige brand heeft gewoed, waarbij 10 personen om het leven zijn gekomen, zijn ter zake van het. veroorzaken van dood door schuld in staat van beschuldiging gesteld. De verwekker van de influenza. NEW YORK, 13 Dec. (V. D.). Naar ver nomen wordt, zou de bekende bacterio loog prof. Falk van de universiteit te Chicago er na een arbeid van zes jaren in geslaagd zijn den verwekker van de influenza te ontdekken en te isoleeren. Zware overtocht. LONDEN, 13 Dec. (V. D.). Naar uit New York wordt gemold, hebben de „Beren- garia" en de „Bremen", die aldaar gis teren verwacht werden, door de hevige stormen tijdens de overtocht deksehade geleden. De spirngvloed in de Hamburgsche haven. HAMBURG, 13 Dec. (V.D.) Door den hevigen storm, die Donderdagmiddag op stak en die in den loop van den avond oi- kaankracht bereikte, werden geweldige watermassa's in den Elbe-mond en in de Hamburgsche haven gestuwd. Vrijdagnacht omstreeks half twee, toen de vloed zijn hoogtepunt had bereikt, bedroeg de wa terstand 7.30 Meter boven Hamburgsch peil, een hooge stand, die sedert October 1926 niet meer is voorgekomen. De laag gelegen straten in de onmiddel lijke nabijheid van de Hamburgsche haven waren geheel overstroomd. De bewoners waren tijdig gewaarschuwd om hun kol ders tegen wator te beveiligen. Voor de werf van Blohm en Voss verzakte in den loop van den nacht een kademuur over een afstand van 75 Meter. Eveneens stortte bij de op ongeveer 25 Meter afstand gelegen slotenmakerij een groote aardmas^a neer. De fabriek moest voorloopig worden stop gezet. Ook in de binnenstad heeft de or kaan groote schade aangericht. Te Cuxhaven en in de Elbemond heeft wederom een groot aantal groote eu kleine schepen beschutting gezocht. Vrijdagmor gen was de storm merkbaar afgenomen. Een windhoos boven Passau. PASSAU 13 Deo. (VJ>.) Donderdagmid dag woedde boven Pasasu een windhoos. Hoewel de wervelwind nog geen 2 minuten duurde, werd vooral in. het bovengedeelte der stad groote schade aangericht. In en kele seconden wareai de straten met. dak pannen bezaaid. In een stadsgedeelte wor den van drie huizen dc daken afgerukt. Ook in het Donaudal en in het Beiersche Woud moet de windhoos ernstig hebJjcn huis gehouden. PAGINA 3 Onbehekende schoener vergaan. KOPENHAGEN. 13 Dec. (V. D.). Bij Vordingborg in Zuid Seeland is in den nacht van Donderdag een schoener van onbekende nationaliteit gezonken. Slechts de beide masten steken boven het wator uit. Nergens, noch aan de kust van See land, noch aan die van Falster, heeft men van de bemanning iets gezien of gehoord. Orkaan boven Weenen. WE ENEN, 13 Dec. (V. D.). De Ooston- rijksche hoofdstad werd gisteren door een hevig onweer geteisterd, dat gepaard ging met een aan een orkaan grenzenden storm en hevige hagelbuien. Vervolgens ont lastte zich een wolkbreuk boven de stad. Talrijke ongevallen hadden plaats. Vele voorbijgangers werden door vallende dak pannen of anderszins getroffen en min of meer ernstig gewond. LEIDEN, 13 Dec. Vee. Aanvoer: 636 runderen, 100 kalveren, 814 schapen, 12 stieren 190400, 129 kalf- en melkkoeien 230395, 173 varokoeien 150275, 291 vette ossen 2G0-^430, 0.601.00 (scb. a. d. haak), 31 graskalveren 50115, 7 vette kalveren 65—135, 1.00—1.35), 93 nuchtere kalveren 1222, 354; vette scha pen 2840, 460 weideschapen 2234. 626 mestvarkens 2763, 50 Londensche 0.600.64, 70 zouters 0.720.76, per K.G. levend gewicht, 697 biggen 1225, 3 paarden, 2 veulens, 7 bokken of geiten 2—10. Kalf- en melkkoeien, schapen en var kens handel matig, varekoeien handel stroef, vette ossen handel stug. Kaas. Aangevoerd 73 partijen, le srt. Goudsche kaas 5658, 2e srt. idem 5355, le srt. Leidsche kaas 5759, 2e srt. idem 5356, per 50 K.G. Handel matig. Aan de stadswaag gewogen 45 par tijen, 1686 stuks, 13488 K.G. BODEGRAVEN, 12 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 6872 kipeieren 8.20—10.70, kuikeneieren 6.50—8.00, 276 eendeneieren 7.508.80, per 100 stukshanen 1.10 1.25, per stuk. DELFT, 12 Dcc. Vee. Vette koeien f185 425, kalfkoeien f 200400, vaarkoeien f 150275, magere varkens f 1874, nuch tere kalveren f 826, biggen f 12—24, paar den f 80275, rundvleesch per kilo f 1.15 0.950.80. Aanvoer: 160 runderen, 4 paar den, 1 gras-kalf, 88 magere kalveren, 7 schapen of lammeren 462 varkens, 479 big gen, 6 geiten of bokken. Boter. 'Aanvoer 4/8, 1/16, wegende samen 90 kilo. Prijzen f 2.202.30 p. kilo. UITHOORN, 12 Dec. Kaas. Aangevoerd 36 partijen. Prijzen: Goudsche kaas le soort met r.m. f 55—58, 2e soort f 62—54, zonder r.m. f 4953. Handel matig. LEEUWARDEN, 13 Dec. Vee. - Aan voer: 3S enterstieren 180—340, 66 twenter- stieren 340490, 395 vette koeien 220395, 0-761.08 p. K.G. 501 melk- en kalfkoeien 190400, 344 pinken 130—205, 8 vette kal veren, 353 graskalveren 75145, 278 nuch tere kalveren 10—20, 310 vette schapen 28 —45, 107 weidschapen 20—36, 794 lamme ren 22—34, 730 vette varkens 65—135, zou ters 0.750.75, 0.720.70 p. K.G„ 68 magere varkens 3265, 265 kleine biggen 1421. 37 bokken en geiten, 31 paarden, totaal 4531 stuks. Boter. Mijnboter 1.931.90—1.72, vei- lmgpjrijs 1.87—161, Aanvoer 7/3 26/ 1/12. Commissienol coring 2.03. Eieren. Kippeneieren 10.000 K.G. 7li ct. p. st. Handclsprijs 1.40—1.55 p. K.G. eendeneieren 2000 K.G. 8—8 1/2 p. st. Han- delsprijs 0.90—2.00 j. K.G. Kaas. Sleutelkaas 0.24—0.50, Nagel kaas 0.190.37, Goudakaas 0.230.66. Edammerkaas 0.29. Aanvoer 17055. ALKMAAR, 13 Dec. Kaas. Aanvoer 65 stapels, 85.000 K.G. Fabriekskaas met merk 50, id. boerenkaas 52, idem fabrieks- commissie 50, id. boerencnmmis.sie 45. Han- dol matig. W1SSELNOTEKRINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.34 Londen Ï2.093/V New York 2.47»/, Parijs Brusse' 34.69 Zwitserland 48J7 Milaan 12 98 Madrid 34.411/., °slo 60.471/." Kopenhagen 66.521/.", Stockholm 66.85 Weenen 34.90 Praag 735 Boedapest Prolongatie: 34/a pet. BEURSOVERZICHT. De flauwe tendenz in Wallstreet lokte hier nogal wal aanbod uit en over de ge- heele linie waren verliezen te. constatee- ren. Daarbij was do handel gering, zoodal het geheel on geanimeerd was. Margarine .Unies hadden van aanbod te lijden. Dc openingskoers kwam ongeveer 15 punten lager en later volgde hier en daar een nieuw verlies, waardoor <le noteering oj> 311 aanlandde. Het herstel, dat later in trad, had weinig te beteekener.. C'alvé Delft ook wal lager. Philips reageerden tot 477, maar kwam later weer boven 480. Aku's konden zich handhaven op de vorige middenkoersen. Acoustiek kwamen op 120. Van Berkols een viertal punten lager. Olie iets zwakker van toon. Kon. Olie in de na bijheid van 395. Rubbers waren gedrukt in verband met de prijsdaling van het pro duct. Suikers prijshoudend. Het bericht, dat door H. V. A. een interim-dividend van 15 pet. wordt betaald, oefende geen in vloed uit. Tabakken vielen terug. Mij:i- waarden veronachtzaamd. Amerikanen stil

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3