DONDERDAG 12 DECEMBER 1929 DERDE BLAD PAGINA 1 Do stand van het Stadhuisvraagstuk RECHTZAKEN LAND- EN TUINBOUW De raad staat voor ingewikkelde kwesties. Een draad voor wie den draad zijn kwijtgeraakt Reeds ongeveer tien maanden zijn er verloopen na den Stadhuis'--and, rappor ten en adviezen zijn verschenen en uitge bracht, vergaderingen zijn belegd, waar in de kwestie is besproken, artikelen zijn gesehreven in allerlei tijdschriften en kran ten, adressen zijn gezonden aan den raad der stad, waaraan weer adhaesie -is be tuigd door dit en dat, commissies zijn inge steld en hebben vergaderd, en ten slotte heeft het college van B. en W. voorstellen ingediend en heeft de gemeenteraad daar over reeds tweemaal vergaderd dat al les is reeds geschied en nog is het eerste besluit niet genomon over den nieuwen stadhuisbouw. Maandagavond tegen twaalf uur heeft de raad besloten, om a.s. Maandag nog eens over de kwestie te gaan praten. Intusschen kan de burgerij zich nauwe lijks meer voorstellen, hoe de Breestraat er uit zal zien zonder ruïne en zonder stijger of schutting en kijkt de een of an dere naïeve Leidenaar, die den gang van zaken niet zoo nauwkeurig heeft gevolgd, tersluiks door een kier van de schutting om te zien.... of ze al opschieten!! Het onde raadhuis is afgebrandwelnu, zet er nieuw voor in de plaats! Het is gemakkelijk neer te schrijven, maar de kwestie is niet bepaald eenvou dig. het lezen der raadsdebatten waarschijn lijk den draad reeds lang zijn kwijtge- Ter orienteering van onze lezers, die bij raakt, leek het ons niet ondienstig den huidigen stand der kwestie nog eens over zichtelijk weer te geven, vooral daar bin nenkort een besluit genomen zal worden, dat oogenschijnlijk wel niet meer is, dan het eerste begin der voorbereidende werk zaamheden, maar in werkelijkheid toch zoodanig op de niteinde'ijke beslissing praejudicieert, dat men welhaast zou kun nen zeggen, dat met het allereerste besluit tevens het laatste besluit wordt gencmen. Eigenlijk is de stadhuiskwestie niet één kwestie maar een bundeltje van ver schillende vraagstukken. De heer Wilmer onderscheidde in de raadszitting van Maandag vier verschil lende kwestiesmisschien was het juister te spreken van vier groepen kwesties. Vooreerst rijst de vraag: Wat doen we met den ouden gevel? Moeten wij hem la ten staan of afbreken? Allen die iets gevoelen voor oud ste denschoon, voor oude cultuur, allen die prijs stellen op den band met het verle den, die hechten aan traditie en met pië teit de kracht bewonderen van ons voor- geslacht zij a'Ien dringen er ten sterk ste op aan, om de overgebleven resten te sparen. Het was vooral mr. Donders, die zich in de raadszitting van vorige week Maandag warm verdediger toonde van den ouden gevel. Wil men het nog oveTeind staande muurwerk behouden, dan kan men dat doen door er het nieuwe raadhuis achter te bouwen, maar de mogelijkheid bestaat ook, dat hij gerestaureerd wordt en als cultuurmonument op zich blijft bestaan, terwij] het raadhuis elders wordt opgetrok ken. Door te besluiten tot den bouw van een raadhuis op een andere plaats, behoeft men nog niet per se te besluiten tot om verhalen der resten. Een „raadhuis'Lge- vel is hij dan echter niet meer. Nauw verbonden met deze kwestie is de vraag: Moet het nieuwe stadhuis verrij zen op de oude plek of ergens anders? Indien op de oude plek, moet dan de ge vel in het bouwplan worden opgenomen of meet er een heel nieuw ontwerp komen B. en W. stellen voor om twee ontwerpen te laten maken, één met en één zonder den ouden gevel. Dan kan de raad uitzoe ken wat bet beste bevalt. Als bouwplaats hadden zij de plek van het afgebrande raadhuis in het algemeen aangewezen. De beer Schüller heeft echter namens de soc. democratische fractie een voorstel inge diend, waarbij aan den architect zou moe ten worden' opgedragen om naast boven genoemde twee plannen nog een derde plan te vervaardigen van een geheel nieuw stadhuis op een andere plek. Om aan de wensohen van de soc. demo craten tegemoet te komen, heeft het col lege van B. en W. toen zijn voorstel zoo danig gewijzigd, dat aan den architect het maken van twee plannen wordt opgedra gen, maar dat het plan voor een stadhuis zonder den ouden geve] pas moet worden gemaakt nadat de raad daarvoor een ter rein heeft aangewezen; terwijl tevens ge vraagd wordt het advies van den archi tect omtrent de beste bouwplaats. Gaat men dus elders bouwen, dan komt de vraag naar voren, waar zal dat zijn? De heer SchülleT heeft de Lammermarkt tegenover den molen de „Valk" aanbevo len. Beeds eerder was het v. d. Werffoark genoemd. Doch hierbij hangt nog alles in de lucht. Gaat men bouwen op het oude terrein, dan rijst de vraag: welk een omvang moet het nieuwe raadhuis hebben? Wie al eens achter de schuttingen heeft gekeken, het zij aan de Breestraat, hetzij aan de Vischmarkt, weet hoe gri'lig het terrein is, zoodat de wensch, om den bouwmeester een behoorlijk vierkant stuk grond ter be schikking te stellen een wel zeer begrijpe lijke, maar nog niet zoo gemakkelijk te verwezenlijken wensch is. Het denkbeeld is geopperd om het geheele blok tusschen Breestraat, Korenbeurssteeg, Yischmarkt en Maarsmanssteèg ter beschikking te stellen, maar ieder begrijpt, dat dan de financiën een hartig woordje gaan mee spreken. Hierbij komt een neven-vraagstuk, dat zich ook bij de ander kwesties voordoet, wel 'zeer sterk naar voren, ml. moet de raad het terrein zelf eerst va* te voren afbakenen, of moet dat geschieuon in over leg met den architect? Er is een voorstel van de heeren Huur man en Bergers om niet over te gaan tot het verieenen van een opdracht, alvorens de Raad zich heeft beraden over het ter rein. Dat hier heel wat voetangels en wordt aan de afbakening van het oude ter rein. Dat hier heel wat voetangens en klemmen liggen, kan een kind begrijpen. Mede wegens de moeilijkheid om i.et ter rein af te grenzen, zóó dat het niet te vee] kost en dat het toch in overeenstem ming is met de eischen, welke aan een be hoorlijk ingericht modern stadhuis moeten worden gesteld, dringen B. en W. aan op het verstrekken van een enkelvoudige op dracht, n.l. opdracht tot het maken van plannen aan één architect. Er moet bij en tijdens bet ontwerpen een voortdurend en nauw contact bestaan tusschen opdracht gever en architect, opdat het plan tot bei der bevrediging groeie in onderling over leg. Zulk een nauw en intiem contact ach ten B. en W. absoluut noodzakelijk om het ingewikkelde probleem van een doelmatig sta/dhuis tot een goede oplossing te bren gen. Gaat men de opdracht aan meerdere architecten geven, dan moet men hun ook gelijke kansen geven en mag er geen zweem zijn van heimelijke bevoorrechting. Men moet dan een algemeen program van eischen van te voren klaar hebben en on derling 'contact tijdens het maken der •plannen is dan practisch onmogelijk. Dat is het groote argument van het dagelijksch bestuur onzer gemeente vóór enkelvoudige opdracht. De opposilie, bestaande uit de R.-Ka- tholieke en de A.-Rev. fractie (behalve de wethouders), benevens uit den heer Wil brink (de overige Chr. Historisohen schij nen met B. en W. mee te willen gaan), dringt aan op meervoudige opdraoht, om dat men dan niet gebonden is aan één persoon en een keuze kan doen uit meer dere ontwerpen. Consequent blijvende, moeten de voor standers van meervoudige opdracht dan ook aandringen op vaststelling door den raad zelf van het terrein waar het nieuwe raadhuis zal verrijzen, op nauwkeurige af bakening van te voren van het gekozen terrein en op vaststelling van een alge meen program van eischen, waardoor den architecten een zoo scherp mogelijk om grensde opdracht kan worden meegege ven. Het voorstel van de heeren Spendel en Parmentier luidt dan ook in dezen zin maar is van wijdere strekking dan van de heeren Huurman en Bergers, daar het ook een uitspraak inhoudt voor een meer voudige opdracht. Wat is de reden, dat do oppositie zich verzet tegen enkelvoudige opdracht? Er zijn allerlei redenen. Wie opdracht geeft aan meerderen, kan het beste ontwerp uitkiezen, doch wie aan één opdracht geeft, moet dat eene plan aanvaarden of verwerpen. En nu meent de oppositie, dat het niet gemakkelijk zal zijn, zooal niet onmogelijk om zoo'n ont- werp, waartoe men opdracht heeft gege ven, te verwerpen hetzij om aesthelische hetzij om andere redenen. Misschien zou een te duur plan kunnen worden afgewe zen, maar overigens vreest de oppositie, dat de gemeente aan den eenmaal uitge- noodigden architect vast zal zitten, zoo niet juridisch dan toch moreel. Wie den man neemt, neemt ook zijn karakter; wie den kunstenaar neemt, neemt tevens zijn kunst. Wie één architect aanwijst, wijst diens bouwtrant aan. En als men deen bouwtrant kent en toch opdracht geeft tot het maken van een plan (wat natuurlijk niet van dien bouwtrant zal afwijken), dan moet het plan wel buitensporig slecht zijn, als men het weigeren kan, zonder zich te recht het verwijt op den hals te halen: „Waarom laat u mij teekenen in mijn eigen stijl als u dien stijl niet mooi vindt.1" B. en W. zijn nog verder gegaan. Be halve zich uit te spreken voor enkelvou dige opdracht, hebben zij tevens een be paalden architect voorgesteld, n.l. den Hil- versumschen gemeente-architect Dudok. In zooverre is de zaak nu een persoon lijke kwestie geworden. In verband n.l, met bovenstaande overwegingen, heeft de opposilie overwegende bezwaren tegen de keuze van den heer Dudok. Men kent zijn stijl (of misschien juister de ontwikkeling van zijn stijl) en vindt dien minder ge schikt voor een raadhuis, dat een gebouw moet zijn, hetwelk zich niet al'een moet aanpassen bij de laten wij zeggen eerbiedwaardige historische sfeer van de stad, maar dat ook in den smaak moet vallen bij aile lagen der bevolking. Het mag niet detoneeren in het stadsbeeld en mag geen product zijn, dat alleen door een zekere kleine categorie van meer geavan ceerde schoonheids-kenners kan worden geapprecieerd. De heer Dudok nu geeft alle reden om te veronderstellen, dat hij zoo'n product leveren zal en geeft in zijn werken geen enkele waarborg dat hij iets maken zal, waarmede de meerderheid der bevolking zich niet alleen nu maar ook in de toekomst zal kunnen vereenigen. Bo vendien heeft dc heer Dudok wel verschil lende monumentale scheppingen gewrocht, maar het moeilijke probleem van de com binatie van een ouden gevel' met een nieuw bouwwerk heeft hij nog nimmer onder han den gehad. Het college van B. en W„ waarachter zich de sociaal-democraten, de Vrijheids- bonders en waarschijnlijk ook de Christ. Historischen op den heer Wilbrink na, scharen, ziet in den heer Dudok een zoo groot kunstenaar dat hij volkomen in staat geacht wordt om het hoofd te bieden aan de moeilijkheden welke een dergelijbo op dracht met zich meebrengt. Zij achten hem in staat, om niet alleen een geheel r;°uw stadhuis te ontwerpen, dat een voor dc stad zal zijn en blijven gedurende eeuwen, maar ook om een bevredigende oplossing te vinden voor een combinatie van oud en nieuw, voor een nieuw huis met een ouden gevel. Iets wat -de opposi tie tot de onmogelijkheden rekent. E-es modern architect kan onmogelijk al zijn kunnen concentreeren op twee zoo geheel verschillende opdrachten. Voor de oplossing van al deze proble- mengroepen ziet de raad zich geplaatst en het is dan ook niet te verwonderen, dat er lang en breed wordt gediscussieerd. Omwille van de moeilijkheid van het vraagstuk heeft de heer Manders voorge- ste'd een commissie te benoemen om van advies te dienen, niet alleen nu, maar ook later. "Wanneer de raad straks in meerderheid met het gewijzigdo voorstel van B. en W. mee mocht gaan, zal dat tot gevolg heb ben, dat aan den heer Dudok wordt opge dragen: het maken van een plan, waarin de oude gevel is verwerkt; en tevens het geven van advies over de plaats, waar hij zich het nieuwe raadhuis had gedacht, voor het geval het plan met den ouden ge vel niet zou worden aanvaard. De raad moet dan z'n goedkeuring hech ten aan die nieuwe plaats en tegelijker tijd zullen dan daarna den raad twee ont werpen moeten worden voorgelegd, écn met en een zonder den ouden gevel, het laatste al of niet aan de Breestraat. HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Hof heeft arrest gewezen in de vol gende zaken: De veldarbeider D. K. uit Zegwaart, is door den Haagschen Politie-rechter, wegens mishandeling, veroordeeld tot 14 da-gen gevangenisstraf. Het Hof legde den verdachte f 25 boete subs. 10 dagen ge vangenisstraf op. Het Hof heeft bevestigd: Het vonnis van den Haagschen Politie rechter, waarbij de schipper J. v. K., uit Voorhout, wegens mishandeling is ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. De mishandeling in het Leidsche woonwagenkamp. De woonwagenbewoner, thans gedeti neerd, die door de Haagsche Rechtbank wegens mishande'ing, den dood ten ge volge hebbende, is veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf, is van dat vonnis in hooger beroep gecaan. Het betreft den twist op 2 October j.I. in het woonwagenkamp aan den Morschweg te Leiden, waarbij verdachte op een mede-woonwagenbewoner met een revol ver geschoten en hem doodelijk getroffen heeft. Ook het O. M., dat wegns doodslag tien jaar gevangenisstraf te een den verdachte had geëischt, heeft appèl aangeteekend. Een schrijver van dreigbrieven. In 'hooger beroep heeft voor het Ge rechts-hof te 's-Gravenhage terecht -gestaan de 20-jarige J. Chr. de R., uit Den Haag, thans gedetineerd, die door de Haagsche Rechtbank ter zake van poging tot afper sing is veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf met aftrek der voorloopige hechte nis. Deze verdachte heeft aan verschil lende vrouwelijke ingezetenen brieven ge schreven, waarin zij ond'er het uiten van bedreigingen tegen kinderen aangemaand werden om een bepaalde som geld neer te leggen onder een bank in de Boschjes van Poot. Verdachte beleende volledig. Hij zeido, de brieven alleen geschreven te hebben om te trachten aan geld te kunnen komen om zijn moeder to kunnen helpen. De bedreigingen zijn bij hem nooit ernst geweest. Nadat op verzoek van den raadsman van verdachte, mr. Belrker, de ouders van het jongmensch als getuigen waren ge hoord, vroeg do advocaat-generaal, mr. Royer, evenals het O. M. in eerste in stantie had gedaan, voorwaardelijke ver oordeeling van den verdachte tot 1 jaar gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaren. Mr. Bekker sloot zien hierbij volkomen aan en legde er daarbij nog den nadruk op, dat verdachte reeds nagenoeg 7 maan den in preventieve hechtenis is. Het Hof gelastte de onmiddellijke in vrijheidstelling van den verdachte en be paalde de uitspraak op 18 dezer. Doodslag. P. J. D., metselaar te Amstenrade, ge detineerd, die met een jachtgeweer bij 'n twist zekeren S. neerschoot, werd we gens het aan zijne schuld den dood. van een ander te wijten hebben, door de Maastrichtscho rechtbank veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. „Unfair" is beleedigend. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft gisteren arrest gewezen in de zaak van den heer A. de V„ die terzake van een voudige beleediging op 4 Juni j.l. terecht stond voor den politie-rechter, die hem vrijsprak. Tegen deze uitspraak had het O. M. hooger beroep aangeteekend. De heer V. had in November 1928 in enkele nummers van „De Gids" (het toen malig officieel programma van het Paleis voor VolEsvJijt) een bericht geplaatst, waarin hij kennis gaf dat een advertentie- colporteur, die bij hem in dienst waa ge weest, door hem „wegens unfaire hande lingen" was ontslagen. Het gevolg was, dat de colporteur een klacht wegens be leediging indi-endo. Bij de behandeling in 'hooger beroep had de advocaat-generaal vernietiging van 'het vrijsprekend vonnis gevraagd en veroordeeling van verd. tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Het Hof heeft dienovereenkomstig ar rest gewezen, echter met verzwaring van de straf tot f 25 'boete, subs. 10 dagen hechtenis. Het Hof overwoog, dat onder ontslag „wegens unfaire handelingen" alleen ver staan kan worden ontslag wegens hande lingen, die den toets der zedelijkheid niet kunnen doorstaan, zoodat door het bezigen yan genoemde kwalificatie de colporteur in zijn eer en goeden naam werd aan getast. Verdiende straf voor een dierenbeul. Te Breda stond terecht zekere J. F, uit Lage Zwaluw, beschuldigd van gruwe lijke dierenmishandeling. Hij had een le vend konijn aan de aohterpooten opgehan gen, waarna 'hij 'het levend de 'huid af stroopte. De Officier van Justitie qualificeerde deze daad als barbaarsch en eisohte twee maanden gevangenisstraf. Veroordeeling conform dezen eisch volgde. NEDERLANDSCHE P00TERS IN FRANKRIJK. Wij hebben eenige weken geleden ge meld, dat het misbruik maken van den Nederlandschen naam bij den handel in pootaardappelon in Frankrijk zulke "fmo- tingen had aangenomen, dat de Fransche regeering aan den dienst tot opsporing van bedrog een onderzoek ter zake had opge dragen. Thans vernemen wij, dat de afdeelïngs- inspecteur van genoemden dienst voor het departement Pas de Calais een wijdver takte zwendelaffaire op dit gebied heeft ontdekt. Derinspecteur, de heer Caron, te Arras (Service des Fraudes), kocht dezer dagen n.l. een zak pootaardappelen, die hem ver dacht voorkwam, reden waaTom hij de zaak nader uitploos. Hij begaf zich allereerst naar den zich noemenden ..expedileur van Hollandsche producten", die volgens bet etïquet te Orchies (Bretagne) woonde. Te Orchies echter was deze persoon geheel onbekend De heer Caron begaf zich vervolgens naar het station Marnighes, waar hij ver nam, dat 4000 K.G. z.g. „Nederlandsche" aardappelen vandaar verzonden waren. Al spoedig vernam de inspecteur toen, dat voor en na 400.000 "K.G. „Nederland sche" pooters aan de boeren in den om trek waren verkocht. Sommige boeren echter hadden zelf al verdenking opgevat en.... hadden van den verkooper gedaan weten te krijgen, dat zij slechts den hal ven prijs behoefden te betalen. Ten s'ofcte bleek, dat een zekere Pal- mvr Willoquet, die voorgaf kweeker te zün te Orchies, voor 66 francs per 100 K.G. in het departement Finistère poot- aardapcelen opkocht, van minderwaardige kwaliteit nog wel, en deze dan voor 170 francs per 100 K.G. weer verkocht, na eerst fraaie „Hollandsche" etiquetten aan de zakken te hebben gehecht. Thans wordt onderzocht, of deze Willo quet identiek is aan den onvindbaren ex pediteur, wiens naam voorkwam op den zak, gekocht door inspecteur Caron. „Hbld." Pluimveehouderij in Zuid-Holland. Vergadering van de V. P. Z. H. te Gouda. Te Gouda is de najaarsvergadering ge houden dor Vereeniging tot. bevordering der pluimveehouderij en tamme konijnen teelt in Zuid-Holland, waarbij 21 aange sloten vereenigingen vertegenwoordigd waren. Tot bestuursleden werden gekozen do heeren J. Bok en J. de Koster. De heer van Asporen Vervoenne sprak vervolgens over de plannen tot oprichting van een centrale coöperatieve eierenvei- ling te Gouda. Blijkens zijn mededeclingen zullen zoowel personen als vereenigingen lid kunneü korden. Oprichters zullen zijn de V. P. Z. H.vde Hollandsche Maatschap pij van Landbouw en de L. T. B., welke ieder 2 leden in den raad van commissa rissen benoemen. In het begin van Januari 1930 zal te Gouda een constitueerendc ver gadering wórden gehouden. Do secretaris vestigde daarna dc aandacht op de fok- stations der V. P. Z. H., waarna de heer van Asperen Vervoenne mededeclingen deed over den afgeloopen legwedstrijcl to Zevenhuizen. Hieruit bleek, d dc gemid delde opbrengst per hen 169 eieren is ge weest-, tegen een gemiddelden eicrenprijs van 6.82, waardoor de winst per hen, na aftrek van de voederkosten ad 5.60 kon worden vastgesteld op 5.30. Deze resul- taten waren zeer gunstig, een reden vol gens spr. om do legwedstrijdcn te hand haven. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 13 December. Huizen, 1875 M. 10.3011.00 N.C.R.V. Ziekendienst. 11.0011.25 N.C.R.V. Halfuurtje voor de jeugdige zieken. 11.3012.00 K.R.O. Godsdienstig half uurtje. 12.151.15 K.R.O. Concert door het K. R.O.-Trio. I.152.30 K.R.O. Gramofoonmuziek. 2.30 K.R.O. Schooluitzending. 4.005.00 N.C.R.V. Gramofóonmuziek. 5.006.30 N.C.R.V. Concert. Orgel en tenor. 6.407.00 K.R.O. Lezing 7.007.30 K.R.O. Cursus Schriftverbe tering. 7.35 V.P.R.O.-uitzending Hilversum, 1071 M. (van 12.006.00 298 M.) 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door ihet A.V.R.O.- Kwartefc. 2.052.45 Uitzending voor scholen. 2.453.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Maak-het-zelf-cursus. 4.005.00 Aansluiting van het Carlton- Hotel te Amsterdam. Het Ensemble Lis- znonde. 5.306.30 Concert door het A.VJt.Of- Kwartet. 6.30 Koersen. Vaz Dias. 6.457.15 Spaansóh voor beginners. 7.157.45 Radiocursus vanwege het On derwijsfonds 70or de Binnenvaart. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.20 A.V.R.O.-Radiotooneel. Opvoering van het Ned. toonoolsbukje „Schoenen" van Joh. W. Broedolet. 9.00 Concert door het Omroeporkest. Daarna persberichten. Vervolgens aansluiting van het Cabaret „La Gaitó" te Amsterdam. Het Cabaret- Orkest. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. II.05 Lezing. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert. I.202.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.20 Lezing. 3.45 Lezing. 4.05 Concert voor scholen. Kwartet en mezzo-sopraan. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en nieuwsberichten. 6.50 Landbouwberichten. 7.05 Muziek voor blaasinstrumenten. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. W. Lawson (sopraan). Or kest. 9.20 Nieuwsberichten en Lezing. 10.35 „Love in Greenwich Village". II.3512.20 Dansmuziek. „Radio Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Causerie met muzikale illustratie. 9.05 „Louise" van Gustave Charpcntier. L a n g e n b e r g, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25—1.50 Orkestconcort. 4.505.50 Concert. Piano, vioof, cello en sopraan. 7.20 Concert, Orkest en piano. Kalundborg U53 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en voorlezing. 4.20—4.50 Kinderuurtjo. 7.409.20 Radio-cabaret. Orkest en so listen. 9.359.55 Piano-recital. 9.5511.20 Her-uitzending van buitenl. stations. Brussel, 508.5 M. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Z e e s e n, 1635 M. 6.159.50 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.15—12.50 Berichten. 1-201.50 Gramofoonmuziek. 1.503.50 Lezingen. 3.501.50 Concert uit Leipzig. 4.507.20 Lezingen. 7.20 „Paljas". Opera van Leoncavallo. Daarna: „Der König". Fabel in 3 tafe- reelen van G. Forzano. Muziek van U. Giordano. 9.50 Concert. Orkest en bas. Zonder stemming werd goedgekeurd het. bestuursvoorstel om ook in 1930 een pluim veedag te houdeu, waarvoor de aandacht gevestigd was op Schoonhoven. R.-K. Tuinbouwschool te Beverwijk. Door aanneming van de landbouwbe groting in de Twcedo Kamer zijn 15000 beschikbaar gesteld tot dekking in de ex ploitatie-kosten van een R.-K. Tuinbouw- winterschool van den L.T.B. te Beverwijk. Daar het rijk alleen de exploitatie en niet de stichtingskosten voor zijn rekening neemt, heeft de onderwijsveveeuigng van den L.T.B. zich gewend lot Ged. Staten van Noord-Holland en tot B. en W. v Beverwijk, om te willen bevorderen, .c- provincio en gemcento ieder 1/3 deel r kosten op zich willen nemen. De gemeenteraad van Beverwijk besloot dezer dagen ruim 18.000 hierin bij to dragen. Nu rijk en gemeente hun steun hebben toegezegd, is het wachten nog slechts op Gedeputeerde Staten van Noord-Holland.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7