UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS Agenda DONDERDAG 12 DECEMBER 1929 EERSTE BLAD. DE UITVOERING DER ZIEKTEWET. Vanwege het Nationaal Hanzebureau van den NederL R. K. Middenstandsbond wordt het volgende medegedeeld: Het blijkt, dat het Kon. besluit van 2 December 1929, dat de werkgevers ver plicht om vóór 15 December a.s. aan de Raden van Arbeid inlichtingen te geven omtrent hun voornemen, betreffende de verzekering van hun personeel, tot mis verstand aanleiding geeft. Zoo wordt bijv. beweerd, dat een werk gever verplicht is om vóór 15 December te beslissen of hij bij een bedrijfsvereni ging wil aansluiten, terwijl dan alleen in aanmerking zouden kunnen komen die bedrijfsvereenigingen, welke op dit oogen- biik reeds erkend zijn. Wij kunnen aan de hand van inlichtin gen, van de meest bevoegde zijde ontvrev- gen, mededec'.en, dat bedoelde beweringen ten eenenmale onjuist zijn. Zooals ook kan blijken uit de toelichting waarvan de formulieren, door de werkge- Kon. Besluit, vergezeld gaan, is het vol doende, dat de werkgevers mededeelen wat zij voornemens zijn te doen. Zij kunnen op hun voornemen ferugko- men en zijn ten allen tijde, dus cok na 15 December, gerechtigd zich aan te sluiten bij een erkende bedrijfsvereniging. Het is ook heelemaal niet noodig, dat de bedrijfsvereniging waarbij men zich wil aansluiten, reeds thans erkend is, wijl im mers erkenning nog altijd kan plaats heb ben. Zoo is bijv. op dit oogenblik nog niet erkend de Middenstands-Onderlinge (van den Ned. R. K. Middenstandsbond; adres Oranjelaan 29 Rijswijk) en de Gemengde Bedrijfsvereeniging (van de A. R. K. Werk geversvereeniging, Lange Voorhout 19, Den Haag), hoewel vaststaat, dat deze bedrijfs vereenigingen, welke z g. volwaardige be drijfsvereenigingen zijn, erkend zullen worden. Er is dan ook heelemaal geen bezwaar tegen, dat men bijv. op het bedoeld formu lier mededeelt voornemens te zijn zich bij een van de hier genoemde bedrijfsvereni gingen aan te sluiten. De anti-militairistische sluitzegels. Verboden, omdat zij op Postzegels leken. In antwoord op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Wijnkoop be treffende het niet verzenden van poststuk ken waarop anti-militairistnsche zegels voorkwamen, heeft de Min. van Waterstaat het volgende geantwoord: Hetgeen in de vragen als bestuursmaat- regel wordt aangeduid was een rondschrij ven van den directeur-generaal der P. T. en T. aan de kantoren ter uitvoering van het voorschrift van art. 14 par. 6 eerste lid van het Postbesluit 1925. Dit artikel bepaalt, dat op de te verzenden stukken geen zegels mogen voorkomen, welke eeni- ge overeenkomst vertoonen met de van rijkswege uitgegeven postzegels. Op de in de vragen "bedoelde postzegels is deze bepaling van toepassing. Wat •betreft vorm, innerlijke vlakverdeeling en onderdeelen van het ornament, zijn de thans in omloop zijnde NederL beel teniszegels nagevolgd. Volledigheidshalve worden de circulaires van den directeur- generaal over deze aangelegenheid door den Minister overgelegd (ter griffie van de Kamer). Uit het bovenstaande volgt ver volgt de Minister dan dat het bedoelde rondschrijven sleohts beoogt uit den post dienst zegels te weren, die door hun uiter lijk voorkomen de uitoefening van dien dienst zouden kunnen bemoeilijken. Het- geen die zegels tot uitdrukking brengen, speelt bij een dergelijk rondschrijven geen xoL KATWIJK AAN DEN RIJN. Landverhuring. Gisteren werden door hctniis Eerdbeek ten behoeve der fam. Uittewaal eenige perceelen weiland ver huurd met recht om het z.g. te scheuren, dus om er teelland van te maken. Perceel I, 2.47 H.A. kwam in huur voor 1150 per jaar, huurder H. Hogewoning Zn. te Oegst- geesf. Perc. 2, groot 2.63 H.A. voor ƒ1175 per jaar, gebrs. Kuyt te Katwijk aan den Rijn. Perc. 3, 4 en 5 groot 4.70 H.A. voor 1280, huurder D. v. d. Gugten te Katwijk aan den Rijn. Voor de fam. Spaanderman te Katwijk kwam een perceel in huur groot 1.57 H.A., waarvan huurder werd de heer Schalkers te Katwijk voor ƒ420 per jaar. Hoogc prijzen dus. De huur was voor 5 jaren en 5 optiejaren. NIEUW VENNEP. In de sloot gewaaid. De petroleumven- ter Smit wonende Kruisweg Hoofddorp was met den Zuid-Wester storm met paard en wegen aan 't petroleumventen aan den Eennebroekerweg. Terwijl S. even bij een klant schuilde tijdens dat noodweer, waai de de wagen de sloot in, "het paard mede nemend. De vrachtrijder Chr. den Ouden te Hoofddorp was zoo welwillend om met zijn zwaren Chevroletauto den wagen uit de sloot te trekken. De wagen bleek licht be schadigd. De Storm. Bij den heer J. J. Nijssen alhior waaide een kapberg om door den hevigen storm. Biljart Alhier speelde de biljartpro fessor J. v. Delft van 's Gravenhage in ho tel J. de Groot Hoewel er weinig bekend heid aan was gegeven, waren toch zeer veel kijklustigen gekomen. De prof. gaf 400 caramboles voor op de 500 en gaf schit terend spel te zien. Zijn partner kreeg geen zweem van kans. Na afloop der match gaf de prof. nog eenige fraaie kunststooten en aardigheden met de ballen ten beste. Het opgekomen publiek was zeer voldaan. N00RDWIJK. Zeebad. Gisterenavond vergaderde Zeeba-d in hotel Centraal onder de be kwame leiding van den heer A. Vermeu len. Na opening van deze eerste verga dering in het seizoen, las de waarnemend secretaris de uitgebreide notulen, welke onder dank werden vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van den burgemeester, waarin deze aan Zeebad zijn dank betuigde voor de hem aange boden attentie bij gelegenheid zijner in stallatie als burgemeester van Noordwijk. Door Zeebad is g,an het gemeente-be stuur een verzoek ingediend om te ko men tot verbeteiing der Noord-Boulevard ter hoogte van Pension Hoek, het aan leggen van een voetpad langs den Rem- brandtweg en verbetering in den te scher pen hoek voor Pension Ozon. Het jaarverslag van den secretaris sprak van een opgewekt vereenigingsleven, waar in een goede samenwerking bestond met de beide andere plaatselijke vereeniglngen, welke in het belang der badplaats ijveren. Tooh was er in het bestuur een streven om te komen tot een Baad van Beheer, bestaande uit afgevaardigden der drie ver- eenigingen, om de samenwerking nog in tensiever te doen zijn. Definitieve plannen zijn echter nog niet gemaakt. Nog werd gememoreerd de oprichting van het Reclamefonds, hetwelk door het streven van Zeebad als een zelfstaand li chaam is gebleven. Het informatie-bureau, hetwelk intus- schen bewezen is een onmisbare instel ling te zijn, blijft echter steeds financieels zorgen baren, waarom het bestuur voor stelde dit jaar f 50 extra bij te dragen, met als bestemming uitloting van aandee- len. Hiermede kon de vergadering ac- coord gaan, in zooverre, als de twee an dere vereenigingen eenzelfde daad zullen stellen. Het financieel jaarverslag van den penningmeester sloot over 1929 met een saldo van f 271.20. De commissie, bestaan de uit de heeren Sterkenburg en Minnee, bevonden alle bescheiden in correcte orde. Het bestuursvoorstel, om als blijk van sympathie voor het ijverig werken der Winkeliersvereeniging, dit jaar f 24 te schenken, werd na enkele besprekingen aangenomen. Het voordeelig saldo over 1929 zal wor den besteed om 4 maanden reclame voor de badplaats te maken in Tusohinski te Amsterdam en wel in het tijdvak Febru ariMei 1930. De stemming wegens periodiek aftreden van de heeren A. Vermeulen en H. Lieffe- rink, had tot uitslag dat beiden met meer derheid van stemmen herkozen werden. In de plaats van den heer Meier werd ge kozen de heer Elzinga. Medegedeeld werd, dat in de heden gehouden gemeenteraads vergadering de jaarlijksche subsidie van f G00 was verhoogd tot f 10C0. hetgeen bij de vergadering een applaus ontlokte. Na de gebruikelijke rondvi.-.ag, waarvan druk gebruik werd gemarJ t, sloot de voorz. onder dank voor de geanimeerde bespre kingen deze bijeenkomst. RIJNSBURG. Bloemenhandel. In den regel brengt zoo'n Decemberstorm, als we dezer dagen hadden nogal eenige schade toe, hetzij door inwaaien van ramen der kassen, het zij door vernieling der planten. Ditmaal kwamen de kweekers er in het algemeen gced af. De voorraad is trouwens nog maar beperkt. En de prijzen zijn voor de beste kwaliteit redelijk. Chrysanthen in de béste soorten gaan voor 0.300.60, twee de soort van ƒ0.160.36. Eenbloemige van ƒ0.08—0.19. SASSENHEIM. Schoolbouw. De bouw eener 6-klassige school te Sassenheim is opgedragen aan den heer C. v. d. Burgh, aannemer te Schipluiden (bij Delft). Personalia. Tot agent van politie is benoemd de heer H. G. A. van der Laan, thans agent van politie te Delft. VOORHOUT. Personalia. Voor het Esperanto-exa- men is te Utrecht geslaagd mej. J. A. F. Theuws pillier. WARMOND. Het gouden jubileum van Z. H. den Paus. Het programma van de feestelijke her denking van het gouden jubileum van Z. H. den Paus op morgen, Vrijdag 13 De cember a.s. luidt als volgt: I. Opening half 8 precies. 2. „Roomsohe Blijdschap", met begelei ding. 3. Muzieknummers Harmonie St. Mat thias. 4. Opening door den voorzitter. 5. „Tu es Petrus", cantate door het R.K. Zangkoor. 6. Rede van mr. J. B. Bomans, wethou der van Haarlem. 7. „Te Deum" door het R.K. Zangkoor. 8. „Aan U, o Koning der Eeuwen", met begeleiding. 9. Sluiting. Het comité verwacht, dat alle Katho lieken door een talrijke opkomst blijk van medeleven zullen geven. TER AAR. Arm gebroken. Dinsdagmorgen was mej. B. H. haar huiselijke bezigheden aan het verrichten. Zij ging daarom op een paar stoelen staan, maar daar deze niet gelijk stonden, begon de stellage te wanke len en kwam te vallen. Mej. H. brak haar arm. Dr. Quartel was spoedig aanwezig ora haar te verbinden. 0EGSTGEEST. Gemeentebelang. Voor de Ver. Ge meentebelang werd de tweede winterle- zing gehouden. De voorz., de heer Rollan- det, begroet:e de aanwezige dames en hee ren, in het bijzonder den heer Hans Mat- thes te Breukelen, die dezen avond optrad met het onderwerp: Een praatje over bijen en honig. Over den opkomst, verheugde de spreker zich zeer, want het was een ware presta tie om een wandeling door het ruwe weer naar het Wil te Huis te maken. Op boeiende wijze vertelde de spreker, die zelf een groote bijenstand exploiteert, voor de pauze van de bij en hare voort brengselen, van het gewone leven der bijen en hunne huisvesting. Na de pauze waarin aan allen een potje honig werd verstrekt vertelde de heer Mat- thes aan de hand van lantaarnplaatjes van het bijenleven bij den yrnker, in Holland, Frankrijk, België, Engeland en Duitsch- land. Voor deze zeer interessante lezing dank te de Voorzitter namens allen den spreker. R0EL0FARENDSVEEN. Hst postkantoor. Woensdagavond bad op uitnoodiging van een daartoe in het leven geroepen comité een vergadering plaats voor belangstellenden in verband met het voornemen van het hoofdbestuur der pesterijen en telegrafie, om het post kantoor alhier om te zetten in een hulp kantoor. De heer de Jong leidde de verga dering en zette in het kort uiteen de reden van het voornemen tot omzetting. Verschil lende heeren voerden hierover het woord, vooral de zakenmenschen die rechtstreeks bij het postkantoor belang hebben betreur den dit voornemens, omdat zij in de omzet ting een verslechtering zien. Na ampele bespreking werd een commissie uit de ver gadering benoemd bestaande uit de heeren S. van Ruiten, N. Wagenaar en C. Huig- sloot, die een conferentie met den inspec teur zullen aanvragen, ten einde te trach ten den inspecteur van zijn voornemen af te brengen. Met belangstelling wordt de beslissing tegemoet gezien. Verder verne men we nog dat ook aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden ad vies over deze aangelegenheid is gevraagd. INGEZONDEN STUKKEN De kappers en de winkelsluiting. Leiden, 11 December 1929. Geachte heer Redacteur. Namens de afdeeling Leiden van den Nederlandschen Kappersbond vraag ik u een kleine plaatsruimte in uw blad, waar bij bij voorbaat mijn harteiijken dank. Maandag 9 December j.l. is door de Leidsche Ivappersvereemging „Hulp en Vriendschap" het besluit genomen om een adres te richten aan ien Gemeenteraad, het verzoek bevattende een wettelijke re geling van den arbeid in onze kappersza ken te willen tot stand brengen. Over het niet erkennen van onze afdee ling bij deze actie (het bestuur onzer af deeling is er buiten gelaten) alsmede over het aantal voorstemmers (slechts ongeveer 1/4 der Leidsche collega's was tegenwoor dig) wil ik het niet hebben, maar wel over den inhoud van 't adres. 0.i. mag en kan de Raad dat adres niet in behandeling nemen, doch zal dit ter zijde moeten worden gelogd. En nu waar om. Heel gemakkelijk is het om te zeggen tegen iederen collega: „je moet op dat en dat uur sluiten en die en die vrijen mid dag moet je nemen". Zeker heel fraai, doch men verliest uit het oog, dat dit een wet wordt, die slechts ten deele toepassing zal vinden. Men vindt in Leiden toch verschil lende salons achter Parfumerie- en Siga renwinkels enz. Door eene verordening als gevraagd is men niet verplicht die winkels te sluiten, doch alleen de kapsalons. Het zal dus zeer gemakkelijk zijn eene zooda nige verordening te ontduiken en dat men van die gelegenheid gretig gebruik zal maken. Zij, die geen winkel hebben, wor den er dus de dupe van en lijden daar door beslist nadeel. Iedere, vakgenoot, weet toch wel, dat men moeilijk kan weigeren een goeden cliént even te helpen, men ziet daarin geen overtreding en deze is ook moeilijk te constateeren, vooral omdat men niet voor elke zaak een politiedienaar kan posteeren. Ook de winkels te sluiten gaat evenmin, om de doodeenvoudige reden dat onze buurman zijn kapgelegenheid openhoudt. Men ziet dat de kappers dus verplicht zijn te wachten tot er eene verordening komt op de algemeene winkelsluiting en zulk een verordening is zeker in de naaste toekomst te verwachten. Zoo is het ook gegaan met de winkelsluiting om 8 uur 's avonds, wanneer men de desbetreffende verordening naleest, zai men zien dat daar in ook wel degelijk van kapperszaken ge sproken wordt. Dit is de reden dat onze Bond geen werk gemaakt heeft van het in het leven roepen van eene verordening of regeling voor de kapperszaken afzonderlijk. Laat ieder collega voorloopig een eigen regeling treffen (gaarne betuigen wij aan elke po ging tot winkelsluiting bij voorbaat onze ad'naesie). Daar in de vorengemelde vergadering geen gelegenheid gegeven werd een en an der breedvoerig uiteen te zetten, vooral voor de collega's zonder winkelzaak (men kreeg slechts 7 minuten spreektijd) heb ik mij genoodzaakt gezien door middel van uw blad deze beschouwingen onder de oogen van heeren Gemeenteraadsleden en andere belangstellenden te brengen. Namens de afdeeling Leiden van den Nederlandschen Kappers- bond» J. J. F. v. BERKEL, Secr, j Haarlemmerstr. 301, Leiden. HET OVERLIJDEN VAN PATER QUIRINUS VAN R00Y. Uitvaart en begrafenis. De plechtige uitvaartdienst voor de zie- lerust van den weleerwaarden pater Quiii- nus van Rooy zal Zaterdag a.s. worden ge houden in de Minderbrcedrskerk aan de Tongersche Straat te Maastricht. Om 9 uur zal daar de plechtige H. Mis van Requiem worden gezongen, waarna de begrafenis zal plaats hebben. Of de begrafenis te Megen of wel te Maastricht zal plaats hebben is nog niet bekend. PROF. N. PH. TENDELOO. 1804 14 December 1929. Zaterdag zal het 25 jaar geleden zijn, dat prof. dr. N. Ph. Tendeloo, hoogleeraar in de ziektekundige ontleedkunde aan de Leidsche Universiteit het hoogleeraars- "'rbt aanvaardde. Prof. Nicolaas Philip Tendeloo werd 24 1 ril 1864 te Ajermadidi (Menado) gebo- rc.i. Den 2den October 1883 werd hij aan de Leidsche Universiteit als student in de medicijnen ingeschreven. In 1890 werd hij, na in Februari van dat jfear het semi-arts examen te hebben gedaan, assistent op het Boerhaave-laboratorium bij prof. Sie- genbeek van Heukelom, hetgeen hij bleef tot 1 Januari 1892. In dit jaar vertrok hij voor verdere studie naar Utrecht, waar hij 12 Mei 1893 tot arts werd bevorderd, na vooraf ongeveer een half jaar te Zürich te hebben gestudeerd. In het eind van 1893 vestigde hij zich te Delfshaven en promo veerde hij den 23sten November bij zijn leermeester Siegenbeek van Heukelom tct doctor in de geneeskunde op een proef schrift, getiteld: „De pathologie der pha- rynx-divertikels". Korten tijd daarna werd hij als patholoog-anatoom verbonden aan het groote. ziekenhuis te Rotterdam. Den 4den November 1904 werd hij be noemd tot hoogleeraar in de pathologische anatomie aan de Leidsche Universiteit als opvolger van prof. Yan Walsem, welk ambt hij den 4den December d. a. v. aan vaardde, met en rede over: „De ondeel baarheid der geneeskundige wetenschap". In 1905, na het aftreden van prof. Mac. Gil- lavry, werd hij tevens belast met het geven van onderwijs in de algemeene pathologie Inmiddels was (in 1902) van zijn hand ver schenen een belangrijk werk, geti'.elcb „Ueber die Ursachen der Lungenkrankhei- ten". In September 1908 ging hij naar Ame rika ter bijwoning van het Internationaal Congres voor Tuberculose te Washington, waarover in 1910 zijn „On Tuberculosis" verscheen. In 1927 gaf hij uit „Ivonstella- tionspathologie und Erblichkeit" en in 1922 zijn leerboek: „Grondbeginselen der alge meene ziektekunde". Als student heeft hij veel aan sport ge daan, vooral gymnastiek. Ook componeerde hij muziek en in 1890 bij het 60-jarig be staan van de Leidsche Studenten gymnas tiek- en schermvereeniging „Arena Studio- sorum", dat in 1930 honderd jaar bestaat, componeerde hij den Arena-marsch. Zooals reeds gemeld heeft prof. Tende loo den wensch te kennen gegeven, dat de clag van zijn 25-jarig professoraat onopge merkt voorbijgaat en zal hij dan ook Zater dag uits'tedig zijn. De hoogleeraar heeft er echter in toege stemd, dat hem door een zich daartoe ge vormd hebbende commissie zijn bronzen borstbeeld wordt aangeboden. Dit zal Zondagmiddag in intiemen kring b ijmonde van dr. G. O. E. Lignac, privaat docent aan de Leidsche Universiteit in de pathologische anatomie en de gerechtelij ke geneeskunde, geschieden. HET WONDERBARE LEVEN VAN THERESE MARTIN. De kleine H. Theresia van Lisieux. Naar wij vernemen zullen binnenkort in de Stadsgehoorzaal alhier eenige ver tooningen plaats vinden van de prachtige nieuwe Theresiafilm, waarvan de vertoo- ningsrechten door de film-afdeeling van de K. S. A. zijn verkregen. Deze nieuw film is door de geheele ka tholieke pers met groote instemming ont vangen. De vertooningen van deze film te Am sterdam, Den Haag, Delft, Utrecht, Schie dam, Helmond etc., welke reeds plaats vonden, waren een groot succes. Ongetwijfeld zal van deze yoorloopige aankondiging met genoegen door de Ka tholieken van Leiden en omgeving worden kennis genomen De film zal worden begeleid door toe passelijke muziek en zang. Verdere mededeelingen kunnen binnen enkele dagen worden tegemoetgezien. ST. JOSEPH-GEZELLENVEREENIGING De Sociale Cursus. Alle leden der vereeniging ontvangen in het Kolpingsblad een circulaire, waarin zij uitgenoodlgd worden tot bijwoning van den cursus, de prof. Niekel uit Warmond geeft over „De Katholieke Maatschappij leer". Wij vertrouwen, dat alle leden, begrij pend welke taak wij Katholieken hebben te vervullen in onzen modernen tijd, aan dien oproep gehoor geven. En vooral zij, die zich in Kolpings Gezellenvereemging georganiseerd hebben, moeten begrijpen en zullen begrijpen het belang van de zen cursus. Het kan en het zal weer wor den een succes, gelijk het vorig jaar onze le cursus, leder gezel begrijpe in doze z'n plicht, in zijn eigen belang. PAGINA 2 LEIDEN. Donderdag. Zitting „Sancta Veronica", gebouw Zitavereeniging, Pielers- kerkkoorsleeg 15, van 35 uur. Donderdag. Dioc. Ver. van R.-K. Bijz. On derwijzers, Hotel Den Burcht, 6 uur. Vrijdag. R.-K. Stud. Ver. „St. Augusti- nus", Eigen Huis, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 Dec. tot en met Zondag 15 Dec. waargeno men door de apotheken van de heeren: G. H. Blanken, Hocgewoerd 171, tel. 502, D. J. v. Driesum, Mare 76, tel. 406. Z0ETERW0UDE. Donderdag Cursusavond Propagandaclub „Het godsdienstig leven der Jo den", Patronaat, 7.30 uur. Aanrijdirg. Vanmorgen werd op den Keilaan een fietsende 14-jarige jongen aan gereden door een auto. De jongen kwam er goed af, maar zijn fiets werd ver nield. Een zware vrachtauto verzakt. Het verkeer op de Van Zuijlen van Nijevelt- straat werd gisterenmorgen gedurende langen tijd gestremd door een zwaren vrachtauto, die tusschen den weg en de tramrails was weggezakt en dwars over den weg stond. De montagewagen van de tram heeft het gevaarte weer op den har den weg gebracht. Opgepast. In onze gemeente schijnt, blijkens binnenkomende klachten, te wor den gecollecteerd door iemand met een pet op van het Leger des Heils zonder ver gunning. Niet-leden kunnen kaarten verkrijgen, reoht van toegar-5 gevend voor alle avon den, t.w. Zondag 15, Dinsdag 17 en Don derdag 19 December a.s., lederen cursus avond aan het Gezellenhuis Rapenburg 52. De prijs is, om een ieder in de gelegen heid te stellen kennis op te doen omtrent de Katholieke Maatschappijleer, gesteld op 25 cent. Dr. H. R. Woltjer. Dr. H. R. Woltjer, lector in de Natuur- kunde aan de Leidsche Universiteit en conservator aan het Xatuurk. Laboratorium' alhier, die benoemd is tot hoogleeraar in de Natuurkunde aan de Techn. Hooge- school te Bandceng als opvolger van prof. dr. J. G'lay, is naar Indië vertrokken. De lustrumviering van het L. S. C. De Lustrum-commissie van het Leidsche Studentencorps heeft aan den heer Joh. de Meester jr. opgedragen de regie van het openluchtspel „De Vliegende Hollander" van mr. Nijhoff, dat in Juni 1930 bij Oh lustrumfeesten aan de Kaag te Warmond zal worden vertoond- De Leidsche winkelstand Gisteren heeft de heer J. Verhoog de door hem van den heer J. Voorham over genomen vleeschhouwerij en spekslagerij, Turfmarkt 10, geopend. De zaak is eerst grondig geheel onderhanden genomen, ver schillende verbeteringen zijn hier en daar aangebracht, waardoor het geheel aan alle hygiënische eischen ten volle voldoet. Door goede bediening hoopt de heer Verhoog ve len tot zich te trekken. Handelsregister K. v. K. Opheffing 1468. Berg en Weyers en Co, Sassenheim( Hoofdstraat 27. Kweeken en verzenden van bloembollen. Nieuwe inschrijving 5432. Henk Weyers en Co., Sassenheim, Hoofdstraat 27. Bloembollenkweekerij en export. E.: H. Weyers, Sassenheim. Door de politie alhier werd aangehou den J. v. O-, die in het bezit bleek van een bus olie, ontvreemd aan den Zoeter- woudschen weg ten nadeele van de firma Herfst en Helder. In verband daarmede werd tevens aangehouden zekere J. B, die van den diefstal verdacht wordt Door de politie is aangehouden zekere J. E., die nog 40 boete subs. 20 dagen hechtenis tegoed had wegens mishande ling. gepleegd te Amsterdam. Hij is naar het Huis van Bewaring te Den Haag overgebracht. Op 11 December stonden 651 werkzoe kenden bij de Arbeidsbeurs ingeschreven tegen 872 op 11 Dee. van het vorig jaar.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2