MAANDAG 9 DECEMBER 1929 TWEEDE BLAD PAGINA 1 BINNENLAND Het Mysterie van Heath Hover DOM De firma H. Fock te Amsterdam heeft een speciaal bureau voor he eren- en dames mode-journalen. Door hare bemiddeling ban men zich op elk binnen- en buitenlandsch modeblad abcmneeren. Maar nu is een dezer dagen gebleken, dat die bemiddeling op laten WQ maar zeggen: een heel eigenaardige wijze ook wordt geboden aan anderen, om den a-bon- né's op een modeblad tegelijkertijd iets anders toe te zenden. Aan de abonné op een Fransch mode tijdschrift werd dit tijdschrift verzonden verpakt in een papier, aan welks binnen zijde een gehectografeerd briefje was ge plakt. Op dat briefje stond een verhaal van een katholiek geestelijke, die zonder het te verbieden eenige jongens, met wie hij wandelde, had laten roepen „Weg met de Avro". Aan het slot van dat verhaal (of verzinsel) lezen we: „Het maken vap commentaar laat ik aan den lezer zelf over". Wij maken commentaar. Maar anders dan blijkbaar gewenscht wordt. 't Zou dom zijn, in meer dan één op zicht niet in het minst ook bezien van uit handelsstandpunt als de firma H. Fock zeM op een dergelijke wijze haar neu traliteit zou prijs geven, zóó haar bemid deling zou verleenen, om de Katholieken te kwetsen. Maar wij willen, nog veronderstellen, de mogelijkheid, dat, wat gebeurd is, buiten haar medeweten is geschied en opzichzelf staat; dat de gepleegde domheid op reke- •nimig komt van een brutalen ondergeschikte. Een nadere verklaring wachten wij af. UIT DE MEUBELINDUSTRIE. Het collectieve contract opgezegd. Door de samenwerkende organisaties (Algemeene, R oomsch-Katholieké en Chris telijke) van werknemers in het meubelma kers- en behangersbedrijf is, na overleg en overeenstemming met de leden dezer or ganisaties, de collectieve arbeidsovereen komst opgezegd. Deze overeenkomst was voor den duur van twee jaar afgesloten en loopt af op 15 Maart 1930. Afkoop van tollen. Bij beschikking van 2 Juli is door den vorigen minister van Waterstaat een com missie ingesteld om onderhandelingen te voeren en voorstellen aan den minister te doen omtrent den afkoop van tollen. In deze commissie zijn benoemd tot voorzitter de heer J. E. van den Heijden, referendaris bij het departement van Wa terstaat, tot lid tevens secretaris de heer H. W. O. de Bruyn, secretaris-ingenieur van de wegencommissie ANWBKNAC, tot leden de he eren mr. H. F. de Boer, be- zuinigings-inspecteux, A. J. ter Hope, voor zitter Bond van Bedrijfsauto-bewerkers, Leonard Lang, bestuurslid KNAC en tot ad j unctesec etar ess e mej. C. Schuurkamp, adj.-commies dep. van Waterstaat. De commissie had voorloopig geen machtiging ontvangen om aan het werk te gaan. Deze machtiging is thansverleend, ter wijl mede alsnog aan de oom missie is toegevoegd G. J. van den Broek, hoofd-in- genieur-drrecteur van de directie Wegen verbetering. St. Franciscus-Liefdewerken in het bisdom Haarlem. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft, naar „St. Bavo" meldt, benoemd tot voor zitter van het Dagelijksch Bestuur van het Centraal Verband der St. Franciscus-Lief dewerken in het Bisdom Haarlem den weleerw. Pater Went, S. C. J., te Amster dam; tot secretaris de heer v. Oss, te Haarlem; tot penningmeester den heer Si monie, te Botterdam en tot leden den weleerw. Pater Smits O.F.M., te Haarlem en den weleerw. heer Simons te Botter dam. FEUiLLETON. Uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD. Ondertussehen, de heele geschiedenis lag Mervyn zwaar op het hart. Het was om zoo te zeggen allemaal te dichtbij, hij zou het graag van een grooteren afstand bekeken hebben. Er zaten nog zooveel verborgen Mogelijkheden aan dat fatale ding vast, Mogelijkheden die niets met de inzichten van den heer Nashby en consorten te ma- hen hadden. En na de komst Van zijn nichtje met haar zonnige jeugd en stalende vroolijkheid en bovenal met haar gene genheid voor hem die hij dagelijksch had z'en groeien was de noodzakelijkneid om ^ns en vooral van die verschrikking af te homen steeds dringender geworden. Hij luisterde. Geen geluid drong door de scheidsmuur. Het meisje was dus in slaap gevallenkalm en rustig, zooals hij voor meld had. Een impuls dreef hem om nu toch maar te gaan uitvoeren, wat hij al zoo tong vaag van plan was geweest, het ding 'e gaan opbergen op een plaats, waar het "ooit door menschelijke blikken gezien zou hunnen worden. Alles was in zijn voordeel. Het was nacht en zoowel licht als donker |êiioeg. Zijn instinct zei hem, da: het nu Èen kwestie was van nu of nooit, ondanks je gevaren die aan de onderneming ge- tonden waren. Geluidloos zocht hij in' oen UIT DE METAALINDUSTRIE. Het collectief contract gaat waarschijnlijk met Januari in. Men zal zich herinneren dat dezen zomer ondanks de moeizame voorbereiding bet afsluiten van een collectief contract in de metaalindustrie door verschillende_omstan digheden niet is doorgegaan. De onder handelingen tusschen de werkgevers- en werknemers-organisaties werden zelfs ge staakt. Het afsluiten van een contract werd evenwel van te groot belang geacht om het overleg heelemaal te beëindigen. Nieuwe conferenties werden gehouden, waartoe vooral de katholieke en christelijke me- taalbcwerkersbond de partijen hebben ge-, bracht. „St. Aloy", het vakblad der katholieke metaalbewerkers, meldt nu deze week, dat men tenslotte zoover is gekomen, dat er momenteel alle kans bestaat op een spoe dig afsluiten van een collectief contract in do groot-metaalindustrie, waardoor een regeling van arbeidsvoorwaarden wordt geschapen, die zij moge dan nog niet ideaal zijn voldoende basis biedt, om daarop in de toekomst-verder te bouwen. De definitieve redactie van het contract is deze week in een vergadering met den metaalbewerkersbond vastgesteld, terwijl overeenstemming is verkregen over de na dere uitwerking van de bijkomstige voor waarden. Zoo zal onder meer, met de besturen van enkele Metaalbond-afdeelingen nog gespro ken worden over de verkrijging van hooger minimum loon dan het contract aangeeft. Overeengekomen is nog, dat een werk man, die ontslag gekregen heeft en weer opnieuw door denzel'fden werkgevers wordt aangenomen voor den zelfden arbeid, tegen geen lager loon mag aangenomen worden dan hij oorspronkelijk verdiende. Hiermede is vooral tegemoet gekomen aan de Rotter- damsche en Schied&msche metaalbewer kers, die nogal eens met dit euvel te kam pen hadden. De bedoeling is om het contract zoo mo gelijk per 1 Januari te doen ingaan. Onmo gelijk is het echter niet, dat de voorberei dingen nog eenige dagen langer in beslag nemen en de afsluiting met een of twee weken wordt vertraagd. ..Het contract zal 1 1/2 jaar duren en aan alle bij den Metaalbond werkende arbei ders o.a. een week vacantie en volle door betaling van de feestdagen waarborgen. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. ERNSTIGE AUTO-ONGELUKKEN. Een doode, één ernstig gewonde. Tusschen Dieren en Brnmmen geraakte Vrijdagnacht plotseling een auto, bestuurd door den heer Van Basten Batenburg uit Enschedé, van den weg en reed tegen eenige hoornen aan. De inzittende mr. Ju lius uit Zutphen, werd uit den wagen ge slingerd en kwam in een droge -sloot te recht. Hij bekwam een schedelfractuur en ander zware verwondingen. De be stuurder raakte achter zijn stuur bekneld en moest wachten tot er hulp kwam om hem te bevrijden. Hij is naar het St. Elisabeth-gasbhuis vervoerd, evenals mr. J. De auto is geheel vernield. Laatstgenoem de. is 's avonds aan de gevolgen over leden. Kind levensgevaarlijk gewond. Ten Eysden werd op den Rijksweg het 10-jarig knaapje N. B. door 'n luxe auto overreden. Het jongetje bekwam 'n ern stige schedelfracbuur en een der beentjes werd zeer ernstig verwond. In zorgwekkenden toestandwerd 't ventje overgebracht naar het hospitaal te Maastricht. la, daarna in een andere-. Ja, daar had bij, wat hij zocht, een paar dikke handschoe nen, maar het waren oude, en er waren ga ten in sommige vingertoppen. Hij bekeek ze aarzelend. Het feit, dat er gaten in wa ren, was van groote beteekenis, i^aar het scheen. Toen trok hij ze aan. Weer luisterde hij aandachtig. Geen geluid in de stille nacht. Hij verbeeldde zich dat hij de rustige ademhaling van het slapende meisje kon hooren. Zoo was het goed. Hij had haar beloofd, dat hij bij de hand zou zijn, als ze hem soms zou noo- dig hebben, maar wat hij nu ging onder nemen, zou zeker een afwezigheid van een half uur eischen. Wat zou er gebeuren als ze weer in doodsangst wakker schrok, en om hem riep, en hij was ver in het don kere bosch Enfin, dat moest hij maar lis- keeren. Hij luisterde nog eens, deed toen de deur geruischloos open en ging toen naar beneden terwijl hij zijn best deed, om op de oude trap zoo weinig mogelijk gekraak te veroorzaken. Zoo voorzichtig mogelijk deed hij de buitendeur open en stond toen stil om nog eens weer ingespannen te luis te- Hij kon de klok in de woonkamer hoo ren tikken, maar dat was dar. ook het eenige geluid. Hij ging naar buiten en -de nachtlucht woei hem koel in het gezicht. Alles was stil, zelfs het geroep van een uil verbrak de stilte niet. Mervyn kwam tot de ontdekking, dat hij wel eenx beetje zenuwachtig was, toen hij de eerste stap op de trap naar den dam deed. Mlaar waarom op zijn leeftijd en niet zijn ondervinding. Belachelijk eenvoudig Daar lag de steen. Een ruk, en hij zou het begeerde voorwerp in de hand houden. Hij keek om zich heen, niet vlug of schich tig, maar heel omstandig, wel een minuut Een dame overreden en gedood. Mevr. Nijdam, die gisterenavond in de Verlengdo Schans bij Leeuwarden bij haar woning uit een auto stapte is bij het over steken van den weg door een passeeren- den auto overreden. Zij is later over leden. Auto te water. De inzitten den gered. Gistermiddag ongeveer kwart over twaalf, wilde een auto, waarin eèn dame en drie heeren uit Rotterdam zaten, van de brug van de Heorenvest de brug bij de Amsterdamsche poort te Haarlem oprij den. De auto slipte en waarschijnlijk mede door den hevigen wind, schoof de wagen door de brugleuning, sloeg over denkop en viel, met de wielen naar boven, in het water van den Oostersingel. Do inzitten den wisten met groote moeite de ruiten in te slaan, terwijl de bestuurder, de heer P. de K. uit Rotterdam, een portier open de. Geholpen door een gemeentewerkman wisten a-llen op het droge te komen. Mevr. de K. had eenige snijwonden opgeloopen. Na door omwonenden van droge'kleeren te zijn voorzien, is men met een andere auto weer naar Rotterdam terug gegaan. De brugleuning is over een lengte van bijna tien Meter vernield. ONTPLOFFING IN DE RUBBERFABRIEK VREDESTEIN. Drie arbeiders gewond. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur had in- de rubberfabriek Vredestein aan den Haagweg te Loosduinen een ontploffing plaats in een der werkafdeelingen, waar benzine gebruikt werd. Onmiddellijk daar na brak brand uit. Deze werd bestreden met het in de fabriek aanwezige blusüh- materia-al. Drie der in de werkplaats werkzaam zijnde arbeiders werden gewond en moes ten naar het ziekenhuis te 's-Gravenhage worden overgebracht. De Haagsche brandweer verleende assis tentie; het personeel had echter het vuur reeds zoover onder de knie, dat de politie- brandweer zich met de nablussching kon bezighouden. NOODLOTTIG SCHOT. Een slagersknecht getroffen. Toen een koe van den slager S. Winkler te Wolvega op de gebruikelijke wijze met een söhietmasker zou worden gedood, draaide het dier, juist toen het schot af ging, den kop om, met het gevolg, dat de knecht W. Wieda, die juist achter het beest stond, werd getroffen. Hij *akte in een. Direct werd de ongelukkige naar het ziekenhuis te Heerenveen overgebracht. De kogel is dip in 'het lichaam doorgedron- drongen. Verdacht van diefstal. Door de Haarlemsche recherche is op verzoek van' den burgemeester van Haar lemmermeer te Haarlem aangehouden D. C., verdacht van diefstal van een ijzeren geldkistje, inhoudende een bedrag van f 800 en 2 spaarbankboekjes. De aan gehoudene is aan de politie te Haarlem mermeer overgeleverd. Mislukte inbraak. Zaterdagnacht is ingebroken in de coö peratieve zuivelfabriek te Oudeschoofc bij Heerenveen. De brandkast is uit het kan toor naar het laboratorium verplaatst, waar ze op den kop stond. Vermoedelijk zijn de daders in hun verderen arbeid gestoord, want op do kast zijn geen spo ren van braak te vinden. De brandkast in het privé-kantoor van den directeur bleek ook geen sporen van inbraak te hebben. Er wordt niet vermist. Van de daders geen spoor. lang. Maar toen hij zich weer naar den steen keerde leek het of daar een magische invloed van uitging, het was alsof er een stem sprak: Je kunt het niet! Je durft het niet Och kom, niet durven? herhaalde hij minachtend in zichzelf. Dat zullen we dan wel eens zien. Hij boog zich over den steen, terwijl hij de vingers van zijn handschoenen zoover naar voren trok, dat hij geen last zou heb ben van de gaten: Toen richtte hij zich weer op, want een flanw geluid had zijn oor getroffen. Goeden avond, meneer Mervyn, goe den avondBest weertje om een luchtje te scheppen, hoor O, goeden avond Pierce! Ja zeker, je slaapt beter, als je nog een hapje fris- sche lucht hebt gehad voor je naar bed gaat. De hoofdopzichter van sir John Tullibard had het vijvervlak staan afkijken. Nu hij zich omkeerde lichtte zijn pijp dofrood in de duisternis. Dat zal wel waar wezen, meneer. Maar mij zou het zonder dat ook heel best lijken! grinnikte de man. Ik zou je wel graag een glas bier aanbieden, Pierce, ging Mervyn voort. maar ik wil liever juffrouw Seward niet storen. Ze slaapt niet heel vast en om jc de waarheid to zeggen, zou ik niet graag willen, dat ze den schrik te pakken kreeg van dit oude huis. Ik kan alleen maar ho pen, dat niemand haar met die malle spookverhalen aan boord is gekomen. Ik zeker niet, meneer, antwoordde de mau. Wel, drink dan dat glas bier mor- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's vooi^ Dinsdag 10 December. Huizen, 1875 M. (Uitsl. K.R.O.-uitzendingen). 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door het K.R.O.-Trio. I.152.00 Gra-mofoonmuziek. 2.003.00 Vrouwenuurbje. 3.003.30 Kniples. 4.004.25 Gramofoonmuziek. 4.255. "9 Gramofoonmuziek. 5.00—5.50 Lezing over „De Katholieke V redesgedachte". 5.506.00 Gramofoonmuziek. 6.016.05 Beursberichten. 6.056.15 Gramofoonmuziek. 6.156.30 Sportpraatje. 6.307.00 Gramofoonmuziek. 7.007.30 Kerklatijn. 7.308.00 Lezing over „De advocatuur". 8.018.05 Lezing: „Over het vertrek van het achtste postvliegtuig". 8.0510.30 Concert. Orkest en instru mentale soli. In de pauze: Persberichten. 10.3011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1071 M. (van 12.006.00 nam.: 298 M.)". 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het A.V.R.O.- Kwartet. 2.003.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Knipcursus. 4.005.00 Microfoon-debutanten. Piano, zang en xylophoon. 5.306.30 Concert door het A.V.R.O.- Kwartet. 6.30 Vaz Dias: Koersen. 6.457.15 Engelsch: Conversatie. 7.157.45 Engelsch voor gevorderden. 8.01—9.00 Vereenigingsuurtje uit Rotter dam. Het „R. E. T."-Mannénkoor, het ge mengd koor „De Blauwe Vaan" en de Mu- ziekver. „Harmonie". 9.009.45 A.V.R.O.-Nutslezingen over In- dië. Prof. dr. N. J. Krom over: Het Hin doeïsme. 9.4511.00 Concert door het Omroepor kest. Lia Fuldauer (sopraan). 10.05 Persberichten. Na afloop v. h. concert: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. II.05 Lezing. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 1.202.20 Orkestconcert. Griezelige vondst De'iheer G. J. G. te Zwolle vond Zater dagmorgen bij den Katerdijk in het Zwar- tewater het linkerbeen van een volwas sen persoon. Vermoedelijk is het een been van het lijk, dat voor 14 dagen bij Zwart sluis is aangespoeld, daar dit lijk het linkerbeen miste. Het been is begra/veu op de Algemeene Begraafplaats. Een 64-jarige bruid weigert op het laatste oogenblik om te trouwen. Een bruidegom van 77 jaar en een ■bruidje van van 64 te Bergambacht waren dezer dagen in ondertrouw opgenomen en zouden weldra in den echt treden. Op heb laatste oogenblik kreeg de bruid echter berouw. Zij verklaarde, er tegen op te zien 'haar levensgeluk te verbinden aan een man, die '13 jaar ouder was dan zij. Toen de gelukkige bruidegom zich aan 'haar huis vervoegde, om zijn bruidje in triomf naar den Burgerlijken Stand te lei den, weigerde zij hardnekkig mee tc gaan. Zij had er geen zin meer in, verklaarde zij. .a.ie pogingen van den wanhopigen bruide gom om het huwelijk door to laten gaan, waren vruchteloos. In de diepste wanhoop keerde de ontgoochelde bruidegom alleen naar huis terug, waar alles reeds in ge reedheid gebracht was voor de blijde in- k-ómste. „Tel." Kostbare broche vermist. Bij de Haarlemsche politie is door een ingezetene aangifte gedaan van de ver missing van een broche ter waarde van f 4000.—. gen in plaats van vanavond, zei Mervyn en er ging iets van hand tot. hand. Toch geloof ik dat er iemand tegen baar gebab beld heeft, hoewel ik ze bij hoog en laag bezworen heb het niet te doen. Dank u wel, meneerNeen, een mensch weet niet waar de kletspraatjes vandaan komen. Maar de lui in de buurt zijn wel wat voorzichtiger geworden sinds het ongeluk met dien vreemden vent. Ze passen wel op dat ze niets loslaten. Ze zijn veel te bang dat ze ingerekend zullen wor den. Zoo denken zij dat Nu ik hoop, dat ze dat dan nog zullen blijven doen. Maar weet je, ik begin langzamerhand meer dan genoeg van het heele zaakje te krijgen en wou maar, dat. die arme kerel maar een ander onderdak had uitgezocht, om zijn te ven te eindigen, dan het mijne, of dat ik hem maar niet had gehoord en hem dus had laten zitten waar hij was. Per slot van rekening was het toch op hetzelfde neergekomen en het had mij heel wat last bespaard, Dat had het zeker. Nogmaals dank, meneer en goeden nacht. Mervyn vond, dat het tijd was gewer den om weer naar binnen te gaan. En toen hij langs den noodlottïgen sieen naar binnen ging, vroeg hij zich af, of de aan wezigheid van den opzichter werkelijk toe vallig was geweest of niet. Had Nashby ieder in de streek die betrouwbaar was, in dienst genomen om hem bij dag en nacht in het oog te houden? En had Pierce hem zien bukken over den steen? Dan was het misToen Mervyn geluidloos zijn voordeur weer binnenging, was zijn voorhoofd licht bepareld ofschoon de nacht, toch kil genoeg was. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.55 Fransche les. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Lezing. 4.50 Concert. Oinema-orkest en -orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.10 Verjaardagen. 6.20 Voorlezing en Nieuwsberichten. 7.05 Muziek voor blaasinstrumenten. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. 8.208.50 Lezingen en nieuwsberichten. 10.00 Vaudeville. 11.0512.20 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en scli. 6.55 Gramofoonmuziok. 7.25 Gramofoonmuziek. 8.20 „La petit e mariée" van Charles Lecocq. Solisten, koor en orkest. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Concert. Orkest en sopraan. 7.258.20 Orkestconcert. 8.20 Bach-concert. Viool, viola da gam ba, piano, sembalo en spreker. Kal undborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Concert. Orkest en zangeres. 4.204.50 Kinderuurtje. 7.208.20 Concert. Harp, cello en zang. 8.208.35 „Familien Hansen" van Jens Locher. 9.2010.20 Conoert. Strijkkwartet, piano en zang. 10.2011.20 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest en zangeres. 8.35 Vlaamsche uitzending op golflengte 338.2 M. Z e e s e n, 1635 M. 6.1511.45 Lezingen. 11.5012.15 Gramofoonmuziek. 12.15—12.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek, 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Leipzig. 4.507.50 Lezingen. 7.50 „Vom Leben", Op. 57, van J. M. Hauer. Orkest, vocale solisten en spreek ster. Daarna: Berichten. Een bedrieger. Uit Ambt Hardenberg wordt aan hot N. v. h. N. gemeld: Dezer dagen vervoegde zich een als jager gekleede man, die met een auto was gekomen, bij den 'heer L. te Bergent- heim, jachtopziener voor de heeren Van Heek te Enschedé. De man stélde zich voor als een familielid van deze heeren en verzocht den jachtopziener, met ihem mee ter jacht te gaan. Aan dit verzoek werd natuurlijk gevolg gegeven. De heer was een uitstekend schutter: 12 hazenen eenig ander wild deed hij sneven. De jachtop ziener, mede opgetogen over 'het behaalde succes, ontving dank voor zijn geleide. De jager vertrok per auto met den buit. Maar toen een paar dagen later de heeren ren Van Heek zelf kwamen jagen en de jachtopziener van het jachtsucces van het „familielid" der heeren gewaagde, bleek, dat de knappe schutter absoluut geen familie wasHet jachtveld der heeren was echter een dozijn hazen minder rijk geworden! Een consul-genraal gearresteerd. De consul-generaal van een der Zuid- Amerikaansche Staten is Vrijdagavond, te Amsterdam door de centrale recherche ge arresteerd, verdacht van onzedelijke han- •lingen. Reeds langen tijd werd hij van deze misdrijven verdacht en 'heeft zich toen weten te onttrekken aan de justitie door naar het buitenland to gaan. Toen hij echter in zijn woning in het Museumkwartier weerkeerde, heeft de po- titie de hand op hem gelegd. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. HOOFDSTUK XIV. De komst van Helston Varne. _Mijn overtuiging is, dat we dat zaakje van Heath Hoover wel op kunnen geven, zei mr. Nashby tegen den politie ambtenaar, die hem voor dit onderzoek was toegevoegd, terwijl ze een pijp zaten te rooken en een grog te drinken op de gezellige kamer van den inspecteur in Olancehurst. Denk je dat? vroeg de ander nuch ter. Absoluut. Nergens is ook maar een enkele aanwijzing. Tot nu toe is er nie mand komen opdagen, dio navraag raar den vreemdeling heeft gedaan, en ah je je goed herinnert, zag hij er uit als een bui tenlander. Mervyn heeft ook verteld, dat hij iets vreemds in zijn uitspraak had. Dat alles wijst er wel op, dat Mervyn eigen lijk niets met den man had. Waar blijven dus de beweegredenen tot een moorcl l Ik voor mij zoek altijd in de eerste plaats naar motieven. Als je dio kent ben je in ieder geval niet ver van de oplossing <an je geval meer af. Dat is mijn vaste over tuiging Motieven, zegt u Zeker. Maar wat voor beweegrede nen kon Mervyn hebben gehad om dezen vent naar de andere wereld te helpen? Eerst vischt hij hem uit het ijs op in een kouden winternacht, met gevaar voor zijn eigen leven, dan haalt hij hem in huis en op de meest gastvrije manier helpt hij hem (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5