UIT DE RUNSTREEK STADSNIEUWS Agenda MAANDAG 9 DECEMBER 1929 eekstE BLAD PAGINA WARMOND. DE PAUSAVOND. Vrijdag, 13 December a.s. vindt katholiek Warmond, en ditmaal speciaal katholiek georganiseerd Warmond, weer eens gele genheid van zijn groot enthousiasme voor de goede zaak te doen blijken. Wij gaan dan bejubelen het gouden priesterfeest van onzen roemrijk regeeren den Paus Pius XI in een ongetwijfeld tot in de uiterste hoeken gevulde feestverga- dering. Wij gaan ons dan verplaatsen vanuit het lage Hollandsche polderland naar de Eeuwige Stad, ver over de bergen, zoo pas bevrijd, de zetel van Gods Stedehouder op aarde. Ook wij, katholieke Warmonders, voelen ons kinderen van dien eenen Vader en past het kinderen ni-et te juichen als Vader feest viert? Zoo hebhen de besturen van onze R. K. godsdienstige, sociale en politieke organi saties het ook ingezien. Uit doze is daartoe een comité gevormd, bestaande uit alle voorzitters der genoemde vereenigingen, onder voorzitterschap van den wethouder 0. Zwetsloot. Een feest zal het worden, een feest voor het.oog, een feest voor het oor, en bovenal een feest voor het gemoed. De vergadering toch, in de met vlaggen, palmen en bloemen versierde zaal van do Stad Rome, wordt geopend en besloten door de ons allen bekende muziek van Mat thias; het machtig woord van Mr. Romans zal onze misschien verbleekte herinnering weder doen opleven; zijn gedachten, over gebracht in juist gekozen woorden en deze aaneengereid tot welgevormde zinnen, zal hij overplanten en doen doordringen in on ze harten, terwijl het kerkkoör ons enthou siasme relief en wijding zal gevén door een juichend dank-Te Deum: „U, God, loven wij; U, den Heer, belijden wij". Met honderden voelen wij ons dan als één: de eigen persoonlijkheid met zijn groote fouten en kleine deugden, de nieti ge mensch, hetzij man of vrouw, hetzij heer of knecht, zal opgaan in het groote geheel, dat als een niet te dooven vuur zal bran-' den van liefde en trouw aan den Paus, die is Plaatsbekleeder van God, Wiens Woord ops is als een bevel. Deze avond wordt een getuigenis: een getuigenis van ons geloof, van onze hoop en van onze liefde, en daardoor: van onze eenheid. Geloof in den eenig waren God en in de onfeilbaarheid van dien Plaatsbekleeder. Hoop op de eeuwige Zaligheid, die wij heel ons leven afsmeken, door ons gebed en door onze daad. Liefde voor de kerk, voor den Paus en voor alles, wat wij op diens bevel als Ka tholieken ondernemen. „Gij zijt Petrus en op deze steenrots zal ik mijn kerk bouwen en de poorten der hol zullen haar niet overweldigen". Ja, getuigen zullen wij dien avond, dat wij dankbaar en blij. ons voelen in de op dien rots gebouwden burcht te mogen wo nen; getuigen zullen wij met. onze geringe krachten dien burcht te zullen verdedi gen; getuigen zullen wij, niet om ons zelve maar voor de goede zaak. Katholiek Warmond, tot a.s. Vrijdag 1 Het Pausavond-Comité. HILLEGOM. Burgerwoonhuis. Het bouwen van een burgerwoonhuis aan de Meerstraat voor rekening der N.V. F. Rijuve'd en Zonen is opgedragen aan de firma J. v. d. Bosch en Zn., alhier. Verfraaiing. De familie van der Schoot (Bloemenheuvel) heeft aan de ge meente gratis een strook grond afgestaan, len einde de verbetering der van den Ende laan (Oostzijde) beter te doen slagen. Een woord van dank voor deze medewerking is hier op zijn plaats. De villa van den burgemeester. De verbouwing en restauiarie van de door mr. D. F. Pont gekochte villa aan de Wilhel- minalaan is thans zoover gevorderd, dat de burgemeester met zijn gezin binnen een maand zich daarin kan huisvesten. Firma Jamin. Voor de N.V. C. Jamin, koek- en chocoladefabrieken te Rotter dam is voor den tijd van 10 jaar met recht van koop gehuurd het pand van den heer P. Flentrop aan de Hoofdstraat (hoek Jloogewerfstraat) waar een filiaal zal wor den gesticht, nadat een verbouwing tot modern winkelpand heeft plaats gehad. Personalia. Voor het Mercurius-exa- raen rekening-courant b lekhouder slaag den onze plaatsgenooten de heeren 0. Kool en W. Husemeier Czn., opgeleid door den heer Jan van Dijk ^ilh'er. Geboren: z. van 0. M. Hoogerwerf en Beuk. z. van J. E. v. d. Drift en Duin dam. d. van G. Kampman en Van Beek. z. van M. Gerritsen en Eeflink. d. van G. M. Jonkheer en Adriaanse. d. van M. E. Jansen en Schrama. d. van G. Bakker en v. d. Berg. d. v. J. M. v. d. Aar en v. d. Berg. z. van E. M. Zwet sloot en Bosman. z. van C. Warmer dam en de Wit. Ondertrouwd: A. Sluis en E. Masch. Getrouwd: H. G. Hopman en C. B. Rijnveld. Wè de Boer en L. v. d. Wolf. L. Brouwer en J. D. Besselsen. Overleden: H. K. Spilker m. 78 j. A. v. d. Hom m. 42 j. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De tijd der snijbloe men raakt ten einde om plaats to maken voor de in de kassen getrokken tulpen. Bij verschillende kweekers staan er al meer de variëteiten in deze kassen in de ver- hting, dat ze in de dagen voor Kerst- knnnen worden aangeboden. Chrysan- ^gaan op heden voor 0.300.60 in de kwaliteit. Wit blijft het meest ge- Eenbloemige brongen van 0.10— HAARLEMMERMEER. Geboren: Theodorus Hermanns z. v. J. H. van der Ham en A. E. van Gils. Klazina d. van H. Haspels en J. Bocho- ven. Erna, d. van S. Steenhuis en M. J. P. Renaud. Adriaan Cornelis z. v. A. Koole en E. L. P. v. d. Linden. Teeke- lina, d. van E. Regeling en K. Bolt. Theo dora Hendrina d. van F. G. Alkeniade en A. W. Nigten. Sietske d. van H. Mulder n G. van dn Haak. Hendrik Jacob z. H. Timmers en G. Enthovcn. Ondertrouwd: A. Dijkstra, wedr. 72 j en H. W. CaTdinaal wed. 65 j. P. Kempe 21 j. en L. J. Ratelman 19 j. Gehuwd: W. P. de Koning 25 j. en A. Goudriaan 21 j. Overleden: Antonius Hubertus 18 mnd. zoon van P. van Aarle en M. C. Balmakers. Adrianus Johannes Fran- ciscus 4 mnd. zoon van P. L. Luijber en M. E. v. d. Wiel. Barend Mulder 55 jaar, ongehuwd. Arie Hendrik Bokhorst 66 j. wedr. van S. J. Trommel. N00RDWIJK. Maria Onbevlekt Ontvangen. Het feest van Maria Onbevlekte Ontvangenis is dezen keer bijzonder luisterrijk her dacht. In het plechtig Pontificaal Lof, ge celebreerd door Z.D.H. Mgr. M. Buckx, waaronder de zeereerw. hoogge' un- prof. Visser eep feestpredicatie hiel.ueeft de geheel© parochie bij monde van één der bruidjes zich opnieuw toegewijd aan de H. Maagd Maria, onze Middelares. Een twin tigtal bruidjes zong bierbij driemaal het Weesgegroet, waarna meer dan 150 bruid jes een bloemenhulde aan Maria brach ten, wier beeltenis luisterrijk was versierd en verlicht. Het medeleven van Noord w.ijks paro chianen met dit heugelijke feest bleek wel het duidelijkst uit het overvolle kerk gebouw. WASSENAAR. Personalia. Tot tijdelijk onderwijze res aan de R.-K. Jongensschool is benoemd mej. O. M. J. Dames, te Heemstede. Ondertrouwd: H. J. G. Malade en A. C. Schenierman. M. N. Bredero en M. Ph. Daelman. Geboren: Willem Nicolaas z. v. D. van Egmond en W. Krispijn. Marinus Johannes Franciscus z. v. Th. Tetteroo en A. J. van Leeuwen. Theodorus z. v. J. van Biezen en G. Bos. Adriana d. v. D. Hart en T. Wassenaar. Overleden: Godard Arend Johannes Hazeu m. v. P. Opwijrda 59 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Het primitieve station. Zaterdag avond zijn een tweetal reizigsters, die van den trein komende, den spoorweg wilden oversteken, blijkbaar door de onvoldoende verlichting, daar ter plaatse, gevallen. Een harer bekwam een ernstige wonde aan den kin, zoodat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Ten einde ernstige onge lukken te voorkomen, zou het hcusch geen overbodige weelde zijn dat do bevoegde autoriteiten aan den primitieven toestand van het station en emplacement ten behoe ve van het steeds drukker wordend ver keer een einde maakten. Geboren Evert Jan, zoon van J. Vegelin en M. Sloof Maarten, zoon van A. Angenent en G. van Varik Emmetjo Johanna, dochter van C. Bruijnes en J. Jongeneel Theodorus, zcon van J. Meijer en A. M. Reyken Willemina Jannigj.e, dochter van C. Vos en A. J. Jongeneel Marinus, zoon van P. Brandhorst en T. Smink Antoon Pieter, zoon van A. v. d. Nagel en C. Rijsdam. Getrouwd: W. Lagerweij 45 jaar en M. de Vries 34 jaar B. Qualin 30 jaar en N. H. Harting 27 jaar. Ondertrouwd: J. P. Zuidam en C. P. Schellingerhout. WOERDEN. Winter-programma. Het programma, voor dezen winter, door eenige katholieke vereenigingen samengesteld, is nu defini tief. Er worden in 't geheel zes lezingen gegeven in 't Patronaatsgebouw allen aan vangende 's avond 8 uur. Woensdag a.s. 11 Dec. is de eerste. Als spreker treedt dan op de weleerw. Pater Sluijs O.F.M. met het onderwerp: Maria- vereering. Woensdag, 8 Januari: De weleerw. Pa ter H. de Greeve S.J. (Den Haag) met het onderwerp: De Kerk en de kindschheid. Woensdag 22 Jan. De zeereerw. Pastoor F. Duynstee O.E.S.A. met het onderwerp: Uit 't leven van Luther. Woensdag 5 Febr.: De weleerw. Pater Borromeus de Greeve O.F.M. met het on derwerp: Rome en de PauB. Maandag, 17 Maart: Piet Kasteel, parle mentair redacteur van de Maasbode mqt het onderwerp: Communisme en Katholi cisme. Woensdag 2 April. De weleerw. Pater Sluijs O.F.M. met het onderwerp: Het Katholicisme en 't Moderne Leven. Toegangskaarten zijn o.a. verkrijgbaar bij de heeren Oorsouw, Kruisstraat en Streefland, Voorstraat. Kaarten van 1^—' geven toegang voor alle avonden. Kaarten van 25 cent zijn geldig voor één avond. Op de dagen der lezingen is er plaatsbespreking van 12 tot 1 uur 10 cents per persoon. Kinderen be neden 16 jaar worden niet toegelaten. Woensdag a.s. is dus de eerste avond. Er wordt gerekend op een stampvolle zaal. Men voorzie zich dus tijdig van kaarten. De lezingen zijn ook toegankelijk voor niet- Katholieken. ZWAMMERDAM. Overleden: Jantje Lupke de Man, 62 j. ec'ntgsnoote vail Fein Willemse van der Wolf. Z0ETERW0UDE. R. K. Volksbond, Afd. I. De afdeeling I van den R. K. Volksbond hield Vrijdag avond een huishoudelijke vergadering. Op de notulen werd een kleine aanmerking gemaakt. De Voorz. doet mededeeling van de Retraite, die gehouden zal worden van 710 Januari en spoort de leden tot deel name aan. Besloten wordt een bijdrage te verlee- nen aan het kinderfeest ter gelegenheid van de Tentoonstelling groot 20. Vervolgens werd verslag uitgebracht van de Centrale Raadsvergadering. Bij de be handeling van den beschrijvingsbrief kreeg de afgevaardigde een vrij mandaat. Aan het einde van de vergadering spra ken de leden hun leedwezen uit over de houding van den Raad der gemeente inza ke de steunregeling en het afwijzen van het gedane verzoek. De collecte „Hulp in Nood" bracht 1.66 op. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). De Maria-congregatie. De oprichting van een geestelijke vereeniging voor de le den van het jongens- en meisjespatronaat, volgens den wensch van onzen Bisschop, heeft gisteren in onze parochie plaats ge had. Pastoor Meijer had hiervoor gekozen do congregatie der Allerheiligste Maagd, onder den titel van Maria Onbevlekt Ont vangen, de H. Aloysius en de kleine There- sia van het Kindje Jezus. De oprichting hiervan, en wel juist op den feestdag van Maria Onbevlekt Ont vangen, het titelfeest van onze Kerk, zal zeker tot zegen strekken, niet alleen voor onze jongens en meisjes maar ook voor keel de parochie. Na een voorbereiding van eenige we ken werd gistermorgen begonnen met een Algemeene H. Communie der adspirant- lcden en gisterenavond geschiedde de plechtige opdracht der leden. Na het zingen van de „Veni Creator" werden door Pastoor Meijer, met assisten tie van de zeereerw. Pater G. Dolle O.F.M. leeraar aan de R. K. H. B. S. te Legden, de medailles gewijd. Hierna volg'1.': de ge- zamelijke geloofsbelijdenis en de akte van toewijding, waarna aan 40 leden (22 meis jes en IS jongens) de medailles werden om gehangen. Pater Dolle hield daaraa de feestpredi katie w. o. een woord van gelukwensch aan de congreganisten, aan de ouders en aan den Pastoor en besloot met een hartelijke opwekking om trouw te blijven aan de congregatie van Maria. Dan zullen allen hiervan de rijke vruchten genieten hierna maals in den Hemel. De „Te Deum jLaudamus" van Elbert Fransen, was een waardig slotnummer op Fransen, was een waardig slot op dezen feestdag voor onze parochie. WELDADIGHEIDSP0STZEGELS EN BRIEFKAARTEN. Dinsdag, 10 December, begint weer de verkoop van weidadigheidspostzegels, die eindigt Donderdag 9 Januari. Er zullen weer 4 postzegels zijn, van 11/2 met een verkoopwaarde van 3 ct., van 5 voor 8, van 0 voor 10 en van 12 1/2 ct., die voor 16 ct. zullen worden verkocht. Daarnaast worden aangeboden series prentbriefkaarten van 6 stuks voor 35 ct. De bijslag op de zegels en de verdere op brengst der briefkaarten, komt ten goede aan die vereenigngen over heel ons vader land, die van welke gezindte ook, zich 't lot aantrekken van het- misdeelde kind. Daartoe behooren: zwakzinnigen, blinden, dooven, .doofstommen, gebrekkige, zieke, zwakke, misdadige kinderen, of die, ver stoken van ouderlijke liefde, opgenomen zijn in opvoedingsgestichten, weeshuizen of wat dies meer zij. Ons volk staat bekend om zijn offer vaardigheid, om te helpen, waar een hand ter redding dient uitgestoken. "Wie zou niet graag wat licht willen brengen in zoo veel donkere leventjes? Hier kan nu ieder meehelpen. Hier kan schouder aan schou- der gestaan worden. Verleden jaar kon 11/2 ton verdeeld worden over 321 vereenigingen. Dat kan, dat moet noodzakelijk hooger worden. Laat ieder nu deze maand enkele of meerdere zegels koopen. Deze maand moe ten niets dan brieven worden verzonden met weidadigheidspostzegels. Dat is voor ieder een kleinigheid, maar over heel 't land brengt 't groote sommen bijeen en tallooze kinderen kunnen er mee geholpen worclen. In Leiden ontvingen de volgenae stich tingen kleinere of grootere bijdragen: Vereeniging „Tot Steun", R.-K. commissie van Kinderbescherming, Kinderhuis „Voor dorp", Stichting „JeTuol", Christ. Jeugd- hulp, R.-K. Par. Armbestuur en Wees- en Oudeliedenhuis, St. Margaretha van Cor- tona stichting, Gesticht de Voorzienigheid, Centr. Isr. Wees- en Doorgangshuis, St.- Josephshuis St. Gerardus Majella; te Öegstgeest do Diaconie der Ned. Herv. ge meente te Lisse R.-K. Vereer;ring voor kinderbesche De verkoop heei. ots in alle postkan toren. In het hoofdpostkantoor te Leiden staat een tentje, daarvoor afzonderlijk in gericht. Voorts, naar wij hopen, in de ver schillende wijk-gebouwen der Hervormde gemeente en op plaatsen, waar dit door aanplakking zichtbaar is. Onderstaand ccmité beveelt deze zaak hartelijk aan en wekt ieder op allep iets te doen in dozen voor het misdeelde kind. Ds. Joh. W. Groot Enzerink, voorzitter. Mevr. van de Sande Bakhuyzcn—Gericke, mevr. Reimeringervan Vollcnhoven, mevr. van ArkelDrijber, mej. W. J. Cau, mej. D. Coebergh, mej. A. A. P. Couvée, mevr. Fliehevan Griethuijsen, mej. M. S. van IJsselsteijn, mr. H. Burgcrdijk, H. Co- hen, P. Fehmers, J. Ranrath, F. H. v. d. Horst, A. v. d. Meer, P. E. Piouvier, mr. P. A. van Toorenburg, mevr. Smitsdo Wit, Rapenburg 82, secretaresse, J. A. van Zanten, penningmeester, voor Leiden. Buitengemeenten: Mej. van Griethuij sen te Öegstgeest, mevr. SchokkingMete- lerkamp te Katwijk, mevr. v. d. Mortel Michiels van Kessenich te Noordwijk, mevr. WapVerwer te Zoeterwoude, mej. J. Notenboom te Valkenburg, M. J. E. Kwint te Koudekerk, mevr. Schölvinck Kolfschoten te Warmond, J. E. Boddens Hosang te Woubrugge, mej. J. A. Zoete te Hazerswoude, C. v. d. Berg te' Oude-Wete ring, J. Bosschieter te Rijnsburg, G. J. M. Eenhuis te Lisse. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland vergadert Donderdagnamid dag a.s. te 2.30 uur in do vergaderzaal der Kamer van Koophandel, Stationsweg 43. De agenda vermeldt o.m.: Benoeming van een commissie tot nazien der geloofs brieven van de nieuw gekozen leden. Me dedeeling van ondernomen stappen inzake gesprekkentarief. Beroepenlijst in de lo cale telefoongidsen. Brieftelegrammen in het binnenlandsch verkeer. Brieftelegrammen in het binnenlandsch verkeer. Van het Hoofdbestuur der P. T. T., ont ving de Kanler van Koophandel het vol gende schrijven: 1. „Overwogen wordt in het binnen landsch verkeer, bij wijze van proef, gedu rende den tijd van 1 jaar, naast de gewone telegrammen een gcedkooper soort tele grammen (z.g. brieftelegrammen) in te voeren. Die telegrammen zouden per te legraaf worden overgebracht naar het kan toor van bestemming, aldaar echter niet door den telegraafdienst bij den geadres seerde worden bezorgd, doch in de gewo ne postbestelling worden opgenomen. 2. De regeling meer in 't bijzonder is als volgt gedacht: De aanneming kan geschieden op alle kantoren, gedurende den geheclen openstel- lingstijd. Aanbieding per telefoon en in giro is toegelaten. Adresseering door middel van een te legramadres is toegelaten. De inhoud mag uitsluitend verstaanbare taal bevatten. De overseining geschiedt na die der vol- betaalde en uitgestelde telegrammen. De aflevering geschiedt per gewone postbestelling. Overseining naar stadsbij- kantoren, tevens met postbestelling belast, vindt niet plaats. Aflevering door de post in post-boxes is toegestaan. De brieftelegrammen moeten boven het adres de betaalde dienstaanwenzing Lt dragen. Toegelaten zijn: RP (antwoord betaald), GP (poste restante), GPR (poste restante aangeteekend), TR (telegraaf restant), LX (geluktelegram), FS (naseinen); alleen in het binnenlandsch verkeer; Post, PR (post aangeteekend). Geen terugbetaling van «einkosten zal kunnen geschieden bij verloren raken van een brieftelegram na aflevering aan het postkantoor. Overigens bestaat geen be zwaar tegen terugbetaling bij rechtmatige klachten. Tegen de eindsluiting van het kantoor van bestemming vindt aankond-'ging plaats. Wanneer een aan de post ter bezorging gegeven telegram door het postkantoor ter plaatse van bestemming onbestelbaar wordt bevonden en aan het eind telegraaf kantoor wordt teruggezonden, zendt laatst bedoeld kantoor een nota van onbestel baarheid aan het kantoor van afzending. Na ontvangen inlichtingen, of zoodra mag worden verondersteld, dat die inlichting zal uitblijven, levert hot eindkantoor het telegram, hetzij met hetzelfde, hetzij met een verbeterd adres, weder aan de post af. Kan het postkantoor ook na verbete ring van het adres den geadresseerde niet vinden, dan behoort-, indien het postkan toor het telegram weder terugzendt aan het telegraafkantoor, door dit kantoor op nieuw een ncta van onbestelbaarheid te worden gezonden aan het kantoor van af zending. Het telegram wordt daarna door het eindte'-egraafkantoor weder afgegeven aan de post, die het verder op de voor on bestelbare brieven voorgeschreven wijze behandelt. Het tarief zal bedragen 7/10 van het ta rief voor volbetaalde telegrammen, met opwaartsche afronding tot een veelvoud van 5 cent. 3. Wat het tarief betreft-, zij opgemerkt, dat de reductie, althans bij telegrammen met een woordental tot -circa 25, zich voor een groot deel bepaalt tot de kosten, wel ke de telegraafdienst uitspaart door het niet uitvoeren van de bestelling. Bij tele grammen met grooter woordental gaat de reductie, bij toepassing van 7/10 van het tarief voor volbetonlde telegrammen, meer boven het bedrag der bestelkosten uit. De direeteur-generaal zegt verder in dit schrijven gaarne het oordeel der Kamer to mogen vernemen inzake invoering van de hierbedcelde telegrammen en meer bepaal delijk m?t betrekking tot de vraag of de brieftelegrammen als verkeersmiddel naar uwe meening in een bestaande behcefte zouden voorzien, zoodat daarvan eenig te- legraafverkeer zou mogen worden ver wacht. Het Bureau stelt voor hierop te ant woorden als volgt: Op zichzelf genomen acht zij het nemen van een dergelijke proef niet ongewerscht, daar vooral uitgebreide telegrr. men t.ians te hoog in prijs zijn, zoodnt verzending vaak achterwege blijft. Do Kamer twijfelt echter of deze proef met goeden uitslag zal worden bekroond, omdat naar hare meening een tarief van 7/10 van het thans geldende telegramtarief als te hoog moet worden beschouwd. Vooral bij telegram men met- groot woordental, zal ook dit- ta rief nog te zeer remmend werken. De Kamer geeft daarom in overweging Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en wethouders van Lei dengezien het verzoek van: a-. O. Borgsteyn om vergunning tot het oprichten van een timmermanswerkplaats in het perceel Haagweg No. 80, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie O. No. 1255 b. de N.V. Textielfabrieken voorheen Gebrs. van Wijk en Go. om vergunning tot het oprichten van een wolmagazijn op het perceel Heerengracht Nis. 36 en 38, ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie I. Nis. 2594 en 2595; c. J. Mechelse om vergunning tot het. uitbreiden van de banketbakkerij in het perceel Lage Rijndijk No. 74, kadastraal bekend gemeente ^Leiden, Sectie K. Nis. 3964 en 3965; d. Gebrs. J. en L. Dullaart om vergun ning tot het oprichten van een glasslijperij en verzilverinrichting in het perceel Narrn- 6traat No. 3, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie B. No. 2287. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken-met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag den 21en De cember e.k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot bevoop gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet voor het gemeen tebestuur of een zijner leden zijn "ersche- nen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Buroemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 December 1929. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zij, uitsluitend ten aanzien van den door de Christelijke Wiikvereeniging „Staalwijk" op 10, 11 en 12 December a.s. in het Wijk- gobouw „Staalwijk" aan de Heerenstraat No 45, te houden bazaar, ontheffing heb ben verleend van het sluitingsuur voor winkels. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 9 December 1929. LEIDEN. Maandag, de Hanze, Hotel „D-en Burcht", 8.30 uur. Maandag. R. K. Jonge Middenstanders „De Burcht", 8.30 uur. Maandag; Kappers(sters)-vergadering, „De Harmonie", 9 uur. Dinsdag. R.-K. Oudersavond, Kleine Stads-1 zaal, 8.15 uur, ingang Aalmarkt. 1 Donderdag. Dioc. Ver. van R.-K. Bijz. On derwijzers, Hotel Den Burcht, 6 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 Dec. tot en met Zondag 15 Dec. waar genomen door de apotheken van de hee ren: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406. ZOETERWOUDE. Donderdag Cursusavond Propagandaclub, „Het godsdienstig leven der Jo den", Patronaat, 7.30 uur. om het tarief te stellen op de helft van het telegramtarief. Van groote beteekenis zal naar bare meening ook zijn, dat. deze telegrammen zonder extra betaling op dezelfde wijze worden besteld als expressebrief". Aul'iër.tie bij Prinses Juliana. H. K. H. Prinses Juliana heeft Zater dagmiddag Half vijf ten Koninklijken Pa- leize Noordeinde, ontvangen prof. van, Wijk rector-magnificus van de Rijksuniversiteit alh'er en prof. Vogel, secretaris van den Senaat. Berooving. Bij de molen „De Valk" heeft een onbe kend gebleven, jongmensch de 45-jarige mej. H. aangevallen. Hij ontroofde haar een geldbeursje. Bij de vechtpartij, die daarop volgde, slingerden beiden op den grond, waardoor de aanvaller de portemon- naie weer liet vallen. De man liep weg, maar werd door burgers gevolgd, die heni op den Haarlemmerweg staande hielden. Vóór de politie kwam opdagen, had de man weer de vlucht genomen. Men heeft hem niet meer gevonden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving 5431. Van den Berg's Kolenhandel, Alphen aan den Rijn, van Boetselaerstraat 26. Ageni schap Alphen aan den Rijn, van de British Holland Ooal Company. E.: T. van den Berg, Alphen aan den Rijn. Wijzigngen 3463. Firma H- J. Dieben, Leiden, Zoeterwoudsche Singel 20. Exploi tatie wasseberijen. Venn.: N. P. M. Die ben, Leiden. (H. V.). 904. Phoenix Bierhandel en Limonadefa- briek. Leiden, Kort Rapenburg 5. N. proc.'. O. J. Coster, Leiden. Rectificatie. Men verzoekt ons mede te deelen, dat onder 'het artikeltje „Muziekuitvoering" de rubriek van den Vrouwenbond j.l. Za terdag de onderteekening was weggevallen van zuster v. d. Abeelen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2