ACADEMIENIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 7 DECEMBER 1929 EERSTE BLAD PAGINA 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 7 December IP'9, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste BarometersL: 7G0.te Boedapest Laagste Barometerst.: 718.6 te Shields. Verwachting tot den avond van 8 Dec.: Stormachtige tot krachtige, later tijde lijk afnemende Westelijke tot Zuid-Weste lijke wind. Meest zwaar bewolkt of betrok ken. Waarschijnlijk regenbuien. Iets kou der. Stormwaarschuwingsdienst Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt seinde hedenmorgen te 8 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid- Westen'. LUCHTTEMPERATUUR. 8.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSEN e. a. Van Zaterdagnamiddag 4.15 uur tot Zondagmorgen 7.27 uur. De Leidsche Winkelstand. In perceel Korevaarstraat 7 is heden ge opend een filiaal van de Stofzuiger-Cen trale v.h. J. Swier Jr. Als andere zaken in deze keurige winkel straat heeft de nieuwe stofzuigerwinkel al vanzelf een sprekend voorkomen, omdat de etalage is van uitstekenden bouw. De Stofzuigercentrale heeft thans zaken in Den Haag, R'dam en Leiden en het ligt in het voornemen in alle voorname steden van het land winkels op te richten. De heer Penseel is, zooals bekend, de tech nische leider voor het district Leiden. Er wordt hier niet een speciaal merk op den voorgrond geschoven, maar alle be kende merken zijn voorradig. Aan de zaak is tevens een vakkundige reparatie- en verhuurinrichting verbonden. We twijfelen er niet aan, of ook deze nieu we zaak zal het wel doen. Vereenigde R. K. Dilletantea Naar wij vernemen is door bovenge noemde vereeniging besloten tot aanslui- ting bij den R. K. Tooneelbond over te gaan. In studie is genomen het blijspel „De model schoonvader". 19 Januari a.s. hoopt de vereen, haar leden en donateurs een gezelligen avond aan te bieden, het geen, gezien het voorloopig programma, een succes belooft te worden. In de gisteravond gehouden vergadering van aandeelhouders der Electriciteits- en Gasmij. voorheen de Vries en Stevens, al hier, is besloten het achterstallige dividend om te zetten in 6 pet. obligaties. Aandeel houders krijgen derhalve voor ieder aan deel van 500 een obligatie ad 150. De sprekende film. De geluidsfilm heeft thans haar intrede in de stad gedaan. De directie van het Luxor Theater, waar gedurende de laatste weken met koortsachtigen ijver gearbeid is om de vele machinerieën, hiervoor benoo- digd, op te stellen, heeft zich den Western Electric Apparaat aangeschaft. De geluids film kent twee systemen: één, waarbij het geluid op den filmband is vastgelegd en één, waarbij het geluid door gramofoon- platen wordt weergegeven. Hoe de opname geschiedt van een spre kende film, waarbij het geluid op den film band is vastgelegd, moge hier in het kort worden uiteengezet: Tegelijk met de opname van het film- gebeuren wordt élk geluid opgenomen door een microfoon, die de geluidstrillingen voert door een controle-kamer, waar te sterke geluiden verzwakt en te zwakke ge luiden versterkt worden, naar een ma chine, die de geluidstrillingen omzet in lichtflikkeringen. Deze lichtflikke ringen worden vastgelegd op een filmband van normale grootte doch beslaan hiervan slechts een klein gedeelte, ni. een smal bandje langs de perforatie. Het negatief, dat nu verkregen is. wordt het geluidsnegatief genoemd. Tegelijkertijd rijn de beelden door de camera opgenomen en verkreeg men dus ook een negatief. De groote moeilijkheid bij deze opname is, dat roowel de motor van de machine, die de ge luidstrillingen omzet in lichttrillingen, als de motor der opname-camera tot in frac ties van seconden gelijk moeten loopen, daar anders later de beelden niet met de muziek zouden kloppen. Men heeft nu twee negatieven verkre gen: één waarop het geluid en één waarop de beelden zijn vastgelegd. Deze twee ne gatieven worden nu tezamen afgedrukt op één positief. Hierop bevinden zich dus nu de beelden en hot geluid. Plaatsen wij nu deze film in het projec tie-apparaat, dan passeert de film eerst het projectie-venster waar de beelden op het doek worden geprojecteerd en daarna het geluidsvenster. Hier bevindt zich een tweede projectie- kmp, die door een zeer fijne gleuf een itraaltje licht werpt op het geluidsbandje *an de film en de gefotografeerde geluids trillingen projecteert in een lamp, welke „foto-eïectrische cel" wordt genoemd. ap zet de gefotografeer de geluidstrillingen weer om in el ectrische trillingen, die langs electrischen weg ver sterkt worden en naar het tooneel ge voerd worden, waar de luidsprekers zijn opgehangen. Wordt het gramofoon-systéem (Vitapho- ne) toegepast dan worden de geluidstril lingen door een „Pick-up" van de gramo- foon-platen afgenomen, langs electrischen weg versterkt en naar de luidsprekers ge voerd. 't Behoeft geen verwondering te wek ken, dat het Luxor Theater gisteravond vol was. Of allen bevredigd zullen zijn heengegaan, durven we niet zeggen. Men moet eerst wat aan de thans zoo geheel veranderde bioscoop-voorstelling wennen. Veel meer dan anders wordt de volle Aandacht van het publiek gevraagd. Allereerst is zulks het geval doordat de film als foto iets zwakker is geworden, een gevolg van de twee negatieven tegen el kaar, hetgeen wellicht te verbeteren zou zijn door sterkere projectielampen. Maar tegelijk wordt de aandacht meer gevraagd voor het gesproken en gezongen woord, al kan de doorsnee-toeschouwer van het vele Amerikaansch-Engelsch geen woord ver staan. Van de gisteravond vertoonde geluids films was die van de Kentucky-zangers wel het meest geslaagd. De hoofdfilm de revue „Fox Foll'n" is technisch goedwaar vooral de zang in een revue den boventoon moet voeren, is de film als zoodanig ges-laagd. Wii moeten haar echter, hoezeer 't ons spijt, beslist afwijzen om de te vele ontkleeding, die in dit stuk voorkomt. Voor een volgende keer verwachten we een moreel-betere spre kende film! Het Raadslid Schüller heeft bij den Raad een voorstel ingediend om naast het voorstel betreffende den bouw van een Raadhuis op de Breestraat, Burgemeester en Wethouders op te dragen in overleg met den bouwmeester dezen een derde ontwerp te l"ten maken voor een Raadhuis op een andere plaats gebouwd. Voor het diploma Steno-typen in de Ned. taal, afgenomen door de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen, slaagden: de dames A. Fallaux, M. M. v. d. Mark, S. Neisingh. J. de Roo, W. C. v. d. Water en de heer J. v. Hooidonk. Idem voor Machineschrijven de dames C. Dreef. J. Dreef, G. A. J. Hardenberg en de heeren F. Jutte en J. J. de Tombe, al len alhier( leerlingen van de Pont-school, Steenschuur 14). De Leidsche Spaarbank heeft de rente vergoeding aan spaarders verhoogd van 3 pCt. tot 3.6 pCt. per jaar. RECOLLECTIE VOOR 0UD- RETRAITANTEN. Donderdag 12 Dec. 's avonds om 8 uur, recollectie in de Hartebrugskerk. DERDE ORDE. Dinsdag 10 Dec., na het Lof, zieledienst voor Cornelis Pont, en Dinsdag 17 Dec. voor Catharina Maria Martijn, beide leden der Derde Orde. De gezongen Requiem missen zullen gehouden worden de volgen de week, op 19 en 20 dezer. INGEZONDEN STUKKEN Kinderwerk Stichting „Jeruel". Geachte Redactie. Met beleefden dank voor uw bekend mede'even met ons werk wagon we u weer een plaatsje voor onze arbeid voor de arm ste kleinen onzer stad. We zijn weer aangevangen des morgens 8 uur voor de armste schoolgaande kinde ren de gelegenheid open te stellen om bo terhammen en warme melk te nuttigen in een onzer verwarmde vertrekken. We doen dit wel wat schoorvoetend om dat onze penningmeester bij de firma v. d. Kloot, een der melkleveranciers, een ach terstand heeft van 150 plus nog enkele kleine postjes. Dit heerlijk werk los late« konden we toch ook moeilijk over ons krij gen en we begonnen; in de hoop, dat de in gezetenen van Leiden ons weer even har- lelijk nelpen er bovenop te komen en voort te gaan als in de vorige jaren. Gdlukkig werden we reeds voor een groot %.dcel uit de oude schuld gered door deti Een Kwartiertjes Bond die dns 200 schonk. Dames, die uw kwartierfjjest met handwerken besteedde en waardéq# on der andere inrichtingen ook de onze ge holpen konden worden, ge kunt misschien slechts kleindeelig gevoelen hoezeer ge ons niet alleen financieel doch ook mo reel kracht geeft. Hartelijk dank! Heel aardig werden we nog verrast door de familie C. R. die ons een St. Nicolaas- gïft van 7.50 deed toekomen en van N.N. een blik speculaas. Dit is een mooie daad, om te midden van eigen genoegen, aan hen te denken, die vaak niets hebben en dan voor kinderen. Wie gee£t zich daar rtiet gaarne voor de ellende, die velen huner ten deel valt 1 Ook aan de velen, die ons in de laatste maanden nog knappe gedragen kleeding zouden en wat bedden goed, waarmede we eenige arme gezinnen konden gelukkig maker, onzen dank Nogmaals, lezers(essen) helpt ons de zen winter weer doorwe komen alleen luiden wanneer het hard noodig is, m-a.w. als we uitgeput zijn en dat zijn we, vraag maar onzen penningmeester, den heer W. Moene, Oude Rijn 114, tel. 876. VAN DER HORST, Middelstegracht 3. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Wis- en Natuur kunde letter J de heer H. J. J. Terhall (Scheveningen); Candidaa ts-e x aan en Geschiedenis' de heer J. A. J. Jousma (Vlaardingen). Voorbereidend Kerkelijk examen de heer A. Bredius (den Haag); Propaedeutisch examen Godgeleerdheid do heer G. J. de Nie (Rotterdam); Doctóraal-examen Geschiedenis niej. A. E. Koolemams Beynon (den Haag). WARMOND. St. Nïcolaasfeest Gisteren dan was het voor de kinderen van de leden van den R. K. Volksbond de dag dat, ouder gewoon te getrouw, St. Nicolaas een bezoek zou brengen aan Hotel de Stad Rome, waar ruim 100 kinderen i-n spanning de komst verwachten van den goeden Heilige. Te ruim 4 uur arriveerde de goede Sint met zijn onafscheidelijke reisgenoot zwart© Piet en, door de commissie ontvangen, werd hij de zaal binnengeleid. De voorzitter, de heer Haverkort, heette de goede Sint hartelijk welkom en spra'k er zijn vreugde over uit, dat hij, al vorens naar Spanje te vertrekken, nog had willen voldoen aan de uitnoodiging van het bestuur van den Volksbond, ook aan deze gemeente een bezoek te brengen. Spreker heette eveneens hartelijk welkom den heer burgemeester en mevr. Schol vinck, die door hun tegenwoordigheid blijk ga^ ven, met 't doel der vereeniging te aym- pathiseeren, hetgeen spreker op hoogen prijs stelde. Gij gaat ons, aldus spreker, binnen enkele weken als burgemeester ver laten, maar wij zouden het zeer op prijs stellen dat u ook het volgende jaar, zij het dan ook als particulier, ona kinder feest met een bezoek zoudfc willen ver eeren. De burgemeester zeide vam deze vriendelijke uitnoodiging het volgende jaar gaarne gebruik te zullen maken. De ontvangst van den goeden Sint door de kleintjes was allerhartelijkst en spon taan werden de St. Nicolaas-liedjes gezon gen. Hierna gaf St. Nicolaas aan zwarte Piet order de uit Spanje meegebrachte ge schenken uit te deelen, die met stralende gezichtjes door de kleinen in ontvangst werden genomen. Behalve geschenken werd zoo nu en dan ook een vermaning uitgedeeld, waarbij Piet vervaarlijk met zijn roede zwaaide, hetgeen menig ondeu gend geweest zijnd kind de angst om het hartje deed ©laan. Nadat de versnaperingen en ge-scbenken waren uitgedeeld, dankte de voorz. St. Nicolaas voor de vele en mooie geschenken en verzocht hem ook het volgende jaar, indien zulks eenigszins mo gelijk was, Warmond weder te bezoeken, hetgeen door den goeden Sint werd toe gezegd. Hierna nam Monseigneur afscheid van de kleintjes, terwijl hij bij zijn ver trek nogmaals hartelijk werd toegezongen. Hier dient een woord van bijzonderen dank te worden gebracht aan de commis sie uit den R. K. Volksbond voor do keu-ri- gé wijze waarop zij ook dit jaar voor de kinderen dezfn dag tot eenonvergetelij- ken dag heeft gemaakt. N00RDWIJK. St. Deus Deriit. De 17e jaarvergade ring van St. Hyacinthus, welke gister avond in het Juvenaatsgebouw werd ge houden, mocht zich in een zeer groote opkomst verheugen, waardoor de groote zaal tot in de hoekjes gevuld was. De voorz., de heer Jac. Zwarts, opende deze bijéénkomst met een woord van welkom, in 't bijzonder tot deu geest. adv. kap. W. Nijssen, waarna hij allen aan spoorde waar een volgend seizoen een nieuwe tuinbouwwintercursus begint tot deelname om meerdere en betere kennis van het vak te verkrijgen. Betreffende de uitgereikte vacantie-bonnen der bouwvak arbeiders, werkzaam aan het Maria-Ge- eticht, deelde de voorz. mede, dat de strek king hiervan binnenkort in het bondsb'ad der bouwvakarbeiders zal worden gepubli ceerd. Het jnarvers^g van den secretaris was zeer optimistisch saamgesteld, waaruit wij aanstipten dat in het afgeloopen jaar 4 districts- en 6 ledenvergaderingen zijn ge houden, het ledental met 58 is vooruitge gaan, zoodat thans een 240 leden zijn aan geslopen. Tevens is opgercht een propa- ganda-club bestaande uit een 15-tal leden. In 10 geschillen is actie gevoerd, welke voor het grootstegedeelte reeds tot ge- noeven zijn opgelost geworden. Dankbaar werd nog gewag gemaakt van de ondervonden steun van het gemeente bestuur, armbestuur en meerdere particu lieren tijdens den voorgaanden strengen winteT, waardoor in vele nooden kon wor den voorzien. Het verslag van den pen- ningm, wees aan inkomsten 14221.74 1/2, en aan uitgaven 14132.31, alzoo een batig saldo van S9.43 112. Dit saldo gevoegd bij dat der voorgaande jaren vormde een be zitting van f 724.90 112. De voorzitter bracht dank aan beide functionarissen voor hun veel omvattende werkzaamhe den. De bestuursverkiezing, wegens liet pe riodiek aftreden van de heeren Jac. Zwarts H. J. Baker en L. J. Bakker had tot uit slag, dat a'len met algemeene stemmen werden herkozen. Als afgevaardigden naar de Buitengewone Algem. Vergadering op 26 Dec. a.s., waar zal «behandeld worden Reglementswijziging, werden gekozen de heeren C. Rietmei er en J. v. d. Berg, se cundi N. Smit en D. Caspers. Na een groo te verloting, waarbij allen een prijs had den, sprak de geest. adv. alsnog een op wekkend woord om den bond steeds hoog te houden en door aller medewerking steeds tot grooteren bloei te brengen tot heil van aller geestelijke en stoffelijke be- BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. City: Goedgekeurd. langen. Do voorz. sloot daarna onder dank voor de groote opkomst, deze zeer goed geslaagdo vergadering. Parochicfeest. De kerkelijke feestdag van Maria's Onbevlekte Ontvangenis zal dit jaar een bijzondere beteekenis hebben, doordat het dit jaar 't 75ste herdenkings jaar is dat het dogma der Onbevlekte Ontvangenis van de Maagd Maria door de Kerk werd uitgesproken. Dit zeer heugelijke feit zal ook in de parochie van St. Jeroen op een luister rijke wijze worden herdacht. Te doen eindo zal morgenavond Z. D. H. Mgr. Mich. Buckx, Apostolisch Vicaris van Finland, te 7 uur een Pontificaal Lof celebreeren, waaronder door den Z.Eerw. Zeergel. Heer Prof. Visser van het Seminarie Warmond een predikatie zal worden gehouden. Ma ria's beeltenis zal voor deze gelegenheid luisterrijk worden versierd, terwijl er een schitterende verlichting omheen zal wor den aangebracht. Een groote stoet bruid jes zal gedurende de plechtigheden een bloemenhulde aan de Maagd Marie bren gen. Wij mogen verwachten dat alle pa rochianen dit heugelijke feest door him te genwoordigheid zullen medevieren. St Nicolaasverrassing. De Sinter klaasdag heeft voor onzen blinden plaats genoot do heer C. Wassenaar dit jaar wel een bijzondere beteekenis. Deze eens zoo flinke man is sinds eenige jaren door al- gehee'e blindheid geslagen, in welk lot hij als een goed geloovig man berust. Als feestgave heeft hij een prachtig compleet Radio-toestel gekregen, waardoor hem, die zooveel moet missen, in den vervolge me nig aangenaam uurtje zal worden ver schaft. Wij mogen niet. nalaten den mil- den gevers en den initiatiefnemer van deze sympathieke daad een woord van lof en dank te brengen. NIEUWKOOP. Landophooging. Donderdagnamiddag bracht de Gezondheidscommissie een be zoek aan de ophooging van rietland met het vuil uit Leiden. Over den loop van za ken toonde de Commissie zich algeheel tevreden. Hondenkeuring. Op Dinsdag a.s. des voormiddags 11.30 uur zal in de Kerk straat de herkeuring plaats hebben van de trekhonden. Geboren: Hubertus Petrus z. v. M. Maarsseveen en M. van den Helder. Dirk. z. ven J. Vijfhuizen en J. O. van der Laken. Overleden: Cornelis van Leeuwen geh. met M. C. van Velzen 68 j. WOERDEN. Bodrogcn. Een kippenboer alhier, had kippen aan iemand verkocht, tegen zeer hoogen prijs, voor jonge kippen. Het. ble ken echter oude te zijn.-De*bedrogene heeft aangifte bij de politie gedaan, die proces verbaal opmaakte. Driedubbel en dwars. Tegen zekere v. V.' .alhier, werden deze week niet minder dan drie processenvcrbaal tegelijk opge maakt. Hij reed auto: le op een andermans nummer, 2e zonder belas tin gkaart, 3e zon der rijbewijs. Een aardige Sinterklaas-sur prise! Sinterklaas. Evenals andere jaren heeft St. Nicolaas ook nu weer een bezoek gebracht aan de R. K. Jongensschool in dc Achterstraat. De kinderen werden op eeni ge heerlijke versnaperingen onthaald, waar toe de Sint door milde gevers in staat was gesteld. Na een rondgaqg door de klassen werd de heilige bisschop een tot. weerziens toegeroepen. LAATSTE BERICHTEN VRACHTBOOT GEZONKEN. De kapitein vermoedelijk verdronken. Hedenmorgen omstreeks half elf is in de rivier de Morwedc onder de gemeente Werkendam tengevolge van het storm weer gezonken de vrachtboot „Industrie" van de Maas- en Waalsche Stoomboot-Mij. te Leeuwen. De machinist, en de dekknecht zijn gered. De kapitein, de 29-jarige Max Joosten uit Nijmegen, is vermoedelijk ver dronken. Hij laat een vrouw en twee kin deren. achter. Averij door den storm. Hedenmorgen raakte het tjalkschip „Be tuwe" uit Maurik, schipper R. Rijksen, bij den ingang van de haven van Enkhuizen op den steenen dam. Na eenige mislukte pogingen door Enkhuizer vissehers gelyktg het een sleepboot het schip los te sleepen. Men zag echter geen kans de visschersha- ven binnen' te komen, waarom ligplaat werd gekozen in de spoorhaven. Het t-jal"' schip heeft veel averij en twee lekken o|_ der de waterlijn. Het schip zal vermoede lijk behouden kunnen blijven. Er xleden zich geen persoonlijke ongevallen v^or. Brand in een fabriek te Nijmege^^ In den afgeloopen nacht is Nijmegen brand uitgebroken in de beelden- en lijs- fcenfa'briek De Kroon, firma Peeters en Go„ aan den Borg en Dalschen wek. De fabriek brandde uit en een groote partij beelden werd mede een prooi der vlammen. Een defect aan do rookleiding is vermoedelijk do oorzaak van den brand. De sohade wordt door verzekering gedekt. NEDERLANDSCH SCHIP IN NOOD. Aan de Engelsche kust ALLE ELF OPVARENDEN GERED. LONDEN, 7 Dec. (V.D.). In den hevigen storm, die gisteravond en hedennacht langs de kust woedde, ia het Nederlandsche stoomschip „Morwedo" nabij Newhaven in nood geraakt- Het schip gaf noodseinen. De elf opvarenden zijn gered. Het is een scheepje van 355 ton en behoort thuis te Rotterdam. De eigenaar de heer H. J. Krans was zelf als kapitein van het schip aan boord. STORM BERICHTEN. Schip In nood. LONDEN, 7 Dec. (V. D.). Het 4250 ton metende stoomschip „Honved", dat zich in het Kanaal van Selsey Bell bevindt, zendt noodsignalen uit. Reddingsbooten van de dichtbij gelegen reddingsstations zijn uitgevaren om te trachten de beman ning van boord te 'halen. Het kabelschip „Telconia", dat ter assistentie op weg naar de Honved was, kon tengevolge van het snvare weer het in nood verkeerende schip niet bereiken. Boos weer In Engeland. LONDEN, 7 Dec. (V. D.). Zware stor men, gepaard gaande met onweer, hagel en regen, woedden gisteren boven Enge land. Terwijl de storm in de straten van Londen een snelheid bereikte van 100 K.M. per uur, woedde hij op het platte land met een vaart van 130 K.M. per uur. Do overstroomingen in het Kingdal nemen oen bedenkelijken omvang aan. Vooral ook van de kust wordt waar weer gemeld. De haven van Folkestone moest gesloten worden, zoodat de Kanaalbooten aJle naar Dover moesten. De dienst Newhaven Brest moest geheel worden stilgelegd. In Frankrijk en Spanje. PARIJS, 7 Dec. (V. D.). De hevige stor men van de laatste dagen (hebben aan de Fransche West- en Noordwestkust groote schade aangerioht. Het aantal schepen, dat in de Haven van Brest gezonken is, is nog niet bekend. Alle telefoonlijnen rondom de stad werden vernield, zoodat Brest, reeds sedert 48 uur zonder telefoon verbinding met het overige Frankrijk is. In de Spaansche stad Pontevedra zijn de rivieren ten gevolge van een wolkbreuk buiten hun oevers getreden. Ook uit Bil bao wordt zeer groote stormschade ge meld, waarvan het bedrag nog niet te schatten valk LEIDEN, 7 Dec. Eierenveiling. To tale aanvoer 2731 etuks. Kippeneieren 9 11.Kuikeneieren ƒ7.758.Eenden eieren 7.508.per 10 0©t-uks. Handel matig. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) 2.15, pri ma boerenboter 2.2.10, goede boerenbo- t-er 1.801.90 per K.G. Aangevoerd 64/8, 16/16 vaten, wegende 1470 K.G. Handel matig. LEIDEN, 27 Deo. Turf. Aangevoerd 200.000 lange turf. Prijs 910, per 1000. AARLANDERVEEN, 5 Dec. Vrije Vei ling. Aangevoerd 1689 eireen. prijs S.S511.eendeneieren 7.257.30 per 100 stuks. Boter 0.851.11 per pond, aard appelen f 1.25 pre 35 K.G. KATWIJK a. d. RIJN, 6 Dec. Groenten- veiling. Uien 1.80—2.60, per 100 K.G., Gele kool 4.508.50, Roods kool 4.80 8.20, Bloemkool I 12.3019.40 per 100 stuks, Spruiten 9.12.Peen 6.7.—- per 100 K.G. R'VEEN, 6 Dec. Groentenveiling. To maten A ƒ3.6012.40, idem B. ƒ5.50 13.80, idem O. 1.40—1.10, idem C.C. 0.70 —1.30 per 100 pond, Sla 0.608.80 per 100 krop. RIJNSATERWOUDE, 6 Dec. Eieren- veiling. Aanvoer: 985 kipoieren 7.80— 11.80, 265 eendeneieren 6.707.40, per 100 stuks; boter 1.95 por K.G.; hanen ƒ1.75 per stuk. VEUR, 5 Dec. Eierenveiling. Aange voerd 9242 kippeneieren 7.7012.55 81 Eendeneieren 9.059.55 per 100 stuks, 46 Kippen 3.—1.—19 Eenden 1.20—1.55, 30 Konijnen 1.403.10, 13 Duiven 0.20 0.22. ALPHEN a. d. RIJN, 5 Dec. Eierenvei ling. Aanvoer 2001 stuks. Kippeneieren 9.5012.50, eendeneieren 7.908.10 en kuikeneieren 6.007.00 per 100 stuks. 6 Dec. Groentenveiling. Per 100 Kg.: Jodenperen 11.80, Gieze Wildemanperen 9.80, Goudrenotten 22.50, Armgaardap- pelen 7.708.00, spruitkool I 17.50 18.60, idem 7.20—12.10, kroten 4.204.50 uien f 3.60-^-4.60; Per 100 bos: poen 9.00 11.60, kroten 2.50, andijvie 1.703.60; Per 100 stuks: bloemkool I 1416. W1SSELNOTKERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijft-,59.343/j Londen y12.0923/j..-, New York 2.473/Ij Parjjs 9.753/4 Brosse1 34.69 Zwitserland 48.17 Milaan 12.971, Madrid 34.471,0 Oslo -66.45 Kopenhagen 66.471/., Stockholm 66.80 Weenen 34.80 Praag 7.35 Boedapest- 43.35

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3