UIT DE OMGEVING WEEK-END LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 7 DECEMBER 1929 DERDE BLAD. PAGINA 2 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingon. te richten aan één der redactieleden: Mejuffrouw Jo van der Laan, Rijnsburgerweg 20, Leiden; Zr. L van den Abeelen, Willem de Zwijger laan 25, Oegstgeest; Mejuffrouw Beb van Deene, Breestraat 12, Leiden ZATERDAG 7 DECEMBER 1929. - Vi giliedag van O. L. Vrouw Onbevlekt Ont- vangen. Het. epistel van dezen dag is genomen uit het Boek der Wijsheid. Ik bracht als een wijnstok zoeten geur voort en mijne bloesems leverden koste lijke en rijke vruchten; ik ben de moe der der schbone liefde en der vreeze en der kennis en der heilige 'hoop; bij mij is de sohoonheid van alle weg en waarheid bij mij alle hoop op leven en deugd. Komt tot mij gij allen, die naar mij haakt, en laat u verzadigen door mijne vruchten; -want mijn geest is zoeter dan honig, en mijn bezit gaat 'honig en honigzeem te boven. Mijne gedachtenis blijft de ge slachten der eeuwen door. Wie Mij eten, hebben nog honger, en wie Mij drinken, hebben nqg dorst. Wie naar Mij luistert, zal niet beschaamd worden, en wie naar Mij handelen, zullen niet zondigen. Wie Mij doen schijnen, zullen het eeuwige leven hebben. MEDEDEELINGEN. De reidans-club is voltallig. Binnen kort zullen de dames, die zich opgegeven hebbeD, bericht ontvangen, wanneer de eerste 'bijeenkomst is. Vergeet u niet de oudersavoud op 10 December? Zie advertentie in dit blad. LEDENVERGADERING R.K. VROUWENBOND. Als aandachtige toehoorster is het mij een behoefte te spreken over den genot- vollen avond, dien de R. K. Vrouwenbond ons op 28 November bood. Door omstan digheden was ik nimmer in de gelegen heid het grooto talent van mevr. Ellen Russe te bewonderen. Wat een genot, die melodieuse stem, wat eeu bezieling bij het zeggen der verzen. Zulk een talent te bezitten, is 'n gave Gods en doet in velen den wensch ontstaan, eigen talenten tot meer ontwikkeling te bpengen, te vervol maken. Het kleine trekje uit Vondel's leven, wat hem tot, de Kerk bracht, het zien in de duistere kapel, waar alleen do Godslamp brandde, wat hem tot tranen roerde, kan £k zoo meevoelen. In welke kerk ik ook kom, en ik zag er velen, zoekt mijn oog de Godslamp. Voor mijn overgang naar het katholieke geloof had ik gelezen van het eeuwige licht, wat gehoed en gekoesterd wordt, omdat, het zoon groote taak te vervul len heeft. Eeuwig, dus overgedragen van liohit op licht. En hoe groot was mijn teleurstelling, toen ik 'ns in een kerkje in Limburg de koster de Godslamp zag uitblazen. En in hoevele kerken moést ik het licht in de Godslamp zoeken. Het is er altijd wel, maar zoo aangebracht, zoo verborgen, dat. het niet tot ons spreekt. Nu we het Sint Nicoiaas-feest weer ach ter den rug hebben, dwalen onze gedach ten meermalen daags naar het heerlijke Kerstfeest, de komst van het Kerstkindje. We neuriën al eens een Kerstliedje, zoe ken de figuren van de kerstkribbe bijeen, maken plannen voor een boompje, al is het oog zoo klein en bereiden ons voor op het Groote feest. In deze donkere, sombere dagen die zoo bij uitstek ge schikt zijn, de glans van het Kerstfeest meer te doen uitkomen, kan ik een ieder de lezing van het kleine boekje „De Vierde Wijze uit het Oosten" warm aan bevelen. Op eenvoudige, 6obere wijze wordt het leven beschreven van een man, die zijn gansche leven besteedde, om het licht te zoeken en hoe hij gevonden heeft den Eenen dien hij zoekt. Voor de meesten van ons, die het lioht meekregen bij de geboorte, is het wel eens goed .te lezen, van 'hoeveel waarde dat Licht is, dat iemand er zijn gansche leven aan opoffert. Ik wil besluiten met het kleine gedichtje .waarmede het boekje begint: „Wie in 'het Hemelsch heil, slechts zieleredding ziet, Ziet wel zijn weg, doch 't Hoogste vindt hij niet. Slechts wie in Liefde gaal en Haar zijn leven wijdt, Wordt door God zelf na langen tocht, den Hemel ingeleid." HET WONDER VAN DEN j H. JANUAR1US. Te Pozuola, niet ver van Napels, ligt de Solfatara of z.g. Kleine Vesuvius. Hier ziet men de lava als kokende mod der in den krater borrelen, hier ziet men de zwaveldampen uit den grond opstijgen en staat men op sommige plokken met de voeten op 't gloeiende zand. De Solfatara is het martelveld geweest van den H. Januarius. De heilige is de pa- troon van Napels en wordt vooral aange- roopen dm bevrijd te blijven van rampen, inzonder van uitbarstingen van den Ve suvius. Zijn bloed wordt bewaard en vereerd. Jt Was een gelukkige beschikking die ons in Napels bracht den 4en Mei 1929, den dag waarop dc groote processie ter eere van den Heilige zou gehouden wor den. Vol verwachting togen wij naar den Dom waar de processie werd opgesteld. Onze verwachting gold niet zoozeer de processie, als wel hot wonder van den H. Januarius dat bijna altijd Lij deze gelegen heid plaats grijpt. Hiervan zouden wij graag getuige zijn, maar hoe moesten wij het aanleggen? Een Engelsch sprekende Jczuiètenpater gaf ons de gewenschte inlichtingen. „Zoo aanstonds (aldus genoemde Pater) komt de Kardinaal en zal zelf de reliquie (het bloed van den Heilige) hier komen halen en in processie door de straten dra- gen naar de St. Clara-kerk. Als u daar naar toe gaat en uw insigne van Holland- sche pelgrim laat zien, zult u misschien worden toegelaten, want eigenlijk moet u in 't bezit zijn van 'n toegangskaart. Mochl u er niet in slagen er bij tegen woordig te zijn, kom dan morgenochtend hier in den Dom, want 8 dagen lang her haalt zich 's morgens 't wonder." t Scheen oils wel wat onwaarschijn lijk, dat wij door do overvolle straten in de ons onbekende stad de St. Clara-kerk zoo spoedig zouden kunnen vinden, of zon der toegangsbewijs zouden binnen mogen, en besloten daarom voor meerdere zeker heid den Pater met zijn gezel, een heer die alleen Italiaansch sprak en een insigne van de fascisten droeg, in 't oog te houden. Dit was ons geluk De Pater die ons bemerkte lachte eens en wenlctc ons hem te volgen. De schenen nu vrijgeleide te hebben. Onze gidseu, die bekende jierso- nages of autoriteiten schenen te zijn, wer den door de militairen, die de straten hadden afgezet, overal doorgelaten. Toen zij aan een kruispunt ook vrijen, doorgang kregen, stapten ook wij weer dapper er achter aan, maar werden met verontwaardigde gezichten en gebaren door de politie terug gewezen. Doch één woord van onze geleiders was voldoende ons doortocht te geven. De processie trok inmiddels door dc stad waar de enthousiaste Napolifcanen langs de straten en op alle verdiepingen de processie gadesloegen, de reliquie met bloemen bestrooiden en met handgeklap toejiiichten. Wij waren aan dc St. Clara- kerk aangekomen en nogmaals, dank zij onze goede gidsen, mochten we niet slechts de kerk binnen gaan, want dat zou ons Diet veel gebaat hebben, (een muis kon cr niet meer bij) maar werden wc een kloos tergang doorgelaten die ons toegang gaf tot 't altaar zelf. We kwamen te staan recht tegenover de hertogin van Aosta, de nicht van den Ita- liaanschen koning. 't Was in al die bedrijven kwart voor 7 geworden toen de processie onder luide fanfare de kerk binnentrok. De reliquie werd op 't altaar neerge zet, na eerst aan de officieele getuigen en de omstandors getoond te zijn. Zij konden zich overtuigen dat 't bloed zich in ge stolden toestand bovond. Met uitgestrekte armen werden luidop het Credo en Paree Domine gezongen, af gewisseld door Onze Vaders en andere ge beden. Met grooten .aandrang wordt 't. wonder van den hemel afgesmeekt, want 't niet plaats grijpen van het wonder is dikwijls een noodlottig voorteeken geweest. Toen de Kardinaal na telkenmale de re liquie bewogen te hebben, haar om on geveer 8 uur weer in dc handen nam, bemerkte hij, dat 't bloed vloeibaar ge worden wasGloria in excelsis Deo, klonk 't door de kerkde bellen op 't altaar rinkeldende mziek zette in dé gansche menigte juichte en klapte in de handen.... Het wonder was wederom geschied 1 Met een gelaat stralend van dankbare blijdschap toonde de Kardinaal de reliquie aan de omstanders, die zich verdrongen om deze te kunnen kussen. Ook wij behoorden lot de bevoorrechten. Voldaan gingen we huiswaarts dank baar voor het voorrecht getuige fc heb ben mogen zijn van deze wonderbare ge beurtenis. Een lid van den Vrouwen bond. KNUTSELWERK. Nu ik in de vorige rubriek werkje» voor onze kinderen gegeven heb, vermoed ik, dat ook vador® en moeders al eens heb ben uitgekeken, om een goedkoop knutsel- werkje voor hun kleintjes. Voor vader volgt hier het model van een houten pop. Teeken op een stuk carton een rond pop- penkokje, met opzij twee krulletjes (het haar) en maak er oen niet te korte hals aan, die ook niet te smal mag zijn. Maak nu een langwerpig rond lijfje, twee armpjes met handjes er aan en twee beentjes waar van de voetjes naar buiben moeten wijzen. Knip het geheel uit en pas de deelen inelkaar, zoo, dat de hals, bovendeel van de armen en beenen, een stukje onder het lijfje geschovén wordt. Nu ziet'u dadelijk of do afmetingen goed zijn, of de ampjes soms langer of korter moeten wezen. Wan neer het geheel u bevalt, trekt u op triplex de vormen na en zaagt ze uit met de figuur zaag. Alle uiteinden moeten afgerond wor den, om het draaien gemakkelijker te ma ken, want armen, beenen en hals worden beweegbaar. Dit bereiken we door 2 rompjes te maken en daar tusschen de ledematen te schuiven. Nu koopen we 5 schroefboul jes met moeren. De lengte van die boutjes hangt af van de dikte van uw hout, 6 of 7 m.m. is een goede dikte, dan hebben we boutjes noodig van 2 1/2 c.M. Daar waar hals, armen en beenen komen, worden ter dikte van dc bontjes galon ge boord. Wie geen boor rijk isf kan die gaten er in branden met een gloeiend recht Sookje. Maar als u eeu potloodpuntje zet, aar waar de gaatjes móeten komen, zal elke timmerman er graag oen paar gaatjes in booren. Voor ik eigen gereedschap be zat, deed ik het meestal zoo. Als de gaatjes geboord zijn draaien we de boutjes or in, bevestigen aan den achter kant de moertjes en de pop is klaar. Nu wordt moeder aan 't werk gezet. Deze breit of haakt van grof geel katoen een hansopje om het. rompjo heen om de moe ren en boutjes te bedekken, om het nog aardiger te maken kunt u hét rompjo met watten opvullen. Als vader nu nog een paar roode wangetjes schildert, een paar blauwe oogjes, wat bruin haar en de lippen niet te verge-ten, rose verft, krijgt u, nadat moeder een wollen jurkje en mutsje ge haakt heeft, een stevige gezellig uitziende pop, die tegen een stootje ka.u. Wie handig met de figuurzaag is, kan cr een aardig wiegje bij maken. Twee lange smalle plankjes, aan de zijkanten iets af geschuimd, 2 smalle iets hoogere plankjes met een figuurtje van boven en beide zij kanten iets afgeschuind, een bodem en twee voetstukken, die minstens 8 c.M. breeder moeten zijn, dan de bodembreedte, welke voetstukken we aan de onderkant naar de uiteinden toe afronden, om een schommel wiegje te krijgen, en die we met oen paar spijkertjes, nadat het wiegje in elkaar gezet is, onder de bodem spijkeren. 'Een kleurig figuurtje aan den buitenkant of het geheel iu een kleur geverfd en de wieg is klaar. Dan begint mceders arbeid: matras, kussen, lakens en dekentje. Gezel lig' prutswerk, als u daarbij al reeds het stralende gezichtje van uw peuters ziet. Eigen gemaakt speelgoed is zooveel waardevoller, dan gé kocht. Omdat we we ten hoeveel arbeid er aan is, zullen we onze kinderen ook leeren, er zorgvuldiger mee om te gaan, iets waar in dezen tijd wel eens extra op gewezen mag worden. Zuster v. d. ABEELEN. MUZIEKUITVOERING. In het Patronaat te Oegstgeest gaf Zondagavond 24 November de R. K. Har monie ..Triumph" een uitvoering voor donateurs, kunstlievende loden en genoo- digden. D.e belangstelling was enorm. Het was dan ook werkelijk een genotvolle avond, zooals velen mii verzekerden. Hoewel de programma's van R. K. uit voeringen allen verschillend zijn, hebben ze een ding gemeen, en wel, dat ze altijd tot het middernachtelijk uur moeten du ren. In de patronaatszaal te Oegstgeest zaten kinderen, die om negen uur in bed behoorden te zijn en velen van de ouderen moesten na 12 uur 's nachts, soms al'leen, soms vergezeld van vrienden of vriendin nen, den weg naar huis afleggen. Ouders, wien de zorg voor hunne kin deren na aan het hart ligt, zijn verplicht op te blijven tot zoon of dochter, thuis komt, alsof daar niet een drukke werkdag voor hen ligt en ze die uren slaap niet moeilijk kunnen missen. En wiat te zeg gen van overheden, die de zorg voor hun personeel als een plicht voelen, en die nu gedwongen worden de thuiskomst van hun dienstpersoneel af to wachten. Dit alles past toch allerminst bij onze op vattingen. Met wa<t goeden wil kan daar toch wel verandering -in gebracht worden. Van 8 üur tot 10.30, uiterlijk 11 uur, kan men de menschen heel wat bieden en gaat men even tevreden huiswaarts. Koortsthermometers. .Als dc kwikzilverzuil in een koortsther mometer zich in afdeelingen heeft ge scheiden, wat nogal eens kan voorkomen, dan moet men het best de thermometer in koud water leggen. Vervolgens moet men dat water langzaam aan verwarmen. Als het water op bloedtemperatuur gekomen is, gaat het kwikzilver snel stijgen. Dan dient men er op te letten, dat het niet bo ven de maximum warmtegraad stijgt, aan gezien dan immers de glasbuis zou sprin gen. Zoo gauw het kwikzilver zich weer tot een eenheid heeft verbonden, moet men den thermometer uit het water nemen. Roetvlekken In 't karpet Roetvlekken kan men uit het karpet wegmaken door gedurende een paar uur een papje van voldersaarde en water, met een paar druppels ammonia op de vlek ken te laten liggen. Als dc voldersaarde clan wordt weggeborsteld zullen de vlekken vordwenen zijn. N00RDWIJK Gevestigd: J. J. J. A. de Leeuw, A. O. ServaisAbsil, M. O. Kouwenhoven, M. E. Dufoin, wed. C. W. KottelaarMul ler, C. E. v. hijoc.uergenVermeulen, van Venray naar Mariagesticht, Langeveld 291. A. Glasbergen, varensgezel, Emmaweg 8. C. v. d. Engh, dienstbode, Rem- brandtstraat 15. J. S. M. v. d. San, kinderjuffrouw, Koepehveg 20. H. D. Behnken, bakkerleerling, Lindenplein 2. Vertrokken: C, F. ELstgeest, book- drukker, Conradslraat Ha, naar Alphen a. d. Rijn. P. H. Peters, winkelbedien de, Jan Dorkenskade, naar Waddinxveen G. J. Hartgerink, 'handelsbediende, 3e Helmertstraat, naaT Amsterdam. Th. Zoetendaal, schilder. Parallelweg 6b, Gel- droj. L. Koeman, arbeider, Boschdijk 323, Eindhoven. M. M. v. Nobelen, St. Annagosticht, GUeel bij Roermond. E. M. J Reekers, Slotlaan, Schoorl. J. F. A. Frolet, Sacharias Janssenstraat 911, Den Haag. Fam. G. Hulsbosch, landbouwer, Zandlaan, Hillegom. Fam.. J. J. Hennen, chauffeur, Merxein (België). Seitje Spaanderman, dienstbod, le Sluisweg 129, Katwijk aan Zee. NIEUW VENNEP. Propagandaclub. Op de vergadering van de R. K. Propagandaclub heeft de voorz., de heer A. J. de Wildt, gememo reerd, dat er 'n voorstel was, om, ovenals andere jaren, geregeld om dè 14 dagen te blijven vergaderen. Het werd met 't oog op trouw bezoek beter geacht de vergade ringen op Maandagavond tc houden, aan vangende 7 uur. De eerstvolgende verga dering werd vastgesteld op 16 Dec. en zoo" vervolgens om de 14 dagch. Ook werd de bestuur in 't vooruitzicht gesteld 't nut tige met 't aangenamo te verbinden en zoo eenigszins mogelijk met de werkende le den oen vaeantiereis te maken a.s. zomer. Kan men niet tot Arnhem komen, dan maar tot Utrecht., dacht 't bestuur. Do heer Bakker, de veteraan der club, sprak een opwekkend woord tot de jongeren, om paraat te zijn, en niet in te sluime ren. Spr. raadde do jongelui aan zich tc ontwikkelen op politiek gebied, o.a. door op de vergaderingen politieke gesprekken te houden. Gp spivs verzoek wie der jongeren zich wilde opgeven om in de eerstvolgende bijenkomst te spreken, ga ven zich op F. Jonker F2. cn P. Touw. Voorts werd besloten om alle jongelui van boven de 16 jaren een uitnoodiging te zenden voor de eerstvolgende verga dering, vertrouwende, dat dan zoo velen zullen komen, dat. de zaal van „Spoorzicht" vol is. Ook werd voorgesteld door M. Bakker om met. goedkeuring van "t be stuur huisbezoek te houden. Dc Voorz. spoorde aan, dat ieder zou probeeren een kameraad me-c te brengen. Met een woord van dank tot de aanwezigen voor do gcanimeerdo bijeenkomst eloot de voorzitter do vergadering. WARMOND. Gevestigd: D. Jansen en gezin, van Rotterdam. A. R. M. Schölvinck, van Nijmegen. C. A. J. Vallentgoed, van Leiden. JE. Th. Oleinens, van Does burg. A. W. Spoor, uit Leiden. H. mit, van Leiderdorp. A. Loos, van Roo sendaal (N.-B.). F. J. M. van Noort, van Zooterwoude. M. Hammer, van Duitsch- land. Th. A. Beugelsdijk, van Sassen- hcirn. F. T'h. II. Pelgrim, van Rot terdam. H. C. Wildschut, van Utrecht. A. M. M. Meijer, van Sassenheiin. E. E. van Vliet, van Leiden. Vertrokken: A. v. d. Wolf, naar Oegstgeest. M. Th. Heemskerk, naar Noordwijk. G. Alkemade, naar Naald wijk. J. G. van Leeuwen, naar Derj Haar. J. B. J. v. d. Vooren, naar Haar lem. I. Nullc, naar Den Haag. M. Turk, naar Leiden. J. Th. O. Pijnacker HoruijX, naar —oiden C. L. van Segge- len, naar Leideu. D. J. C. Matthies, naar Rotterdam. EEN BREUK. Ik lees in een Belgische kra-nt: „Zondag heeft de maatschappij „De Breuklijders" onder het voorzitterschap van dr. Hertoghs van Antwerpen op een zeer plechtige wijze haar 25-jarig bestaan gevierd. Deze machtige vereeniging telt meer dan 600 leden en heeft, tot haar lokaal „Den Engel". Vooraf werd door de leden een wandeling gedaan in de stad met -Je Kon, Harmonio „De Kunstvrienden" nan het hoofd. Hierna werden de leden plech tig op het stadhuis ontvangen door den heer burgemeester, omringd door gemeen teraadsled -n. Na een korte aanspraak door den heer burgemeester werden verschillende leden der maatschappij, waarvan zij 25 jaar deel maken, door den heer burgemeester hot eerekruis op de borst gestoken. M. Her toghs als voorzitter dankte gepast om het gul onthaal en beloofde aan den heer bur gemeester en het stadsbestuur zijn diepste medewerking om de leden bij to staan in de mate van het mogelijke. Men trok nu verder naar het standbeeld der gesneuvel. den, waar in een oogenblik stilte onze hel den en oud-leaen werden herdacht en twee pracht:ge bloemengarven werden aan den voet van het standbeeld neergelegd". Dit is een idee, dat een wijd verschiet opent en zeer talrijke ontstemmingen ver drijft. Is daar niet een goed en groot deel der burgers van ons lieve Vaderland (met een groote ve) dat met recht en rede smarte lijk verlangend uitziet naar een fier ge dragen decoratie? Bestond voor dat gouden of zilveren eeremetaal niet bijna het uitsluitend al leenrecht bij ministers, kamerleden, pro fessoren en enkele hoogwaardigheidsbe- kleeders? En is dat recht? Uit volle borst antwoofd ik:' Neen! Driemaal been! Zeker die menschen hebben gearbeid al de dagen van hun leden, uitgezon derd dan de Kamerleden, die er bovendien nog dik voor worden betaald maar moesten zij daarom alleen worden gedeco reerd Arbeiden wij allen niet dag in dag uit, met moeheid en tranen voor ons dage- lijksch brood? Stel u dan eens levendig voor den geest dien zwaren arbeid te moeten verrichten, terwijl ge lijdende zijt aan een breuk, erger nog, aan een dubbele breuk, of nog erger aan een repeteerende breuk. Verdienen zulke lijders niet den dank des Vaderlands, als zij ondanks hun lijden den moed hebben door zwaren arbeid de maatschappij te ondersteunen? En zonden zulke steunpilaren on danks hun breuken aarzel ik niet dezulken steunpilaren te noemen geen decoratie verdienen. Nu sieren deze decoraties in dozijn of per gros de fiere borst van menig Vader lander, die nimmer bij zijn arbeid de smarten eene-r breuk heeft gekend en bij somni gen blijkt het Zelfs noodzakelijk, dat hot. drooglijntje op hun borst hetwelk de decoraties torst, een verlengstuk krijgt tot buiten het lichaam om de menigvul dige sterren en kruisen zichtbaar genoeg te kunnen dragen. Neen, meneer, dat. gaat niet, dat is cummulatie van ridderorden, opeenhoping van huldebetuigingen en wat maakt het voor die ridders voor verschil of zij één maal, twintig, of vijftig keer ridder zijn in de orde van een leouw of olifant. Wat zou de verdeeling dier lintjes niet op eenmaal rechtvaardiger geschieden als men het dragen er van afhankelijk steMo van het dragen van een breuk, zooals bij onze Zuidelijke buren, die ik hiervoor een hartelijk woord' van hulde breng. Geen breuk geen lintje. Eén breuk één lintje. Een dubbele breuk twee lintjes. Zoo moet het zijn.... DANIëL. KONINKLIJK. Maar, o Eerwaardig Bondsbestuur, Dat nu zoo heerlijk smulde, Nu in dit vreugdevolle uur Geldt U eens onze hulde. Wij brachten onze hulde U. Dien men een disch bereidde, Wij wisten toch, dat Holland nu Geen nederlaag zou lijden. En op dien glurievollen dag Heeft er een disch staan prijken, Voor U. 't Publiek, als altijd, mag •Slechts jubelen en kijken. Gij zat op 't „Koninklijke" feest Bij welgevulde schalen, 't Publiek is er altijd geweest Om 't kijken te betalen. Bij bet veertig-jarig bestaan van den Nederlandschen Voetbalbond, dat vandaag wordt herdacht. Hoera! Dc Nederlandsche bond Der woeste voetbalhorde, Wie juicht niet- in deez blijden stond - Is „Koninklijk" geworden. De voetbalbond van Nederland Draagt nu na veertig jaren, Een scepter in zijn linkerhand Een kroontje op zijn haren. En wij staan bij dit jubilee, Nee, nee, dit. is geen gijntj© Des Koninklijken N. V. B. Weer netjes langs het lijntje. Wij deden dit reeds jaren lang Opeengepakt in groepen, Om in gejuich en met gezang Woer luid hoera te roepen. O, Koninklijke N. V. B. Wij moeten toch nog klagen Op 't „Koninklijke" jubilee Om al die nedorlagen. Wij wachten nu op uwe daad, Op zonneschijn na regen. Schenk ons, wij zijn ten einde raad Een „Koninklijke" zege. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 10