SPORT bij „SSE KQSüSNG"? RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING Bij het boodschappen doen geen PUROL vergeten UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 2 DECEMBER 1929 TWEEDE BLAD PAGINA 2 DIOO. HAAEL. BOND. R.-K. S. V. „Meerburg" H. Rijndijk. Op een zeer slecht bespeelbaar terrein bond Meerburg II den strijd aan tegen de forsche ploeg S. J. C. IV. Meerburg speel de met 10 man en kon niet verhinderen, dat S. J. C. dezen in prettigen verstand houding gespeelden wedstrijd met 42 won. Wij kunnen gelukkig constateerden, dal. dit elftal vooruit gaat en al zullen nog wel meerdere wedstrijden verloren worden de hoofdzaak is, dat het spelpeil beter wordt. Volgende week revanche in Noord- wijk en dan maar weer flink er op los. Onze junioren kwamen buiten hun schuld op Sassenheim te laat, waardoor slechts een vriendschappelijk partijtje kon wor den gespeeld. Zij troffen nu echter een sterker Teijlingen aan dan thuis en werd de uitslag 11. Een volgende keer een schepje er op doen jongens, want jullie moeten er good voor blijven staan. Wij maken van deze gelegenheid ge bruik onze jongens nogeens goed op het hart to drukken de gymnastiek te bezoe ken. Onze vereen, getroost zich zeer hoo- ge kosten en de leden behooren dit te waa-rdeeren. Met het oog op onze uitvoe ring op 2den Kerstdag is het noodzake lijk, dat niemand verzuimt. Ook op den Athletiek-avond mag nie mand ontbreken. Vooral alle voetballers behooren hier aanwezig te zijn. Binnenkort moeten verschillende onzer jongens in den Haag en Amsterdam komen, doch hiervan komt niets als zij niet op de tranings- avonden komen. Dus Donderdag over een week moeten alle leden der Athletiek- ploeg en alle voetballers, junioren zoowel als senioren aanwez;g zijn. Volgende -ric belangrijke buitengewone vergadering. Dag wordt nader bekend gemaakt. Het 40-jarig bestaan van den K. N. V. B. Jubileumnummer van de „Sportkroniek". Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Kon. Ned. Voetbalbond is bij Moorman's Periodieke Pers te Den Haag een jubileumnummer verschenen van de „Sportkroniek". Dat is een feestnummer in den waren zin dos woords, bevattend tal van artikelem van tal van vooraanstaande personen uit de sportbeweging, als D. Hans, Barbaros- sa, Gloche, Cocheret, Meerum Terwogt, Jan van den Bergh, van Emmenes, Hoven, Het geheel is verlucht met tal van foto's uit ouden en nieuweren tijd, caricaturen, enz. BILJARTEN'. LEIDSCHE BILJARTBOND. Derde klas kampioenschap. De uitslagen der wedstrijden om het klas kampioenschap L. B. B. luiden B. van Beelen 125 30 17 4.16 A. Offenberg 64 29 10 2.20 'A. Offenberg 74 35 11 2.11 C. (Schouten 125 35 15 3.57 C. Hendriks 125 42 19 2J97 A. Offenberg 94 41 16 2.24 H. Rietbergen 125 69 10 1.81 D. G. v. d. Voort 118 68 11 1.73 C. Schouten 125 40 13 3.12 C. Hendriks 90 39 11 2.30 De eindstand luidt: C. Hendriks 7 6 1 840 260 24 4.46 <3.12 C. Schouten 7. 6 1 855 280 17 3.57 3.05 B. v. Beelen 7 4 3 798 256 24 4.80 3.11 G.v. d. Voort 7 4 3 805 342 20 3.38 2.35 A. J. Offenberg 7 3 4 700 275 25 3.57 2.51 H. Rietbergen 7 3 4 717 296 17 3.01 2.42 W. Haasnoot 6 0 6 548 201 20 3.45 2.18 J. Bosman 6 1 5 566 225 £4 3.20 2.51 J. Bosman k den laatsten wedstrijd niet opgekomen en daardoor onderaan de lijst geplaatst. De uitreiking der prijzen, gewonnen bij de gehouden kampioenschappen L. B. B. heeft plaats Dinsdag 10 Dec. des avonds 9 uur bij don heer J. Bouman, Lage Rijndijk. Competitie Derde klasse. De uitslag van den wedstrijd F.O.G. 'Aurora II voor de 3e kl. L.B.B. luidt: Chr. Groenenberg (Aur.) 44 41 5 1.07 Joh. Bouman (FOG) 100 41 21 2.43 100 48 .13 2.08 97 47 9 2.06 58 7 1.24 58 10 1.72 J. Hendriks J. Fuks D. Piket J. Mulder B. Vervier, res. H. Beij F.O.G. 3 gow. part., Aurora 1 gew. part. Totaal: F.O.G. 5 gew. part., Aurora 3 gew. part. De uitslag van den wedstrijd Hollandia IIPoort van Cleef II voor de L.B.B. luidt: J. de Roo, res (P.v.Cl.) S6 42 8 W. Haasnoot (Holl.) ÏÖ0 42 10 H. Koet G. Guijt B. Wijngaard F anke Küpper 'A. v. Iterson W. Dribbelaar 95 39 11 100 39 10 100 36 10 62 35 13 100 36 10 45 35 10 Hollandia 2 gew. part., P. v. Cleef 2 gewo. part. Totaal P. v. Cleef 5 gew. part- Hollandia 3 gew. part INGEZONDEN MEDEDEELING Waarom Uwe ST. NICOLAAS-INKOOPEN Omdatwij steeds goetlkooper zijn 248 60 en ALTIJD BETER Onze keuze in ALLE artikelen as enorm. U slaagt gemakkelijk, en pit AUjftjD tcVÉden zijn over het gekochte Koopt in de gioijfeijfiftg/ l^Roopt dan rustiger. Bezoekt ons met Uwe kindjre^Aana^Teden houdt de GOEDE OUDE SINT met ZWARTE PIET iederen Ómfdag va<5f half drie GR00TE KINDERRECEPTIE Verrassintfën en deelt en Geschenken uit. De zaak-Liebermann geschorst. Gelijk bekend zou heden voor het Am- sterdamsch Gerechtshof een aanvang wor den gemaakt meb de strafzaak in hooger beroep tegen Salomon Liebermann. Na de gebruikelijke identificeeringsvragen deelde de president mr. Jolles mede, dat zeer onlangs een zeer gedocumenteerde memorie van den verdachte is binnenge komen, waarvan nauwkeurige bestudee ring in het belang van het onderzoek noo- dig is, voordat met de getuigenverhooren een aanvang kan worden gemaakt. Daarom heeft het Hof in overleg met do verdedi ging en den procureur-generaal besloten, krachtens voorschrift van art. 277 Wetb. v. Strafvordering, het onderzoek te schor sen tot 14 Jan. a.s. te 10 uur, om het op dien dag en de volgende zittingsdagen voort te zetten. Naar wij vernemen beslaat het door Liebermann ingediende dossier 138 folio-pagina's. VAN M'N BOEKENTAFEL TIJDSCHRIFTEN. Carmelrozen. Uitgave P.P. Carmelieten, Oss. De December-aflevering van het Maria maandschrift Carmelrozen brengt den le zer aanstonds in de stemming van den Advent, door een kunstzinnige beschou wing over de voorouders der Moeder Gods, de zgn. Boom van Jesse, alsmede door een gedicht over den Emmanuel. Naast het ge wone mengelwerk nog enkele lezenswaar dige artikelen, oudergewoonte door tal van illustraties verlevendigd. Het bijvoegsel Rozenregen wekt door verhaal en beschou wing weer op tot hartelijke vereering der Kleine H. Theresia. NIEUWE UITGAVEN. Kerstnummer 1929 der Katho lieke Illustratie. Evenals vorige jaren heeft het bek?nde geïllustreerde weekblad de Katholieke Illustratie wederom een extra Kerstnum mer het licht doen zien. Wij hebben dit Kerstnummer met zeer vee-1 belangstelling gezien en doorgei :zen. Op druk-technisch gebied gaat deze uit gave ongetwijfeld aan do spits van alles wat tegenwoordig op dit gebied -"boden wordt en met genoegen worden wj er bij de beoordeeling van dit nummer weer eens aan herinnerd, dat de Katholieke illustra- tiepers zich op het eerste plan heeft we ten te plaatsen. Mocht verleden jaar reeds worden ge sproken van een geslaagde uitgave voor 1928, die voor dit jaar kan er aanspraak op maken buitengewoon geslaagd te zijn. Dit Kerstnummer, waarin verschillende reproducties naar teekeningen van oude en nieuwe meesters in kleurendruk zijn opgenomen, bevat 6-1 pagina's groot for maat op zwaar luxe papier. Vele bekende schrijvers verleenden hun medewerking, waarbij de illustrator Herman Moerkerk den tekst verluchtte. De uitgeefster is in haar keuze van fotomateriaal en verderen inhoud bijzon der gelukkig geweest. Het Kerstnummer 1929 der Katholieke Illustratie zal zijn weg onder de abonnés van dat blaa ze ker wel vinden. KAAG. Uitvoering. Morgenavond zal het fan farecorps „Wilhelmina" een uitvoering ge ven in do zaal van den heer Tromp te De Kaag. Volgens het programma belooft het een aangename avond te worden. Ook het humoristisch gedeelte is goed ver zorgd. Wij wenschen „Wilhelmina" veel succes. HILLEG0M. Auto-ongelukken. Gisteren zou de heer C. Schrama, wonende aan den Sta tionsweg met zijn luxe auto zijn garage aan de Weeresteinstraat inrijden, toen met flinke vaart een luxe auto van tegen overgestelde richting kwam aanrijden, eigenaar N.V. H. de Graaf en Zn. L'sse, en op de zijne inreed. Beide auto's werden bijna geheel vernield. S. kwam met een stuk van zijn stuur achter in zijn wagen terecht. Wonder boven wonder bekwam noch hij, noch de chauffeur der andere auto eenig letsel. Gisteravond reed een luxe auto door de haag tegenover Huis Ter Laan aan de Hoofdstraat alhier. De wagen bekwam wat averij, overigens liep het geval goed af. Aanbestoding. Door B. en W. is aan besteed het. bouwen van een compressor gebouwtje en het maken van een fundatie voor een regulateurhuisje voor het ge meentelijk gasbedrijf. De uitslag was als volgt: Van de Ven-Ginhoven, Vogelen zang 2180 en 2080-; Timmerbedrijf NijmanRusman 1990^ Joh. Seijsener 2075; C. J. Janssen 1944. De gunning is aangehouden. PIsidooi gewonnen. Men zal zich her inneren, dat aanvankelijk door Burgemees ter Pont een woning zou worden gebouwd aan „de Hoedendoos Te dezer zake werd een groote belemmering gesteld door Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, wel ke de raad onbillijk vond en deswege be sloot in beroep te gaan bij de Kroon. De gemeente heeft deze procedure gewon nen. Zoowel schriftelijk als mondeling werd voor de gemeente gepleit door den gemeente-secretaris, mr. J. B. Sens. On- gea-ckt of er dus al dan niet gebouwd zal worden (de burgemeester kocht inmiddels een villa) is deze uitslag een succes voor de gemeente en niet minder voor mr. Sens. Verlichting en wegverbetering. Be woners van Loosterweg II hebben zich per adres tot het gemeentebestuur ge wend om voor dezen weg betere verlich ting en boter weg te erlangen. Met het laatste is reeds begonnen, de verlichtings- kwestie is nog hangende. Verfraaiing. De nieuwe brug over de Beek, de Hillegommerbrug dus bij de Ha ven zal voorzien worden van twee groote, flinke lantaarnpalen. De bedoeling is naast goed licht een monumentaal karakter aan de lantaarnpalen te geven. Personalia. De heer L. Schuman is benoemd tot secretaris der commissie voor de werkverschaffing. Droogtoren. Het bouwen van den droogtoren is opgedragen aan het Timmer bedrijf NijmanRusman, als laagste in- schrijfster. Postdirecteur. Wij vernemen, dat de lieer Dekker, directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, Hillegom gaat verlaten wegens overplaatsing naar Den KATWIJK. Gezonken. Wanneer zoo nu en dan een der zandbakken zinkt in de haven langs den Valkeuburgschenweg, geeft zulks in den regel voor vele belangstel lenden een bijzondere attractie, doordat dan voor het naar boven brengen van zoon bak behalve de noodige machines en "werktuigen, bovendien een duiker ver schijnt om bij die werkzaamheden behulp zaam te zijn. Zoo trok een dergelijk geval dezer dagen ook weer veel belangstelling omdat het voordien hier niet voorkwam dat men een duiker in z'n vreemdsoortige costuum kon zien werken. De bak is thans weer boven. Het was, meenen wij, de vierde. Opheffing 0. L. School. Verschillende lokalen der O. L. school 2 waren sinds de laatste jaren systematisch in gebruik ge nomen door de besturen der Bijzondere school voor Chr. onderwijs. Naar we ver nemen zal deze school spoedig na 1 Jan. a.s. geheel in gebruik worden genomen door het Bijzonder onderwijs, zoodat dan het aantal O. L. scholen is verminderd tot één. INGEZONDEN MEDEDEELING KATWIJK AAN DEN RIJN. St. Nicolaas. De besturen van Kath. Kring en R. K. Volksbond zijn op het idee gekomen om tegen Donderdagmiddag St. Nicolaas uit te noodigen in het Paro chiehuis om alzoo de jeugd in de gelegen heid te stellen ook dit jaar St. Nicolaas te begroeten, en indien daarvoor termen aanwezig zijn, van de Sint oadeautjes in ontvangst te nemen. En de goede Sint heeft zich direct bereid verklaard voor de Katwijksche jeugd die gelegenheid open te stellen. Dus worden zij Donderdagmid dag 3 uur verwacht in het Parochiehuis. Die nog wat op het strafregister heeft staan, zorgt natuurlijk dat dit voor dien tijd in orde is gebracht. Dan behoeft St. Nicolaas geen roeden af te geven. N00RDWIJK. Geboren: Johanna Lambertina d. van J. v. Steijn <?-n A. v. d. Haas Jacoba d. van G. W. Houwaart en L. Klinken berg Johanna Jacoba d. van J. J. Kor- bee en J. Klinkenberg Johannes Vin- oentius z. van Th. Th. Alkemade en A. W. v. d. Steen Maartje d. van C. J. v. d. Niet en L. v. Duijn. Ondertrouwd: A. de Bes 26 jaar en G. Admiraal 26 j. G. C. Droogh 32 j. en C. A. Trompert 21 j. A. Glasber gen 25 j. en N. v. d. Niet 23 j. Getrouwd: H. C. Admiraal 27 j. en O. J. Wassenaar 27 j. L. J. J. Moerel 27 j. en E. M. J. Reekers 25 j. A. den Bes 26 j. en G. Admiraal 26 j. J. M. Gaspers 29 j. en A M. E. Th. Jaoobi 24 j. Overleden: Jannetje v. Egmond 65 j., geh. met K. C. de Moneije Leen- derfc Steenvoorden 84 j., wedr. van H. Vink Jan Minke 79 j., wedr. van G. Hogervorst. 'NI EU W-VEN NEP. Damclub. Alhier is opgericht een damclub. Het bestuur is als volgt samen gesteld: W. J. v. d. Voort, voorzitter- wedstrijdleider; J. C. Nebbeling, secr.- penningm.; J. Tarcmus, comm. De naam der club is A.L.T.O. (altijd, lust tot oefe ning). Bij de oprichting zijn 12 leden/ toe getreden. Speelavonden zullen worden ge houden in de melksalon „Spoorzicht" van den heer G. Alders, iederen Vrijdagavond te 7 uur. Wie lust heeft mede te oefenen, kan zich bij 't bestuur opgeven. Propagandaclub. De R. K. Propa- gandaclub alhier houdt Woensdagavond in café „Spoorzicht" een propa-ganda- avond. Het is zeer gewenscht, dat jon gelui zich als lid opgeven. Auto in brand. Zaterdagavond reed de zoon van den heer G. Alders, melk handelaar alhier, met de Chevrolet-auto, beladen met melkbussen, op den Benne- broekerweg, toen de auto in brand ge raakte. Door de auto in de Bennebroeker- tocht te rijden, werd erger voorkomen. Door den heer J. Meendering is de auto uit de tocht gehaald ter reparatie. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Alleen eenige materieele schade. TER AAR. Gezellen-vereeniging. Allen, die lid zijn van de St. Joseph-Gezellen-Ver. wor den beleefd doch dringend verzocht Woensdag a.s. op de vergadering te komen daar een definitief bestuur gekozen zal worden uit en door de leden. Alle leden worden verwacht. Personalia. Op de jJ. gehouden ver gadering van den R. K. Bond van Har monie en Fanfare-corpsen in Zuid-Hol land is gekozen tot bestuurslid de heer 0. A. Volgering, werkend lid van onze muziekver. „Arti et Religioni". W0UBRUGGE. Erkentelijk vliegenier. Uit erkente lijkheid voor de hulp en gastvrijheid, ver leend aan de inzittenden van het Pander vliegtuig dat onlangs hier een noodlan ding moest maken, ontving de burgemees ter een photo yan dat vliegtuig, alsmede tw.ee photo's van de Graf Zeppelin, ge nomen vanuit bedoeld vliegtuig. Bovendien toonde de bestuurder dezer dagen den ingezetenen zijn dankbaarheid door met zijn machine boven on6 dorp een demonstratie te geven van zijn vliegkunst, welke door ieder bewonderd werd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Menschlievend hulpbetoon. De bron zen eerepenning voor menrl blievend hulp betoon en een loffelijk getuigschrift zijn toegekend aan den heer P. J. Schouten, beurtschipper alhier. BOSKOOP. Ondertrouwd: E. O. öreiner en J. K. Koster. J. Schaap en A. Christ. G e t r o uw dS. Kuipers, 25 j. en A. M. - Groenestein, 24 j. Geboren: Adrian us Hendrik, z. van C. A. Metselaar en M. Niehot. Jacoba Martina en Clasina Maria, d. van C. Bakker en M. C. Jansen. Maarten, z. van C. Loef en J. Smit. WOERDEN. Liefdadigheid. De Zondag in de kerk gehouden collecte ten bate van de St.-Eli- bethvereeniging heeft opgebracht ruim 333.— Verloren en teruggevonden. Vorige week werd door iemand uit Noordwijk aan gifte bij de politie gedaan, dat hij een zak bloembollen onderweg verloren had ter waarde van 50. De politie is nu bekend, dat de zak in de gemeente Harmeien is gevonden zoodat de eigenaar aldaar zijn bloembollen op 't politiebureau kan terug krijgen. BODEGRAVEN. T. B. C.-bestrijding. Vrijdagavond ver- ga/derde de Vereenigiug tot bestrijding der Tuberculose. De voorz., burgemeester Hoo- genboom, opende de vergadering, waarna door mr. H. E. Lages, secretaris, de notu len worden voorgelezen. De heer v. d. Neut maakt de opmerking dat de notulen niet volledig zijn; eveneens de heer Oldemans, die opnierkte, dat niets over de uitspraak van het Scheidsgerecht in de notulen stond. De secretaris antwoordde, dat hij geen stenografisch verslag kon maken, doch zoo volledig mogelijk liet verhandelde weergaf, waarna de notulen werden goedgekeurd. Behandeld werd punt 2 der agenda. Voorstel inzake uit te keeren vergoeding in verband met het in de vorige ledenver gadering genomen besluit tot opzegging aer contracten met het Groene Kruis ea de Chr. Wijk- en Ziekenverpleging. Het bestuur s! :1de voor aan het Groene Kruis te betalen 10 jaar lang 300.beginnen de 1 April 1930, onder voorwaarde dat het salaris der zuster niet. hooger »oint dan 1600.daar anders den toeslag zal wor den verminderd met het bedrag dat daar boven gaat. Burgemeester van Dobben de Bruin deelt mede, dat de minderheid zich niet met dit voorstel kan vereenigeu, daar de Chr. Wijkverpleging evenzeer gedupeerd is geworden en stelt daarom voor beide ver- eenigingen ieder 150.gedurende 10 jaar te geven. Ingekomen was een schrijven van de Chr. Wijkv. dat deze genoegen zou nemen met een gelijk bedrag als het Gr. Kruis of geen vergoeding, wanneer de zuster van het Gr. Kruis zou worden ontslagen. Dg heer Oldemans bepleit, dat eerst de voorwaarden moeten worden vastgesteld en daarna eerst het contract kan worden verbroken. Spreker heeft vernomen, cél een speciale verpleegster voor het districts consultatie-bureau zou worden benoem* doch dr. Putto heeft zijn wensch te kennen gegeven, de bestaande toestand niet te veranderen. Hij krijgt uen indruk, dat Zus ter Schoonderwald weg gewerkt moet wor den. Dr. v. Beek zegt, geen vertrouwen te hebben in het bestuur, daar dit de leden heeft misleid. Hij had hetgeen dr. Putto geschreven' had, gelezen. Ook was in ue gecombineerde vergadering niets geuit van het ontslag van zuster Schoonewald en nu komt het voorstel van het. bestuur. Mr. Lagro antwoordt, dat dr. J. A. Putto inspecteur der volksgezondheid, na het ar bitrage-onderzoek, heeft geantwoord, dat, wanneer alle medici er mede acooord gaan, mits de zuster ook R. K. gezinnen kan bezoeken. De heer Oldemans leest een schrijven voor van dr. Putto en zegt geen vertrouwen te hebben in het bestuur, daar het er een persoon wil uitwerken door deze op laag staande manier aan te vallen. Mr. Lagro antwoordt, dat de heer Olde mans niet kan lezen. De Zuster heeft slechts een punt in het geding laten bren gen. Het bestuur is van meening dat de vereeniging het best gediend is met één huisbezoekster. Het beoogt geen nevenbe doelingen. De heer Bil. Batelaan vindt geen argu ment, dat het bestuur de leden misleid. Dat bet Gr. Kr. niet kan betalen en de Chr. Wijkv. veel geld heeft en daarvan aan het Gr. Kr. een bijdrage wil geven is tegen alle bespreking. Hij wil betere arbeids verdeling en daarvan opheffing van de wijkverpleging van het Gr. Kruis. Spreker vindt vier verpleegsters te veel. De heer Oldemans vraagt, waarom liet rapport van arbitrage niet is voorgelezen. Tevens stelt spr. voor het besluit der vorige vergade ring over het verbreken van de contracten in te trekken, welk voorstel door dr. Van Beek wordt gesteund. De secretaris antwoordt, dat dit niet is geschied op verzoek van den raadsman van de Zuster. De voorz. zegt, dat het voorstel van den heer Oldemans niet in stemming kan komen, omrede het niet is 'geconvo ceerd. Bij de stemming werd het bestuursvoor stel verworpen met 29 tegen 16 stemmen en 1 blanco. De heer Bn. Batelaan wil de begrooting nog niet behandelen, daar eerst de vergoe ding moet worden geregeld. Dc voorz. zegt, dat het reglement de begrooting in Novem ber voorschrijft, welke daarna met 400Q> voor inkomsten en uitgaven wordt goed gekeurd. De heer E. Boogaert merkt op, dat Zus ter Kool geeu enquêtrice is. Van het be stuur wordt geantwoord, dat zij reeds theoretisch geslaagd is en met Jan. exa men kan doen en zoodoende vol tractement geniet. Ook op onderhoud 200.lighal- len kan bespaard worden, daar het geheele jaar geen kinderen in het tentenkamp ge weest zijn. Geantwoord wordt dat dit de kosten zij& voor de lighallen, die bij de zieken thuis worden gebruikt. De begrooting werd daar na goedgekeurd. Bij de daarop volgende bestuursverkie zing derden burgemeester P. Hoogenboom en Mej. Batelaan bij groote meerderheid van stemmen herkozen. Voor dc commissie tot nazien der rekening en verantwoording over 1929 werden gekozen de heeren M.H- v. d. Poll, A. Beijen en Maaskant. Bij de rondvraag vroeg de heer Olde mans om in het vervolg dc agenda zoo vol ledig mogelijk te maken. Ingediend wordt een verzoek van 8 leden om binnen 30 dagen een algemeene verga dering uit te schrijven met op de agenda intrekking van het besluit der vorige ver gadering van verbreking der contracten met Groene Kruis en Chr. Wijkverpleging- De voorz. zegt deze vergadering te zui len uitschrijven en met de volledigheid der agenda rekening te zullen houden, waarop hij de vergadering sluit.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6