DINSDAG 3 DECEMBER 1829 TWEEDE BLAD PAGINA t NED. OOST-INDIE LUCHTVAART GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Gecompliceerde aanrijding. Zekere R. uit Oudcnboseh wilde den Rijksweg onder Rijen oversteken, toen uit de richting Tilburg qcn auto aankwam. R. aarzelde eenige oogenblikken, waarop de chauffeur uit alle macht- remde om een aanrijding te voorkomen. Daardoor slipte de auto, slingerde over den weg en raakte 1L, zoodat deze bewusteloos neerviel. De luxe- auto botste vervolgens tegen oen ge reedstaande autobus, waarbij de chauffeur ernstig werd 'gewond. De behandelende geneesheer achtte overbrenging der beide jekwetsten naar het St. Ignatius-zïeken- huis te Breda noodzakelijk. schip moesten blijven, slaagde men toch hierin. Met het- middagtij van Zondag hebben de sleepbooten getrokken, even- wet zonder gunstig resultaat. Inmiddels is do sleepboot Katwijk naar IJmuiden terug gekeerd en vervangen door de krachtiger sleepboot Nestor, welke inmiddels op de atrandangsplaats arriveerde om gezamen lijk'mot de Vlaanderen, welke nog steeds den sleeptros op hot schip had uitstaan, verdere pogingen te doen. De duiker van genoemde bergingsmaatschappij is even eens ter plaatse aangekomen om te trach ten den staaldraad uit de schroef van den trawler te verwijderen, opdat het vaartuig daarmede zou kunnen werken. Met het vol gend hoogtij wordt het werk hervat. Nader meldt, men aan de „Msb.", dat ook gisteren de pogingen om het vaartuig ylot te brengen zijn mislukt. De bergings blazer Dolohijn is inmiddels van Nieuwe- diep op de strandingsplalts aangekomen en zal trachten een anker op den trawler uit te zetten cjd hoogerop slaan var». h.H schip te voorkomen. Auto-botsing, Zaterdagmiddag is de auto van dr. Brons, van Wolvega, in de flank aange reden door den luxe-auto van den heer Ifigchels uit Willemsoord, waarin ds. Schippers uit Willemsoord gezeten was. Beide wagens werden geheel vernield. Alle inzittenden werden verwond; ds. 8. is in zorgwekkenden toestand in een naast- bijgelegen woning binngebracht. Motorrijder in volle vaart tegen een boom De heer S. C. H. uit. den Haag is Zon dagmiddag op den hoek Rotterdamsche- wegJulianalaan te Delft met zijn motor fiets in volle vaart tegen een boom gere den doordat hij de bocht te snel nam. Hij bekwam ernstige kneuzingen en een gebro ken dijbeen en werd in het gasthuis ter verpleging opgenomen. ROEIBOOT OVERVAREN? Twee persona*» verdronken. Schippers, die gisteravond te ongeveer zeven uur in de nabijheid van de Feijen- oordkade te Rotterdam vertoefden, heb ben bij het voorbijvaren van een motor- - boot hulpkreten gehoord. Even tevoren hadden zij een ijzeren roeiboot met twee inzittenden zien passèeren. De motorboot .Morgenster'', schipper de 12-jarige T. V. uit Streefkerk, voer door, doch werd spoe dig ingehaald door een sleepboot. Hij had aan boord van de overvaring niets be merkt., Daar evenwel de roeiboot in den omtrek niet meer teruggezien is, neemt men aan, dat deze overvaren is en de in zittenden zijn omgekomen. De rivierpolitie is onmiddellijk gaan dreggen, doch zij had gis ter a r >nd te ba'iffien 'nog niets gc- joaden. GEHEIMZINNIG VOORVAL OP EEN PASSAGIERSBOOT. Een reiziger vermist. Men meldt uit Goes aan de „Msb.5®: Toen gistermorgen te half elf de Prov. boot van Zierikzee vertrok, waren er IS passagiers aan boord. Toen zij echter te Katsche Veer aanlegde, verlieten slechts 17 passagiers de boot, terwijl aan boord een koffer met een daarbij beho'orend plaatsenkaartje achterbleef. Hoe men ook zocht, de 18e passagier bleef onvindbaar. Toen eenige passagiers echter verklaar den dat zij in de haven van Zierikzee iets hadden zien drijven (één meende zelfs een arm boven het water te hebben zien uit steken) werd de politie te Zierikzee tele fonisch op de hoogte gesteld. Deze is toen direct aan het dreggen gegaan met tot heden nog. onbekend resultaat. Naar wij vernemen wordt vermist een zekere Plaum, geboortig van Zierikzee maar elders woonachtig. ONDER HET ZAND BEDOLVEN. Een kind gestikt Eenige kinderen waren gistermiddag op het terrein van het Prov. Ziekenhuis Duin en Bosch te C'astricum aan het spelen en vermaakten zich met liet bouwen van for ten. Zij hadden een diepen kuil gegraven, die echter plotseling instortte, met het treurig gevolg, dat een drietal kinderen onder het zand werdon bedolven. Twee banner wisten zich te redden, doch de derde, het zoontje van den heer Koeman bon eerst na. 20 minuten van onder het aand te voorschijn worden gebaald. De ijlings ontboden artsen van Met gesticht bonden slechts den dood constateeren. DE STRANDING VAN DE „FRAM®'. Pogingen om het vaartuig vlot te brengen mislukt. Zondagmorgen zijn de sleepbooten «Vlaanderen'' en „Katwijk" van IJmuiden wederom naar den tusschen Egmond en Bergen geetranden stoomtrawler IJ.M. 80 Iram uitgevaren, teneinde vast te stellen d de positie van bet gestrande schip niet verslechterd was en indien mogelijk pogin- S«n aan te wenden om het schip in vlot *ater te brengen. Zooals inmiddels be richt, was de stoomtrawler IJ.M. 83 Voor waarts, welke ter plaatse was aangekomen de noodige assistentie te verleenen, ^aar de haven van IJmuiden teruggekeerd, Aödat de reederij van verdere pogingen tot berging van den trawler had afgezien H het bergingswerk aldus wederom in banden van Bureau Wijsmuller kwam. Hoewel bet voortuig hoog op hét strand zijn de sleepbooten toch onmiddellijk het werk gegaan om met behulp van letterlieden een sleepverbinding tot fond te brengen en ofschoon de booten °P; grooten afstand van bet gestrande Doodelijk ongeval. Aan boord va/n het Nederla/ndsche stoomschip Alpherat in de Maashaven te Rotterdam, is dc -10-jarige baas C. B. gis terenavond uitgegleden, en in een 11 M. diepen bunker gevallen. De man was op slag dood. DE ROOFOVERVAL OP DEN BUSSUMERGRINDWEG. Een derde verdachte aangehouden. De Bussumschc politic heeft thans een derden verdachte aangehouden, in verband met den roofoverval op den Bussumer- gntdweg n.L den eveneens ongeveer 22- jarigei G'. R. uit. Bussum. Hij is door een bal kevï.knecbt, die even na den overval in de richting Bussum fietste, herkend als den persoon, o'ie plotseling uit een boschje te voorschijn kwam, zoodat de bakkers knecht genoodzaakt was sterk te rem men, wilde hij niet met den persoon in botsing komen. R. is ter beschikking ge steld van de Hilversumsche politie. Men vermoedt, dat thans ook meer licht is ge bracht omtrent de verschillende inbraken, die den laatsten tijd te Hilversum werden gepleegd, mede in verband met het feit, dat R. oud-Hilversummer is eu dus goed met de plaatselijke omstandigheden op de hoogte is. Hoewel de huiszoeking bij dc beide an dere verdachten niets opleverden, stapelden zich de bewijzen voor hun medewerking op. i DE MOORDAANSLAG TE VALKENBURG. Zes personen gearresteerd. Zooals gemeld is gisterennacht om streeks één uur de landbouwer M. Ous ters op straat te Valkenburg doodgesto ken. De „Tel." meldt hieromtrent nader: Het was winterkermis in het anders zoo rustige vaoantieplaatsje en bij die ge legenheid komen van de vele omliggende dorpen massa's jongelui, die de diverse dansgelegenheden en andere vermakelijk heden bezoeken. Er was reeds vroeg op den avond een stelletje jongelui uit Schin- nert, die in verschillende danslokalen trachtten den boel op stelten te zetten. Om twaalf uur was bet sluiting. De gebr. Ousters, nijvere en zeer op passende boeren, wandelden een straatje om. In de St. Pieterstraat gekomen, wer den zij aangesproken door gemelde inwo ners van Schinnert, cüo met de gebroe ders ruzie zochten. Een van hen sloeg Ousters de sigaar uit den mond. Onmid dellijk daarop stoof een der aanranders naar den anderen broeder en stak hem met een mes, waarna deze in elkaar zakte. Direct werd het slachtoffer in hét naastbij gelegen café van den heer IL, dat reeds gesloten was, binnengedragen door zijn broer en K„ waar bleek, dat M. Ousters reeds was overleden. Politie was niet te vinden, doch werd ten slotte uit bed gehaald. Inmiddels wa ren de daders gevlucht. Het is aan het initiatief van den heer M. Ce danken, dat' de aanranders konden worden aangehou den. In de buurt van het moordbooneel toch woont de beer M., die op het gerucht naar buiten gekomen was en nog juist •enkele menschen op straat zag, die een goed heenkomen zochten. Hij greep onmid dellijk zijn fiets en is het stel nagereden, waarhij hij zag, dat om den hoek van de straat een auto stond te wachten, waarin de vluchtelingen plaats namen en die on middellijk in de richting Sohinnert weg reed. Na het nummer van den wagen genoteerd te hebben, deelde M een en ander aan de marechaussee mede. Daar- •door wist deze nog gisterennacht de in zittenden van den auto, onder wie hoogst waarschijnlijk de dader, van hun bed te lichten en te arresteeren. Het wapen, waarmede de aanslag is gepleegd, is ge vonden in den tuin van het hotel F. Dit is gebeurd na aanwijzing van een juf frouw, die daar tegenover woont en op liefc tumuli, des nachts uit het raam is gaan hangen. Zij heeft toen gezien en gehoord, dat bij het vertrek van den auto een van de inzittenden iets in den tuin gooide. Onder de gearresteerden bevinden zich vier ge-broeders L„ die zeer ongunstig bekend staan. Gisteren was de substituut officier van Justitie, mr. Kneepkens uit Maastricht, ter plaatse. Het lijk is door de politie in beslag genomen. Het slacht offer, de voorman AI. Ousters, was 46 jaar oud. Naar wij voorts vernemen, heeft tot nog toe geen der zes aangehoudenen be kend. Zij worden heden naar Maastricht overgebracht. Voor 4000 opgelicht. Bij de politie tc Zandvoort is aangifte gedaan, dat iemand een winkelier heeft opgelicht voor een som van 4000. Een hem bekende persoon deelde hem mede, dat. hij een geheime diplomatieke opdracht zou krijgen van een regeering van de Balkans baten. Dit zou hem per jaar een inkomen geven van ongeveer 30.000. Maar momenteel had hij geen geld, om de noodige uitgaven tc doen. Do winkelier, in goed vertrouwen, verstrekte hem de be- noodigde middelen. De winkelier mochts zelfs mede naar den gezant in Den Haag om zich te overtuigen. Hij moet dit gedaan hebben, maar voor 'I gezantschapsgebouw moest hij wachten. Zijn vriend kwam on geveer een uur later terug en vertelde dat alles in orde was en de winkelier was overtuigd. Hij leende maar geld, in de hoop, dit later terug be ontvangen. De be trekking kwam niet spoedig af en de schuld liep al hooger en de winkelier, die in. het schuitje zat, betaalde al meer en meer totdat bij gang twijfelen. Het was al te laat. De gezant wist van niets af. Dc winkelier, aan wicn alles zoo mooi was voorgespiegeld, was zijn geld kwijt en aan gifte bij de politie volgde. In verb, id hiermede is gearresteerd de heer C. B., die echter alles ontkent. Hij is ter be schikking van den Officier van Justitie te Haarlem gesteld. Mooie aanhouding. Door surveilleerende rijks- en gemeente politie werden gedurende den nacht op den rijksweg te Bunde aangehouden en later in arrest gesteld twee Duit- schers, die zich in een onverlichten auto bevonden en in Jmtterade woonden. De heeren waren in het bezit van een re volver met 25 scherpe patronen. Een meisje van 16 jaar. (lat in hun gezelschap was, is ter beschikking gesteld van den burgemeester. De wraak van een autobusondernemer. De gemeente Rotterdam heeft de par ticuliere autobusondernemers verboden met ingang van 1 December te rijden en zelf een dienst ingesteld. In elk geval valt het te begrijpen, dat de ondernemer van den dienst Spangen Bergweg, via- de tunnel aan den Beukels- dijk, die jaren lang op dit traject het pu bliek heeft- gediend, minder prettig is ge stemd, nu tegen 1 December zijn concessie was ingetrokken, en met ingang van den- zelfden dag de gemeente op dit traject ging rijden, met dien verstande evenwel, dat de bewoners in de omgeving van den Niuwen Binnenweg hun rechtstreeksche verbinding met de Provenierswijk moeten missen. Hij was boos, en booze menschen doen soms domme dingen. Toen Zaterdag- axachb 12 uur, want, toon liep de concessie af, zijn laatste bus binnen kwam, is hij achter het stuur gaan zitten, is het hem bekende traject nog eens langs gereden, nu zonder passagiers, en heeft hij onder weg de pas geplaatste- haltebordjes van de bussen der Robterdamsche eleotrisehe traan met zijn wagen geramd. De politie heeft aan dit vernielingswerk een eind gemaakt. Een insluiper. Terwijl gisteren de Sint Nioolaasstoet zich te Roosendaal langs de St. Cornelius- ke-rk voortbewoog zag een onbekende kans de offerblokken in deze kerk te lichten. Dit is reeds de tweede keer. Op eenige plaatsen in R-oosendaal heeft in den laat sten tijd een onbekend persoon getracht zijn slag te slaan, door onverhoeds den woning binnen te dringen en in de ver warring zijn slag te slaan of door inslui ping te kunnen stelen wat van zijn ga ding is. Tot dusver heeft men echter geen enkel spoor van den dader. Voorloopig overzicht van het weer in November. Het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt deelt het volgende mede: Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur 0.9 graad Celcius to hoog. In de eerste en tweede dekade was de temperatuur 0,5 graad beneden, in de derde dekade 4 graden boven normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 29en met 7 graden boven, cn den Gen met 4 graden beneden normaal. De ge middelde maximumtemperatuur en de ge middelde minimum-temperatuur waren 1,5 graad boven normaal. Te De Bildt kwamen slechts 4- dagen voor met een minimum beneden heb vriespunt. De neerslag was in het Noord-Westen en Zuid-Westen van hot land 25 tot 40 procent boven normaal, in het Zuid-Oosten ongeveer normaal, ove rigens ongeveer 1o tot 15 procent boven het gemiddelde. Het aantal uren zonne schijn bedroeg te De Bildt' S4 tegen 57 nor- maaL BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN RUSSISCHE PETROLEUMTREIN IN BRAND GEVLOGEN. Door een houten brug in de rivier gestort. Uit Moskou wordt gemeld: Nabij Novo- rossiisk aan de Zwarte Zee is een petro- lemntrein in brand geraakt. Toen de brand uitbrak, bevond de trein zich juist op een houten brug, die eveneens vlam vatte en (en slotte bezweek, zoodat een deel van den trein in de rivier viel. Volgens offi- cieele berichten zijn eenige menscherile- vens te betreuren. Onder dc slachtoffers bevindt zich ook dc leider der spoorweg troepen van <le Gepeoe, Grigorjef, die zich toevallig in den trein bevond. REEDS TWAALF DOODEN TE MARSEILLE. Bij het wegruimen der puiuhoopen van het te Marseille ingestorte huis zijn tot' dusver twaalf lijktjn, waaronder dar van een 4-jarig kind, gevonden. Het aantal ge wonden bedraagt elf, van wie er negen in bed enkel ij ken toestand verkeeren. Men vreest, dat er onder de puinhoopen nog ongeveer vijf lijken liggen. DRIE KINDEREN VERBRAND. Bij een brand in Petersgractz tc Glei witz zijn gisternacht drie kind erop om het leven gekomen. Hel vuur breidde zich zoo snel uit, dat de moeder slechts liet jongste kind kon redden, terwijl dc drie andere in den ouderdom van twee tot acht jaar in do vlammen omkwamen. De vader liep bij dc pogingen om de kinderen te redden zulke zware brandwonden op, dat aan zijn, be houd getwijfeld wordt- De oorzaak van den brand is nog niet met zekerheid vastgesteld. ONGELUK BIJ HET DUITSCHE BEVRIJDINGSFEEST. Wolff seint uit Rheinbach: Bij het be vrijdingsfeest is een ernstig Qilgoluk ge beurd, waarvan twee mannen het sla-clii- offer zijn geworden. Een waarschijnlijk tc sterk geladen vuurpijl, welke Zaterdag tc middernacht zou worden afgeschoren om het feest in t,e leiden ontplofte. Twee. man nen werden daarbij zon ernstig gewond, dat ze de eene kort, or op, de andere in den loop van den Zondag overleden. Een kind door varkens opgegeten. In het dorp Nyér&dmagyaros in Zeven bergen verwijderde de vrouw van den landbouwer Imre Vainos zich voor een uur tje van huis, haar baby van acht maanden in de keuken achterlatend. De varkens drongen intusschen de keuken binnen, wier pen dc wieg om en vraten het ongeluk kige kind op. Toen dc vrouw terugkeerde, vond zij van baar kind slechts oen paar lappen bloedig vleexch en beenderen. Dc vrouw kreeg een zenuwtoeval van ontstel tenis. ORKAAN AAN DE KUST VAN NEW FOUNDLAND. Acht schepen naar zee afgedreven. Uit- 8t. John's wordt gemeld: Van acht schepen, die. door den orkaan van Zondag nacht naai' zee zijn afgedreven, is nog geen spoor ontdekt, hoewei 250 mijlen van den Oceaan zijn afgezocht. Aan boord der vaartuigen bevinden zich 70 mannen en 4 vrouwen. De bemanning van de „Cathe rine/' werd gered door een ertsboot. Drie loodsen zijn in den afgeloopen Dacht ver dronken. Het weer is thans kalmer. De koude-golf in Amerika. De hevige koudegolf is in het Noorden der Unie afgenomendaarentegen breidt zij zich in het Zuiden uit tot Mexico toe. Uit de zuidelijke staten worden wederom verscheiden gevallen gemeld, dat personen zijn doodgevroren. Anderen zijn doqr ver branding bij open vuren om het leven ge komen. Blijkens nadere berichten was ook het spoorwegongeluk in Virginië, waarbij vol gens deze berichten tien menschen om het leven kwamen en zes en twintig reizigers gewond werden, een gevolg van dé koude, waardoor er een breuk was ontstaan in de rails, zoodat de trein ontspoorde. DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR Opwinding in het Saargebied. Volgens een telegram d.d gisteren uit Saarbrücken, neemt de opwinding in het Saargebied over de Dusseldorfschc moor den nog steeds toe. De politie in het gc- heele Saargebied ontvaugl iederen dag z.g. brieven van den Dusseldorfschen moorde naar. Beschonkenen cn geesteszieken geven zicli openlijk voor den moordenaar uit. De opwinding, hierdoor onder de bevol king veroorzaakt, heeft al weer tot een ar restatie geleid, echter nog steeds niet van den moordenaar. Dezer dagen vervoegde zich bij de poli tie te Landswert een arbeider, die om on derkomen vroeg. Hij zeide uit Hannover afkomstig te zijn cn tot voort kort in Dus- seldorf te hebben gewerkt. Dc man vond werk in een der mijnen in het Saargebied, maar de omstandigheid, dat hij uit Dussel- dorf kwam, werd hem noodlottig. Zater dagmorgen werd hij door de politie gear resteerd. Bij zijn fouilleering vond men een zakje peper, en een notitieboekje waarin zich foto's uit zijn diensttijd be vonden. Het bleek echter spoedig dat hij met de moorden te Dusseldorf niets te maken had, zoodat men hem spoedig weer op vrije voeten heeft gesteld. BOMAANSLAG TE KOWNO. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een bomaanslag gepleegd op het redac tiegebouw van 't landbouwkundig tijd schrift „Musu Rytojus". Dc bom was onder een der vensters gelegd en door middel van een lont tot explosie gebracht. Door de ontploffing werden alle rui ten, ook van de huizen in de omgeving cn een gedeelte van den muur vernield. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. De daders wisten te ontkomen. Over de resultaten van het onmiddel lijk door de politie ingesteld onderzoek worden geen mededeelingon gedaan. Laffe moord op een gendarme. Vrijdagnacht ha l dc commandant der gendarmerie le W renen een zijner mon dschappen op post ge/.m> Idl naar het post kantoor van Grafcnegg in N'oder-Oosteii- rijk, aangezien -«laar een belangrijk be drag aan geld aanwezig was eu onlangs een poging tot inbraak in 'lil kantoor had plaats geluid. Toen do man Zaterdagmorgen niet thuis kwam, dacht zijn vrouw aanvanke lijk, dat hij opgehouden was door het op brengen van oen arrestant. Des avonds was de man eclilrr nog niet thuis gekomen, zoodat zij zich tot den com mandant. wendde cn een onderzoek werd ingesteld. Daarbij word het ijk «an den gendarme in een molenbeek gevonden. Voor zoover tot nu toe vastgesteld kon worden is de gendarme, na zijn aankomst iu liet postkantoor, door moer dan één per soon. overvallen cn door een slag met een zwaar voorwerp op het hoofd bmvusteloo» geslagen. In het postkantoor werden bloed sporen gevonden? Daarna hebben dc daders' hun slachtof fer gebonden en naar <le molenbeek gesleept waar zij het lichaam in hebben geworpen. Bij het onderzoek is ook gebleken, dat omwonenden Vrijdagavond tegen II uur hulpgeroep van een man hebben gehoord, waarop zij echter verder geen acht heb- Ben geslagen. Kostbaarheden teruggevonden. Ten huize van een zekeren Bruscoü te Rome ontdekte men gisteren den saphiren ring, welke in 1925 uit den schat van het Vatieaan ontvreemd was. Talrijkers paarlen en omexanden, welke bij dezelfde gelegenheid gestolen waren, zijn bij juweliers cn helers teruggevonden. Van een boer, die geen kaartje had. Het Roeme-ensch blad dc „Adevurcl" ontving uit .Tassey het volgende bericht. Twee conducteurs van oen personentrein naar Jassy constateerden bij dc controle tijdens de reis, dat een der reizigers, een boer, geen reisbiljet had. Het. kwam tusschen de trcinbeaanbten cn den janrJuiau tot een woordenwisseling, waarvan liet slot was. dat dc conducteurs den man uit den trein gooiden. De ongelukkige geraakte onder de wie len, waarbij hem beide becnen werden af gereden. Hij stierf bijna onmiddellijk. De beide spoorwegbeambten zijn gear resteerd. PRAUW OMGESLAGEN. Drie politicmannen verdronken. Ane-.a seint uit Bandjeriuussin. In bet Tand joengschc Afd. Ooloe Soengai (Kan- dagan Res. Zuidcr- en Oosterafdeeling van Borneo) is een prauw in een bandjirende kali omgeslagen. Drie agenten van de veldpolitie verdronken. DOODELIJK AUTO-ONGELUK. Aneta seint uit Batavia: Mevrouw P. J. Stigter, echtgeüoote van den president- commissaris der Holland-Siatn-Mijnbouw- Maatschappij, is bij ecu automobiolongeluk nabij Tjiijalenga om hot leven gekomen. Autc-ongeluk. Aneta seint uit Bandoeng: Dezer dagen is dr. G. Mcrz, met een auto, die door hem zelf besiuurd werd, in do Sumatrastraat tegen 'u boom opgetornd, nadat hij klaar blijkelijk plotseling door een flauwte be vangen was. Het stuur knapte af en »lc heer Merz werd opgenomen met kwetsuren aan het hoofd en kneuzingen in de borst en wonden aan de beenen. Zijn toestand is thans zeer bevredigend. Vliegboot tegen boei geslagen. Aneta seint uit iSoerabaja: Bij hel vol brengen van reu nachtelijke vlucht L een Dornier Wall-vliegboot, mer luit. ter zee lc kl. "NV. T. Tetenburg als bestuurder, bij liet neerdalen tegen oen boei geslagen. Do boei is geheel verdwenen. De linker vleu gel van heb vliegtuig werd geheel bescha digd. ZWARE STORM BOVEN HET KANAAL. Noodlanding van een Hollandsch en een Duitsch vliegtuig te Lympne. Reuter seinde gisterenavond, dat er toen boven het Kanaal® een storm woedde. De wind had een snelheid van ongeveer 100 K.M. per uur. De mailbooten ran de continentale diensten hadden een*bewogen overtocht. Een Duitsch vliegtuig, evenals een Hollandsch, waren gedwongen een noodlanding tc Lympne te ondernemen. De passagiers hebben de re-is naar Lon den per spoor voortgezet. Engelsch vliegtuig zwaar beschadigd. Een Engelsch postvliegtuig, dat Zater dagmiddag in de nabijheid van Hoechst (Duitschland), ten gevolge van de duister nis een noodlanding moest maken, is .bij zijn landing, in een aardappelveld, zwaar beschadigd. Het landingstocstel en middelst" motor werden vernield. H«". vliegtuig is ter plaatse gedemonteerd. Er bevonden zich geen passagiers aan boord. De loding bestond uit ongevocr 600 K.G. vrachtgoederen on 365 K.G. post. Dc bemanning, 4 koppen, bleef onge deerd de postbeambte, die zich ook aan boord bevond, zette per trein zijn reis naar Weenon voort.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5