Bij Gevatte Koude aplnn- UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK. ZATERDAG 30 NOVEMBER 1929 TWEEDE BLAD. PAGINA 2 R.-K. FEDERATIE. R.-K. S. V. „Leiden". Wanneer de weersomstandigheden gnnr stïg zijn en de terreinen bespeelbaar zal Leiden I zijn krachten meten met S.J.C. I ■uit Noordwyk. Dit kan een spannende wedstrijd worden, daar S. J. C. zijn uiter sten best zal doen de puntjes mede naar Noordwijk te nemen. Onze roodzwarten zuTlen dus moeten oppassen en ook trachten hun positie op de ranglijst te handhaven. Leiden II gaat op bezoek bij S.J.C. II en Leiden III ontvangt om 12 uur S.J.C. III. Het is te hopen, dat de terreinen in een dusdanigen toestand zullen wezen, dat er van mooi spel 6prake-kan zijn. Wat toch zeer van belang is, daar anders de hon derden Leideche sportliefhebbers niet voor hun volle 100 pet. kunnen' genieten van de roomsche voetbalsport. Een oproep! •Nog steeds moet het bestuur hooren van de R.-K. jongelui, dat zo wel graag zouden voetballen, maar ze weten niet waar ze zich op kunnen geven. Jongelui die werkelijk willen gaan voetballen of iets voelen voor het beoefenen van athle- tiek, gaan nu onverwijld naar den secre taris van bovengenoemde vereeniging den heer C. Smit, Pieter de la Courtstraat 8 en geeft n op, dat u a.s. Zondag mee wilt spelen. Vooral junioren kunnen we gebrui ken. lederen Zondag moeten wij 8 junioren teleurstellen, dat zij niet kunnen spelen, omdat het elftal niet voltallig is, dat moet voor Zondag afgeloopen zijn. Er moeten beslist minstens 4 junioren zich aanmel den. R.-K. jongens maakt er nu dadelijk werk van. De contributie zal je niet af- schikken; dat ié voor de senioren ƒ1.25 per maand en voor de junioren 70 cent per (maand. Ook al athleten worden voor dat geld in de schitterende gelegenheid ge steld zich den geheelen winter indoor te trainen. U kunt in het a.s. seizoen iets presteeren, maar dan moet ge n nu al klaar gaan maken. Het adres van het se cretariaat voor athletiek is bij den heer Jac. Janson, Pieteskerkhof 30. WIELRENNEN. Leidsche Rerv en Toeristvereeniging „Swift". A.s. Zondag 1 K.M. record om den van Vollenhovenbeker. Dit record staat op naam van W. Graafmans. Opening van •het clublocaal 10 uur, aanvang van den wedstrijd 11 uur. PAARDEN. Interacademiale wedstrijden. Te 's-Gravenhage werden gisteren onder de auspiciën van de Delftsche Caroussel- vereeniging de jaarlijksche interacademiale hippische wedstrijden gehouden. Omstreeks 9 uur verzamelden zich 31 deelnemers oo het Alexander .Veld. Er werd begonnen met de gehoorzaamheidsproef, welke om streeks 12 uur was afgeloopen. Deze proef werd afgewisseld met een dressuurproef door ritmeester de Kruyff en luitenant van Voort van Zijp. Te 11 uur vertrok de eer ste groep deelnemers aan den afstandsrit van de start aan het hotel Witte Brug en te kwart over 12 de tweede groep. Het par cours had een lengte van ongeveer 7 K.M. Het eindpunt was bij de Boggewoniag na^ bij huize Voorlinde. Om 1 uur werd begon nen met de cross country over de terrei nen van het landgoed Voorlinde. Lengte van het parcours ongeveer 270 M. Hiervoor was de tijd van 71/2 minuut berekend. Baron van Tuyll van Serooskerken reed er echter slechts 5 min. 59 sec. over. Om streeks half 4 waren de wedstrijden afge loopen en maakte overste Couvé de uit slagen bekend. De prijzen werden behaald als volgt: 1. Corps equipe prijs gewonnen door Lei den; 2. door Utrecht. Individueele prij zen: 1ste en 2e prijs H. P. Linthorst Ho- man, Leiden, 3. S. J. baron van Tuyll van Serooskerken, 4. A. C. Bergsma, Ledien, 5. J. P. A. van Lennep, Amsterdam. Gehoorzaamheidsproef: 1. A. C. Bergs ma, Leiden, 2. Visser. Utrecht, 3. H. P. Linthorst Homan, Leiden. Cross-country: 1. S. J. baron van Tuyll van Serooskerken, Utrecht, 2. H. P. Lint horst Homan. Door den en gedood. trein overreden GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Meisje onder een tram ge dood. Gisteravond heeft te Eindhoven een doodelijk ongeluk plaats gehad. Toen de tram naar Helmond zou vertrekken, werd bij den draai van de Tramstraat en de Dommelstraat een meisje overreden eii gedood. Het meisje was onder de machine terecht gekomen, zoodat deze moest wor den opgevijzeld om haar te voorschijn te halen. Door de politie werd onder leiding van den commissaris een onderzoek inge steld naar de identiteit van het meisje. Na enkele uren slaagde men er in deze vast te stellen. Het bleek te zijn de zeventienja rige Maria Vennix. Het meisje is op on verklaarbare wijze onder de tram geraakt.. Het is merkwaardig dat zij de tram niet heeft opgemerkt, terwijl op slechts enkele meters afstand een conducteur met een roode lantaarn stond, ten teeken dat de tram aankwam. Bij het binnenkomen van den trein van Lalfaeht aan het station te Anna-Polowna poogde de heer IL, woonachtig te Oude- sluis, nog de rails over te steken naar het 2e perron, met het noodlottig gevolg, dat hij door den trein werd gegrepen. De spoe dig ontboden geneesheer kon slechts den dood conatatoeren. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door stoomtram gegrepen. Donderdagmiddag heeft de Van W&r- menhuizen komende stoomtram op den onbewaakt en overweg nabij het station te Schoorl de auto van den heer Kaper, in specteur van de A. P. C. te Alkmaar, aan gereden, eenige meters meegesleurd en to taal vernield. De heer Kaper bleef onge deerd. Mijnongeluk. De mijnwerker K. geraakte in de Dom. mijn te Kerkrade bekneld fcusscnen een muur en een kolenwagen. H. kreeg zware verwondingen aan het bekken en is naar het ziekenhuis gebracht. Bothaak ingeslikt Een bewoner van Buitenveldeit had het ongeluk bij het eten van viach een bothaak in zijn keel te krijgen. Onmiddellijk werd medische hulp gehaald, welke er in slaag de door operatief ingrijpen de haak had zich door de weerhaken in het vleesch vastgezet het gevaarlijke voorwerp met groote moeite te verwijderen. Overboord geslagen en verdronken. Aan de Westkust van Zuid-Afrika is va-n het Nederlandsche stoomschip Rijperkerk een lG-jarigc schepeling, afkomstig uitVlis- singen, overhoord geslagen en verdronken. Treiler gestrand. Gisteravond 7 uur is de thuisvarende treiler Fram IJmuiden 80 tusschen Egmond en Bergen gestrand. De weersgesteldheid was gunstig; er dreigde geen direct ge vaar voor sohip of opvarenden. Men ver wachtte dat het schip met hoogtij vannacht op eigen gelegenheid vlot zou komen. Nader wordt gemeld: De reddingboot uit Egmond aan Zee heeft met veel moeite 5 opvarenden van boord gehaald. De andere 5 leden der be manning, de schipper, de machinist en 3 matrozen wilden het vaartuig niet verla ten. Uit IJmuiden is eerst de sleepboot „Vlaanderen" en daarna de sleepboot „Katwijk" van het bureau Weismüller ter assistentie vertrokken. Hedennacht is ver geefs getracht den stoomtrawler vlot te brengen. Hedenmiddag te half 3 zal bij hoog water opnieuw getracht worden, het vaartuig af te sleepen. DE MOORD OP DEN OOSTZEEDIJK TE ROTTERDAM. Gisteravond is het hernieuwde vooron derzoek in de zaak tegen den van moord verdachten procuratiehouder v. O. te Rot terdam voortgezet, met opnieuw een recon structie, op de plaats, waar juist een jae.r tevoren het misdrijf is gepleegd. Evenals eergisteravond was een groot aantal tuigen opgeroepen. Ongeveer twaalf per sonen zijn geconfronteerd. Van half zes tot te-gen half acht is men met het werk bezig geweest. De roofoverval aan den Bussumer grindweg. Gisteren is de actetasch van den bankioo- per J. K., die verklaard heeft aan den Bus sumer Grindweg aangevallen en beroofd te zijn door twee personen, door een bur ger in het Spanderswoud gevonden. Zij be vatte slechts enkele wissels en twee noti tieboekjes van den looper. Gisteren ging het gerucht, dat de overval gefingeerd zou zijn. Personen, die den looper kennen, wer pen deze veronderstelling verre van zich. Zij noemen hem absoluut betrouwbaar. Te bevoegder plaatse kon men ons omtrent de waarheid van dit gerucht niets meedee- len. Het onderzoek beweegt zich echter ook in deze richting. Verloren en teruggevonden. De beide zestien-jarige leerlingen der Rijks-kweekschool te Heerenveen, die Dins dagmorgen op stap gingen, zijn, volgens te lefonische mededeeling. Donderdag te Maastricht teruggevonden. Hun zakgeld was op. De politie zal ze naar hun woon plaats terugbrengen. Uit zijn woning gelokt om diefstal te plegen De alleen wonende heer H. te Hoens- broek kreeg een dringende boodschap van iemand, om aanstonds bij den pastoor te komen. H. ging direct naar den hem gced bekenden herder der parochie. Ter pastorie bleken echter, dat de pastoor hem niet had laten ontbieden. Toen H. thuis kwam, be merkte hij de dupe le zijn geworden van een bedrieger. Tijdens zijn afwezigheid waren 25, een gouden ring en dito das speld en een zilveren horloge ontvreemd. Een veelzijdig oplichter; De Haarlemsche politie heeft een kap persbediende gearresteerd, die bekend heeft gedurende den laatsten tijd een groot aantal oplichtingen gepleegd te hebben. Deze oplichtingen betroffen allerlei arti kelen, o.ra. sokken, dassen, bonbons, por- temonnaies, sigaren, eigaretten enz. Het. is gebleken, dat hij die oplichtingen niet alleen te Haarlem gepleegd heeft, maar ook te Amsterdam, Leiden en Den Haag. INGEZONDEN MEDEDEELING Influenza, Griep en Koorts; Rheumatie Hoofdpijn en Kie: r •tabletten ichermd tegen Vervalschingen 75 ct. Bij Apoth' eo Drogisten Diefstal in een kerk. Donderdagmorgen werd in de H. Hart- kerk te Venlo geconstateerd, dat het geld- laatje van het boekenstalletje aldaar open gebroken was. De geheele inhoud was ver dwenen; het bedrag is niet bekend. „IMI". Het schoonmaken van voorwerpen, die erg vuil en vet zijn Juist dit werk bezorgt de huisvrouw dikwijls veel last. vAfwaschbakken, bad kuipen, emmers, wrijfdoeken, kortom alle voorwerpen, die door het gebruik olie- en vetachtig zijn geworden, kan men slechts met de grootste moeite weer schoon krijgen. Thans is er in de winkels onder den naam „Imi" een middeltje ver krijgbaar, dat als vaat- spoel- en reini gingsmiddel verkocht wordt en een bui tengewone uitwerking beeft. Vuil en vet tige bestanddeelen worden er in een om mezien mee verwijdert. Ook voor houten n steenen vloeren, vensterruiten, enfin, voor alles, wat schoongemaakt moet wor den, is dit nieuwe product bijzonder ge schikt. „Imi" zal de huisvrouw speciaal in het voorjaar bij de groote schoonmaak uitstekende diensten bewijzen. Glas, porcelin en kristal reinigt men gemakkelijkst en vlugst met het nieuwe spoelmiddel „Imi". Men doet in het heet» water een beetje „Imi'' (op 10 Liter één eetlepel). Eventjes spoelen en alles in helder en blinkt als nieuw. In 't bijzonder voor kristal is het middel voortreffelijk en onovertrefbaar. Voor het naspoelen moet men ook een klein beetje „Imi" in het wa ter doen. „Imi" is absoluut onschadel-k en doodt alle bacillen. Het kan voor zeer veel doeleinden gebruikt worden. Wist U 't al? Wie het vaatwerk met wat Imi wascht. Staat méér dan aangenaam verrast: Tn één minuutje, dat is vast, Staat alles keurig in de kast; 't Vervangt uw vaatdoek, zeep en kwast Hebt u het al eens Afwasch wordt lust in HILLEG0M. Hiüegoms Gemengd Koor. Dit zang koor gaf Donderdagavond in de concert zaal van hotel Sistermans voor donateurs en belangstellenden een uitvoering onder directie van den heer W. Mizee te Leiden. Medewerking werd verleend door mej. van der Reijden, sopraan, mej. Mien Verwer, piano en de heer L. van der Berg, fluit. De belangstelling was goed. Reeds bij den Blindenavond van 4 November gaf dit koor duidelijk blijk, dat het. beschikt over goede krachten en dat er ernstig en met volhar ding wordt gestudeerd. Ook thans weder werd kunst, geboden, terwijl de gast-mee- werkenden den luister van den avond ver hoogden. De aanwezigen hebben zeer ge noten. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm". De Rederijkerskamer A. B. te Haarlem gaf in de concertzaal van hotel Flora Don derdagavond een uitvoering. Deze vereeni ging heeft een buitengewoon goeden naam op het gebied van tooneelkunst en daarom is het verklaarbaar, dat de opkomst on danks het slechte weer en een gelijktij dige muziekuitvoering ter plaatse goed te noemen was. Opgevoerd werd het blij spel: „Een Paardenmiddel" of „Gebroeders van Buren, grossiers in manufacturen", in 3e bedrijven van G. Nielen. De recensies die dit stuk in de pers mocht ontvangen en die uitsluitend lof beteekenen, zijn niet overdreven; ook hier is niet alleen ge toond een schitterende uitbeelding, maar er is zoo onbedaarlijk gelachen, als maar zeer weinig voorkomt. Alle eer aan dit ge zelschap en een tot weerziens. Tooneelvereen. „V del". Deze Hille- gomsche Tooneel vereeniging gaf Vrijdag avond in de zaal van den heer Sistermans haar eerste uitvoering in dit seizoen. Nog nimmer gaf Vondel een uitvoering, die niet goed bezet was. Deze was het -ook. De onmiskenbare talenten van meerdere der speelsters en spelers, die meer aan beroepsmenschen dan aan amateurs doen denken, trekken volle zalen. Thans werd opgevoerd: „Donkere dagen leiden tot een blijvenden nacht", beroemd tooneelspel in 5 bedrijven. Hier bleek weer, dat het stuk niet boven de krachten gaat, aj is de ver tolking moeilijk. Het spel was af en ging vlot. Hierna kregen we: Hillegom voor hoen en thans, door J. v. H. Hierbij wor den plaatselijke toestanden onder de loupe genomen, humoristisch bec-ritiseerd etc., een stukje gemeentepolitiek, altoos graag gezien, altoos onschuldig. De lachspieren doen er hun noodzakelijke diensten. Het was in een woord een mooie avond. WASSENAAR. De bedrijfsbegrootingen. De begroo ting van het gasbedrijf dezer gemeente voor 1930 sluit voor den gewonen dienst in inkomsten en uitgaven met een bedrag van 155089.54; de kapitaaldienst met 48345. De begrooting van het waterbe drijf wijst aan als inkomsten 71059 en uitgaven 81269.74 voor den gewonen dienst en van de kapitaaldienst in inkom sten en uitgaven 19622.72. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nieuw teel land. De vraag naar teel- land is in onze gemeente groot. Dit blijkt duidelijk, wanneer b.v. door afzanding een stuk grond is vrijgekomen. Steeds melden zich vele liefhebbers aan om het in huur te mogen ontvangen. Eenigen tijd geleden meldden we reeds, dat het weiland „De hooge Wei", sedert zeer vele jaren in huur bij de fam. M„ door ondershandsche verkoop was overgegaan in handen van baron v. W. van Catwijck. Naar we vernemen is dit weiland thans in huur gekomen bij de gebrs. R. en J. van Delft, die het voor teel en bloembollen- grond zullen bestemmen. Voor het omwer ken van wei- in teelgrond zal gebruik ge maakt worden van een der allernieuwste werktuigen oplandbouwgebied, de z.g. ..Freesmachine". A.s. Dinsdag of Woens dag zal men in de gelegenheid zijn deze machine van de gebr. L. te Sasenheim op genoemd perceel in werking te zien. LISSE. Volksbond. Gisteravond vergaderde de Ned. R. K. Volksbond, afd. Lisse, in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond. De voorz„ de heer C. Schrama, opende deze vergadering met gebed, en heette de aan wezigen van harte welkom op deze eerste vergadering in dit seizoen. De voorz. kan blijde constateeren, dat de opkomst goed te noemen was. De notulen werden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. De beschrijvings brief werd voorgelezen voor de op 9 Dec. a.s. te houden vergadering in Amsterdam. Uit dezen.briéf blijkt, dat er twee gesala rieerde bestuurders moeten worden aan gesteld vanwege den buitengewonen om vang der werkzaamheden. Door deze aan stelling moeten de contributies verhoogd worden met 24 cents per lid. De vergadering gaat hiermede accoord. Tevens stelt het Hoofdbestuur voor, een studie-week te organiseeren, -welke ge houden zal worden na Paschen 1930. Zoo noodig zullen er in ieder district dergelijke dagen gehouden worden. Hierna werd het nieuwe tooneel ten toongesteld, wat herschapen was in een boschtooneel. Het tooneel kan in elf afbeeldingen wor den omgezet. Het geheel geeft een prac- tischen indruk. De electrische verlichting draagt daartoe veel bij. Hierna hield de Geest. Adviseur een in leiding over „Het Joodsche leven in de da gen' van Christus". Hoofdzakelijk werd het godsdienstig leven der Joden besproken. Wanneer wij de Joden in dien tijd in hun gewone doen en laten leeren kennen, dan zullen de Evangelisten voor ons veel hel derder en duidelijker zijn. De Geest. Adv. drong er met klem op aan, de verschillende boeken over het Joodsche leven, welke in de Roomsche Bi bliotheek ter plaatse onder de Rubriek „Elck wat Wils" verkrijgbaar zijn, toch eens te gaan lezen, opdat men eens zou kunnen beseffen het zuivere Joodsche leven. Aan het einde dankte de Voorz. den Geest. Adv. voor zijn leerzaam betoog. Gekomen aan de Rondvraag, vroeg de lieer v. Leeuwen of het niet mogelijk is, dat een spreker over de Ziektewet door het bestuur wordt aangezocht. De heer v. d. Lans vraagt, hoe of het staat met de St. Josophgezellen. Kunnen deze ook niet op de ontwikkelingsvergadering komen? De heer Wassenaar vraagt de feestavon den van deze afdeeling niet meer op Zon dagavond te houden. De "V oorz. zegt, dat dit reeds besloten is. De heer Schrama vroeg, hoe een Katho liek, die radio irf huis heeft, en deze Zon dagsmorgens afstemt op H. Mis, zich be hoort te gedragen, wanneer het schelletje gaat bij de H. Consecratie. De Geest. Adv. antwoordde, dat wij wel niet lichamelijk bij de plechtigheid tegenwoordig zijn, doch een eenigszins eerbiedige houding wel gepast zou zijn. Men is er in elk geval getuige van, dat er een H. Handeling plaats heeft. De heer Langelaan brak nog een lans voor de Retraiteclub, die dit jaar twee re traites houdt, welke nog niet voltallig zijn. Hierna sloot de voorz. de goedgeslaagde bijeenkomst. SASSENHEIM. Ongelukken. Gistermorgen werd de politie gewaarschuwd voor een aanrijding van twee auto's, die nabij de Leidsche Vaart tegen elkaar waren gereden. Een der auto's werd zoodanig vernield, dat hij later per kraanwagen moest worden weg gesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Oorzaak is hieraan tc wijben, dat beiden niet genoeg ruimte gegeven hadden om te passeeren. Ongeval. Gistermorgen te 8.15 uur was de wachter aan den spooroverweg na bij Klinkenberg bezig met het sluiten der boomen. Een auto, niet vee geladen, reed terwijl door, waarbij het achterkrat in aan raking kwam met het hekwerk, waardoor het krat. openklapte. Een wielrijder, die vlak achter de auto reed, kreeg dit krat op den rug en plofte tegen den grond. De man werd in de wachterswoning binnen gebracht en door dokter Hueber per auto naar huize Sant. Bernard us gebracht.. Na verbonden tc zijn is de man naar zijn wo ning vervoerd te Hillegom. Dr. de Visser-school. Donderdagmor gen is de verbouwde school voor Chr. Mulo- onderwijs officieel geopend. Door talrijke sprekers werd het woord gevoerd. Na af loop werd door ruim 80 ouders de open bare les bijgewoond. LiefJadigheidsteritoonstelling. Op Zondag en Maandag houdt, de R. K. Yrou-j wenbond haar jaarlijksche tentoonstelling van gemaakte kleedmgstukken. Bij gelegenheid zijn ook eenige vermakelijk heden aanwezig als vischtent, tombola, grabbelton enz. Des avonds muziek. NOORDWIJK. Ouderavond. Reeds eerder was door de Patronaatscommissie overleg gepleegd met de R.-K. stands- en vakorganisaties hier ter plaatse ter bespreking van die middelen, welke aangewend moesten wor den om te trachten onze jeugd vanuit Pa tronaat en Josephgezellen over te brengen in de respectievelijke stands- en vakorga nisaties. Te dien einde werd door de Pa- tronaats-commissie Donderdagavond een ouderavond gehouden waarbij tegenwoor dig waren de bestuurders van den L. T. B., Hanze en R.-K. Volksbond. Na opening door den weleerw. heer drecteur kap. C. J. Hesp, die in zijn openingswoord het belangrijke van dezen avond in het kort memoreerde, gaf Z.E. het woord aan den spr. van dezen avond do heer Gommers, die tot onderwerp had gekozen: „Een punt van belang in de opleiding der he- dendaagsche Jeugd". In breede termen zette spr. uiteen het groote nut der Pa tronaten voor onze schoolvrije jeugd, waar onze jongens onder de hoede van onze geestelijke herders verder worden opge voed, zoowel op geestelijk als op maat schappelijk gebied, zoodat in alle opzich ten de Patronaten vooral de steun der ouders mogen verwachten, doch daarnaast ook de steun en medewerking der stands- en vakorganisaties, welke later den taak der Patronaten zullen moeten overnemen en zullen moeten voortzetten hetgeen in de Patronaten is bijgebracht betreffende vakopleiding. Waar de hedcndaagsche be drijven hun arbeiders specialiseeren in on derdeden, ligt. vooral hierin een grootsche taak voor onze vakorganisaties, om de op- voeding en bescherming onzer rijpere jeugd van de Patronaten over te nemen, waarom spr. bij het einde van zijn hij allen aandrong op aller steun voor de Patronaten. Naar aanleiding van deze rede werden nog enkele vragen gesteld, welke naar be vrediging door den spr. werden beant woord, waarna kap. H"=n dèn spr. har-j telijk dank bracht voor n gehouden rede. Hierna, hield de heer G. Verweij een litteraire en paedagogische voordracht* hetwelk zeer in den smaak viel der aan wezigen en waarvoor dan ook deze een hartelijk applaus als dank in ontvangst mocht nemen. Verder werd door den eerw. directeur nog medegedeeld, dat het reeds bestaande contact tusschen Patronaat en standsor ganisaties bestendigd zal worden, tei wijl ook eerstdaags huisbezoeken zullen worden afgelegd. Hierna bracht zijneerw. nog maals dank aan beide sprekers waarna hif onder dank voor de opkomst deze bijeen komst. sloot. RIJNSATERWOUDE. Bouwen. Aan de Gebr. Rijkelijkhuizen I te Woubrugge is door B. en W. van Rijn-] saterwoude vergunning verleend tot bouwen van een dubbel woonhuis binnen deze gemeente. VOORHOUT. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer A. van Em merik vergunning verleend tot het bouwen van een bloembollensohuur langs den 's-Gravendamschen weg alhier. Uitvoerder van dit werk is den heer P. G. Lemmers, aannemer alhier. Kinderkoor. Gisteravond gaf het kin derkoor van de zangvereeniging „Voor- hontsch Gemengd Koor" een uitvoering in de Ned. Herv. kerk alhier. Ds. Klomp opende dezen avond met een gebed., waar na hij een kort welkomstwoord sprak tot de aanwezigen. Vervolgens werkte het kinderkoor het program op voortreffelijke wijze af. De dirigent van het koor heeft eer van zijn werkzaamheden gehad. Het valt niet mee om jeugdige personen zooda nig te brengen, dat- zij iu het. openbaar kunnen optreden. Het geheele program ging dan ook keurig en er werd bijna geen fout gemaakt. Wij wenschen dit zeer jonge koor proficiat met haar eerste openbare en zoo goed geslaagde uitvoering. De diri gent respecteeren wij om het behaalde succes. Ds. Klomp sloot met een toepas selijk woord en een gebed dezen avond. WOERDEN. Bouwvergunningen. Bij besluit van B. en W. van Woerden d.d. 21 November 1929 is aan A. Feijt vergunning verleend tot het plaatsen van een deurkozijn aan het perceel Rijn No. 65. Idem aan H. Slin ger namens de Fa. Gebrs. van Es tot het plaatsen van een schuurtje aan het per* ceel kadastraal bekend gemeente Woerden Sectie B. No. 678, gelegen aan den Boe- rend ijk. Idem aan P. Bcstebroer namen» D. Engel en P. Bcstebroer tot het bouwen van een dubbele villa op het perceel Sec tie C. No. 1331 gelegen aan de Oost-singel» IJsclub. Maandag 2 Dec. a.s. 's avonds 7.30 uur houdt de Woerdensche IJsclub een ledenvergadering in hotel Hoek. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: Jaarverslag, rekening en verantwoording- Overzicht finantieele toestand op heden- Uitloting aandeelen. I Je tent. Verkiezing bestuursleden wegens periodieke aftreding- Voorstel tot aanschaffing van eigen ver lichting. Voorstel tot aansluiting bij den Kon. Ned. SchaatsenrijdereboncL IJsfees- ten en wedstrijden.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6