BUITENLAND EE! KODAK j csyTtirjr ÏÏED: STADSNIEUWS ZATERDAG 30 NOVEMBER 1929 EERSTE BLAD. PAGINA 2 BELGIE DE MINISTERCRISIS. Jaspar Kabinetsformateur. Oud-Minister President Jaspar is om zes nor gisteravond door den koning met de samenstelling van een nieuw kabinet be last. Jaspar beeft bedenktijd gevraagd. Verondersteld wordt, dat hij het resul taat zal afwachten van het liberaal con gres, dat Zondag wordt gehouden en waar in, zooals bekend, de politieke toestand en meer speciaal het taalprobleem zullen be sproken worden. Orde-maatregelen te Leuven en Gent. Naar de „Nation Beige" meldt, heeft de burgemeester van Leuven met het oog op de herhaalde botsingen tusschen aanhan gers der Vlaamsche beweging en hun te genstanders, optochten en samenscholingen van meer dan vijf personen verboden. Vol gens „le Peuple" beschouwt de burgemees ter van Gent den toestand als ernstig en heeft hij besloten, wanneer de gemoederen niet spoedig kalmeeren, maatregelen te zullen nemen tot handhaving van de orde. INGEZONDEN MEDEDEELING RUSLAND HET LAND DER TOEKOMST. Steeds weer arrestaties. De arrestaties in de Sovjet-Unie duren nog altijd voort. Gisteren nam de Gepeoe te Leningrad 27 leden van een Kopten-secte in hechte nis, die van anti-bolsjewistische propagan da worden beschuldigd, meldt de „Tel.". Onder de gearresteerden bevinden zich een oud-bankier, Lomonosof geheeten, die nog een bedrag van 40.000 roebel aan ach terstallige belasting moet betalen en een vrouw, Toepinowa geheeten, die vooral anti-bolsjewistische propaganda onder de vrouwelijke jeugd moet hebben gevoerd, benevens een voormalig juwelier, die inder tijd reeds wegens valuta-smokkel is ver oordeeld. De onmiddellijke aanleiding t<ot de arrestaties moet in de omstandigheid hebben gelegen, dat een arbeidster, die uit de Kopten-secte wilde treden, door haar medeleden zoodanig met bedreigingen zou zijn achtervolgd, dat zij in haar wanhoop zelfmoord heeft gepleegd. Zwijgen is het veiligst De Hoskousche correspondent van den „Sotsialistisjeskiej Westnik" schrijft in zijn laatsten brief oa. het volgende: De toestand te Moskou en in geheel Rusland is hopeloos.- Iedereen voelt het, maar niemand durft het te zeggen, allen zwijgen en wachten op de optknooping. Op de vraag, waarom alle leden van de regec- rende partij zwijgen, antwoordde een lid der rechtsche oppositie: „Elke uitgespro ken gedachte is een ketterij". Het is dus veiliger te zwijgen. Interessant is de volgende mededeeling van den correspondent. Trotsky geniet nog steeds populariteit bij de officieren van het Roode Leger, vooral bij hen, die hem in zijn goeden tijd kenden. Opvallend is het verschil tijdens de parades tusschen hetgeen nu plaats vindt en hetgeen in vroegere jaren geschiedde. Vroeger liep door de gelederen van de paradeerende troepen het nieuws: „Daar is Trotsky". De opvolger van Trotsky, Worosjilow, is im populair. Als hij verschijnt, wordt alleen gemompeld: „Kijk eens, wat een mooi paard!" Over Woroslilow zelf wordt nooit Een nieuwe wet tegen de geestelijken. De Russische volkscommissaris va.n bin- nenlandsche zaken heeft een bevel uitge vaardigd, waardoor geestelijken van elke gezindte, die eenige handeling verrichten (doopen, begraven, een huwelijk inzegenen enz.) voordat de geboorte, het overlijden of het huwelijk bij een bureau van den bur gerlijken stand ingeschreven is, in het ver volg gerechtelijk vervolgd moeten worden. Deze beschikking is van bijzonder veel belang op het platteland. Niet in elk dorp is er een bureau van den burgerlijken stand: vaak moet- er een tamelijk lange reis gemaakt worden om de noodige aangif te te doen. Tot nu toe werd het doopsel toe gediend vóór de registratie. CHINA. HET CHINEESCH—RUSSISCH CONFLICT. Schending van het Kellogg-pacL Stimson, de Amerikaansche minister van buitenlandsche zaken, heeft dezer da gen den diploraatieken vertegenwoordigers -der Vereenigde Staten in Engeland, Ja pan, Frankrijk, Italië, en Duitschland op dracht gegeven, zich met de regeeringen dezer landen in verbinding te stellen, ten einde eventueel gemeenschappelijk maat regelen vast te stellen, welke genomen kun nen worden om een verergering van de si tuatie in Mantsjoerije te voorkomen. Minister Stimson vestigt er de aandacht op, dat China en Rusland het Kellogg-pact onderteekend hebben. Een concreet voorstel werd echter, naar verluidt, niet door Amerika gedaan; het doel dezer demarche zou slechts zijn be sprekingen aan te knoopen. alvorens in het 'Verre Oosten de vijandelijkheden nog groo- ter omvang zouden nemen. Amerika verzoekt den genoemden mo gendheden, eventueele voorstellen voor sa menwerking met de andere kenbaar te ma ken. zal hem of }aar lelukkig maken De Vest^ak-KJdakiin speciale III St. Nieola|s-vj#5|k!:ini a f. 15. DE ,,BROWmt"-qiTnu9TING VOOR JONGENS EN MEISJES |0MPfe£ÉT f 10.50 Vraagt voorlichting den Kodak-specialist SREESTRAAT 79 - FOTORARDEL - TELEF. 135* 106 40 Japan doet niet mee. Volgens de Japausche bladen is de re geering niet geneigd het Amerikaansche voorstel te aanvaarden inzake een inter nationaal optreden ten aanzien van het Chineesch-R us-sische conflict. Er is nog geen officieele bevestiging maar men ge looft, dat noch bemiddeling noch een ge meenschappelijke verklaring wensehelijb is, daar er nu uitzicht bestaat op een spoe- digen vrede tusschen Moekden en Mos kou. Weer vlieger-aanvallen in Mandsjoerije. Uit Charbin wordt gemeld, dat Russische vliegtuigen gistermiddag opnieuw boven Boetsjatoe verschenen en het station en het munitie-depot bombardeerden. Het de pot werd getroffen en vloog in de lucht. De stad. Jaloe, halverwege tusschen Mand- sjoelie en Charbin is op vrijwel hetzelfde oogenblik, door vier vliegtuigen gebombar deerd, die het vooral op de spoorlijn ge munt hadden. De Chineesche troepen zijn geheel gedemoraliseerd en zijn op den te rugtocht. GEMEENTERAAD. Aan de agenda van a.s. Maandag is nog toegevoegd Voorstel tot verhuring van de percee- len weiland nabij den Hoogen Morschweg, Sectie P. Nis. 292 en 283» aan L. van L. van Noort. In de zitting van 15 Juli 1929 werd door den Raad besloten tot den aankoop om. van de perceelen weiland nabij den Hoo gen Morschweg, kadastraal bekend ge meente Leiden, sectie P. Nis 292 en 283. Door den heer L. van Noort, te Oegst- geest, is verzocht deze beide perceelen, te zamen groot 0.99.70 H.A„ met ingang van 1 Januari 1930 voor den tijd van zes jaren te mogen huren voor den prijs van 275. per jaar. Adressant wenscht de percee len als teelland te gebruiken. Aangezien de geboden huurprijs aanne melijk is, en ook overigens tegen de ver huring geen bedenkingen bestaan, geven B. en W. den Raad in overeenstemming met het advies van de Commissie van Fa bricage in overweging de perceelen gele gen nabij den Hoogen Morschweg, tezamen groot 0.99.70 H.A., met ingang van 1 Jan. 1930 voor den tijd van zes jaren als teel land te verhuren aan L. van Noort, te Oegstgeest, tegen een huurprijs van in to taal 275 per jaar. Het Informatie Bureau van de vereeni- ging fot bevordering van het Vreemdelin genverkeer, Stationsplein, is met ingang van 1 December tot nadere aankondiging gesloten. Schriftelijke en mondelinge inlichtingen worden alsdan verstrekt de Kempenaer- straat 52, te Oegstgeest. STADHUISBOUW. (Ingezonden). Het voorstel van B. en W. inzake den Stadhuisbouw bevat de volgende punten: lo. dat het nieuwe Raadhuis op de zelfde plaats als het oude moet worden gebouwd 2o. een tweeledig ontwerp te laten ma ken door één architect het eene met en het andere zonder behoud van den gevel. Men geeft er waarschijnlijk de voorkeur aan het Raadhuis op dezelfde plaats te herbouwen, echter is liet geen noodzaak in het Raadhuis alle takken van dienst onder te brengen. Eerst dient dus te worden bepaald, wa# het te maken gebouw zal moeten bevat ten, zooals ontvangzalen, raadzaal, trouw zaal en eenige of alle takken van dienst. Het is immers de vraag, of het terrein, zooals het door den slooper is verlaten, groot genoeg is, of althans geen belenden de perceelen behooren te worden geamo- vee'rd om een beter afgerond geheel te ver krijgen. Mede dient in het oog gehouden te wor den de bruikbaarheid van het. gebouw in de toekomst en de kwestie van het keer om het gebouw. Men moet zich dus eerst eenig idee men hoe het grondplan t.o.v. de aangren zende straten en stegen dient te liggen, al vorens het punt genoemd onder sub 2o in behandeling kan komen. Waarom is geen adviesgevraagd aan dè besturen der overige architectenvereeni- gingenï Waar er meerdere architecten van naam in den lande zijn, zou het in elk geval de voorkeur verdienen een particulier archi tect voor te dragen. Voorts mag men toch niet verwachten, dat één persoon aan bei de, zoo uit elkander loopende opdrachten, de juiste oplossing geeft. Dc opdracht, die het meeste in den geest van den ontwerper valt, zal hij tot het beste ontwerp kunnen uitwerken. Wanneer dus van te voren niet beslist kan worden, of het een ontwerp moet zijn met herstel van den gevel ©n aansluitend dak, dan wel met een geheel nieuwen gevel zoo zullen ten minste twee opdrachten ge geven moeten worden voor het maken van een ontwerp aan ten minste twee los van elkander staande bouwmeesters. Dat den architect, aan wien het ontwerp mei behoud van den gevel zal worden op gedragen, een deskundige uit de Rijksmo numenten-Commissie worde toegevoegd is wenschelijk, daar dan een goed aanslui ten geheel is te verwachten, mede met het oog op de latere restauratie van den ge vel. Eenige deskundigen in die Commissie hebben onder hun leiding reeds belang rijk restauratiewerk doen verrichten, waarom zou dan de gemeente van hun ken nis en ervaring geen gebruik maken? Zooals nu het voorstel luidt, is het vrij zeker, dat het ontwerp met nieuwen ge vel tot uitvoering zal. moeten komen. Het heeft er da- ook veel van, dat het deze richting uitgestuurd wordt. Met evenveel recht zou de zaak ook als volgt behandeld kunnen worden. De gemeente laat eerst een ontwerp I maken met behoud van den gevel door een of meerdere architecten, die daar iets voor voelen. Blijkt, dat dit tot iets goeds leidt, dan behoeven we niet verder te gaan; mocht evenwel blijken, dat er geen goede indeeling van het gebouw met behoud der gevel mogelijk is, dan is het tenslottè zoo ver om te overwegen, wie voor het maken van een geheel nieuw plan in aanmerking kan komen. Het behoeft toch geen betoog, dat bij behoud van den gevel er geheel andere eischen aan den bouwmeester gesteld wor den, dan bij geheel nieuwen bouw. De overgroote meerderheid van de Mo numenten-Commissie was om verschil lende redenen van oordeel, dat de be staande gevel behouden moet blijven. Is hét dan misschien niet de weg, dat B. en W. zich nog eens beraden en het ad vies van bovengenoemde Commissie ter harte nemen 1 Een tweeledige opdracht aan één per soon zooals B. en W. zich die voorstellen, leidt vrij zeker tot afbraak van hetgeen voor Leiden behouden moet blijven. v. d. H. Door 'de raadsleden H. W. Spend el en D. Parmentier is aan den raad der ge meente Leiden inzake het Stadhuis-vraag stuk voorgesteld: burgemeester en wet houders uit te noodigen voorstellen in - te dienen welke beoogen: le. De plaats voor het nieuw te bouwen Stadhuis te bepalen en het terrein daar voor nauwkeurig vast te stellen. 2e. Daarna door het geven van een z.g. meervoudige opdracht tot het maken van voorloopige ontwerpen voor een nieuw raadhuis aan enkele knappe architecten, to komen tot de keuze van dien architect, welke in dit vraagstuk de beste oplossing biedt. 0UDERSAV0ND. Op Dinsdag 10 December worden de ka tholieke vaders en moeders van Leiden opgeroepen tot een oudersavond. Alle ka tholieke vereenigingen van onze stad wer ken samen, om dien avond le organisee- ren, en rekenen op aller medewerking. Er zijn, vooral in onzen tijd, zoovele vraag stukken betreffende de jeugd en de op voeding, die om oplossing vragen. Zoo dik wijls zijn de ouders niet of slechts ten deele in staat, aan hunne kinderen de ge vraagde of gewenschte voorlichting te ge ven. En zoo die voorlichting zou gegeven worden door on- of minder bevoegden, dan zou dit de noodlottigste gevolgen kunnen hebben. Hiervan ten diepste overtuigd, hebben de besturen onzer R.-K. vereenigingen (Hanze, Vrouwenbond, Bond Groote Ge zinnen, Volksbond, Ar ka, Onderwijzers, Post- en Telegraafbeambten) de handen ineen geslagen, en roepen bij dezen alle R.-K. vaders en moeders op ter vergade ring in de Kleine Gehoorzaal (ingang Aalmarkt) op Dinsdag 10 December. Daar zulen twee bekwame sprekers hun de noo dige voorlichting geven. P:e sprekers zijn: de zeereerw. zeergel. pater dr. van Lies hout en de heer Emile Franken (Den Haag). Vaders en moeders, indien gij wenscht dat uwe kinderen opgroeien tot degelijke, rasechte, volbloed katholieke mannen en vremwen, dan zult gij geen middel onbe proefd laten, orn hen in de goede richting te leiden. Maar daaroni verwachten wij u stellig in de Kleine Gehoorzaal: niemand blijve achter! Laat deze avond een succes worden, zoo dat we een volgende maal naar eea groo- tere localiteit moeten omzien Ouders, wij rekenen op uTot Dinsdag 10 December dus PATER H. MULDER, O.F.hL, Adviseur. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. 146e Uitvoering. Ditmaal had dirigent Tierie zijn plaats afgestaan aan den componist. Dr. Johan Wagenaar, die gast-dirigent was op dezen avond. Nadat Dt. Wagenaar opvallend spontaan door de Leidenaars was toege juicht, dirigeerde hij zijn jongste orkest werk „Wiener Dreivierteltakt" bij het Aus Bauernfeld's „Buch von uns Wienern", waarvan een eerste uitvoering werd gege ven. Wat bijzonder aantrekt bij de be schouwing van dezen componist is een ze kere huiselijke gemoedelijkheid, een essen tieel e aanvoelbaarheid van cosmopolitisch karakter. Dan is treffend bij een fijn muzikale charme de groote intelligentie, do meesterlijke behandeling van het orkest, het creatief vermogen om voor koor en solisten te schrijven. Zoo natuurlijk als er door hem gemusiceerd wordt, gaat het or kest met Wagenaar door dik en dun. Er zat zoon' gang in, een levensvolheid in de vertolking, die frappant was. De gloeiend- geïnstrumenteerde, van artistieke-muzika- liteit getuigende wals is bovenal melodisch, levenslustig van aard en rhythme, met illustratieve neiging naar het decoratieve en soepelheid van gevoelens, zooals wij dit kennen bij Dr. Wagenaar, wanneer hij on der de bekoring is van een of ander gegeven. Dr. Wagenaar, interessante fj- guur in ons Nederlandsch muziekleven, stond op zijn eere-avond een plaats af aan zijn oud-leerling componist J. Brouwer, van wien wij een strophe uit Heine's „Die Heimkehr' hoorden (lied voor tenor mefc orkestbegeleiding). Brouwer (geen profes sional) heeft blijkbaar naast degelijk vak werk, veel van de satyrieke muzdekmen- taliteit van zijn leeraar overgenomen, 't Was mooi, zooals van Tulder (die wegens ziekte van Jacques van Kempen in diens plaats zong) met geestige accenten en in een eigenaardig poëtisch kleed gehuld de compositie heeft geïnterpreteerd. Nu volg de Jupiter-Amans, naar een gedicht van „den Schoolmeester". Waar haalt Wage naar de dwaasheid vandaan? zoo vraagt men. En toch blijft Dr. Wagenaar een heel merkwaardige persoonlijkheid, die' heuscn zoo gemakkelijk niet is te achterhalen. Is Dr. Wagenaar eigenlijk. weJ zoo schalksch van aard, al weet hij het nog zoo vernuftig en speelseh in te kleeden? Alles wijst zóó op diepere oorzaak van gevoel, geest en intuïtie. Steeds vindt men een menigte van niet bij elkander behoorende bestanddee- len gecombineerd; humor en vreugde, uit gelatenheid en ernst, overpeinzing, en dit alles saamgehouden door een of ander plot seling intredende reflexie. Wij kennen zijn tekstbehandeling, indeeling, verwerking, schrappen en bijvoegen.'De orkestgedeelten zijn ongemeen mooi, en illustratief, soms is 't maar een maat of wat, die heel bij zonder opvallen. En dan weer een paar pikante aardigheidjes van koor of solisten, die doen lachen van pleizier, zelfs wel eens een flauwiteitje, of een melancholiek in- •gevinkje. Spontaan en gepassioneerd in een kerncollectie van fraaie rhythm en brengt hij een dramatische sfeer tot de werkelijkheid. Het werk van dezen com ponist is van geest en gevoel telkens an ders en beïnvloedt den toehoorder niet weinig. Met zijn groote energie, al vervor mende en weergevende, brengt, hij het tot dat, wat zijn eigen is1. Een wonderlijk fon kelend werk met teere en schaterend-dwaze momenten! De solisten Martine Dhont, van Tulder van van Noort (die beide in vielen voor de heeren van Kempen en Dekker, wegens ongesteldheid verhinderd) waren op dit werk bijzonder ingesteld. Van mejuffrouw Dhont mocht men zulks ver onderstellen, want de sopraan-partij i: voor haar geschreven. Maar onbegrijpe lijk is 't zoo knap en slagvaardig als ie beide heeren solisten zich in één dag tij da in 't werk ingeleefd hebben. Zooals van Tulder de aria die hem uitnemend ligt zong, is er geen sprake van zich er door slaan. Onweerstaanbaar waren alle drie in de dwaasheid, die zij interpreteerden. Het afdeelingskoor zong 't moeilijke werk met een opgewektheid om van te smullen, ingeleefd en de verschillende situaties, voortreffelijk in Wagenaar-s bijl. En gins het orkest door dik en dun, het koor vol deed al niet minder aan de eischen van voordracht, cn ontwikkeling van pracliti- gen, gloedrijken en volumineusen toon. Le vendig was het orkest in haar interpreta tie, een humor vertolkend, die fel aanraak te. Johanna Wagenaar aan den vleugel was eenig in het volbrengen van haar taak. Zij begrijpt en doorvoelt, den aard van haar vaders werk en schiep een zekere sfeer. Dirigent Tierie had alles meesterlijk voor bereid. 't Werk en de uitvoering ervan hadden enorm succes. De vele toehoorders brachten den componist (die het huldebe toon gulweg met dirigent Tierie deelde) oen ware ovatie. Er waren kransen voor beide dirigenten en voor de pianiste bloe men. Toonkunst heeft een mooïen avond te' boeken van een heel bijzonder kunst genot. J. K. R.-K. Handeisreizigers-vereeniging „St. Christoffel". Door de veelvulidge verzoeken, welke bij hei bestuur der afd. Leiden waren inge komen, om do revue „Hallomet welken trein!" nogmaals te doen opvoeren, is op de gisteravond gehouden ledenvergadering besloten, om de revue nogmaals op te voe ren op Zondag 12 Januari a.s. in de groote Stadszaal tegen een entree-prijs van 1. (belasting inbegrepen). Nadere bijzonderheden zullen in ons blad worden bekend gemaakt. Woensdagmorgen om 7 uur wordt er in de kapel van het St. Franciscus Liefde werk toegankelijk voor iedereen een H. Mis opgedragen voor dc overleden le den en weldoeners. Dit nummer bestaat uit vijf bladen, waaronder geïllustreerd Zondags blad. VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Jaspar weer belast met de kabinets formatie in België. Opnieuw Russische vliegeraanvallen in Mandsjoerije, De Amerikaan Byrd is er in geslaagd om over de Zuidpool te vliegen. (Telegram men). LEIDEN. Overleden is de hoogeerw. heer Kanun- nik P. L. Dessens. Overleden is het lid van den gemeen teraad K. Sytsma. ïr Syts-1 lid van K. D. SYTSMA. t Geheel onverwacht is gisteravond op tragische wijze overleden de heer K. D. Sytsma, in leven lid van den L-eidschen Gemeenteraad en de oudste der Leidsche journalisten. De heer Sytsma vi'erde gisteren zijn 73sten verjaardag. Hij zou gisteravond om streeks 8 uur eenige familieleden per tram naar den trein brengen. Op de Hoogewoerd werd hij in de tram onwel; hij werd bin nengedragen in de slagerij van de fa. Rooyakkers op den hoek van de Kraayer- straat, doch overleed slechts eenige oogen- blikken daarna. Een ijlings ontboden ge neesheer constateerde den dood door har t ve rlamming. Per lijkauto van de fa. Dieben werd het stoffelijk overschot naar de woning Gobet- straat 60 vervoerd. De heer Keimpe Daniels Sytsma werd den 24sten November 1856 in Friesland ge boren. In de jaren van '90 vestigde hij zich hier ter stede als godsdienstonderwijzer, als zoodanig kwam hij met verschillende so ciale toestanden in kennis, waarvan hij zijn indrukken meermalen op papier zette. Zoo kwam hij in aanraking met hot „Leidsch Dagblad", waaraan hij op 1 Ja nuari 1901 als redacteur-verslaggever werd verbonden. Uit zijn vele werk, voor dit blad verricht, zijn bij de oudere Leidenaars bekend geworden zijn artikelen: „Onder onze Vroede Vaderen" en vooral zijn „Brie- van van een Leidenaar", die hij de laatste jaren niet meer schreef, maar die inder tijd zeer graag werden gelezen. Tot 1 Juni 1927 werkte hij onafgebroken aan hot Leidsoh Dagblad, waarna hij werd gepen- sionneerd, maar ook daarna zorgde hij nog herhaaldelijk voor oopie. Den 9den Juli 1901 werd de heer ma voor de Vrijz. Dem. Partij tot lid den Leidschen Gemeenteraad gekozen i den 3den September van dat jaar als zoo-, danig geïnstalleerd. Onafgebroken had hij als raadslid zitting. Hij was o.m. ambte-| naar van den Burgerlijken Stand, gedele geerde van den gemeenteraad in het Ge nootschap Kennis is Macht, de Stedelijke "Werkinrichting, het Leidsch Muziekcorps, enz. Voorts had hij zitting in verschillende vereenigingen en corporaties; zoo had bi] zitting in het bestuur der afd. Leiden van de Vrijz. Dem. Partij, in het hoofdbestuur van den Ned. Protestantenbond. De heer Sytsma had een populariteit in Leiden verkregen als haast geen andere Leidenaar. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal plaats hebben op Dinsdag 12 uur op de begraafplaats Rhijnbof. De gemeenteraad verliest in den heer Sytsma het lid, dat het oudste in jaren was en den langsten tijd in het college zitting had. Wij hebben met den heer Sytsma dikwijls van meening moeten verschillen, maar hebben in hem steeds gewaardeerd zijn volhardende toewijding aan zijn taak en de consequente propaganda voor zijn po litieke partij. Tot den laatsten dag toe heeft hij ge werkt èn in zijn kwaliteit van Raadslid èn als medewerker van verschillende bla den. Hij ruste in vrede. Aan den Raad der Gemeente Leiden i» volgend adres verzonden: Ondergeteekenden W. F. v. d. Broek en J. G. Valkenburgh, resp. voorzitter en se cretaris van den Neutralen Bestuurders- Bond te Leiden, en ten deze domicilie kie zende Steenstraat 35 te Leiden, geven mei verschuldigde-n eerbied te kennen, dat zij hebben kennis genomen van de voordracht voor een lid van het Burgerlijk Armbestuur, luidende in de vacature-J. J. Vallentgoed: lo. J. J. Vallentgoed, 2o. M. F. Oostveen; Overwegende, dat de Neutrale Vakbewe ging geen zitting heeft in het BurgëgM Armbestuur en thans de voordracht daar toe de gelegenheid biedt, mede. gelet op de uitbreiding van het ledental van den Neu tralen Bestuurders-Bond, verzoeken zij uwen Raad hiermede wel rekening te wil len houden en no. 2 der voordracht, ill M F. Oostveen te benoemen. In de gisteren gehouden algemeene verga dering van aandeelhouders der N.V. Meel fabriek „De Rijn" v.h. firma wed. T. J- Bots, werd de balans en winst- en verlies rekening over het boekjaar Augustus 19$ 1929 goedgekeurd. Ofschoon de resultaten belangrijk gun stiger zijn, dan die van het vorige jaaj» werd toch het geheele winstsaldo voor al- schrijving aangewend. De heeren L. A. Roozen en P. A. j Gooyer werden als commissaris herkozen-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2