Indische Spmilaas J. MOLLER DONDERDAG 21 NOVEMBER 1929 DERDE BLAD. PAGINA 3 WINTERSPORT. LEIDSCHE IJSCLUB. Algemeene vergadering. In café-restaurant „In den Vergulden Turk" werd gisteravond de jaarlijksche al gemeene ledenvergadering gehouden van de Leidsche IJsclub onder voorzitterschap van den heer J. Oppelaar. De vergadering was als steeds maar matig bezocht. De eenige afwisseling bij voorgaande jaren was de aanwezigheid van een viertal leden der Leidsche Studenten IJsclub. De voorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord den voor de ijssport gunstigen winter, tengevolge waarvan de vereeniging verschillende nieuwe leden heeft mogen no- teeren en spr. hoopte, dat de' komende winter niet minder gunstig voor het ijs vermaak moge zijn, opdat nog meerderen zich als lid zullen komen aanmelden. De notulen der vorige vergadering, hier na door den secretaris, kol. L. C. van Buu- ren, gelezen werden onder dankzegging onveranderd goedgekeurd. Aan het jaarverslag, vervolgens door kolonel Van Buuren uitgebracht, ontleeuen we het volgende. De ijsbaan was in den afgeloopen winter niet minder dan 38 da gen geopend, een aantal, dat zelfs in den strengen winter van 1S901891 niet werd bereikt Intuschen stelde de strenge win ter op onderscheiden gebied strenge eischen en de rampen, die hij met zich me debracht, als bijv. den stadhuisbrand, zul- leu niet licht worden vergeten. Het leden tal klom van 662 tot 685. Verder worden de verschillende wedstrijden gememoreerd, die alle als goed geslaagd mogen worden aangemerkt. Ondanks de vele werkzaam heden en de daarbij noodige uitgaven werd toch een grooter batig saldo verkregen dan in het vorig jaar. Hierna bracht de penningmeester, de heer II. Harmsen, rekening en verantwoor ding uit over het afgeloopen jaar. Onder de ontvangsten noemen we de opbrengst contributie: 6794.40, garderobe 589.40, buffet 208.57, land verpachting 300.ter wijl van het vorig jaar een batig saldo was van 1913.69 1/2. De uitgaven bedroegen in totaal 7536.92, waarvan we als voor naamste posten noemen: landhuur 1228.70 onderhoudskosten 716.99, verlichting en brandstoffen 270.30, arbeidsloonen 8006.60. Het batig saldo over het afge loopen jaar bedraagt 2469.77 1/2. De kas- commissie had bij schriftelijk rapport een gunstig verslag uitgebracht, zoodat de penningmeester voor zijn gehouden beheer werd gedechargeerd, terwijl hem door den voorzitter hartelijk dank werd gebracht voor zijn uitstekend gehouden beheer. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de vereeniging ook dit jaar weer eenige geldelijke offers zal moeten brengen, wijl een uitbreiding der garderobe noodzake lijk is gebleken. Verder zal de restauratie gedeeltelijk met triplex worden betimmerd en zal het geheel worden opgeschilderd. Tenslotte zal ook het huisje van den con troleur eenige verbetering moeten onder gaan. Bij het punt bestuursverkiezing deelde de voorzitter mede, dat periodiek aftre dend waren de heeren L. C. van Buuren en B. van Eecken. Eerstgenoemde had zich niet herkiesbaar gesteld, zoodat hiervoor een nieuw bestuurslid moest, worden geko zen, De voorzitter bracht den heer van Buuren hartelijk dank voor hetgeen hij gedurende de 15 jaren van zijn bestuurslid maatschap als secretaris voor de vereeni ging heeft gedaan, hij getuigde van de prettige samenwerking, die er al die jaren tusschen hem en het bestuur heeft be staan en hij uitte den wensch, dat men den beer van Buuren nog vele malen op de baan zou mogen terugzien. In de plaats van den heer van Buuren werd tot be stuurslid gekozen de heer ir. W. J. Mod derman, terwijl de heer B. van Eecken als zoodanig werd herkozen. Bij de rondvraag stelde de heer Stomps er prijs op te verklaren, dat de meenings- verschillen, die er tuschen de Leidsche Stu denten IJsclub en den penningmeester der Leidsche IJsclub hebben bestaan, uit den weg zijn geruimd en dat men hoopte steeds in aangename samenwerking te mo gen voortarbeiden. Verder deelde spr. me de, dat bij het bestuur van de Leidsche Studenten IJsclub het verzoek was inge komen, of dit jaar op de baan der Leid sche IJsclub de interacademiale wedstrij den en de wedstrijden om den Groninger Beunistenbeker konden worden gehouden. Voorts vroeg spr., of het mogelijk zou zijn in den a. s. winter de baan te kunnen ge bruiken voor de ijs-hoclcey-wedstrijden, ten behoeve van de Leidsche Studenten IJs club. De voorzitter stelde het ten zeerste op j Prijs, dat er tuschen beide vereenigingen weer samenwerking zou ontstaan en uitte te dien opzichte zijn beste wenschen. Wat de gevraagde toestemming voor het n erganiseeren van hardrijderijen betrof, zeide spr., dat zulks altijd op zeer veel moeilijkheden stuit, want dat dan de baan voor de leden moet gesloten zijn, wil men verzekerd zijn dat er geen ongelukken ge beuren. Het bestuur wil echter gaarne overwegen op welke wijze aan deze plan een kan worden tegemoet gekomen. Ten aanzien van de ijshockey-wedstrij- den merkte de heer W. Sillevis op, dat deze wedstrijden op de baan vrijwel on mogelijk zijn zonder dat men de baan af fuit, zoodat dit al heel veel tegenstand M1 ondervinden. De heer Janssen wees er vervolgens op, d*t er in den afgeloopen winter in de om geving van Leiden zeer veel wedstrijden m schoonrijden zijn gehouden, waaraan door veel Leidenaars, al of niet lid van de Uidsche IJsclub, is deelgenomen, terwijl door de Leidsche IJsclub voor dezul ken niets is gedaan. Spr. zag gaarne, dat ket bestuur ook hieraan zijn aandacht *ijdde. Voorts vroeg spr., of het niet mo gelijk is reeds voor den aanvang van het fltóeizoen een .programma van feestelijk heden vast te stellen, opdat men bij goed ijsweer onmiddellijk kan zeggen, wat er gedaan moet worden. Nu duurt het maar al te dikwijls veel te lang voordat er plan nen zijn gemaakt. De voorzitter antwoordde ten aanzien van het eerste, dat het schoonrijden op de baan vrijwel onmogelijk was. Wat het tweede punt betreft zeide spr., dat er reeds in dien geest plannen zijn ontwor pen en dat aan de feestcommissie is opge dragen zoo spoedig mogelijk e. v. feeste lijkheden onmiddellijk bekend te maken, indien het ijs daarvoor goed is. Hierna volgde sluiting der vergadering. SCHERMEN. De competitie van den K.N.A.S.B. In het gebouw van de Bataafsche Pe troleum Maatschappij, aan de Carel van Bylandtlaan, is gisteravond een ontmoe ting op sabel gehouden voor de tweede a£- deeling van de competitie van den Kon. Ned. Amateurs Sche-rmbond tusschen de equipes va-n het Clubhuis Te Werve en de Leidscho Studenten Schermvereeniging Arena Studiosorum. Onder leiding van den heer J. O. Paape werd getrokken om vier treffers. Het Clubhuis Te Werve won deze ont moeting- met 10 tegen 6 winstpartijen. De uitslag luidt: Te Werve met de hee ren E. Faas-, P. J. Burgel, A. de Leeuw en J. van Opijnen, met 10 gewonnen partijen, 4 ontvangen en 54 gegeven treffers. Arena Studiosorum (Leiden) met de heeren F. X. van Dorssen, A. C. Bergsmu, C. C. Mossee en W. G. Blitz met 6 gewonnen partijen, 51 ontvangen en 44 gegeven treffers. SCHAKEN. Om het kampioenschap van Leiden en 0. In de vierde ronde van dezen wedstrijd werden gisteravond de volgende partijen uitgespeeld Groep A. W. H. v. d. Nat wint van J. Tjalsma. Ir. J. J. G. van Hoek wint van M. Bloem. Dr. J. F. Sirks verliest van J. Boot. Groep B. X. J. v. d. Eist verliest van W. Demmendal. W. H. Bosscha verliest van G. Bosscha. Laatstgenoemde partij was wel de meest interessante in deze ronde. In de opening $eek wit van de gewone zetten af, hetgeen zwart gelegenheid verschafte een aanval op te zetten. Éénmaal kreeg wit nog de kans een bevredigenden stand te verkrijgen met een pion meer. Dit werd door hem overzien en daarna ging de partij gefor ceerd voor herrf verloren. Onregelmatige opening. Wit: W. H. Bosscha. Zwart: G. Bosscha. 1. g3, d5; 2. Lg2, eö; 3. e4, de4; 4. Lel, Pf6; 5. Lg2, Lc5 6. Pge2, Pc6; 7. 00, Lg4; 8. c3, 0—0; d3, Dd7; 10. Le3, Lb6; 11. LbA abö; 12. Dd2, TadS; 13. Pel, e4; 14. d4, TfeS; 15. Pa3, Lh3j 16. Pe2, Lg2; 17. Kg2, Pe5; 18. Pgl, Pf3; 19. De2, Ph5; 20. De3, f5; 21. Pf3, f4; 22. De2, fg3; 23. Dc4t? KhS; 24. Pe5, Te5; 25. dc5, PH+; 26, Kg3. Op Khl volgt Dh3 met ondekbaar mat, 26Dh3t; 27. Kf4, Df3t; 28. Kg5, h6t; 29. Kg6, Td6+, wit geeft op, want op edö volgt Df6t en DgSf. In groep A staan bet beste Boot en Van Hoek. beide met 2 uit 2 en 1 afgebroken partij, in groep B G. Bosscha met 4 uit 4 en Demmendal met 11/2 uit 2 en 1 afge broken partij. Enkele deelnemers hebben nog slechts één partij gespeeld. De competitie van den Leidschen Schaakbond. Maandag 11 Nov. j.l. werdd alhier do competitiewedstrijd Voorschoten I en II tegen Philidor I en II gespeeld. Philidor II won toen van Voorschoten II met 4 1/23 1/2. Van den wedstrijd der eerste 8-tallen moest de partij BraggaarSnieder nog afgespeeld worden. Braggaar heeft deze partij voor Voorschoten gewonnen, zoodat Voorschoten I met 5—3 wint van Philidor I. A.s. Dinsdag 26 Nov. speelt L.S.G. II en III te Wassenaar tegen Was senaar I en II. RECHTZAKEN Onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Voor het kantongerecht te Hoorn heeft gisteren terecht gestaan de zgn. wonder dokter D. G., uit Hoogbarspel. Men hoort van dezen man de wonderlijkste verhalen. Een van zijn beste door hem verstrekte medicijnen moet zijn het leggen van doode konijnen op open wonden. Voor een derge lijk geval heeft hij een jongeman uit Enk huizen behandeld, wiens wond er eerst zoo goed begon uit te zien, dat deze zijn moe der uit Lemmer aanraadde zich ook voor haar suikerziekte onder behandeling van G. te stellen. Deze zou haar bet-er maken voor 10 en gaf baar daarvoor een zgn. reglement, waarop stond aangegeven hoe zij verschillende zakjes met medicijnen moest gebruiken. De inhoud daarvan werd door den ambtenaar van het O. M., mr. de Bruyn Tack, bezien en vergeleken met een slecht soort hagelslag. Het O. M. vroeg ver oordeeling van den man tot de hoogste geldboete, n.l. 300 of 300 dagen hechte nis, welke straf de waarnemende kanton rechter, mr. G. J.' Bisschop, burgemeester van Hoorn, heeft verminderd tot 200 boe te of 200 dagen hechtenis. Verdachte was niet verschenen. Postwisselvervalsching. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft terecht gestaan de 19-jarige kruidenie-*s- bediende L. A., die zich had schuldig ge maakt aan postwisselvervalsching. Hij had het bedrag van 1.02 van een aan hem ge zonden postwissel veranderd in 121.02 en ook naam en adres veranderd. De ver- valsching werd door den loketambtenaer te Leeuwarden ontdekt. Toen A. dit be merkte ging hij er vandoor, maar hij is la ter door de politie opgespoord. Het O. M. eischte drie maanden gevangenisstraf. LETTEREN EN KUNST Eer» onderscheiding voor mevr. Esther de Boer van Rijk. Naar wij vernemen is mevr. Esther de Boer-van Rijk benoemd tot Luider in de Kroonorde van België. IMPPTOMn^M MEnFDEELING. NEEMT EENS PROEF MEJ^ONZE Kwaliteit is noj/flet ovekro'len Electr. CfhkQtbafckerij Voorstr. 55, Tel. IBS, Katwijk a.il. Rijn 4352 16 UIT DE OMGEVING N00RDWIJK. Noordwijksche IJsclub. Op een bui tengewone groote opkomst mocht bogen de door de Noordw. IJsclub uitgeschreven vergadering van Woensdagavond, waaruit spreekt een warme belangstelling voor het do-el hetwelk deze vereeniging beoogt. De heer M. Grol, die deze vergadering presideerde, kon bij de opening dan ook zijn groote genoegen hierover uitspreken en memoreerde in het kort het vele en nuttige in het afgeloopen jaar door de club verricht. Spr. had met eenige aarze ling een jaar geleden het voorzitterschap aanvaard, daar toen toch de IJsclub zoo goed als ten doode was opgc J reven, doch het afgeloopen jaar heeft getoond, dat de $lub wel degelijk redenen van bestaan heeft, getuige de groote activiteit door de medewerking der overige bestuursleden en de groote tcename van het ledental. Hij sprak den wensch uit, dat deze toename gestadig moge toenemen en deelde mede, dat de burgemeester als donateur was toegetreden. De notulen werden hierna onder dank ge arresteerd. Hierna bracht de heer M. Gooi verslag uit van de gehouden vergade ring van den Z. H. Bond, voor welks zake lijk overzicht hem dank werd gebracht. De bescheiden van den penningmeester gaven een inkomsten aan van 342.50 en een uit gave van 329.90, alzoo een batig saldo van 12.60, waaruit echter nog eenigo pos ten betaald moesten worden, zoodat het afgeloopen jaar een klein bekort zal aan wijzen. De voorz. bracht secr. en penningm. dWtk voor hun verslagen. Wegens bedanken van den heer IJ. E-lzinga werd na stemming gekozen de heer E. O. Urlus, die zijn be noeming aanvaardde en de functie van se cretaris zal vervullen. De periodieke aftre ding van de heeren J. ïmthorn en J. Zui derduin, had tot gevolg dat beiden herkozen werden. De voorz. bracht eveneens deze functionarissen dank voor het gepresteer de, in het bijzonder den heer Tmthorn, die zich als baancommissaris vorigen winter zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Bij de rondvraag werd nog ter sprake gebracht de mogelijkheid om te trachten een avond verlichting van de baan ts ver krijgen. Het bestuur zeide volgaarne over weging boe. Tevens werd nog besproken de wenschelijkheid om bij eventueel tc or- ganiseeren wedstrijden de deelnemers te splitsen in twee klassen, waardoor ook zij, die nog nimmer prijzen behaalden, oom goede kans kregen, hetgeen zeker de animo voor de wedstrijden zal verhoogen. Zoowel van de zijde van heb bestuur als van de vergadering mocht dit'voorstel vcal bijval vinden. De heer R. J. de Groot bracht dank aan de IJsclub voor de goede opvatting van haar taak, vooral door heb organ'seoren van wedstrijden voor de onbemiddèlden en als armmeester brengt hij volgaarne een woord van dank en hulde hiervoor. Nog werd voorgesteld zoo mogelijk een ijsfeest te organiseeren, hetgeen het bestuur zal overwegen. Aan het slot van het officieele gedeelte brengt de voorz. een woord van dank voor de opkomst en de aangename besprekingen en geeft de verdere leiding van dezen avond over aan de voorz. der feestcommis sie, den heer H. Reekers, bijgestaan door de heeren S. P. M. Gooi en H. v. d. Voort, die door een keurig program, uitgevoerd met medewerking van eenige leden, zeker allen esn gennotvollon avond bezorgd heb ben. Nog zij vermeld dat de heer v. d. Voort gratis zijn mooie zaal voor dez n avond had beschikbaar gesteld, waarbij de beer Overvelde zorg droeg voor een keu rige versiering, hetgeen eveneens veel bij droeg tot het welslagen van dezen genoeg lijken avond. OUDEWETERING. Moedercursus. Maandag j.l. is de moedercursus, weike uitgaat van de afclee- ling Oudeweler.ng en omstreken van Het Groene Kruis in hotel Van den Bosch door dr. A. van der Bijl geopend. 26 dames ne men aan den cursus deel. Uitvoering. De jaarlijksche najaars uitvoering van de R. K. Tooneelvereeni ging „Sfc. Theodulfus" alhier zal plaats hebben op Dinsdag 26 en Woensdag 27 November a.s. Opgeveerd zit'.len worden twee blijspelen n.l. „Mijn Particulier Se cretaris"' en „Een M «verstand". NIEUWE-WETER1NG. Aanrijding. Gistermiddag is door een door den heer V. R, uit Roelofarendsveen bestuurde vrachtauto een koe aangereden. Het beest was zoo zwaar verwond, dat het moest worden afgemaakt. OEGSTGEEST. IJsclub. In Hotel „Centraal", dat tot in alle hoeken bezet was, kwam gemelde vereeniging in algemeene vergadering bij een. De Voorzitter, de heer B. J. M. Kort- mann, heette allen hartelijk welkom, rele veerde het werk der vereeniging in het af geloopen jaar. waarover we niet behoeven uit te wijden. De winter 1928—'29 ligt nog te vcrsch in het geheugen. Brr. Brr., wat was me dat koud. Het jaar 1890 was er niks bij zeggen zelfs de oudjes. Met weemoed herdacht de Voorzitter het verscheiden van het lid Olsthoorn met zijn gade, op zulk een tragische wijze. Hij schetste hem als een eenvoudig man en goed huisvader. Hierna las de heer M. C. van den Burg de notulen, waarna financieel verslag van penningmeester C. Hoogendoorn. Aange zien er dit jaar veel van den penningm. was gevergd, wat tot uitdrukking kwam in rekening en bescheiden, had het bestuur de heeren Mulder en Donk uitgenoodigd 'n en ander voor de vergadering te controlee ren. Uit het schriftelijk uitgebracht rap port bleek, dat do ontvangsten bedroegen 1C57.24 en de uitgaven 1738.10. Alzoo een nadeelig saldo van 80.86. Dat deze vereeniging mooi sociaal werk vorricht tijdens den winter blijkt niet al leen uit deze cijfers doch komt nog meer tot uitdrukking als men weet, dat aan ar beidsloon werd uitbetaald oen bedrag van 699.en aan prijzen (in hoofdzaak le vensmiddelen en brandstof) 875.76. De Penningm. werd onder dank gede chargeerd en aan de heeren rapporteurs dank gebracht. Hierna las de secretaris zijn uitvoerig en keurig gestylecrd jaarverslag, waaruit we alleen noteeren dat de vereeniging ondanks haar groot nut slechts 262 le den telt. Dat moet natuurlijk 1000 worden. Het adres van den Secretaris is Gevers straat 20. Een gulden en mei\,is lid. De secretaris vcrwiorf den dank van den voorzit Ier en van de vergadering. Hierna werden de aftredende heeron Hoogendoorn J. Uittenboogaard en J. Juffermaus Hzn. herkozen, terwijl moest worden voorzien in de vacature van den heer M. J. Spaar garen, die naar elders vertrok. De voorzitter bracht hulde aaa dit be stuurslid voor alles wat hij had gedaan. Het kwam het bestuur wenschelijk voor iemand uit Poelgeest in het Bestuur te verkiezen, waar de heer Spaargaren in dat gedeelte der gemeente woonde. De heer Donk sloot zich hierbij aan en beval de heer A. J. Bakker aan. Deze wensehte ton- slot'e niet. in aanmerking te komen en na vele stemmingen kwam het tot herstem ming tusschen de heeren Hooijmans en Donk welke laatste werd gekozen, die deze benoeming aannam. Vervolgens verloting met als resultaat: le prijs J. den Boei-, 2e prijs v. d. Aar (bei den schaatsen, 3e prijs W. de Ruiter, 4e prijs Jos. Uittenbogaard en 5e prijs W. de Ruiter Sr. (Sigaren). Nadat gelegenheid was gegeven zich aan te melden voor de wedstrijden van den Z.- H. Ijsbond en enkele mededeelingen wa ren gedaan door het bestuur, verkreeg de heer A. Koelman het woord, die zijn klacht tot een bondslied der toekomst, ge bruikelijk voor elke vereeniging heeft ge maakt. Het gedicht bevatte een pleidooi voor deelname aan vergaderingen en wed strijden door het miskende vrouwen-ele ment. De voorz. denkte dichter Koelman harte lijk en wees er op dat het bestuur iri deze diligent is. Dames zijn als leden hartelijk welkom en enkelen hebben zich reeds aan gemeld. Daarnaast stond de ijssport terdege in het teeken van damesdeelna me. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het zijn nog altijd de Chrysanthen, die het leeuwendeel van den aanvoer uitmaken. Wat best is van kwali teit gaat goed weg. 1ste kwalite't in ver schillende soorten, waarvan wit het meest gevraagd is, brengt van 0.28 tot 0.42 op. Eenigszins afwijkende gaan van 0.12 tot 0.20 per bos. Eenbloemige gaan voor 0.12 tot 0.16. De.kwaliteit hiervan is echter niet best te noemen. De Anjers uit de kassen gaan voor 1.50 tot 2.00 per 100. ST0MPWIJK. Tooneel. Gisteravond gaven de too- neelvereeniging „St. Tarcisius" en het fan faregezelschap „Juliana" een uitvoering in het café „Het Blesse paard". Er kon, dank zij de medewerking van allen, op tijd be gonnen wordenNa enkele nummers van de fanfare kwam de tooneelvereeniging voor het voetlicht met het tooneelspel „Offerande". Het is een mooi speelstuk, dat aan de spelers hooge e'schen stelt. Maar de moeilijkheden werden glansrijk overwonnen. Het was best, jongens! Zio je wel dat de weg tot succes leidt langs het repetitielokaal. Alleen door insoanning en taai volhouden bereik je wat. We noemen geen namen, hoor, dat is nonsens. De dank bare rol wordt immers juist mooi door het trouw vervullen van de ondankbare rollen. Spel en tegenspel, dat moet er zijn. Zoo ooit dan zijn we bij toonee'.spelen op elkan der aangewezen. En ju:st omdat ieder een zoo goed was, was het geheel zoo goed. De bedrijven werden afgewisseld door nummers van het fanfare. Noemen we do met fijn muzikaal gevoel gespeelde tuba- solo, waarmee de solist in een hoogo af- deeling dezen zomer de eerste prijs be haalde. Er was ook een gast die ons op xylophonerauziek onthaalde. Het nastukje heette: Flips en Flaps, en zat er blijkbaar nog niet zoo goed in. Maar vanavond beter. Het was een vc'le zaal. Aanwezig was burgemeester Keijzer, en de twee wethou ders onzer gemeente, de heeren Joh. van Wijk en J. van den Bosch. Tot slot sprak burgemeester Keijzer een woordje. Iedereen was voldaan en tevreden ge stemd. We zijn op den goe ien weg! HILLEGOM. Personalia. Tot atationschof le kla^e B te Haarlem is benoemd de stationschef 2e klasse J. Hermes te Hillegom. RIJPWETERING. IJsclub. Op Dinsdag 19 Nov. 1.1. hield de Rijpweteringsche IJsclub haar jaarver gadering in de nieuwe vergaderzaal „Con cordia" alhier. Zooals steeds, was de ver gadering ook ditmaal goed bezocht, want toen de voorzitter, de heer J, Bakker te ruim half acht de bijeenkomst opende, waren er bijna zestig leden van de IJsclub aanwezig. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter den strengen winter, die in het afgeloopen jaar zware offers had gevraagd van de kas, zoo zelfs, dat op een buitengewone bestuursvergadering rfeeds was besloten een rondgang te doen bij de leden, teneinde voor het nuttige doel, dat de vereeniging beoogt, gelden te verzamelen. De ijverige b'estuursledon van de Poel, hebben zelfs dezen rondgang reeds gemaakt en niet zonder succes, maar on getwijfeld zal de komende winterperiode het noodzakelijk maken, dat zulks ook op het dorp geschiedt. Spreker hoopt, dat men dan zal toonen, voor het nuttige doel der werkverschaffing iets over tc hebben. Met een opwekking om door milde giften het ijsclubbestuur te steunen, opent de voorzitter de bijeenkomst. De notulen, die hierna door den secre taris worden voorgelezen, worden zonder aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. Dan brengt de penningmeester zijn finan cieel verslag uit-, waaruit blijkt, dat de ont vangsten, vermeerderd met het voordeelig saldo van het vorig boekjaar bedroegen 509.10 5, de uitgaven f 352.13, zoodat op het oogonblik een voordeelig saldo vau 156.97 5 te constateeren valt, een bedrag, dat al zeer gering moet worden genoemd bij den aanvang van het seizoen, waarin de uitgaven staan te beginnen. De hoeren S. v. d. Geest, J. Bakker Azn en J. van 't Hart, door den voorzitter hiertoe uitgenoodigd, zagen de bescheiden van den penningmeester na, en verklaar den bij monde van eerstgenoemde dat alles in orde was, waarna de penningmeester met een woord van dank van zijn beheer werd ontheven. Bij de hierna volgende bestuursverkie zing worden de aftredende bestuursleden de heeren J. Bakker, J. van Egmond, en N. Duivenvoorde, met. groote meerderheid bij eerste stemming herkozen. Eindelijk volgt de verloting, do groote attractie van deze bijeenkomsten. Het tien tal prijzen, valt hierbij ten deel aan de volgende leden: 1. W. v. d. Star, 2. D. Meijer, 3. L. v. Haestregu 4. Wed. Dale man, 5. J. van 'r. Hart, 6. J. Borst, 7. S. v. d. Geest, 8. A. Bisschop Azn., 9. W. Woe- nink, 10. J. v. d. Spek. Als er ten laatste bij do rondvraag nog enkele opmerkingen zijn gemaakt over don op hefc ijs verrichte arbeid, waarbij de vraag werd gedaan, of onze ijsclub niet te ver gaat met het doortrekken der banen, wordt do vergadering door deu voorz it Ier op gebruikelijke wijze gesloten. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad der gemeente vergadert op Vrijdag 22 November 1929, des avonds 8 uur. Agendv 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel tot het aangaan van een geldleening. 3. Idem inzake Christ. H. B. S. te Leiden. 4. Idem inzake subsidie Gewestelijke Land- stormcommissie „Zuid-Holland West". 5. Idem inzake gratis afstaan van een lokali teit voor een landbonwhuishoudcursus. 6. Idem tot vaststelling van de vergoeding krachtens art. 103-4 der Lager Onderwijs wet 1920 aan de vereeniging van de H. Cath. van Senen. 7. Idem tot het verlee- nen van eene bijdrage voor de stichting van een gebouw voor de vereeniging van de Ne- derlandsche gemeenten. 8. Praeadvies over de voorstellen van de heeren D. Limburg en L. J. van Leeuwen. 9. Besluiten comp tabiliteit. 10. Ontheffingen schoolgeld. Geboren: Marlina Cornelia d. van G. Lamboo en M. Tetteroo Catharina He lena. d. van J. J. Warmenhoven en J. G. G. Alkemade Cornel's z. van R. van Leeu wen en H. Zandbergen. Getrouwd: Joh. Sinke en E. B. Jur- gens L. J. van der Werf en C. A. M. vau den Houvel N. de Mooij en P. van de Pol. ZOETERMEER. De subsidie vcor de R. K. Bewaar, hooi. Het raadsver®lag dezer gemeente, oor- komende in ons blad van Maandag j.l., be hoeft bij het punt „subsidie R. K. Bewaar school" een belangrijke uitbreiding ca scherper omschrijving van het gesprokene. door den heer van Reeuw ijk. Genoemd raadslid zegt tegen het verleu nen van subsidie aan de R. K. Bewaarschool te zijn. Het stemmen vóór subsidie zou in strijd zijn met zijn principe, omdat hij, naar zijn meening, daardoor het Katholiek geloof zou steunen en bovendien, omdat hefc hier geldt het belang van een bepaalde categorie. Do heer Groene we gen interrumpeer-; Anti-pa-pi-sme. Spr. zegt verder, dat hij in dertijd wel vóór subsidie voor de Chris telijke Berwaarschool heeft gestemd, doch dit deed, omdat de financiecle toestand van die school minder rooskleurig was. ZEGWAART. Geboren Maartje Robertha, dochter van G. J. Roos en van A. Bonman Abra ham, zoon van J. J. K. Bregman en van M. van der Ycen, Gehuwd: J. Brandhorst, oud 26 jaar te Stompwijk en W. van den Berg, oud 21 jaar alhier. ZOETERMEER. Geboren Jeen, zoon van D. Riedstra en G. Pool. Ondertrouwd R. Veldhuijzen 26 jaar en T. Brinkers. 29 jaar.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9