STADSNIEUWS Y/eer FAILLISSEMENTEN SPORT DONDERDAG 21 NOVEMBER 1929 DERDE BLAD. PAGINA 2 GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vaai Leiden vergadert op Maandag 25 November 1029, des namid dags te twee uur, in het Stedelijk Museum (La kenhal). Te behandelen onderwerpen: lo. Beëediging en installatie vaai hei nieuw benoemd raadslid, den heer mr. H. F. A. Donders. 2o. Benoeming van een lid der Com missie voor de Huishoudelijke verordenin gen, (vacature: P. Heemskerk). 3o. Benoeming van een lid der Com missie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden, (vacature: P. Heemskerk). 'lo. Benoeming van een plaatsvervan- gend-Voorzitter der Commissie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, re gelende den rechtstoestand van de ambte naren der gemeente Leiden, (vacature: P. Heemskerk. 5o. Benoeming van een lid der Com missie, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o der verordening, houdende Reglement, voor de Commission van Advies betreffende de ar- beids- en dienstvoorwaarden van het perso neel in dienst van de gemeente Leiden, (vacature: P. Heemskerk). 6o. Benoeming van een gedelegeerde uit den Gemeenteraad in het bestuur der vereeuiging „Schoolkindervoeding en -klee ding", (vacature: P. Heemskerk). 7o. Benoeming van een lid van het Be stuur der Stedelijke Werkinrichting, uit den Raad (vacature: P. Heemskerk). 8o. Benoeming van een lid der Com missie voor den Markt- en Havendienst (vacature: C. Koole). 9o. Benoeming van een onderwijzeres in het teekenen aan de Meisjesschool aan de Breestraat. lOo. Voorstel tot overplaatsing van de onderwijzeressen: a. Mej. S. C. W. Bader, van de school Schuttersveld B, naar de school Vrouwen- kerksteeg B: b. Mej. E. J. van Griethuysen, van de school Vrouwenkerksteeg A naar de school Maresingel B. llo. Benoeming van eene onderwijzeres aan de school Vrouwenkerksteeg A. 12o. Idem als voren aan de school Boom- markt. 13o. Idem akvoren aan de school Mare- singel A. 14o. Idem alsvoren aan de school Vrou wen kerks teeg A. 15o. Idem alsvoren aan de school Zuid- singel B. IGo. Ideni alsvoren aan de school Ha- veratraat A. l7o. Idem als voren aan de school Schuttersveld B. ISo. Idem als voren aan de school Paul Krugerstraat B. 19o. Idem al» voren aan de school Vrouwenkorksteeg A. 20o. Idem als voren aan de school Dui- venbodestraat B. 21o. Idem als voren aan de school Me dusastraat B. 22o. Idem als voren aan de school Driftstraat. 23o. Benoeming van een onderwijzer aan de school Zuidsingel B. 24o. Praeadvies op het verzoek van Mej. J. P. Hemerik, om eervol ontslag als onderwijzeres aan de school Driftstraat. 25o. Praeadvies op het verzoek van W. J. Jong, om eervol ontslag als onderwijzer aan de Jongensschool voor U. L. O. 26o. Praeadvies op het verzoek van J, den Ouden, om eervol ontslag als onder wijzer aan de school Langebrug B. 27o. Praeadvies op het verzoek van J. P. Mulder, om eervol ontslag als lid van het Burgerlijk Armbestuur. 2So. Voorstel tot verhuring van een lo kaal van het voormalige schoolgebouw aan de PieterskerksTacht no. 9, aan de afd. Leiden van de Sociaal Democratische Stu dentenclub. 29o. Voorstel tot verlenging van de overeenkomst met de afd. Leiden va-n den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding, in zake de exploitatie van het zuidelijk speelterrein bij de Wilhelminabrug. 30o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van een strookje grand aan den Haarlemmerweg, Sectie K no. 78 ged. 31o. Voorstel om Burgemeester en Wethouders te machtigen de Stadsgehoor zaal tegen verminderd tarief af te staan aan de Leidsche Pluimvee-Vereeniging. 32o. Voorstel tot overbrenging van het dienstjaar 1928 op dat van 1929 van gelden in verband met de voldoening van onbe taald gebleven vorderingen en het nog niet verwerkt of verbruikt zijn van verleende oredieten, alsmede tot overbrenging van verschillende ontvang- en uitgaafposten van den Kapitaaldienst. 33o. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Zevenhui zen, tot wijziging van de met die gemeente gesloten overeenkomst tot levering van electrischen stroom. 34o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de aansluiting van wijk V en een gedeelte van wijk VIII op de cen trale rioleering. 35o. Praeadvies op het verzoek van C. Cl. van den Bosch, om opheffing van het bouwverbod, rustende op zijn perceel aan den Zoeterwoudsehen Singel, Sectie M no. 1162, subsidiair dat perceel en het perceel Sectie M no. 1960 aan te koopen. 36o. Voorstel tot onderhandsohe ver pachting van het baggerwerk en de uir- voering van bijkomende werkzaamheden, aan H. J. de Heyder. 37O— Verordening, houdende Reglement voor de Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon (Burgerlijk Armbestuur) te Leiden. DE GESTICHTEN ENDEGEEST, VOORGEEST EN RHIJNGEEST. Verslag over 1928. Verschenen is bij de Boek- en Steen drukkerij Eduard IJdo alhier het verslag over 1928 van het Krankzinnigengesticht „Endegeest", de afdeeling voor jeugdige zwakzinnigen „Voorgeest" en het Sanato rium „Rhijngeest". Hieraan is het volgende ontleend: Geleidelijk werd ingevoerd een nieuwe verpleeg wijze, de zgn. actieve behandeling. Deze behandeling, die uitgaat van het be ginsel, dat de geesteszieken zoo weinig mogelijk aan zichzelf moeten worden over gelaten, omdat zij dan veelal door ziekelij ke gedachten komen tot dwaze, storende handelingen en allerlei slechte gewoonten, eischt, dat de verplegenden de patiënten steeds bezig houden, overdag met'arbeid 's avonds met spelletjes en andere ontspan- ningsmiddelen. Het is gemakkelijk te be grijpen, dafc deze verpleegwijze heel andere eischen stelt aan de gestichtsdiepsten dan de vroegere, waarbij veel gebruik werd ge maakt van bedrust-, al of niet in afzonde ring en van de rustbaden. Meer ge'egen- heid tot werkverschaffing, vooral ook aan de zwaarste geesteszieken, die geen of bijna geen productieven arbeid kunnen verrichten, was noodig; hiervoor plaats en geschikte leiders te vinden kostte vaak heel veel moeite en zorg. Daar bijna alle patiënten overdag opstonden, kwam er spoedig een groot tekort aan bovenklee- ding en schoeisel; de aanmaak hiervan deed weer een achterstand ontstaan in het gewone reparatiewerk, hetwelk juist zelf ook door de nieuwe verpleegwijze vermeer derde. Daar kwam bij, dat juist iu dien tijd de wasscherij moet de daaraan verbonden vrouwen-werkplaatsen (vouw-, strijk- en naaikamer) verbouwd moest worden, het welk natuurlijk ook gepaard ging met een groote stagnatie in deze bedrijven. Geleidelijk werden in den loop van het jaar al de moeilijkheden overwonnen, zoo dat aan het einde van 1928 de nieuwe ver pleegwijze in „Endegeest" overal was door gevoerd en ingeburgerd. Dat dit bereikt kon worden is te danken aan de ijverige medewerking van alle betrokkenen; ge- neesheeren, hoofdverpleegsters, de leiders van de huishoudelijke en technische dien sten, maar vooral van het verplegend per soneel. In den beginne stonden vele ver plegenden vreemd tegenover hun nieuwe taak. die ongetwijfeld in vele opzichten moeilijker is dan vroeger; maar geleidelijk, naarmate zij zelf de resultaten van de nieuwe verpleging zagen, verdwenen de bezwaren, zoodat thar.s, naar ik meen, al len met animo in de nieuwe richting mede werken. Voorts treden uit het verslag nog de volgende bijzonderheden naar voren: Terwijl gedurende de eerste maanden Endegeest vrijwel geheel bezet was, bleven na de uitbreiding nog lang een vrij groot aantal plaatsen leeg en waren aan het einde des jaars nog 8 mannen- en 9 vrou- wenplautsen onbezet, zoodat het gemiddel de aantal onbezette plaatsen dit jaar 13 tegen 6 in 1927 bedroeg; in totaal bedroeg het aantal verpleegden 504. Ook „Voorgeest" had dit jaar'nog een vrij groot aantal onbezette plaatsen, hoe wel minder dan in 1927, nl. gemiddeld 11 (vorige jaar 17). Vooral de meisjes-afdee- ling droeg hiertoe bij; pas tegen het einde des jaars daalde het aantal open meisjes plaatsen van 10 a 12 tct 3; in totaal wer den 157 patiënten verpleegd. De bezetting van „Rhijngeest" was iets beter dan in 1927, nl. gemiddeld 76.2 -tegen 75.25 in 1927, te weten: in de eerste klasse gemiddeld 8.65 (1927: 8.35, in de tweede klasse A gemiddeld 36.41 (1927: 35.28), in de tweede klasse B gemiddeld 12.14 (1927: 12.43), in de Rijksafdeeling gemiddeld 19. (1927: 19.19). Er overleden dit jaar in „Endegeest" 23 mannen en 31 vrouwen, in „Voorgeest" 4 jongens en 5 meisje-s en in „Rhijngeest" 5 heeren en 5 dames. EEN MELKVEILING TE LEIDEN. Zaterdag j.l. werd in café „de Burcht" alhier een vergadering gehouden van alle veehouders, die belang stelden in een meik- veiling. Zij waren daartoe opgeroepen door het bestuur van den Kring Leiden van de Melkveehouders L. T. B welks voorzitter, de heer Noordman, de vergadering leidde. Op deze vergadering waien aanwezig on geveer een veertig veehouders, melkvee houders en kaasboeren. Tevens was aan wezig de heer Th. v. Leersum, voorz'tter der Haagsche Melkveiling en de heer Ir. W. J. M. Dekker, algemeen secretaris Van den L. T. B. De heer Noovdman deelt ipede, dat deze vergadering is belegd op verzoek van eenige melkveehouders, die door den la gen prijs voor de melk aan het denken wa ren gegaan op welke wijze hierin vérbe tering kon worden gebracht. Daarbij had den zij gadegeslagen, de wijze van werken en het resultaat der Haagsche Melkvei ling, en concludeerden dat het ook voor den Kring Lerden wel eens nuttig zou zijn, de bestaansmogelijkheid van een melkveiling te Leiden onder oogen te zien en te be spreken. De heer Noovdman heeft dit ten volle onderschreven. Spr. zou zelfs verder willen gaan. Hij is van meening dat een melk veiling nog de eenig mogelijke uitweg is voor de melkproducenten om een redelijken prijs voor hun product te verkrijgen. De groenten-, cilingen hebben mogelijk gemaakt dat de steeds grooter wordende productie voor 'n billijken prijs kon worden afgezet en daardoor zijn de green ten veil in gen een factor van groote beteekenis geworden in het algemeen bedrijfsleven. Ook de melkvei'ing :s in het belang van het algemeen. Ze is in 't belang van de consumptie-melkers, in het belang van de kaasboeren, in 't belang van den reeëlen handel en in 't belang van den consument. Dat de. georganiseerde melkhandel de melkveiling tegenwerkt is hierom, doordat hij een deel van zijn machtsposit:e kwijt raakt. Deze machtspositie is niet gebruikt in 't belang van de boeren, die telkens en telkens het aanbod van den handel moes ten aanvaarden omdat zij zich niet konden verweren. Door de veiling zal dit andera worden, niet in het nadeel van den reeëlen handel, omdat een prijs betaald zal wor den, meer overeenkomstig de innerlijke waarde en vraag en aanbod. Dan is het woord aan den heer van Leersum, die in het kort weergeeft zijn eerste poging, tien jaar geleden, om een melkveiling te stichten. Na een strubbeling in de eerste weken werd kort na den aan vang een goeden priis verkregen. Toen lie ten de leveranc'ers hun me'k wegkoopen door den handel, met het gevolg dat er wel een veiling maar geen melk was. De veiling is toen dan ook opgeheven. De twee de poging, ongeveer een jaar geleden, werd anders opgezet. De actie ging uit van den kring den Haag van de melkveehouders L. T. B., welks voorzitter, de heer Paarde- kooper en secretaris de heer Suyker, hun volle steun gaven aan de op te richten veiling. Waren vroeger de leveranciers aan de veiling geheel los, thans werd een verplicht veijen ingevoerd. Kaasmakers konden hun melk blijven verkazen, indien zij daarin meor voordeel zagen. Hun melk mag echter niet in den handel worden ge bracht, buiten de veiling om. Om aan het benood'gde geld te komen, heeft de Haag sche Melkveiling zich geconstitueerd als 'n Xaamlooze Vennootschap, we'ke aandee- len heeft uitgegeven. Voor dit geld heeft de veiling fust (kannen) gekocht. Ieder lid heeft een eigen dubbel stel kannen. De heer Noordman dankt den heer van Leersum voor zijn uiteenzetting, wijst nog maals op de voordeden van een melkvei ling, waarop de melk door eigen menschen zal worden verkocht. De Haagsche melk handel haalt thans van het geheele land melk om de ve'lingprijs te drukken. De heer Kroon (Alphen a. d. Rijn), di recteur der Groentenveiling aldaar, deelt mede, dat zijn commissarissen ook denken aan de oprichting van een me'kveiling te Alphen. Spr. vraagt hierover de meening van den heer v. Leersum. De heer v. Leersum meent, dat het. niet wenschelijk is te Alphen een melkveil ng op re richten, los van de Leidsche Melk veiling. Het zal gced zijn eerst het verloop van de Leidsche. Melkveiling af te wach ten, alvorens over te gaan, tot oprichting van een veiling te Aiphen. De voorzitter is van meening, dat de situatie onder de melkproducenten bij het stichten eener 'melkveiling zich geheel zal wijzigen. De kaasboeren zullen nu eens gaan kazen, dan weer de melk zoet ver- koopen, naar gelang 't hun het voordeelig- ste uitkomt. De heer A. Paardekooper zegt, dat hij als kaasboer reeds veel voordeel behaald heeft door de Haagsche Melkveiling. Spr. wil zijn volle medewerking geven voor een Le:dsche Melkveiling. De heer Noordam, penningmeester der Haagsche Melkveiling, deelt nog mede, dat de aanvoerdeis 1 pet. veilingkesten be talen. Het veilingbestuur zorgt dat de koo- pers de me'k betalen en dat de boeTon hun geld krijgen. De heer v. Winden (Voorschoten) zegt, dat juist de kaasboeren het gTootste voor deel hebben van een veiling, omdat zij hun melk nog kunnen verkazen, wanneer ze als consumptie-melk te weinig op zal bren gen. De vergadering besluit dan eenstem mig, dat een melkveiling te Leiden in 't belang der boeren is. Om te bereiken, dat zoo spoedig mo gelijk (fe.v. 1 December a.s.) begonnen kan worden met het veilen, wordt een com missie benoemd, die nadere voorstellen zal doen. Deze commissie bestaat. u:t de. heeren: Noordman (Zoeterwoude), Jacobs (Hazerswoude), de Wit (Warmond), van Vliet (Leiden), Paardekooper (Zoeter woude). Hierna sluit de voorzitter met een woord van dank en opwekking de vergadering. Onbestelbare po$t. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand October 1929: Brieven b'nnenland: N.V. Parfumerie „Apollo" den Haag Wed. O. van Arkel van Dijk den Haag Mevr. Blankenberg Beremer Haar'em Mei. Marie Boudijk Warmond Bureau Wagenstraat den Haag Mej. G. van Delft van Duijm Katwijk aan Zee H. H. Dingemans Amersfoort H. E. A. W. Frijling den Haag Mevr. van Geest Oegstgeest J. Guli'k woonwagenkamo Haarlem Haagsche Courant den Haag B. den Hartog Rijswijk Frans Hartog Amster dam Huwelijksbureau „Amvu" Amster dam - J. van Leeuwen den Haag v. cL Loo Wassenaar Maasbode Rotterdam Mei. A. Noordhoff Leiden Annie Re- nie-rs Midde'burg Mej. C. Sluiter, Voor schoten Voogdijraad Haar'em Henk de Vries Mijdrecht B. Batelaan den Haag Leen Baudhoorn Voorschoten M. Beekhuizen Veldwijk Hans Feich- tingen Eist Mej. Kleijntz Amsterdam Mej. S. Kedervcen Amsterdam Fam. A. Rijnsburger Amsterdam C. Verhoog Amsterdam H. de Vrind Maastricht. Brieven buitenland: Annie Ark'eij Aber deen H. B. L. J. Burrouws Paris Mej. A. van Deelen Herenthalsche baan België M. Engelander Berchem Mr. R. Fergusan Londen Mr. A. L. Hamilton Londen Mr. Richard Leaver Blackburn Andre Lo"is Paris H. Lyons Spring Lake H. Mercer Grass'ngtcn A. Mo- naseh Opvenheimer Heidelberg Clara E. Prici Weston J. Tafilor Manchester R. St. 76 Essen J. H. Scholes Links Cate o Sea. Drie briefkaarten zonder adres. INGEZONDEN MEDEDEELING. ivc.'Atrfer Wybert- |labi^te|! Zij bescher- legen verkoud- lyïd\jrinfectie. INGEZONDEN STUKKEN Triduum R. K. Volksbond. Gisterenavond werd het triduum, vooraf gaande aan de viering van het 35-jarig be- fcsaan van de Afd. Leiden van den Nod. R. K. Volksbond, in de Hartebragkork go- opend. Het triduum wordt gegeven door een Eerw. Pater Franciscaan, die in de drie te houden conferenties zal behandelen: „De R. K. Volksbonder in de moderne wereld"; „De R. K. Volksbond in het familie leven"; ..De R. K. Volksbond in het maatschap pelijk leven". Zeer jammer is het, dat gisterenavond niet meerdere Volksbonders aanwezig wa ren eri door hun wegblijven zoo veel, heel veel, hebben moeten missen. Het eerste der drie onderwerpen toch heeft de eerw. spreker gisterenavond in een schitterende en begeesterende predieatie zoo duidelijk en ldaar uiteengezet, dat ik er ten volle van overtuigd ben, dat alle aanwezigen het met mij zullen betreuren, da-t dit heerlijk woord niet heeft mogen klinken, voor oen geheel gevuld kerkge bouw. Daarom zij het mij vergund, of liever ge zegd, gevoel ik mij verplicht alle leden van den R. K. Volksbond alsnog dringend aan te sporen hedenavond en morgenavond bij de neg te houden conferenties aanwezig te zijn. Vooreerst om den eorwa'arden rede naar zelve, wiens welsprekend en enthou siast. woord ten volle een grocter gehoor verdient, maar meer nog en vooral om de R. K. Volksbonden? zelf, voor wie deze conferenties van onschatbare waarde kun nen en zullen zijn. A.s. Zondagavond zal de Groote Stads gehoorzaal op den feestavond zelve zeker geheel gevuld zijn, dan komt ieder lid en brengt, zoo hij zulks vermag, anderen mede. Zorgt dan ook, da<t de twee avonden van geestelijke voorbereiding aan uwe feest avond voorafgaande de Hartebrugkerk ge heel gevuld zij, opdat u niet het rechtmatig verwijt zou treffen, alleen belangstel ling te hebben getoond voor stoffelijke za ken en vermaak. Waar het nu de behartiging uwer gees telijke belangen geldt, waarvoor te zorgen toch ook en wel allereerst tot de taakom schrijving van uwe standsorganisatie be hoort, is het aller plicht van deze bijzon dere gelegenheid u nu door uw bestuur ge boden, op de allereerste plaats gebruik te maken. Zeer in het bijzonder richt ik deze aan sporing tot de bestuurders zoowel als de leden van de vakbondafdeélingen en niet in het minst tot de jongere leden van -den Volksbond. Zoo ooit, dan is hier aller opkomst niet alleen gewenscht-, doch voor alles plicht. Met dank voor de plaatsing, H. LOMBERT, Lid v. d. Ned. R, E. Volksbond. Leiden, 21 Nov. 1929. Leiden, 19 Nov. 1929, Esperanto-m'euws! Men deelt ons hot volgende mede: I. De gemeentelijke Esperanto-cursus te Nijmegen, die 1 Nov. jl. is aangevangen telt ruim 50 leerlingen. Ook het bestuur der Sfc. Jozefscholen te Nijmegen heeft opgave van leerlingen ge vraagd: ten behoeve van een Esperantocur- sus voor het R. K. Lager Onderwijs. Voor een zocdanigen cursus zijn reeds een ICO-tal jongens opgegeven. II. Op het adres aan alle gemeentebe sturen, omtrent Esperanto-onderricht op de lagere school, zijn vele gunstige mede- deelingen binnengekofnen. Een 3-tal ge meentebesturen, nl. Maastricht, Velzen en Wormer, heeft bereids „gunstig beschikt" en tot invoering besloten. Een 2o-tal gemeenten heeft bij de Cen trale Esperanto Commissie (secretariaat: Hugo de Grootstraat 35, Nijmegen) nadere inlichtingen gevraagd, en een groot aantal heeft zich rechtstreeks tot het gemeente bestuur van Nijmegen gewend. III. De propaganda-commi8sie heeft groote behoefte aan namen en adressen van onderwijzers(esen) die Esperanto kun nen onderwijzen, vooral in kleine plaatsen. IV. De schriftelijke cursus 1929—'30 telt 4300 deelnemers, waarvan nagenoeg de helft onderwijzers(cssen). In alle plaatsen, waar Esperanto-groe- pen zijn telt de cursus vele deelnemers. Esperantist. Uitgesproke n-: J. van cler Bijl, graanhandelaar te A a y- l&nderveen. Cur. mr. J. A. Risseeuw, te Alphen. Opgeheven: Th. A. E. Overeem Sr„ te Leiden. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. Uitslagen van 17 November. Eerste klasse. A A'dam; De Meer 2—R.K.A.V. 2 Adam: N.V.A.Zwaluwen 2 B Haarlem: Geel WitA.D.O. Hillegom: Concordia—H.B.C. 2 Haarlem: R.K.V.Z.Onze Gez. C Poeldijk: P.F.C.Wilhelmus 3—8 4-1 0-O 1—2 7-2 0-8 0-4 2-1 4-2 3-1 0-2 2-3 3—5 5—1 4—3 Tweede klasse. A Alkmaar: A.R.C.Voorwaarts Heemskerk: A.D.O. 2D.E.M. 2 B A'dam: Gez. VierVolendam 2 A'dam: Zwaluwen 3Amsteldijk C Santpoort: Santpoort 2Vrctrix Heemstede: H.B.C. 2aD.O.S. Schoten: Onze Gez. 2Alliance D Hoek v. Holland: H.V.C.-V.V.L. Loosduinen: G.D.A. 2V.A.P. ER'dam; St. LodewijkS. G. V. R'dam: CelerActivitas Derde klasse. A Heer Hugow. S.V.W.—A.R.C. 2 01 B Ouderkerk: N.K.A. 2N.V.A. 2 1—4 A'dam: Gez. Vier 2The Unity 2 2—3 C Volendam: Volendam 3P.V.C.B. 2 3—0 D Haarlem: Alliance 2H.B.C. 3 1—5 Haarlem: T.Y.B.B. 3—Geel Wit 2 4-3 Bennebroek: B.S.M.Santpoort 3 52 ENoordwijk: S.J.C. 2O.V.V. 1—2 F Den Haag: L.enSn. 3—Gr. Willem 3 3—1 Voorburg: WilhelmusS.D.S. C R'damAeolus 2—Excelsior 3 6—4 Vierde klasse. A Zaandam: V.V.Z. 3A.R.C. 3 91 Oastrieum: Vitesse 2G.V.O. 3 8—3 B A'dam: R.K.A.V. 4—D.O.S.S. 2 2-3 Weesp: The Victory 2Gez. Vier ,11—0 Nessersluis. N.V.Z.S.E.V. 6—1 C A'dam: India 2S. V. F. 3—2 A'dam: De Meer 4V.V.A. 3 A'dam: Wilskracht 4V.I.C. 2 7—5 D Haarlem: Geel Wit 3Santpoort 4 2—1 Haarlem: D.S.S. 2Concordia 2 8—0 Haarlem: V.V.F.T.Y.B.B. 4 5—0 Haarlem: Victrix 2B.S.M. 2 4—1 ER'veen: D.O.S. 2—S.J.O. 3 1-1 Oegstgeest: O.V.V. 2Meerburg 0i Lelden: Leiden 3S.N.A. 2 3—2 F LoosduinenG.D.A. 3Wilhelmus 4 2—1 Hoek v. Holland: H.V.C. 2Westl. 2 3—1 GDen Haag: D.H.B.V.A.C. 2 Vijfde klasse. A ZoeterwoudeA\S.C. 2—S.J.C. 4 0—1 Voorburg: Wilhelmus 5Leiden 4 3—a Zoeterwoude: Meerb. 2—St. Bern. 2 3—3 BVeur: A.V.V. 3—Graaf Floris 4 O-O Junioren-Competitie District Leiden. De uitslagen van de Zondag 17 Novem ber gespeelde wedstrijden zijn: Afdeeling A. O. V. V.Leiden Afdeeling B. MeerburgSt. Bernardus 1—0 A. S. C.-S. J. O. II <M Voor Zondag 24 November is het volgen-j Je programma vastgesteld: Afdeeling A. i Leiden: LeidenS. J. C. I Lisse: Lisse I—O. V. V.^ Afdeeling B. Hazerswoude: St. BernardusLisse III Sassenheim: TeijlingenA- S. C. Zoeterwoude (H.-R.).: MeerburgS. J. IIi Alle wedsrijden vangen om half één aan- D. HAVERKORN, Competitieleider, Engeland—Wales 6—0. Engeland heeft gisteren op het terreifl Ohelsea een onverwacht groote overwin/.' ning behaald op Wales, dat haar sterkskl combinatie in het veld had gebracht. John-I sen opende den stand echter reeds na 101 minuten en 4 minuten later dcelpunUt Camsell met een schitterend schot. Pt Welsche middenlinie die door vele de* kunaigen de evenknie zoo niet de mow der van de Enge'sche werd geacht b'eel niet tegen het snelle voorhoede spel der Engelsc'nen opgewassen en van de voor hoede was alleen Cook in zijn clubvore Tn de tweede helft doelpuntten CnnueC (•2), Johnson en Adcock en was het We? schc elftal totaal gedemoraliseerd. BILJARTEN. Excelsior l (Lisse)—Excelsior (Haarlem! Onder zeer groote belangstelling voor van de zijde der Haarlemmers had de ontmoeting plaats in café „De Duif" Lisse. De Haarlemmers waren de mef deren en wonnen met- 60 caramboles. Deü wedstrijd had een zeer spannend verloof De uitslag is als volgt: pt. brt. h.s ge" P. Duivenvoorden Jr. 90 17 10 té (Lisse) R. Lunenburg (Haarlem) 125 IS 32 o> P. Duivenvoorden Sr. 94 23 30 3i- M. Abbink 125 24 22 3-4) 125 125 121 B. Duivenvoorden F. Klooster C. Degger 99 34 11 Oh. Bottelier 125 35 16 A. Elf ring 125 41 13 G. Kootstra 97 41 10 V Ten slotte zij nog vermeld, dat de lemmers het biljart „Toulet" ten zeers" roemden, en allen vol lof over het riaal waren. Dinsdag 3 December wordt de vet®®| wedstrijd in café „Kloosterman", ^l| Leystraat, te Haarlem gespeeld.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8