UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN PONDERDAG 21 NOVEMBER 1929 EERSTE BLAD. PAGINA 3 BAROMETER naar waarnemingen, in den morgan van 21 Nov. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometersfc.: 771.3 te Memel. Laagste barometerst.734.5 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond mn 22 Nov.: Meest matige Zuidoostelijke tot. Zuide lijke wind. Aanvankelijk licht tot half be wolkt en weinig of geen regen, later waar schijnlijk toenemende bewolking en eenigo regen. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 8.— gr. C. LICHT OP. VOOR FIETSEN e. a. Van Donderdagnamiddag 4.29 uur tot Vrijdagmorgen 7.0- uur. MUZIEK. fcrósgO -755 MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Quintette instrumental de Paris. Aan de leden der Maatschappij voor Toonkunst werd gisteren door het hierbo ven vermelde Parijsche instrumentaal kwintet een heerlijken avond gegeven. Want was het voor de gecultiveerde toe hoorders van heden niet een zeldzaam ge- jnot binnengeleid te worden in ensemble werken (die men maar al te weinig hoort) jvan Couperin, Beethoven en later op den avond in de werken van Goossens, Gras en d'Indy O ogenblikkelijk komt men on der de bekoring van de instrumentale kleu ren van fluit, viool, harp, alt en celló, in verschillende combinaties samengevoegd of wel in volkomen ensemble musiceerend. Hiertoe heeft niet weinig bijgedragen het prachtig beschaafd en volmaakt-samen gaand spelen van Bené Leroy, fluitist, René Bas, violist, Pierre Jamet, harp, Pierre Grout, alt en Koger Boulmé die de cello speelt. Innerlijk muzikaal vormt, dit vijftal een groote solistische eenheid met fijne zin voor ensemble spelvolkomen hierin harmonieerend. Het eerste nummer was: „Conceits royaux" van Couperin voor viool, cello en harp. Wie waren de mannen die hun trouw toonden aan de 17e en 18e eeuwsahe meesters door te wijzen op de eeuwige frischheid hunner muziek en de innerlijke schoonheid ervan? Die de belangstelling weer gaande maakten voor dezen? Zij die aan de «pits staan van de tegenwoordige Fransch muziek, Saint- Saëns, Guilmant, d'Indy, Dukas en De bussy. En wij genoten van de weldadig- aandoende echt-Fransche muziek van Cou perin. Dan volgde Beethovens hart en ziel ontroerende muziek „Trio-serenade op: 25" voor fluit, harp en alto, dateerend van 1802. De Serenade stamt uit een tijd van rustige gemoedelijkheid, geschreven voor een beperkt aantal instrumenten. Door nagenoeg alle Weensche componisten uit de 2e hc'i't van de 18e eeuw is deze mu ziekvorm gebruikt, maar in de keus der instrumenten en aan de innerlijk ver werkte-gedachten lag 't groote verschil en daarin gaf Beethoven zijn persoonlijk heid. 't Is een bekoorlijk stuk muziek met een heerlijk levendig „Entrata" (hoe mooi lokt de fluit hier boven de andere instru menten uit), een bekoorlijk „Menuet" een hooge eiscken stellend „Allegro mol- to", een lieflijk „Adagio con variazioni", waarin aan elk instrument een variatie is toegedacht en ten slotte een virtuoos geschreven „Finale". Met eenvoud inner- lijk-doorleefd, met virtuose slagvaardig heid en ware Spielfreudigheib werd het mooie Trio uitgevoerd. Een driedeelige Suite van den te Londen geboren compo nist Eugène Goossens volgde hiena. Een ongemeen fraaie vertolking werd aan dit klankrijk warm getimbreerd opus gegeven. Goos&ens betoont zich een zoon van zijn tijd. Strauss, Debussy en Bavel hebben zonder twijfel zijn werk beïnvloed. Door «en misverstand was een der partijen van Roussel's „Serenade" zoek geraakt. Wij hadden wel heel graag het kwintet in dit werk in volle glorie willen hooren, maar 'cel werd vergoed van wat wij misten. Esd vierdeelig „Trio" voor drie stvijkin- sturmenten, viool, alt en cello van Gras (vooraanstaande figuur der Fransche ka mermuziek) werd onnavolgbaar uitge voerd. Voor 't eerst werd dit meditatieve werk te Leiden gespeeld en buitenge woon werden wij aangetrokken door de gevoelige melodiek, de weemoedig roepen de thematiek in cell-o, alt en viool beurte- fcgs de modern fraaie instrumentatie en Oostersch donker- gloed rijke koloriet. On getwijfeld had dit werk geen beter intro ductie kunnen hebben. Tot slot een Suite vod Vincent d'Indy, fiere persoonlijkheid der Fransche Toonkunst, wiens werken de geest ademen van César Franck ernstig en warmbloedig. Den fluitist (dankbaar 15 zijn partij in de verschillende werken) die voortdurend onze belangstelling had hoorden wij in het „Air". Een fijnvoelend bmstenaar, ontroerend in het heimwee dat hjj vertolkte. De harpist mocht er tech- ®ls«h en muzikaal wezen. Het getokkel der snaren, de klankvariaties door pedaal- gebruik, de charme der snelle passages ?even een tooverachtïg en zeer charmee- effect. Ook de altist en de voorman, vio,ïst Bas interesseerden ons zeer. Want "1 vermochten al evenzeer zieh tot een artistieke voldragenheid op te werken. Zoo was het een wonderlijk combineeren en mêleeren van geluid. Ieder voor zich en allen te zamen hebben de uiteenloopen- de muziek in eigen sfeer geïnterpreteerd. Men werd er onweerstaanbaar door mede- gesleept. Aan 't slot' een ovatie die zeer groot en enthousiast was. J. K. HILLEGOM. Huldiging Zuster Terhorst. Gister avond werd Zuster Terhorst, Wijkver pleegster der Protestantsche Ziekenverple ging en huisbezoekster der T.B.C.-vereeni- ging in het Nutsgebouw gehuldigd wegens haar koperen jubileum als zoodanig in deze gemeente. Hierbij waren tegenwoordig: het bestuur der Wijkverpleging, dat der T.B.C.-vereeniging, het huldigingscomité, het Burgerlijk Armbestuur, doktoren, weth. De Vreugd, enkele raadsleden e.a. De heer J. H. A. Vooren, directeur van het postkantoor te Sassenheim en secreta ris der T.B.C.-vereeniging opende den avond en wees er op, dat het hier de hul diging betreft van een vrouw van christe lijke beginselen. De heer Vooren bood namens de Zieken verpleging, aan een pensioenpolis waar door aan de Zuster op 55-jarigen leeftijd een pensioen verzekerd is van 800 per jaar. (Applaus). Hierna werd het woord gevoerd door den heer Aay, voorz. van het comité van huldiging uit de patiënten.. Als stoffelijk bewijs van waardeering bood spr. aan een schitterend salonameublement met de na men der schenkers. De heer Fijma getuigde van de waardee- rign en dankbaarheid der arbeiders van zijn richting ten opzichte van de Zuster en hoopte, dat zij nog jaren in ons mid den moge zijn. Dr. Sleenmeijer sprak een woord van waardeering, mede namens de andere doktoren. Zuster Terhorst bracht op de eerste plaats dank aan God, die haar gesterkt heeft bij haar arbeid. Dank bracht zij ook voor de waardeerende woorden en -de stoffelijke huldeblijken. Hillegom is haar lief geworden en zij hoopt, dat ze er nog heel lang mag arbeiden. Hierna was gelegenheid, persoonlijk de Zuster te compljmenteeren, waarvan alle aanwezigen gaarne gebruik maakten. WARMOND. Uitvoering Volksbond. Gisteravond gaf de afdeeling Warmond van den Ned. B. K. Volksbond een vroolijken avond in Hotel „De Stad Rome" alhier. Deze uitvoe ring had plaats ten bate van „Herwonnen Levenskracht" en de Vereeniging „Hulp in Nood". Nadat de bijeenkomst door den voorzit ter was geopend heette spreker allen har telijk we'kom inzonder den pastoor, gees telijk adviseur der vereeniging. Spr, hoop te, dat allen zich dezen avond goed zouden vermaken, iets waaraan hij niet twijfelde, gezien het programma. Hierna werd ten tooneele gebracht „De Gemeenteraadszitting van Wauweldam", een groote komische dorpsscène, een stuk vol jolijt en een aaneenschakeling van ko mische momenten. Het stuk werd vlot ge speeld en oen hartelijk applaus bewees na afloop, dat de prestaties der spelers zeer werden gewaardeerd. Oo'k het stuk Afgc- exerceerd" oogstte veel bijval. Tijdens de pauze had een groote verlo ting plaats, waarvan de netto opbrengst ten goede kwam van bovengenoemde in stellingen. Deze opbrengst versterkte de kassen dor vereenigingen zeer. Tot slot had de opvoerng plaats van het tooneel- stuk getiteld: „De Gouden bruiloft in Klei dorp", een groote komische snecta.kel-scè ne in 2 bedrijven. Ook dit stuk werd zeer vlot gespeeld en de aanhoudende lach salvo's bewezen voldoende, dat de leden zich buitengewoon goed amuseerden. Na afloop hiervan brac'ht de voorz. een woord van hartelijken dank aan de spelers voor het vele moois, waarvan -zij de aanwe zigen dien avond hadden doen genieten en hoopte dat de tooneell'sten dit seizoen nog meerdere uitvoeringen zouden geven. Uitvoering. De R. K. Muziek-, Too- neel- en Zangvereeniging „St. Matthias" alhier geeft op Zondag 24 November a.s. haar eerste winteruitvóering. Het met zorg samengestelde programma belooft, zoowel wat tooneel als muziek betreft, een buitengewone avond en wij twijfelen niet of de zaal zal te klein zijn alle bezoe kers te bevatten. NOOTDORP. Bijz. Vrijw. Landstorm. De Bijzondere Vrijwillige Landstorm, afdeeling Nootdorp, hield Maandag een groote propaganda- avond in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Veenweg. De belangstelling voor dezen avond was groot. De zr*l was tot in de uiterste hoeken gevuld. In het plaatselijk comité hadden zitting geno men de heeren Ds. Loeff, Pater Knots, de heer Vans, secretaris der B.V.L., de- plaatselijke leider, de heer O. A. G. Jans sen en de heer A. Post. De vice-voorz., de heer Loeff, opende deze bijeenkomst. Spr. betreurde het, dat de voorzitter, pastoor A. G. Rheéj wegens zijn zwakke gewondheid niet aanwezig kon zijn. Na een mooie openingsrede ga-f de chr. zangvereeniging „Soli Deo Gloria" eenige zangnummer ten gehoore, begin nend met het „Wilhelmus". Hierna was het woord aan den secretaris van den B.Vi„ die in het kort de kracht en het doel van den Vrij willigen Landstorm uit eenzette. Na de pauze werd nog een mooi zang nummer, getiteld „De Avondzang" ten ge hoore gebracht, wat een daverend, applaus verwierf. De dirigent der zangvereeniging bedankte de vergadering voor de uitnoo- diging en ook voor de medewerking ge durende de uitvoering. De Landstorm-film, die wij daarnp, te zien kregen, trok veel aandacht. Tot slot bracht Pater Knots een woord van dank aan allen, die hun medewerking getoond hadden tot het sla gen van dezen schitterenden avond. Postduivenvereniging. De Postdui ven vereeniging „De Vriendschap" verga derde bij den heer H. Huis. Als voorz. is gekozen de heer W. van Leeuwen Nz., secretarie-penningmeester J. Th. Jasperse, le commissaris J. P. van der Meer Sr., 2e commissaris Corn. C. A. Groenewegen Cz„ 3e commissaris L. Sonderop. ZOETERMEER—ZEGWAART. GEMEENTERAAD. De benoeming van een onderwij zer aan de openb. schooL Een theologisch dispuut. De Raden der gemeenten Zo eter meer en Zegw-aarb kwamen gisteravond te 7.30 uur, t^n raadhuize te Zegwaart in gecombineer de vergadering bijeen. Voorzitten": F. S. G. Bos, Burgemeester. Afewezig met kennis geving de leden Vollebregt en van Duijven- bode, alsmede waren afwezig de leden van Dorp en Smits. Na opening der vergadering met voorle zing va-n het voorgeschreven gebed, worden gelezen en onveranderd goedgekeurd de notulen der laatste vergadering. Mededeeling wordt gedaan van de in gekomen stukken. Aan de orde wordt gesteld punt 1 der agenda: „Het verleeneu van eervol ontslag aan G. H. W. Roosen als onderwijzer der gemeenschappelijke openbare lagere school". De voorz. geeft voorlezing van het desbetreffend verzoek van Roosen, voor noemd. Op voorstel van den voorz. wordt besloten tot geheime vergadering over te gaan. De openbare vergadering wordt door den voorz. geschorst. Na heropening der openbare vergadering wondt met alg. st. overeenkomstig het voorstel van B. en W„ besloten aan G. H. W. Roosen met ingang vah. 21 October 1.1. eervol ontslag te venleo- <nèn als onderwijzer aan de gem. O. L. school alhier. Vervolgens wordt overgegaan tot de be handeling van het volgend onderwerp: Benoeming onderwijzer aan de gem. O. L. school. De voorz. doet mededeeling van een schrijven van den Comm. der Koningin, waarbij, naar aanleiding van een raadsbe sluit tot wijziging der begrooting, wordt gewezen op artikel 41 der L. O.-wet 1920. De voordracht voor de benoeming luidt als volgt: 1. G. Graafland, tijdelijk onderwijzer alhier; 2. J. Vier son, tijdelijk onderwijzer alhier; 3. J. M. Goddijn te Leiden. De voorz. doet voorlezing van een schrij- van van den he-er G. F. Baijlé, hoofd der gem. O. L. school, hetwelk op de voor dracht betrekking heeft. De heer Schaeffer brengt naar voren, dat het een onaangename indruk op hem gemaakt heeft, dat geen enkele der oan- didaten zich do moeite getroost heeft zich bij de raadsleden te presenteeren. Ook de heer Duinisveld en do heer van Straalen zijn het met den vorigen spreker eens. De voorz. zegt, dat door de op de voor dracht staande onderwijzers een proefles werd gegeven, welke werd bijgewoond door den Inspecteur van het L. O. en Burg. en Wotoh. en dat Burg. en Weth. vóór het opmaken der voordracht nogmaals een be zoek gebracht hebben aan de school voor het bijwonen der lessen van de eerste twee candidatsn. Na de gehouden proefles werd door Burg. en Weth. in overleg met den In specteur van het L. O. als tijdelijk onder wijzer bencemd de heer Graafland met ingang van 1 Oct. 1.1., terwijl daarna ook de heer Viersan en wel met ingang van 29 Oct. jd. als tijdelijk onderwijzer werd be noemd. De voorz. merkt op, dat in de ge geven omstandigheden de tijd wel wat leert geweest is voor het afleggen van een bezoek bij de raadsl.eden. In verband met het reeds medegedeeld schrijven van den Comm. der Koningin oordeelen B. en W. een spoedig© definitieve benoeming wen- schelijk. Do heer Lamens is ook vam meening, dat de betrokken oandldatan zich' wel hadden kunnen presenteeren, ofschoon spreker vertrouwt, dat ten de-" wel zou kunnen worden afgegaan op het terzake kundig advies van den heer Baijle. In een vorige vergadering, aldus &pr„ heb ik heb verzoek gedaan aan B. en W. om mede te werken tot de benoeming van een onderwijzer van positief Hervormde Belijdenis, tegen welke benoeming ook voorstanders van het openbaar onderwijs geen bezwaar kunnen hebben. Spr. stelt nu de vraag of een dergelijk persoon op de voordracht staat. De voorz. zegt, dat de heer Graafland dooplid is der Hervormde gemeente. De heer Lamens zegt, dat dit zijn be doeling niet is, aangez'en iemand wel lid maat kan zijn, doch niet de kerk bezoekt. Spr. verklaart een dergelijke vraag te stel len omdat hij een beetje bang is, daar een Weth. der A. R. partij hem toegevoegd heeft dat een Christen geen onderwijzer kan zijn aan de openbare school. Wethouder Ohardon verklaart, dat ge heel overeenkomstig de wet is gehandeld en doet voorlezing van artikel 41 der La ger Onderwijswet 1920. Hij spreekt de hoop uit dat het ideaal „de vrije school voor ge heel de natie" verwezenlijkt mag worden, opdat alsdan de ouders meer invloed kun nen u'toefenen en daarmede ook de moei lijkheid voor de raadsleden wegvalt om hun keuze voor de benoeming van een on derwijzer te bepalen. De heer van Reouwijk gaat volkomen accoord met de meening van den heer La mens en zegt, dat de beweringen van den heer Ohardon in strijd zijn met de wet. Het betrokken wetsartikel is, aldus de heer van Reeuwijk, van toepassing-op den onderwijzer. De heer Chardon zegt, dat de kerkelijke belijdenis beoordeeld moet worden door den Kerkeraad. De heer Lamens, die weinig achting heeft voor de L. O.-wet, zegt, dat de heer Char- don met de A. R. uitdrukk'ng het bewijs levert den Bijbel niet te kennen. Hierna volgt een theologisch dispuut, tusschen den heer Chardon en den heer Lamens, waaraan de voorz. weldra, een einde maakt. De heer Lamens stelt nu voor niet tot de benoeming over te gaan. De heer Facee Schaeffer verklaart in dit geval blanco te zullen stemmen. Spr. is er echter wel voor, dat in rondvraag wordt gebracht of men al dan niet ter benoe ming zal overgaan. De heer Groenewegen merkt ng op, dat 't college van B. en W. eenstemmig beslo ten heeft bot de samenstelling der voor dracht. De heer Scheer wijst op de wenscholijk- heid van het bespoedigen der benoeming. Het voorstel-Lamens wordt mot op een na alg. st. verworpen. Alleon de heer La mens stemde voor. Wordt thans tot de benoeming overge gaan. Na gehouden stemming blijken te zijn uitgebracht op den heer Graafland 7 stemmen, op den heer Goddijn 1 stem, ter wijl 2 stembriefjes blanco waren ingele verd, weshalve de heer Graafland is be noemd. Besloten wordt de benoeming te doen ingaan den len October jl. Hierna sluiting der vergadering. BODEGRAVEN. Crescendo. Evenals vorige jaren was de zaal van hotel Blom Dinsdagavond we der geheel bezet, tijdens de uitvoering van de muziekvereeniging „Crescendo". Zeer verdienstelijk werden de verschillende mu zieknummers afgewerkt. Na de pauze trad het trio Jean van Laar op, dab door zijn geestige liedjes en voordrachten allen har telijk deed lachen. De avond werd met een gezellig bal gesloten. Z0ETERW0UDE. ToonesJ. De R. K. Tooneelvereem- ging „Ons Genoegen" zal niet Zondag a.s. een uitvoering geven, doch Donderdag 28 November. LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE RECHTBANK. De verdipsteringen bij de Katwijksche Boerenleenbank. De rechtbank heeft vandaag veroordeeld den niet verschenen P. de B., wegens ver duistering van bedragen van 5000, 3350 en 415, gepleegd in zijn betrekking van kassier van de Coöperatieve Boerenleen bank te K a t w ij k a. Zee, ten nadee'.e van verschillende rekeninghouders bij die bank, tot 1 jaar gevangenisstraf, voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaren. In totaal zou de verdachte meer dan 30.000 ten eigen bate hebben aangewend. In de instructie heeft bij een volledige be kentenis afgelegd, welke bekentenis thans werd voorgelezen. De geleden schade is inmiddels door verdachte's familie ver goed. DE ROOFMOORD TE AMSTELVEEN. Verdachten krijgen levenslang. De rechtbank te Amsterdam heeft he den uitspraak gedaan in de zaak van den roofmoord, gepleegd te Amstelveen .en veroordeelde beide verdachten conform den eisch van het O. M. tot levenslange ge vangenisstraf. COMMUNISTISCHE RELLETJES TE WARSCHAU. WARSCHAU, 21 Nov. (VJ>.), Ofschoon de politie-autoriteiten te Warschau in den nacht van Dinsdag op Woensdag bij eon aantal communistische organisaties huis zoekingen hebben verricht en 27 personen hebben gearresteerd, is het Woensdag ter gelegenheid van den lOcn jstichtingsdag van de communistischè jeugdinternatio- nale toch tot straatgevechten gekomen. De voorgenomen groote demonstraties van de roode jeugd op het Grzybowski-plein kon den niet plaats hebben, doch een commu nistische optocht van 300500 personen, voornamelijk jongelingen, trok door de ötraten der voorstad. Een lid van de ge heime politie wilde telefonisch het com missariaat van politie hiervan in kennis stellen, doch werd door de communisten herkend en tegengehouden. Tusschen de demonstranten en voorbijgangors kwam het tot botsingen, waarbij van revolvers gebruik werd gemaakt. Toen de politie aanrukte, verspreidde de massa zich. Eén doode en twee gewonden bleven liggen. Twee andere personen zouden eveneens gewond zijn. De gedoode is een passé e- rende postbeambte, terwijl de gewonden tot de communistische demonstranten be hoorden., GROOTE DORPSBRAND. BERLIJN, 21 November. (V.D.). Het dorp Wevelsfleth bij Glückstadt is Woens dagavond door een enormen brand geteis terd, die geweldige schade heeft aange richt. Te half 11 's avonds brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit op de werf Matskulat, welke zich snel uitbreid de en een drc ;onde houding aannam. In korten tijd tastte het vuur ook het nabij gelegen woonhuis van den scheepsbouwer Peters en vijf andere in de omgeving lig gende gebouwen aan. De brandweer uit Wevelsfleth en omliggende gemeenten slaagde erin vier dezer gebouwen grooten- deels te behouden. De werf en het woon huis van den scheepsbouwer werden totaal verwoest. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Opnieuw disconto-verlaging. LONDEN, 21 Nov. (V. D.). Do Engelsehe Bank heeft heden het bank-disconto ver laagd tot 51/" Het Teapot Dome-schandaal. NEW YORK, 21 Nov. (V.D.). De Ame- rikaansche petroleum magnaat Harry Sin clair, die in verband met het Teapot Dome- schandaal tot een gevangenisstraf van. 6 1/2 maand was veroordeeld, werd Woens dag kort na. middernacht ontslagen. GOUDA, 21 Nov. Vee. Aanvoer 3402 st., w,o. 248 slar'-1varkens. Prijzen: Vette var kens f 0.3P—O.-ll1/?, Londensche f 0.36 0.38, Zouters f 0.400.41, per pond. 1000 magere varkens f3560; 1865 biggen f 15 24; 21 runderen f200300; 29 nuchtere kalveren f 1218; 216 schapen f2530 23 geiten f 412. Kaas. Aanvoer 22 p. kaas. Prijzen: mei rijksmenk le kw. f 5760, 2e kw. f 5456. Zware 161. Handel matig. Boter. Aanvoer C63 p. boter. Prijzen: Gooboter f 1.15—1.20, Weiboter f 101.15. Handel matig. BODEGRAVEN, 20 Nov. Eierenvelling. Aanvoer 4112 stuks kippeneieren 11.20— 12.40 en kuikeneieren 8.8010.30, 150 eendeneieren 7.703.80 per 100 stuks; kippen 1.00l.io per stuk. VEURLU AM, 20 Nov. Vrije veiling. Kippeneieren f 11.7512.80, eendeneieren f 89.25, kuikeneieren f 79.20, per 100 Kippen f0.751.85, hanen f 0.901.75, dui ven f 10—0.28, konijnen f 1.554, jonge konijnen f 0.40 --0.75 per stuk; Zoete kaas (r.m.) f 0.500.61, Leidsche kaas f 0.38 0.47 per pond; Appelen f 0.100.25, peren f 0.07—0.13 per Kg. VOORSCHOTEN, 20 Nov. Veiling V.P.V. Kippeneieren f 9.2014, eendeneieren f 10.1010.20, per 100; hanen f 1.801.90, kippen f 1.101.45, konijnen f 1.601.80. NIEUW-VENNEP, 20 Nov. Eierenvoiling Aanvoer: 4700 kippeneieren 912.50, 470 eendeneieren 6.60—7.60, p.'lOO stuks, kippen 0.501.30, hanen 1.25, konijnen 0.502.20, per stuk, appelen en peren 34 ct. per K.G. Eieren handel vlug, ko nijnen veel aanbod handel stug. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 20 Nov. Eierenvejling. Aanvoer 32 partijen. Kip peneieren 1213.40, eendeneieren 7 8.10 Kuikeneieren, 1012, per 100 stuks. Eenden f 1.20, Hanen f 0.801.p. stuk. ZOETERMEER—ZEGWAART, 20 Nov. Eierenveiling. Aangevoerd 1584 stuks. Kip peneieren 12.5013.05 en eendeneieren 9.per 100 stuks. Volgende week zullen er ook stoofperen geveild worden. LISSE, 18 Nov. Bloemboücnveiling. Leverbaar, prijzen per 100 stuks. Gla diolen: Halley 1012 0.35, Schwabon 14 op 1.60, 10—12 0.70, 12 op .1.30, America 14 op 1.60, 12 op 1, 10—12 0.60, Clemenceau 12 op 6.75, 1012 0.35, Yellow Standaard 14 op 1.40, 12 op 1, 10—12 0.5Q, Virginia 12 op 2.90, Rubini 12 op 0.90, 1012 0.45, Mar. Foch 1012 0.40, White Giant. 14 op 3.50, 12 op f 3, 10—12 1.70, 8—10 0.90, i'Immaculee 12 op 2.00, 1012 1.60, Maidenblush 14 op 1.10, 12 op 0.90, 10 12 0.45, Jac. v. Beieren 12 op 1.20, 10 12 0.60, War 14 o.p 1.50, 12 op 1.30, 10—12 0.75, Princeps 12 op 0.90, 10—12 0.50, Pr. of Wales 12 op 0.95, 10—12 0.35, Catharina 12 op 1.20, 1012 0.70, Red Empress 12 op 1.60, Venus 10—12 0.50, Odin 12 op 0.75, 10—12 0.40, Brilliant 1012 0.50, Panama 12 op 1.50, Flaming Sword 12 op 0.85, 10 12 0.10, Golden West 14 op 2.40, 12 14 1.60, White City 1012 1.10, Willy W:gman 14 op 1.40, Mr. G. P. Alkemade 14 op 1.10, 12—14 0.85, 10—12 0.70, Liebesfeuer 12 op f 2.50, Aurora 14 op 2, 12 op 1.50, 10—12 0.70. Leverbaar, prijzen per 100 stuks: Evt, Gele Prins 3.95, Geel 2.85, Witte D. Max 2, Molière 1.80, Diana 1.90, Witte Zwaan f 1.20. La Reine 2.50. Dvt.Salv. Rcee 2.45, Harlequin 2.90, Thourncsoll 3.55. Elt.: Ingl. C. Pin'k 1.85. Dwt.: Gretchen 2.45, Haarlem 2, EVsabeth 3.05. Crocus: Ad. Patty 2.30, Bar. v, Bru- now 2.10, Blauw 1.20. BijgoedSp. Anaerira f 6, Gladstone f 8.50, Glory 6, Peach Blossom 10.10, Enk. Galanthus 1.60, Monlbr. Cr, Miafl. 0.65, Lil. Tigr. Gplcndens 6.108.00, id. Candidum 7. Plantgoed per H.L. Evt. Brilliant Star f 144, Evt. Coul. Car dinal f 131, Evt. Pr, van Oostenrijk f 85, Evt. King of Yellow f 157, Evt. TTchfoema f 76, Evt. Witte Due Max f 55, Evt. Scar let Due f 4565, Evt, Verm. Briljant f 117.50, Evt. La Precieuse f 62, Evt. Roi Cramoisie f 65, Dvt. M. v. d. Hooff f 1S2.50, Dvt. Murillo f 3855. Dvt. Thourncsoll f 100. Dwt. William Pitt f 18. Dwt. Rau- wenhoff f 5890, Dwt. Will. Copland f45, Dwt. Roses Perfection f31, Dwt. Bar- tigon f 83, Dwt. Siert. v. Flora f 30, Dwt. Clara Butt f 20. H.I. Werlgewood per Kg, f 11, Cr. Geel per H.L. f220. W1SSELN OTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.271 Londen 12.08 7r New York 2 47 91 Parijs f! "o Brussel y Zwitserland 48. io Milaan 12 'T Madrid 34. Oslo 66. 71/2 Kopenhagen 66,871 i-, S tockh olm 66.59 U", Weeneu ;34.86l/> Praag 7.341/Ö Boedapest10.3-41 .2 Prolongatie: 3lfs pet.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3