LAND- EN TUINBOUW LUXE BROOD- EN KOEKBAKKERIJ J. WANNINKHDF, Turfmarkt 3 RECHTZAKEN LUCHTVAART STADSNIEUWS Avenda DONDERDAG 21 NOVEMBER 1929 EERSTE BLAD. PAGINA I kanten te Groningen, Friesland en Drente. De hoer March ant (V.D.) bespreekt de zaak Giessen-Nieuwkerk. Spr.s indruk van de leiding is die van een eerlijk, onpartijdig en nauwgezet on derzoekend rechter. Maar wilde het Hof de waarheid vernemen, dan moest een andere sfeer worden geschapen dan te Dordt en in Den Haag. Dc getuigen moes ten gevoelen dat zij thans gerust de waar heid konden zeggen, zonder onder pies- sie van De Jong te staan. Vast staat dat de verdachten onschuldig werden veroor deeld. Dat het geschokte vertrouwen is her steld, dat dankt ons volk aan het Hof van Amsterdam en zijn President en het zou spr. een vreugde zijn geweest indien dat door de regeering was voorop gesteld. Het. blijkt nu dat in ons land een Drey- fuszaak' mogelijk is; eerste rangs magi straten trachten ter wille van het pres tige van de rechterlijke macht het gezag van het Amsterdamsc'he arrest te onder graven. Dat is een ernstig feit. Spr. hoopt verder dat uit ministers antwoord zal blijken dat het afhandelen van deze zaak met vertrouwen aan hem kan worden overgelaten, 's Ministers woor den aan het adres van het Amsterdam- eche Hof acht spr. onoordeelkundig, on doordacht, en in den mond van dezen minister hoogst afkeurenswaardig. De mi nister voele zitfh in deze zaak vooral niet jong, doch handele, zooals de minister handelen moet. De heer Slotemaker de Bruine (C.H.) bespreekt het 's-Hertogenbossche geval. Spr. acht het bedenkelijk de benoe mingen als rechter uitsluitend de doen geschieden naar evenredigheid der Efcrk- genootschappen. Niet gaarne echter zou spr. de gedachte steunen dat katholieken als rechters een andere houding tegen over de Nederlansche wetten ionemen dan andersdenkenden. Spr. wil echter dat een rechterlijk college de mentaliteit ver staat van de bevolking die recht komt zoeken daarom moet de samenstelling ge nuanceerd zijn. Spr. betwist de katholieke kerk niet uitsluitend te beslissen wat een katholieke opvoeding is. Maar spr. vraagt: geldt dat gene wat voor de kerk geldt ook automa tisch voor den voogdijraad en voor den rechter? M-a.w.: mag de vraag of een moeder haar kind katholiek kan opvoe den een beslissenden invloed h ei.be n 3 Er is toch verschil tuaschen het kiezen van een gezin voor een kind, en het terug brengen van kinderen in het eigen gezin. De vergadering wordt te 6.25 verdaagd tot hedenmiddag 1 uur. Koninklijke Besluiten. Burgemeester. ,Bij Kon. Besluit is benoemd tot. bur gemeester der gemeenten Stad-Delden en Ambt-Delden jhr. mr. L. O. van Nispen tot Sevenaer. Uit de metaalindustrie. Besprekingen over een collectief contract. De Rotterdamsche correspondent van het „Hbld." meldt: Tot de afsluiting van een collectief contract in de metaal-industrie is het dezen zomer niet gekomen, niette genstaande de besturen van de organisa ties van werkgevers en werknemers bij him besprekingen tot overeenstemming waren gekcmen. De arbeiders in de groote ste den hebben de voorstellen afgewezen om dat zij naar hun meening te weinig verbe teringen brachten. Wij vernemen thans, dat er opnieuw contact i6 tusschen de besturen van de ar beidersbonden en den Metaalbond en dat, mocht men ditmaal niet op tegenstand stuiten, het collectief contract op 1 Januari 1030 zal worden ingevoerd. Arbeidswet 1919. Van kracht voor toon kunstenaars in bioscopen. Bij Kon. besl. is bepaald, dat met in gang van 1 Januari 1930 de artikelen 14, 19 cn 20 der Arbeidswet 1919, voor zoover betreft arbeid vau toonkunstenaars in bioscopen, in werking treden. Bijeenkomst der R.-K. Indischgasten. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat de eerstvolgende bijeenkomst van R.K. Indisehgasten, oud-ïndischgasten en hen, die zich binnenkort in Indië denken te ves tigen, zal plaats hebben op Woensdag 27 November a.s. in „Huize Voorhout" aan het Lange Voorhout No. 19 te 's-Graven- hage, des avonds om S uur. Zij, die deze bij eenkomst wenschen bij te wonen, kunnen zich in verbinding stellen met het „Katho liek Indisch Bureau", de Carpentiersgtraat No. 153, Den Haag. Suikerbieten als voer voor zouters. EenvoederproefinFriesland. Op de proefboerdenrij der Friesche Maat schappij van Landbouw, te Rijperkerk, is een proef genomen, met het doel, de waar- do van suikerbieten voor het mesten van baconvaa-kens (zouters) te leeren kennen. Een groep van 8 varkens word gevoederd met een mengsel van 60 deelcn maisincel, 20 deelen gries, 15 deelen cocosmeel en 5 deelen diermeel. Een andere groep van 7 varkens kreeg bij haar rantsoen van ge noemd mengsel elk 21/2 kg. bieten per dag en bovendien, om de eiwitverhouding niet fcc wijzigen, nog 1 ons diermeel. Een tweede proef werd genomen met INGEZONDEN MEDEDEELING. Onder voortdurende Controle v h. Station voor Meelderij n Ba^lrij te Wageningen urende Controle 'i n Ba^Kj}rij te1 Boter Spe^laa» per pond I 1- id. \i (l(r ikken^ 0.3Q Banketstajpn eifj^tfürs id. 1.50 (Bezorging gaffte 0EGSTGEEST) twee groepen van de biggen. De eene groep ontving een mengsel van 100 deelen gerst en 20 deelen diermeel, de andere daarbij 1 kg. bieten en 1/2 ons diermeel per dag en per dier. Beidé groepen kregen boven dien wei. Bij slachtingen we«rd de kwaliteit der bieten varkens in doorsnee beter geacht dan die der andere varkens. Het Veevoeder- bureau concludeerde, dat, wat don groei betreft, de cijfers der gemiddelde gewichfcs- vermeerdering per dag bij beide groepen goed overeenkomen. De meelvarkens zijn sneller gegroeid, de bietenvarkens echter voordeeliger, vooral bij de proef waarbij 2 1/2 kg. bieten per dag en per varken werd gevoederd. De snellere groei der meel varkens is van invipeo geweest op de mindere kwaliteit en omgeiceerd, de minder snelle groei der bieten varkens op de betere kwaliteit van bet bacon. Het voordeel is hier wat den kostprijs, per k.g. betreft, aan den kant der bieten varkens, die ca. 2 1/2 kg. bieten per dag hebben ontvangen. Zoolang, als in dit geval, 0.7 K.G. maïs meel, 0.23 K.G. gries en 0.18 K.G. cocosmeel duurder zijn dan 0.075 K.G. diermeel en 3.57 K.G. bieten, is het voordeeliger bieten te voederen, afgezien van het prijsverschil bij uitbetaling naar kwaliteit en het groo- tere risico door den langeren duur der mes'tperiode bij de bietenvarkens. Bij de andore proef was het voordeel der bietenvarkens tegenover do meel var kens slechts gering; daarbij komen 0.37 K.G. gerst overeen met 1.39 K.G. bieten. De bieten zijn dus ook hier nog iet-s in het voordeed. VcrbouwverbocJ van voor wratziekte vatbare aardappelen. Nu de gemeenteraad van Lisse heeft besloten, niet te voldoen aan het verzoek van Gedep. Staten van Zuid-Holland om de verordening, houdende verbod tot het telen van bepaalde soorten aardappelen ter voorkoming van wratziekte, in te trek ken, heeft dit college deze verordening, wegens strijd met de wet, aan de Kroon ter vernietiging voorgedragen. Valsch bankbiljet. Het Haagsche Hof heeft bevestigd bet vonnis van de Rotterdamsche rechtbank, waarbij een koopman uit Rotterdam, we gens het uitgeven van een valsch Engelsch bankbiljet van vijf pond sterling, waarvan hij wist, toen hij het ontving, dat het valsch was, is veroordeeld tot een jaar en. zes maanden gevangenisstraf. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIE. Bij de K. L. M. is bericht ontvamgen, dat het derde retourvlïegtuig, de P. H. A. E. O. hedenmorgen te 5.13 uur van Palem- uepaj^ 01 80*11 na uoqj[o.ii.ieA sr Sueq ia aangekomen. ITALlAANSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Een luchtspiegeling de oorzaak. Woensdag is het vliegtuig „Itaeo" van de lijn OstiaOagliari, dat 12 personen aan boord bad, bij een poging om i,n de vlieg- ha ven ven Terra Nova Pausania te dalen, in zee gestort en vergaan. TJit.do vliegha- ven werden onmiddellijk twee motorbooten ter assistentie gezonden. Het gelukte de bemanning en alle passagiers, met uitzon dering van graaf Percy, die verdronk, te redden. Onder de 8 passagiers bevonden zich de onder-staatssecretaris van oorlog, de afgevaardigde Maneresi, die licht go- wond werd, en de afgevaardigde Ferri, die zijn beenen heeft gebroken. Ernstig ge wond is ook de marconist. De overige pas sagiers kwamen er met lichte kwesturen af. Het ongeval is te wijten aan een luchtspie geling waardoor het voor de vliegers on mogelijk was de juiste hoogte te schatten, zoodat het toestel in de golven vloog. Vliegtuig op gebouw te New York neergestort Een tot dusver nog niet geïdentificeerd vliegtuig is te New York neergestort op het dak van het gebouw der vereeniging van Christelijke jongemannen in de 64ste Straat, nabij Broadway. Een der inzitten den werd gedoodde andere kon zich met behulp van een valscherm in veiligheid brengen. DEKEN P. L. DESSENS Aan den hoogeerw. heer Kanunnik P. L. Dessens, Deken van Leiden en pas toor der parochie van O. L. Vr. Hemel vaart, is op diens verzoek ontslag verleend als deken. Dit ontslag is door den Bis schop gegeven op de meest eervolle wijze en met dankbetuiging voor de vele zeer belangrijke diensten aan het Bisdom be wezen. Deken Dessens heeft 28 jaar aan het hoofd gestaan van Katholiek Leiden. En hij was de eerste onder ons, niet alleen door zijn aanstelling als zoodanig maar ook door zijn in priesterlijke deugd gegroeide wetenschap, die wijsheid mocht heel en. Aan Deken Dessens1 is Katholiek Lei den zeer veel verschuldigd. Wij veroorloven, als Katholiek dag blad, namens héél het Dekenaat, aan Deken Dessens te breugen dank, harte- lijken dank, voor het vele zoo vele jaren lang onder ons gedaan door welsprekend woord, stichtend voorboeld en toegewij- den arbeid. Wij moeten ons neerleggen bij het be sluit, door den Deken genomen een be sluit, waartoe de gezondheidstoestand den 78-jarigen heeft gedrongen. Moge God den verderen levenstijd van Kanunnik en Pastoor Dessens onder ons zegenen met alle gaven "van Zijn Goedheid. De hoogeerw. heer J. C. F. Jansen, Deken van Zoeterwoude, is benoemd tot waarnemend Deken van Leiden. GEMEENTERAAD. Verhuringen. Als gegadigde voor de huur van het bij raadsbesluit van 6 Mei 1929 aangekochte huis Aalmarkt No. 12 heeft zich aangemeld de heer J. P. van Berge Henegouwen, die naar dit perceel zijn zaak in elektrotechni sche artikelen wenscht over te brengen. B. en W. geven do raad in overweging dit huis met tuin voor het tijdvak vari 1 December 1929 tot en met 30 April 1935 tegen een 'huurprijs van 1000.per jaar •aan hem te verhuren. Vervolgens is de huur van het bij de vereeniging „De Paedagogische Biblio theek" in gebruik zijnde lokaal van het voormalige schoolgebouw aan de Pieters- kerkgracht No. 9, ingaande 1 November 1929 door de huurster opgezegd. Het bestuur van de afdeeüng Leiden van de Sociaal Democratische Studenten- club, die het lokaal reeds vau „De Pae- dagcgische Bibliotheek" tegen een jaar- lijksche vergoeding van 50.in onder huur had, heeft het verlangen te kennen gegeven diit rechtstreeks van de gemeente te mogen huren. Bij B. en W. bestaan tegen inwilliging vau dit verzoek geen bedenkingen. Het speelterrein bij de Wilbelminabrug. In de zitting van 1 October 1928 besloot de Raad de overeenkomst met de afdeeliug Leiden van den Nederlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding in zake de exploi tatie van het zuidelijk speelterrein bij de Wilhelminabrug met ingang van 1 Januari 1929 te verlengen tot en met 31 Decem ber 1929. De exploitatie van het terrein door go- noemde afdeeling vindt daadwerkelijk plaats vanaf Mei 1928, in welke maand het speelveld in gebruik is genomen. Tot dus ver heeft zij geen aanleiding tot moeilijk heden of bezwaren gegeven. Zooals uit in gewonnen inlichtingen is gebleken, be staat bij het bestuur van de afdeeling geen behoefte aan wijziging of aanvulling van de overeenkomst. Ook B. en W. is van mee ning, dat de overeenkomst onvèranderd, en ditmaal voor een termijn van twee ja ren, kan worden gecontinueerd. In overeenstemming met het advies van de Commissie van Fabricage geven B. -en W. mitsdien den raad in overweging over eenkomstig te besluiten. Pluimvee-tentoonstelling. Het bestuur van de Leidsche Pluimvee- vereenigiug heeft hot voornemen ook weder in de maand Februari 1930 een Nationale Pluimvee-tentoonstelling te houden. Voor eene kostelooze beschikbaarstelling van de verlangde lokalen kunnen B. en W. ook nu geen aanleiding vinden, wel ech ter voor de berekening van een verminderd tarief ml. 125.voor 6 dagen. Stroomlevering aan Zevenhuizen. In aansluiting aan een voorstel van Com missarissen der Stedelijke Fabrieken van Gaa en Electriciteit in zake het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Ze venhuizen tot wijziging van de met die ge- moente gesloten stroomloveringsovereen- komst, geven B. en W. den raad in over weging te besluiten een overeenkomst tot wijziging van de stroomlcveringsovereen komst met de gemeente Zevenhuizen aan te gaan. De overeenkomst voorziet in de beschik baarstelling van een grooter maximaal-ver- mogen, in verband waarmee de bestaande bepaling betreffende de door Zevenhui zen aan zijne ingezetenen te berekenen ta rieven vervangen zijn door voorschriften o.m. betreffende het berekenen van dub- beltarief, den duur van den spertijd en den minimum prijs, welke gedurende dien tijd gelden zal. De wijzigingsovereenkomst voorziet voorts ia de vervanging van den teg<m- woordigen prijs, door Zevenhuizen aan Leiden te betalen, welke zich zoowel naar het maximaal-vermogen als naar de ver bruikte K.W.U. richt door een prijs, welke zich alleen richt naar de verbruikte K.W.U, waarbij intusschen onderscheid wordt ge maakt naar mate deze al dan niet in den spertijd verbruikt worden. Ten slotte wordt de duur der overeen komst van 31 December 1931 verlengd tot 31 December 1956. De centrale rioleering. Bij raadsbesluiten van 1 October 1928 stelde de Raad de noodige gelden beschik baar te stellen voor de aansluiting op de centrale rioleering van een derde en een vierde wijk. Teneinde de werkzaamheden geregelden voortgang te doen hebben, is het gewenscht alsnu de noodige maatregelen te -nemen tot aansluiting van een vijlde en een zes de wijk, waartoe thans aan de beurt zou den zijn de wijken V en VI, in het pro gramma alszoodanig vermeld. In de plaals van laatstgenoemde wijk geven B. en W. er echter in verband met de overige in uitvoering zijnde of voorgenomen werken met betrekking tot den Stationsweg de voorkeur aan, eerst een gedeelte van wijk VIII aan te sluiten, waartoe een stanniool in den Stationsweg moet worden gelegd. Wijk V omvat het stadsgedeelte, be grensd door Heerensingel, Medusastraat, Kooilaan, Ringkade, Zijl en Lage Rijn dijk. In deze wijk zal 525 M. stanniool wor den gelegd terwijl voorts twee nooduitla- tingen moeten worden gemaakt. Wijk VIII om/at het gebied van den Stationsweg en den Rijnsburgerweg. Aan- ges'oten wordt thans het. eerstgenoemde gedeelte, waartoe 273 M. stamriool zal worden gelegd in den Stationsweg. De kosten van deze beide aansluitingen worden resp. geraamd op 36.0C0 en 37.500, welke bedragen overeenkomstig het systeem in vorige besluiten aangeno men, uit leening kunnen worden gevon den. Voor wat de kosten weeens het verleg gen van leidingen der Lichtfabrieken be treft, welke kosten door die fabrieken ge dragen moeten worden en niet onder vo rengenoemde bedragen begrepen zijn, dee len B. en W. mede, dat alleen het leggen van een stamriool in wijk V nog kosten voor de Lichtfabrieken zal meebrengen en wel naar raming een bedrag van 790. hetwelk uit de aanwezige' middelen van de fabrieken kan worden bestreden. B. en W. geven den raad in overweging bovenstaande gelden toe te staan. Het uitbreidingsplan. In een adres verzoekt de heer C. C. van den Bosch, alhier den Raad hetzij het bouwverbod op te heften, dat op zijn per ceel aan den Zoeterwoudschen Singel rust, hetzij dit perceel en het nevenliggende per ceel, tezamen groot 994 M2. aan te koopen. Door adressant werd in dit verband oen bedrag van 35.000.als koopsom ge noemd. Voor wat het eerste deel van dit ver zoek betreft, doen B. en W. opmerken, dat op dezen grond geen eigenlijk gezegd bouw verbod in den zin van art. 30 der Woning wet rust. Over dien grond is echter bij het gel.dende uitbreidingsplan, een straat ge projecteerd, en op dien grond mocht der halve sedert de vaststelling van het uit breidingsplan in 1907 niet worden gebouwd, vermits de verordening ou het Bouwen en Sloopen het bouwen anders dan in de bij het uitbreidingsplan vastgestelde rooilij nen verbiedt. Bovendien bepaalt de Wo ningwet sedert hare wijziging in 1921, dat bouwvergunning moet worden geweigeitl, als het bouwplan afwijkt van het goedge keurde uitbreidingsplan. Deze bepalingen werken practisch van adressant op dezelf de wijze als een bouwverbod en opheffing daarvan l—n alleen worden verkregen door de geprojecteerde straat uit het uitbrei dingsplan te laten vervallen. Hiertoe zien B. en W. evenwel geen re^ den. De geprojecteerde straat kriigt in ver band met de voortgaande bebouwing en straataanleg in dit stadsgedeelte juist in den laatsten tijd een toenemend belang, zoodat de aanleg, al moge deze dan op dit oogenblik nog niet urgent zijn, zeker eerlang gewenscht zal worden. Evenmin kunnen B. en W. adviseeren,' do genoemde perceclen aan te koopen. Niet alleen toch is de gevraagde koopprijs veel te hoog, doch bovendien zou door aankoop van deze perceelen slechts een deel van den grond benoodigd voor den aanleg- van deze straat, welke gelijk ge zegd niet urgent is worden verkregen. Ove rigens meenen B. en W., dat de gemeente in het algemeen geen voor straat bestem den grond moet koopen, indien zij niet te vens door het bezit der aanliggende bouw terreinen de kosten van dien aankoop en straataanleg op de koopers van die bouw terreinen kan verhalen. Verpachting Baggerwerk. Ingevolge raadsbesluit va-n 20 Decem ber 1923 werd aan den heer H. J. de Hey der onderhands opgedragen het bagger werk en de uitvoering van bijkomende werkzaamheden, zulks tegen een door da gemeente te betalen pachtsom van 1000. per maand en een vergoeding van 0.85 per M3. voor het vervoeren van afvalstof fen. Deze pacht eindigt, op 31 December a.s. De heer de Heyder heeft verzocht de pacht te continuee-ren tegen gewijzigde voorwaarden. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat er aanleiding be staat op de door den heer de Heyder ge dane aanbieding in te gaan en zij geven mitsdien den raad in overweging het bag gerwerk en de uitvoering van bijkomende werkzaamheden voor den tijd van twee'ja ren ondershands te verpachten aan deu heer H. J. de Hej'der, zulks tegen een door de gemeente te betalen pachtsom van 1000.per maand en een vergoeding vaa j 0.80 per M3. voor het vervoeren van stof fen niet verder dan 30 M. van het vaar water gelegen en van 1.20 per M3. voor het vervoeren van stoffen, verder dan 30 M. van het vaarwater gelegen. LEIDEN. Dinsdag, Leidsche Mij. van WeldadigW/1 „De Harmonie", 4.30 uur. Donderdag, Jan van Riemsdijk, „Zome: zorg", 8 uur. Donderdag. Propagandaverg. Mariave. eeniging. Lezing en zang. Toegani voor allen vrij. Gebouw R,. Volksbond. Donderdag. „De drie wijsheden van <fe; ouden Wang", door A. G. A. B Schouwburg, 8 uur. Donderdag. Vereen, tot Bev. der Belangei van Slechthoorenden, Volkshuii 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst de apotheken wordt van Maandag 18 tot met Zondag 24 Nov. waargenomen door 1 apotheek van den heer M. Boekwij; Vischmarkt 8, telefoon 552. „Maatschappelijk Hulpbetoon". Tijdens de behandeling van de gemeei te-b&grooting voor het jaar 1928 werd e? motie van den heer van Stralen aangem men, strekkende om dien naam van Burgerlijk Armbestuur te veranderen „Maatschappelijk Hulpbetoon". Na raadpleging van het Burgerlijk Ani bestuur bieden B. en W. ter uitvoering va den in de motie uit.gedrukt.en wensch noodige wijzigingen in het Reglement vot •het Burgerlijk Armbestuur aan. Ter te mcetkoming aan door genoemd bestuur uite wettelijke bezwaren is als naam gek zen: „Commissie voor Maatschappelij Hulpbetoon (Burgerlijk Armbestuur)". Nu eene wijziging van het Reglemet aan de orde komt, willen B. en W. op vooi stél van het Burgerlijk Armbestuur van gelegenheid gebruik maken, om de vero: dening ook nog op enkele andere punt« te herzien. Zoo is in een nieuw artikel 6 ee regeling ten aanzien van de uitbestedl van volwassenen in gestichten opgenomet eene regeling, die in de bestaande veroi dening ontbreekt. Voorts is in de verordi ning wat meer systeem gebracht, tsnp volge waarvan enkele artikelen van plaat zijn verwisseld, terwijl hier en daar eenij redactioneele wijzigingen plaats vonden. Een aanvankelijk ingevolge den wenst van de meerderheid van het Burgerlij Armbestuur in artikel 14 voorgestelde wj ziging, om n.l. te bepalen, dat in den vei volge slechts éénmaal in de maand voltallige vergadering behoeft plaats hebben en dat de steunaanvragen en spoedeischende zaken elke week kunne worden afgedaan door den Voorzitter leden is achterwege gebleven. Door het Burgerlijk Armbestuur is vraag geopperd, of het raadzaam is ht h presentiegeld ad 1.voor elke bijgi t woonde vergadering te handhaven. B. W. beantwoorden deze vraag ontkennem H Voor het bijwonen van da vergadering-je van tal van andere comm'ssies wordt gee o presentiegeld toegekend en B. en W. kui d nen dan ook niet inzien, waarom voor onderhavige commissie zulks gehandhaal d zou dienen te blijven. In de nieuwe veroi dening is het dan ook geschrapt. De Commissie voor de Huishoudelijk Verordeningen acht het niet in overeen stemming met de motie-van Stralen, achter de woorden „Commissie voor Mast schappelijk Hulpbetoon" tusschen haakjl toe te voegen de woorden „Burgerlijk Ara bestuur". Deze toevoeging verdient echter zoowi volgens de meening van B. en W. als het Burgerlijk Armbestuur aanbeveling c ten einde duidelijk te doen uitkomen, dl de Commissie voor Maatschappelijk betoon is de instelling, genoemd in artki 30 der Armenwet. Zonder die toevoegii is toch de mogelijkheid niet uitgeslotei dat de Kantonrechter bij indiening verzoekschriften als bedoeld in artikel der- Armenwet (verhaal van kosten, waai toe derden ingevolge de wet gehoudj zijn) de Commiss'e voor Maatschappeiü Hulpbetoon niet als zoodanig beschous en dat derhalve in elk request vermei zou mceten worden, dat de Commissie voo j Maatschappelijk Hulpbetoon te Leiden d lunctiën van het Burgerlijk Armbestuu vervult. Ter voorkoming van everitueele ^poci lij'kheden lijkt het. daarom het beste <j' tusschen haakjes geplaatste toevoeging de verordening op te nemen. Aan het door de Comm'ssie voor Huishoudelijke Verordeningen geoppet;i< wettelijke bezwaar tegen de aanvanl in artikel 14 voorgestelde wijziging is moet gekomen, door behoud van dc staande bepaling, aangezien het Burgerlij! Armbestuur ernstige bezwaren heeft teg( een voorschrift, waarbij bepaald dat het. bestuur steeds iedere week pleno moet vergaderen, in plaats van. als tot nog toe, om de 14 Handelsregister K. v. K. Wijzigingen 861. W. R. van Kampen, den, Lange Mare 102, Horlogerio. V< Fil.Oegstgee-st, de Kempenaerst.raat f 2452. C. Brinkman, Leiden, DcezastaJ 20, Handel in Groenten en fruit Uittr. C. Brinkman, d.d. 1 November 1929. fff handelsn. thans: L. Brinkman. Nieuwe inschrijving 5117. B. Mensen, den, St. Jórissteeg 22, Paardenslagerij. mevr. B. Mensen, Leiden. Fil.: te LciL| Heerenstraat 65. Voor het machinisten '•—•men di]*!'^ A is ten Den Haag gesi.._gd de heer Mioch, alhier. Op 20 November stonden 539 werk* kenden bij de Arbeidsbeurs ingeschffl tegen 698 op 20 November van het vai?

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2